Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

We Lwowie nie wolno kaszleć w autobusie - 25.03.2020.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miesiąc temu mieszkańcy miasteczka Nowi Sanżary w środkowej części Ukrainy próbowali zablokować przyjazd ewakuowanych z chińskiego miasta Wuhan.

45 Ukraińców i ponad 30 obcokrajowców przybyło w czwartek wieczorem na kwarantannę do ośrodka w miasteczku. Doszło do zamieszek. Ludzie rzucali kamieniami, palili opony.


Niedawno we Wrocławiu mężczyzna przyszedł do pracy i pożalił się w prywatnej rozmowie, że boli go gardło. Koleżanki (i chyba koledzy) kazali mu wrócić do domu, a gdy nie chciał tego uczynić, zakapowano go w dziale kadr. Musiał wrócić do domu. Nomen omen: firma ma swą siedzibę we Lwowie.

Ukraińcy zdają się być szczególnie impulsywni. Widzimy to w poniższym krótkim filmie. Przesłał go bloger Metro i on przetłumaczył poniższy artykuł z 22 marca br.:  https://nikopolnews.net/region/25-proisshestviya/15028-gromko-kashlyal-v-avtobuse-vo-lvove-izbili-passazhira-i-vykinuli-na-ulitsu

Nagranie z autobusu jest także tutaj: https://video.fiev7-2.fna.fbcdn.net/v/t39.24130-2/90299240_211695546749335_6712782592713358627_n.mp4?_nc_cat=110&_nc_sid=985c63&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9oZCJ9&_nc_ohc=iJ9lbnyuXscAX_TQc8-&_nc_ht=video.fiev7-2.fna&oh=f820c8f67e966ce1e072677c588efe8c&oe=5E9E25EC 

Głośny kaszel w autobusie: pasażer został pobity we Lwowie i wyrzucony na ulicę

Z powodu koronawirusa kwarantanna na Ukrainie doprowadziła do załamania ruchu i spowodowała wiele sytuacji konfliktowych ze względu na ograniczenia w podróżowaniu minibusami, autobusami, trolejbusami i tramwajami, gdzie dozwolone jest tylko gromadzenie się do 10 osób.

Kolejny incydent miał miejsce we Lwowie, gdzie pasażerowie autobusu zaatakowali mężczyznę w kabinie z powodu kaszlu, pisze NNS. Konflikt i brutalne działania w transporcie publicznym zostały sfilmowane, po czym wideo zostało udostępnione w sieci.

Materiał filmowy pokazuje, jak jeden z pasażerów zaatakował człowieka pięściami – ofiara otrzymała cios w twarz. Następnie został złapany za nogę i został wyciągnięty na ulicę z przedziału pasażerskiego. Nieszczęsny mężczyzna chwycił się poręczy i oparł, ale ostatecznie został wyciągnięty z autobusu na przystanek, gdzie walka trwała dalej.

Naoczni świadkowie incydentu podzielili się na dwie grupy – niektórzy domagali się, aby mężczyzna opuścił autobus, inni wzywali bijącego, by przestał. Należy zauważyć, że takie agresywne działania pasażerów były po prostu spowodowane kaszlem mężczyzny w przedziale pasażerskim.

Nawiasem mówiąc, żaden z obecnych nie był zamaskowany, chociaż jest to jeden z wymogów kwarantanny dla pasażerów. Możesz obejrzeć wideo ze zdarzenia w autobusie we Lwowie pod tym linkiem (ostrzegamy – są sceny przekleństw i przemocy!). W komentarzach do wideo internauci wyrażają oburzenie z powodu takich działań – użytkownicy piszą, że koronawirus wkrótce stanie się testem lakmusowym i testem na ludzkość, a także obawiają się, że z powodu kichania mogą być po prostu zabici.

Przetłumaczył:  Metro

KOMENTARZE

 • 5 ⚄ ✔
  W ukro-landzie to tradycja

  Rządzą neobanderowcy. Jak bez żadnych skrupułów i konsekwencji spalili w Odessie prawie 100 młodych ludzi to co to dla nich pobicie czlowieka że zakaszlał. 

  Ci w Kijowie z nadania usa.
  Mają zaburzenia psychiczne lub są chazarskim nasieniem i zachwaszczają planetę banderswołoczą !!!!!!

  Salutori Maximus ✔
 • @Zygmunt Białas
  Banderopiteki mogli głowę uciąć . https://www.pch24.pl/lwow--porazajaca-dewastacja-maryjnej-figury--to-kolejny-taki-przypadek--a-wandale-wciaz-sa-bezkarni,53265,i.html No ale to przecież bracia nam obecnie panujących . Salute .5*
 • @Leonardo da Vinci 14:47:10
  "W ukro-landzie to tradycja". -

  --- Z historii wiemy, że przemoc na Ukrainie nie jest niczym obcym.
 • @Repsol 14:53:15
  Tak, mogli głowę uciąć. Tak już bywało.
  A tu tylko pobili, skopali i wyrzucili z autobusu.

  Pozdrawiam.
 • @All
  Rady Prezydenta Aleksandra Grigoriewicza na czas zarazy:

  https://www.youtube.com/watch?v=8yelllvs5tU

  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko mówi, że dowiedział się od zagranicznych specjalistów iż COVID-19 nie lubi wysokich temperatur i koronawirus ginie już w temperaturze +60ºC.

  Prezydent Aleksander Grigoriewicz powiedział już kiedyś, że w celu zwalczenia tego wirusa należy chodzić do sauny i wygrzać zarazę. Poza tym lekarze radzą aby ręce myć w alkoholu o stężeniu przynajmniej 70%. Nasi ludzie radzą zaś dodatkowo po wyjściu z sauny wypić setkę wódki. Wódka ma 40% alkoholu ale też nie zaszkodzi, po setce każdy wytrzeźwieje do Dnia Zwycięstwa.

  Aleksander Grigoriewicz opowiada że ta porada została skrytykowana przez Władimira Żyrinowskiego. Władimir Wolfowicz miał jednak przyjść do domu i poprosić żonę o setkę wódki w celu zwalczenia koronawirusa. Żona jednak zaprotestowała wskazując, że publicznie skrytykował Łukaszenkę za rady o zwalczaniu koronawirusa alkoholem. Władimir Wolfowicz powiedział wtedy - to mówiłem publicznie. Łukaszenko nie jest głupi skoro tak radzi. Nalej, pójdę do bani (sauny)! Żona na to - ale po rosyjsku wódkę pije się po saunie! Żyrinowski odpowiada – to jest po rosyjsku, a ja po żydowsku, setkę przed sauną i setkę po saunie!

  Przetłumaczył: Metro
 • cura te ipsum
  Troszke sie nie dziwie, ze pasazerowie autobusu zdecydowali wspolnymi silami raczej wyrzucic kaszlacego pasazera na ulice niz zadzwonic po karetke.
  Widac, na Ukrainie panuje uzasadniona opinia , ze lepiej probowac samemu sie wyleczyc na ulicy niz zwrocic sie o pomoc do ukrainskiej sluzby zdrowia.

  Odessa:
  Пьяный врач просит чиновника в баночку пописать - приколы дизель шоу 2018 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=aqZTuiNGGiQ
 • sprawa dwuznaczna i nie taka prosta
  Wczoraj poszedłem do supermarketu (USA) kupić kilka potrzebnych rzeczy.
  Przechodząc przez spożywcze stoiska natrafiłem z kilku metrów na Meksykankę która przy półkach z konserwowanymi warzywami zgięta w pół prychała i kichała w swój rękaw. Bez doktora widać było że jest naprawdę chora. Zrobiło mi się jej naprawdę żal. Po chwili ocknąłem się. Zaraz, zaraz, przecież ona wiedząc że jest chora wlazła w środek spożywczego stoiska i umyślnie czy nie ale roznosi na wszystkich zarazki. Czy w tym wypadku starczy człowiekowi empatii jeżeli widzi że przez drugiego człowieka sam może być zarażony jak i jego rodzina?
  Dzisiejszymi czasy dokonuje się wielka próba człowieczeństwa jak i wytyczanie linii zdrowego rozsądku dokąd człowiek ze swoją dobrocią może się posunąć a kiedy o niej podług drugiego zapomnieć.
 • @Tiamat 16:05:45
  "... pasazerowie autobusu zdecydowali wspolnymi silami raczej wyrzucic kaszlacego pasazera". -

  --- Co mnie tu zadziwia, to szczególna brutalność. No i nieznane były wcześniej fakty wykopania z autobusu z powodu kaszlu.
 • @Stara Baba 16:13:12
  "... dokąd człowiek ze swoją dobrocią może się posunąć,...". -

  --- Na pewno są tego granice. powtórzę jednak uwagę, że raczej nieznane były wcześniej wypadki zwracania uwagi na cudzy kaszel, o ile ten ktoś nie kaszlał demonstracyjnie w moim kierunku.
 • @zygmuntbialas 16:22:09
  Gdy chodzi o 'szczegolna brutalnosc' Ukraincow - mnie nie zadziwia.

  OK. Musze sie usprawiedliwic.
  Nie lubie popadac w popieranie zbiorowej odpowiedzialnosci, bo w taka nie wierze;
  Ale zorganizowane i zarejestrowane grupy przestepcze powinny byc nielegalne.

  W przypadku autobusowego zajscia zadzialal i strach i brak szacunku i zrozumienia dla ...drugiego Ukrainca.

  Tu, i Polacy i Ukraincy maja podobny problem. Powazny problem.
  Chory Ukrainiec nie powinien byc wrogiem zdrowego Ukrainca.

  Chce jednak wierzyc, ze to jest wynik braku zaufania do systemu a nie do indywidualnej ofiary systemu, ktory stwarza warunki wzajemnej pogardy dla drugiego przedstawiciela tej samej spolecznosci.

  Zgadzam sie, ze to wyglada troche prymitywnie i ... nie bardzo po chrzesciajansku.
 • po 2014 roku ...
  Ukaraina po morderczym przewrocie w 2014 utraciła całkowicie niepodległość na rzecz obcych. Przecież tam nic nie może być zdecydowane bez zgody administracji w Białym Domu.
  To USA sponsorowało cały ten krwawy przewrót i tylko dlatego tak długo trwa wojna w Donbasie bo tego wymagają amerykańscy zwierzchnicy i sponsorzy.

  Obojetnie kto tam jest prezydentem czy stanowi władzę, rząd, to i tak wykonuje rozkazy swoich kuratorów z Waszyngtonu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 18:53:03
  To jak na razie społeczeństwo pierwotne , bez żadnej państwowości poza neonazizmem . Salut . http://myslkonserwatywna.pl/rekas-jak-wrocic-do-lwowa/
 • @Tiamat 18:50:34
  "... to wyglada troche prymitywnie i ... nie bardzo po chrzesciajansku". -

  --- Na pewno. Dodam, że we Wrocławiu jest bardzo dużo, może i 70 do 100 tysięcy. I nie słyszę o podobnych zachowaniach.
 • @Alfax 18:53:03
  "Ukaraina po morderczym przewrocie w 2014 utraciła całkowicie niepodległość na rzecz obcych. Przecież tam nic nie może być zdecydowane bez zgody administracji w Białym Domu". -

  --- Dość podobnie zdaje się to wyglądać. Pisze krótko pod amerykańskim filmen-wideo o polskim wojsku Francesco (chyba Amerykanin): "Poland, the new american colony...".
  No i przy okazji dopowiem, że Ukraińcy niewiele wiedzą o tej zależności. Ci, z którymi rozmawiałem, są przekonani, że armia rosyjska jest w Donbasie i ona nie pozwala Ukraińcom zjednoczyć się.
 • @zygmuntbialas 20:50:21
  Oni nic nie wiedzą , pamiętam jak kiedyś debile z DDR świętowali dzień zakończenia 2 WWŚ , Dzień Wyzwolenia ,jak stwierdziłem że Polacy świętują dzień wyzwolenia od nich , a oni od czego ? To dobrze że nas była niezła ekipa , tak się zagotowali . Tak samo jest jak widać z tymi banderopitekami . Pogonić to bydło na dzikie pola , albo sprzedać Erdoganowi w jasyr . Rozmarzyłem się . Salute Amigo . :)))))
 • @Repsol 21:18:00
  "Rozmarzyłem się". -

  --- A trudno w nienormalnych czasach się rozmarzyć :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej