Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

31.01.2021. - Czy dadzą nam wreszcie spokój?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wygląda na to, że nie dadzą.

Wymyślili cwaniacy pandemię, by obłowić się na giełdach i na bankructwach średniego biznesu. Pod pozorem troski o nasze zdrowie niszczą obłudnicy nasze życie. I smutnym jest fakt, ze większość ludzi przekonana jest o dobrych intencjach szalbierzy.

Nie dają ludziom nadziei, nie określają, kiedy skończą się idiotyczne restrykcje. I straszą. Bill Gates wieszczy, że "​​świat nie jest gotowy na następną pandemię, która może być dziesięć razy gorsza niż pandemia COVID-19". I wygląda na to, że prowokują ludzi, by ci wyszli na ulicę. Tak było ostatnio w Holandii, gdzie do istniejących zniewoleń dodano godzinę policyjną.

Dziś, 31 stycznia odbędzie się wielka demonstracja w Wiedniu pod hasłem "Przeciw przymusowi i samowoli - Powstań! - Za wolność!". Głos zabiera światowej sławy niemiecki wirusolog prof. Sucharit Bhagdi:

https://www.youtube.com/watch?v=lXyfu6O0wkU

Mówi prof. Bhagdi:  Może być tylko jedno rozwiązanie, mianowicie gdy lud zmusi rząd do zmiany polityki. Działajmy pokojowo, ale zdecydowanie. I jeśli będziemy uczestniczyć w wielkiej manifestacji w Wiedniu, może rzeczywiście nastąpić zmiana. Apeluję do polityków i do policji w Austrii: 'pokażcie, że może być inaczej'. Apeluję do kanclerza Kurza: 'panie Kurz, pan może przejść do historii jako bohater. Jeśli pan nic nie uczyni, będzie napisane w książkach historycznych, że jest pan przestępcą'.

Pod filmem-wideo jest ponad 2 tysiące komentarzy. Przytaczam jeden z nich: "Tak czy owak Kurz jest przestępcą. I nasza Hexe (czarownica, tj. Angela Merkel)  ze swymi 16 karłami [tj. 16 premierami niemieckich landów] jest w tej grupie".

Bardzo wielu komentatorów gorąco dziękuje wielkiemu profesorowi, np. "To pan jest bohaterem i pańska żona". Przypomnę Czytelnikom, że prof. Bhagdi i jego żona prof. Karina Reiss napisali dwie książki o rzekomej pandemii. Dodam, że prof. Bhagdi jest emerytem, a jego żona pracuje na uniwersytecie w Kilonii. Donoszą, iż ma ona problemy na uczelni z powodu swych poglądów.

Zygmunt Białas

 

KOMENTARZE

 • W
  Warszawie spotkałem bezdomnego, który mieszka w ośrodku dla bezdomnych, mówił mi, że wszystkich mieszkańców takich ośrodków zapisują na dobrowolne oczywiście szczepienia. Kto nie chce się zaszczepić, ten może sobie szukać nowego miejsca na sen. Taki to wolny wybór panuje w naszym cudnym raju.
  Czy to nie piękne??? I Janda z Pazurą i bezdomni mają tak samo dobrze. Prawdziwa równość panuje nad Wisłą.
 • @zbig71 01:06:45
  Zastanawiajaca ta troska o bezdomnych. Wladze chca aby bezdomni zyli jak najdluzej?
 • @staszek kieliszek 04:50:05
  Chcą, aby mieli tak dobrze jak znani aktorzy.
 • 5 *
  Pisałem o Holandii parę dni temu.

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/159984,anti-lockdown-covid-19-protesty-w-holandii

  Pozdrawiam :)
 • @zbig71 01:06:45
  "I Janda z Pazurą i bezdomni mają tak samo dobrze. Prawdziwa równość panuje nad Wisłą". -

  --- Także równość w noszeniu kagańca. Zakładają go nie tylko sklepowe, ale i prezydenci, i premierzy, a nawet mistrz nad mistrze - Kamil Stoch.
  Jest tak, że sklepowa w kagańcu pozostaje ciągle sklepową, ale prezydenci i premierzy w tym osprzęcie grają za małpy.
 • @staszek kieliszek 04:50:05
  "Zastanawiajaca ta troska o bezdomnych. Wladze chca aby bezdomni zyli jak najdluzej?" -

  --- Ot, zwykła obłuda.
 • @Monaco 08:34:44
  "Pisałem o Holandii parę dni temu: Terror policyjny już w Holandii !!!. Godzina policyjna od 21:00 do 4:30 ! Jednak ludzie mają już dość pozbawienia wolności i ich praw. Holandia zamienia się w państwo policyjne". -

  --- Przeczytałem (ponownie). Bardzo porządny opis wydarzeń.
 • "Czy dadzą nam wreszcie spokój?"
  -----------------
  Nie dadzą - a świadczy o tym rozmiar globalny tej hucpy. Jestem przekonany, że na etapie planowania owej hucpy - dzieci diabła przewidziały bunty społeczne przeciw hucpie i maja przygotowany na to jakiś plan. Jakiż to może być plan? Ano krwawy terror przetestowany wcześniej przez dzieci diabła - choćby towarzyszem Leninem czy panem, towarzyszem Hitlerem.
  Wniosek?
  Czas zrozumieć, że nikt za nas porządku na Ziemi nie zrobi. Czas w końcu poznać ich po owocach i aby Bogu wstydu nie przynosić - zacząć działać - zaczynając od siebie.
 • @demonkracja 09:25:43
  "Czas w końcu poznać ich po owocach i aby Bogu wstydu nie przynosić - zacząć działać - zaczynając od siebie". -

  --- Można - póki co - działać, ale nasze możliwości są nader ograniczone. Tak wygląda to dzisiaj.
 • ☆☆☆☆☆
  Jak okazuje się to ten mój komentarz pasuje i pod tym artykułem.


  W zachodnich "demokracjach" rządzący zawsze służą głównie interesom wielkiego kapitalu a nie narodowi który " ich wybrał ".

  Te wszelkie ograniczenia swobód obywatelskich dotyczą szarego obywatela.
  A aparat policyjno-polityczny jest po to by chronic interesy kasty rządzącej i wielkiego kapitału.

  A gdy ludzie buntują się w słusznej sprawie i stawiają żądania to wówczas w ruch idą represje w postaci, zakazów, nakazów, cenzury, aresztowań , kar, i więzienia. Tak działa władza " która wybrana jest przez naród " !

  A "demokratycznie wybrana władza " naród traktuje jak poddanych swoich niewolników ujętych w rygory przepisów - zakazów i nakazów !.

  Dla ludzi samodzielnie myślących i co najważniejsze logiczne myślących to maski opadły już od czasów starożytnych, a frazesy o demokracji, równości i wolności to niestety ciągle mają wzięcie wśród ludzi którzy zamiast własnego rozumu używają wyłącznie komórek telewizora i medialnej maszyny do prania mózgów.

  Maszyny propagandy, kłamstwa i manipulacji znajdującej się w monopolu władzy i wielkiego kapitału.


  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Bardzo ciekaw komentarz Andreija Fursowa nt. książki Klausa Schwaba "Wielkie wyzerowanie"(Grand Reset)
  https://www.youtube.com/watch?v=kxYuH3JB_Io

  To zaplanowane przez 'Event 201' w Nowym Jorku 17 października 2019 "Wielkie Wyzerowanie - dokładnie Covidem 19 - Światowej Demafory" (to od demos - lud i foros - praca) po roku praktykowania lockdownów itd., zaczyna coraz wyraźniej SIĘ OGRANICZAĆ do Europy Zachodniej, Obu Ameryk i Południowej Afryki (w Indiach najwyraźniej pandemia wygasa, obecnie jej śmiertelność to zaledwie ok. 1 procent osób zakażonych, podobnie na Białorusi, a nawet i w znacznym stopniu w Rosji)

  Natomiast w USA pandemia wyraźnie SZALEJE (wczoraj 100 tys. nowych zakażeń!) w Anglii, oraz we Włoszech stosunek liczby zgonów do liczby zakażeń to wciąż 4 %, podczas gdy w innych krajach UE tylko ok. 2%.

  Jakoś te cyfry się zbiegają z faktem, że właśnie w tych trzech, najbardziej dotkniętych przez Covid 19 krajach, usytuowana jest władza JEDYNEGO W TRZECH OSOBACH BOGA - ZWANEGO MAMONEM - ZACHODU: Washington D.C. w USA, Watykan w Italii i City of London w GB:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2011/11/Triada-Globalnej-Wladzy.jpg
 • @zygmuntbialas 10:01:40
  ------------------
  "--- Można - póki co - działać, ale nasze możliwości są nader ograniczone. Tak wygląda to dzisiaj."
  ------------------
  Tak - ale przerabianie nas na szatańskie od chody - to proces trwający bardzo długo. Dlatego przerwanie tego obłędu też będzie procesem - bo sprawy zaszły już za daleko.
  Wniosek?
  Tymczasem ludzie wcale tego procesu nie zapoczątkowali - przynajmniej w jakiejś istotne liczbie.
 • @Berkeley72 10:41:01
  -----------------
  "Washington D.C. w USA, Watykan w Italii i City of London w GB:"
  -----------------
  Tak - to jest istotne spostrzeżenie - ale nie świadczące o tym, że ktoś chce zniszczyć obecnego dominanta na globie - tylko o szykującej się - innej lokalizacji tego dominanta.
 • @Alfax 10:11:35
  "... frazesy o demokracji, równości i wolności to niestety ciągle mają wzięcie wśród ludzi którzy zamiast własnego rozumu używają wyłącznie komórek telewizora i medialnej maszyny do prania mózgów". -

  --- Dodam, że jeszcze kiedyś, np. 50 lat temu były zachowane pozory demokracji i władza w znacznej części była dla obywateli. W znacznej mierze wynikało to z rywalizacji z systemem socjalistycznym. Dzisiaj to historia - monopolizacja władzy osiągnęła monstrualne rozmiary. Dzisiaj mogą rządzący (ci najpierwsi) czynić ze społeczeństwem, co chcą.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Berkeley72 10:41:01
  "Jakoś te cyfry się zbiegają z faktem, że właśnie w tych trzech, najbardziej dotkniętych przez Covid 19 krajach, usytuowana jest władza JEDYNEGO W TRZECH OSOBACH BOGA - ZWANEGO MAMONEM - ZACHODU: Washington D.C. w USA, Watykan w Italii i City of London w GB". -

  --- Może coś w tym jest. Mogą też inne czynniki odgrywać rolę. 'Dotknięte' są też np. Francja i Hiszpania.
 • Żyjemy w czasach Apokalipsy!
  Jezus Chrystus:
  (…)
  Żyjecie w czasie Apokalipsy, realizuje się Ona na waszych oczach. Wielkimi krokami nadchodzi wielkie prześladowanie całego Mojego Mistycznego Ciała, którym jest Mój Kościół Święty. Kto będzie chciał to przetrwać, niech schroni się gdzieś na wsi, bo tam będzie o wiele mniejsze prześladowanie. Wydawać was będą wasi bliscy, krewni, znajomi, a masoneria będzie chciała wyeliminować jak najwięcej z was. Od dawna mają opracowany plan eksterminacji całej ludzkości, będą chcieli wyeliminować jak najwięcej z was. Po cichu przygotowali już wiele tysięcy gilotyn na całym świecie, w tym i w Polsce. Obsługiwać to będą ci, którzy przyjęli znamię bestii, chip RFID. Bestia, to nazwa superkomputera istniejącego od dawna, o potężnej mocy obliczeniowej. Został on zbudowany siłami zła, na polecenie Lucyfera, przeznaczony do kontroli ludzi i sterowania nimi.
  Fragment przekazu z 5 stycznia 2021r.  Bóg Ojciec:
  (…)
  Strzeżcie się wszelkich niebezpiecznych szczepionek, bo one są stworzone nie do ochrony waszego zdrowia, lecz do spowodowania waszej eutanazji, bo taki jest ukryty cel tych, z których polecenia te specyfiki powstały.
  Fragment przekazu z 6.01.2021 r.  www.viviflaminis-deogratias.pl.tl
  albo wpisać: żywy płomień wita serdecznie
 • @demonkracja 12:50:27
  "... przerwanie tego obłędu też będzie procesem - bo sprawy zaszły już za daleko". -

  --- Tak, zaszły za daleko i nie odpuszczają nam. Zaraz zerknę, co z tą zapowiadaną demonstracją w Wiedniu.
 • @zygmuntbialas 08:49:46
  I wyglądają lekko półśmiesznie
 • @Janisław 13:43:47
  "Strzeżcie się wszelkich niebezpiecznych szczepionek, bo one są stworzone nie do ochrony waszego zdrowia, lecz do spowodowania waszej eutanazji, bo taki jest ukryty cel tych, z których polecenia te specyfiki powstały". -

  --- Historia współczesnych szczepień w Indiach, na Filipinach i w krajach afrykańskich pokazała, że jest się czego bać. To jest tak, gdy obłudnicy uparli się dbać o nasze zdrowie.
 • @All
  Co się dzieje w Wiedniu, 29.01.2021.

  Większość demonstracji antycovidowych zarejestrowanych na weekend nie może się odbyć. Z 17 zarejestrowanych wieców policja zakazała 15. Uzasadnione jest to zagrożeniem dla dobra publicznego - czytamy.
 • @zbig71 14:03:45
  "I wyglądają lekko [prezydenci i premierzy] półśmiesznie". -

  --- Wyglądają okropnie śmiesznie. Jak traktować poważnie to, co mają do powiedzenia...
 • Autor 5*
  DK
  _________
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/01/31/czy-dadza-nam-wreszcie-spokoj/
 • Przyszły nowe rozkazy
  Policja ostro interweniowała w lokalach we Wrocławiu i Rybniku.
 • @zbig71 01:06:45
  U nas wszystko popieprzone. We Francji policja zaatakowała strażaków, ale ci się obronili. Normalnie weszli w nich pałami
 • @zygmuntbialas 14:07:27
  A Austiracy tacy praworządni. W Holandii były dymy, w ani były. We Francji non stop się leją
 • @All
  Co się dzieje w Wiedniu - 31.01.2021, godz. 13:33

  Według policji przyszło około 5000 uczestników w niedzielę na niezarejestrowany „spacer” antycovidowy. Demonstranci byli wzburzeni, policja zablokowała trasy i dokonano aresztowań.

  Nie noszono masek - informuje policja - nie zachowano żadnych odległości. Spacerujący wtargnęli na ring, który początkowo nie był zamknięty dla samochodów - policja zażądała rozwiązania w ciągu 15 minut. Pochód chciał ruszyć w kierunku parlamentu, jednak liczni policjanci zablokowali trasę, wzmocnioną psami, a także drogę do opery, którą wtedy tłum chciał się udać.
 • @Rzeczpospolita 14:17:07
  Cieszy mnie, że Pan zamieścił mój tekst na portalu Wierni Polsce. Zerknąłem, ładnie się prezentuje.

  Pozdrawiam :)
 • @Wican 14:23:57
  "Przyszły nowe rozkazy
  Policja ostro interweniowała w lokalach we Wrocławiu i Rybniku". -

  --- Także we Wrocławiu rozgoniła policja gości z lokalu.
 • @Wican 14:27:38
  "A Austiracy tacy praworządni". -

  --- Stosunkowo mało znam Austriaków, ale w Niemczech ponoć już ponad 50% obywateli jest przeciw temu cyrkowi, narzucanemu przez państwo.

  A praworządność? - Ja jestem praworządny i dlatego piszę o tej hucpie, co piszę.
 • @All
  Organizatorzy planowali na Theresian-Platz wielką demonstrację, na którą administracja nie zezwoliła. Przybyło mniej ludzi. Wygląda to tak, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=BllFTp7IWZU
 • @All
  Niech nam dadzą spokój! Większość ludzi chce normalności! Oprócz oczywiście opłacanych "berklejów", czy oscarów.
  Znam kilka osób z pozytywnym wynikiem testu, większość przeszła chorobę bardzo łagodnie, żyją i mają się dobrze.

  Piszę jako producent rolny! Do jasnej cholery na wiosnę będziemy mieli rowy "usłane" gnijącymi warzywami!
  Wiecie jakie to przykre, włożyć tyle sił, pieniędzy, zdrowia, czasu... po to by wyrzucić plony w błoto???
  Obecnie ziemniaki kosztują na rynkach hurtowych jakieś 30 groszy ;( (W marketach 2-3 zł), pietruszka, marchewka, cebula, buraczki podobnie 50 groszy za kg!
  Mało tego, nie ma chętnych do zakupu! Gastronomia zamknięta, handel leży! Ludzie stoją kilka dni na giełdach z towarem, ledwo żeby na opłaty zarobić za postój na giełdzie.
  Nie mamy żadnej pomocy, ani grosza.
  Łatwo się komuś pisze kiedy dostaje co miesiąc wypłatę (jak te zdradzieckie k... politycy), że lockdown to coś dobrego.

  Coraz głośniej mówi się o tym, że jest bardzo duże zainteresowanie wykupem zadłużonych prywatnych biznesów.
 • @zygmuntbialas 14:41:04
  Niemcy są zbuntowani. I bardzo zróżnicowani. Austriacy troche mendowaci. O Niemcach bym tak nie generalizował
 • ☺☺☺☺☺
  Nie dadzą nam spokoju ❗❗❗

  Poprzewracało się miliarderom we łbach z nadmiaru dobrobytu więc eksperymentują na miliardach pokornych i zamienią roboli w niewolników, bo takie mają pragnienia w swoich chorych łbach i w ich psychopatycznych widzimisię.

  Mając miliardy mogą opłacić dla swoich fanaberii żandarmerię, policję, gwardię cywili do trzymania roboli tyrających dla i na nich, bez skrupułów, za mordę ❗❗❗

  Salution ✔☺
 • @Borowik90 16:25:00
  100"prawdy.
  A Oscar pewnie dupę suszy na państwowej posadzie i nie wie, co oznacza pracować na siebie i rodzinę.
 • @demonkracja 12:54:51 Obecnie DOMINANTEM JEST NELICZNA KLASA SUPER-BOGACZY, wciąż sie SUPER BOGACĄCYCH
  Natomiast w Chinach władzę ma PARTIA KOMUNISTYCZNA - oczywiście złożona obecnie z milionerów - ale zgodnie z ZASADAMI MARKSIZMU pilnująca aby BOGACENIE SIĘ ludności było w miarę POWSZECHNE - to wpływ zarówno konfucjanizmu jak i buddyzmu, na który przeszedł kandydat na prezydenta RP w roku 1991, Stan Tymiński.

  Stąd b. szybko ZLIKWIDOWANO PANDEMIĘ covid 19, trwającymi po ok. 6 tygodni, w zaledwie kilku głównych miastach, lockdownami z początku 2020. Żadnego WYZEROWANIA EKONOMII w Chinach nie ma.

  Być może ta obecna PLAGA LOCKDOWNÓW na Zachodzie to CHIŃSKI PODSTĘP konfucjanistów w walce z żydo-chrześcijańskim ZACHODEM. (W szkołach chińskich ponoć wszelkie nauczanie o jakimś "bogu" jest zabronione. A więc nie ma podstawy poznawczej dominacji Żydostwa.)
 • @Janisław 13:43:47 Ot właśnie, z prostej przyczyny, że w Chinach słowo "Bóg" jest zabronione
  Chińczycy nie mają możliwości ZATRUWAĆ SIĘ takim oto BOŻYM BEŁKOTEM:

  //Fragment przekazu z 5 stycznia 2021r.

  Bóg Ojciec:
  (…)
  Strzeżcie się wszelkich niebezpiecznych szczepionek, bo one są stworzone nie do ochrony waszego zdrowia, lecz do spowodowania waszej eutanazji, bo taki jest ukryty cel tych, z których polecenia te specyfiki powstały.//
 • Austriacka policja po stronie narodu
  https://twitter.com/Aleksan69788972/status/1355930269220556807
 • @Berkeley72 18:38:12
  Krótka piłka Panie Berkley, króciótka!
  Jesteś Pan za lockdownem w Polsce? Za utrzymującym się zakazem działalności prywatnych biznesów ogłaszanym rozporządzaniami?
  Proszę o krótką i rzeczową odpowiedź.
 • @Berkeley72 19:01:10 Onośnie szczepionki Pfizera właśnie słyszałem, że znajomy lekarz w Gańsku, który się zaszczepił
  przez aż 4 dni potem czuł się źle. Fakt, ze jest on niskiego wzrostu i wagi, ale przecież te szczepionki Pfizera winny być liczone na szeroki zakres wagi szczepionych osób. Znajomy nie chce się szczepić po raz drugi za kilka tygodni. W Zakopanem znajoma lekarka miała tylko okresowy obrzęk ramienia po zaszczepieniu.

  To wskazuje, że Pfizer to być może zbyt MOCNA szczepionka dla DELIKATNYCH Polaków. A to jest istotna sprawa.
 • @Borowik90 16:25:00
  "Łatwo się komuś pisze kiedy dostaje co miesiąc wypłatę (jak te zdradzieckie k... politycy), że lockdown to coś dobrego". -

  --- Tak, niektórzy dobrze się czują w tzw. pracy z domu. Nie trzeba dojeżdżać do pracy, a pensja leci. Tak, ale powoli przez inflację będzie ucinała się ta gałąź. Dla mnie bardzo przykrym jest fakt, że większość ludzi wierzy w takie bzdety, jakoby te środki zaradcze są po to, by ich chronić.

  Nie zazdroszczę Panu sytuacji. Mam w rodzinie rolników i wiem, jak uciążliwa jest to praca. I jak można się 'przejechać', gdy państwo stanie w poprzek.
 • @Leonardo da Vinci 17:38:08
  "Mając miliardy mogą opłacić dla swoich fanaberii żandarmerię, policję, gwardię cywili do trzymania roboli tyrających dla i na nich, bez skrupułów, za mordę". -

  --- I rządy bardzo wielu państw.

  Pozdrawiam :)
 • @zbig71 18:01:33
  To chyba emeryt. PiS dał 13 i 14. Że innym odebrał i inflacja to przeżre? Trudno. EKonomia nauczana w Hogwarcie
 • @Wican 19:04:29
  "Austriacka policja po stronie narodu". -

  --- Ten filmik niewiele pokazuje. Sprawdzę to w niemieckich portalach.
  A propos, zaskakuje mnie Łukasz Warzecha, który niegłupie komentarze pisze.
 • @Berkeley72 19:58:59
  "Pfizer to być może zbyt MOCNA szczepionka dla DELIKATNYCH Polaków. A to jest istotna sprawa". -

  Zbyt mocna czy też nie... Problemem jest, czy ona jest potrzebna. Poczytałem prof. Bhagdi'ego, dr. Wodarga, prof. R. Zielińskiego czy dr. Z. Martykę (wszyscy specjaliści wysokiej i najwyższej klasy). I po takiej lekturze łatwo dojść do wniosku, że te szczepionki tyle nam pomogą co stringi rowerowi.
 • @Berkeley72 18:38:12
  ------------------
  "A więc nie ma podstawy poznawczej dominacji Żydostwa.)"
  ------------------
  Ależ jest - tylko na innym gruncie - tym gospodarczym i kulturowym w sensie małpowania tzw. Zachodu - oczywiście wybiórczo.
  Wniosek?
  Panie @Berkeley - nie zapominajmy, że kiedyś zaflancowano Chinom komunę ze wszystkim tego konsekwencjami - więc wirusa im jednak dostarczono - nie w formie przenicowanych nauk Jezusa Chrystusa - ale jednak - i to się kiedyś może na Chińczykach zemścić.
 • @Wican 20:51:27
  "PiS dał 13 i 14". -

  --- Dwukrotnie 13, rok po roku; 14 w planie. dali mnie i żonie w sumie około 3 tysiące, a zabrali mi ponad 10 tysięcy przez fakt, że z powodu ich zarządzeń nie mogłem przez 4 miesiące w pełni wykonywać swej pracy.
 • @All
  Sputnik o demonstracjach w Wiedniu, link:

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021013113756426-w-wiedniu-tysiace-osob-wyszlo-na-ulice-sputnik/
 • @All
  1-minutowy film z demonstracji w Wiedniu, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=C3uTxtdNMkA
 • @zygmuntbialas 21:00:03 Na ten temat będziemy mówic za kilka miesięcy.
  Unia Europejska nabyła szczepionki Pfizera po 15$ sztuka, Izrael je "podkupuje' (UE) po 30 $ sztuka.

  Za 15 $ dziennie w "starych" krajach Unii trudno przez JEDEN dzień wyżyć.
 • @demonkracja 21:02:30 Zachód - i Wolna Polska właśnie - zostały zbudowane na IMITACJI zachowań BIBLIJNYCH bohaterów
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2020/09/Biblia-cross-money.bmp
 • @Berkeley72 21:36:46
  "Na ten temat będziemy mówic za kilka miesięcy". -

  --- Nie wiem, dlaczego za kilka miesięcy. Jedno jest pewne: będą liczne bankructwa w wyniku lock-downu, który nie służy społeczeństwu, lecz wąskiej grupie szalbierzy. No i jeszcze ludzie będą mniej zdrowi z powodu noszenia kagańców.
 • @Berkeley72 21:36:46
  UE dostała produkt wybrakowany , co seria to mniej " cukru w cukrze " przy spadku substancji aktywnej poniżej 50% ten eksperyment medyczny staje się placebo , dlatego wstrzymano dostawy producenci sami się przestraszyli po tym co pokazano w internecie .https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/atak-na-pfizer-szczepionka-zhakowana/ar-BB1bNSPj Państwo leżące w Palestynie pilnuje receptury u producenta i dlatego płaci dwa razy więcej , ale są to serie tylko dla nich . Proste ?.
 • @zygmuntbialas 22:04:59
  Zaraza ma polegać na wyeliminowaniu gotówki z rynku . Salute Amigo .
 • @Berkeley72 21:36:46
  https://www.salon24.pl/u/niemcy/1109500,badziewne-szczepionki-pfizera-wiela-tajemnica-komisji-europejskiej :)))))
 • @Repsol 22:35:23
  "Zaraza ma polegać na wyeliminowaniu gotówki z rynku". -

  --- Tak, i jeszcze jest parę innych celów.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 22:50:49 Wĺaśnie przeczytałem info nt. Covid in Switzerland . Takie same ograniczenia jak w Polsce
  Ale aż do końca lutego. Podobne jak w Polsce opóżnienia z dostawami szczepionek Pfizer (i Astra zenca). Zaszczepione już pół miliona osób.
 • @zygmuntbialas 22:04:59
  Poza lockownem, załatwią nas ekologicznie. PiSiory zwijają kopalnie i bloki węglowe w elektrowniach. Tz. fuzja Orlenu i Lootsu to odanie części rynku obcym.
  Teraz już można to napiać wprost. piS jest gorszy niż PO za Tuska i Kopaczowej. Jakby było za Budki ti nie wiem. I tmci nie używali przymiotników: Patriotyczny, narodowy...
 • @Wican 13:05:32
  "... piS jest gorszy niż PO". -

  --- Obie partie są siebie wart. To jakby dwie strony tej samej marnej monety. Ani PO, ani tzw. lewica nie gwarantują (i nawet nie obiecują) wyjścia z tego szlamu.
 • @zygmuntbialas 13:26:53
  PiS zepsuł pojęcia : narodowy i patriotyczny, czego PO nie robiło(najwyżej orła z czekolady) i to jest duża strata, bo trzeba będzie te pojęcia odpracować, a tanio nie bědzie.......
  No i tym samym miesza ludziom w głowach, zwłaszcza młodych.
 • @zbig71 14:27:38
  W żaden sposób nie mam ochoty być adwokatem PiS-u, ale uważam, iż PO rządziłoby - przy odmiennej retoryce - dość podobnie. To są siostrzane partie. Proszę zwrócić uwagę, ile osób przechodziło z PiS do PO i odwrotnie.
 • @zygmuntbialas 13:26:53
  PiS skompromitował jednak pewne wartości. PO tego nie robiła. I nie niszczyła aż tak polskiej branży górniczej, branży futerkowej czy w ogóle polskiej własności
 • obie rece w nocniku... znowu?
  Polski wyborca zachowuje sie jak koszerny zyd.
  Najpierw wybierze sobie Żyda do władz a ten Żyd sprowadzi caly heder z przyległościami i zadba o własną rodzine i pobratymców i sprowadzi na kark Polakowi caly żydowski geszeft - maszyne do ssania polskiej krwi.
  Co robi zyd jak go spotka nieszczęście?i
  Modli sie do swojego Boga i wylewa gorzkie żydowskie lzy :
  'Za cos mnie Panie Boze tak skarał? Za co?'
  Polak nie jest taki wścibski, zeby dochodzić powodow kary.
  Polak wie:
  "To Żyd mnie znowu oszukał’!

  I co robi kolejny polski wyborca?
  Idzie do urny wyborczej zagłosować na kolejnego mesjasza i na cala jego rodzine.
  A tymczasem, kiedy w Babilonii ukazał sie wielki napis: 'Mane, Tekel, Ufarsim' - było juz za późno.

  Kiedy żona modna wchodzi do sklepu dla pań, godzinami wybiera stringi pod kolor oczu …narzeczonego córki.
  Ambitny mąż modnej żony najpierw miesiącami przygląda sie na obrazkach różnym ‘Mercom’ , Toyotom i Oplom i Nissanom- po czym skonsultuje temat z sąsiadami, kolegami w pracy, na weselu córki i pod budką z piwem.
  Do dyskusji wciągnie nawet nieletnie dzieci i opowie,, który pojazd jest lepszy i dlaczego. Rozmarzy sie na temat koloru, ksztaltu, ceny wywoławczej i obliczy ile mozna stracic ale na koncu zyskac.

  Tymczasem para polskich wyborców podchodzi do urny wyborczej jak do śmietnika na ulicy , żeby wrzucić peta.
  Zona zas sie zastanawia, który z kandydatów ma np.zielone oczy i wytworni ubraną żonę. Widać , ze będzie ten kandydat dbac o rodzinę. Swoją .
  A potem, w pracy i na spotkaniach towarzyskich opowiadają jak to dobrze ze mamy wolna Polske i wolne wybory.
  Zdarza sie, ze małżonkowie zachwycają sie kampania wyborczą i durnobusem kandydata , klaką prezydenta i makijażem żony.

  Amerykanizacja kampanii wyborczej spowodowała ze nikt nie zadaje kandydatowi kłopotliwych pytań a kandydat - wystarczy, ze wyuczy sie na pamięć: "500 plus” i zostaje wybrany.
  Zdaje si, ze niewielu wyborców zainteresowało sie pochodzeniem partii, z której pochodzą kandydaci i jaki maja życiorys.

  Kiedy nas wielki wódz Walesa, który pochodzi z tej samej grupy założycielskiej co PiS - stanął w rozkroku na środku stoczni gdańskiej i radosnie zawołał: “Tu zaczyna sie globalizacja!!!”- cala Polska wyła z zachwytu: no teraz będziemy ‘ swiatowi' i dokopiemy Ruskim”.
  Trzeba było nie lada zbiorowego debilizmu, zeby wybrac - i to po raz wtóry- wodza rewolucji ufundowanej przez NED !

  Kierys straszyli nas Rosja. teraz i Rosja i wirusem.
  Polacy nie maja żadnej orientacji politycznej - bo nic nie czytaja, nie maja czasu albo zwyczajnie nie chca wiedzieć jakie doły kopią własnym dzieciom.
  I za każdym razem, wybrany kandydat musi byc koszerny.
  A jak nie on - to jego żona.

  Dzisiejsza dyskusja porusza głównie temat PiS-u i szczepionki.
  A to tylko środek do celu.
  Gates opowiadał o Covidzie-19 juz w 2015 roku. Nikt nie zadawal pytan, nikt nie sprawdzał co to jest, bo oglądaliśmy damskie stringi i samochody na wystawie.

  Właściwie duzo ważnej informacji podawanej bardzo publicznie - umknęło naszej uwadze.
  Prywatyzacja wody na swiecie i nasz zachwyt nad własnością prywatna jest więcej niz naiwny. Rodzina Buszow wykupuje całe akweny w Afryce i Ameryce Poludniowej
  - wojny i awantury o źrodła energii na swiecie
  - Bill Gates przewiduje juz nastepną pandemie - skąd ma takie informacje?

  Następna pandemia nadchodzi:

  Bill Gates Warns The "Next Pandemic" Is Coming After Covid-19 - And How To Stop It | MSNBC - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=tDjQ8ivwbCU

  5 lat potrwa zanim naprawde przygotujemy sie do nastepnej pandemii

  Bill Gates: It will be 5 years before we are fully ready for next pandemic | Bill Gates Interview - YouTub
  https://www.youtube.com/watch?v=tqIBVNewfEY

  Bardzo smutne przewidywania, po roku


  A grim coronavirus prediction, 1 year later - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=mQrjjLqHCE0

  Bill Gates w tajemnicy wykupuje ogromne farmy w USA pod uprawe zbiorowego żywienia mięso ma być zakaze do konsumpcji, natomiast farmy beda wykupione na calym swiecie, zeby zapewnić kontrole zywnosci. (uprawe i podaz)

  Kissinger powiedział kiedyś Zarządzanie ropa zapewnia zarzadzanie narodami. Zarzadzanie zywnoscia daje wladze na wszystkimi ludźmi.

  “Control oil and you control nations
  control food and you control people (Henry Kissinger)

  Bill Gates Secretly Buying Farmland | The Real Reason - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=vucVm4Nm_gQ

  Bill Gates jest największym posiadaczem ziemi uprawnej w całych Stanach. Chce wykupić cala ziemie uprawna na calym swiecie.
  ma w zamiar w przyszłości hodować nasiona GMO, rosliny i owoce, preparować je genetycznie, dyktowac diety i programy żywnościowe : w Indiach, calej Azji, Afryce, Europie Ameryce .. Miec monopol na wyżywienie ludnosci i zlikwidować calkowicie konsumpcje miesa. Swiat vegalny!
  Why He NOW owns the MOST Farmland in America!! - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=gqD4cRKDEyw
 • @Wican 15:59:52
  "PO tego nie robiła. I nie niszczyła aż tak polskiej branży górniczej, branży futerkowej czy w ogóle polskiej własności". -

  --- Oj, chyba znacznie bardziej. Buzek zlikwidował kilkanaście kopalni, a Tusk stocznie w Gdyni i Szczecinie. Przy czym powtórzę, że ani w głowie bronić PiS.
 • @Tiamat 19:24:05
  "Polski wyborca zachowuje sie jak koszerny zyd. Najpierw wybierze sobie Żyda do władz a ten Żyd sprowadzi caly heder z przyległościami i zadba o własną rodzine i pobratymców i sprowadzi na kark Polakowi caly żydowski geszeft - maszyne do ssania polskiej krwi". -

  --- No cóż, na ogół Polak, nie wiedział, kto z polityków jest żydem. Dzisiaj wiedzą to dość nieliczni. Zresztą te wykazy są albo niepełne, albo - świadomie lub nieświadomie - mylące i błędne. Poza tym, nie ma Polak wystarczającego wyboru. Jeśli któryś się wychyli, jest eliminowany z życia publicznego, czasem więziony (dr Mateusz Piskorski), czasem ponosi śmierć (Andrzej Lepper). Ja od 10 i pół roku nie głosuję i wiem też, że to nie jest żadne rozwiązanie.
 • @zygmuntbialas 20:51:55
  Jest to prawda i nawet nie bardzo oskarżam Polakow o świadomą zdradę interesów narodu.
  Dlatego napisalam babilońskie : Mane, Tekel, Ufarsim..
  Wtedy tez było juz za późno.

  Wtedy, kiedy mielismy wybór, nie próbowaliśmy na trzeźwo ocenić sytuacji i odrzucilismy bezrozumnie caly dorobek powojenny państwa polskiego.
  Bylismy pijani Zachodem i propagandą 'soft power'.

  Daliśmy sie wpuścić w czarną dziurę nienawiści.
  Nie jest żadnym odkryciem, ze nienawiść zwalnia od myślenia.

  I tu mam problem natury moralnej:
  Polacy, którzy uważają sie za wierzących katolików, nie potrafią zrobić rachunku sumienia i gwałcą wszystkie prawa Dekalogu.
  Brak nam pokory moralnej i nawet na kacu historii zwalamy wine na alkohol.
  Niewatpliwie, dużą role w naszej tragedii odegrał wpływ administracji koscielnej. I to nie pierwszy raz w historii.
  Ale zwalanie na wódkę wszystkich głupot, które popełniliśmy w czasie upojnego zamroczenia jest dużym nieporozumieniem.

  Celowo i świadomie zniszczyliśmy polska klasę robotniczą i średnią klasę - w imie ...obrony robotnika???
  Jak można było niszczyć miejsca pracy, które nie tylko zapewniały dochód rodziny ale i dochod narodowy.
  Świadomie, beztrosko zniszczyliśmy karmiciela narodu: polskiego rolnika.

  Bo zachwycily nas koraliki i swiecidelka zamorskich bogaczy.

  "Bwana Kubwa" - powiedzial Kunta Kinte i poszedl kopac zloto i diamenty, zeby zaplacic za szklane koraliki..

  Ja mam duze pretensje do rodaków, którzy zgodzili sie i pomogli wypędzić całą kadrę naukowo- techniczną z Polski.

  Tak nas przywitali znajomi Wiedeńczycy, z ktorymi Polacy robili wspólne programy i testowanie programow:
  "To Polska nie potrzebuje juz inżynierów?"
  Nie potrzebowała.
  Potrzebowala lokajów.

  Ale wysoko kwalifikowanych inżynierów, programistów, techników i kwalifikowanych robotników, potrzebowal Zachód.
  A konkretnie do komputerowej rewolucji przemysłowej i podłączeń satelitarnych a takze do przetwarzania danych. I do przygotowania nowej infrastruktury pod nowe technologie.

  My nie mamy sprzężeń zwrotnych.
  Teraz jakis 'patriota' chcąc mnie obrazic, pyta złośliwie, czy ...zapłaciłam Polsce za studia?

  Niech sam teraz wyrywa zachodniej kleptokracji polskie zakłady pracy: stocznie, huty, kopalnie, sklepy, ośrodki badan naukowych i ...Ossolineum.

  Ja mam kilka książek, publikacji i radosnych raportów Solidarności napisanych przez różnych 'doradców' podpierających sie tytułami naukowymi i 'troską o klasę robotniczą .
  Mam kilka numerow Sprzeciwu i Pomostu.

  Każdy piewca zachodniej kleptokracji w Polsce powinien, za kare, przeczytac przynajmniej dwie książki i dwa numery radosnych wypocin polskich naukowców i teoretykow- gawędziarzy z lat 1980-84.
  Przecież to wstyd!
  I oczywista zdrada narodowa.

  Mane Tekel Ufarsim
 • @Tiamat 05:38:19
  "Wtedy, kiedy mielismy wybór, nie próbowaliśmy na trzeźwo ocenić sytuacji i odrzucilismy bezrozumnie caly dorobek powojenny państwa polskiego". -

  --- Czy mieliśmy wybór" - Jeśli tak, to w jakim stopniu? - Z jednej strony masowa propaganda w końcu lat 80-tych, z drugiej strony kłopoty gospodarcze w tym okresie, wyznaczyły przebieg zmian. Ci, co mieli wątpliwości, nazywani byli komuchami albo oszołomami. A potem to już nie było wyboru. Musiało trochę upłynąć, by zrozumieć, że Polacy wpadli - jak śliwka w kompot - w sidła międzynarodowej finansjery. Zresztą wiele procesów przebiega dość podobnie w innych krajach (z wyłączeniem Białorusi). Gdzie mogło być inaczej (Jugosławia), bombardowało NATO.

  Próby samodzielnej polityki przez Niemcy czy Francję spotykały się z 'muzułmańskimi' zamachami albo katastrofą lotniczą. Dzisiaj te kraje realizują posłusznie wytyczne WHO, bardziej czołobitnie niż Polska. I jakie jest wyjście z tej matni? - Tego nie wiem.
 • @zygmuntbialas 08:41:06
  Można oczywiście o tym dyskutować w nieskonczoność ale jesteśmy krajem europejskim i dobrze byłoby porównywać sie z krajami Europy.
  Jest bardzo duża różnica między nami a Czechami, Węgrami, Finami, Białorusinami, Włochami czy nawet Grekami. Nie wspomnę Rosjan.

  Chodzi mi o spójność i tożsamość narodową .
  I kompletną nieznajomość historii własnego kraju.

  Polacy płacą ogromną cenę za nieznajomość wlasnej historii i historii Polaków. .

  I znów przypomnę Benesza:
  Kiedy po Traktacie Wersalskim powstały takie państwa jak Polska, Jugosławia, Czechosłowacja .. nowo powstałe państwa wzięły sie za rozwój gospodarki, rozwój narodowej tożsamości : kultury, literatury, sztuki, naukę historii i rozwój samodzielnej polityki.

  Czesi wybrali sobie Benesza, który wprowadził ‘politykę drobnych kroków' i zasadę, ze Czech pracuje dla Czecha.
  Węgrzy szybko sie pogodzili ze statusem samodzielnego państwa choć musieli mieć wizy do Wiednia. Jugosławia wprowadzała wspólnotę Słowian Południowych. Rosjanie rozwijali przemysł u siebie i w republikach.
  Polacy wybrali prezydenta, którego w 6 dni po wyborach zamordowali.

  Polacy wybrali sie na Kijów i na Wilno pod hasłem przywrócenia granic Rzeczpospolitej przedrozbiorowej (1772.)
  Równie dobrze Czesi mogli sie upominać o czeskie państwo za Brzetysława...a Węgrzy upominać o Wiedeń.

  Powiedzieć Polakowi, ze matką Iwana Groznego była polska księżniczka i ze dwie Polki byly carycami Rosji - to ogromna obraza!
  Skoro Polacy nie słyszeli o Ciołkowskim (herbu Jastrzębiec) , to trudno wymagać, żeby wiedzieli, ze był Polakiem.
  I wielką obrazą jest nawet podejrzewać, ze to Rosjanie wybudowali nam Uniwersytet Warszawski.
  A Polacy wybudowali Akademie Umiejętności w Petersburgu.

  W naszej historii mieliśmy kilka różnych wstydliwych 'wpadek' - jak Samosierra, Haiti, Irak, Kosowo, Syria, rokosze i głupie powstania.
  Wszystkie nasze błędy probujemy podlać sosem patriotyzmu , choc nikt jeszcze nie potrafił zdefiniować ani patriotyzmu ani demokracji w polskim czy amerykańskim wydaniu.

  Patriotyzm to jest praca u podstaw dla dobra własnego narodu i dla dobra istniejącego kraju a nie podbijanie wlasnego kraju przy pomocy ...obcego mocarstwa.

  Po drugiej wojnie światowej , słaba, wykończona wojną Polska musiała
  sie użerać z harcownikami, którzy uparli sie podbijać Moskwę bo im obiecali pomoc z USA…

  W Polsce, powojennej te bandziory maja status bohaterów narodowych - a Bierut, Spychalski i cały naród, który odbudował w straszliwych warunkach zniszczony kraj,- uchodzą za komuchów i onuce sowieckie.
  W powojennej Polsce dzieci nie chodziły głodne, miały dach nad głową i nie zamarzały na śniegu.

  Nie ważne było, ze nam Sowieci nie tylko pomogli przegonić Niemców i ze dzięki Moskwie dostaliśmy Dolny Śląsk i dzięki Moskwie odbudowaliśmy kraj.
  To Rosjanie wybudowali nam Hute Lenina i pomogli na Śląsku. Dlatego Katowice nazywano Stalinogrodem.

  Ale jak tylko nadarza sie okazja, żeby zaczynać awantury z Rosja - to my w pierwszym szeregu..
  I nie o to chodzi, ze bronię Moskwy. Nigdy w Rosji nie byłam i nigdy sie nie wybierałam.

  Chodzi mi o interesy narodu polskiego. W naszym interesie nie leży draka z Rosją ani z żadnym sąsiadem. .
  O ile spokojniej i lżej żyć w zgodzie z sąsiadami niż wiecznie sie awanturować i ciągać za krawat.

  W interesie Rosji leży silna Polska ; w interesie Zachodu zas wprost przeciwnie; mamy byc skocznią- trampoliną dla Zachodu w ataku na Rosję.

  W czyim interesie? Ilu Polaków ma zginąć dla sławy mołojeckiej? Ile dzieci polskich ma zginąć pod gruzami - a ile z głodu i wycieńczenia?
  Ile polskich sierot planujemy?

  Przecież Reagan nie robił żadnej tajemnicy, ze nałożył sankcje na (zaprzyjazniona (?) Polskę, tylko po to, żeby robotnik wyszedł na ulice jak w sklepie nie będzie towarów.
  Polacy o tym zapomnieli, czy do tej pory udają, ze to nieprawda.
  Puste półki w PRL - to nie Rosja. To Zachód.

  Polacy zapomnieli i nie chcą wiedzieć, co przeżył naród w czasie WWII.
  Zapomnieliśmy kto nas zdradził a kto był z nami w sojuszu.

  To chyba oczywiste, ze dużo łatwiej żyć bez waśni, kwasów i nerwów; spokojniej i bezpieczniej. I o wiele łatwiej wychowywać młode pokolenie.
  Wiedzą o tym Finowie, Węgrzy, Grecy, Austriacy…

  Teraz gdy w Polsce szaleje wirus, zima, mróz, wypadki na drogach - Polaków najbardziej interesują skrobanki i recydywista Nawalny.
 • @Janisław 13:43:47
  Ten ,,Twój Kościół Święty" pobłogosławił Hitlerowi i śpiewa peany Lucyferowi.

  https://m.youtube.com/watch?v=9pchLNhlvMs


  https://m.youtube.com/watch?v=1qKYyaXvBUc  Ponadto kolportuje nauki zabójcy Chrystusa - faryzeusza Pawła z Tarsu.
  Skoro podpisujesz się: ,,Jezus Chrystus" to albo jesteś szalony, albo szalenie bezczelny.
 • @zygmuntbialas 22:04:59 >o godz. 21:00:03 kol. B. chodziło nie o liczne bankructwa, ale o to //że te szczepionki tyle nam pomogą
  co stringi rowerowi.//

  Otóz przypominam. wczoraj byłem w Krakowie, po nowy zestaw tabletek i "prowadzący" mnie profesor onkologii mi wypisał oficjalne szpitala "Wskazanie do priorytetowego zaszczepienia ze względu na wiek i chorobę podstawową".

  Jak się dzisiaj dowiedziałem w Z-nem, na to "priorytetowe zaszczepienie" może i dwa miesiące będę czekać. Takie są opóźnieniach w dostawach tego pfizera "wartego tyle co stringi rowerowi".
 • @Berkeley72 21:57:28
  Oglądam różne polskie programy i wierzyć mi sie nie chce, ze w Polsce jest taki straszny, żelbetonowy kaganiec na informacje.

  Co te 'eksperty' opowiadają o różnych krajach!.
  Jakieś dwa przygłupy opowiadaja o faszyzmie w Australii.
  Ani raz - ani ja ani nikt z mojej rodziny w innych miastach - nie miałam żadnej maski i nie mamy żadnych restrykcji na ulicy czy w sklepach.
  Bywaja ograniczenia w niektorych wielkich skupiskach miejskich - konkretnie w dwóch. W innych, restrykcje sa klkudniowe.
  Jest oczywiscie stan pogotowia bo Australia czy Nowa Zelania reaguja na to co sie dzieje na swiecie ale ... bez przesady.

  Tymczasem te światłe idioty z Polski opowiadają, ze ten wirus atakuje przede wszystkim kraje anglosaskie! i kraje Commonwealthu.

  Zapomnieli o krajach latynowskich Argentyna, Brazylia; i np.Rosja a takze zapomnieli, ze istnieją Indie.
  I naturalnie te zbuki medialne nie podadzą, ze w Argentynie juz maja najnowoczesniejszy system testowania wirusa: kropla krwi z palca i 5 minut czekania na wynik. Podobny system testowania jest juz w Anglii.

  Dzis można oglądać z Argentyny pierwsze ośrodki testowania.
  Wierzyc mi sie nie chce, ze Polska przyjęła gebelsowski system propagandy.

  Argentyna ma nowy system testowania COVID-u
  Argentina develops COVID-19 test kit - CGTN

  https://newsus.cgtn.com/news/2020-03-10/Argentina-develops-COVID-19-test-kit-OJfhC0gSVq/index.html

  Uniwersytet w Anglii przygotowuje 5 minutowy test spradzania COVID
  UK university develops 5-minute test for COVID-19 - CGTN
  https://newsaf.cgtn.com/news/2021-01-06/UK-university-develops-5-minute-test-for-COVID-19-WOtlznY5VK/index.html

  Komu tak zalezy na oglupianiu Polaków??
 • @Tiamat 02:28:22 Odnośnie // ten wirus atakuje przede wszystkim kraje anglosaskie! i kraje Commonwealthu.//
  To autorka "pije" zdaje sie do mnie, gdy wskazałem, że główne AKTUALNE CENTRA ZACHOROWAŃ pokrywają się z centrami ŚWIATOWŁADZY ŻYDOCHRZEŚCIJAŃSKIEJ HIPOKRYZJI:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2011/11/Triada-Globalnej-Wladzy.jpg

  Zarówno Kanada (którą trochę, przed półwieczem, poznałem osobiście) ja i Australia (w której budynek lotniska w Sydney, przed dokładnie 9 laty, poznawałem przez 2 godziny, wracając z wyprawy na Mt. Cook (Aoraki) na Nowej Zelandii) wydają się mieć ustrój rodzaju SOCJALDEMOKRATYCZNEGO, brdzo odległy od klasycznego anglosaskiego "demoliberalizmu", od 30 lat namolnie WSZCZEPIANEGO w szczególności w Polskę.

  A w australijskim Melbourne, latem ubiegłego roku, jak mi opowiadał przez telefon tam mieszkający mój partner wspinaczek, był LOKALNIE istnie CHIŃSKI LOCKDOWN, wszystko prawie zamknięte, od domu wolno się było oddalić najwyzej na 5 km przez godzinę dziennie, by zrobić zakupy. Ale jego, niskoosobowa firma, produkująca composite maszty do jachtów, dostała za ten lockdown dokładnie 40 tys $ odszkodowania - czyli za NIC NIE ROBIENIE całkiem nieźle zarobił.

  I to chyba jest PRZYSZŁOŚĆ ZSOCJALIZOWANEJ CZĘŚCI ŚWIATA ZACHODU po planowanym Wielkim Wyzerowaniu (Grand Reset) Klausa Schwaba w Dawos 2020/21.
 • @Tiamat 15:24:09
  "Chodzi mi o spójność i tożsamość narodową.
  I kompletną nieznajomość historii własnego kraju". -

  --- To jest charakterystycznie nie tylko dla Polaków, ale także dla innych narodów. Tylko część ludzi w Polsce i za granicą interesuje się nieco głębiej historią i polityką. No i wchłaniają to, co media przekazują. W sytuacji, gdy w mediach najbardziej wiarygodnymi informacjami jest prognoza pogody, mamy takie pojęcie o świecie, jakie nam narzucają. Więc staram się nie obarczać winą zwykłego obywatela. On walczy o byt, wychowuje dzieci i tylko w części podlega oficjalnej propagandzie. A badania ankietowe wskazują na przykład, że Polacy nie są tak antyrosyjscy, jak rządzący, szczególnie spod znaku PiS.

  Czy Polacy jako ogół odpowiadają za zabójstwo G. Narutowicza? - Ginęli wielcy ludzie także w innych krajach. Czy odpowiadają za zamach na Aleksandra III? - Ta szajka składała się - o ile pamiętam - z dwóch Polaków, dwóch żydów i jednego Rosjanina. I co mają Polacy (jako ogół) z tym coś wspólnego? - Przeciętny Polak pracował na polu, a dziś idzie do pracy i nie spieszno mu ruszać na Moskwę.
 • @Berkeley72 21:57:28
  "... chodziło nie o liczne bankructwa, ale o to //że te szczepionki tyle nam pomogą co stringi rowerowi.// -

  --- Napiszę parę słów, ale najpierw podam link do notki, która jest przedrukiem tekstu, napisanego przez Pana i Izraela Szamira:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/145752,izrael-szamir-i-marek-glogoczowski-o-katyniu-02-10-2018

  Chcę tym podkreślić, że ceniłem i cenię Pańskie poglądy. W tym przypadku uznaję Wasze uwagi za bardzo wiarygodne i celne.

  Za 15 minut odpowiem Panu w 'pandemicznej' sprawie.
 • @Berkeley72 21:57:28 (II)
  "Jak się dzisiaj dowiedziałem w Z-nem, na to "priorytetowe zaszczepienie" może i dwa miesiące będę czekać". -

  --- Wiosną ub. roku przytaczał Pan: "ZARAŹLIWOŚĆ wirusa wzrasta, gdy ludzie są SZCZELNIE pozamykani w swych domach – automatycznie wszyscy domownicy w takim zamknięciu mają wielkie prawdopodobieństwo się zarażenia". - I był Pan - tak zapamiętałem - krytyczny wobec środków podjętych przez poszczególne państwa. Nie znalazłem teraz celniejszego fragmentu z Pańskich notek.

  Od pewnego czasu pisze Pan inaczej i tego za bardzo nie rozumiem.
 • @zygmuntbialas 10:38:28
  Mnie prof. Gabriel Narutowicz nie daje spokoju od lat.
  Jest bohaterem narodowym Szwajcarii, gdzie do tej pory mają dzięki niemu bezplatną hydroenergie.

  Wykładał Narutowicz właśnie hydronergie na Uniwersytecie w Lozannie, bardzo pomagał Polsce.
  I to Polacy poprosili go, żeby przybył do Polski. Był ministrem budownictwa a potem ministrem d/s zagranicznych.

  Polacy , to nie Czesi i nie Rosjanie ani Niemcy. Niestety.

  Kościół rozpętał awanture, ze Narutowicz jest innowiercą i masonem.
  Kompletnie nie potrafię zrozumieć Polaków i polskich księży, którzy sie tak cieszyli ze smierci Narutowicza. Po kościołach grzmiały dziękczynne kazania, właściwie byla to wielka uroczystość narodowa.

  W kilka lat później mason Piłsudski po zamachu stanu, był największą atrakcją polskiej polityki - i do tej pory leży na Wawelu.
  Bardzo brzydko wyrażał sie o Polakach i zmarł na kiłę.

  Narutowicz próbował, jako minister, scalić Polske z trxech zaborów w jeden system narodowy: transport, rozliczania finansowe dostęp do literatury i bardzo dzielnie nas reprezentowal jako minister. Nikomu wtedy jego masoństwo nie przeszkadzało.

  Narutowicz nie chcial kandydowac na prezydenta. Polska grupa, która go popierała tłumaczyła mu, ze tylko jako prezydent może mieć władze żeby wprowadzic hydroenergetyczne projekty; budowe tam i elektrowni wodnych - na wzor Szwajcarii. W Polsce nie wszystkim sie podobał pomysł elektrowni wodnej.

  Niestety, antypolskie stronnictwo katolickie Zamojskiego postanowilo nie dopuścić do budowy czegokolwiek.
  Oficjalna wersja uzasadnienia morderstwa była, ze Narutowicza zamordował ...fanatyk religijny.
  A przecież Niewiadomski znany był z awanturnictwa i wyrzucili go karnie z pracy i do tego mial za sobą kryminalne wyczyny.

  A ja dalej nie rozumiem, dlaczego mamy ciągle jeszcze tylu piłsudczyków w Polsce a o Narutowiczu nawet w szkołach nie uczą.

  Jedynym śladem po tym wielkim Polaku został tylko szpital w Krakowie im. Narutowicza.
  I o to mi sie rozchodzi.

  Dlaczego Bierut jest komuchem i przestępcą - mimo ze dzięki niemu Polskę odbudowano: szkoły, szpitale, przedszkola, kina, stadiony sportowe, linie kolejowe i 2.5 miliona mieszkań . Zbudowano przemysł ciężki i transport kolejowy. Odbudowano stolice.

  Bierut budował Polskę i jest uważany za kanalie historyczną - a Wałęsa i jego banda ubecka, która dorwała sie do władz i zniszczyła polski przemysł rolnictwo i polska kulturę i sztukę - uchodzi za wyzwolicieli kraju.

  Nie chce mi sie porównywać Polski i Polaków do innych narodów bo sie zaraz trzęsę z oburzenia.

  Dla Czecha drugi Czech jest narodowa świętością.

  W czasie II-ej wojny światowej zginęło 20 tysięcy Czechow i 6 milionow Polaków.
  Zdaniem mojej mamy i mojego wujka, który był w AK i walczył w lasaach Janowskich - bardzo wielu Polakow nie musiało zginąć.
  Choćby nawet w Powstaniu Warszawskim.

  Za pierwszy rozbiór Polski wine podnoszą Polacy .
  No i nikt nie chce pamiętać czy wiedziec, ze Polska najbardziej rozkwitala gospodarczo i kulturowo pod panowaniem czeskiego królestwa.

  Nie wiem o wszystkich krajach. Ale o tych co wiem, to bardzo dobrze znają
  swoją historię . To nie tylko Czesi, Anglicy, Francuzi czy Włosi. To także Rosjanie. Nie wiem o Niemcach bo mój niemiecki dawno sie zredukował.

  W podręcznikach do historii , Anglicy przyznają sie do każdego świństwa - a maja ich pełno na sumieniu; Francuzi maja pięknie opracowaną własną historie;
  w Rzymie spędziłam dużo czasu i w Polskiej Bibliotece i w Bibliotekach Watykanu.
  Angielską historie i historie Europy miałam obowiązkowo na studiach i historie Średniowiecza.

  Niestety, współudział Polaków w mordowaniu Serbów jest nie do darowania.
  To nasza najnowsza historia. Podobnie jak ogromne poparcie dla rozwalenia Ukrainy a teraz Bialorusi.
  Oglądam polskie wywiady jakies bzdety "w Realu' i jakichś profesorów .. skąd sie tyle hołoty wzięło w oficjalnych publikacjach?
  Dwa dni temu oglądałam dwóch idiotow, którzy radośnie opowiadali jak Rosja napadła na Czeczenie, Gruzję i Krym. I ze Putin to największy agresor wszechczasów.
  Jakas paranoja?

  Minister spraw zagranicznych IIIRP , to znaczy szef polskiej dyplomacji, ma takie uprawnienia, ze wysyła polskie wojsko do Iraku mordować cywilów i okraść Faludze. Za pomoc w zburzeniu Iraku czy Libii Polska ma obiecane ...kontrakty w odbudowie zburzonego państwa. . To samo bylo z Libia.

  W PRL-u nie musieliśmy mordować, bombardować i strzelać , żeby miec bardzo pokazne kontrakty w budowie całych zakładów pracy i rafinerii; w Iraku, Libii, Syrii.

  A ministrem obrony w Polsce jeszcze niedawno byl historyk, ktory nie bardzo wiedzial gdzie lezy Smolensk.
  A wczoraj sie nasłuchałam jak dwóch nawalonych, jeden publicysta drugi profesor opowiadają jak Polska musi pilnować tej agresywnej Rosji, bo Putin całą silą pcha sie do Europy i juz wystawiają wojska coraz bliżej … Polski, Białorusi i trzeba ich trzymac na muszce.

  Przecież taki baran nawet nie pamięta, ze Rosjanie popędzili Francuzów az do Paryża , Niemców do Berlina; i jak Polska będzie tak zapraszać NATO do Kaliningradu, i na Białoruś to sobie Rosjanie mogą wpaść na pomysł, ze jeszcze można dojść do Waszyngtonu.

  Czemu Polacy szukają ciaąle draki?
  I ciagle szukają nowego wroga?

  Przeciez zakupiliśmy nawet tarcze antyrakietowe przeciwko ...Iranowi.
  Przez 300 lat Iran na nikogo nie napadł i jest agresorem.
  My zas popieramy prawo linczu i cieszyliśmy sie razem z cala demokracja USA jak Husseinowi publicznie oderznieto glowe - cos tak jak tatarska horda.

  No i teraz, calkiem nie związane z tematem:
  Czesi i Węgrzy nie boja sie zakupic rosyjskiej szczepionki, które LANCET uznał za bardzo wiarygodne i skuteczne. Cala prasa zachodnia od dwoch dni drukuje artykuły z Lancetu - bardzo poważnego periodyku medycznego w Wielkiej Brytanii.
  Juz 50 państw zamówiło rosyjskie szczepionki; Argentyna juz dostała, Indie tez dostają na warunkach, ze będą rosyjską szczepionke produkować u siebie.

  Ciekawe ile Polska zapłaciła za te amerykanskie szczepionki i ile jeszcze zaplaci.

  Tymczasem w Polsce pan Gadowski opowiada o aferze szczepionkowej.
  Wiec jak dobrze pojdzie, to Polska zostanie Polska zostanie bez gazu i z niedorobionymi szczepionkami USA.

  Oto tylko niektóre artykuły prasy zachodnie i jednej z południa, czyli z Australii na temat rosyjskiej szczepionki:

  Rosyjska szczepionka
  The Russian vaccine for COVID-19 - The Lancet Respiratory Medicine
  https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30402-1/fulltext

  Bezpieczenstwo i skutecznosc rosyjskiej szczepionki
  Safety and efficacy of the Russian COVID-19 vaccine: more information needed - The Lancet
  https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31960-7/fulltext

  Wysoka skutecznosc 91.6 % - wykazaly badania z Lancetu
  Russia's Sputnik V vaccine has 'high efficacy' of 91.6 per cent, according to Lancet study
  https://www.sbs.com.au/news/russia-s-sputnik-v-vaccine-has-high-efficacy-of-91-6-per-cent-according-to-lancet-study

  Russia's Sputnik V Vaccine 91.6% Effective: Lancet Study
  https://www.ibtimes.com/russias-sputnik-v-vaccine-916-effective-lancet-study-3135809

  Lancet study: Russia's Sputnik V vaccine 91.6% effective | Inquirer News
  https://newsinfo.inquirer.net/1391397/lancet-study-russias-sputnik-v-vaccine-91-6-effective
 • @zygmuntbialas 11:15:28 odnośnie //Od pewnego czasu pisze Pan inaczej i tego za bardzo nie rozumiem.//
  To jest banalne DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE. Jak 5 maja 2020 poparłem ideę "zrzucenia masek" w otwartych przestrzeniach (https://zakop999pl.neon24.pl/post/155101,list-otwarty-do-prezydentow-sr-i-rp-w-sprawie-pandemii-cov19 zwłaszcza w powiecie Tatrzańskim, gdzie na wiosnę nie odnotowano ANI JEDNEGO przypadku Covida).

  Tak w DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA sytuacja się radykalnie w Z-nem zmieniła, po powrocie z tygodniowego "wylotu" do Genewy się okazało, że za ścianą w mym domku w Z-nem "kowiduje" - i to dość ciężko - młody lekarz z lokalnego szpitala powiatowego, w samym szpitalu już są dwa pietra zajęte przez kowidowców, dodatkowo uruchomiono oddział kowidowy i w drugim zakopiańskim szpitalu. Kowidowcy - w rozmaitym wieku - pojawili się wśród innych moich znajomych, także w Gdańsku. A w październiku, listopadzie aż do grudnia był szczyt powyżej 20 tysięcy zachorowań - a po nim okres aż do powyżej sześciuset codziennych, związanych z Covidem zgonów.

  A szczepienia? Toż to z "antyszczepionkowcami" i antyuranowcami" wojuję już od 5,5 roku, twierdząc że W OGÓLE NIE ROZUMIĄ JAK FUNKCJONUJE PRZECIWENTROPICZNA FIZJOLOGIA ZWIERZĄT - w tym i ludzi. Patrz http://zakop999pl.neon24.pl/post/149519,przeciwentropia-to-pierwszy-motor-stworzenia

  Sam, ze względu na to, że moje "antychłoniakowe" tabletki ograniczają mnożenie się nie tylko "patologicznych" ale i zwykłych limfocytów, w grudniu zastosowałem się do telefonicznej wskazówki mego lekarza abym się nie szczepił. A przedwczoraj - najwyraźniej zaznajomiony z dotychczasowymi wynikami szczepień - zmienił on zdanie (prawdopodobnie się sam zaszczepił), do której to jego wskazówki zamierzam się zastosować "ze względu na wiek i stowarzyszoną chorobę". I tyle.

  Szczepić można oczywiście, także choroby: w Libii przed 20-kilku laty była afera sióstr (prawosłwnych?) z Bułgarii, które nie wiedząc o tym, że szczepionki zostały podmienione, wszczepiły HIVa około 400 dzieci, z których połowa zmarła.
 • @Tiamat 17:23:02
  "Czemu Polacy szukają ciaąle draki?
  I ciagle szukają nowego wroga?" -

  --- No tak, czy Polacy? Czy jednak rządzący?
  Czy rządzących wybierają Polacy? - Formalnie tak, ale co to za wybory... PO nie zarejestrowała partii M. Piskorskiego, a PiS go posadziło. A gdyby wystartował, to miałby kilka procent głosów. Nie wystarczyłoby do radykalnych zdań. Zresztą wujek zza Oceanu czuwa. Spotykam się systematycznie z około 40 osobami, z czego około 30 to pełnoletnie osoby. Trudno mi w nich widzieć jakąkolwiek winę za to, co się działo i dzieje.
 • @Berkeley72 18:35:24
  "... w DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA sytuacja się radykalnie w Z-nem zmieniła,...". -

  --- Trochę mi Pan wyjaśnił i tu stwierdzę, że inaczej widzę tę 'pandemię', o czym Pan zapewne wie. W skrócie wygląda to tak: jestem jednoznacznie przeciw środkom zapobiegawczym typu lock-down i noszenie kagańców z przyczyn opisanych przeze mnie wiosną ub.r. i w ostatnim czasie.
 • @zygmuntbialas 21:19:50
  Jest takie łacińskie przysłowie:
  'Senatores boni viri sed senatus bestiam' - senatorowie to dobrzy ludzie ale senat to bestia".

  My nie mamy narodowego dialogu. Nas w ogole nie interesuje polski dorobek kulturowy, polska racja stanu, przyszlosc naszych dzieci.
  Kieruja nami sentymenty i hasla romantyzmu XIX wieku.
  I mamy klopot z identyfikacja wroga.
  Zdaje sie, ze naszym jednynym przyjacielem jest Bałtyk - ale nie
  Bałtowie.

  Polacy w ogromnej ilości nie chcą byc Polakami. Chcą byc Francuzami,
  Amerykanami, Anglikami i nie wiadomo kim jeszcze byle tylko nie kultywować własnych tradycji bo wolimy niszczyc tozsamosc narodowa..

  Identyfikujemy sie z Watykanem, Zachodnia Europa, imperium brytyjskim i pomagamy Ameryce podbijac inne narody.
  Poszliśmy na całość w wielkim marszu do globalizacji i wynarodowienia.

  Poparlismy bardzo zbrojny przewrót w Kijowie. Nasze wojska pomagaja wojskom banderowskim mordować ludność Donbasu.

  I oskarzamy Rosjan, ze armia rosyjska napadła na Donbas i ...morduje mieszkańców Luganska, Doniecka? .
  Kto bombarduje Donbas?? Rosjanie?

  Polacy oficjalnie oskarżają Rosjan o to, ze napadli na mieszkańców Krymu i zmusili Krym do przyłączenia sie do Rosji.

  Podobnie Ukraińcy. Zachciało im sie Kanady, teraz uciekaja do Rosji i Niemiec i do Polski bo ...odechciało im sie Ameryki u siebie w kraju?
  Nie.

  Ja mialam kilkunastu znajomych z Ukrainy w czasie awantur na majdanie. Sciągali rodziny z Ukrainy.
  Jedna taka pani , po studiach w Odessie, która sprowadzała mame i babcie ze Lwowa, powiedziala mi, ze sama pojechalaby na Ukraine rzucac kamieniami w Janukowicza.
  Inna wariatka, ktora byla kiedys w Krakowie, opowiadala z entuzjazmem: 'Jaki ten Krakow podobny do Lwowa'
  Powiedziałam jej, ze to pewnie dlatego, ze to Ukraińcy zbudowali
  Kraków.
  Pani byla zachwycona.
  Pewnie poleciala puscic te wiadomosc dalej.

  Ja mam bardzo duze pretensje do Ukraińców, ze zmienili nazwe polskiego Uniwersytetu im. Jana Kazimierza na jakiegos fagasa ukropskiego.
  Jest to nie tylko skandal. Jest to zbrodnia akademicka.
  A przeciez byl ukrainski uniwersytet we Lwowie!

  Zdaniem tutejszego szefa Związku Ukrainskiego, pana Pasiczynskiego, który niedawno umarl, Ukraińcy we Lwowie woleli studiowac na polskim uniwersytecie. Pasiczynski sam kończyl prawo na Uniwersytecie Jana Kazimierza.
  Voila!

  A takze jest i wina polskich barbarzyńców.
  Nie mogę sobie wyobrazic , ze Niemcy najeżdżają na Anglie i nazywaja Oksfordski uniwersytet imieniem Gebelsa. Albo, ze Niemcy, którzy okupowali Francje zamieniaja Instytut Pasteura na Instytut dra Mengele.

  No i oczywiscie - nie ma winnych.
  'My, dobrzy ludzie " mawiała przekupka na targu oszukując na wadze.

  Chce jeszcze dodać, ze zaraz po wojnie, Ukraińcy, którzy emigrowali na Zachód, do Kanady, Australii, Anglii, podawali sie za ...Polaków.
  No bo przeciez nikt na Zachodzie nie uznałby miłośników SS Galizien jako ...uchodźców.
  Prawda jest, ze mieli polskie obywatelstwo. Sam Bandera mial polski paszport.
  BO PRZECIEZ UKRAINY NIE BYŁO.

  Kiedy zapytałam o to pewnego działacza ukrainskiego, z organizacji ukraińskiej, czy tez emigrował jako Polak, odpowiedzial:

  "Ja nie mówiłem, ze jestem Polakiem . Ja tlumaczylem władzom emigracyjnym, ze urodziłem sie ... na polskiej ziemi".
  Voila!

  I tak sobie myślę, dlaczego Wenezuela nie uznała amerykańskiego dyktatu i odrzucila Guaido jako prezydenta Wenezueli; maleńka Kuba oparla sie sie jankesom i wyrzucila z Kuby wszystkie amerykańskie kasyna i burdele.
  Łukaszenka mial odwage przyznać, ze nie przyjął łapówki z USA na wprowadzenie zamrozenia gospodarki kraju, i miał odwagę powiedzieć, ze polityki Bialorusi nie będzie dyktować ulica i zagranica.

  Czesi i Wegrzy bardziej sie martwia o zdrowie swoich obywateli i nie chca byc politycznie poprawni; kupuja szczepionke z Rosji i nie zgadzaja sie na wystawianie swoich żołnierzy na awantury NATO. Turcja jest członkiem NATO a teraz opowiada , ze nie chce szczepionek USA.
  Niemcy sie upierają, ze wolą miec rosysjki gaz prosto z Rosji a nie ten sam rosyjski gaz zakupiony przez USA.

  Amerykanie nigdy nie byli w stanie zaopatrywac Europy w gaz.
  Biden właśnie 'postawił kropkę nad 'i'. Zablokowal budowę Keystone.
  A my nie chcieliśmy uzależnić sie od gazu rosyjskiego. Wolimy uzależnić sie od zamorskich oszustów.
  Trzeba byc nie lada zdrajcą polskich interesow i trzeba nie mieć chyba w domu telewizora ani internetu, ani sumienia i rozumu, żeby zabronic Polakom dostępu do europejskiego gazu. I to juz po raz trzeci!
  Polskim dzieciom nalezy sie cos więcej niz milość do cyklopa.

  Należy sie teraz spodziewać, ze obok Trump Tower w Warszawie wybudujemy teraz Biden Tower... tuz obok.
  O ile nam Biden pozwoli.

  Polska ma znakomite połozenie geograficzne. Moglaby korzystac z flirtowania z obu stron. Tak jak to robi Finlandia. I miec kontrole nad własną ekonomią i własnym systemem społeczno- politycznym.
  Tak robia Czesi, Wegrzy, Turcy, Finowie, Austriacy ..
  Ogladalam całą kampanie wyborczą w Polsce. Wstyd.
  Jestesmy 50 lat za buszmeńską Afryką .

  W PRL-u mielismy bezposrednia demokracje.
  Wybory odbywały sie corocznie na każdy szczeblu wszystkich organizacji i administracji panstwowej.
  Wladze wybierano spośród siebie.
  Teraz mamy do wyboru dwa durnostojki przebrane za Mikołajów.

  A Polski Trybunal Konstytucyjny złamał juz wszystkie możliwe prawa konstytucyjne.
 • @Tiamat 05:30:57
  "Der Lockdown war von Anfang an falsch" (wideo +druk):

  https://www.youtube.com/watch?v=SqOLcy0B8Z4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej