Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Euro? - Panie Komorowski, co pan wygaduje!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobno Komorowski ma 69% poparcia w polskim społeczeństwie.

 

Mówię 'podobno', bo te nasze CBOS-y i inne sondażownie lubią mijać się z prawdą, by realizować zadane im cele. Zdaje się zaufał tym wynikom dziennikarz tygodnika "Uważam Rze", który pisze: "Kończy się czas energetycznego Donka, nadchodzi era wujka Bronka. (...) Prezydent Komorowski trafnie wyczuwa tęsknotę dużej części społeczeństwa za świętym spokojem".

Faktem jest jednak, że Komorowski ma - niezrozumiałą dla autora tej notki - znaczną akceptację społeczną. I przykre jest, że dopiero naruszenie tego 'świętego spokoju' stwarza szansę, by najwyższe urzędy były sprawowane przez osoby o najwyższych kwalifikacjach intelektualnych i moralnych. Komorowski nie wytłumaczył się dotąd ze swych hańbiących wypowiedzi skierowanych przeciw prezydentowi RP śp. Lechowi Kaczyńskiemu czy dotyczących tragedii smoleńskiej. Nie wyjaśnił też, jaką rolę odegrał w wykluczeniu wiceministra obrony Romualda Szeremietiewa z polityki.

Gdy przypomnimy sobie postawę obecnego prezydenta wobec krzyża na Krakowskim Przedmieściu czy równoczesną próbę stawiania pomnika sowieckim najeźdzcom, możemy sobie zadawać pytanie, czy i w jakim stopniu reprezentuje Komorowski polską rację stanu. Wczoraj w wywiadzie dla TVP1 mówiła nasza głowa państwa: "Do 2015 roku Polska powinna spełnić kryteria wejścia do strefy euro. (...) Przyjęcie euro będzie korzystne z punktu widzenia polskiej pozycji politycznej".

Nie będzie korzystne i o tym wiedzą Polacy. Wyrazili to jednoznacznie w komentarzach pod streszczeniem wywiadu:

---  "Panie Komorowski, co pan wygaduje! Strefa euro rozpada się, popada w kryzys, a my mamy do niej wchodzić? Chore!

---  Komorowski, z czym ty błaźnie chcesz wchodzić do strefy euro!

---  Co te sku... robią w naszym kraju? Jak długo będziemy siedzieć bezsilnie i patrzeć, co ten obcy rząd robi z naszym krajem i nami Polakami?

---  Bronek, kukiełko, do tego czasu znikniesz ze sceny i nici z europeizacji Polski. Chyba że chcesz wojny domowej, miernoto!"

Pozostałe wpisy są na ogół podobne. Odpisałem je nie z Nowego Ekranu, nie z Niezależnej, lecz z portalu onet.pl. Czyżby i tu wypowiadali się tylko ci, którzy nie popierają obecnego prezydenta?

KOMENTARZE

 • Autor
  A co ma mówić namiestnik Rosji w roli Prezydenta Polski ???
  Mówi co mu każą mówić -i to dość prostackim językiem--nie wiem czy zwróciliście uwagę na inteligentny inaczej jego błysk --"nie ma co gadać panie redaktorze " --nie rozmawiać ,dyskutować--on gada i do takich rozmówców co "gadają" jest przyzwyczajony swoim obyciem przaśniego myśliwego ptactwa a może po prostu rosyjski jazyk zna lepiej ?
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 09:45:33
  "A co ma mówić namiestnik Rosji w roli Prezydenta Polski ???" - Tym pytaniem wyjaśnia Pan wszystkie (ewentualne) niedopowiedzenia występujące w notce. Oczywiście zgadzam się z Panem.

  Pozdrawiam.
 • To smutne, ale
  duża część społeczeństwa (piszę o tym co widzę wokół) kocha "godnego i spokojnego" Bronisława... To chyba jakieś zjawisko z pogranicza socjologii i psychologii a może nawet psychiatrii. Długo by pisać. W każdym razie nie wolno lekceważyć ludowej miłości do Bronka.
 • @bez kropki 14:05:08
  Takiego "godnego i spokojnego" Bronisława przedstawiają media, które potrafią zniszczyć uczciwego człowieka i podnieść wysoko miernoty lub złodziei. Trudno rozwiązać te problemy, trudno zwyciężyć.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 19:46:52
  Pisze Pan: "A głupi sie łapią". Odpowiednio manipulując można mądrych zagnać w kozi róg.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej