Prężą się politycy, rozszczekały się media.

 

Joe Biden To Deliver Major Policy Speech On Afghanistan Amid US Troops Withdrawal

 

Joe Biden zdaje się już żyć w innym świecie, określając ewakuację z Afganistanu największym mostem powietrznym. Sekretarz NATO Jens Stoltenberg powiedział, że "to, co dzieje się w Afganistanie, stało się tragedią dla narodu afgańskiego".

 

Islamic State: Putin to team up with TALIBAN to defeat ISIS in Syria and Iraq | World | News | Express.co.uk

 
W tym kotle głupoty i manipulacji wyróżniają się nader pozytywnie wypowiedzi rosyjskich polityków. Władimir Putin mówił ostatnio: "Ruch talibów kontroluje dziś prawie całe terytorium kraju, w tym stolicę. To są realia, to z tych realiów trzeba wychodzić, nie dopuszczając na pewno do upadku państwa afgańskiego. Naszym zdaniem szczególnie ważne jest teraz zapobieganie przenikaniu wszelkiej maści terrorystów na terytorium państw sąsiadujących z Afganistanem, w tym udających uchodźców".

 

W mediach serwują nam takie obrazki:

   
">


"Afgańskie siły bezpieczeństwa rozbiły tłum ludzi zgromadzonych przed lotniskiem w Kabulu, próbujących uciec z kraju. Później do nich dołączyli żołnierze amerykańscy, którzy również brali udział w powstrzymywaniu tłumu przed wejściem na lotnisko.

Ewakuacja zagranicznego personelu, w tym dyplomatów i Afgańczyków pracujących na misjach zagranicznych, trwa od kilku dni przez jedyne lotnisko w Kabulu. Wywozowi ludzi towarzyszy panika i strzały, są ofiary śmiertelne".

Albo: "Talibowie chodzą od drzwi do drzwi, szukając osób współpracujących z NATO i afgańskim [byłym] rządem". // "Po przejęciu władzy przez talibów sytuacja humanitarna w Afganistanie drastycznie się pogorszyła. Około 14 milionom Afgańczykom grozi głód. Przejęcie władzy przez talibów zmieniło sytuację z tragicznej na katastrofalną".

Otrzymałem e-mail od znajomego, który pisze: "Nie jest ciekawie. Talibowie zaczynają ‘karać’ ludzi. Trudno zresztą się w tym rozeznać".

--- Odpisałem: Są różne wieści, jest dużo informacyjnego chłamu, jednak zdecydowałem się i opublikowałem 4 krótkie notki, zachowując jednolitość widzenia. Już pisałem, że sugerowałem się przede wszystkim nadawcą. Myślę, że jeszcze jeden czynnik jest bardzo ważny: dokładne określenie, kto to są ci talibowie. Ile wiemy o talibach? - Tylko tyle, co napiszą ścierwo-media i trochę z mediów społecznościowych, których teksty obarczone są często niezbyt dobrymi intencjami, niewiedzą i przesądami.

 

Why is the Afghan peace process not moving beyond talks? | Asia | An in-depth look at news from across the continent | DW | 28.06.2019


 
Ile zbrodni popełnili talibowie? Jakie to były zbrodnie? - Zamach w Nowym Jorku i te w Europie są grubymi nićmi szyte. Jeśli są zbrodniarzami, to skąd takie gorące poparcie afgańskiej prowincji? - No i media poprzez swe manipulacje straszą nas. Mamy się bać. Mamy się bać covida, a teraz talibów, jak i uchodźców.

A jeśli założymy, że talibowie mają sporo na sumieniu, to porównajmy ich przestępstwa z tymi, które dokonały USA wraz ze swymi sojusznikami.  


Napisał: Zygmunt Białas