Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Zdrowie, medycyna i biznes - 17.02.2021.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakoś tak się składa, że w XXI wieku wybieramy się na Marsa (bez maseczki), mamy znakomite wyniki w wielu dziedzinach medycyny i ogromne osiągnięcia w chirurgii czy farmakologii.

Ale kapitalizm, zwłaszcza kowbojski, zrobił z medycyny prostytutkę, a raczej dziwkę sprzedajną, która żeruje na ludzkich dolegliwościach. Najlepszym przykładem jest prawie całkowity brak profilaktyki i badania przyczyn nawet niegroźnych dolegliwości.

W kapitalizmie nie opłaca się wyleczyć ludzi - ale opłaca się leczyć i nawet wmawiać ludziom choroby, bo ze zdrowych ludzi Monsanto nie ma żadnego zysku, farmacja dawno by upadła, gdyby nikt nie potrzebował na przykład 30 tabletek dziennie - a wszystkie przepisane przed doktorów. Rozwinął się nie tylko przemysł tabletkowy, ale i różne biznesy związane z bardzo popularnymi chorobami, takimi jak rak, cukrzyca, tarczyca, uczulenia i inne różne alergie, a także przemysł witaminowy i różne głupawe globulki, sprężynki na płodność i bezpłodność, na porost włosów, na łysienie, na dietę, na przytycie, na dostojną starość i udawanie młodości i w ogóle na różne wmówione dolegliwości… stresowe.

Rozwinął się więc przemysł tabletkowy, rakowy, diabetyczny, ciśnieniowy, kosmetyczny, dietetyczny i... urojony. Kwitnie i rozkwita przemysł skrobankowy, bo już dawno zaniechaliśmy profilaktyki.

A wystarczyłoby poczytać tylko, skąd się wzięła przysięga Hipokratesa: przecież chodziło o tzw. czopki, które prowokowały aborcje. Lekarze starożytni już zadecydowali, że lepsze są środki prewencyjne niż... interwencyjne. Lekarz leczy- nie kaleczy. Ale w starożytności lekarz miał bardzo ważną pozycję społeczną. Był zawodowo i etycznie odpowiedzialny za opiekę medyczną i troskę o zdrowie powierzonego społeczeństwa.

W dzisiejszych czasach lekarz to najniższa kasta społeczna Taki chłopiec na posyłki wielkiego biznesu. Niewolnik scytyjski, któremu wydłubano oczy i wydarto język. Ma wypisywać recepty według instrukcji i spisu leków podanych przez przemysł farmakologiczny. Istnieje taka ściąga dla lekarzy, 'co jest - na co’ . Sama widziałam takie ściągi.

Lekarzom urządza się takie różne kursokonferencje, na których się ich uświadamia, jakie lekarstwa należy przepisywać. Tymczasem na różnych uczelniach medycznych nie ma obowiązkowej anatomii; właściwie wiedza medyczna nie jest wskazana. Ważne, by mieć listę zalecanych lekarstw, aparat do mierzenia ciśnienia na biurku i mieć dostęp do komputra i laboratorium, gdzie pobierają krew. Lekarz nie ma dziś nic do powiedzenia. Nie ma prawa szkodzić prywatnym biznesom, bo mu grożą procesy o... zniesławienie.

Co mnie martwi - i to bardzo - w obecnej pandemii? -
--- Po pierwsze była ta pandemia kilka lat temu zapowiedziana ze wszelkimi szczegółami, które się sprawdzają. Jakieś proroctwo?
--- Ta pandemia ogłoszona była przez biurokratów, polityków i prywatnych biznesmenów, a nie została ogłoszona przez parlament, a więc nie ma mocy prawnej.
--- W systemie parlamentarnym wszystkie państwowe decyzje muszą przejść przez obie izby parlamentu. Widać parlamenty świata też już zostały zredukowane do roli podmiejskiego magla.
--- Tak się jakoś złożyło, że obecna zapowiedziana pandemia, pojawiła się nagle we wszystkich krajach na raz, na wszystkich kontynentach, ale z bardzo politycznym wskazaniem na... chińskie nietoperze i chińskie laboratorium.

I nagle wszystkie 'zapowietrzone' kraje kupują - za pieniądze podatnika - szczepionki za miliardy dolarów bez zgody parlamentu! - To znaczy, że parlamenty świata nie kontrolują budżetu, czyli pieniędzy podatnika? - Pieniądze podatnika należą do podatnika, a nie do obcych obywateli.

I co prawda tysiące biznesów, zwłaszcza drobnych, upadło, bardzo nowiutkie biznesy nagle rozkwitają: maseczkowe, dezynfekcyjne, a także gumowe rękawice i ubiory astronautów, gogli, plastikowych osłon - ekranów na twarz. No i bardzo kosztowne hotele z kwarantanną. Nagle okazało się, że cały nasz postęp w dziedzinie medycyny diabli wzięli w ciągu paru tygodni. W bogatym kapitalistycznym świecie brakuje szpitali, doktorów, pielęgniarek, łóżek szpitalnych, a nawet przymusowych szczepionek.

Natomiast uporczywe plotki, a nawet poważne informacje w różnych programach telewizyjnych - i to głównie z USA - podają, że amerykańskie prywatne firmy od szczepionek i szczepionkowego przemysłu zrobiły globalny zamach na budżety państw całego świata. I zarobiły krocie - tylko dzięki temu, że mają dostęp do publicznych pieniędzy, i to bez zgody podatnika.

Grypa może być ciężką chorobą. Powikłania pogrypowe bywają bardzo poważne. Epidemie grypy nie są żadnym novum. Ale takiego nagłaśniania i propagandy strachu, i takiej hucpy i zastraszania ludzi policją i wysokimi karami nigdy dotąd nie było.

Napisała: Tiamat


PS. Powyższy wpis jest obszernym fragmentem komentarza zamieszczonego pod poprzednią notką, link: https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160379,pare-slow-o-covidzie-16-02-2021#comment_1759621 

KOMENTARZE

 • Komentarz napiszę w dzień...
  Teraz daję 5 ☆

  Pozdrawiam serdecznie :)

  P.S. Właśnie umiescilem też opis sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów.

  Dobranoc :))
 • 5*
  Jak w tytule.
  Może później napiszę kilka słów komentarza.

  pozdrawiam.
 • @Alfax 05:08:12
  "Właśnie umiescilem też opis sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów". -

  --- Na razie tylko zerknąć mogłem i pobieżnie przeczytać, ale już zauważyłem, że napisałeś porządny tekst, do którego podaję link:

  https://alfax-2020.neon24.pl/post/160396,sytuacja-miedzy-rosja-a-bialorusia

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Kmieć 10:31:18
  "Może później napiszę kilka słów komentarza" -

  --- Jesteśmy ludźmi pracy. Ja też będę miał trochę czasu po godzinie 21:00.

  Pozdrawiam :)
 • @All
  Podają, że liczba zakażeń poszybowała znowu w górę. Chyba ze szczepieniem jest poniżej planu, więc trzeba ludzi nastraszyć.
 • Mordowanie trwa
  W Polsce zmarło już po szczepieniach 57 osób (w tym 3 pielęgniarki w wieku od 30 do 49 lat) a prawie dwa tysiące doznało różnych powikłań!
  (https://stopnop.com.pl/smierc-covid/ )
  W rzeczywistości tych zgonów mogło być kilka (kilkanaście) razy więcej, gdyż są one ukrywane!
  Mordowanie głupich polaczków trwa na ich własne życzenie!
 • Nawał info w każdych mediach to jest hucpa na zlecenia dilerów covida 19.
  " Ale kapitalizm, zwłaszcza kowbojski, zrobił z medycyny prostytutkę, a raczej dziwkę sprzedajną, która żeruje na ludzkich dolegliwościach. Najlepszym przykładem jest prawie całkowity brak profilaktyki i badania przyczyn nawet niegroźnych dolegliwości."

  Mnie do tego stopnia irytują te nachalne co 5 minut w TV reklamy różnego rodzaju tzw medykamentów " leków " że przestałem tego gxxxxna słuchać bo albo szybko włączam /mute/ albo zmieniam stację lub wyłączam TV bo i na innych programach trafiam na taką samą reklamę medykamentów o nazwie SZKODZIK !!!

  Tak to już stało się uprawianą medyczną prostytucją.
  Nie do wytrzymania bo natrętną wdzierającą się na siłę przez ekran TV nam do naszych domów .

  Najpierw kup, zapytaj lek. lub farmaceuty a na końcu wyrzuć do śmieci bo to na co wydałeś pieniądze to SZKODZIK zniszczy ci wątrobę, serce, nerki i jelita a nawet mózg.

  Pozdr.:)
 • @władek 11:41:01
  Lekarze, rękami których reżim PIS morduje ludzi, sami padają ofiarą swojej głupoty. "Wyszczepili się" a teraz "idą do piachu, a to dopiero początek.
  Na Interii pod artykułem o szczepieniach, jakiś komentator podał informację, że trzech medyków po zaszczepieniu "odwaliło kitę": dr Rogowicz, prof.Marcin Perdela oraz dr n. medycznych Mieczysław Błaszczyk.
  Sprawiedliwość dosięgnie medyków, w perspektywie kilku lat połowa z nich umrze, bo tylu się zaszczepiło!
 • @zygmuntbialas 10:34:46
  Dziękuję.

  Działalność twórców wirusów nie ma granic. Droga wolna... .

  By hucpa dalej trwała to zadbają o nowe szczepy, czy też jeszcze groźniejsze mutacje.

  Biznes będzie się kręcić do czasu aż twórcy i ich sługusy zaspokoją swoje żądze (a USA główny posiadacz największej ilosci biolabs i to na całym ziemskim globie, będą ^ to satisfy my needs ^ ).

  Nowe szczepy koronawirusa powodujący Covid-19, będą naturalnie bardziej zaraźliwe niż poprzednie a eksport na cały świat to żaden problem w dobie globalizacji. Mogą przy sprzyjającej pogodzie nagle pojawić się tam gdzie planiści zadecydują.

  ● Inne nowe szczepy, taki jak ten wykryty w RPA, Angli prawie na pewno się jeszcze wszędzie pojawią. Już o to odpowiedni ludzie i odpowiednie instancjie dla " naszego dobra" zadbają. ●

  Prostytucja polityczno-bankstersko-farmaceutyczno-medyczna złapała kurę znoszącą złote jaja. Ta część wybrańców, elity się jeszcze bardziej bogaci a przy okazji pozbywa się uciążliwych chorych na różne inne dolegliwości pacjentów i nie przydatnych im ludzi (dopisując ich zgon do statystyk covidu) z braku między innymi pomocy przy chorobach serca, raka, czy wielu innych poważnych chorób nie mających nic wspólnego z hucpą zwaną pandemią covid 19.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Święta prawda
  //Ale kapitalizm, zwłaszcza kowbojski, zrobił z medycyny prostytutkę, a raczej dziwkę sprzedajną, która żeruje na ludzkich dolegliwościach.//

  Czas:rok 1985 miejsce akcji:Polska woj.katowickie duże przemysłowe miasto

  Ośmioletnia dziewczynka otrzymuje w komunijnym prezencie złote kolczyki.Ozdoba to po kilkudziesięcioletniej przerwie znów stała się super modna.Ale uszy dziewczynki nie są przystosowane do natychmiastowego użycia modnej biżuterii.Dziewczynka jak to dziewczynka nalega na rychłe rozwiązanie trudności.Co robić? wprawdzie docierają do opiekunów dziesiątki rad i sugestii ale każda z nich jest nie do przyjęcia.Jest XX wiek i zabieg pokątnego przekłucia uszu przez przypadkową osobę bóg wie w jakich warunkach wydaje się dzikością.Szukają więc cywilizowanego rozwiązania.Wreszcie znaleźli.Prywatny gabinet chirurgiczny wykonujący drobne,nie wymagające narkozy,zabiegi.
  Lekarz będący równocześnie właścicielem gabinetu po wysłuchaniu opiekunów dziewczynki grzecznie ale bardziej niż stanowczo skwitował:proszę państwa;ja jestem lekarzem i nie można ode mnie oczekiwać że będę kaleczył zdrowe uszy dziecka tylko dlatego że taka jest moda.

  Tacy to kiedyś byli lekarze wykształceni w bezbożnej komunie.I taka obowiązywała etyka choć dziś wielu twierdzi że były to czasy moralnego upadku
 • @autor
  W Afryce jakoś ta zaraza się nie rozwinęła i nie czyni takich szkód jakich się spodziewano.Trup miał się ścielić gęsto .Więc podesłano Afrykańczykom wirusa eboli no i teraz dopną swego a i być może wirusik zostanie wyeksportowany do Europy czy Ameryki lub innych kontynentów.
 • Trzeba zacząć od tego, iż
  bez żadnego skrępowania narzuca się ludziom cywilizację śmierci,
  antykulturę - więc dotychczasowy porządek z rozmysłem stawia się na głowie. Depopulacja o miliardy istnień się kłania - z równoległym odczłowieczeniem człowieka. Dlatego tzw. służbie zdrowia szeroko pojętej - odwrócono jej powinność. Teraz ona ma uśmiercać.
  Wniosek?
  Nasza cywilizacja nie jest pierwszą, którą ci - co to ich ojcem jest - diabeł wykańczają na przestrzeni tysięcy lat - a robia to zawsze od jednej sztampy. Po prostu człowiek okazał się po raz n-ty za słaby wobec tych - co to ich ojcem jest diabeł.
 • @ikulalibal 12:55:45
  Ja pamietam jak kiedys w PRL-u bardzo wzrosla zachorowalność na tarczyce. I okazało sie, ze nawet kilku mezczyznom sie trafila.

  Wtedy zrobil sie raban i lekarze zaczeli dochodzic przyczyny.
  Okazalo sie ze po jakichś probach z bronia atomowa (przynajmniej tak glosila oficjalna wersja) wzrósł procent promieniowania.

  W Polsce lekarze natychmiast poinformowali, ze nie nalezy przez kilka tygodni pic mleka ani jesc marchwi, bo one wchlaniaja promieniowanie.
  Ja juz dokladnie nie pamietam calej dyskusji - ale dla wszystkich wazne bylo zalecenie lekarzy.
  W ogole w szkolach lekarze mieli częste pogadanki z uczniamia a nawet mielismy w szkole higiene zycia prowadzona przez lekarzy; chlopcy i dziewczynki mieli osobno zajecia na temat higieny zycia osobistego w okresie rozwojowym. Mielismy lekarza w szkole i na kolonii.
  A w ogole zaden lekarz nie zgodzil sie wypuscic chorego pacjenta ze szpitala.
  Kiedys lekarz rzadzil w szpitalu. Teraz rzadzi administracja i ...pieniądz.

  W ogole zastanawiam sie jak to sie dzialo, ze przeciez ja pamietam czasy powojenne. Sama chorowalam na gruzlice i spedzalam wiecej czasu w sanatoriachniz w domu. Nie bylo penicyliny, i w ogoe nie bylo antybiotykow. Szalala nie tylko gruzlica ale i heine medina (polio) ospa, krzywica itp.
  A miejsca w szpitalach byly i w sanatoriach tez.
  Nie wyobrazam sobie owczesnej sytuacje we współczesnej Polsce.
 • @Tiamat 18:04:21
  mamy prawo do godnego zycia za zarobione uczciwa praca pieniadze nie rozdawane papierki bo zaraz uslyszycie ,rzad musial sie zapozyczyc wiec podatki wszystkie jakie sa i jakie wymyslimy o 100% do gory,a to tylko normalne rodzinne zycie nas uodparnia na wirusy na brednie politykow gadzinowych mediow ich zadaniem jest nas podzielic od dawien dawna wladcy wiedza ze w swiadomej masie jest sila, power, ktorej sie boja panicznie dlatego wymyslaja tworza zagrozenia restrykcje wymuszanie zastraszanie bo naprawde wspolnota uodparnia na wirusy jaki i na glupote, wymiana wirusow patogenow jest dla nas  zbawienna zdrowotnie jak i wymiana mysli  kontakty bezpozrednie miedzy ludzmi to jest to co tworzy z nas siłe nie do pokonania dlatego od zarania jestesmy dzieleni na rozne sposoby .biali czarni wierzacy nie wierzacy lgbt lampucery biedrony itp.pozdrawiam
 • @władek 11:41:01
  "W Polsce zmarło już po szczepieniach 57 osób". -

  --- Czytałem, słyszałem o wypadkach śmiertelnych po szczepieniach w Norwegii, Niemczech i USA. Jak to w Polsce wygląda? - Zdaje się w dużej mierze musimy się domyślać.
 • @Monaco 11:48:32
  "Nawał info w każdych mediach to jest hucpa na zlecenia dilerów covida 19". -

  --- Tak, najlepiej nie słuchać, a nuż człowiek uwierzy: szkoda zdrowia i pieniędzy.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 12:32:29
  "Prostytucja polityczno-bankstersko-farmaceutyczno-medyczna złapała kurę znoszącą złote jaja". -

  --- Niestety, spanikowani ludzie na to pozwalają, ale niektórzy się powoli budzą. W Niemczech i Austrii jest bardzo widoczny ruch antycovidowy. Prym wiedzie ku mojemu zdziwieniu tzw. prawica, także w Polsce - Konfederacja. W Niemczech partia Alternative für Deutschland (AfD) postawiła wszystko na jedną kartę. Trochę mi nie w smak, że w sprawie covida najrozsądniejsze są partie z prawej strony.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 12:55:45
  "Tacy to kiedyś byli lekarze wykształceni w bezbożnej komunie". -

  --- W tej 'bezbożnej komunie' nie byli ludzie tak pazerni na pieniądze. W tymże województwie nieco wcześniej w ośrodku zdrowia w małej miejscowości gminnej było dwóch lekarzy, którzy byli szwagrami. Jeden był łapówkarz i miał na sumieniu spartaczone operacje. Przychodziło do niego kilku skacowanych pacjentów po L4, mając w kieszeni 100 lub 200 złotych. Drugi był sumienny i przychodziła do niego podwójna ilość pacjentów. Szanowali go ludzie, gdy tamtym gardzili. Czy dzisiaj też byłyby tak rozdzielone szacunek i pogarda?
 • @Tiamat 18:04:21
  "... pamietam czasy powojenne. Sama chorowalam na gruzlice i spedzalam wiecej czasu w sanatoriachniz w domu". -

  --- Podobnie było u mnie. W sumie spędziłem 18 miesięcy w szpitalu, sanatorium i prewentorium. Koszty żadne.
 • @władek 12:05:47
  https://www.youtube.com/watch?v=3__wBWAe3qw
 • @ABX 18:14:19
  Dziękuję za link :)

  Projekt notki: Zanim się zaszczepisz - 19.02.2021.

  Przeczytałem wczoraj, że 58 osób zmarło w Polsce po szczepieniach przeciw covidowi. Nie do końca wierzyłem.

  W programie Piotra Szlachtowicza "W realu 24", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=3__wBWAe3qw

  wystąpiła wczoraj Justyna Socha, potwierdzając fakt, że akcja szczepionkowa jest przyczyną śmierci 57 osób, głównie starszych, ale nie tylko. Wśród zmarłych są 3 pielęgniarki i 3 lekarzy. Dane rządowe mówią o zgonach tylko 15 zaszczepionych.

  Justyna Socha jest poważną osobą, kompetentną i odważną. Rozmówczyni zakłada, że nie wszystkie przypadki śmierci są jej znane. Bierze też pod uwagę ewentualne dalsze następstwa.

  Więc jeśli, Szanowny Czytelniku, będziesz rozważał, czy może trzeba się zaszczepić, obejrzyj wyżej linkowany program.

  Pozdrawiam,
  Zygmunt Białas

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej