Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1166 postów 19628 komentarzy

Antoni Krauze nakręci film o Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Uważam Rze" opowiada Antoni Krauze o swych przeżyciach i przemyśleniach związanych z tragedią smoleńską.

 

To, co się stało, nie mieściło się w głowie, bo taka rzecz po prostu się nie zdarza. "Siłą woli musiałem jednak zmusić się do pracy nad montażem 'Czarnego czwartku'. (...) Rano siedziałem w montażowni, wieczorem, od pierwszego dnia biegłem na Krakowskie Przedmieście, gdzie gromadziły się dziesiątki, setki tysięcy ludzi.  Tam wtedy biło serce Polski".

Potem nadszedł czas 'występów' palikociarni, która wołała: "Chcemy Barabasza". "Nigdy wcześniej do głowy mi nie przyszło, że w katolickiej Polsce można żądać Barabasza, co przecież oznacza odrzucenie świadome, otwarte Chrystusa i naszej cywilizacji. To nie zdarzyło się nawet w czasach komuny" - mówi twórca "Czarnego czwartku". - To nie było przypadkowe. W Ossowie stawiano pomnik bolszewickich najeźdźców, a wcześniej wzywano Polaków do zapalenia zniczy na sowieckich grobach.

Pomysł na realizację filmu przyszedł już w październiku 2010r. Było oczywiste, że państwo polskie i jego instytucje nie będą sponsorować obrazu, który jest w opozycji wobec oficjalnego przekazu. Antoni Krauze założył wraz ze wspomagającymi go osobami fundację, która sfinansowałaby ten film. Można przeczytać o tym na stronie www.fundacjasmolensk2010.pl i dowiedzieć się, jak wspomóc produkcję dzieła.

Autorem scenariusza będzie Marcin Wolski, a producentem Maciej Pawlicki. Bohaterką będzie dziennikarka Ewa, która w trakcie swej pracy widzi lawinę kłamstw i manipulacji związanych z tragedią smoleńską. Próbuje się temu przeciwstawić i próbuje poznać prawdę. Taka formuła filmu pozwoli reżyserowi na wykorzystanie materiałów archiwalnych.

Co było przyczyną tragedii smoleńskiej? - pytają dziennikarze. - "Odpowiadam wprost, że to był zamach"- mówi Antoni Krauze. - Władze polskie są współodpowiedzialne za tragedię. "Od początku, od 'testu' w Gruzji w listopadzie 2008r do późniejszych zgód na rozdzielenie wizyt, zdjęcia ochrony prezydenta z lotniska w Smoleńsku, do oddania śledztwa w ręce Rosjan - polskie władze zachowywały się, jakby chciały pomóc zamachowcom. A Rosjanie każdą z tych decyzji mają udokumentowaną. I Rosjanie mają ich w szachu".

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej