Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Co się dzieje na Podhalu - 12.01.2021.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bob Budowniczy: "Dobrze godo tyn baca i widoć co kstałcony - Ludziska za dupe trza brać dziś nie Baby ino łonych łod covita Gejtsa".

"Jeśli w tej chwili nie zaprotestujemy, jeśli nie zaczniemy normalnie żyć, to za miesiąc nie będzie już takiej możliwości" - mówi Sebastian Pitoń, organizator podhalańskiego przedsięwzięcia:


https://www.youtube.com/watch?v=Ih1LNMuquT8

 

Górale - skazani przez rząd w znacznym stopniu na bezczynność, bezrobocie i rychłe bankructwo - postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć pracę w poniedziałek, 18 stycznia. Może wreszcie nastąpi powrót do normalności, życia bez lock-downu i bez kagańców. Trzymajmy góralom kciuki za powodzenie ich przedsięwzięcia :)

 

Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • Górale to tacy sami kolaboranci Adolfa jak banderowcy.
  Nic dziwnego że zostali ulubieńcami Bolka razem żydami.
  Dla nich dudki ważniejsze od jakiś tam "gojów" (ceprów po góralsku.).
  dudki dudki dudki nawet za cenę kolejnej fali u ceprów.
 • ☆☆☆☆☆
  Zobaczymy czy obecna dyktatura rządząca krajem się ugnie.

  Czas pokaże, czy zastraszeni ludzie przejrzą i obudzą się z tego zafundowanego ludzkości przez biolabs produkujące broń biologiczną koszmaru.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • 5*
  DK
 • No właśnie, oglądałem to "góralskie wolnościowe" video KorwinTV o godz. 11.40. I co zobaczyłem?
  Cytuję:

  //A ja mam ubaw. W tym filmiku KorwinTV o „góralskiej” walce o otwarcie biznesów na Podhalu, na żółtej, ruchomej wstążce pod "górala" postacią przewija się wiadomość że papież Franciszek za tydzień zamierza się zaszczepić i że w ogóle wszyscy co się nie chcą szczepić to głuptaki.

  https://youtu.be/Ih1LNMuquT8

  (w pól godziny później, już ta żółta, ruchoma wstążka z informacjami znikła z tego video)

  I tak, ku memu ZDUMIENIU, chcąc-nie-chcąc zostałem PAPISTĄ! Nie dziwota, że Mirek Dakowski, uwielbiający Marię Majewską, głośno domaga się spalenia papieża Franciszka (wraz za mną) na stosie dla Innowierców!//

  No i co górale, tak wzorowo papiescy, a jednocześnie i proamerykańscy, na to, popierane - ku mojemu zdumieniu i przeze mnie - dictum?

  Już tę sprawę trochę dyskutowałem z "Oraczem". Pytanie jest "jakiej firmy szczepionką Franciszek się będzie szczepił? Czy nie przypadkiem tą, którą wczoraj wybrały Niemcy, czyli sprowadzaną z Chin Ludowych, "wypinając się" na pkt. 11 "planu Pence'a"?

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/159770,mike-pence-a-14-zadan-dziejowych-dla-wolnej-polski#cmnts
 • @Administracja NEON-u
  Ta krótka notka wylądowała wysoko :)
  Dziękuję, czuję się więc tym bardziej zobowiązany napisać parę słów w notce, ale dopiero po godzinie 22:00, bo teraz pracuję. Włączę się też wieczorem do dyskusji.

  Pozdrawiam :)
 • @Oscar 15:15:00
  oscar nic tylko judzi..i judzi i judzi
  bo to ich metoda skłócić, poróżnić, podzielić
  judząco, mendowato wyjątkowo podły komentarz.
  oscara...stręczyciela podłych eksperymentów medycznych na ludziach.
 • @Oscar 15:15:00
  "Górale to tacy sami kolaboranci Adolfa jak banderowcy". -

  --- Nie słyszałem, by mordowali 'ceprów', i nie znam też ludzi, którzy by 'dudkami' gardzili. Zresztą nie 'dudki' tu najważniejsze, lecz podstawowe prawa do życia.
 • @autor
  Wczoraj wieczorem odbyła się wielka manifestacja górali z utworzonej bandy "góralskie veto"
  Na Krupówkach ustawiło się pięciu górali z pochodniami i 50 dziennikarzy z kamerami i aparatami fotograficznymi.Jakież to wszystko komiczne i żałosne czy oni nie widzą,że robią z siebie idiotów.?
 • @max7 16:15:48
  Historia nie kłamie... górale "sympatyzowali" ..czyli kolaborowali.
  dla uczciwości mogę dodać, nie a temat, że granatowa policja też kolaborowała... a NSZ tez w temacie mordowania czerwonych i żydów.
  To tylko historia... czyli korzenie dzisiejszych "elyt"

  A eksperymentów nie "stręczę" tylko bronię ludzi przed skutkami realnej pandemii.
  Wolę krótką choć bolesną blokadę niż rowy pełne trupów.
  Tak lepiej dla kraju... dla Gorali kraj to żadna wartość .. dudki od turystów to jest wartość.
 • @Oscar 17:32:33
  Ta Twoja "realna pandemia" jakoś nie spowodowała zniknięcia Białorusi z map świata. Rowy nie są wypełnione trupami. Więc jak? Czyżby oni wszyscy byli nieśmiertelnymi nadludźmi. Może i my staniemy się tacy sami jak przestaniemy się truć medialną papką. Co z grypą?
 • @Autor
  Globalni głupcy budują piramidę nonsensu i krzywdy. A w piramidzie, jak to w piramidzie, wystarczy uszkodzić jeden element, żeby cała konstrukcja runęła. Efekt burzący takiego działania jest tym większy im niżej w całej konstrukcji znajduje się uszkodzony element. Chyba nie muszę tłumaczyć, że zwykli ludzie stanowią bazę, czyli najniższą warstwę owej konstrukcji.

  Nie jest aż tak istotne, kto tę dekonstrukcję zacznie, ważne jest to, żeby zaczął. I w tym miejscu brawo dla Górali.

  PS
  Volksdeutsche byli wszędzie, nie tylko wśród Górali. Dzisiaj też tacy są - to wszyscy wieszczący rzekomą pandemię i czynnie uczestniczący w tej hucpie.
 • ------ WAŻNE ! WYROK SĄDU !.
  https://www.youtube.com/watch?v=10oPxNXauW4&feature=emb_logo
 • Popieram inicjatywę górali.
  Jak można darzyć zaufaniem te kanalie w ludzkiej skórze, które z jednej strony stręczą nam tutaj ohydne zboczenia seksualne jako godne do naśladowania tzw. orientacje seksualne. Mało tego - chcą te kanalie formatować świat na nowo pod zboczenia seksualne - a z drugiej strony wymyślają plandemię i w związku z tym - szprycowanie globalne rodzaju ludzkiego jakimś g*wnem. To wszystko włącznie z plandemią, grnder, etc. - to pseudonaukowe teorię capiące smołą i siarka.
  Wniosek?
  Górale - wcielili się w to dziecko - co to pierwsze na głos mówi, że król jest nagi. Nagi!
 • @ninanonimowa 18:40:26
  Jeżeli sąd administracyjny orzeka, ze mandaty i kary san– epidu są niezgodne z konstytucją to kolejnym krokiem tych, którym te kary policja i san epid wlepiali winni pozywać do sądów powszechnych wszystkich tych, którzy takie kary nakładają bądź nimi straszą.
  W kodeksie karnym i w Konstytucji są ku temu odpowiednie paragrafy np. za nękanie, za groźby karalne, za przymuszanie do rozporządzania swoim majątkiem na swoją niekorzyść (mandaty i kary), za odbieranie praw do swobodnego poruszania się.
  Pozywać nie tylko policjantów, ich przełożonych, nie tylko pracowników san epidu, ale także ministra zdrowia, premiera, wice premiera i prezesa wszystkich premierów. i od każdego żądać odszkodowań i wpłaty na cele dobroczynne tak po 10 tyś od łebka.
  Koszty sądowe to 5% od kwoty żądanego odszkodowania
  Sto takich pozwów i du…a im wymięknie, bo kilku czy kilkunastu sędziów skarze wymienionych i zaraz pandemia i ograniczenia skończą się jak nożem uciął.
  A pamiętajmy, że kasta sędziowska jest na PiSowców mocno wqurwiona i tylko czeka by PiSowcom i JK dowalić.

  To samo z góralami.
  Jeśli górale chcą wygrać to tylko przez atak, ale nie ciupagą a poprzez pozwy do sądów i żądania odszkodowań za poniesione straty w działalności gospodarczej.
  I mają wygrane. Oni i my.
 • co robić?
  W przypadku jakiejkolwiek interwencji policji czy san epidu, pierwsze to żądać by się wylegitymowali, spisać ich dane osobowe, zaznaczając, że skieruje się przeciw nim sprawę do sądu i dopiero dać się samemu spisać, nie wcześniej.
  Żądać by zachowywali nakazany przez ich szefa premiera dystans 2 metry.
  I nagrywać całe zajście komórką.
 • @Oświat 19:16:10
  "Koszty sądowe to 5% od kwoty żądanego odszkodowania"

  Żeby unikać kosztów sądowych, można wszczynać sprawy nie o zapłatę, a o ustalenie (kwota sporu zero złotych). O ustalenie, czy policjant przekroczył swoje uprawnienia. A dopiero kiedy sąd ustali, że przekroczył, wtedy wystąpić z pozwem o odszkodowanie na podstawie wyroku sądu o ustalenie.

  Tego typu sposób dochodzenia sprawiedliwości ma jednak mankament, niweczą go w dużym stopniu przepisy o przedawnieniu roszczeń. Wiadomo nie od dziś, że procesy sądowe w Polsce często trwają dłużej niż biegną terminy przedawnień. W ten sposób, poprzez stanowienie nieracjonalnego prawa w tej sferze (przedawnień), władza unika odpowiedzialności cywilnej, z którą wiążą się odszkodowania.

  Dlatego jakakolwiek droga sądowa w Polsce to męka, która najczęściej niczego nie zmienia, nawet gdy sprawę w sądzie się wygra. Sądownictwo przecież też należy do systemu represji, a sądy do "nadzwyczajnej kasty ludzi"...

  Wniosek: Chyba nie tędy droga. Ja bym na sądy nie liczył. Droga, jaką zaproponowali Górale, jest lepsza.
 • @Alfax 15:15:56
  "Czas pokaże, czy zastraszeni ludzie przejrzą". -

  --- Wcześniej czy później przejrzą, przynajmniej znaczna część. I oby to nastąpiło jak najszybciej.

  Boli mnie to covidowe szaleństwo i czekam jak na zbawienie, kiedy skończy się ta ściema.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Rzeczpospolita 15:52:10
  Pozdrawiam :)

  Od dłuższego czasu czytam wszystkie Państkie teksty i oczywiście oceniam zawsze jedną notą :)
 • @matterhorn 17:24:51
  "Jakież to wszystko komiczne i żałosne...". -

  --- Nie widzę nic komicznego czy żałosnego. Widzę rozpacz ludzi, którzy nie mogą pracować, i których rząd skazuje na bankructwo.
 • Wreszcie
  Ktoś przemówił ludzkim głosem.
  A z Oscara jak zwykle wyszedł czerwony fajfus.
  Tyle czasu minęło, a on nadal walczy z kułakami i reakcją. Chľop nie trafił w swoje czasy.....
 • @Oscar 17:32:33
  "Wolę krótką choć bolesną blokadę niż rowy pełne trupów.
  Tak lepiej dla kraju...'. -

  --- Proszę nie żartować. W końcu nie ma żadnych poważnych podstaw do lock-downu. Te restrykcje nie są dla ludzi, tylko przeciw ludziom.
 • @mykolaj 18:20:56
  "Ta [...] "realna pandemia" jakoś nie spowodowała zniknięcia Białorusi z map świata. Rowy nie są wypełnione trupami". -

  --- Tak, Białoruś ma się dobrze :)
  Mogą być Białorusini dumni ze swego prezydenta.
 • Autor
  Brawo. Notka bardzo na czasie i bardzo potrzebna.

  Warto tu nagłośnić 2 filmiki które tłumaczą istotę akcji górali (wywiad i konferencja prasowa):

  https://youtu.be/AlQE6B2il5s
  https://www.youtube.com/watch?v=Ih1LNMuquT8


  + Matterhorn 17.24.57
  W 8 minucie pierwszego filmiku masz wyjaśnione kto to był.
 • @rumpelsiltskin 18:37:46
  "Volksdeutsche byli wszędzie, nie tylko wśród Górali. Dzisiaj też tacy są - to wszyscy wieszczący rzekomą pandemię i czynnie uczestniczący w tej hucpie". -

  --- Tak, przyznaję Panu rację :)
 • @ninanonimowa 18:40:26
  "Kolejny sąd orzekł, że rządowe zakazy są niezgodne z konstytucją":
  https://www.youtube.com/watch?v=10oPxNXauW4&feature=emb_logo

  --- Wydaje się być to ciekawy materiał. Wysłucham za godzinę :)
 • @demonkracja 18:57:32
  "... wymyślają plandemię i w związku z tym - szprycowanie globalne rodzaju ludzkiego jakimś g*wnem". -

  --- Martwi mnie to, że większość Polaków wierzy tym oszustom :)
 • @Oświat 19:16:10
  "Jeśli górale chcą wygrać to tylko przez atak, ale nie ciupagą a poprzez pozwy do sądów i żądania odszkodowań za poniesione straty w działalności gospodarczej". -

  --- Oni nie chcą wygrywać ciupagą ani też włóczyć się po sądach. Chcą normalnie pracować i taką postawę uważam za godną pochwały.
 • @rumpelsiltskin 19:40:11
  "Ja bym na sądy nie liczył. Droga, jaką zaproponowali Górale, jest lepsza". -

  --- Tak, uważam podobnie.
 • @rumpelsiltskin 18:37:46
  "Volksdeutsche byli wszędzie, nie tylko wśród Górali. Dzisiaj też tacy są"

  Było ich około miliona, tak dużo, że komuniści im odpuścili po wojnie. Ale wielu z ich potomków do tej pory żywi lutą nienawiść do zwycięzców.
 • @zbig71 21:23:14
  "Tyle czasu minęło, a on [Oskar] nadal walczy z kułakami i reakcją". -

  --- Są sprawy, o których myślę podobnie jak Oskara (jak i inne osoby). Dlaczego wierzy w covida czy raczej w jego straszliwe skutki, nie rozumiem. Tyle porządnych artykułów naukowych, jak i tutaj dobrych tekstów na NEON-ie...
 • @miarka 21:28:59
  "Notka bardzo na czasie i bardzo potrzebna'. -

  Dziękuję :)

  Nie mam za wiele czasu, ale postaram się jeszcze napisać coś o Podhalu.
 • @zygmuntbialas 21:45:03
  Ok, chłop jak najęty gada o żydowskiej mafi, o koncernach zbrodniczych jak straszliwy koronawirus, a warczy bez sensu, że ktoś apeluje w obronie polskich majątków.
  To chyba trochę bezsensu....
  .
 • @Alfax 15:15:56
  Nie ugnie się, a Pan Białas tymi kciukami niech się postuka (bez obrazy) w swój pusty czerep. Tu nie kciuków przecie potrzeba tylko wideł, cepów, ciupag i sztachet z płota.
 • @Oscar 15:15:00
  I dobrze. Pierwsze żydowskie przykazanie - bogaćmy się! Więc czemu by górale nie mieli się bogacić?
 • @viridiana 22:05:47
  "... pusty czerep"??? -

  --- A co ja mógłbym o Pani powiedzieć? - A mógłbym powiedzieć... Z widłami i cepami to na zagrodę, nie gdzie indziej, a ja mieszkam we Wrocławiu, więc ledwie znam taki sprzęt...

  Wiem, co piszę: nie namawiam ludzi do czynów, które mogą mieć swoje konsekwencje. Ja mam już trochę lat i myślę, że ludzie wiedzą (choćby górale), co i kiedy należy czynić.
 • Z DUŻEJ CHMURY MAŁY DESZCZ.Ot info jakie dziś po południu pojawiło się na wiernipolsce1
  //Wczoraj Gowin jasno powiedział, że idzie do górali ich elektoratu 20 mld żywej gotówki jeszcze pachnącej wydrukowanej przez Glapę. Morawiecki to potwierdził. Duża część pójdzie na inwestycje.
  Górale już pozamykali buzie i za chwilę będzie oświadczenie, że przepraszają pisowy rząd i prezydenta, którego sami wybrali.
  Żadnej ruchawki nie będzie. Podobnie żaden górnik dupy nie ruszy z domu nawet gdy wisi nad nim likwidacja trzynastu kopalń co zapowiedział Morawiecki. Nie tak dawno każdy górnik zainkasował 50 tysięcy od rządu. Także na jakiś czas wystarczy na zabawy i paliwo do aut.
  Niech pan poczeka dwa lub trzy tygodnie i zobaczy pan, że z dużej chmury mały deszcz, (...)

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/01/12/goralskie-veto-mowimy-dosc/#comments
 • @Berkeley72 22:21:10
  "Żadnej ruchawki nie będzie". -

  Ruchawki? - Decyzja o pójściu do pracy jest ruchawką? - Może poczekajmy. Zobaczymy, co będzie.
 • @rumpelsiltskin 19:40:11
  Wzmianka o kosztach sądowych do pewnego stopnia słuszna, tyle tylko, że jeśli pozew zawierałby żądanie zadość uczynienia przez policjanta odszkodowania w wysokości 10 tyś zł, to im dłużej by się sprawa ciągnęła tym efekt psychologiczny mógłby być lepszy i wielu policjantom by się odechciało nagabywać, nękać i straszyć mandatami, mając na uwadze, że sami mogliby mieć sprawę sądową i wyrok z nakazem płatniczym.
  Dla właściciela restauracji 500 zł kosztu sadowego to jak splunął. To ledwie koszt obiadu na cztery, piec osób.
 • @Oświat 22:44:45
  "Dla właściciela restauracji 500 zł kosztu sadowego to jak splunął."

  No to dlaczego właściciele restauracji tak płaczą z powodu lockoutu? Jeżeli oni śpią na forsie, to rzeczywiście, niech się w sądy bawią.
 • @Pedant 21:38:17
  "Ale wielu z ich potomków do tej pory żywi lutą nienawiść do zwycięzców."

  ...no i czuje więź z następcą prawnym III Rzeszy Niemieckiej.
 • Autor
  Nie lubię górali,bo to fałszywi ludzie. W dodatku w większości katodebile i usrelska piąta kolumna. Ale, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
 • @goat 23:35:55
  "Nie lubię górali, bo to fałszywi ludzie". -

  --- A ja nie mam powodów do nielubienia górali czy ludzi z innych regionów. W każdej liczniejszej grupie są ludzie i ludziska. Staram się obcować z tymi z pierwszej grupy.
 • @zygmuntbialas 23:42:15
  Napisałem za co ich jeszcze nie lubię. Fałsz to tylko jedna z ich domen. Gościłem wiele razy w okolicach Limanowej i Nowego Sącza wëc wiem co nie co o nich.
 • @zygmuntbialas 21:24:46
  Pisałem już wiele razy napiszę jeszcze raz.
  Tylko mniej "rozgarnięci" albo nieuczciwi piszą ze nie ma pandemii.
  Pandemia jest i zabija ze skutecznością ok 2-3% chorych.
  ...to w warunkach gdy każdy chory jest leczony, ma opiekę, i jak trzeba respirator.
  Wirus jest paskudnie zaraźliwy.. wystarczą dwa dni świąt (w warunkach blokady) a już ilość zachorowalność skacze o 100%.
  Co by się stało gdy zdjęto restrykcje ?
  Mądry to wie głupi nie zrozumie... ilość zachorować skoczy z 10 tys. dziennie do 100 tys. dziennie..
  tego nie wytrzyma żaden system opieki zdrowotnej (łóżka, ludzie, respiratory, grabarze).
  W takich warunkach (brak leczenie) śmiertelność wzrośnie do 8-10%.
  śmiertelność ludzi starszych to k 10% w warunkach szpitalnych
  a bez systemu opieki to pewnie 30-40%.
  śmiertelność dzienna skoczy z 300-500 osób dziennie x3 a ilość chorych wzrośnie x10 razem ok x30 czyli 9-15 tys. dziennie.
  Dzienna średnia ilość zgonów bez epidemii w Polsce to ok 1.1 tys. osób.
  Epidemia teraz zwiększa tę śmiertelność ok 30-50%
  a w warunkach proponowanych przez głupców (brak blokady) śmiertelność wzrośnie ok 9-15 razy !!!

  Takiej śmiertelności nie było nawet podczas II wojny światowej..

  Teraz pytanie retoryczne...
  co by zrobili ci sami głupcy którzy nie wierzą w epidemię z rządzącymi gdy rządzący ich posłuchali i dopuścili do tak gigantycznej śmiertelności ? Rządzący muszą Chronić idiotów nawet wbrew im samym... by ci ich nie powywieszali za brak tej ochrony.

  Głupota i prywata przed interesem Narodu oto deviza Polskich "idiotów".

  Co do biznesy upadają...
  Dobry biznes musi mieć kilka nóg wtedy jest odporny na dekoniunkturę.
  Dobry biznesmen robi oszczędności a nie przechlewa wszystko na bieżąco.
  Poza tym fundamentalne pytanie co ważniejsze zdrowie i życie ludzkie
  czy "dudki"
  Górale odpowiadają jednoznacznie .."dudki"
 • @Oscar 07:32:31
  .. przy okazji.. miło mi czytać pozytywne opinie na temat moich wypowiedzi.

  Ja tylko poszukuje prawdy, recepty, rozwiązań.
  nie prowadzę żadnych manipulacji..
  co nie znaczy że nie mogę się mylić... mogę.
  ale jak zrozumiem pomyłkę to się do niej przyznaje..
  ja tylko szukam prawdy ..nie uprawiam polityki, czy kariery..
  i jak wszyscy błądzę w półmroku kłamstw, dezinformacji, obłudy, interesowności i głupoty.
 • Wiecej umiaru !!!! @Oscar 15:15:00
  Czy cos nie tak z lepetyna. Uogolniajac Pana metoda to Slazacy z Kaszybami i Mazurami to folksdojcze, Polesianie ruskie mloty, ...etc. Idac dalej to jeno Waszeci vera Polonus sie ostal. Wez Pan puknij sie w glowe...
 • @07:32:31
  -------------------
  "Głupota i prywata przed interesem Narodu oto deviza Polskich "idiotów".
  -------------------
  Pan nazywasz górali - polskimi idiotami - niejaki @goat nie lubi górali - bo jego zdaniem to fałszywi ludzie.
  Wniosek?
  Nie wnikam już w to czy mamy plandemię czy pandemię - bo to są właśnie rozważania dla zindoktrynowanych idiotów - co to tacy się dziwią, że komuś wojujący pedał może przeszkadzać. Dziwi mnie ten atak na patriotyczne i racjonalne zachowanie się górali.
  Słowem - dla wariata - wszyscy wokół to wariaci - oczywiście - oprócz niego.
  Na koniec - Panie @Oscar przecież z biegiem czasu będziesz Pan tę swoją świrusową psychozę tutaj odszczekać - chyba, że Pan wstydu nie masz. Ponadto broń biologiczna - to wielka pokusa dla dzieci diabła - ale prędzej podadzą ja ludziom w szczepionkach - niż zrobią to w inny sposób.
 • @demonkracja 08:23:07
  Napisałem dlaczego ich nie lubię. Ale napisałem też, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Więc popieram górali w swych poczynaniach. Nie wiem jaki to będzie miało skutek, ale być może przeniesie się to na cały kraj. I było by to dobre, dla nas wszystkich.
  Z takim Oskarem to nie ma co dyskutować na temat pejsdemi. Bo kto nie obserwuje, co się wokoło dzieje i jaki jest przekaz łże mediów, to kanarkiem nie umrze
 • @goat 08:32:22
  Ulżył mi Pan - Panie @goat.
  Wniosek?
  Z drugiej strony - górale - to porządni ludzie. Jak Pan im nie wejdziesz w drogę - to oni Panu na pewno nie wejdą.
 • 5*
  Nie tylko na Podhalu.

  W całej Polsce (piszę Polsce, bo w tym przypadku tak wypada!) ruszyła akcja #otwieraMy

  Zobaczcie ile miejsc w kraju otwiera podwoje mając w tyle nielegalne przestępcze rozporządzenia kryminalistów z bandy Morytzovietzky-Kalksztein:

  https://twitter.com/otwieramy

  Bardzo jestem ciekaw, jaki będzie teraz w odpowiedzi na akcję #otwieraMy ruch kryminalistów z nierządu warszawskiego? Czy pójdą w jawny, twardo terroryzujący ludzi, faszyzm?

  P.S. U mnie niestety, w zakątku ciężkiego "PiSizmu", motłoch posłuszny i zamasenoczkowany. :(
 • @goat 23:35:55
  "Nie lubię górali,bo to fałszywi ludzie. W dodatku w większości katodebile i usrelska piąta kolumna. Ale, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

  Zauważ najpierw, że to z Tobą jest coś nie tak. Bo źle oceniasz górali, a jednak nazywasz ich swoimi przyjaciółmi. To nie idzie w parze.

  Piszesz że "Nie lubisz górali, bo to fałszywi ludzie".

  Człowiek fałszywy to albo nadczłowiek, czyli "bestia w ludzkiej skórze" - członek watahy plemiennej, partyjnej , czy ideologicznej (ostatnio użyłem tego zwrotu wobec Berkeleya podającego się za górala), albo "podczłowiek" - ten co się da zezwierzęcić, złamać duchowo, zatracić ludzką godność, sprzedać za "parę srebrników", czy jakieś "prawa".

  Odpada wariant pierwszy. - Bo to na pewno nie "nadludzie" (nie chcą rządzić, nawet postulatów czy sugestii dla rządu nie mają), a zwykli, prości, twardo stąpający po ziemi ludzie i nie będzie łatwo ich zwieść czy przekupić nawet cwaniaczkom od socjotechniki (zresztą już o tym jasno mówią - że spodziewają się że rząd będzie chciał ich przekupić ich pieniędzmi - bo to oni by to musieli zwracać).

  Ten drugi przypadek też odpada w zupełności, bo to jednak dumni ludzie, zdroworozsądkowi, szanują starszych, zwłaszcza słuchają "najstarszych górali".
  Oczywiście "czarne owce" bywają wszędzie, ale wśród górali z pewnością to są przypadki znacznie rzadsze jak w innych społecznościach.
  - Podobnie zresztą jak przypadki pedofilii wśród księży są najrzadsze w porównaniu do innych społeczności kapłanów innych religii.
  - czy innych społecznościach zawodowych,
  - czy jak z "nietolerancja religijną" wśród Polaków w porównaniu do innych nacji.
  Podobnie "usrelska piąta kolumna" też będzie wymysłem należącym do tej grupy, też w celu oszustwa i manipulacji kłamliwie rozszerzonym na całą ich społeczność.

  Nazywasz ich też "katodebilami". Tutaj jest ta sama sprawa. Debile też bywają wszędzie, ale wśród katolików z pewnością jest ich ich najmniej spośród społeczności religijnych. Katolicy to ludzie najgłębiej wierzący, najmniej podatni na oszołomstwa zmian, a więc ideologii, sekciarstw i modernizacji, zdeklarowani, aby po chwilowych odstępstwach od wiary nawracać się ku zdrowej naturze ludzkiej i przestawać być grzesznikami.
  Inne społeczności religijne są tu na tyle pyszne, że brną w swoje błędy i grzechy, fałszują historię, a nawet wymyślają takie bzdury jak "nowa normalność", czy "przyzwyczajenie jest drugą naturą".

  Twierdzisz, że "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".
  To też idiotyczny wymysł debili.

  Gdybyś zetknął się z paradoksem mojego autorstwa ("paradoks miarki"), to byś takiej bzdury nie pisał.
  - Pierwszy z nich brzmi: "przeciwieństwem dla dobra jest zło, ale przeciwieństwem dla zła jest inne zło".
  "Wróg" to ten "zły". "wróg wroga" to "zły wobec złego". Taki jest "przeciwieństwem złego", czyli też jest zły, tylko inaczej jak ten pierwszy.
  Skoro uważasz się za dobrego, to przyjaźń ze złym jest głupotą, albo postawą samobójczą, gdyż przyjaźń tworzy związek miłości wzajemnej oparty o zaufaniu, a "zły" zawsze zdradzi czy to "dobrego", czy "złego".

  Zapamiętaj sobie: "Wróg mojego wroga jest i moim wrogiem (czasami jeszcze niejawnym, ala w dystansie czasowym na pewno ujawni się jako i mój wróg)"
  Oraz: "Zła nie zwycięża się innym złem, a dobrem".

  Czy armia okupanta którą teraz mamy jest dla nas lepsza jak te które już mieliśmy? A przecież to jeszcze nie koniec okazywania nam przez nią jej drapieżniczej wobec nas twarzy.

  - No, chyba, że Ty też jesteś tym "złym", i Tobie po drodze ze złymi, a wobec dobrych chcesz być wrogiem ... :-(
 • @Mazjan 08:17:32
  Sam jestem formalny kaszub.. urodzony na Kaszubach ale z tych przyjezdnych rodziców (nie są Kaszubami).
  Większość lokalnych społeczności się za PRLu zintegrowała wokół języka Polskiego i kultury Polskiej a górale, ślązaki nie..
  nie wiem jak kaszubi dawno nie byłem..
  Za młodu nie mogłem zrozumieć kaszubskiego, góralskiego śląskiego,
  rodziny na wsi z bydgoskiego, a byli jeszcze mazurzy...
  Wszyscy się spolonizowali a górale i Ślązaki nie... nawet żydzi się spolonizowali (w sensie językowym).
  Nic mi do tego nie potępiam... pokazuje tylko że są "inni" stanowią mniejszość i często w historii grawitują w kierunku innym niż Polska.
  (statystycznie bo przecież nie każdy)
 • @demonkracja 08:23:07
  Odszczekam gdy się okaże że nie mam racji.

  Pandemia zniknie bo szczepionki uodpornią ludzi... trzeba trochę cierpliwości. Jak się zaszczepi tych wrażliwych na wirusa to będzie już normalnie.

  Mnie te ograniczenia też bolą, łamią plany...wk..wiają..
  Czekam na efekty szczepień.
  Mama nadzieje że "zima wasza ale wiosna nasza"
 • @Kmieć 08:53:06
  a kto odpowie za śmierć zarażonych w otwartych nielegalnie geszeftach ?
  Pan się pewnie nie poczuwa do odpowiedzialności...
  winny będzie rząd wg tego samego kmiecia..
  prawdziwy z ciebie kmieć.

  tak wygląda klasyczna głupota, prywata narodowa.
  Polska już nie raz w historii traciła suwerenność przez dokładnie takie samo rozumowanie takich samych kmieciów.
  Ostatni raz był w latach 80tych... wcześniej były rozbiory na żądanie "kmieciów".
  Dzisiaj "kmiecie" chcą (nieświadomie bo to kmiecie przecież) doprowadzić do kolejnej tragedii narodowej.
 • @Oscar 09:23:15
  Jak bym cię jebnął w pysk, to byś się kopytami nakrył, plandemisto przeklęty.

  Ty jesteś parch! bo tylko parch potrafi skłamać 5 razy w zdaniu zawierającym osiem słów!

  //kto odpowie za śmierć zarażonych w otwartych nielegalnie geszeftach//
 • @Oscar 07:32:31
  "Tylko mniej "rozgarnięci" albo nieuczciwi piszą ze nie ma pandemii'. -

  --- To jest nieprawda. Koronawirus jest wirusem, towarzyszącym człowiekowi od około X - XI wieku. Jest stosunkowo mało zaraźliwy i przebieg u człowieka średnio zdrowego jest na ogół łagodny. Proszę poczytać, co mówią specjaliści: prof. Bhagdi, prof. Püschel, dr Vodarg, dr Schöning czy polscy specjaliści i lekarze: prof. Roman Zieliński lub dr Zbigniew Martyka. Również w NEON-ie znajdzie Pan wiele porządnych tekstów o zaprojektowanej pandemii.

  I już pisałem wcześniej: nie tylko chodzi o pieniądze, ale o podstawowe prawa człowieka do życia. Prawo (i obowiązek) pracy jest tu podstawą.
 • @Kmieć 09:26:49
  To tylko groźby i obelgi.. a gdzie zawartość merytoryczna ?
 • @Oscar 09:16:48
  ----------------
  "Pandemia zniknie bo szczepionki uodpornią ludzi... trzeba trochę cierpliwości. Jak się zaszczepi tych wrażliwych na wirusa to będzie już normalnie."
  ----------------
  Nie - Panie @Oscar ona zniknie bo tak powiedzą Panu w telewizorni i podobnych ośrodkach przerobu ludzkich, szarych komórek na szatańskie odchody.
  Wniosek?
  Widzę, że się Pan ubezpieczasz przeciw odszczekaniu. Przypuszczam także, że jak już odwołają tego świrusa - bo osiągną w tym czasie swoje cele - to Pan i tak w to nie uwierzysz i dalej będziesz Pan nierozłączny z namordnikiem.
 • @zygmuntbialas 09:44:20
  No wszystko fajnie tylko statystyki mówią co innego.
  Wzrost śmiertelności dziennej o ok 30-50% na fali wirusa..
  a w szpitalach Cowidowych tysiące osób z czego setki zdychają pod respiratorami..
  tego wcześniej nie było..a Pan pisze że było.

  Proponuje wizytę w szpitali Kowidowym by to sprawdzić osobiście.
  (wiem nie wpuszczą.. to może zapoznać jakąś fajną pielęgniarkę z takiego szpitala i po udanym bara bara .. pogadać o pracy w tym szpitalu...po udanym bara bara będzie szczera otwarta opowie jak jest)
  Tylko nie ze szpitala na Stadionie bo to rezerwa i tam nikogo nie ma.
 • @zygmuntbialas 22:16:23
  Oj Panie Zygmuncie, przepraszam bardzo. Liczyłam na Pana poczucie humoru, no bo cóż "trzymanie kciuków" pomoże? Kciukami nic nie zwojujemy. A włóczenie się po sądach tylko sądy bogaci. Cepy to jeszcze z wakacji na wsi w dzieciństwie pamiętam. I z przyjemnością bym prała nimi w te wredne, tłuste PiS-owskie mordy. Widły mam, bo w ogrodzie dla przyjemności pracuję. Ale w Tatry na weekend zawsze można jechać. Podobno tłoczno tam od turystów mimo wszystko...
 • @Berkeley72 22:21:10
  Pan zna górali od podszewki, ale proszę zważyć, że te pieniądze nie pójdą do nich, tylko do gminnych urzędasów a ci już po uważaniu dzielić będą.
 • @Oscar 09:12:57
  Nie kapujesz, co to jest ,,lokalna gwara,,? Czy cały świat chciałbyś mieć wypełniony Oscarami łażącymi w maseczkach i plastikowych osłonach na dodatek, bełkoczących o zagrożeniu pandemią?
 • @rumpelsiltskin 23:02:22
  ,,Jeżeli oni śpią na forsie, to rzeczywiście, niech się w sądy bawią."

  Tam gdzie są duże dochody tam są zazwyczaj także duże wydatki i na przykład konieczność spłat kredytów.
  Nikt zatem nie śpi na pieniądzach.
  Taki lock down to prawdziwa tragedia, bo trzeba ludzi zwalniać, spłacać kredyt i jeszcze samemu z czegoś żyć.
 • @Oscar 07:32:31
  Ludzie zwykle wierzą tylko w to, w co sami chcą wierzyć. Oto korzenie pańskiej wiary. Co do reszty pańskich twierdzeń, to najwyraźniej nigdy Pan żadnego biznesu nie prowadził i po prostu nie wie jakie są koszty tej zabawy. W ogóle, proszę się nie obrażać, ale pisze Pan jak bolszewik -
  ponieważ normalnie to rząd ma "słuchać" Konstytucji i swoich wyborców nie odwrotnie. Rząd nie ma też prawa robić tego, co robi, czyli ubezwłasnowalniać obywateli niczym niedorozwiniętych umysłowo idiotów, odkopywać ich od służby zdrowia i "chronić" przed egzekwowaniem ich praw zawartych w Konstytucji. Wlepienie staruszkowi 30 tys grzywny w Sylwestra w sytuacji, kiedy wracał z Kościoła to jest ochrona jego zdrowia?!
 • @Oscar 09:51:07
  Ty kanalio nie zasługujesz, żeby ci pod nogi napluć, a co dopiero odpowiadać.
  Na Neonie merytorycznie na temat mitycznego covida "powodowanego" przez NIGDZIE na świecie niewyizolowanego wirusa SARS-COV2-cośtam jest tłuczone co chwilę.
  I ja, parchu, nie będę na twój użytek powielał setek, jeśli nie tysięcy tych wpisów.

  P.S. Jak ja się co do ciebie, szubrawcu, pomyliłem. Bo pomyliłem się.
  A dowód mej pomyłki cały czas jest tu na Neonie w moim pierwszym wpisie:

  //Pozdrawiam serdecznie, szczególnie PP Ikulalibala, Ruszkiewicza, Oscara, Demonkrację(! ti-ti mój ulubiony Jagu) i jeszcze parę osób, których miana teraz nie pamiętam.//

  https://interesariusz.neon24.pl/post/152679,quo-vadis-vox-populi-27-wojna-o-nasze-dusze#comment_1625754

  Wstydzę się, że włączyłem wtedy ciebie, ohydo, do tego zacnego grona wyżej wymienionych.
 • @Oscar 17:32:33
  Elyty i ich potomkowie przyjechali tutaj na sowieckich tankach, a o ile wiem górale sterczą pod Tatrami od pokoleń, więc...
 • górale i biznesmeni
  Fryzjerka i pedikiure manicure.
  Salon fryzjerski 70 m/kw. cena wynajmu lokalu 3500 zł
  Fryzjerka dostała z tarczy pomocowej rządu 1000 zł gdy musiała zamknąć czasowo działalność, ta druga osoba nic, wiec z mety zlikwidowała stanowisko.
  Taka to jest pomoc rządu z tymi tarczami pomocowo pandemicznymi.
  Górale, hotelarze, restauracji, zapewne dostaną pomoc w podobnych proporcjach.
  Jałmużna, jak to określił inicjator ,,otwierania”
  Morawiecki będzie gadał o 20 mld a ile faktycznie doda to lepiej nie pytajcie.
  Statystyki?
  To dziś tylko kłamliwe cyferki które mają straszyć i przerażać.
 • @demonkracja 18:57:32
  Po strajku macic miał być nagły wzrost zachorowań na covid. Chyba gość nazywa się Płatek i występował w Realu24 i pokazywał, że ilość zachorowań na covid jest pochodną intensywności prowadzonego testowania ludzi i zwykle zamyka się w granicach od dwudziestukilku do ponad trzydziestu procent i stanowi świetne narzędzie dające alibi dla następnych obostrzeń.
  W ostatnią niedzielę w Danii zebrało się w Kopenhadze około półtora tysiąca przeciwników obostrzeń i zostali brutalnie spacyfikowani przez policję.
 • @tadman 11:42:46
  //Elyty i ich potomkowie przyjechali tutaj na sowieckich tankach,//

  A nie na wielbłądach o nazwie "Sherman"?
  I nastąpiło to dużo wcześniej niż "polskie" "elity", mało nie gubiąc butów, gnały do swoich w '39m przez Zaleszczyki, czyż nie?

  P.S. Dajcie Bogi takich Elit jak te, które przyjechały na "sowieckich tankach" raz jeszcze. I to prędko. Bo to jedyny ratunek dla biologicznego trwania narodu polskiego.
  Św. Józefie Stalinie, wróć! bo świat Ciebie potrzebuje.

  https://newsland.com/static/u/u/news/2019/02/2bb94ee0378d4187b893f6af1e5c2d49.jpg

  https://i0.wp.com/shiitman.net/wp-content/uploads/2011/01/Stalin.jpg
 • @Oscar 09:55:43
  Szwagierka około roku chorowała na białaczkę. Kiedy już nie jadła, nie mówiła, nie ruszała się, syn po raz enty wezwał pogotowie.
  Zmarła w szpitalu dnia następnego.
  Zaliczono ją tam do zmarłych na covid.
  Na jej męża i syna nałożono kwarantannę.
  Moja żona przez trzy dni robiła im zakupy i zostawiała pod drzwiami. Czwartego dnia doszli do wniosku, że z tym covidem to lipa i zaczęli normalnie funkcjonować.
  Tak to jest z tą pandemią covidową rządzących.
 • @Oscar 09:55:43
  Oscar
  Zapomniałem dodać, że na pogrzebie swojej żony i matki nie byli bo mieli kwarantannę.
  Takie to mamy skur…syńskie czasy z winy rządzących.
 • @Oscar 09:23:15
  A kto Szanowny odpowie za śmierć zarażonych w legalnie otwartych geszeftach? No i z jakiej racji Pan Kmieć miałby być odpowiedzialny za moją śmierć, skoro to ja - nie wierzę w pandemię, nie noszę namordnika, z upodobaniem łażę po sklepach z odzieżą, nie mam zamiaru się szczepić , proszę swoich klientów o zdjęcie namordnika? Proszę zapamiętać te słowa, bo są szczerą prawdą: KAŻDY DOROSŁY CZŁOWIEK JEST ODPOWIEDZIALNY WYŁĄCZNIE ZA SIEBIE. Za nikogo więcej. Gdyby Pan Kmieć był moim opiekunem prawnym a ja ubezwłasnowolniona, jedynie wówczas byłby odpowiedzialny za moje postępowanie. W żadnym innym wypadku! Natomiast Pan, ufam, iż z czystej bezmyślności a nie z nikczemności, wzywa PiS- owski rząd do UBEZWŁASNOWOLNIENIA CAŁEGO NARODU, każdego dorosłego Polaka i wzięcia odpowiedzialności za jego życie, jego finanse, zdrowie, poglądy i przekonania. Pan po prostu chciałby aby PiS- ścierwo Polaków totalnie zniewoliło i chyba nie rozumie Pan, jak plugawe jest pańskie chciejstwo.
 • @Oscar 09:51:07
  "To tylko groźby i obelgi.. a gdzie zawartość merytoryczna ?"

  Bo chyba innego języka Pan nie zrozumie, zresztą Pan Kmieć ma prawo wojować pańską bronią. To przecież Pan nazwał wszystkich niepoprawnych politycznie Polaków, mnie nie wyłączając: "mniej rozgarniętymi, nieuczciwymi" a ich zachowanie "głupotą, prywatą narodową". Cóż to jest, jak nie obelgi pod adresem myślących inaczej?! Wzywa Pan rząd do zamordyzmu, łamania Konstytucji i swobód obywatelskich. Cóż to jest jak nie zdrada narodowa?!
 • @viridiana 12:03:10
  5*****
 • @Oscar 09:16:48
  No i wyszło:
  max7 12.01.2021 16:15:48 pisze:
  „..judząco, mendowato wyjątkowo podły komentarz.
  oscara...stręczyciela podłych eksperymentów medycznych na ludziach”.
  Oscar 12.01.2021 17:32:33 odpowiada:
  „...A eksperymentów nie "stręczę" tylko bronię ludzi przed skutkami realnej pandemii.
  Wolę krótką choć bolesną blokadę niż rowy pełne trupów.
  Tak lepiej dla kraju...”

  Ale w końcu się przyznałeś:
  “@zygmuntbialas 21:24:46
  Pisałem już wiele razy napiszę jeszcze raz.
  Tylko mniej "rozgarnięci" albo nieuczciwi piszą ze nie ma pandemii.
  Pandemia jest i zabija ze skutecznością ok 2-3% chorych””.
  A polecanych filmików nie oglądał, bo byś wiedział, że to nie „pandemia” zabija. Nadto kłamiesz, np:
  „...to w warunkach gdy każdy chory jest leczony, ma opiekę, i jak trzeba respirator”.
  To były przypadki że respirator komuś pomógł, czy raczej byli ludzie którzy słysząc że ich chcąc podpiąć pod respirator woleli wyskoczyć przez okno?
  Albo:
  „Wirus jest paskudnie zaraźliwy.. wystarczą dwa dni świąt (w warunkach blokady) a już ilość zachorowalność skacze o 100%”.
  A ta „zaraźliwość” to wyłącznie z powodu testów, bo jak w święta było w szpitalach mało lekarzy, to i testów było mało, a jak wrócili to od razu dużo.
  To testy „robią chorych”, a „pompowana umieralność” to dopisywanie zmarłych nie z powodu „tego” wirusa, a dowolnego, czy przy obecności jakichś fragmentów DNA, czy RNA, będących zaledwie podstawą do podejrzenia zachorowania ale wcale nie zachorowaniem ani nie śmiercią z tego powodu.
  Na koniec już bez przyłbicy w aktualnym komentarzu:
  „Pandemia zniknie bo szczepionki uodpornią ludzi... trzeba trochę cierpliwości. Jak się zaszczepi tych wrażliwych na wirusa to będzie już normalnie....
  Czekam na efekty szczepień”
  Przyjmując że „winnym” jest wirus to i wszyscy są wrażliwi, a więc trzeba by „zaszczepić” wszystkich. To niby jak to co później by mogło być normalnie, skoro już by nie było normalnych?

  No to w końcu nie jesteś czy jesteś „stręczycielem podłych eksperymentów medycznych na ludziach”?

  No bo przecież wciąż nie wiadomo co miałyby wykazać te eksperymenty, a jedynym jak dotąd logicznym wnioskiem jest zamiar ludobójczy ONZ-owskiej „depopulacji”.
  - Przecież żeby toto nazwać „szczepionkami które uodpornią ludzi na tą chorobę” to trzeba będzie poczekać przynajmniej do czasu pierwszych lotów pasażerskich na Alfa Centaurę.

  W każdym razie dotychczasowi producenci nic takiego wcześniej nie obiecują (jeden obiecuje zakończyć badania w 2023-cim, ale co one mają wykazać to jeszcze nie ogłosił.
  Trwa też eksperyment jak zareagujemy na ich przemoc i terror, gwałt i wymuszenie na nas - na ile mogą się bezkarnie posunąć.
  - A przecież oni już chcą nam mieszać w genach (więc oczywiste jest że nawet jak przeżyjemy, to my lub nasze potomstwo możemy być bezpłodni, ułomni, a nawet już nie ludźmi), a ani nikt nas o to nie pytał czy się zgodzimy, ani nawet nie ruszyły badania nad dalekosiężnymi skutkami takiego pomieszania. - Wszak tutaj każdy "skutek uboczny" to już dodatkowa mutacja genetyczna, np ucho wielkości ręki lub odwrotnie).

  Cały czas nie ma szczepionki, a jest eksperyment medyczny, a eksperymentatorzy, ich zleceniodawcy i administracje państw to ludobójcy, zaś ci co ich popierają to kolaboranci z naszym (ludzi) wrogiem.
 • @Kmieć 11:34:50
  Za dużo emocji za mało rozumu... cóż szkoda.. dla wszystkich.
 • @tadman 11:42:46
  Chce pan powiedzieć że solidaruchy i klechy przyjechały do Polski na ruskich tankach ?

  Bo dzisiaj w Polsce innych "elyt" praktycznie nie ma.
  Solidaruchy i klechy ..no może jeszcze banderowcy..
  a między solidaruchami poukrywane żydostwo.

  Są jakieś inne "elyty" w Polsce przy korycie ?
  Inne Elity intelektualne, merytoryczne są ale w podziemiu, w cieniu..
  bo gdyby podniosły głowę to Solidaruchy by ich dekapitowały.
 • @Oświat 11:44:35
  Fryzjerka...
  a ten co wynajmuje nie może odpuścić ? a to sk..syn.
  Rząd dołożył .. kamienicznik by dołożył ..i było by git...
  Kamienicznik to aspołeczna kutwa...
  Dlatego piszę że tam gdzie rządzi prywata tam nie ma zmiłuj się nie ludzkich uczuć ..tam są tylko "dudki"..
  i w tym problem...
  Rząd łagodzi problem ..a prywatne kutwy..nie i stąd są problemy.
  Gdyby tak się nieszczęściem podzielić to wszystkim było by lżej.
  To Polak Polakowi... za "dudki"...
 • @tadman 11:51:15
  Strajk macic to był po 89r..przez ok 10-20 lat
  Dzisiaj po 20 latach od tamtego strajku po prostu nie ma macic.
  Sprawdź sobie w roczniku statystycznym..

  Dzięki 500+ wszystkie macice co teraz są mają dzieci...ale tych macic po wspomnianym strajku jest o wiele za mało.
  Wielodzietność też nie wchodzi w grę bo potrzeba mieć mieszkania ..
  a kamienicznicy coraz więcej zdzierają a lichwa zdziera na kredytach jeszcze więcej.

  500+ łagodzi problem ale nie ratuje sytuacji po strajku macic w czasach gdy solidaruchy przejęły władze w Polsce.
 • @Oscar 12:34:25
  Idź stąd gadzi języku.
  Jesteś jak Cześć-jahve-Grześ-Przez-Wieś-Braun. Zatruwasz idee, które fałszywie niesiesz na sztandarze, którego drzewiec powinien ci łapy palić żywym ogniem.
  Precz!

  P.S. W prozie Tolkiena "Władca Pierścieni" jest postać Smoczego Języka (Grima).
  Ty jesteś takim ścierwem.
  Twoje przymilanie się do prawdziwej Lewicy nic ci już nie da.
  Ty nie jesteś ani Lewicowcem ani tzw. Prawicowcem.
  Jesteś gadzim językiem. Wirusem jesteś. Trucizną.
  Precz ohydo! Precz pod ten kamień, na który nasrał wielbłąd na Pustyni Negev, bo spod niego wypełzłeś, zarazo!
  PRECZ!
 • @viridiana 12:03:10
  Ten co otwiera geszeft publiczny tworzy prywatne "Centrum zarażania Covidem"..
  Zarażeni umierają średnio 2-3% zarażonych...
  łatwo policzyć ilu statystycznie zabija taki geszeft (centrum zarażania)
  życie musi się toczyć .. trwa walka by takich centrów zarażania było jak najmniej (ale spożywka, energetyka, służba zdrowia, opieka medyczna.. muszą działać..) .

  Właściciel publicznego geszeftu powinien odpowiadać za skutki swojego działania (zaśmiecanie, hałas, demoralizacja, smród, zarażanie ludzi Cowidem...)..

  To są proste i oczywiste rzeczy...
 • @tadman 11:51:15
  ------------------
  "...stanowi świetne narzędzie dające alibi dla następnych obostrzeń."
  ------------------
  Oczywiście - świrusowa hucpa jest przemyślana przez dzieci diabła
  od A do Z - i stanowi pretekst i zarazem usprawiedliwienie dla dalszych restrykcji - dla wprowadzających owe restrykcje.
  Wniosek?
  Wystarczy sobie zdawać sprawę z szatańskiej przewrotności - dzieci diabła - aby w/w numer wyłapać w lot.
 • @viridiana 12:14:31
  nie manipulujemy..
  ""mniej rozgarniętymi LUB nieuczciwymi"
  to LUB jest ważne bo zmienia znaczenia.

  ja uważam że głupoty gadają ludzie głupi.. LUB nieuczciwi..
  ci pierwsi gadają od serca a ci drudzy "uprawiają jakąś politykę".

  i to nie są obelgi to opis rzeczywistości.

  Problemem jest kto gada głupoty a kto nie.. tu mogą być różne opinie..
  ja przedstawiam swoją opinię.
 • @Kmieć 12:45:53
  kompromitujesz się publicznie... twój wybór.
 • @Oscar 12:59:40
  Grozisz mi?
 • @Kmieć 13:08:56
  ochłoń.. zrób sobie przerwę... przetrzyj okulary..
  czytaj ze zrozumieniem..
  czytaj rozumem a nie sercem..
  nikt nie chce cię skrzywdzić...
  co najwyżej przekonać...
  (przekonanie do niesłusznej sprawy też może być krzywdą.. tak działa propaganda, oszuści, niektóre kobiety i faceci z innych pobudek..)
 • @Oscar 13:37:31
  //nikt nie chce cię skrzywdzić...
  co najwyżej przekonać...//

  Czyli mi grozisz.
  Wal się na parchaty ryj, ścierwie!
  Drzewo na ciebie już urosło...
 • @Oscar 12:47:28 odnośnie a kto odpowie za śmierć zarażonych w otwartych nielegalnie geszeftach ?
  to mi się przypomniała znana w środowisku LUKSUSOWEGO NARCIARSTWA historia, z początku marca 2020, GÓRALSKIEGO GESZEFTU w stacji narciarskiej Ischgl w Tyrolu.

  W klubie nocnym przylegającym do dużej restauracji, gdzie zwykły się spotykać (pić i tańcować) SETKI BOGATYCH NARCIARZY, tamtejszy, wiedzący że już jest zarażony kowidem "góralski biznesmen" (wraz z 13 z 25 pracowników jego restauracji przezeń zarażonych) przez dwa tygodnie zarazili PONAD 1300 NARCIARZY z Północnej, BOGATEJ Europy (Łącznie z Islandią, skąd nareszcie przyszło zawiadomienie do władz Tyrolu, o miejscu skąd kowid "promieniuje"):

  https://www.dw.com/pl/narciarze-z-tyrolu-zaskar%C5%BC%C4%85-w%C5%82adze-za-p%C3%B3%C5%BAn%C4%85-reakcj%C4%99-na-epidemi%C4%99/a-52947371

  //O Ischgl stało się głośno, gdy na początku marca barman w jednym z tamtejszych lokali został zakażony i prawdopodobnie zaraził szereg innych osób. Prokuratura próbuje wyjaśnić, czy pozytywny wynik testu pracownicy innego lokalu gastronomicznego pod koniec lutego został zgłoszony władzom.

  Wreszcie pod kwarantanną

  Po ujawnieniu tych zakażeń lokale nadal działały jeszcze przez dwa tygodnie. Prawdopodobnie zaraziły się tam setki osób pochodzących głównie z Niemiec, ale także z Austrii, Danii i Norwegii. Inni narciarze, którzy z urlopu wrócili z wirusem, pochodzili z Kanady, Wielkiej Brytanii, Islandii i Szwecji. 18 marca cały Tyrol został objęty kwarantanną.//

  ot, właśnie w tym barze "apres ski":

  https://static.dw.com/image/52779963_401.jpg
 • @Berkeley72 15:33:40
  No właśnie.. dobry i z życia wzięty przykład.
 • @Kmieć 14:04:24
  "Wal się na parchaty ryj, ścierwie!
  Drzewo na ciebie już urosło...
  "
  teraz ja odnoszę wrażenie że to ty mi grozisz..
  pewnie mi się tylko wydaje.. a jak nie to kładę to na karb niestabilności emocjonalnej. Co będę chorego po sadach włóczył.

  przekonywanie nie jest groźbą.. każda dyskusja polega na przekonywaniu.. najlepiej argumentami merytorycznymi.

  obelgami nikogo nie przekonasz a jak już to do tego że jesteś niestabilny emocjonalnie.
  Mnie do tego przekonałeś.
 • @miarka 12:21:48
  https://www.youtube.com/watch?v=QxeP4ZTdYyU Salute .
 • @Repsol 15:45:52
  Bardzo ważny ten wywiad. U osób zaszczepionych" wzrasta zakazanie się tym wirusem. Poza tym osoby zaszczepione ciężej go przechodzą.
  poza tym jakieś (skromne badania były, ale głównie na myszach.

  Najważniejsze jednak jest zatajane w Polsce, że to nie są szczepionki a "tzw. szczepionki", a faktyczne produkty inżynierii genetycznej, że główny składnik tego zastrzyku to mRNA, które jest "konstruktem genetycznym sztucznym", albo "rekombinowanym RNA" który zostaje włączony na trwale do naszego organizmu
  To jest podobne do tego jak się otrzymuje inne GMO (A jak tak, to i ludzie będą faktycznym GMO w ramach skutku ubocznego).
  Oczywiście bywają i inne, bardziej "już tradycyjne" skutki uboczne - zapalenia wątroby, trzustki, układu nerwowego, układu mięśniowego. Oficjalnie dotyka to 1 na 1000, zaś z monitoringu w Wielkiej Brytanii wynika że faktycznie jest 2,5 na 100 zaszczepionych.

  Ludzie mówią "namawiają nas do szczepionek", a powinni mówić: nie mówiąc nam co to faktycznie jest i że że to bardzo niebezpieczne, ani jak bardzo, namawiają nas żebyśmy brali udział w faktycznym eksperymencie medycznym na własnym organiźmie.".
 • @Oscar 07:45:11
  "... i jak wszyscy błądzę w półmroku kłamstw, dezinformacji, obłudy, interesowności i głupoty". -

  --- Tak powinien uczciwy bloger. Oczywiście różnie możemy widzieć świat. Jeszcze trzeba by tu rozpatrzyć obiektywność czy subiektywność prawdy, ale tu musiałyby być długie dywagacje.
 • @demonkracja 08:23:07
  "Dziwi mnie ten atak na patriotyczne i racjonalne zachowanie się górali". -
  --- Mnie też dziwi. Zresztą unikam oceniania dużych zbiorowości, bo ocenić ją w kilku zdaniach jest niemożliwe.

  "Panie @Oscar przecież z biegiem czasu będziesz Pan tę swoją świrusową psychozę tutaj odszczekać - chyba, że...". -
  --- Rzecz nie taka prosta. Jeśli kiedyś to wirusowe szaleństwo minie, to będą kłamcy twierdzić, że to dzięki zamordyzmowi :)
 • @Kmieć 08:53:06
  "Po wyroku WSA w Opolu (sygn.akt II SA/Op 219/20), już od kilku dni, dziesiątki odważnych ludzi w całym kraju sprzeciwiło się niszczącym działaniom nie-rządu, wznawiając swoją działalność mimo bezprawnego „zakazu”. Lawina rusza. Wspierajmy proszę tych, którzy się odważyli":

  https://twitter.com/otwieramy

  --- Życzę im z całego serca powodzenia:)
 • @Oscar 09:55:43
  "... a w szpitalach Cowidowych tysiące osób z czego setki zdychają pod respiratorami...". -

  --- Wiem z kilku źródeł, także od znajomych lekarzy, że te covidowe szpitale są na ogół pustawe.
 • All
  Ludzie kochani ! Miast poniewierac mocno wystraszonym czlowiekiem (Oskar) okazcie wspolczucie a nawet zrozumienie dla jego heroicznej walki o zdrowie Narodu.
  Toz on niemal samotrzec wojuje z brakiem subordynacji !
  No, heros !
 • @viridiana 11:12:15
  "Liczyłam na Pana poczucie humoru, no bo cóż "trzymanie kciuków" pomoże? Kciukami nic nie zwojujemy. A włóczenie się po sądach tylko sądy bogaci. Cepy to jeszcze z wakacji na wsi w dzieciństwie pamiętam. I z przyjemnością bym prała nimi w te wredne, tłuste PiS-owskie mordy. Widły mam, bo w ogrodzie dla przyjemności pracuję. Ale w Tatry na weekend zawsze można jechać. Podobno tłoczno tam od turystów mimo wszystko...". -

  --- Niech będzie: 'kciukami nic nie zwojujemy', ale co też widłami i cepami zwojujemy? - A włóczenia się po sądach też (osobiście) nie polecam:)
 • @Oświat 11:44:35
  "Statystyki?
  To dziś tylko kłamliwe cyferki które mają straszyć i przerażać". -

  --- Jeszcze w liceum słyszałem: "chcesz okłamać, użyj statystyki". Mówił nauczyciel, że to było pruskie powiedzenie, ale nie sądzę, by Prusacy byli tak przewrotni. Myślę, że to inny szczep wymyślił.
 • @tadman 11:51:15
  "... ilość zachorowań na covid jest pochodną intensywności prowadzonego testowania ludzi i zwykle zamyka się w granicach od dwudziestu kilku do ponad trzydziestu procent i stanowi świetne narzędzie dające alibi dla następnych obostrzeń". -

  --- No i w niedziele i święta jest wielokrotnie mniej zachorowań niż w inne dni. Jakoś nie chcą ludzie pokojarzyć tak prostej sprawy.
 • @Kmieć 11:51:56
  "Św. Józefie Stalinie, wróć! bo świat Ciebie potrzebuje". -

  --- Warto zerknąć tu do tekstu, napisanego przez Tiamat:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/133427,jozef-stalin-ludobojca-czy-bohater-25-08-2016
 • @Kmieć 11:51:56
  "Św. Józefie Stalinie, wróć! bo świat Ciebie potrzebuje."

  Zapewne ta piosenka Panu będzie się podobać ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=9MfShCixafs
 • @Oscar 12:34:25
  Panie Oskar, rząd dołożył, ale właśnie z pieniędzy takiego "kamienicznika", nie ze swoich pieniędzy. A teraz kamienicznik znowu ma dokładać aby sponsorować fryzjerkę okradzioną przez rząd?! Czyli rząd praktycznie powinien okraść kamienicznika 3 razy. Raz, żeby dać fryzjerce, drugi raz aby zniszczyć jego biznes a trzeci raz, gdy będzie za bezcen wykupywał jego kamienicę.Całość sprowadza się do tego, że ten któremu rząd odebrał więcej (kamienicznik) ma utrzymywać tego, któremu odebrał mniej (fryzjerkę), po czym za swoje dobre serce i "ludzkie uczucia" (za które nawet suchej bułki nie kupi) zostanie puszczony przez rząd z torbami. No mówię - bolszewia czystej wody :( Biedny rząd stara się jak może, aby okraść obywateli z całej ich własności a "prywatne kutwy", powinny jeszcze skwapliwie ostatnią koszulę oddać złodziejowi.
 • @miarka 12:21:48
  Czy ty człowieku wiesz co piszesz? Masz przerost formy nad treścią.
  Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, bo mamy wspólnego wroga, dlatego jesteśmy przyjaciółmi. To takie trudne, trzeba filozofować, ubierać w dobro, zło. Do pisujesz facet zbędną retorykę.
 • @Oscar 12:47:28
  Nie, on tworzy prywatne miejsca pracy, czyli źródło utrzymania dla siebie i co najmniej kilku rodzin. On tworzy towar i usługę. A kto boi się covida, nie powinien zakładów handlowych i usługowych odwiedzać. Proste? Nawet chleba nie musi Pan kupować, bo wirusem tak samo może Pan się zarazić w sklepie spożywczym jak w sklepie z AGD. Można się "zarazić" i wyzdrowieć, niekoniecznie od razu umrzeć. A kiedyś i tak Pan musi umrzeć ale to wyłącznie Pana problem.
 • @goat 22:21:06
  To nie jest zbędna retoryka, a niezbędna logika. Jest odwrotnie jak rozumujecie albo jesteście źli.
 • @miarka 22:51:36
  Nie wiem kto tu odwrotnie rozumuje. Najpewniej pan. Wszyscy są žli, tylko pan jesteś dobry. Następny chyba nawiedzony jesteś pan.
 • @goat 08:34:35
  Człowiek potrzebuje być dobrym, a przynajmniej walczyć o to żeby być dobrym żeby wracać na drogę czynienia dobra nie tylko po to żeby być normalnym, ale i żeby być moralnym, a więc i być zdolnym do życia i żyć.
  Bez patrzenia na to, ginie.
 • @Oscar 15:15:00
  Aleś ty żałosny. Cąłe życie budżetówka to nie wiesz jak zarabia się pieniądze na swoim. Ale zawsze można dawać zasiłki. Coraz gorzej. Emilewicz pokazała a wcześniej inne PiSiory jaka to "epidemia". Olewają sobie własne zakazy. Czyli wiedzą, ze to kit. Górale to wolni ludzie. A budżetówka i zasiłkowcy, powinni zostać pozbawieni prawa głosu. Ty to za każdym razem udowadniasz.
 • @Oscar 17:32:33
  Korzenie dzisiejszych elit to postsowieci. Potomkowie czerwonych
 • @zygmuntbialas 21:38:14
  Góralskie veto:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=WCeyejUJaSk&feature=emb_logo
 • @Wican 17:56:47
  re:
  Korzenie dzisiejszych elit to postsowieci. Potomkowie czerwonych

  Tacy jak Walesa, tatus Morawieckiego, Mazowiecki, Szechter i Macierewicz?
 • @zygmuntbialas 22:47:46
  Projekt notki: Co się dzieje na Podhalu - 18.01.2021.

  Dzisiaj na Podhalu otwierają właściciele zakładów usługowych swe lokale.

  Góralskie veto, zapoczątkowane przez Sebastiana Pitonia, zostaje podjęte przez szefów restauracji i pubów w innych częściach kraju. Konsekwencją decyzji górali są m.in. jurajskie veto, bałtyckie veto. Mówi o tym Grzegorz Braun w wideo-filmie "Niech się rząd odwali, nie tylko od górali", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=Fqj6qsbExgE

  Rząd wysyła rezerwy policji w góry. Tym samym będzie jej mniej w innych regionach - mówi polityk Konfederacji. - W ubiegłym, w ponurym 2020 roku, rząd zaatakował - pod pozorem zmyślonej pandemii społeczeństwo polskie, odbierając mu podstawowe prawa, w tym prawo do swobodnej działalności gospodarczej.

  Rząd Morawieckiego jest winien śmierci co najmniej 60 tysięcy Polaków (o tyle więcej zmarło w IV kwartale w porównaniu do analogicznych wcześniejszych okresów) - informuje Grzegorz Braun. - Ci ludzie nie zmarli na covid, lecz na inne choroby, wynikłe z braku diagnozy i leczenia. A zatem: czas się ocknąć i bronić swych praw. Następnym razem może być za późno.

  Zygmunt Białas
 • @zygmuntbialas 23:27:56
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021011713684132-przewodniczacy-rady-europejskiej-zezwolil-na-wprowadzenie-paszportow-dla-zaszczepionych-na-coVid-19-Sputnik/
 • @zygmuntbialas 00:10:13
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021011713683268-w-niemczech-wybuchl-skandal-wokol-pomyslu-przywilejow-dla-zaszczepionych-Sputnik/
 • @zygmuntbialas 00:15:30
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021011813688309-dwie-starsze-osoby-zmarly-w-estonii-po-zaszczepieniu-przeciwko-coVid-19-sputnik/
 • @zygmuntbialas 20:56:01
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021011913689552-niemcy-beda-musieli-nosic-maski-respiratorowe-sputnik/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej