Dr Robert Kleinstäuber, jest anestezjologiem, lekarzem intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, jak również specjalistą terapii bólu w Szlezwiku-Holsztynie.

W filmie-wideo stwierdza, że w szczególności u starszych pacjentów w wyniku szczepień przeciw COVID-19 dochodzi do silnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach do śmierci:

 
 
Tymczasem przychodnia chorób wewnętrznych i ogólnych w Nadrenii Północnej-Westfalii tymczasowo przerywa kampanię szczepień covid-19 po przeprowadzeniu 600 szczepień z powodu 'niepokojących, a nawet przerażających reakcji' pacjentów.
 

Doświadczony anestezjolog opisuje, że wielu pacjentów w podeszłym wieku, których przyjmuje jako lekarz pogotowia ratunkowego, doświadcza problematycznych reakcji zdrowotnych w związku ze szczepieniem covid-19. Doktor mówi o bólu, wyraźnych oznakach zakażenia covidem, a także o śmierci pacjentów. Czy związek ze szczepionką Corona jest nie tylko czasowy, ale i przyczynowy, będzie przedmiotem licznych badań, które, jak jest przekonany, teraz z pewnością się rozpoczną z powodu licznych nieścisłości.

Dr Kleinstäuber, sam nieszczepiony, po wyleczeniu po infekcji, wyklucza szczepienie przeciwko covidowi. Zwraca uwagę na to, że opracowanie szczepionki zajmuje zwykle od 8 do 10 lat. Tyle właśnie czasu potrzeba, aby szczepionka została uznana za sprawdzoną i bezpieczną. W przypadku koronawirusów, które są znane od trzydziestu kilku lat, możliwe było nagłe udostępnienie wielu szczepionek w ciągu jednego roku. To wydaje się dziwne. Dr Kleinstäuber jako lekarz nie może z czystym sumieniem zalecać szczepień.
 
Jeśli jednak pacjent będzie tego bardzo chciał, uszanuje jego decyzję. "Ale nie mogę tego polecić. Cała ta sprawa stała się dla mnie zbyt podejrzana, za dużo w niej niedorzeczności, za dużo zmiennych i cała ta sytuacja z badaniem szczepionek jest zdecydowanie zagmatwana" - podkreśla. Lekarz apeluje do swoich kolegów, aby podeszli do sprawy krytycznie, zamiast przyjmować wszystko, w co chcą wierzyć koncerny farmaceutyczne i instytucje polityczne kraju, które nie grają otwartymi kartami.
 
Należy sobie zadać pytanie - mówi dr Kleinsträuber - co jest najlepsze dla pacjenta. Według jego ekspertyzy, tego typu szczepionki nie powinny być stosowane u osób starszych, u których występuje wiele wcześniej istniejących chorób. Co więcej, w przypadku dzieci "jest całkowicie zbędne nawet myśleć o ich szczepieniu".Lekarz intensywnej terapii apeluje do zdrowego rozsądku polityków, a przede wszystkim rodziców. To oni decydują o swoim dziecku. Szczepionka powinna być podana dziecku tylko wtedy, gdy jest uznana za całkowicie bezpieczną i nie zaszkodzi mu - tu tej gwarancji "nikt na tym świecie nie może dać".

Dr Kleinstäuber zauważa, że wiele opisów przypadków reakcji poszczepiennych jest zamiatanych pod dywan i bagatelizowanych. Radzi on wszystkim, którzy rozważają szczepienie przeciwko covidowi, aby dokładnie dowiedzieli się, "co tak naprawdę jest im robione". Wątpi, by jego apel o zdrowy rozsądek spotkał się z akceptacją polityków, u których w centrum uwagi nie znajdują się interesy zdrowotne, lecz finansowe.

"My jako lekarze jesteśmy zobowiązani do leczenia naszych pacjentów, a przynajmniej do łagodzenia ich cierpień. Ale nie jesteśmy zobowiązani, aby dać im coś, jeśli sami nie wiemy, czy to jest dobre, czy nie. Żaden polityk nie może tego wymagać od lekarza". Dr Kleinstäuber zwraca się do opinii publicznej ze świadomością, że upublicznienie tego filmu może mu zaszkodzić. Jednak, jak twierdzi, doszedł już do punktu, w którym sumienie przeważyło nad strachem przed sankcjami.
 
 
Przetłumaczył:  Zygmunt Białas