Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Antoni Krauze nakręci film o Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Uważam Rze" opowiada Antoni Krauze o swych przeżyciach i przemyśleniach związanych z tragedią smoleńską.

 

To, co się stało, nie mieściło się w głowie, bo taka rzecz po prostu się nie zdarza. "Siłą woli musiałem jednak zmusić się do pracy nad montażem 'Czarnego czwartku'. (...) Rano siedziałem w montażowni, wieczorem, od pierwszego dnia biegłem na Krakowskie Przedmieście, gdzie gromadziły się dziesiątki, setki tysięcy ludzi.  Tam wtedy biło serce Polski".

Potem nadszedł czas 'występów' palikociarni, która wołała: "Chcemy Barabasza". "Nigdy wcześniej do głowy mi nie przyszło, że w katolickiej Polsce można żądać Barabasza, co przecież oznacza odrzucenie świadome, otwarte Chrystusa i naszej cywilizacji. To nie zdarzyło się nawet w czasach komuny" - mówi twórca "Czarnego czwartku". - To nie było przypadkowe. W Ossowie stawiano pomnik bolszewickich najeźdźców, a wcześniej wzywano Polaków do zapalenia zniczy na sowieckich grobach.

Pomysł na realizację filmu przyszedł już w październiku 2010r. Było oczywiste, że państwo polskie i jego instytucje nie będą sponsorować obrazu, który jest w opozycji wobec oficjalnego przekazu. Antoni Krauze założył wraz ze wspomagającymi go osobami fundację, która sfinansowałaby ten film. Można przeczytać o tym na stronie www.fundacjasmolensk2010.pl i dowiedzieć się, jak wspomóc produkcję dzieła.

Autorem scenariusza będzie Marcin Wolski, a producentem Maciej Pawlicki. Bohaterką będzie dziennikarka Ewa, która w trakcie swej pracy widzi lawinę kłamstw i manipulacji związanych z tragedią smoleńską. Próbuje się temu przeciwstawić i próbuje poznać prawdę. Taka formuła filmu pozwoli reżyserowi na wykorzystanie materiałów archiwalnych.

Co było przyczyną tragedii smoleńskiej? - pytają dziennikarze. - "Odpowiadam wprost, że to był zamach"- mówi Antoni Krauze. - Władze polskie są współodpowiedzialne za tragedię. "Od początku, od 'testu' w Gruzji w listopadzie 2008r do późniejszych zgód na rozdzielenie wizyt, zdjęcia ochrony prezydenta z lotniska w Smoleńsku, do oddania śledztwa w ręce Rosjan - polskie władze zachowywały się, jakby chciały pomóc zamachowcom. A Rosjanie każdą z tych decyzji mają udokumentowaną. I Rosjanie mają ich w szachu".

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej