Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Co się dzieje na Podhalu - 18.01.2021.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj na Podhalu właściciele zakładów usługowych otwierają swe lokale.

Góralskie veto, zapoczątkowane przez Sebastiana Pitonia, zostaje podjęte przez szefów restauracji i pubów w innych częściach kraju. Konsekwencją decyzji górali są m.in. jurajskie veto, bałtyckie veto. Mówi o tym Grzegorz Braun w wideo-filmie "Niech się rząd odwali, nie tylko od górali", link:

https://www.youtube.com/watch?v=Fqj6qsbExgE

Rząd wysyła rezerwy policji w góry. Tym samym będzie jej mniej w innych regionach - mówi polityk Konfederacji. - W ubiegłym, w ponurym 2020 roku, rząd zaatakował - pod pozorem zmyślonej pandemii społeczeństwo polskie, odbierając mu podstawowe prawa, w tym prawo do swobodnej działalności gospodarczej.

Rząd Morawieckiego jest winien śmierci co najmniej 60 tysięcy Polaków (o tyle więcej zmarło w IV kwartale w porównaniu do analogicznych wcześniejszych okresów) - informuje Grzegorz Braun. - Ci ludzie nie zmarli na covid, lecz na inne choroby, wynikłe z braku diagnozy i leczenia. A zatem: czas się ocknąć i bronić swych praw. Następnym razem może być za późno.

Zygmunt Białas

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Rząd Morawieckiego jest winien śmierci co najmniej 60 tysięcy Polaków (o tyle więcej zmarło w IV kwartale w porównaniu do analogicznych wcześniejszych okresów)"

  O tym trzeba pamiętać.
  Zupełnie nie mam pomysłu jak ich odsunąć i stosownie rozliczyć.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 00:07:51
  "Zupełnie nie mam pomysłu jak ich odsunąć i stosownie rozliczyć". -

  --- Też nie mam pomysłu. Byłoby ludziom prościej, gdyby te antyludzkie decyzje rządu powstawały w Warszawie. Ale one rodzą się na innym kontynencie.

  Pozdrawiam.
 • O tuż to.
  "Rząd Morawieckiego jest winien śmierci co najmniej 60 tysięcy Polaków (o tyle więcej zmarło w IV kwartale w porównaniu do analogicznych wcześniejszych okresów) - informuje Grzegorz Braun. - Ci ludzie nie zmarli na covid, lecz na inne choroby, wynikłe z braku diagnozy i leczenia. A zatem: czas się ocknąć i bronić swych praw. Następnym razem może być za późno."

  Dopiero przeczytałem komentarz Monaco u Pana Jaśka
  o podobnej krytyce dotyczącej sparaliżowanych szpitali i że z tego powodu więcej ludzi zmarło bo nie otrzymali medycznej natychmiastowej pomocy.

  Nastał globalny szwindel i sabotaż gospodarek na świecie wywołany celowo przez zorganizowaną kryminalną organizację działającą w ramach produkcji broni biologicznej.

  Stany Zjednoczone zapewe są głównym "bohaterem" w tej kwestii.

  A Chiny posłużyły naturalnie jako teren do ekspansji, bo przecież tak działają zachodnie dywersyjne służby. A przyklad biorą z doświadczeń hitlerowskich Niemiec.
  (Prowokacja Gliwicka - niemiecka operacja dywersyjna typu false flag).

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • -------- Pitoń, Braun , Kołodziejczak , Tanajno !
  ------ grają do jednej bramki , nie naszej bramki !.
  Czas dorosnąć ! tzn nauczyć się rozpoznawać !! BOLKÓW !! z matką boską w klapie !!. Stare kończy się , dlatego NICUJE się stare rozpoznawalne kapoty na // nowe /// , czyli !!!!!!!!!!!!!!

  ----UBRAŁ się DIABEŁ w ORNAT i OGONEM na MSZĘ ŚW. DZWONI ---

  Niebawem nastąpią niewyobrażalne zmiany , WRÓG JAK ZAWSZE !!! PRZEMYCI się !!!!!!!!! POD KRZYŻEM !! całe szczęście, że nie na długo.
 • @ninanonimowa 06:59:21
  Bardzo motywujace !!! Na depresje polecam jeszcze raz przeczytac Kamienie na Szaniec..
 • @Jasiek 00:07:51
  Ale ma Pan pomysl, wszyscy mamy pomysl...wystarczy 1 ml majacych ten sam pomysl..!!!
 • @Alfax 01:51:00
  "Nastał globalny szwindel i sabotaż gospodarek na świecie wywołany celowo przez zorganizowaną kryminalną organizację działającą w ramach produkcji broni biologicznej. Stany Zjednoczone zapewne są głównym "bohaterem" w tej kwestii". -

  --- Niestety tak. Nastąpiły zdarzenia, które nie chcą mieścić się w mojej głowie. I ludzie to w większości przyjmują. Opór jest ewentualnie w grupach, które 'zdążyły' już ponieść straty na zdrowiu czy majątku, a przecież przyjdzie czas na innych, bo nie żyjemy sami, lecz w określonym społeczeństwie.
  A co wydarzy się dzisiaj i w następnych dniach w opisywanej sprawie, bardzo trudno mi przewidzieć. Nieco wyżej napisałem, że byłoby ludziom prościej, gdyby te antyludzkie decyzje rządu powstawały w Warszawie. Ale one rodzą się na innym kontynencie".

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Mazjan 09:16:29
  -------- depresja ? nie mam czasu na nią . Mój optymistyczny wariant :
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2021/01/ujawnienie-operacji-zaczynamy-wayne.html
 • @ninanonimowa 06:59:21
  "... grają do jednej bramki , nie naszej bramki". -

  --- Nie mnie węszyć, kto gra do naszej, a kto nie do naszej bramki. Rzeczywistość od marca ub.r. jest tak zafałszowana i nieznośna, więc są ludzie, którzy podnoszą ten problem. Więc czasem piszę parę słów o tych ludziach, bo przecież nie o tych w kagańcach.
 • autor all
  Jeden z filarow polskiego craftu Michał własciciel PifPaf otworzył w piatek ostatni z pozostalych mu pubow W Warszawie i Lodzi na ul Parkingowej

  https://youtu.be/D5F_7P3IqTI
 • @rowszan 09:31:13
  "Michał własciciel PifPaf otworzył w piatek ostatni z pozostalych mu pubow W Warszawie i Lodzi na ul Parkingowej

  https://youtu.be/D5F_7P3IqTI

  --- Interesujący jest wpis pod filmem:
  "Coraz częściej mówi się o buncie przedsiębiorców i do tych buntów dochodzi. Zaczęło się na Podhalu, a teraz bunt roznosi się na inne części kraju. Małopolski inspektor sanitarny w jednym z wywiadów mówi, że skala obywatelskiego nieposłuszeństwa jest już tak duża, że nie da się tego powstrzymać. Hasło „wszystkich nas nie zamknięcie” jakie pojawia się na wielu demonstracjach staje się jak najbardziej realne".
 • @All
  Trzeba być zdeprawowanym i skorumpowanym jak prof. K.Simon, by wygłaszać takie banialuki:

  "... nie uważam, że te wszystkie bunty są merytorycznie uzasadnione. Rozumiem finanse, choć myślę, że akurat górale w Zakopanem specjalnie nie zbiednieją. Problem jest z dużymi restauracjami i hotelami, które zapewniają wielu osobom dużo pracy i nie są w stanie ponosić tych kosztów. Niemniej jednak zdaje się, że dostały taką pomoc, która pomoże im przetrwać ten trudny okres" - (prof. K.Simon).
 • @All (II)
  Przyzwoity opis sytuacji na Podhalu, link:

  https://gazetakrakowska.pl/goralskie-veto-przedsiebiorcy-potwierdzili-w-poniedzialek-otwieramy-pensjonaty-i-restauracje-17012021/ar/c1-15390537
 • @zygmuntbialas 09:45:03
  Jaki bunt? To efekt wyroku sądu - i niezastosowanie się do zalecenia niejakiego Mateusza - pierwszego ministra. Zalecił on samobójstwo ekonomiczne niektórym przedsiebiorstwom, na które chrapkę mają jakieś Zdziśki ew miałaby powstać nisza po tej działalności na którą mogłyby wejść firmy z jakiegoś bardziej wartościowego narodu.

  Poza tym wirus jest podobno w odwrocie, zmył się z takiego powodu, że pewnien Andrzej miał ochotę przedłużyć swoją prezydenturę, by już w 2015 r wprowadzić kwotę wolną od podatku w wysokości 8000zł a potem podnosić ją co roku w górę.

  No i jeszcze VAT niezlowcznie przywrócić do 22%
 • @Oracz 10:20:26
  "To efekt wyroku sądu - i niezastosowanie się do zalecenia niejakiego Mateusza - pierwszego ministra. Zalecił on samobójstwo ekonomiczne niektórym przedsiębiorstwom,...". -

  --- Rzecz w tym, że makabryczne decyzje o lock-downie, noszeniu kagańców i masowym szczepieniu nie podjęte były nad Wisłą, lecz za Oceanem. Poszczególne rządy pełnią funkcje ekonomów.
 • @zygmuntbialas 10:26:29
  Czytałem nt Imperium Babilonu i o tym, że wszystko na świecie się powtarza i nie ma nic nowego pod słońcem.

  Z tej miłości do USA i ,,naszych przyjaciół" z Zachodu wyłeczyłem się, po pierwszym dniu pracy u Francuza (1998r), wtedy jeszcze w Polsce, którą ,,duch twój" odnówił, zaraz po tym jak zstąpił na rozakaz pewnego faryzeusza rozsmakowanego w kremówkach.
 • @Jasiek 00:07:51
  Największa śmiertelność od II wojny. I to odliczając oficjalnego covida
 • @zygmuntbialas 10:05:02
  Simon jeszcze w marcu twierdził, że maseczki sa zbędne. On czy Horban albo Gut to psychole mocno futrowani przez firmy farmaceutyczne. Bardzo mocno. I to nie jest przypuszczenie. Moja żona jest tylko pielęgniarką, ale lekarzy znamy. Nawet bylismy na imprezie sylwestorwej gdzie było małżeństwo lekarzy. W tym facet, który miał zawiasy za korupcję i którego x lat temu, CBA wyprowadziło w kajdankach. Popiliśmy bimbru to trocę poopowiadał. W łape wziął mało. 5000 zł od firmy farmaceutycznej to grosze. A całą kasę przekazał jako premię dla lokalnej drużyny piłkrskiej za awans z klasy A do okręgówki. On kardiolog, żona ginekolog. Poza tym epizodem łapówkarskim to dla pacjentów w porżadku. Nigdy na pacjentach nie domagali się łapówek a potrafią dużo badań załatwić w uniwersyteckich klinikach. Ale znają mechanizmy i po wódce byli głównymi gwiazdami oprócz jednego sędziego. Jakby przyjechała policja (impreza w domu na około 40 osób (licząc z nastolatkami). Strzelanie z łuku na podwórku, nikt sie nie chował. Wszyscy czekaliśmy na policję. A tutaj nawel sąsiedzi-lokalni kapusie nie zadzwonili. Jakby piarnia miała rozmawiac z sędzią z immunitetem. Zwłaszcza, ze facet 50 wódki brał na 3 razy. Niepijący, tylko dla towarzystwa moczył usta. Czyli wcale nie pijany
 • @Oracz 10:20:26
  "Jaki bunt? To efekt wyroku sądu - i niezastosowanie się do zalecenia niejakiego Mateusza - pierwszego ministra. "

  Mamy niezwykła sytuację.

  Decyzje rządu (1), prawo (2) i orzeczenia sądów (3) zaczynają się rozmijać.

  Jakie to będzie miało konsekwencje dla formalnego porządku? Czy osobiste decyzje prominentnych polityków będą rozstrzygające? Czy będą spójne i zgodne ze sobą?

  Chyba bez formalnego porządku zaczyna funkcjonować prawo zwyczajowe, oparte na precedensach, coś na podobieństwo angielskiego. Tyle że angielski system kształtował się przez stulecia i jest oparty na konsensusie, zgodzie wszystkich grup społecznych i partii. Ostatecznym arbitrem jest królowa.
 • @Pedant 12:03:10
  Angielski system powinien być wzorem dla innych. O naszym trochę trudno dyskutować, bo 95 do 5 - tak kształtują się orzeczenia sądów (co do opieki nad potomstwem na korzyść kobiet i nagrody w postaci alimentów dla wywiązujących się z obowiązku płodzenia potomstwa mężczyzn). A te - tak chciał Bóg, podobno szeroko wyznawany w katolickim kraju - mają być podporządkowane mężczyźnie, a nie mają, przy współpracy aparatu, terroryzować mężczyzn w zależności od focha i swojego widzimisię.

  Widać śfięty gips, o czym szeroko traktują biblijne Pisma, to antagonista Praw Boga i nakłada przeciwstawne do elementarnego porządku, prawa.

  Co się tyczy wyroku sądu o którym mówimy, to sprawa jest z punktu widzenia obowiązujących przepisów BARDZO PROSTA i nie podlega dyskusji bo wprost wynika z odpowiednich przepisów. Policja za to JEST W PEŁNI ŚWIADOMA tego, że przez dowództwo jest/była naklaniana do przekraczania - łamania prawa (np przez nakladanie mandatów z pominięciem przepisów prawa - tak było w przypadku łowienia wszędzie ludzi spozywajacych alkohol, gdy ustawa z 1983r na którą powolywano się, wykluczała odpowiedzialność w takich miejscach jak brzeg rzeki, nieużytki, teren prywatny etc). W katolickim kraju teoria zawsze rozminie się z praktyką, bo suma sumarum wszystko jest względne i obłudne.

  Dalej: obłuda ta powoduje że aby zdobyć władzę można dokonać oszustwa na gigantyczną skalę np umawiając się z tzw wyborcami na obniżki podatków, by po wyludzeniu stanowisk w wyniku oszustwa podatki, z psychopatycznym usmiechem, podnieść - nawet wtedy gdy publicznie opowiadało się o tym, że takie postępowanie jest zabójcze dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki.

  Już wam wpojono że, chociaż wszyscy są równi wobec prawa to jednak niektórzy są równiejsi i odpowiadać mogą jedynie politycznie, czyli wcale.
 • @Oracz 12:27:02
  "Angielski system powinien być wzorem dla innych."

  Kwestia jest fascynująca, bo odsłania naturalne podłoże organizacji społecznej.

  Angielski system kształtował się przez wiele stuleci, organicznie. Od czasów plemiennych z VI wieku, z wcześniejszymi elementami celtyckimi i pozostałościami rzymskimi. Było po drodze kilka wojen domowych, rewolucja purytańska, Restauracja, reformy przełomu XIX/XX wieku, itd ...

  Ten system trwa dzięki przywiązaniu do tradycji i talentowi politycznemu Anglików. Przeszczepianie go na zasadzie improwizacji może okazać się nieskuteczne.

  Na kontynencie dawne systemy zostały zastąpione napoleońskim systemem kodeksów, inspirowanym przez późne prawo rzymskie (Justyniana).

  Jeszcze jest trzecia możliwość - prosta dyktatura, gdzie kompetentny władca rządzi dekretami i ma zdyscypliowaną kadrę. Wtedy jednoznaczność prawa i porządek są zachowane.
 • @Oracz 12:27:02
  Angielski system bezprawia wzorem? Gdzie adwokaci to synonimy qrew?
 • @Oracz 10:33:54
  "Z tej miłości do USA i ,,naszych przyjaciół" z Zachodu wyleczyłem się,...". -

  --- Ja zaś nigdy nie pałałem miłością do USA; za dużo książek przeczytałem w dzieciństwie o Indianach i kowbojach. Ale tak całkiem krytycznie zobaczyłem rzecz około 2011 roku.
 • @zygmuntbialas 15:29:11
  "Ale tak całkiem krytycznie zobaczyłem rzecz około 2011 roku."

  Co się wtedy wydarzyło?
 • @Wican 11:26:06
  "Simon jeszcze w marcu twierdził, że maseczki sa zbędne. On czy Horban albo Gut to psychole mocno futrowani przez firmy farmaceutyczne. Bardzo mocno. I to nie jest przypuszczenie. Moja żona jest tylko pielęgniarką, ale lekarzy znamy". -

  --- Też mam dane od kilku lekarzy. Z jednym wyjątkiem wszyscy patrzą realnie na tę covidovą hucpę. A wymienieni wyżej to specjały raczej, nie specjaliści. Przecież ta cała kampania z rzekomą pandemią nie trzyma się kupy.
 • @Pedant 17:56:58
  Około 2011 roku. - "Co się wtedy wydarzyło?" -

  --- To było rok po wydarzeniach 'smoleńskich'. Do 2014 roku byłem bardzo zaangażowany w badanie tej sprawy, a byli ze mną w bliskich kontaktach m.in.prof. M. Dakowski, inż. K. Cierpisz i wielu, bardzo wielu świetnych komentatorów.

  Był to gorący czas, w piątki po południu nachodził samobójca wybrane osoby. W tymże roku zacząłem wykluczać pierwszorzędną rolę Rosji w wydarzeniach 10.04.2010, dochodząc do wniosku, że to inne siły odegrały tu główne role.
 • @All (III)
  Góralskie veto nie zadziałało, link:

  https://m.podhale24.pl/aktualnosci/artykul/74147
 • @zygmuntbialas 20:40:36
  "W tymże roku zacząłem wykluczać pierwszorzędną rolę Rosji w wydarzeniach 10.04.2010, dochodząc do wniosku, że to inne siły odegrały tu główne role."

  Dla mnie przełomem był rozpad Jugosławii (1991-1999).
 • A może jednak ?
  Strach przed góralami bo dziś media głównego ścieku podają że jest notowany gwałtowny spadek w kwestii utraty życia z "powodu covid".

  Pozdrawiam :)) 5*****
 • @Pedant 21:15:08
  "Dla mnie przełomem był rozpad Jugosławii (1991-1999)". -

  --- To sprawa bardzo ważna, ale bliżej poznałem ją po latach. W znacznej części dzięki Tiamat, która sporo pisała o Jugosławii na moich blogach. Półtora roku temu bloger Chris przesłał mi dwie niemieckie książki: "Die Wahrheit über den NATO-Krieg gegen Jugoslawien" oraz "Der Milosevic-Process". Streściłem i omówiłem je w kilku notkach. No i było więcej innych wydarzeń, które mnie kształtowały, np. wojna na Ukrainie, ale po 2011 roku.
 • @Monaco 23:07:25
  "Strach przed góralami...". -

  --- Zdaje się jednak, rząd - niestety - wygrał tę batalię, co zasygnalizowałem linkiem:

  https://m.podhale24.pl/aktualnosci/artykul/74147

  Poszukam jeszcze nowszych informacji.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 23:07:25 (II)
  A jak jest z otwarciem lokali gastronomicznych? - Może tak, jak pisze "Polityka"?

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2099193,1,goralskie-weto-podhale-zaczyna-otwierac-biznesy.read
 • @Wican 15:04:25
  Zdaje sie, ze angielski system 'terminowal' w IIIRP.
  Polacy pokazali jak uwięzić dra Piskorskiego na 3 lata bez wyroku i bez udowodnienia winy.

  Anglicy sie widac od nas nauczyli i nawet system ulepszyli.
  Wszystko co wyprawiaja z Assangem jest calkowitym bezprawiem.
  Jest bestialstwem.
  W imię prawa??
 • @Tiamat 13:57:31
  Trzeba im oddać, że przynajmniej go nie wydali do USA a tam los jego byłby przesądzony.

  Inna sprawa że pełni sprawiedliwości nie będzie w żadnym sądzie kierowanym ludzką ręką.
 • @Pedant 21:15:08
  re:Przelomy świadomości i ruskie szczepionki

  Widac, każdy musi miec swój okres oświecenia. Często to zwykły przypadek - a często lekcje, które pamiętamy ze szkoły.

  Ja miałam okazje być na szkoleniu w Anglii, w 1980 roku, i to w Lancashire Anglicy mi wytłumaczyli, ze Zachód potrzebuje nowych rynków zbytu a Polacy stanowią znakomity material na konsumenta zachodnich produktów.
  I to w Anglii mi podpowiedzieli, ze Polska nie śmie juz więcej być producentem, bo ma być konsumentem.

  Anglicy sa dranie i łobuzy ale gdy chodzi o ocenę polityczną to należy im wierzyć bo wszędzie i we wszystkich konspiracjach maczają palce i sie do wszystkiego przyznają.

  A co pamiętam ze szkoly?
  Ze mianowicie, dwa samoloty - i to nie bombowce- nie sa w stanie zamienić w proch i pył trzech potężnych amerykańskich
  wieżowców zbudowanych przeciwko atakom lotniczym.

  I pamietam tez ze szkoly, ze anthrax, to taka znana w Polsce bakteria pod tytulem wąglik.
  Na lekcji biologii , profesorka nam bardzo kolorowo opowiadała jak z wąglikiem walczą nie tylko górale ale i w ogóle hodowcy owiec w Australii i Nowej Zelandii.
  Bo ta bakteria sie tworzy baranom po ogonem i baranie odchody
  zaplątane w wełnę powodują wysiew bardzo bolesnej bakterii.
  I ze pasterze na antypodach zachowują sie bardzo niehumanitarnie bo wycinaja owcom te podogonia bardzo boleśnie.

  Ten obrazek baraniego podogonia bardzo mi sie przydał jak Amerykanie opowiadali ze zgrozą, jak to terroryści - islamiści wkładają (ręcznie?) taki anthrax do koperty z białym proszkiem i wysyłają do Nowego Jorku a tam na poczcie, te listy z kopertami, bakteria i białym proszkiem potrafią wytruć pół Nowego Jorku.
  Cała Ameryka trzęsła sie ze strachu!

  A ta moja pani profesor od biologii bardzo mi pomieszała w głowie, bo mi sie przypomniało, ze bakteria jest niewidoczna i nie można jej wziąć w dwa palce i wsadzić do koperty, i do tego bakteria żyje tylko w mokrym, wilgotnym podłożu.

  A juz na emigracji sie dowiedziałam, ze w Nowym Jorku listy sortuje maszyna a nie człowiek.
  Moi znajomi Rosjanie zas sie naśmiewali z Amerykanów a mnie tłumaczyli, ze ta bakteria w Rosji nazywa sie jaźwiec syberyjski. I tez jest dobrze znana.

  Widać jednak, ze dawno temu chodziłam do szkoły, albo byłam na wagarach, gdy uczyli o nowiczoku, dlatego pewnie nie rozumiem jak bardzo trujący gaz bojowy mógł nie otruć Skripali.
  Albo gaz był do chrzanu albo Rosjanie mają twardy łeb - a może to efekt działania ruskiej szczepionki, którą szczepią od dawna rosyjskie noworodki.
  I pewnie dlatego Nawalny tez sie uchował a nawet ożył, i to pomimo tego, ze opowiedział głośno i do kamery TV, ze ten gaz bojowy, nowiczok wrzucili mu do majtek, które mial na sobie.

  Nawalny wrócił do Moskwy i jest żywym dowodem i słabego nowiczoka i silnej szczepionki .
  I tylko ne wiadomo, dlaczego Amerykanie szukali Osama Bin Ladena w jaskiniach Hindukuszu w Afganistanie, gdy BBC podalo, ze umarl w szpitalu w Arabii na niewydolność nerek.
 • @Oracz 14:02:49
  re;
  Anglicy nie wydali Assange'a do USA.

  Anglia nie ma prawa wydać wieznia polityczneg. (Tak Assange'a ochrzcili sami Amerykanie.)
  Prawo angielskie zabrania.
  Ale trzeba bylo tak wymyślić, żeby go nie wydać i równocześnie uznać winnym.
  Wymyślili ten stan psychiczny, co jest szczytem bezczelnosci, bo wlasnie ze względu na jego stan psychiczny w ogóle nie powinien byc w wiezieniu.

  Kompletne chamstwo tej sędziny polega na tym, ze nie powołała sie na angielskie prawo o nie ekstradycji więźnia - a tylko na jego stan psychiczny.

  Dlaczego?
  Bo ta pani sędzina jest żoną takiego łobuza, o którym pisali w Wikileaks.

  Oczywiscie sędzina ma problem: uznać Assange'a niewinnym to trzeba zapłacić milionowe odszkodowanie za trzymanie niewinnego tyle lat bez wyroku.
  Jakby sie pani sędzina nie kręciła - to rufe ma zawsze z tyłu.
 • @Tiamat 15:41:32
  //Bo ta bakteria sie tworzy baranom po ogonem i baranie odchody//

  To efekt tego że gdzieś głęboko wszyscy jesteśmy do siebie podobni.
  Wszyscy jak wiadomo lubią skwarki ale nie wszyscy jadają wieprzowinę.
  Dlatego też na obszarach objętych islamem wyhodowano specjalną racę owiec które w części nadogonowej gromadzą duże ilości tłuszczu.
  Ten tłuszcze z turecka nazywa się kurdiuk (a po polsku nie nazywa się nijak),i jest stosowany tak jak u nas słonina.Podobno tylko potrawy sporządzone na kurdiuku mają niepowtarzalny smak,właściwy kuchniom kaukaskim,tureckim i średnioazjatyckim.
  Uzbecki płow bez kurdiuka to gówno nie płow.
  https://www.google.com/search?q=%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B4%D1%8E%D0%BA+%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9&tbm=isch&ved=2ahUKEwj0xILq4aruAhUDsyoKHU2vC5EQ2-cCegQIABAA&oq=%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%B4%D1%8E%D0%BA&gs_lcp=CgNpbWcQARgDMgIIADIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjoHCCMQ6gIQJ1CakSFYyKghYO3SIWgBcAB4AoABeogBoRCSAQQ0LjE2mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWewAQrAAQE&sclient=img&ei=2EMIYPT4J4PmqgHN3q6ICQ&bih=655&biw=1333&client=firefox-b-d

  Zapędy hodowców aby hodować owce z coraz to większą ilością tłuszczu zapewne przyczyniła się do rozprzestrzeniania chorób wirusowych.Podobnie jak kurze fermy sprzyjają salmonelli.
 • @Tiamat 15:57:58
  Ok. Tylko nie sędzina - bo to słowo to określenie na żonę sędziego - może ona być z zawodu np sprzataczką lub housewife-gospodynią domową. Sędzia to sędzia niezależnie od płci.
 • @Tiamat 15:57:58
  A jeszcze o ile dobrze pamiętam ze stanem zdrowia pana Assange i zagrożeniami czyhającymi na niego na wolności, to chyba nie przesada, skoro od razu przeleciał dwie agentki imperium, które potem oskarżyły go o gwałt.
 • @Oracz 16:38:41
  Re:
  "tylko nie sędzina..'

  Ja sobie zdaję sprawe, ze nie mówi sie 'pani prezydentka' i ze poprawnie jest mówic: 'pani doktor'

  Zdaje sie, ze sie nie zrozumielismy , a pewnie i ja sie nie wyrazilam
  dość precyzyjnie- przepraszam, moja wina - ale użyłam ' zwrotu pani sędzina' w sensie ironicznym, bo to jej mąż , mocno skoligcony ze służbami brytyjskimi decyduje o jej wyrokach - a nie ona.

  Mysle, ze nie wzięłam pod uwagę, ze nie wszyscy znają przebieg
  przesłuchania i pewnie dlatego nie wychwycili ironii.

  A gdy chodzi o te 'gwalty' - to Szwecja wycofała wszystkie oskarzenia, jako calkowicie bezzasadne.

  Bardzo polecam opis przebiegu przesluchania przedstawiony przez zachodnie media. Polecam tez artykuł Johna Pilgera a takze rewelacje o tzw. conflict of interest.
  Jest zreszta dosc informacji w sieci na tema tprzesluchania i przebiegu rozprawy a takze systemu sprwiedliwosci w Anglii gdy chodzi o traktowanie zupelnie niewinnego Australijczyka.
  Pozdrawiam

  New conflict of interest evidence against UK judge in charge of Assange extradition process - World Socialist Web Site
  https://www.wsws.org/en/articles/2020/02/22/judg-f22.html

  John Pilger:

  This judge, Vanessa Baraitser - actually she isn't a judge at all; she's a magistrate - shocked all of us who were there.

  Vanessa Baraitser - Wikispooks
  https://wikispooks.com/wiki/Vanessa_Baraitser
 • @Tiamat 15:41:32
  "Amerykanie opowiadali ze zgrozą, jak to terroryści - islamiści wkładają (ręcznie?) taki anthrax do koperty z białym proszkiem i wysyłają do Nowego Jorku a tam na poczcie, te listy z kopertami, bakteria i białym proszkiem potrafią wytruć pół Nowego Jorku.
  Cała Ameryka trzęsła się ze strachu!" -

  --- Od wielu lat serwują nam mnóstwo, nadmiar informacji, które w bardzo znacznym stopniu są nieprawdziwe. Doszło do tego, że dziś prognozy pogody są najbardziej wiarygodne wśród informacyjnych śmieci. No i bałamutni i obłudni wielcy tego świata osiągają, co zamierzyli: strach przed diabłem, tj przed Rosją, 'islamistami', a ostatnio przed covidem.

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 07:38:54
  "A gdy chodzi o te 'gwalty' - to Szwecja wycofała wszystkie oskarzenia, jako calkowicie bezzasadne". -

  --- Jeśli chodzi o (bardzo często kłamliwe) oskarżenia wobec niewygodnych osób, to myślę, że rola żydów jest znaczna, wynosząca może 50% tego typu oskarżeń. Jeśli jednak wplecione są elementy seksualne, to możemy być na 95% pewni, że wymyśliła je żydowska głowa.
 • @zygmuntbialas 10:06:02
  re:gwalty
  No, przeciez jedna ta 'pokrzywdzona' przez Assange'a Szwedka uciekła zaraz po oskarzeniu do Izraela. Nawet byli tacy, co sie dziwili, dlaczego nie czekała na tak zwane 'zadośćuczynienie'.

  A i gdy chodzi o ten anthrax i baranie podogonie - to tez pachnie 'bliskowschodnio'.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 15:24:14
  Obiecujące zmiany w USA:

  Pan Biden skreśla wszystkie mozliwe zarządzenia podpisane za poprzedniego prezydenta.
  Znaczy sie, nie warto zawierać żadnych umów z USA bo to 'prywatna korespondencja' ipodpis POTUSA - nie ma mocy państwowej.
  Obama podpisał umowy z Iranem, Kubą, Rosją : Trump poskreślał.
  Guzik wart jest podpis prezydenta USA.
  Biden przywróci wydatki na WHO - tez bedzie wesolo bo WHO to swoista mafia.

  1. Biden przywraca swiatu ekologie:
  Krowy za duzo produkuja niebezpiecznych gazów- puszczaja niebezpieczne bąki i trzeba miliony ubić - a te co zostana przy życiu i zapewnia jakie-takie odchody - to te odchody mogą sie przydać to alternatywnej energii.
  Pomysł niezwykle dochodowy bo firma Chevron juz ma obiecane fundusze od podatnika na ten program choc jeszcze nikt nie zna szczegółów.
  Wiadomo, ze kupa odchodow ...nieprzyjemnie pachnie z daleka i z bliska.

  2. Pani Hilary Clinton ma zostać ambasadorem USA do ONZ.
  Odgrzebano ze śmietnika różnych oficjeli Obamy jak np. , Jen Psaki, Niki Haley itp. - będzie do śmiechu
  Sam Biden odpowiedzialny jest za zbrodnie w Iraku

  3. Wyszło wreszcie na jaw, dlaczego USA nie lubi Huawei. Okazuje sie, ze właścicielem tej paskudnej firmy jest korporacja robotników, co absolutnie nie pasuje do współczesnej demokracji na świecie.

  4. Biden każe nosić maski we wszystkich publicznych budynkach i zapowiada- od lat zapowiadane- paszporty zdrowia.
  Pan Biden proroczo przewiduje 500.000 przypadków śmiertelnych juz w lutym.

  5. Emiraty Arabskie, Węgry, Boliwia a nawet pani Merkel chca 'dywersyfikacji' dostawy szczepionki covid-19.- bo wolą rosyjską.
  Niemcy obiecuja zarejestrowac rosyjska szczepionke.

  6. George Galloway wyjawił tajemnice wyboru pana Bidena na prezydenta USA: Okazuje sie, ze Biden byl 'nominowany' na prezydenta, na dlugo jeszcze przed kampanią wyborczą , przez samego Henry Kissingera!
  Wystarczyło tylko potwierdzic wybór ....w demokratycznych wyborach.
  7. Biden przywraca globalizacje pełną parą.

  Innymi słowy: Idzie nowe - wraca stare ... i na odwrót.
 • @Tiamat 04:30:44
  Projekt notki: "Co się dzieje w USA - 22.01.2021."

  Obiecujące zmiany w USA - pisze Tiamat.

  Joe Biden skreśla wszystkie możliwe zarządzenia podpisane za poprzedniego prezydenta. Znaczy się, nie warto zawierać żadnych umów z USA, bo to 'prywatna korespondencja' i podpis POTUSA - nie ma mocy państwowej. Obama podpisał umowy z Iranem, Kubą, Rosją, Trump poskreślał. Guzik wart jest podpis prezydenta USA. Biden przywróci wydatki na WHO - też będzie wesoło, bo WHO to swoista mafia.

  1. Biden przywraca światu ekologie. Krowy za dużo produkują niebezpiecznych gazów - puszczają niebezpieczne bąki i trzeba miliony ubić, a te co zostaną przy życiu i zapewnią jakie-takie odchody, to te odchody mogą się przydać jako alternatywna energia. Pomysł niezwykle dochodowy, bo firma Chevron już ma obiecane fundusze od podatnika na ten program, choć jeszcze nikt nie zna szczegółów. Wiadomo, że kupa odchodów... nieprzyjemnie pachnie z daleka i z bliska.

  2. Hilary Clinton ma zostać ambasadorem USA do ONZ. Odgrzebano ze śmietnika różnych oficjeli Obamy jak np. Jen Psaki, Niki Haley itp. - będzie do śmiechu. A propos, sam Biden odpowiedzialny jest za zbrodnie w Iraku

  3. Wyszło wreszcie na jaw, dlaczego USA nie lubi Huawei. Okazuje się, że właścicielem tej paskudnej firmy jest korporacja robotników, co absolutnie nie pasuje do współczesnej demokracji na świecie.

  4. Biden każe nosić maski we wszystkich publicznych budynkach i zapowiada - od lat już zapowiadane - paszporty zdrowia. Biden proroczo przewiduje 500.000 przypadków śmiertelnych już w lutym.

  5. Emiraty Arabskie, Węgry, Boliwia, a nawet Angela Merkel chcą 'dywersyfikacji' dostawy szczepionki covid-19, bo wolą rosyjską. Niemcy obiecują zarejestrować rosyjska szczepionkę.

  6. George Galloway wyjawił tajemnice wyboru pana Bidena na prezydenta USA: Okazuje się, że Biden był 'nominowany' na prezydenta, na długo jeszcze przed kampanią wyborczą przez samego Henry Kissingera! Wystarczyło tylko potwierdzić wybór... w demokratycznych wyborach.

  7. Biden przywraca globalizację pełną parą. Innymi słowy: idzie nowe - wraca stare... i na odwrót.

  Napisała: Tiamat
 • @zygmuntbialas 10:12:02
  Ani Trump nie był ani Biden nie jest stanie arbitralnie zmienić kursu nawy wielkiego mocarstwa. Ono ma swoją masę jak tankowiec. Bedzie pouczające obserwować jak Biden zderzy się z oporem materii.

  Nie ważne czy wybrał go Kissinger czy jakieś ciemne siły czy szlachetni idealiści.

  Świat się zmienia, bo środek ciężkości przesuwa się w stronę krajów byłego Trzeciego Świata. Zmienia się też technologia oraz równowaga między pracą i kapitałem (zmniejsza się popyt na ręce do pracy, zaś kapitał aby utrzymać stopę zysku musi uciekać się do spekulacji finansowych).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej