Inż. K. Cierpisz: Brakuje dowodów na odlot Tu-154M z Okęcia

Administracja rządowa nie przedstawiła takich dowodów.

 

13 lutego br. zawiadomił inż. Krzysztof Cierpisz Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia porwania i zamordowania osób wchodzących w skład delegacji do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 roku, link:   http://gazetawarszawska.com/2013/02/15/zawiadomienie-do-prokuratury-generalnej-o-porwaniu-delegacji-do-katynia/     - Pisałem o tym kilka dni temu w swojej notce, link:   http://zygmuntbialas.salon24.pl/487200,inz-k-cierpisz-zawiadamia-prokurature-o-przestepstwie    - Inżynier zgłosił też podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na zaniechaniu śledztwa przez uprawnione organa ścigania w Polsce w kwestii zbadania wszelkich okoliczności dotyczących odlotu delegacji z Okęcia.

Po prawie trzech latach śledztwa niewiele wiemy o zbrodni dokonanej 10 kwietnia 2010r. Wytworzyła się w tym czasie nowa rzeczywistość, w której popełniane są skrytobójstwa na wielu osobach, i to "bez związku z katastrofą, która nie miała miejsca, ale w ścisłym związku z próbą przerobienia fikcji w rzeczywistość. (...) Przeróżne organa władzy państwowej - w tym prokuratury - są zamieszane w utrudnianie dojścia do faktów, które mogłyby wyjaśnić okoliczności zamachu". To doprowadziło do tego, iż giną kolejne osoby. Po Remigiuszu Musiu i Krzysztofie Zalewskim będą następni zamordowani - pisze inż. K. Cierpisz.

Brakuje dowodów na odlot Tu-154M 101 z Okęcia. Administracja rządowa nie przedstawiła takich dowodów, czyli faktów związanych z odprawą celno - paszportową, wejściem na pokład oraz odlotem i przelotem tupolewa. Nie ujawniła też danych związanych z procedurą bezpieczeństwa głowy państwa i pozostałych przedstawicieli władzy. "Jest to równoznaczne z tym, że administracja tych faktów nie zna albo je ukrywa, czyli jest automatycznie pozbawiona legalizmu jako władza".

W swym zawiadomieniu podaje inż. K. Cierpisz kilka dowodów na to, iż na Siewiernym nie było katastrofy tupolewa, lecz jedynie nieudolna inscenizacja (referowałem to w wyżej linkowanej notce). Inżynier poddaje więc druzgocącej krytyce te instytucje, które przyczyniły się do powstania, a następnie utrwalania kłamstwa: moskiewski MAK, komisję Millera oraz Zespół Parlamentarny.

"Nie jest możliwe - pisze inżynier - aby samolot został zdetonowany w powietrzu za pomocą 'ładunków wielopunktowych', bo taki wrak rozłożyłby się na ziemi w zupełnie inny sposób. Nigdy nie mógłby się obrócić na 'dach' spadając na ziemie z wys. 25 metrów". Tak więc "wymysł hipotez wybuchów nie jest pomysłem samym w sobie, ale miał za zadanie uwiarygodnienie raportu MAK - paradoksalnie - przez jego krytykę, z alternatywnym odczytem danych zmodyfikowanych przez niejakiego Nowaczyka, który jest osobnikiem żenująco niekompetentnym i jego rola w 'odkryciach' nie jest rzeczywiście samorodna". Nowe odczytanie danych przez Nowaczyka pozwalało - pisze inż K. Cierpisz - uwiarygodnić śledztwo ZP jako organu niezależnego oraz uzupełnić brak zapisu danych lotu między 'brzozą', a miejscem uderzenia tupolewa w ziemię.

"Istnieje zmowa kłamstwa i oszustwa smoleńskiego - twierdzi inżynier - która sięga nie tylko szczytów obecnej administracji warszawskiej, ale jest reprezentowana w tzw. opozycji, a to daje szerszy obraz złożoności sytuacji".

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.74

liczba ocen: 19

Post jest starszy niż 15dni. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • To juz jest mimo wszystko denerwujace

  i wyglada na sabotaż i dezinformację.

  Przecież Jaroslaw Kaczyński przyznał ze rozmawiał z bratem podczas lotu ." Rozmowa braci, czyli rozmowa Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem na 20 minut przed katastrofą. Wielu uważa ją za kluczową. (...) Czy rozmowa Lecha i Jarosława Kaczyńskich mogła zostać podsłuchana? Ludzie ze służb specjalnych, z którymi rozmawialiśmy, na to pytanie odpowiadają bez wahania: nie wiadomo, natomiast wiadomo w zasadzie na sto procent, że została nagrana. "

  Jarosław nigdy nie zaprzeczył że rozmowa była. A skoro była wie czy samolot leciał i dokąd i czy wówczas wszystko było OK.

  Snucie plotek w takiej sytuacji jest podejrzane. Wystarczy zapytac Jarosława Kaczynskiego i zakończyć gdybania.

  To deprecjonuje wyjasnianie sprawy smoleńskiej . Ciągłe wracanie do tej sprawy jest podejrzanym działniem słuzb

 • witam Pana!

  komentarz zostawiłem na s24, nie podoba mi się to wszystko, a szczególnie powrotne mieszanie w to J.Kaczyńskiego, czy ZP, jako udziałowców w spisku zamachu.

  Pzdr z uśmiechem Mony Lizy

 • @Nathanel 02:32:31

  Niestety, ale myli się Pan. Pisze Pan: "Rozmowa braci, czyli rozmowa Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem na 20 minut przed katastrofą". - Taki Pan jest pewny, że Lecz Kaczyński był w tym rozbitym samolocie (jeśli w ogóle był w samolocie)? Zwrócę tu uwagę, że rozmowa została przerwana.
  Dokładna analiza pobojowiska potwierdza, że wrak znajdujący się w Smoleńsku nie jest tupolewem 154M 101. I czegokolwiek Pan się tknie, widać inscenizację.

  Pozdrawiam.

 • @FanDaVinci 02:47:38

  Pisze Pan: "Nie podoba mi się to wszystko, a szczególnie powrotne mieszanie w to J.Kaczyńskiego, czy ZP, jako udziałowców w spisku zamachu". - Sprawa jest bardziej skomplikowana. Inż Cierpisz nie oskarża J.Kaczyńskiego ani całości PiS.

  Pozdrawiam także.

 • @zygmuntbialas 02:51:34

  Prosze Pana. Ja nie dam wodzić sie za nos. Gdzie jest oświadczenie jarosława Kaczyńskiego a raczej dlaczego go nie ma. Co to nie wiedział gdzie jest brat ? W każdym razie nie zaprzecza że rozmawiał .

  Więc kto klamie. Jarosław czy ci inni. Podważając teorie wybuchu osmiesza się tez komisję Macierewicza i amerykańskich naukowców.

  Komu na tym zalezy ?

  Polacy to nie idioci , nawet lemingi maja swój rozum.

 • A co tam słychać u FYM-a?

  Czyżby inżynier Cierpisz był ostatnia nadzieją wyznawców maskirowki?
  Już nawet nie chcę się spierać skąd inżynier Cierpisz bierze wiedzę, co uprawnia go do ferowania tak zdecydowanych poglądów itd. itp.
  Smoleńsk to zbyt poważna sprawa żeby sobie z tego robić jaja, a pan Cierpisz to robi. Takie mam przynajmniej wrażenie.

 • @Nathanel 03:14:27

  Pyta Pan: "Więc kto klamie? (...) Gdzie jest oświadczenie jarosława Kaczyńskiego a raczej dlaczego go nie ma?" - No właśnie. Nie chciałbym teraz nic dodawać ponad to, co jest napisane w notce.

 • @gallux 08:20:09

  Pisze Pan: "Smoleńsk to zbyt poważna sprawa żeby sobie z tego robić jaja". - To oczywiste. Zostawmy to Palikotowi.
  Inż. K.Cierpisz jest poważnym, mądrym i uczciwym człowiekiem.

  Pozdrawiam.

 • temu Panu już dziekujemy

  Inż. Cierpisz ma racje a dodatkowo nikt nie sprawdził i nie potwierdziął np. za pomocą badań DNA że wchodzące do samolotu osoby to fatycznie ofary katrastrofy
  myślę że wszystkie 96 osób juz wcześniej zostały porwane a reszta to misterna mistyfikacja i tu do wyboru porywaczami mogą być UFO, MOSAD , FSB, CIA a może nawet Majowie

  a na poważnie takie doniesienia do prokuratury kompromitują adwersarzy raopru MAKu, Millera i robią z nas czubków

 • @Nathanel 03:14:27

  niedawno J. Kaczyński dał się podpuścic i wyszedł z oskarżeniem o zamach. Gdyby nie był o tym przekonany to nie wychodziłby przd szereg

 • To chyba jedna z największych bzdur w wyjaśnianiu teorii związanych z katastrofą pod Smoleńskiem

  Nic dziwnego, że badający nie przedstawiają dowodów, bo przecież nie można każdej bzdury wyssanej z palca dementować.
  Dowodów na wylot jest setki, są ludzie którzy tego dnia odprawiali pasażerów, są kontrolerzy, którzy tego dnia byli na wieży i co nikt nie protestuje?
  Są rodziny, które różne pretensje, niekiedy bzdurne, jak np. rodzina Gosiewskiego, że nie został ubrany w garnitur, ale żadna nie zgłasza wątpliwości co do faktu, że samolot wyleciał. Że ofiary wcześniejszą noc spędziły tam gdzie miały ją spędzić.
  I nagle ktoś zza biurka, co mu się tyłka nie chce ruszyć stwierdza, że jemu nie przedstawiono dowodów? Tak się tworzy teorie sPiSkowe licząc na to, że znajdą się tacy, co uwierzą.

 • Hipoteza inż Cierpisz jest bardzo prawdopodobna

  Badanie inscenizacji wypadku w Smoleńsku nic nie wniesie, bo z fałszywych założeń wynika dowolna teza.

 • @Nathanel 02:32:31 (II)

  Napisałem do Pana: "wrak znajdujący się w Smoleńsku nie jest tupolewem 154M 101". -
  - Otrzymałem przed chwilą e-mail od inż. Krzysztofa Cierpisza:
  "Proszę sprostować ; to nie może być maszyna , która ok godz. 7.25 wystartowała z Okęcia w krytycznym dniu".

  Pozdrawiam Pana.
  Pozdrawiam też Pana Inżyniera.

 • @all

  manek na jego galerii juz baaaardzo dawno udowodnil ze 10.04.2010 wylot/start TU-154m 101 nastapil o czasie 07:27:11 czasu letniego warszawskiego.

  foto809

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666711189051997778

  i foto810

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5667359199592702850

  Rownie wazne jest to, ze kolowanie samolotu rozpoczelo sie o okolo 07:17:00 (wg zapisow vertacc w czarnych skrzynkach)

  dowody zestawil manek na foto808 juz 23.10.2011

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666677746996228866

  KBWL pokazala 18.01.2011 film z monitoringu na Okeciu w odpowiedzi na raport MAK !

  Prosze obserwowac poczatek filmu  KBWL posiada wiec film z monitoringu na Okeciu na ktorym widoczne jest wejscie prezydenta i generalow na poklad TU-154m 101

  Widzimy rowniez, ze KBWL nie zsynchronizowala czasu poczatku kolowania z czasem widocznym na filmie "mgla" Wisniewskiego oraz z czasem ze stenogramow rozmowy wiezy z IL-em. Roznica ta wynosi okolo szesciu minut (6 min.)

  Dlatego wszystko co Cierpisz wypisuje to jest jedynie pelna beczka smiechu! :.-)

  Pozdrawiam

  Piotr Tyski

 • @Kula Lis 62 10:30:53

  Witam Cię!
  Witam Wszystkich Czytelników i Komentatorów!

  Odpowiem na komentarze dziś po godz. 20:00.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 11:24:39

  prosze napisac do Cierpisza, aby sie nie kompromitowal.

  Numery czesci (silnikow, urzadzen nawigacyjnych i innych) znajdujace sie w raportach MAKu i KBWL dowodza jednoznacznie, ze TU-154m 101 rozbil sie 10.04.2010 na polance przed Sievernym w Smolensku!

  Pozdrawiam

  Piotr Tyski

 • @Nathanel 02:32:31

  No to zapytaj Jarosława.
  Denerwujące jest wracanie do sprawy wylotu?
  Wystarczy zaprezentować zdjęcia i dokumenty z wylotu i sprawa się wyjaśni. Jakiż to problem?

 • @FanDaVinci 02:47:38

  ZP powinien się zająć własnie badaniem wylotu jako pierwszą sprawą , a ZP i Macierewicz unika tematu. To jak to wyjaśnić?

 • @Kula Lis 62 10:30:53

  To samo w Wiktorem Baterem. Cisza o nim....

 • A najlepsze jest to że leciał, czy nie leciał jest doskonale wiadome.

  W pobliżu wschodnich granic RP są trzy potężne radary wojskowe skierowane na wschód, to jest wschodnia rubież NATO. Widzą wszystko, i identyfikują każdy lecący obiekt, to na wypadek jakby ktoś planował nagły atak. Oni wiedzą że zostaną zniszczeni w pierwszych minutach wojny, ale zdążą wysłać ostrzeżenie o ataku, chodzi o te kilkanaście minut dla poderwania maszyn do boju (to bardzo dużo). Te radary na bieżąco transmitują dane do natowskiej centrali w Niemczech. Oni wiedzą jak było, leciał czy nie. Tylko my nie wiemy.

 • Jedynkowa..

  Tutaj też jedynkowa zmowa ?

 • @

  Tropicielom spisków nie da się wytłumaczyć katastrofy w rozsądny sposób. To, że przyczyną tragedii było niedbalstwo i splot niekorzystnych zdarzeń jest zbyt prostym wytłumaczeniem dla zapętlonych mózgów. Jeśli ktoś ma bałagan w głowie, to wytłumaczenie też musi być bałaganiarskie. I stąd maskirowki, hele, magnesy, zawiesia, podmiany samolotów i inne pierdoły.
  pozdrawiam

 • @ratus 12:46:11

  A znasz się choć troszkę na temacie? Takie minimum. Bo chyba nie masz pojęcia żadnego.

 • @Gawronski Rafzen 12:33:15

  Jedynka dlatego, że nie ma lepszej formy obśmiania wersji zamachu niż teorie Cierpisza.

 • @vortex 12:52:24

  Na maskirowkach się nie znam i nie wiem jak może wyparować 96 osób w drodze z domu na lotnisko, albo jak podmienić samolot w powietrzu.

  A Ty wiesz po co się robi zamachy?

  pozdrawiam

 • polecam

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8726&Itemid=100

 • @Kula Lis 62 10:31:46

  Nie znam cię osobiście ale wiem na pewno,że jesteś osobą praktyczną i zgadzam się najpierw wolność a potem.Tylko okręgi jednomandatowe(JOW)z możliwością odwołania posła w czasie kadencji propagowane przez Kukiza mogą wymieść tych niby,,zawodowych polityków',którzy od 24 lat siedzą w sejmie i niszczą nasz kraj i nasze życie.Po wprowadzeniu JOW-ów ci nieudolni szkodnicy pójdą do biznesu lub łopaty byle dalej od polityki!Nie rozpisujcie się tutaj tylko przystąpcie do JOW-ów.Politycy nic dla nas nie zrobili i nie zrobią.Musimy sami to załatwić to jedyna droga.Innej nie ma!

 • @ratus 12:58:14

  Co to jest dla fachowców wyparować 96 osób.
  A najlepsze jest to, że mnie wtedy wywalili z jakiegoś forum, bo pisałem że strata nie jest wielka, bo ci ludzie to żadna elita Polski nie była.
  Ale ja po prostu widzę że zamach był. Ale mało się tym pasjonuję. W polityce wykańczanie przeciwników, to nie nowość.

 • @Kula Lis 62 13:27:38

  Nie jestem specem od koziołkowania samolotów, więc Ci nie odpowiem na te pytania. Zresztą każdy podaje inne dane dotyczące prędkości, wysokości uderzenia, rozrzucenia części. A z klockami to żart taki, tak jak z zawiesiami?

  Poza tym: bałaganiarze podniecają się finałem i stawiają absurdalne tezy, a potem bronią ich jak niepodległości. A warto by zacząć od pytań podstawowych: po co robić zamach na polską delegację? Znasz przykład porządnego zamachu dokonanego na własnym terenie? Po co Putinowi martwy Kaczyński w Smoleńsku?
  pozdrawiam

 • @ratus 13:44:29

  Motyw jest prosty, Kaczyński z ekipą organizował wojnę Polski z Rosją. Ta wojna dla Polski zakończyłaby się hekatombą, już nigdy Polska by nie powstała.
  Nie wiem kto konkretnie ten zamach zrobił, ale zrobił dobrze. Taka prawda okrutna.

 • @Kula Lis 62 13:27:38

  prosisz @ratusa o wyjasnienie czego, twoich klamstw?

  "Więc wytłumacz mianowicie to, że samolot na wysokości ok. 10 m przy prędkości przeciągnięcia(tak jest w raporcie MAK) 170 km/h!!! a nie ok. 300 km/h jak się wmawia, robi beczkę i znika ok. połowa samolotu, dematerializuje. Takiego wypadku na świecie nie było. Po drugie kiedy to zdążyli popodkładać przycięte klocki pod części??? no i ten slot, cały a skrzydło ucięte??? tyłem leciał? to tyle pytań do ciebie na razie."

  twoje klamstwa:
  -predkosc 170km/h twoje klamstwo nie poparte niczym!
  -wysokosc 10m i nie piszesz przy tym nawet jaka to wysokosc!
  -znikniecie polowy samolotu to chyba tylko w twoim umysle
  -przyciete pnie pod ciezkimi czesciami samolotu podlozone zostaly po 11.04.2010 podczas szukania cial ofiar
  -slot caly nawet dwa cale sloty na urwanej koncowce, ale zniszczony uderzeniem w pien brzozy zostal slot nr3 !

  dowod u manka na foto678

  https://picasaweb.google.com/111580646202910529168/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTSlIqh3aLnRQ#5842173836305496594

  I widac, ze wyszedles znowu na durnia!

  Piotr Tyski

 • @Kula Lis 62 13:52:20

  Inni mężowie i żony nie mieli wątpliwości. Delegaci wstali rano, żona zrobiła kawę i kanapki, przyjechała taksówka, albo beemka z BORu i heja na lotnisko. A w trakcie lotu nie tylko Kaczyńscy rozmawiali przez telefon, bo i inni pasażerowie. Gdzie tu miejsce na maskirowki i podmianki?
  Wszelkie wątpliwości biorą się z tego, że Kancelaria Prezydenta zorganizowała tę wizytę na rympał, Tuskownia robiła złośliwości, a ruski - jak to barbarzyńcy - nie potraktowali z należytym szacunkiem najpierw wizyty, a potem katastrofy.
  Może jednak odpowiesz po co robić zamach na polską delegację?
  pozdrawiam

 • @vortex 13:53:03

  Bez jaj. Kaczyński był zakręconym starszym panem, ale nie idiotą.
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 14:19:37

  piszesz do mnie:

  @ptyski 14:10:26
  Z technicznym durniem nie podejmuję polemiki, za cienki jesteś, by o stanie turbin z tobą rozmawiać. Bez odbioru.

  Widac ze masz pojecie tylko o tym czy ja gruby, czy cienki jestem.

  a Buahahahahaha znasz FYMowski baranku??

 • Oczywista maskirowka i teatrzyk dla niedorobionych inżynierków :)

  Ktoś dobrze to wymyślił i durni posłał w las.

 • @ratus 12:58:14

  nieśmiało wtrącę, że teoria nie zakłada podmiany samolotu w powietrzu, tylko po prostu lądowanie w innym miejscu.

 • @maro 13:17:40

  zgoda, że obecnych polityków należy rozgonić, i należało już w 1989 wygarbować skórę Mazowieckiemu, za to co wyrabiał jego rząd,

  ale jak wprowadzimy JOWy, to napchają się jeszcze cwańsi szkodnicy.

 • @

  Kilka razy ktoś zadawał pytanie : "Po co robić zamach na polską delegację?"

  Ja zadam lepsze pytanie: "Po co tyle osób związanych ze Smoleńskiem popełniło samobójstwo lub zostało zamordowanych?

  Gdybyśmy mieli do czynienia z wypadkiem lotniczym, wtedy nie mielibyśmy do czynienia z tym, że jak naliczyłem już 25 osób związanych BEZPOŚREDNIO ze Smoleńskiem odeszło z tego świata od 2010roku. Jeszcze dodatkowo 2 osoby odeszły w 2009

  Przestańmy się wreszcie oszukiwać.
  Mieliśmy do czynienia z zamachem, a jak do niego doszło można dojść wyłącznie poprzez rzeczową polemikę.
  Jeśli jakikolwiek inżynier ma cokolwiek do powiedzenia powinien być wysłuchany i każdy wniosek dokładnie przebadany.

  "Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść"

 • @vortex 13:28:01

  elita rzeczywiście nie była, skoro po Mierosławcu wszyscy ci generałowie wsiedli ?

  Nawet jak ich podpuszczono i wpisano na rejs, to widząc siebie na wzajem przynajmniej dwóch mających poczucie odpowiedzialności za kraj powinno odpuścić i nie wsiąść.

 • @ratus 13:44:29

  chciałbym jednak wiedzieć, co udawało zawiesia.

 • @Kula Lis 62 10:35:59/ "...powinno się aresztować..."

  .
  a co z tymi, ktorzy, zgodnie z oficjalna wersja zdarzen, dopuscili do zaladowania do jednego samolotu calego, pozostajacego przy zyciu trzonu dowodztwa polskich sil zbrojnych (m.in. 9 generalow), pary prezydenckiej i kilku ministrow(!)?

 • @Kula Lis 62 10:35:59/

  '
  a co z tymi, ktorzy, zgodnie z oficjalna wersja zdarzen, dopuscili do "zaladowania" do jednego samolotu calego, pozostajacego przy zyciu trzonu dowodztwa polskich sil zbrojnych (m.in. 9 generalow), pary prezydenckiej i kilku ministrow(!)?

 • @zygmuntbialas 11:24:39

  Tu już sie zgadzamy.

  Swój komentarz pisałem z bólem serca bowiem szanue i Pana i Pna Cierpisza.
  Ale staram się docierać do prawdy,gdyż publkiowanie nieprwdziwości osmiesza i dezawuje próby wyjaśnienia zamachu.

  To że samolot mógł trafic gdzie idziej a dowozono zwłoki wydaje się uzasadnaić opóźnianie dojazdu Jarosława do Smoleńska.

 • @Nathanel 15:41:52

  tego to ty nie widziales

  foto583 "10-04-2010 pare godzin po katastrofie"

  https://picasaweb.google.com/111580646202910529168/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTSlIqh3aLnRQ#5828862830815841122

  foto584 "10-04-2010 wydobywanie cial ofiar katastrofy"

  https://picasaweb.google.com/111580646202910529168/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTSlIqh3aLnRQ#5828872398961456658

  to wszystko z "lotu ptaka" na foto582 "Foto miejsca katastrofy z pokladu JAKa 40"

  https://picasaweb.google.com/111580646202910529168/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTSlIqh3aLnRQ#5828857325556717010

  oraz foto586 "10-04-2010 wieczorowa pora"

  https://picasaweb.google.com/111580646202910529168/DropBox?authkey=Gv1sRgCJTSlIqh3aLnRQ#5829171614832496306

  Poniewaz gdybys to widzial to bys bzdur z "dowozeniem cial" nie wypisywal !

  Piotr Tyski

 • @BrunonK 14:51:16

  "Jeszcze dodatkowo 2 osoby odeszły w 2009"
  Znaczy się antycypowały zamach i odeszły rok przed? Teoria rodem z domu wariatów.
  Poza tym: maskirowka na Okęciu była niemożliwa. Z kilku przyczyn. Każdy z delegatów spał w domu z małżonkiem, albo w hotelu (ci spoza Warszawy). Ci z kolei musieli się zameldować i wymeldować. Czyli dowody na pobyt są na 100%. W hotelach jest monitoring. Na mieście jest monitoring. Jacyś kierowcy musieli wieźć delegatów na lotnisko. Nie ma bata, żeby ukryć wyparowanie 96 osób.
  Drugie: maskirowka w Smoleńsku. Jak ogromną operację logistyczną trzeba by przeprowadzić, by porwać cały samolot ludzi, ukryć go w jakimś tajemnym miejscu, artystycznie rozrzucić wrak innego samolotu, bambetle ofiar itp. Do tego potrzebna jest armia ludzi, a przy armii ludzi zawsze któryś z dupska strzeli. Takiej akcji nie da się utrzymać w tajemnicy. Tak że i to jest bzdurą.

  Jak chcesz kolego rzeczowej polemiki, to proponuję zacząć od rozważenia kwestii po co organizować zamach na polską delegację?
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 @Autor @BrunonK

  .
  a kto, jak glosi oficjalna wersja zdarzen, dopuscil do "zaladowania" do jednego samolotu pozostajacej po katastrofie Casy reszty patriotycznego trzonu dowodztwa polskich sil zbrojnych (m.in. 9 generalow), pary prezydenckiej i kilku ministrow(!)?

  ciekawe jak niektorym, obecnym tu osobom przeszkadza kwestionowanie oficjalnej wersji, ktora kpi z inteligencji przecietnego obywatela.

 • @interesariusz z PL 14:52:46

  Mnie zawiesia nie bardzo interesują, ale chciałbym wiedzieć skąd kilka minut po katastrofie wziął się "ni chuja sibie" filujący okolicę kamerą na hełmie.
  pozdrawiam

 • @ptyski 11:25:40

  "Widzimy rowniez, ze KBWL nie zsynchronizowala czasu poczatku kolowania z czasem widocznym na filmie "mgla" Wisniewskiego oraz z czasem ze stenogramow rozmowy wiezy z IL-em. Roznica ta wynosi okolo szesciu minut (6 min.)"

  Synchronizowanie czasu wg filmu Wiśniewskiego- to jest dopiero kuuupa śmiechu!
  Te 6 minut to pewnie te same, które występują pomiędzy godziną wylotu wg MAK i KM "synchronizowaną z filmem Wiśniewskiego" czyli 7:27, a czasem zarejestrowanym w systemie informatycznym "Bluszcz" na Okęciu i zapisanym w dokumentacji 36 SPLT jako 7:21.

  Nie kompromituj się człowieku swoją ignorancją w tej sprawie.

 • @maro 13:17:40

  "Musimy sami to załatwić to jedyna droga.Innej nie ma!"
  Kim to mamy zrobić?
  Dziadkami-emerytami? Większość młodych ludzi już wyjechała, a z tych co pozostali, duża część to lemingi, którzy żyją w zakłamaniu, na wzór tego młodego czyżyka z bajki I.Krasickiego:

  PTASZKI W KLATCE
  "Czegóż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody -

  Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".

  "Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę;

  Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę".

 • @ratus 15:59:54

  "Jak chcesz kolego rzeczowej polemiki, to proponuję zacząć od rozważenia kwestii po co organizować zamach na polską delegację?"
  "To jest dobre pytanie", jak powiedziałby klasyk Maleszka.
  Zapytam zatem, czy jesteś merytorycznie przygotowany, by podjąć polemikę na ten temat? Czy posiadasz podstawową wiedzę na tematy:
  - poliarchii
  - geopolityki
  - historii
  - polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych
  - polityki wewnętrznej
  a do tego jeszcze umiejętnością wyszukiwania informacji, analizy i wyciągania logicznych wniosków?
  Jeśli posiadasz na te tematy wiedzę na poziomie w miarę szczegółowym(bo nie chodzi tu o wiedzę pochodzącą z publicystyki medialnej polskich mediów mainstreamowych), to wtedy możemy polemizować?

 • Typowa wrzótka słóżb na miarę tych o "pancernej brzozy", czterech POdejściach do lądowania,pijanym generale Błasiku.

  "Jak walnęło to urwało".Autor/autorzy obraża naszą Polaków inteligencję.Klakierzy się znajdą,gdyż mają za to zapłacone,ale aby wierzyć w te głupoty trzeba być kompletnym idiotą.Przypomnę co Inż.TW. Cierpisz pisał o prof. Biniendzie: "to głupek i nieuk".Tak o naukowcu może wyrażać się sierżant z WSI/UB,ale nigdy inny naukowiec?!

 • @Kula Lis 62 14:19:37

  "Z technicznym durniem nie podejmuję polemiki, za cienki jesteś, by o stanie turbin z tobą rozmawiać. Bez odbioru."

  Ooo... I właśnie tak się kończy dyskusja z paranoikami/manipulatorami/durniami rozsiewającymi fekalia typu: "wylotu nie było", "inscenizacja smoleńska".

  @ptyski dobrze, że ich masakrujesz, ale oni i tak dalej będą rzygać swoimi teoryjami z kosmosu.

  Ja się zastanawiam czy ci maskirowszczycy odważyliby się na debatę video na żywo na przykład z Mankiem :)
  Oni są mocni w gębie, ale tylko na fotelu przed klawiaturą.

 • @35stan 16:53:47

  "a do tego jeszcze umiejętnością wyszukiwania informacji, analizy i wyciągania logicznych wniosków?"

  Gdybyś Waść posiadł umiejętności o które mnie indagujesz, to sprawdziłbyś kto kryje sie pod nickiem "ratus" niezmiennym od początku internetu, a nawet lat mych szczenięcych i nie zadawałbyś głupich pytań.

  Jeśli chcesz pobawić sie w polemikę to poczynaj w imię boże i miej to na względzie, że w żadne idiotyczne teorie nie dam się wkręcić.

  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 17:02:40

  "Także miał wątpliwości co do autentyczności rozmowy z bratem."
  Można prosić o przywołanie źródła na ten temat? W stenogramach zeznań J.Kaczyńskiego jakie złożył w PW w lipcu 2010 roku, nic nie wspomina o wątpliwościach co do autentyczności czy jakichś podejrzeń co do tej rozmowy, za wyjątkiem tego, ze rozmowa została nagle przerwana, ale stwierdził, że to już mu się zdarzało podczas wcześniejszych rozmów z Bratem w czasie podróży Prezydenta.

 • PANOWIE i PANIE

  czy nie warto mieć na uwadze , że w sprawach praktyki spiskowej obowiązuje sentencja
  " Kto mówi nie wie - kto wie, nie mówi"

  Jak wspomniano w komentarzach wyżej , niektórzy też nie mówią ,
  bo spotkali się z " seryjnym samobójcą ".

 • @Kula Lis 62 17:02:40

  A jaki miał być po śmierci? Ciepły? I gdzie go ruski mieli położyć jak nie do chłodni? Na parapecie w kotłowni?
  pozdrawiam

 • Gdzie te zdjęcia z monitoringu w hotelach warszawy z wychodzącymi na lotnisko,

  gdzie świadkowie z rodzin odprowadzający bliskich, gdzie taksówkarze odwożący na lotnisko?
  Gdzie filmik, zdjęcia L.Kaczyńskiego powracającego w przeddzień z Litwy?
  Reporter filmujący zaraz po "katastrofie" twierdził że samolot był pusty - przy takim rozkawałkowaniu zwłoki kotłowałyby się z szczątkami samolotu, flaki wisiały na drzewach.
  Mając duże zapasy paliwa pożar byłby ogromy ... nic takiego nie było.
  Teatrzyk dla półgłówków, którzy go w dodatku analizują ...Cierpisz ma rację.

 • @ratus 17:21:05

  Czytaj matole ze zrozumieniem: było napisane "nienaturalnie zimny" ... napisać w czym różnica? Czy już chwytasz.

 • PANOWIE i PANIE

  czy nie warto mieć na uwadze , że w sprawach praktyki spiskowej obowiązuje sentencja
  " Kto mówi nie wie - kto wie, nie mówi" , bo np. spotkał się
  z " seryjnym samobójcą ".

 • @ratus 17:21:05

  Czytaj ze zrozumieniem: było napisane "nienaturalnie zimny" ... napisać w czym różnica? Czy już chwytasz.

 • @35stan 16:32:50

  Widac jaka z ciebie bezmyslna pala jest!
  Ty nie rozrozniasz czasu rozpoczecia kolowania 07:17 od czasu startu 07:27 ??

  Powiedz, gdzie sie takie palanty jak ty rodza?
  Piotr Tyski

 • @polipid 17:36:59

  No napisz, bo nie chwytam. Jaka jest różnica między zimnem naturalnym i nienaturalnym.
  pozdrawiam

 • @ratus 17:42:08

  Radzę w takim razie zająć się sprawami mniej zajmującymi umysł ... np. oglądaniem TVN -wiadomości.

 • @polipid 17:30:07

  Takie dowody wyciąga się, gdy są wątpliwości. A tu ich najwyraźniej nie było. Trybisz?
  pozdrawiam

 • @Nathanel 02:32:31

  Do komentowania trzeba mieć WIEDZĘ, a tej zabrakło w twoim wpisie!!! J.Kaczyński kilkakrotnie mówił, że rozmowa z bratem była jednostronna i L.Kaczyński NIE ODPOWIEDZIAŁ na pytanie a potem połaczenie zostało przerwane. Hipoteza, że uczestnicy tej wycieczki zostali porwani jest zasadna, bo tylko w Polsce został ogłoszony komunikat 9.04.2010 r, że:" samolot pasażerski na obszarze UE jest zagrożony atakiem terorystycznym"!!! W UE nikt o nim nie slyszał! Na postawie tego komunikatu, ludzie zostali "zabezpieczeni" i jest twardy dowód, że tak było!!! Aktor Zakrzeński, który grał J. Piłsudzkiego, został wyrwany ze snu o 4.30 telefonem i otrzymał wiadomość, ze ma się stawić za 15 min. pod domem, bo plany się zmieniły! Ok. 3 rano 10.03.2010 r zgasły swiatła na lotnisku wojskowym i cywilnym Okęcie!!! ten fakt potwierdził znajomy, który mieszka w poblizu!
  Lotnisko jest granicą państwa i posiada podwójny monitoring.\, który nie może się zepsuć!!! Nagrania zostały ukryte i to jest kolejny dowód na zamieszanie służb specjalnych w tą maskirowkę i ZBRODNIĘ!!! Polecam po raz kolejny google i "zamach warszawski" a lektura daje dużo do myślenia! Pozdrawiam inż. Cierpisza za odwagę, bo ponad 20 osób nie zyje po tej tragedii! Do wyjaśnienia jest też katastrofa Casy prof. fonoskop, który zakwestionował zapisy wieży z pilotami, leży w ziemi!!! Mam nadzieję, ze OFIARA ŚMIERCI tych ludzi nie pójdzie na marne i kiedyś WINNI TEJ ZBRODNI ZOSTANĄ SUROWO UKARANI!!!

 • @ratus 17:18:56

  Na podstawie tego, co napisałeś:"...po co organizować zamach na polską delegację?", mogłem wyrobić sobie pojęcie na temat Twojej inteligencji i wiedzy.
  Co wiesz na temat rezygnacji D.Tuska w dniu 28.01.2010 roku ze startu w wyborach prezydenckich w 2010 roku.
  Uważasz to za decyzję neutralną w stosunku do późniejszych wydarzeń, czy może jednak wartą analizy jej przyczyn?
  A na marginesie , takie Twoje przechwałki: "Gdybyś Waść posiadł umiejętności o które mnie indagujesz, to sprawdziłbyś kto kryje sie pod nickiem "ratus" niezmiennym od początku internetu..." już mówią same za siebie, kim jesteś, niezależnie od tego jak się nazywasz i czy masz przed nazwiskiem jakieś tytuły czy stopnie oraz kim są i byli Twoi antenaci.

 • @ratus 17:46:00

  trybię - od dwóch lat mataczenie.

 • @Zawisza Niebieski 10:35:44

  Ty powinieneś mieć nick: "zawisza czarny", bo piszesz bzdury!!! Przedstaw choć jeden dowód na to, ze ten TU-154-M , wyleciał normalnie z Okęcia. Przeczytaj mój wpis i także "zamach warszawski" to przejrzysz na oczy! Prezydent RP z Małzonką i 94 osobami z wyższej pólki spoleczno-polityczno-wojskowo- kościelnej wybrał się w podróż do Katynia, aby uczcić ich PAMIĘĆ!!! Taki wylot jest pokazywany w normalnym kraju przez wyszystkie TV i są też wywiady! Poczytaj dawne wpisy ludzi, którzy analizowali tą maskirowkę! Najlepszą bzdurą jest info, ze kokpit urwał się w locie a potem samolot go zgnótł, dlatego go nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • @ptyski 17:41:43

  "Widac jaka z ciebie bezmyslna pala jest!"
  To z ciebie jest bezmózga pała, wielka jak Europa cała.
  Skąd w tej pale bezmózgiej pojawiło się pojęcie kołowania?
  Tylko tuman może tak ględzić.
  Ja porównałem oficjalne informacje o godzinie STARTU samolotu, pochodzące z dwóch różnych źródeł.
  Poniatno, czy może łopatologicznie wytłumaczyć?
  A może jeszcze za rączkę wziąć i pokazać paluszkiem bezmózgiej pale gdzie znajdują się te oficjalne informację(w Sejmie)?

 • @BrunonK 14:51:16

  Do tego dziwne awanse osób które bezpośrednio odpowiadały za bezpieczeństwo i przygotowanie wizyty, oraz awans pierwszego lekarza Rzeczypospolitej , Pani marszałek Kopacz za odegranie swojej roli w Moskwie.
  Poza tym nie rozumiem w całej sprawie , mimo wszystko J. Kaczyńskiego. Mam wrażenie, że postępuje w sposób jakby bał się o życie. Jak nie swoje to może rodziny, ...... Marty Kaczyńskiej?

 • @ratus 15:59:54

  Rozumiem, że Ty byś wygadał będąc Rosjaninem, a nawet Polakiem taką tajemnicę. Masz dzieci? Rodzinę? Są sprawy o których największy gaduła pary nie puści.

 • @zibi 17:48:38

  A znasz kogos z zyjacych , kto ma wiedzę o smoleńsku?

  Ja tej wiedzy nie mam. To co przypuszczam, to że zamach smoleński zostanie wyjasniony tak szybko i tak dokladnie jak sprawa śmierci Generała Sikorskiego.

 • @35stan 17:49:29

  Mieliśmy zacząć merytoryczną dyskusję, a Ty jakieś popierdułki urządzasz. Jak Ci nie pasuje moje pochodzenie, to możemy się umówić, że jestem chłopkiem z czworaków w pegeerze pod Słupskiem po sześciu klasach podstawówki i jedynym moim doświadczeniem jest rozkradanie części do kombajnów.
  A o rezygnacji Tuska w wyborach prezydenckich nie wiem nic, bo mnie nie zapraszali do negocjacji. Ani za kulisy europejskich wydarzeń. Ale Ty pewnie coś na ten temat wiesz. Jak każdy Dyzma.
  pozdrawiam
  PS.
  Odważysz się w końcu choćby spróbować znaleźć odpowiedź - po co organizować zamach na polską delegację?

 • @ratus 18:30:13

  no to skomentuj te wszystkie śmierci okołosmoleńskie. Choćby Michniewicza, Zielonki, Wróbla .Tylko nie wyskakuj z pytaniem o wszystkich. możesz sobie ich znaleźć.
  To ,że trudno udowodnić powód do zabicia prezydenta, nie znaczy, że go nie było. A kto powiedział, że chodziło tylko , a może przede wszystkim o prezydenta?

 • @35stan 18:03:06

  tak tepa palp u mnie w moim komentarzu z

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia#comment_770899

  jest podana godzina kolowania!
  cytuje:
  "Rownie wazne jest to, ze kolowanie samolotu rozpoczelo sie o okolo 07:17:00 (wg zapisow vertacc w czarnych skrzynkach)

  dowody zestawil manek na foto808 juz 23.10.2011

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666677746996228866

  ...Widzimy rowniez, ze KBWL nie zsynchronizowala czasu poczatku kolowania z czasem widocznym na filmie "mgla" Wisniewskiego oraz z czasem ze stenogramow rozmowy wiezy z IL-em. Roznica ta wynosi okolo szesciu minut (6 min.) "

  I ty tepa palo odniosles sie do tych 6 minut w komentarzu

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia#comment_771095

  Oczywiscie tylko taka tepa pala jak ty 35stan nie potrafi dodac do godziny 07:17 okolo 6 minut aby uzyskac czas w transkrypcji i na filmie Wisniewskiego okolo 07:23 !!

  Spadaj tepa palo 35stanie na czerwona strone ksiezyca, moze tam sie nauczysz prostych dzialan rachunkowych!

  Tylko taka tepa pala jak ty moze mylic poczatek kolowania z poczatkiem startu czy tez z samym "take off"

  Piotr Tyski

 • @zadziwiony 18:49:59

  Poza tym chwalisz się swoim statusem. O wielu tych z pozycją naukową myślę to samo...... http://larkowski.nowyekran.pl/post/88360,ekonomia-ekonomow

 • @zygmuntbialas 02:51:34 Dałem 5

  Cóż to za państwo,
  w którym rządzi draństwo
  o bez przerwy uprawia kłanstwo!

 • -----na własne oczy i uszy !!! Pan J.Kaczyński --MÓWIŁ !!!

  -- ostatni raz z bratem rozmawiałem na 20 min. przed lądowaniem - rozmawialiśmy o mamie !!!

 • @ratus 18:30:13

  "Odważysz się w końcu choćby spróbować znaleźć odpowiedź - po co organizować zamach na polską delegację?"
  Odważę, choć uprzedzam, jak potraktujesz tę wymianę poglądów tak jak tę o którą pytałem, czyli rezygnację Tuska z kandydowania to kończymy, gdyż zawsze możesz powiedzieć, ze przy układach pomiędzy politykami Cię nie było, bo Cie do negocjacji nie zapraszali, a analizować sytuację na podstawie poszlak, nie uczyli(bo chłopaka z czworaków w sześcioklasówce uczyć nie mogli.
  Zacznijmy od tego, jak rozwijały się stosunki rosyjsko-niemieckie w XXI wieku i jakie znaczenie dla Rosji i Niemiec ich coraz ściślejsza współpraca, nie tylko w zakresie energetycznym(Nord Stream).
  Jeśli zgodzimy się, że obu stronom bardzo zależało na zacieśnianiu tej współpracy(uzasadnianie dlaczego, to odrębny temat), to musimy zwrócić uwagę i na to, że ich wspólnym interesem był też proces deamerykanizacji Europy, czyli wypychania USA z Europy i zmniejszania zaangażowania militarnego USA w Europie.
  Efektem takiej polityki ze strony Rosji była polityka odzyskiwania przez Rosję sowieckiej strefy wpływów w Europie Środkowo Wschodniej(choć trzeba przyznać, ze całkowicie tych wpływów nigdy Rosja nie utraciła, szczególnie w Polsce(uzasadnianie dlaczego, to temat odrębny).
  Z drugiej strony, dla realizacji procesu deamerykanizacji Europy mogła Rosja uczynić wiele, poprzez wspieranie na Bliskim Wschodzie swoich sojuszników(Iran, Syria), zwłaszcza Iranu, którego program atomowy stawał się dla Izraela i USA coraz większym problemem.
  W tamtym czasie dla USA coraz większym problemem stawały się też rosnące w potęgę Chiny i kłopoty z zaopatrzeniem wojsk w Afganistanie, zwłaszcza po konflikcie USA z Pakistanem, gdy drogi zaopatrzenia wojsk w Afganistanie wiodące przez Pakistan stały się niepewne i niebezpieczne ze względu na działania Talibów na tamtych obszarach.
  Te m.inn. problemy skłoniły władze USA do podjęcia wysiłków, by te ważne interesy załatwiać we współpracy z Rosją i stąd pomysł Demokratów na reset stosunków USA-Rosja(to nie był kaprys Obamy, to była konieczność, by realizować najważniejsze interesy USA doby współczesnej). Oczywistym jest, że w polityce między mocarstwami nic nie dzieje się z przyjaźni, w tej polityce załatwia się najważniejsze interesy, bardzo często kosztem interesów innych państw; takie są reguły gry geopolitycznej.
  W 2008 roku już pod koniec prezydentury Busha nastąpiło ocieplenie stosunków:
  Bezpośrednio po szczycie NATO w dniach 5-6 kwietnia 2008 roku doszło do pożegnalnego, utrzymanego w przyjacielskiej atmosferze szczytu Bush-Putin w Soczi. Przywódcy podpisali deklarację ramową stosunków strategicznych, w której mówiono o „przejściu stosunków rosyjsko-amerykańskich od strategicznej rywalizacji do strategicznego partnerstwa” i m.in. wyrażono zainteresowanie wspólnym stworzeniem systemu chroniącego przed potencjalnymi zagrożeniami rakietowymi, przy czym zasadnicze różnice w tej kwestii nie uległy zmniejszeniu.

  Radosław Sikorski już wtedy działał przeciw tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach razem z Demokratami(stawiając już na politykę Obamy - resetu z Rosją ), opóźniając termin podpisania porozumienia Polski z USA w tej sprawie(działał już na rzecz przyszłej realizacji scenariusza).

  „W 2008 r. stał się(Ron Asmus) wbrew własnej woli bohaterem skandalu politycznego w Polsce. Media ujawniły wówczas, że prezydent Lech Kaczyński wypytywał ministra Sikorskiego o znajomość z Asmusem sugerując, że Sikorski zawarł tajny sojusz z amerykańskimi Demokratami w sprawie tarczy antyrakietowej. Sam Asmus uważał całą sprawę za doskonały dowcip.
  http://www.wprost.pl/ar/138939/Sledztwo-ws-wycieku-rozmowy-Kaczynski-Sikorski/
  http://wyborcza.pl/1,112353,9525664,Zmarl_wybitny_dyplomata_Ron_Asmus.html#ixzz1uvm2BnvL

  Zadajmy sobie w takim razie pytanie, jakie warunki mogli postawić Rosjanie Amerykanom podczas układania się z nimi w ramach resetu?

  Odpowiedź jest tu jasna, postawili warunek powstrzymania polityki rozszerzania zachodnich wpływów w Europie Środkowo Wschodniej("szerzenia demokracji" na Wschodzie w strefie po radzieckiej i rozszerzania NATO na Wschód), a zwłaszcza zaniechania projektu rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.
  Szczyt NATO , zorganizowany w Bukareszcie w Rumunii w dniach 2 kwietnia – 4 kwietnia 2008 pokazał już te tendencje(sprzeciw Niemiec w sprawie mapy drogowej NATO dla Ukrainy i Gruzji).
  Co z tym wspólnego miał śp. Prezydent L.Kaczyński?
  Otóż miał i to bardzo dużo. Był on liderem wśród przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej i organizatorem sojuszu tych państw, skierowanego przeciw ekspansji Rosji na Zachód, czyli był wrogiem wspólnej rosyjsko-niemieckiej(z poparciem Francji) polityki w tym zakresie.
  To był moim zdaniem powód do tego, by Rosja i Niemcy chciały się pozbyć tej przeszkody w ich wzajemnych stosunkach.
  Dowodem na to, że USA zgodziły się na warunki rosyjskie, była decyzja USA o rezygnacji z tarczy, ogłoszona przez Obamę 17.09.2009 roku(data symboliczna).
  Po tym terminie(spotkaniu Tuska z Putinem na molo w Sopocie 1.09.2009 i decyzji Obamy o rezygnacji z tarczy) ruszyły poważne przygotowania do tego co stało się 10.04.2010 roku.
  Trwały intensywne konsultacje na linii Tusk -A.Merkel i Tusk Putin. To wtedy zaczęto poruszać sprawę ewentualnego spotkania Tusk-Putin w Katyniu.

  "O możliwości przyjazdu premierów Rosji i Polski do Katynia wiosną tego roku, w 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach, jako pierwsza wspomniała w listopadzie 2009 roku "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na znaną rosyjską historyk, profesor Inessę Jażborowską z Rosyjskiej Akademii Nauk.
  Jażborowska, członkini rosyjsko-polskiej Komisji ds. Trudnych, oceniła wówczas, że taki gest byłby ważnym krokiem w kierunku destalinizacji rosyjskiej polityki zagranicznej i wewnętrznej.

  PAP, mm
  http://www.wprost.pl/ar/186260/Putin-zaprasza-Tusk-jedzie-do-Katynia/

  To na razie tyle, czekam na merytoryczną odpowiedź.

 • Sowieciarze!!! Nie ma dowodów na wylot z Okęcia !!!

  I jest to oczywista oczywistość a zaklinanie rzeczywistości przez sowieciarzy zamęciarzy ni nie da.

  Jesteście bezradni i żałośni gdy powołujecie się na zapisy sowieckiego MAKU (no ale niby na co mają sie powoływać sowieciarze???) albo na słowa Jarosława Kaczyńskiego który sowicie wynagrodził pracowników Kancelarii Prezydenta poparciem w wyborach parlamentarnych. A za co ich wynagrodził? A za przygotowanie wizyty w Smoleńsku.

  Sasin pracownik Kancelarii a obecnie poseł PIS:

  " ja ze współpracownikami z KP i zaczęliśmy jakby dalej dyskutować, jakie są zagrożenia, jakie ewentualnie jeszcze problemy mogą.. wyniknąć. I w trakcie tej rozmowy zmieniłem ustalenia poprzedniego dnia. Mianowicie stwierdziłem, że jednak... lotnisko jest takim miejscem, które .. nie niesie żadnych niebezpieczeństw. Paradoksalnie nie niesie żadnych niebezpieczeństw,. problemów z ...ląd... czy, czy... z... .. jakby z początkiem tej wizyty, no, że samolot, stwierdziłem, samolot po prostu wyląduje, wszyscy z tego samolotu wysiądą, będą podstawione będą podstawione samochody. I że w związku z tym lepiej będzie, jeśli ja .. udam się jednak na cmentarz, bo na cmentarzu mogą zajść różnego rodzaju nieprzewidziane okoliczności, jak chociażby .. kwestie... Najbardziej się obawialiśmy tego, że może być kwestia np. tego, że nie będzie działało nagłośnienie."  Jeśli ktoś twierdzi, że samolot wystartował i na nieczynnym Siewiernym miał lądować to pytam za co Kaczyński wsparł Sasina w wyborach?  JUz pomijam kwestię nieznajomości godziny "katastrofy" i całą masę innych kłamstw, fałszertw i wierutnych bzdur.

  Pozdrawiam Autora notki i życzę wytrwałości i odporności na ataki sowieckich "komentatorów".

 • @ptyski 18:51:19

  Tępy debilu i analfabeto.
  Podaję ci oficjalne źródło informacji o której pisałem, wątpię jednak byś był w stanie zrozumieć:

  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0259692B

  Odpowiedź ministra obrony narodowej - z upoważnienia prezesa Rady Ministrów -

  na zapytanie nr 9562

  w sprawie godziny, o której w dniu 10 kwietnia 2010 r. nastąpił wylot rządowego samolotu TU-154M z lotniska Okęcie

  Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając, z upoważnienia prezesa Rady Ministrów, na zapytanie pani poseł Jolanty Szczypińskiej w sprawie godziny, o której w dniu 10 kwietnia 2010 r. nastąpił wylot rządowego samolotu TU-154M z lotniska Okęcie (SPS-024-9562/11), uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

  Wylot samolotu rządowego Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska został zaplanowany na podstawie pisma w sprawie zabezpieczenia przelotu samolotem specjalnym oficjalnej delegacji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i osób towarzyszących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, przesłanego przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w dniu 9 marca 2010 r. (nr ZOOP-350-8-4-10). Planowane czasy startu były następujące:

  - Warszawa (start godz. 6.30 LT) - Smoleńsk,

  - Smoleńsk (start godz. 16.00 LT) - Warszawa.

  Zgodnie z kolejnym pismem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 marca 2010 r. (nr ZOOP-350-8-13-10) dokonano korekty godzin wylotu samolotu:

  - Warszawa (start godz. 7.00 LT) - Smoleńsk,

  - Smoleńsk (start godz. 18.00 LT) - Warszawa.

  Faktycznie start samolotu z lotniska Warszawa-Okęcie do Smoleńska nastąpił o godz. 7.21 czasu lokalnego.

  Godzina wylotu samolotu rządowego Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. została ustalona na podstawie informacji przekazanej przez koordynatora ruchu lotniczego (pełniącego dyżur na wieży kontroli lotów lotniska im. Chopina w Warszawie) do planisty informatora ruchu lotniczego w Biurze Odpraw Załóg 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Informacja powyższa została zapisana w dzienniku przelotów i w systemie informatycznym BLUSZCZ.

  Przedstawiając powyższe wyjaśnienia, pozostaję w przekonaniu, że uzna je Pan Marszałek za wystarczające.

  Z wyrazami szacunku i poważania

  Minister

  Bogdan Klich

  Warszawa, dnia 19 maja 2011 r.

 • @ptyski 17:41:43

  "Widac jaka z ciebie bezmyslna pala jest!
  Ty nie rozrozniasz czasu rozpoczecia kolowania 07:17 od czasu startu 07:27 ?? Powiedz, gdzie sie takie palanty jak ty rodza? Piotr Tyski"

  Zerwałeś się ze smyczy prowadzącemu? Miałeś pisać wg instrukcji a nie od siebie.
  Zawnioskuj o zmianę oficera prowadzącego to może lepiej zagospodaruje Twój czas dobry człowieku.

 • @35stan 20:37:41

  tepy debilu , twoja notka jest do kasacji, napisalem to juz tobie duzo wczesniej. Jestes typowym trollooszustem, ktory nie potrafi dodawac i wypisuje jedna bzdure za druga!

  Debilu stanie35 jestes najwiekszym tepakiem nie tylko na NE ale i w blogosferze, jezeli uwazasz, ze czas napisany w dokumencie "z dnia 30 marca 2010 r. (nr ZOOP-350-8-13-10) dokonano korekty godzin wylotu samolotu... " jest rzeczywistym czasem startu 10.04.2010 !!

  w dniu wypowiedzi Klicha 19 maja 2011 nie byly jeszcze znane dokladne odczyty z logow TAWS dokonane przez amerykanskich specjalistow!

  Oczywiscie tak zwana "godzina wylotu" to nie to samo co czas Take Off zapisany w logach TAWS, w ktorych mamy zapisany dokladny co do pelnej sekundy czas GMT podawany przez satelity komunikacyjne!

  Gdzie takich debili jak ten 35stan wyszkolono???

  buahahahahaha

  Piotr Tyski

  Piotr Tyski

 • @panMarek 20:57:39

  moze bys "cus" merytorycznego napisal, dziecinko ?

 • Pachołki !!! Pachołki rozgłaszające że wylotu nie było ! Moglibyście...

  Moglibyście w końcu dać dowód na to, że wylotu nie było?
  Albo chociaż choć trochę merytorycznie odpowiadać na argumenty i fakty od @ptyskiego?
  Wiecie co to znaczy merytorycznie?

  Czy wy pachołki jesteście na służbie?
  Ile Wam płacą?
  Ile płacą masterowi guru od mistyfikacji smoleńskiej FYMowi?
  :)

 • Pachołki !!! Pachołki rozgłaszające że wylotu nie było ! Moglibyście...

  Moglibyście w końcu dać dowód na to, że wylotu nie było?
  Albo chociaż choć trochę merytorycznie odpowiadać na argumenty i fakty od @ptyskiego?
  Wiecie co to znaczy merytorycznie?

  Czy wy pachołki jesteście na służbie?
  Ile Wam płacą?
  Ile płacą masterowi guru od mistyfikacji smoleńskiej FYMowi?
  Przecież te jego śmieszne książki same się nie napisały...
  :)

 • Szkoda, że nie profesor, bo gdyby to powiedział profesor

  pewnie bym uwierzył.

  A gdyby powiedział to profesor nadzwyczajny - jeszcze bardziej bym uwierzył.
  Natomiast gdyby to powiedział profesor zwyczajny - nawet bym go nie czytał tylko uwierzył w ciemno.

  Tak więc pachołki! Załatwcie jakiegoś profesora :)

 • @ptyski 21:02:06

  "w dniu wypowiedzi Klicha 19 maja 2011 nie byly jeszcze znane dokladne odczyty z logow TAWS dokonane przez amerykanskich specjalistow!"

  Ci "amerykańscy specjaliści" są tak samo wiarygodni jak MAK-ówki, a swoje bajki kierują do takich debili i "poleznych idiotow" takich jak ty.

 • Wylot może był :)), ale niewiadomo kto leciał

  i w jakim stanie.
  Pewne jest, że Tu nie rozbił się w Smoleńsku.
  Kto ma oczy widzi że Smoleńsk to teatrzyk.

 • @35stan 21:32:00

  Pachołku - może nawet opłacony - czy rozumiesz słowo merytorycznie?
  :)

 • @noman 21:36:54

  nie posługuj się słownictwem którego nie rozumiesz.

 • @35stan 21:32:00

  tepaku stanie35 przeciez ja podalem linki do opracowan manka w komentarzu

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia#comment_770899

  na ktorych dowodzi on na podstawie niezaleznego zrodla jednoznacznie czas "take off" jako 07:27:11 ktory jest zgodny z czasem jaki zapisany jest w logu TAWS Event#33.

  Jeszcze raz:

  foto809

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5666711189051997778

  i foto810

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5667359199592702850

  A teraz pochwal sie ty tymi twoimi zrodlami z ktorych przez copy i paste wsypisujesz jedna bzdure za druga??

  Zreszta to szkoda czasu na te twoje 35-stanowe wypocinki

  Piotr Tyski

 • @polipid 21:36:46

  napisales co wiedziales:
  "Pewne jest, że Tu nie rozbił się w Smoleńsku.
  Kto ma oczy widzi że Smoleńsk to teatrzyk."

  a jak masz oczy i uszy to zobacz i przysluchaj sie temu co jest na poczatku tego filmiku:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Uaz4a_5Z6kk

  I napisz nam co z tego zrozumiales!

  Zobaczymy co z ciebie za gjeroj!

  Piotr Tyski

 • @BrunonK 14:51:16

  a mozesz podac liste tych osob (nazwiska, okolicznosci "samobojstw" i ew. z jakiego powodu i kiedy) ?

  mi jak dotychczas udalo sie zebrac kilka osob wiec dlatego pytam.

  Zyjemy w dziwnym swiecie, gdzie na kazdym skrzyzowaniu jest kilka kamer a ludzie popelniaja samobojstwa w monitorowanej celi (bodajze K. Olewnik) albo akurat w takim miejscu gdzie monitoring nie siega (gen. Petelicki).

 • @polipid 21:38:11

  Przepraszam, postaram się bardziej.
  Tu przykład z którego mam zamiar czerpać:

  "Kto ma oczy widzi że Smoleńsk to teatrzyk."

  :)

  A tak na serio, to nie muszę, bo człowiek, który posługuje się argumentami merytorycznymi to @ptyski, a pachołki od mistyfikacji mają kilka sloganów i to by było na tyle.

 • @ptyski 21:42:57

  Takich jak ty tępaków, Sowiecki Sojuz miał i ma na kopy, na czele z akademikiem Burdenko, co to potrafią nie takie rzeczy sprokurować jak czas "take off" w aparacie fotograficznym Griszy.
  Amerykańscy "specjaliści" nie są gorsi , jeśli trzeba to nawet broń masowej zagłady znajdą tam gdzie jej w ogóle nie było(Irak), a tam gdzie jest faktycznie(Izrael) zobaczyć nie potrafią. Wot gieroje amerykancy!
  Ty zamiast traktować Raport MAK jak Biblię, lepiej byś zrobił, gdybyś postudiował Talmud z jego wielowiekowymi interpretacjami, bo to jest materiał napisany faktycznie przez mądrych i cwanych ludzików, którego stosowanie w praktyce pozwoliło im ogłupić miliardy gojów i uczynić z nich niewolników.

 • @Kula Lis 62 10:30:53

  Witam Cię!
  Takich świadków jak kamerzysta Wiśniewski, schowanych gdzieś, jest znacznie więcej.

  Pozdrawiam.

 • @35stan 22:13:24

  No fajnie fajnie, tylko o jednym nie pomyślałeś.
  To nie państwo USA odczytywało dane z TAWSa tylko prywatna firma:
  http://www.uasc.com/products/taws.aspx

  @ptyski pewnie zna specyfikacje, algorytmy szyfrujące i zasadę działania TAWS, więc może więcej powie ode mnie na ten temat :)
  Zmierzam do tego, że tylko producent może odczytać te dane...

 • @Kula Lis 62 10:33:12

  Całkowicie przyznaję Ci rację; winni powinni ponieść surowe konsekwencje. Oby tylko obóz patriotów (dziś nieliczny i niestanowiący jedności) miał władzę.

  Gdy przejrzę i odpowiem na wszystkie komentarze, napiszę Ci PW.

  Z pozdrowieniem.

 • @Zawisza Niebieski 10:35:44

  Pisze Pan: "Są rodziny, które różne pretensje, niekiedy bzdurne, jak np. rodzina Gosiewskiego, że nie został ubrany w garnitur". - Zapytam, czy Pan utożsamia się z cywilizacją chrześcijańską.
  A w ogóle to szkoda tu czasu na jakąkolwiek odpowiedź.

 • @Kula Lis 62 10:42:32

  Piszesz o mataczach: "Oni MUSZĄ się bać składać fałszywe zeznania"; "Należałoby w trybie natychmiastowym zatrzymać tych zdrajców i agentów KGB, WSI". - A ja zwrócę Ci tu uwagę na naszą bezsilność. Taki jest stan na dzisiaj.

  Pozdrawiam.

 • @ptyski 11:25:40

  Proszę poczytać inż. K.Cierpisza i podjąć dyskusję, a nie wciskać nam nieprawdy.

  Pozdrawiam także.

 • @ptyski 11:29:54

  A ja prosiłbym, by Pan się nie kompromitował.

  Pozdrawiam także.

 • @vortex 13:53:03

  Jeśli ktoś pisze: "Nie wiem kto konkretnie ten zamach zrobił, ale zrobił dobrze", to ja myślę, że tak może pisać najgorsza szuja.

 • @zygmuntbialas 23:01:22

  piszesz:
  "Proszę poczytać inż. K.Cierpisza i podjąć dyskusję, a nie wciskać nam nieprawdy."
  przeczytalem te klamstwa Cierpisza.

  Nie ma tam ani jednego ziarenka prawdy!

  Poczytaj sobie raporty dotyczace katastrofy w Smolensku, to dowiesz sie jakie bzdury Cierpisz wypisuje!

  Piszesz jeszcze:
  "A ja prosiłbym, by Pan się nie kompromitował."

  a moglbys jakis konkret przytoczyc, w ktorym to ja sie kompromituje?
  Konkret a nie wymyslunek jakiegos bajkopisarza Cierpisza!

  Pozdrawiam

 • @ptyski 14:10:26

  Pisze Pan do blogera, że wyszedł na durnia. - Rzecz ma się inaczej - to Pan plecie androny i wciska ciemnotę.

 • @ratus 14:10:31

  Bzdury Pan plecie dokumentne, aż szkoda to czytać. Pada idiotyczne pytanie zadane Kuli Lisowi: "Może jednak odpowiesz po co robić zamach na polską delegację?" -
  A odpowiedź musiałaby być wielopłaszczyznowa. Najogólniej chodzi pewnym siłom, by osłabić Polskę i poddać rozbiorom.

 • @zygmuntbialas 23:11:29

  piszesz:
  "Pisze Pan do blogera, że wyszedł na durnia. - Rzecz ma się inaczej - to Pan plecie androny i wciska ciemnotę."

  ciemnote to ty, ten bloger i Cierpisz wciskacie!

  Ciemnota jest to, ze twierdzicie ze TU-154m 101 nie wystartowal 10.04.2010 z Okecia, Ciemnota jest to, ze twierdzicie, ze czesci lezace na polance przed Sievernym nie naleza do TU-154m 101 !

  To jednak nie sa wasze najwieksze ciemnoty, co to wciskacie czytelnikom!

  Najwieksza ciemnota wasza jest to, ze wciskacie czytelnikom maskirowke i uprowadzenie calej delegacji! Taka ciemnote moze tylko ciemny lud propagowac!

  Piotr Tyski

 • @BrunonK 14:51:16

  Pisze Pan m.in.: "Mieliśmy do czynienia z zamachem, a jak do niego doszło można dojść wyłącznie poprzez rzeczową polemikę". - Zgoda z Panem całkowita.

  Pozdrawiam.

 • @Nathanel 15:41:52

  Cieszę się, że (jakoś) doszliśmy do porozumienia.

  Pozdrawiam.

 • Panie Bialas...

  To sa tylko same poszlaki,zadnych dowodow czy to byl w Smolensku zamach czy tez tak jak Pan mysli.
  Mozliwe,ze sie tego nigdy nie dowiemy.
  PS.Dziwie sie,ze Pan pozwala na tego rodzaju inwektywy,wzajemnego obrazania na panskim blogu.
  Pzdr.

 • @fan-wolności 16:57:54

  Na twój chyba się znajdą!!!

 • @ptyski 21:02:06

  A ty gnoju , nie obrażaj ludzi i spadaj palancie na portal GÓWNOPRAWDA, BO TA ZNAJDZIESZ WIERNYCH CZYTELNIKÓW SWOICH BZDUR!!! To jest portal dla powaznych ludzi a nie dla gówniarzy, którzy nie mają się gdzie wyżyć, bo porządne dziewczyny olewają takie kreatury i piszą bzdury, obrażając ludzi!!! Proszę właściciela bloga o zbanowanie tej szuji!!!

 • @ptyski 21:42:57

  A ty jszcze nie spadłeś na GÓWNOPRAWDA???

 • @35stan 22:13:24

  Nie dyskutuj z głupim, bo podzielisz jego poglądy!!!

 • @ptyski 23:19:15

  Czy ty gnoju zamkniesz się wreście i przestaniesz zaśmiecać poważny portal????

 • @35stan 16:32:50

  Witam Szanownego Gościa na mym skromnym blogu!
  Zdumiony jestem, że w NE jest nagle tyle trolli, lemingów i bezczelnych lemingów.

  Pozdrawiam.

 • @ratus 17:18:56

  w żadne idiotyczne teorie nie dam się wkręcić."

  tu jest problem, kolego, bo bredzisz, podam jeden przykład z brzegu, jaki podałeś jako oskarżenie, chodzi o organizowanie wylotu do Katynia, zarzucasz, że to Kancelaria Prezydenta, a to fundamentalne kłamstwo, za to odpowiadają właśnie tuskowi zamachowcy, Prezydent jest tylko i wyłącznie użytkownikiem, pasażerem, nawet uroczystości w Katyniu nie organizowała Kancelaria ! zacznij pisać zgodnie z prawdą i sensem, wtedy może będziesz partnerem do dyskusji, obecnie robisz z siebie pośmiewisko, zalatuje od ciebie zadaniowcem.

 • @zibi 17:48:38

  Pański komentarz skierowany do Nathanela jest bardzo rzeczowy. Dodam, że są podane dwa fakty, które nie były mi znane.

  Pozdrawiam.

 • @35stan 18:03:06 and @Kula Lis

  Doceniam Wasze zaangażowanie. Trudne jest to przekonywanie. W ostatnim miesiącu namnożyło się tu różnych trolli. Tym się nic nie wytłumaczy.

  Pozdrawiam.

 • @ptyski 18:51:19

  Uprzejmie proszę nie obrażać innych komentatorów. Wpis z godziny 18:51:19 będzie skasowany.

 • @zygmuntbialas 00:54:27

  Panie Zygmuncie, dla mnie jedną z większych zagadek, jest rola nijakiego astrologa Artymowicza, kto, za jakie pieniądze i w jakiej walucie mu płaci. Z tego co wiemy, nikt go nie zapraszał o udział w dochodzeniu prawdy, nawet Miller, o Anodinie nie wiemy, a kto wie?

  Od samego początku bierze udział od szerzenia oszczerstw i kłamstw pod adresem nie tylko pilotów, ale poszczególnych osób od Prezydenta zaczynając, po wmawianie wyssanych z palca przyczyn katastrofy, zakrywaniem pseudonaukowych bełkotem, którego nigdy nie zweryfikował z innymi naukowcami, którzy faktycznie mają do czynienia z lotnictwem i to nie samolocików z płótna i sklejki z silnikiem z motoroweru, jakim sobie lata w słoneczną pogodę, bo w deszczu impregnat płótna się może wypłukać :))
  Ten człowiek nawet nie został zaproszony do jakiejkolwiek ekipy badawczej czy śledczej, możemy się jedynie domyślać, że "koń trojański" ludzi, którym zależy, by prawda nie wyszła na wierzch.
  Pzdr

 • @F.Krzysiak 19:39:11 and @zadziwiony

  W takim państwie przyszło nam żyć!

  Pozdrawiam obu Panów.

 • @35stan 20:21:52

  Bardzo porządna analiza. Przejrzałem. Wieczorem przeczytam dokładnie.

  Pozdrawiam.

 • @konserwatystka 20:23:40

  A ja dziękuję Pani za analizę. Wytrwałości i odporności mi nie braknie. Z mojej strony to nie tylko kwestia poczucia przyzwoitości, ale też jakiegoś szacunku dla rozumu.

  Pozdrawiam Panią.

 • @panMarek 20:57:39

  Pisze Pan do Ptyskiego: "Zerwałeś się ze smyczy prowadzącemu? Miałeś pisać wg instrukcji a nie od siebie.
  Zawnioskuj o zmianę oficera prowadzącego to może lepiej zagospodaruje Twój czas dobry człowieku". - I nic tu dodać.

  Pozdrawiam.

 • @noman 21:17:23

  A ty pachołku mógłbyś dać dowód na odlot Tu- 154M 101 z Okęcia!

 • @Robert.K 23:39:42

  Choćby to były poszlaki, to co...? Pisać nie wolno? One się układają w logiczną całość, czego nie można powiedzieć o oficjalnych raportach.
  Nasilenie inwektyw zaskoczyło mnie. Byłem w pracy, więc czytałem z poślizgiem. Najbardziej chamskie wystąpienia z pewnym opóźnieniem skasowałem.

  Pozdrawiam także.

 • @zibi 23:56:45

  Szanuję Pana i cenię Pańskie poglądy. Choćby z tej racji powinienem posłuchać... A więc skasowałem w sumie około 8 - 10 najbardziej obrzydliwych wpisów. Nie banuję, bo tu w NE nie potrafię.

  Pozdrawiam Pana.

 • @35stan 20:21:52

  No proszę, można i na poważnie. Dzięki.
  Na początek trochę prostowania mitów.
  Deamerykanizacja.
  Nie jest tajemnicą, że coś takiego nastąpiło. W Holandii kwatera NATO d/s Europy Sr. - Wsch. praktycznie przestała istnieć, a i kluczowa baza w Rammstein mocno została przerzedzona. Ale tu nie ma żadnego działania ruskich. Po prostu po zwichnięciu ZSRR i zjednoczeniu Niemiec Europa ma dla USA trzeciorzędne znaczenie. USA swoją uwagą koncentrują na Arktyce (stąd wybór Rasmussena na szefa NATO). Czemu Dania potrzebna jest USA i Kanadzie każdy może zobaczyć patrząc na rozkład wód terytorialnych wokół Arktyki. A czemu Arktyka - wystarczy spojrzeć na rozkład prognozowanych bogactw naturalnych. I tu ruski są konkurentem a nie partnerem.
  Drugi teren działania to Daleki Wschód. Pierwszą wizytą Hillary Clinton po zaprzysiężeniu na sekretarza stanu była wycieczka Indie - Pakistan - Indonezja.
  Strefy wpływów.
  Jak ktoś zaczyna pieprzyć o ruskiej strefie wpływów w Polsce, to oznacza dwie rzeczy: albo nie ma pojęcia, albo jest czubkiem tkwiącym mentalnie w stanie wojennym. Od tej pory nastąpiło przewerbowanie agentury, odwrócenie sojuszy, a Polska wstąpiła do organizmu państwowego, który z ruskimi nie ma nic wspólnego. Polska jest częścią Imperium gebelsiego, a odkąd świat istnieje nie zdarzyło się, by gebels wypluł to, co połknął by się kto inny pożywił. Dla lubiących mocne wrażenia: porównajcie sobie mapę dzisiejszej UE z mapą gebelsich podbojów z wiosny 1941 (przed planem Barbarossa). Oprócz Wielkiej Brytanii i małych korekt na Bałkanach - praktycznie identyczna. Jest oczywiście w Polsce ruska agentura wpływu; jakieś trepy szkolone w szkole GRU, politycy na których ruski mają kwity, ale to NIE JEST STREFA WPŁYWÓW.
  Rosja.
  Póki co, ruski są bezsilne i liczą się z nimi tylko ci, którzy kupują od nich surowce energetyczne. Ruscy faceci umierają z przepicia koło czterdziestki, kobity kurwią się jak szalone, a wszystkich dziesiątkuje HIV. Arsenał nuklearny ma kilkadziesiat lat i nikt tego nie dotyka, żeby nie pierdyknęło w silosie, a ostatnie nabytki floty były koniecznością, bo stare okręty przeciekały jak sitka. Najlepszym dowodem słabości jest to, że nikomu się nie odgrażają. Bo rusek to taki typ, że jak jest słaby to cicho siedzi, a jak trochę się wzmocni, to od razu kozaczy. Dla nas to sygnał, że mamy kilkanaście lat spokoju na odbudowanie armii.
  Tarcza.
  Tarczę wydreptał Kaczyński. Co on tam USA obiecał tego nie wiemy i w najbliższym czasie pewnie się nie dowiemy, ale była realna. Niby tylko atrapa i symbol, ale zasada jest taka, że gdzie stacjonują amerykańscy chłopcy, tego kraju USA nie da rozjechać czołgami. A Tusk idiota zaczął hamletyzować i USA się wycofały. Bo pstryczki w nos to można dawać Estonii, a nie Stanom.
  Polityka zagraniczna Kaczyńskiego.
  Facet chciał trochę pomieszać, ale sorry, prezydent Polski to nie ten ciężar gatunkowy, by skutecznie mieszać. Założę się, że gdy Putin dowiedział się o eskapadzie Kaczyńskiego i tych kilku prezydentów małych kraików do Gruzji to go atak śmiechu zwalił z fotela. Bo to bardzo zabawne, gdy małe węże pierdzą.

  Piszesz, że Rosja i Niemcy chcieli się pozbyć przeszkody (Kaczyńskiego znaczy). A jaka to przeszkoda była? Facet bez realnej siły w polityce międzynarodowej, któremu kończyła się kadencja z marnymi widokami na reelekcję, który z własnym premierem niemalże bije się o korzystanie z samolotu... Zabijać takiego gościa? Prędzej upokarzać drobnymi gestami.
  Co Ty na to?
  pozdrawiam

 • @zygmuntbialas 23:15:56

  A to nie da się odpowiedzieć wielopłaszczyznowo?
  pozdrawiam

 • @FanDaVinci 01:09:39

  Wydaje mi się, iż dobrze Pan charakteryzuje i ocenia Artymowicza. Chociaż wchodzi on czasem na mój blog, to jednak znam jego wypowiedzi fragmentarycznie. Wystarczy to jednak, by wyrobić sobie zdanie o nim.
  Zwrócę jeszcze uwagę, iż byłem dzisiaj zdumiony, że tak uaktywniły się trolle wszelkiej maści w NE. Jeszcze trochę, a narzucą oni ton dyskusji.

  Pozdrawiam także.

 • @ratus 01:59:44

  Da się odpowiedzieć wielopłaszczyznowo, jednak mój czas jest ograniczony, a ponadto widzę, że zajął się tym @35stan, który 'siedzi w temacie'.

  Pozdrawiam także.

 • Zygmunt Białas

  Panie Zygmuncie ja tu już nie pisze bo to WSIokowo wielkie.Ale pisałem że zawsze lubię Pana czytać .Temat jaki Pan poruszył nurtuje wielu ludzi .Zanaczam że nie wiem co zaszło i stało się w Smoleńsku.
  My mamy taką wadę narodowa ze na wszystkim się znamy.
  Jednak trzeba pewne pytania zadawać .Co z dziwną listą wylotu pasażerów 136, 96 ,132 ?Gdzie zdięcia wylotu gdzie pożegnanie delegacji na okęciu? Ktoś kiedyś dał niby fotografie z odlotu tutki która okazała się fotomontarzem i to prymitywnym.
  Dajcie dowody i odpowiedzi ludzie przestaną zadawać pytania.

 • @zygmuntbialas 22:51:36

  W katastrofach lotniczych nie raz mamy sytuację, że ciało jest tak zniekształcone, że nie można go ubrać w garnitur. Zdaje się, że w sprawie Gosiewskiego doszło do zbezczeszczenia zwłok, poprzez pozostawienie w ciele bodajże rękawiczek, ale to, że ciała nie ubrano w garnitur powinno być zrozumiałe. I nie chodzi o cywilizację chrześcijańską, czy też nie.

  Na filmie
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Uaz4a_5Z6kk
  pokazany jest wyraźnie wylot prezydenta. Pewnie można by to dokładniej sprawdzić. Lot ten jest rejestrowany przez systemy prowadzenia lotu. Jeśli przyjmiemy teorię maskirowki to musimy założyć, że w spisku brali udział, pracownicy naprowadzania, obsługa Okęcia, rodziny ofiar, Macierewicz, Kaczyński itd. Jest chyba jakaś granica obłędu? Jest wielu ludzi którzy tego dnia obsługiwali i powinni widzieć i nie ma ani jednego zeznania, że powinieniem widzieć ten samolot ale jego nie było.
  Autorzy teorii maskiwowki zamiast siedzieć za klawiaturą i klepać co im ślina na język przyniesie jeśli są pewni swojej teorii powinni popytać rodzin, pracowników lotniska, a nie krzyczeć, nie ma żadnego dowodu, bo ja na skrzynkę mailową takiego dowodu nie dostałem. Twórcy tej teorii nie są dla komisji Millera, prokuratury Zespołu Macierewicza żadną stroną i niech nie oczekują, że im będą te organa będą coś przesyłali.
  Jeśli prezydent był na Okęciu o 7 rano. nie ma fizycznej możliwości aby zdążyć z inscenizacją. Numery części rozbitego samolotu można sprawdzić z numerami części podawanymi w czasie napraw samolotu, to znowu kładzie teorię maskirowki.
  Autorzy tej teorii wyraźnie odrzucają dowody, które ewidentnie świadczą przeciw niej, tyle, że jest to mataczenie a nie próba wyjaśnienia czegokolwiek. Jeśli miałbym w to uwierzyć, to musiałbym uwierzyć, że Jarosław Kaczyński brał udział w zamachu na swego brata.

 • @zygmuntbialas ,@35stan

  Czy Wy panowie nie widzicie,że niejaki tyski i noman to ta sama osoba a prawdopodobnie jest to manek.

 • @Zawisza Niebieski 08:08:18

  Jeszcze dołączę ten filmik

  Czy pilot Jaka 40 miał jakieś wątpliwości, czy rozmawiał z pilotem Grzywną, a przecież oni swe głosy przez radio znają. Czy jego też uznamy za jednego z zamachowców?

 • Matactwa Prokuratury

  i rządu dla ukrycia zbrodni/

 • @Kula Lis 62 09:42:54

  Był kiedyś taki wypadek lotniczy, że samolot nagle runął do oceanu z dużej wysokości. Po wydobyciu wraku okazało się że żadna z ofiar nie ma obrażeń. Dopiero sekcje zwłok odkryły przyczynę śmierci. Każda z ofiar miała pękniętą aortę. W momencie uderzenia o powierzchnię wody przeciążenie było tak duże, że narządy wewnętrzne się po prostu pourywały.
  Tak że brak widocznych obrażeń o niczym nie świadczy.
  pozdrawiam

 • @Zawisza Niebieski 08:32:26

  Odnośnie wypowiedzi Wosztyla, nasuwa się wiele wątpliwości.
  Jego zeznania w PW złożone w dniu 10.04.2010 roku, są zupełnie rozbieżne za tymi jakie złożył śp. chorąży Remigiusz Muś.
  Szczególnie rozbieżne co do kwestii czasu lotu.
  Wosztyl zeznał, ze lot trwał 2 godziny(od:5:25 do: 7:25), a Muś, że lot trwał 1 godzinę i 15 minut, od:5:25 do: 6:40. Mowa o czasie polskim.
  Ustalenia Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga , która badała wątek cywilny i wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa, są takie, że samolot Jak-40 nr 044 z dziennikarzami na pokładzie wylądował w Smoleńsku o godzinie 6:50 polskiego czasu(czyli podała czas zbliżony do czasu podanego przez śp. R.Musia)
  Muś i Wosztyl podali jednakową orientacyjną godzinę startu samolotu z Okęcia(5:25), a dokumentacja tego lotu podaje godzinę 5:29, co jescze bardziej przybliża godzinę lądowania wg Musia, z godziną ustaloną przez Prokuraturę Okręgową Warszawa - Praga.
  Licząc czas lotu wg ustaleń PO i dokumentacji lotu, czas lotu wynosił:
  6:50 - 5:29 = 1:21(1 godz. 21 min.) co potwierdza zeznania Musia a nie Wosztyla.

 • @ratus 01:57:53

  Bajkopisarzy mieli mają ruskie, mają i mieli Duńczycy, a czasami zdarzały się talenty i w Polsce.
  Ty do tych wyjątków nie należysz, bo Twoje bajeczki są tak przyswajalne, ze zęby bolą.
  Wiedzy na temat geopolityki nie posiadasz, bo opowiadanie propagandowych bajeczek jakoby w Polsce ruscy niewiele znaczyli, jest po prostu kompromitujące.
  Od strażnik żyrandola aż bije rusofilstwem(nawet pomnik bandytom bolszewickim wystawił w Ossowie), awansował ludzi odpowiedzialnych za tragedię, dokonał zamachu stanu, przejmując z pogwałceniem Konstytucji urząd p.o. prezydenta, kłamał publicznie na temat tego, gdzie przebywał rankiem w dniu 10.04.2010 roku i jak dostał się do Warszawy.
  O honorowaniu zdrajcy komunistycznego W. Jaruzelskiego nie wspominając.
  Na takim poziomie możesz sobie dyskutować z chłopakami ze WSI.

 • @zygmuntbialas 00:58:59

  piszesz do mnie:
  "@ptyski 18:51:19
  Uprzejmie proszę nie obrażać innych komentatorów. Wpis z godziny 18:51:19 będzie skasowany.

  zygmuntbialas 22.02.2013 00:58:59 "

  To jest typowa wbiorcza dyskryminacja!

  Moj merytoryczny komentarz skasowales, a ten zostawiles:
  "@ptyski 18:51:19
  Tępy debilu i analfabeto.
  Podaję ci oficjalne źródło informacji o której pisałem, wątpię jednak byś był w stanie zrozumieć:"

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia#comment_771305

  Ty rowniez obrazasz na przyklad mnie nie majac przy tym nic technicznego/merytorycznego do powiedzenia:

  "@ptyski 14:10:26
  Pisze Pan do blogera, że wyszedł na durnia. - Rzecz ma się inaczej - to Pan plecie androny i wciska ciemnotę."

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/88340,inz-k-cierpisz-brakuje-dowodow-na-odlot-tu-154m-z-okecia#comment_771462

  Teraz mam merytoryczne pytanie do ciebie :

  Ile jest i jak zbudowane sa sloty na jednym skrzydle TU-154m ?

  masz czas do 11:00 na podanie prawidlowej odpowiedzi!

 • @Browar 07:52:15

  Przez pewien czas nie było w NE na moim blogu dłuższej dyskusji i teraz po około miesiącu widzę wielkie zmiany. Namnożyło się tu trolli wszelkiej maści.
  Miło mi, że docenia Pan moje notki. Staram się.
  Też nie wiem, co się stało w Smoleńsku, ale ciąg różnych poszlak jest jednoznaczny. Szczegółów nie muszę podawać, bo wiem, że je Pan zna.
  Pisze Pan: "Dajcie dowody i odpowiedzi ludzie przestaną zadawać pytania". - Tych dowodów nie otrzymamy od organów administracyjnych czy ścigania. To Pan na pewno też wie.

  Pozdrawiam.

 • @Zawisza Niebieski 08:08:18

  Opisuje Pan - niestety - wiele faktów, które nie zaistniały. Nie odnoszę się, bo to wszystko jest już omówione, także w moich notkach.

 • @matterhorn 08:11:04

  "niejaki tyski i noman to ta sama osoba a prawdopodobnie jest to manek". - Ich (jego) najbardziej chamskie wpisy skasowałem. Wieczorem przejrzę jeszcze raz.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 10:34:29

  piszesz:
  " Namnożyło się tu trolli wszelkiej maści."
  piszesz rowniez:
  "Też nie wiem, co się stało w Smoleńsku, ale ciąg różnych poszlak jest jednoznaczny."

  oczywiscie mozna wyciagnac z tych twoich zdan, ze to wlasnie ty jestes najwiekszym trollem na twoim wlasnym blogu!

  Tylko troll pisze i wypowiada sie na tematy, o ktorych nic nie wie !

  Nastepne merytoryczne pytanie do ciebie:
  Co to jest interceptor i jaka jest jego rola w samolocie TU-154m ??

  Czas na odpowiedz do 11:05

 • @zygmuntbialas 10:39:55

  piszesz:
  "@matterhorn 08:11:04
  "niejaki tyski i noman to ta sama osoba a prawdopodobnie jest to manek". - Ich (jego) najbardziej chamskie wpisy skasowałem. "

  twoje chamskie komentarze, a wlasciwie to cala ta twoja copy/paste notke tez powinienes skasowac!

 • @35stan 10:29:52

  Pozwól, że zabrnę jeszcze dalej w moim nieuctwie geopolitycznym i zadam Ci kilka retorycznych pytań prostujących matołków.
  Do jakiego organizmu państwowego należy Polska? Do UE, czy Wspólnoty Niepodległych Państw?
  Jaką walutę zobowiązaliśmy się przyjąć w Traktacie Akcesyjnym? Euro, czy rubla?
  Gdzie po zmianie waluty będzie nasz Bank Centralny? W Moskwie, czy Frankfurcie?
  Gdzie odprowadzamy haracz zwany składką? Do Moskwy, czy Brukseli?
  Z kim jesteśmy w jednym pakcie militarnym? Z ruskimi, czy z gebelsami?
  Z kim mamy unię celną? Z ruskimi, czy z gebelsami?
  Gdzie wjeżdżamy bez odprawy paszportowej? Do ruskich czy do gebelsów?
  ENA obowiązuje Polaków w UE, czy w Rosji?
  Dyktat kwot mlecznych, produkcji wieprzowiny i cukru, oraz ilość poławianych ryb narzucają nam gebelsi komisarze z Brukseli, czy ruski?
  Jest przygotowywany projekt przepisów, że obca policja będzie mogła działać na terenie Polski. Jak myślisz; to ruska policja będzie, czy gebelsia?

  Mogę tak jeszcze długo, ale to chyba wystarczy żeby Cię odmulić. Popatrz na ogrom zależności Polski od gebelsów i pomyśl jakie w porównaniu ma znaczenie jakiś gówniany pomnik w Ossowie.
  pozdrawiam

 • @all

  na pierwsze merytoryczne pytanie :
  "Teraz mam merytoryczne pytanie do ciebie :

  Ile jest i jak zbudowane sa sloty na jednym skrzydle TU-154m ?

  masz czas do 11:00 na podanie prawidlowej odpowiedzi!

  ptyski 22.02.2013 10:33:33 "

  Bialas nie odpowiedzial, czyli jego wiedza na temat slotow na skrzydle TU-154m jest zerowa!

  Wszystko co teraz Bialas napisze o skrzydle TU-154m bedzie zwyklym trollowaniem!

  Teraz czekam na przeprosiny z jego strony dotyczace jego chamskiej wypowiedzi:

  "@ptyski 14:10:26
  Pisze Pan do blogera, że wyszedł na durnia. - Rzecz ma się inaczej - to Pan plecie androny i wciska ciemnotę."

  Pozdrawiam

  Piotr Tyski

 • @all

  na drugie merytoryczne pytanie:
  "Nastepne merytoryczne pytanie do ciebie:
  Co to jest interceptor i jaka jest jego rola w samolocie TU-154m ??

  Czas na odpowiedz do 11:05

  ptyski 22.02.2013 10:44:15 "

  Bialas rowniez nie odpowiedzial, czyli potwierdza sie to, ze wiedza Bialasa na temat budowy skrzydla TU-154m jest zerowa !

  Na nastepne pytania do trolla Bialasa szkoda czasu!

  Podwinal "kite" i schowal sie "do budy" :-)

  Pozdrawiam

  Piotr Tyski

 • @zygmuntbialas 10:34:29 Kula Lis

  Ani nie przychylam sie do wersji maskirowki ani napewno do raportu MAK i naszych śledczych .Pamiętajmy w tych naszych dociekaniach że są też rodziny Smoleńskie z swoim cierpieniem walką o sprawiedliwość z naszymi Miłościwe nam panującymi i Rosją .Proszę o umiar.

  Kula Lis jak tam Pańska sprawa odwołał się Pan od wyroku?
  Czytałem że jak prosi się organizacje międzynarodowe o pomoc
  oczywiście poza rządowe .Nasze sądy potrafią gdy pojawi się obserwator rozchorować się i parę godzin przed rozprawą zdiąć ją z wokandy.Taka sprawa była tuż po nowym roku niestety nie mam już linku.Pozdrawiam

 • fajny tekst...

  ...i jeszcze fajniejsza dyskusja! dom wariatów na żywo - przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo sam jeszcze tam nigdy nie byłem.... ;)

 • @ratus 11:00:26

  Geniuszu, zapomniałeś o o takiej możliwości(a na świecie działy się i dzieją rzeczy, których umysły takie jak Twoje nie pojmują, po prostu nie mieści się w pale i już!) jak "pakt Ribbentrop -Mołotow" -wiecznie żywy.
  Jak sadzisz geniuszu, po co stworzono coś takiego jak "Trójkąt Kaliningradzki"?
  "Polska aktywnie uczestniczy w dialogu niemiecko-rosyjskim

  Trójkąt Kaliningradzki się sprawdził – takie opinie zaprezentowali wczoraj zgodnie w Berlinie szefowie dyplomacji Polski, Niemiec i Rosji. W tym gronie spotkali się w roku ubiegłym po raz pierwszy właśnie w Kaliningradzie i stąd nazwa nowego trójkąta dyplomatycznego. Jest nieformalnym forum wymiany opinii na szczeblu szefów MSZ i ma już pierwsze osiągnięcia, choćby zawarcie w grudniu ubiegłego roku polsko--rosyjskiej umowy o małym ruchu granicznym. Niemiecka dyplomacja wniosła swój wkład w zawarcie tego porozumienia."
  http://www.rp.pl/artykul/843078.html

  A o planowanym moście energetycznym: Obwód Kaliningradzki-Polska?
  A o planowanym podziale stref obsługi ruchu lotniczego w UE, w ramach którego planu, strefa północno wschodniej Polski z Warszawą, ma być w strefie litewskiej(stolica kraju -Polski ma mieć kontrolę ruchu lotniczego w innym kraju!!!!),gdzie 50% kontrolerów, to Rosjanie, w spadku po ZSRR.
  A plany budowy szybkiej kolei na poduszce magnetycznej Berlin-Warszawa -Moskwa(list intencyjny w tej sprawie podpisał minister Grabarczyk).
  O potrzebie szybkiego połączenia Berlina z Moskwą pisała w 2010 roku żona Sikorskiego , Anne Applebaum (link: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/11/22/AR2010112205558.html) sugerując, że musimy już przygotowywać się bronić Rosji przed Chińczykami(pisała: już ćwiczyć szybkie przerzucanie wojsk i sprzętu z Zachodniej Europy do Rosji).

  Niemcy będą realizować budowę centrum szkolenia wojskowego dla rosyjskich żołnierzy. Centrum tworzone przez Rheinmetall będzie budowane na terenie jednostki wojskowej w Mulino, blisko Niżnego Nowgorodu.Mają tam ćwiczyć wspólnie rosyjscy i niemieccy żołnierze.
  Bliską współpracę wojskową z Rosją nawiązała też Francja(Paryż i Moskwa podpisały w Saint-Nazaire w zachodniej Francji międzyrządowe porozumienie o sprzedaży Rosji czterech francuskich okrętów typu Mistral).

  Podawać dalsze przykłady realizacji Paktu Ribbentrop-Mołotow, czy jednak coś sam poszukasz na ten temat?
  Przypomnę tylko, ze Konstytucja RFN posiada zapis o granicach Niemiec wg stanu z roku 1937.
  Oczywiście, że warunki geopolityczne mogą się zmieniać, ale od wyboru Obamy mamy tendencję sprzyjającą powierzeniu bezpieczeństwa Europy nie USA i NATO(bo z takiej opcji USA się wycofują, ale jakiejś przyszłej unii UE(pod przywództwem Niemiec) i Eurazji(pod przywództwem Rosji).
  Oczywiście, ze zarówno Niemcy jak i Rosja myślą, ze któreś z nich przechytrzy drugiego(co już w przeszłości było próbowane, z wiadomymi skutkami).

 • @Spisek Teoretyczny 11:44:09

  "fajny tekst...
  ...i jeszcze fajniejsza dyskusja! dom wariatów na żywo - przynajmniej tak to sobie wyobrażam, bo sam jeszcze tam nigdy nie byłem.... ;)"

  Więc spróbuj wprowadzić do tego domu wariatów jakiś pierwiastek racjonalności - prosimy, będziemy mogli się przekonać z jakiego domu Ty przychodzisz.

 • @35stan 11:44:56

  Przeczytaj to co napisałeś... Niemcy to, UE tamto... Pakt R - M... Gdybyśmy nie byli zależni niemal całkowicie od gebelsów, to ich kumanie się z ruskimi nie miałoby żadnego znaczenia. Powtarzasz więc moje argumenty.

  Ale OK. Mamy ustalone: Polska jest zależna od gebelsów. Gebelsy wąchają się z ruskimi i coś tam wspólnie knują. My zaś nie wiemy jakim i czyim kosztem.

  A teraz wracając do Kaczyńskiego. Trzeba było go zabić żeby ruski z gebelsami mogli się wąchać? Czy jego śmierć coś ułatwiła?
  pozdrawiam
  PS.
  Daj sobie spokój z personalnymi wycieczkami, jeśli łaska.

 • @ratus 12:43:03

  "Czy jego śmierć coś ułatwiła?"
  A nie ułatwiła? A nie była ostrzeżeniem dla pozostałych przywódców Europy Środkowo-Wschodniej , żeby nie próbowali montować jakiegoś bloku w tej części Europy?
  Potrafisz tylko gadać "na okrągło" jak każdy dyletant" i do tego przeflancowany oficjalną propagandą.

  Powiedz mi, dlaczego Tusk proponował L.Kaczyńskiemu po 1.00.2009 roku, by ten zgodził się na propozycję, aby on i Tusk razem zrezygnowali z ubiegania się o prezydenturę w wyborach w 2010 roku(dlaczego mu na tym zależało)?
  Powiedz jeszcze też, dlaczego Tusk robił wszystko, by nie dopuścić L.Kaczyńskiego na szczyt UE w Brukseli w 2008 roku(słynna "awantura o samolot).
  Komu przeszkadzał Prezydent L.Kaczyński na tym szczycie i dlaczego?

 • @fan-wolności 16:24:52

  pomys'l

 • @zibi 17:59:42

  nie ma dowodu, ze prezydent wrocil z niezapowiedzianej podrozy na litwe 8/4/10.

 • Lech Kaczyński żyje!

  ....bo zastąpił go wówczas (10.04.2010) Jarosław, zdecydowanie lepszy mówca - i stąd spóźnienie odlotu(?). Niestety, Lech stracił głowę - i zamiast ogłosić "ja żyję", i że tam poleciał(?) jego bliźniaczy brat, zaczął podawać się za Jarka... no i teraz jest klops! przekombinowali "sprytni inaczej" bliźniacy... :P

 • Być może nigdy nie dowiemy się, co się stało z prezydencką delegacją dnia 10-04 A.D. 2010

  ale wiemy, co się wydarzyło po godz. 9:00 dnia 10-04 A.D. 2010 i to co się wtedy stało (i ciągle się dzieje na naszych oczach) jednoznacznie, w sposób pewny, potwierdza, że został na nią przeprowadzony skuteczny zamach. Wszystko, co się wydarzyło po tej dacie nie było i nie jest normalne*,

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

  * Również to, że są takie reakcje na tej stronie.

 • @noman 22:30:46

  "Zmierzam do tego, że tylko producent może odczytać te dane..."
  A masz jakiś dowód na takie stwierdzenie?
  Kiedyś Ruscy potrafili zdobyć w USA plany budowy bomby atomowej, promu kosmicznego(co prawda ich Buran się nie udał, ale już TU154 i owszem, nie mówiąc o wynalezieniu przez Rusków roweru, na strychu u....Niemca).
  Podobno też ruscy eksperci odczytać polskiego rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR pochodzącego z naszego TU154M nr 101, choć wcześniej do odczytu tych rejestratorów znajdujących się w ich samolotach, usług polskiego producenta- nie potrzebowali(podobnie i Chińczycy).
  Nie ośmieszaj się przywoływaniem tu propagitek.

 • @Kula Lis 62 13:11:54

  to co zalinkowales to strzal kula w plot!

  Jak manek analizowal lezace czesci skrzydel prawego i lewego, to fotoamator nie rozroznial szachownicy na lewym i prawym skrzydle!

  oczywiscie uszkodzenia na obydwu skrzydlach sa wynikiem uderzania nimi w potezna botanike, tego lewego jeszcze w powietrzu a tego prawego juz w czasie upadku!

  Foto77 zestawienie zrobione 26.09.2010 prawe skrzydlo i jego zniszczenia:

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5521204424553582434

  foto567 prawe skrzydlo (manek w 26.04.2011):

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5599823510125516210

  foto569

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5599968353693396146

  foto570 Fragment szachownicy - Prawe skrzydlo (27.04.2011)

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5600316092820902386

  a na foto395 "Pomylka MAKu.
  Czesc lewego skrzydla zostala uznana przez MAK jako czesc prawego skrzydla!" (01.02.2011)

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5568842259711216882

  Oczywiscie jest tych dowodow uderzania o botanike u manka "multum"

  a na foto84 znajdziesz porownanie terenu przed i po upadku

  https://picasaweb.google.com/118355005473258703478/DropBox?authkey=Gv1sRgCM3S1LTe7LejIQ#5523091541275477442

  to wlasnie na dwupiennej brzozie sunace po gruncie prawe skrzydlo oderwalo sie calkowicie od centroplatu i zlamalo prawie na "pol" !!

  Te uszkodzenia swiadcza jedynie o filtrze na oczach u fotoamatora!

  Pytania dla ciebie, na ktore nie odpowiedzial Bialas:
  1) Ile jest i jak zbudowane sa sloty na jednym skrzydle TU-154m ?
  2) Co to jest interceptor i jaka jest jego rola w samolocie TU-154m ??

  masz czas do 15:00 na odpowiedzi

 • @Kula Lis 62 13:03:47

  Nie rób wiochy i naucz się Copy Paste.Dodatkowo od teorii braku dowodów na wylot delegacji przeskoczyłaś do ścinanych drzew. Chcecie robić zadymę by zwalić winę na ruskich, podczas gdy za zamach odpowiada nasz "sojusznik" USA.
  http://www.aferyprawa.eu/Polityka/Dlaczego-Kaczynski-musial-zginac-czyli-jak-Obama-sprzedal-Polske

 • @Czartoryski 13:23:31

  "nie ma dowodu, ze prezydent wrocil z niezapowiedzianej podrozy na litwe 8/4/10."
  A zeznania J.Kaczyńskiego złożone w Prokuraturze Wojskowej pod odpowiedzialnością karną, to co, to pies?
  A gdzie Pan poszukiwał tych dowodów, bo to że Pan nie widział , ja nie widziałem i wielu innych nie widziało, nie jest dowodem , że nie wrócił(a nota bene świadków - to są jeszcze inni świadkowie-współpracownicy Prezydenta, którzy twierdzą, ze go widzieli).
  Ja poruszam się w tej materii ostrożnie, znając ułomności w dochodzeniu prowadzonym przez blogera nie posiadającego możliwości oficjalnych organów śledczych.
  Nasze blogerskie śledztwo opiera się na materiałach ogólnie dostępnych w sieci(choć trzeba posiadać umiejętność ich wyszukiwania, analizy i wyciągania logicznych wniosków, o poświeceniu dużej ilości cz\asu, nie wspominając)..

 • @35stan 12:56:32

  Gdyby to był porządny zamach a nie wypadek, to może jakieś poważniejsze ostrzeżenie dla innych przywódców by z tego wynikało. Na razie można wysnuć tylko jeden wniosek: "gdy lecisz z wizytą do ruskich, to niech twoje służby dobrze przygotują tę wizytę i nie rób nic na rympał. A zwłaszcza nie ląduj na kartoflisku na skraju wąwozu."

  O propozycji Tuska pierwsze słyszę, a poza tym Tusk Kaczyńskiemu to mógł proponować całą dobę siedem dni w tygodniu; Lech słuchał się tylko Jarosława.
  A "kłótnia o samolot" to było zagranie pod elektorat lemingowy, jaki to Tusk jest cool i jak fajnie droczy się z Kaczorem. Bo Kaczyński nikomu nie przeszkadzał. Co Niemcy i Francja podsuwali, to przyklepywał, podpisywał i nawet nie mruknął.
  Dla Putina też nie był żadną przeszkodą. Zresztą ani Kaczyński, ani Saakaszwili ani USA. Zechciał pojeździć czołgami po Gruzji, to pojeździł. I co mu kto zrobił? Powtarzam, że takich misiów jak Kaczyński się nie zabija, tylko upokarza. Zresztą martwy Kaczyński w Smoleńsku był potrzebny Putinowi jak zającowi dzwonek. Komu innemu byłby potrzebny. A komu, to się domyśl.
  pozdrawiam

 • @panMarek 13:37:55

  "Wszystko, co się wydarzyło po tej dacie nie było i nie jest normalne*,"

  Moim zdaniem i przed tą datą wydarzyło się wiele takich spraw, które świadczą o przygotowywanym zamachu.

 • @Kula Lis 62 13:03:47

  Oj, kolego Lisie, na korepetycje z sarkazmu do Brata Żorża czas się udać...
  pozdrawiam

 • @35stan 10:16:20

  W mojej ocenie pilot odpowiada za lądowanie, operator za czas, a wiesz, że lądowali w warunkach wysokiej adrenaliny, by nie powiedzieć, że na wariata. stąd czas podawany przez radiooperatora musi być dokładniejszy, zaś błąd nie podważa wiarygodność Wosztyla. Może i źle się stało, że Wosztylowi udało sie posadzić samolot, jeśli by odleciał na lotnisko zapasowe lub został w powietrzu to Protasiuk podjął by jedyną słuszną decyzję, nie schodzenia nawet na decyzyjną.

  Z pisma Klicha na które się wcześniej powoływałeś wynika jeszcze jedna odpowiedzialność Kancelarii Prezydenta. "Zgodnie z kolejnym pismem Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 marca 2010 r. (nr ZOOP-350-8-13-10) dokonano korekty godzin wylotu samolotu:" To właśnie Kancelaria Prezydenta przesuwa wylot, zmniejszając margines czasu na ew. problemy komunikacyjne.

  Dodatkowo jeszcze bardziej podważa teorię maskirowki, jeśli prezydent był rano na lotnisku, a jest to bardzo proste do sprawdzenia, wystarczyło zapytać kierowcę prezydenta, a do tego Macierewicz miał na 100% dostęp (no chyba, że to kolejny "zamachowiec"). Nie było czasu na urządzanie teatrzyku. Maskirowka wymagałaby udziału ogromnej liczby osób, a takie rzeczy nigdy nie zostaną w tajemnicy.

  Dodatkowo, zdjęcia wykonuje się prezydentowi po przylocie a nie w czasie wylotu. W tym czasie reporterzy oddelegowani do Smoleńska byli już w samolocie. Jeśli nie jest to wylot oficjalny to raczej wzbudza to małe zainteresowanie prasy.

 • @Zawisza Niebieski 14:46:25

  Powiem Ci ostatni raz. To co opowiadasz, broniąc wersji MAK-u i KM nie może być traktowane poważnie, bo te instytucje dowiodły, że mijają się z prawdą w tak wielu kwestiach, że racjonalnie postępujący obserwator ma prawo, a nawet powinien traktować całe ich raporty, jako nierzetelne, manipulatorskie i mające na celu ukrycie prawdziwego przebiegu wydarzeń. Takie dyrdymały możesz opowiadać takim samym naiwnym jak Ty.
  Szkoda klawiatury na dyskusje z Tobą, gdyż z ludźmi nierozumnymi , albo rozumnymi inaczej dyskusja nie ma sensu.
  Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego Komorowski kłamał publicznie na temat miejsca pobytu w dniu 10.04.2010 roku i na temat drogi oraz środka transportu jakim dojechał wtedy do Warszawy?

 • @all

  juz jest 20 minut po terminie i nie ma od @kuli w lis odpowiedzi na merytoryczne pytania dotyczace budowy czesci skrzydla:
  "Pytania dla ciebie, na ktore nie odpowiedzial Bialas:
  1) Ile jest i jak zbudowane sa sloty na jednym skrzydle TU-154m ?
  2) Co to jest interceptor i jaka jest jego rola w samolocie TU-154m ??

  masz czas do 15:00 na odpowiedzi

  ptyski 22.02.2013 13:51:46 "

  Mamy zatem nastepnego trolla co to zabiera glos w sprawach o ktorych nie ma zielonego pojecia!

  I znowu @Kula Lis 62 wyszedl na trollowatego durnia!

  Zeby nie bylo, ze tylko ja wypisuje "epitety" to tu kopia:
  "@Kula Lis 62 13:06:24
  tyski techniczny tłumoku, pod tym linkiem masz zdjęcia skrzydeł i ich budowy: kratownica z dwuteowników, i nie tylko to tam masz, lecz jesteś zbyt tępy by to wszystko pojąc.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 22.02.2013 13:11:54 "

  buahahahahaha (niech mankiem polece)

  pozdrawiam

  Piotr Tyski

 • @ratus 14:03:17

  'A "kłótnia o samolot" to było zagranie pod elektorat lemingowy...'
  Dobrze kombinujesz, ale brak Ci wiedzy na temat tego, co było najważniejszym powodem urządzenia dla lemingów tej "awantury o samolot".
  Spróbuj poszukać danych na ten temat. Podpowiem, że grały tu rolę duże interesy finansowo-gospodarcze.

 • @35stan 15:27:51

  Tylko mi nie wmawiaj, że leminga zainteresują jakieś zależności finansowo - gospodarcze. Leming to jest prosta konstrukcja i interesują go tylko proste psikusy. Typu droczyć sie o samolot, zająć jego krzesło, wejść w jego kompetencje i rżnąć głupa, insynuować jakieś głupoty, podważać autorytet itp.
  Ale odjeżdżamy od tematu. Mamy ustalone, że Kaczora nie trzeba było zabijać i nie interesowało to ani polskiego rządu, ani Putina, ani Zachodu.
  Ty uważasz, że to jednak zamach. Powiedz mi zatem dlaczego dokonany w tak posrany sposób, gdy są dostępne niewykrywalne trucizny, napromieniowanie, czy wreszcie klasyczny wybuch, który robi wrażenie?
  Czemu nie strzał snajpera, oświadczenie zamachowców i zero głupich domysłów?
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 15:42:54

  "Komorowski, Tusk ze swymi przydupasami byli w tym dniu po parapetówie u Fadromy ksywa Kopacz w jej nowym miejscu zamieszkania czyli w Gdańsku, to już tajemnica poliszynela. Pzdr!"
  Ciepło, ciepło, ale to nie była parapetówa(z nowym mieszkaniem Kopacz tak), tylko sztab monitorujący przebieg wydarzeń związanych z przebiegiem lotu delegacji do Katynia.

 • @Kula Lis 62 15:42:54

  I jeszcze uwaga:
  Nie mogę uwierzyć, że Ty w takie durnoty uwierzyłeś, że kierownictwo państwa zbiera się na parapetówę w jakimś mieszkanku Kopaczowej(ona sama nic nie wspomina, by urządzała taką imprezę, a nawet opowiadał, ze chciała się nasycić wolnością na swoim M) i to akurat "przypadkowo wtedy, gdy dochodzi do zamachu na urzędującego Prezydenta i całe dowództwo WP.

 • @ratus 15:54:34

  Twoje pytanie dowodzi braku znajomości polityki, realiów politycznych i wiedzy, kto rządzi POLSKĄ!!!Ta operacja skasowania wierchuszki polityczno-społeczno-kościelno-wojskowej została SPIEPRZONA!!! Wystarczyłoby zamontować małą bombkę w okolicy trzech silników i sterowania hydraulicznego a potem ją odpalić na wysokości przelotowej ok 10 km i byłoby PO PTOKACH!!! Oficjalny komunikat głosiłby, że samolot uległ awarii w powietrzu i jego szczątki zbieranoby na ok 100 km kw!!!. Jak widać , prawdziwi agenci już leżą w grobach a naśladowcy są kiepscy, jak Ferdek i SPIEPRZYLI SPRAWĘ!!!

 • @ratus 15:54:34

  " . Mamy ustalone, że Kaczora nie trzeba było zabijać i nie interesowało to ani polskiego rządu, ani Putina, ani Zachodu."
  "Mamy ustalone"?
  To Ty sobie ustaliłeś, więc nie wciskaj matce dziecka...., a prawdziwego powodu "awantury" nie spróbowałeś dociec, bo albo jesteś za leniwy, albo zdolności analitycznych brak.
  W dalszym ciągu powielasz tę samą kliszę o braku powodów itp. a ignorujesz te, które ja Ci przedstawiam.
  Taka dyskusja nie ma sensu, podobnie jak to, że nie najesz się ze smarkatym.

 • @zibi 16:04:49

  "Oficjalny komunikat głosiłby, że samolot uległ awarii w powietrzu i jego szczątki zbieranoby na ok 100 km kw!!!."
  Zapominasz, że i w tym przypadku musieliby postępować podobnie , kombinować i mataczyć.
  Po drugie, ruskim mogło też chodzić o pozyskanie tych gadżetów, którymi dysponowali : Prezydent, dowódcy WP, szef NBP, szef IPN.
  Poza tym głoszenie takiej, jak zrobił to MAK teorii o katastrofie w trudnych warunkach , podczas operacji podejścia do lotniska(wtedy przecież najwięcej jest wypadków, a nie na 10 000 metrów), było dużo atrakcyjniejsze i rokowało większą "wiarygodnością".

 • @Kula Lis 62 16:18:52

  "Nie martw się mnie nie nabrano. "
  No, mam nadzieję. Też potrafię odróżnić człowieka po jego tekstach i komentarzach.
  Z tymi ludźmi (niektórymi komentatorami)jest podobnie jak ludźmi pozbawionymi zmysłów, np. zmysłu smaku(mam znajomego z tą przypadłością). Takim ludziom wszystko jedno czy piją wodę czy np. wódkę(znajomi urządzali mu takie psikusy).
  Jeśli wmawiano mu, że ma w kieliszku wódkę, to przyjmował to za dobrą monetę(oczywiście po pewnym czasie mógł się zorientować, gdy nie odczuwał innych efektów związanych ze spożywaniem alkoholu.
  Ludzi , u których brak umiejętności analitycznych logicznego rozumowania, jest wśród populacji ludzkiej zdecydowana większość i wśród blogerów także. Takie są realia.
  Pozdrawiam.

 • @35stan 16:07:34

  Staram sie być pragmatyczny. Ogólnie dostępne są tylko jakieś farmazony narodzone w zabałaganionych umysłach, a prawdziwe dane są utajnione i leżą na Rakowieckiej 1/3. Do źródeł nie mamy dostępu, więc pozostaje nam tylko dedukcja i upierdliwe eliminowanie fałszywych teorii. Do tego jednak trzeba otwartości, a nie zafiksowania na jakimś obłędnym wątku. Myślisz ze ci, co zafiksowali sie na teorii maskirowki do czegoś dojdą? Bez szans. A ci, co siedzą przed kompem i jak mantrę powtarzają byłzamachbyłzamach coś wyjaśnią? Bez szans.
  Jest taka stara rzymska zasada: ten jest winien, kto ma z tego korzyść. I tu mi odpowiedz kto miał z tego korzyść? Putin, który i tak robił co chciał? Tusk, któremu oprócz smrodliwych podejrzeń śmierć Kaczyńskiego nic nie przyniosła? Komorowski, który i tak wygrałby w cuglach? Angela Merkel? Saakaszwili? Juszczenko? Chyba tylko Jarosław Kaczyński, któremu śmierć brata na fali współczucia podkręciła notowania. Ale chyba Kaczora Starszego nie podejrzewasz o zamach?
  Zastanów się i odpowiedz, ale bez fiksacji.
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 17:03:02

  Znam tę teorię i przychylam się do niej jako do jednego z elementów układanki, które składają się w całość(Ja dokładam do tego element związany z umową gazową z Rosją, której skrajnie niekorzystne zapisy dla Polski traktuję jako zapłatę dla Rosji. Sprawa NBP i elastycznej linii kredytowej, to zapłata dla drugiej strony) gdy jednak za główny powód uważam sprawy geopolityczne związane z handlem strefami wpływów i interesów pomiędzy USA a Rosją(Niemcami).

 • @Kula Lis 62 17:03:02

  A więc to S. Skrzypek był celem "zamachu"? Sprawa jest, jak widać, rozwojowa... Może kiedyś dowiemy się, że prawdziwym celem judaistycznego "zamachu" była Anna Walentynowicz, bo nie chciała używać pieluchomajtek firmy Procter & Gamble...
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 17:38:26

  Następna teoria z wariatkowa: tupolew złapany w siatkę niczym motyl...
  Czy Ty chcesz mnie dobić, chłopie?
  pozdrawiam

 • Ciekawe!

  Kiedyś oglądałem zdjęcia, na których autor przedstawiał samolot prezydencki z wrakiem tego smoleńskiego. Jeśli to prawda, to istniały zasadnicze różnice i wg jego hipotezy to... DWA RÓŻNE SAMOLOTY!!

 • @Kula Lis 62 18:04:15

  "Życie dla nich, zwłaszcza polskich chrześcijan, nie ma absolutnie żadnego znaczenia. "
  Tak masz rację.
  Feliks Koneczny podał kiedyś moim zdaniem 100% diagnozę tego, co dzieje się w Polsce i w kręgu kultury łacińskiej na świecie.
  Jego teoria walki cywilizacji (taki stan w Polsce nazywał "harmidrem etyk"(a przecież konkretna etyka jest wytworem konkretnej cywilizacji).
  Obserwując sytuację w Polsce i na świecie, warto mieć w głowie i na uwadze teorie tego uczonego.
  Pozdrawiam.

 • @ratus 16:51:57

  "Zastanów się i odpowiedz, ale bez fiksacji."
  Trzymasz się rządowych wersji (tak, tych wciskanych leminżej tępocie)ja pijany płotu, powtarzając tezę "łże mediów i elit" o braku powodów w usuwaniu L.Kaczyńskiego, wykpiwając autentyczne powody.
  Tusk nic nie zyskał, Komorowski nic nie zyskał, a Ty jesteś kosmitą!
  Komorowski przejął urząd p.o. prezydenta , gwałcąc zapisy Konstytucji(wiesz geniuszu , ze podobno III RP(II PRL) jest państwem prawnym? To gdzie w takim razie spełnienie wymogów prawa w tej kwestii?
  Znasz polskie prawo w tej materii, czy będziesz ględził za swoimi mentorami, że nie mając wiedzy o miejscu pobytu Prezydenta i jego stanie faktycznym, oni uznali, że Prezydent nie żyje , bo przecież ruskie im powiedzieli o 8:48(taką wiedzę miał R. Sikorski o tej godzinie i przekazał ją Tuskowi i Komorowskiemu), że "wsie pogibli", a tym geniuszom to wystarczało, tak jak i Tobie "geniuszu mniejszy" (bo gdzie Ci do Radka , Donka czy Bronka). Opinie reżymowych "konstytucjonalistów" powtarzały , że wystarczyły te informacje medialne, bo to sytuacja "dorozumiana" ze nie żyje, bo przecież "wszyscy to wiedzieli".
  Takim pojęciowym bagnem i Ty się posługujesz, bo przecież jesteś podłączony do tej "krynicy mądrości i wiedzy" co Twoi fani z mafii politycznych.
  A odnośnie tej "sześcioklasówki" to muszę zaprzeczyć, gdyż wszystko wskazuje na to, ze Twoje wykształcenie może być na poziomie WUML(bo WSNS przy KC PZPR , to za wysoka półka).

 • dowód leży na lotnisku w Smoleńsku

  Chyba, że znalazł tam się teleportując? Może być tam bez wylotu z Wwy?
  Proponuję zwiększyć proszki!

 • @35stan 19:44:37

  Ty jakimś kabalistą jesteś albo rabinem, że tak ciągle prorokujesz co ja wiem czego nie wiem, do czego jestem podłączony i kto mnie szkolił?

  Otóż mainstreamowych mediów i ich oficjalnych stanowisk nie znam z prostego powodu: nie mam telewizora od dłuższego czasu. Raportu MAK też nie czytałem jako z natury niewiarygodnego. Prawdy próbuję dociec w drugim obiegu, a tu trzeba uprawiać slalom pomiędzy konfabulantami, nawiedzonymi prorokami, zafiksowanymi teoretykami i zwykłymi pierdolcami. Rzadko zdarza się dzień, kiedy można coś ciekawego z dyskusji wynieść. Najczęściej pojebcy zaczynaja wypowiedź od "a twój mózg...", "twoi koledzy z WSI..." , "bzdury, które powtarzasz...". Ale czasem zdarza się jakaś wypowiedź, którą warto pamiętać. Rzadko, bo rzadko - ale zawsze.
  zauważyłeś, że nie reaguję na ad personam? Wariaci już mnie nie ruszają.

  No dobra; dość o mnie.
  Czy według Ciebie to, że Komorowski obsrał się by jak najszybciej być prezydentem świadczy o czymś innym niż o jego małostkowości? Kmiot złamał procedury, bo mu sie dupa paliła do fotela prezydenckiego, a nie dlatego że zamachy robił.

  I odpowiedz mi w końcu, kto zyskał; nie migaj się.

  pozdrawiam

  PS.
  Z wykształceniem prawie trafiłeś. WDiNP na UW.

 • @ptyski 11:08:31

  Ptyski pisze o mnie: "Podwinal "kite" i schowal sie "do budy" :-)". - Ptyski się myli. Czytam komentarze, aczkolwiek z opóźnieniem.

  Pozdrawiam.

 • @Browar 11:26:52

  Pisze Pan: "Pamiętajmy w tych naszych dociekaniach że są też rodziny Smoleńskie". - Na pewno o nich pamiętam.

  Pozdrawiam także.

 • @ratus 21:37:17

  "Czy według Ciebie to, że Komorowski obsrał się by jak najszybciej być prezydentem świadczy o czymś innym niż o jego małostkowości? Kmiot złamał procedury, bo mu sie dupa paliła do fotela prezydenckiego, a nie dlatego że zamachy robił. "
  No i powiedz człowieku, jak można z Tobą poważnie rozmawiać, kiedy Ty wszystkie poczynania na najwyższym szczeblu władzy państwowej, sprowadzasz do poziomu przedszkola i tłumaczysz jak przedszkolak.
  nie miej zatem pretensji, gdy posądzam cię o brak wiedzy(to jeszcze można zrozumieć, nie musisz się tymi zagadnieniami interesować), ale ta infantylność w argumentowaniu po prostu jest żenująca.
  Jeśli chcesz prowadzić tę zabawę, to dam ci zadanie z zakresu kojarzenia faktów i logicznego wnioskowania. Czynię to dla relaksu, gdyż już dostatecznie dobrze poznałem Twoje walory intelektualne i poznawcze, więc nie oczekuję jakichś rewelacji z Twojej strony(jesteś już do bólu przewidywalny w swoich konstatacjach).
  Otóż mam pytanie o Twoją interpretację wypowiedzi prezydenta Komorowskiego, podczas wizyty w Waszyngtonie w grudniu 2010 roku, podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Obamy.
  Oto ten fragment wypowiedzi:

  "Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne. Wtedy też lepiej się poluje."
  "

 • @Kula Lis 62 18:07:05

  Śledzę dokładnie dyskusję, w której Ty oraz @stan35 braliście aktywny udział. Podziwiam waszą cierpliwość i wytrwałość. Mnie czasem już ich brak. Zaskoczony też jestem wieloma wpisami trolli, których przybyło w ostatnim czasie.
  Zapewne po północy napiszę do Ciebie PW.

  Pozdrawiam.

 • @Art 2 17:10:03

  Przepraszam za "słóżbę".Pośpiech+ 30 lat poza krajem usprawiedliwia mnie w 10%.
  Proszę zwrócić uwagę na budzących się agentów,dotąd uśpionych.Ostatnio budzi się szef "Wirtualnej Polonii",dotąd głęboko patriotycznej.Pod artykułem Cierpisza wyzywa wszystkich,którzy się z tą głupotą nie zgadzają.Używa też z powodzeniem klakierów,pewnie tych samych,których pełno tutaj.Od dawna,tzn od 10 kwietnia to samo jest na stronie Maruchy i na Prawica.niet.
  Taktyka jest prosta:wszystko co złe od strony Rosji,to wina żydów,a Putin jest cacy i jest obrońcą demokracji.Za Katyń też odpowiadają tylko żydzi,albo jeszcze lepiej Chazarzy.Co robili i co robią żydzi to każdy Polak wie,lub wiedzieć powinien,ale okraszanie nimi wszystkich zbrodni jest przesadą i odwracaniem uwagi.Wiem,że zaraz nazwą mnie koszernym,ale ja opisuję taktykę powyższych stron,które były utworzone przez WSI.Na Prawica.niet niejaki Krzysztof M napisał przed laty:"ofiary Katynia same miały krew na rękach".Cytuję z pamięci.Po takim wpisie (kto i dlaczego to puścił)wielu ludzi przestało tam zaglądać,ale autor tych słów bryluje pod każdym artykułem.Plucie na Polskę i Polaków nie więc żadnych granic.
  Na koniec:ustawianie w jednym szeregu Tuska,według mnie zbrodniarza z Kaczyńskimi jest też zbrodnią.

 • @zygmuntbialas 22:44:51

  Witam.
  Są już wg. A.Macierewicza nowe ustalenia na temat przyczyn katastrofy TU154M nr 101 :
  "Awaria w prezydenckim tupolewie. Wysiadły..."

  "– Wiele wskazuje na to, że właśnie w silnikach zaczęła się awaria, która ostatecznie doprowadziła do tragedii. Mniej więcej 50 metrów przed przelotem samolotu nad miejscem, w którym miała rosnąć brzoza, rozpoczęły się ponadnormatywne, przekraczające dopuszczalne parametry drgania silnika nr 3. Przeniosły się później na silnik nr 1, a wreszcie na główny, czyli silnik numer 2. W konsekwencji doprowadziło to zapewne do zatrzymania się silników w trakcie lotu. Na pewno ich awaria była jednym z głównych powodów tragedii smoleńskiej – tłumaczy Macierewicz."

  http://www.fakt.pl/W-tupolewie-wysiadly-silniki,artykuly,201140,1.html
  A więc teoria dwu wybuchowa czy wielopunktowa ulega zastąpieniu przez awarie silników, a to już teorię o zamachu zaczyna podważać.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • @35stan 23:23:07

  Pisze Pan o ostatniej wypowiedzi AM: "A więc teoria dwu wybuchowa czy wielopunktowa ulega zastąpieniu przez awarie silników, a to już teorię o zamachu zaczyna podważać". - Inaczej być nie mogło. Teoria wybuchowa, oparta o dowody niepewnej wartości (według mnie: sfingowane), była wejściem ZP w ślepą uliczkę. ZP zajęło się od tego czasu wybuchami, pozostawiając wszystkie najistotniejsze kwestie na boku. W jakim stopniu było to wejście świadome, nie będę teraz orzekał.

  Pozdrawiam również serdecznie.

 • APEL

  .
  IGNORUJMY TROLI.

 • @zibi 17:48:38

  .
  dodajmy do tego, ze w internecie ukazala sie informacja zwiazana z katastrofa, zanim do niej "doszlo".

 • @ratus 01:57:53/ PRAWDA

  .
  "pod smolenskiem" stracilismy 9 generalow wojsk ladowych i marynarki wojennej, pod mieroslawcem cala kadre lotnictwa. w przeciagu niespelna 3 lat zniknelo 12 generalow oraz ponad 30 oficerow i specjalistow sil zbrojnych.
  "smierc" Kaczynskiego ulatwila przejecie calkowitej wladzy przez grupe jawnie sprzyjajaca obym silom, w ktorych interesie jest zniszczenie Polski i zawladniecie naszymi zasobami.

  sledztwo zostalo zmanipulowane i o tym wie przecietny obserwator. prawda jest jak oliwa, zawsze na wierzch wyplynie. im wiecej ludzi zostanie skrytobojczo zamordowanych, tym szybciej wyplynie.

  przestepcy zostana ujawnieni i ich wspolpracownicy takze. najlepszym wyjsciem jest opuszczenie zaslony.

 • @ratus 01:57:53/ PRAWDA

  .
  "pod Smolenskiem" stracilismy 9 generalow wojsk ladowych i marynarki wojennej, pod Miroslawcem cala kadre lotnictwa. w przeciagu niespelna 3 lat ubylo nam w tajemniczych okolicznosciach 12 generalow oraz ponad 30 oficerow i specjalistow sil zbrojnych.
  "usuniecie" Kaczynskiego ulatwilo przejecie calkowitej wladzy przez grupe jawnie sprzyjajaca obym silom, w ktorych zamysle jest zniszczenie naszego panstwa i zawladniecie naszymi zasobami.

  sledztwo zostalo zmanipulowane i o tym wie znakomita wiekszosc spoleczenstwa, choc tylko niewielka ilosc ludzi wypowiada sie na forach. prawda jest jak oliwa, zawsze na wierzch wyplynie, a im wiecej ludzi zostanie skrytobojczo zamordowanych i im wiecej matactw, tym szybciej to sie stanie.

  sprawiedliwosci stanie sie zadosc w zgodzie z naturalnym prawem.

 • @ratus 01:57:53/ PRAWDA

  .
  "pod Smolenskiem" stracilismy 9 generalow wojsk ladowych i marynarki wojennej, pod Miroslawcem cala kadre lotnictwa. w przeciagu niespelna 3 lat ubylo nam w tajemniczych okolicznosciach 12 generalow oraz ponad 30 oficerow i specjalistow sil zbrojnych.
  "usuniecie" Kaczynskiego ulatwilo przejecie calkowitej wladzy przez grupe jawnie sprzyjajaca obym silom, w ktorych zamysle jest zniszczenie naszego panstwa i zawladniecie naszymi zasobami.

  o tym, ze sledztwo zostalo zmanipulowane to tym wie znakomita wiekszosc spoleczenstwa, ale tylko niewielka ilosc ludzi wypowiada sie na forach. prawda jest jak oliwa, zawsze na wierzch wyplynie, a im wiecej ludzi zostanie skrytobojczo zamordowanych i im wiecej mataczenia, tym szybciej to sie stanie.

  sprawiedliwosci stanie sie zadosc w zgodzie z naturalnym prawem.

 • @ratus 01:57:53/ PRAWDA JAK OLIWA

  .
  "pod Smolenskiem" stracilismy 9 generalow wojsk ladowych i marynarki wojennej, pod Miroslawcem cala kadre lotnictwa. w przeciagu niespelna 3 lat ubylo nam w tajemniczych okolicznosciach 12 generalow oraz ponad 30 oficerow i specjalistow sil zbrojnych.
  "usuniecie" Kaczynskiego ulatwilo przejecie calkowitej wladzy przez grupe jawnie sprzyjajaca obym silom, w ktorych zamysle jest zniszczenie naszego panstwa i zawladniecie naszymi zasobami.

  o tym, ze sledztwo zostalo zmanipulowane wie znakomita wiekszosc spoleczenstwa, ale tylko znikoma czesc wypowiada sie na forach. prawda jest jak oliwa, zawsze na wierzch wyplynie, a im wiecej ludzi zostanie skrytobojczo zamordowanych i im wiecej mataczenia, tym szybciej to sie stanie.

  wszystko sie zawsze sprawiedliwie konczy naturalnym prawem.

 • @35stan 22:34:22

  Co mógł mieć na myśli? Że jeśli mamy uczestniczyć w misjach za granicami, to najpierw musimy zapewnić bezpieczeństwo Polsce. Taka jest moja interpretacja.
  Chciałbym, żebyś zwrócił uwagę na swój komentarz do mnie. Zawiera 19 wierszy. 5 z nich to cytaty, 4 z nich to pytanie do mnie, a 10 to wiwisekcja moich walorów intelektualnych. (???)
  Upierasz się, że Kaczyński został zlikwidowany, bo przeszkadzał. No dobrze, załóżmy na potrzeby tej dyskusji, że karzeł polityczny był strasznym demiurgiem nie pozwalającym możnym tego świata spać. Odpowiedz mi zatem komu tak strasznie mogło zależeć na zgładzeniu Kaczyńskiego i czy tzw. zamach był przeprowadzony profesjonalnie?
  pozdrawiam

 • @ratus 09:12:21

  Po pierwsze, w moim pytaniu o interpretację wypowiedzi B.Komorowskiego w Waszyngtonie nie chodziło mi o ogólniki, ale o jej interpretację na tle aktualnego stanu sytuacji międzynarodowej.
  Twoja odpowiedź jest i tak lepsza od tej jaką dały tuzy tutejszego dziennikarstwa, z GW na czele, bo uznały, że dotyczyła ona naszych misji w Iraku i w Afganistanie. Do tego media podchwyciły wątek "seksistowski" w tej wypowiedzi.
  Dlatego właśnie prosiłem o poważny logiczny rozbiór tej wypowiedzi w kontekście ówczesnych realiów i problemów w polityce międzynarodowej.
  Chodziło mi też o powiązanie sensu tej wypowiedzi z późniejszym rozwojem sytuacji w stosunkach zagranicznych Polski.
  Niestety, jak zwykle wystarczyło Ci zbycie tego ogólnikiem.
  Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie komu mogło tak bardzo zależeć, to odpowiedzią najbardziej skrótową będzie:
  - interesom rosyjsko-niemieckim(siły zewnetrzne)
  - interesom rządzącej wtedy koalicji PO i PSL(siły wewnętrzne), a ten interes polegał na przejęciu pełni władzy i poczynaniu sobie tak jak to możemy obserwować obecnie, gdy rządząca koalicja poczyna sobie tak jak reżym totalitarny, ignorując demokratyczne zasady sprawowania władzy
  Trzeba tu też dodać, jaki charakter ma ta ich władza i czy jest to władza autonomiczna w stosunku do czynników zewnętrznych. Otóż charakter tej władzy bardzo dobrze opisuje powiedzenie Michnika:
  "Nasz premier, wasz prezydent"
  Taki właśnie charakter ma ta władza: premier z partii pruskiej, prezydent z partii ruskiej.
  O skutkach takiego charakteru tej władzy przekonują np. dwie umowy zewnętrzne, których działanie położy wielkim cieniem się naszą obywateli i gospodarki kondycję finansowo ekonomiczną.
  Są to:
  - długoterminowa umowa gazowa z Rosją(to realizacja kosztem Polski i Polaków interesu strony rosyjskiej)
  - Pakiet Klimatyczny UE (to realizacja kosztem Polski i Polaków interesu strony niemieckiej)
  Czy byłyby możliwe te umowy, gdyby Prezydent żył(znamy jego zapowiedzi grożące Tuskowi Trybunałem Stanu, za podpisanie umów gazowych z Rosją). Tusk dogadał się ostatecznie z Putinem(uległ Putinowi) dopiero 7.04.2010 roku, gdy upewnił się co do losu Prezydenta, który rozstrzygnął się w dniu 10.04.2010

 • @35stan 10:46:08

  No to rozkmniniamy:
  - interesy rosyjsko - niemieckie.
  Jak już wcześniej pisałem, Putin robił co chciał w Rosji i ruskiej strefie wpływów. Która to, że przypomnę, była ustalona w trakcie negocjacji o zjednoczenie Niemiec i gwarantowana przez USA, ONZ i państwa Europy Zachodniej. W takim układzie Kaczyński był jak ziarnko piasku na plaży i jego "polityka jagiellońska" zwłaszcza w kontekście Traktatu Akcesyjnego to była musztarda po obiedzie i jakaś aberracja. Dlatego też Putin nie miał żadnego interesu w pozbawianiu Kaczyńskiego życia. Jak przyjrzysz się "zemstom" KGB, to odkryjesz, że dotyczą one ludzi, którzy REALNIE szkodzili. Np. Politkowska, czy Litwinienko - mieli REALNĄ wiedzę i ją wykorzystywali przeciw reżimowi Putina. Kaczyński zaś miał tylko swoje aberracje.
  Co do Niemców i ich interesów. Po Traktacie Lizbońskim Polska jest już tylko landem Imperium Gebelsiego i szkoda klawiatury na rozpisywanie się. A co do Kaczyńskiego w tym kontekście - nie uważasz chyba, że Merkel kazałaby skrzywdzić człowieka, który w imieniu Polski podpisał Lizbonę tak ochoczo, że aż mu musieli pióra wymieniać?

  Dalej: interesy rządzącej koalicji PO - PSL.
  Kaczyńskiemu kończyła się kadencja. Szanse na reelekcję miał mniej niż marne. Media głównego nurtu urządziły sobie wręcz polowanie medialne na niego. Po co zamach? Wystarczyło chwilę zaczekać.
  Poza tym: niewiele osób o tym wie, ale Lech Kaczyński i Donald Tusk byli bliskimi kumplami. W czasach gdańskich bardzo często składali sobie wizyty całymi rodzinami. Po wyborze na prezydenta Kaczyński często wyrażał żal, że sytuacja polityczna postawiła ich z Donaldem jako antagonistów i nie mogą kontynuować znajomości na dawnej stopie. Choć Tusk bywał dość często w Pałacu Prezydenckim na tradycyjnych wieczornych rozmowach przy lampce wina. Dlatego nie uwierzę, że Tusk w jakikolwiek sposób mógł uczestniczyć w spisku na życie Kaczyńskiego.

  Nie odpowiedziałeś, czy "zamach" był przeprowadzony fachowo.
  pozdrawiam

 • @ratus 11:46:51

  "Jak już wcześniej pisałem, Putin robił co chciał w Rosji i ruskiej strefie wpływów. Która to, że przypomnę, była ustalona w trakcie negocjacji o zjednoczenie Niemiec i gwarantowana przez USA, ONZ i państwa Europy Zachodniej. W takim układzie Kaczyński był jak ziarnko piasku na plaży i jego "polityka jagiellońska" zwłaszcza w kontekście Traktatu Akcesyjnego to była musztarda po obiedzie i jakaś aberracja. "

  I już tu konfabulujesz. Po upadku ZSRR, polityka USA była skierowana na rozszerzanie NATO na wschód i szerzenie tam "demokracji"(wchodzenie strefy wpływów USA i Zachodu w przestrzeń po radziecką w Europie Środkowo-Wschodniej i w Azji Centralnej.
  Polityka wschodnia L.Kaczyńskiego, to była realizacja ówczesnej polityki USA wobec tych terytoriów. Wtedy(po upadku ZSRR) USA były jedynym supermocarstwem na świecie i Pax Americana był w rozkwicie.Ty tłumaczysz sobie sytuację tak "jak mały Jaś sobie wyobraża" ignorując rzeczywiste uwarunkowania tamtego okresu. Przesiąknięty jesteś propagandą przekaziorów WSI "cała prawda, cała dobę" , a to jest gówno prawda, całą dobę".
  Dyskusja z Tobą, to strata czasu

 • @35stan 11:57:51

  Nie.
  Rosja z największym bólem oddała państwa bałtyckie, ale Białoruś i Ukrainę twardo od początku uważa za własną strefę wpływów. I USA wcale nie protestują. Co więcej; starania Ukrainy o wejście do NATO i UE są torpedowane przez USA i Niemcy. Dla Niemców przyłączenie tak tłuściutkiego landu jak Ukraina to przecież byłaby rewelacja nieprawdaż? Ale inaczej sie z ruskimi dogadali i stąd konsekwentne "nein" dla Ukrainy w UE. Łapiesz to, czy dalej będziesz się upierać przy swoich wyobrażeniach?

  A co z tym "zamachem"? Profesjonalnie przeprowadzony, czy nie?

  pozdrawiam

 • @ratus 12:12:28

  "Co więcej; starania Ukrainy o wejście do NATO i UE są torpedowane przez USA i Niemcy."
  Jeszcze na szczycie NATO w Bukareszcie w Rumunii w dniach 2 kwietnia – 4 kwietnia 2008, udało się zachować jakieś pozory w tej kwestii.
  Sojusz nie zaoferował Planu Działań na rzecz Członkostwa (MAP, Memebership Action Plan) Gruzji i Ukrainie z powodu sprzeciwu Francji i Niemiec (mimo poparcia USA i Polski). Decyzję o tym odłożono do grudnia 2008, do czasu szczytu ministrów spraw zagranicznych NATO (ostatecznie i tam nie przyznano MAP). Prezydent L.Kaczyński mocno stawiał tam sprawę niezamykania drogi Ukrainy i Gruzji do NATO, groził nawet wetem w tej sprawie i niepodpisaniem dokumentu końcowego z tego szczytu.

  Polityka USA w tej kwestii(Ukrainy i Gruzji) zaczęła się zmieniać od 2008 roku.
  „ Bezpośrednio po szczycie NATO w dniach 5-6 kwietnia 2008 roku doszło do pożegnalnego, utrzymanego w przyjacielskiej atmosferze szczytu Bush-Putin w Soczi. Przywódcy podpisali deklarację ramową stosunków strategicznych, w której mówiono o „przejściu stosunków rosyjsko-amerykańskich od strategicznej rywalizacji do strategicznego partnerstwa” i m.in. wyrażono zainteresowanie wspólnym stworzeniem systemu chroniącego przed potencjalnymi zagrożeniami rakietowymi, przy czym zasadnicze różnice w tej kwestii nie uległy zmniejszeniu.”

  Jeśli się bierzesz za recenzowanie geopolityki, to musisz starać się docierać do rzetelnych przekazów źródłowych, a nie posiłkować się swoimi czy też innych wyobrażeniami rzeczywistości.
  http://www.stosunkimiedzynarodowe.info/kraj,Rosja,stosunki_dwustronne,USA
  Proszę, postudiuj trochę dokumentów dostępnych na stronach rządowych Rosji, USA, NATO, itp. a także portali zajmujących się geopolityką i poliarchią i spróbuj coś zrozumieć, choć jak masz już zwichniętą wizję, to będzie to trudne(bo przecież przyznać nawet przed samym sobą, ze się myliło w jakiejś sprawie, jest bardzo trudno.

 • @Kula Lis 62 13:14:01

  Na zdrowy rozum, to dyskusja o technicznych przyczynach katastrofy powinna być poprzedzona 100% pewnością, że ten złom na leśnej polance na Siewiernym jest autentycznie wrakiem TU154M nr 101.
  Jeśli to byłoby potwierdzone pozytywnie, to musielibyśmy potwierdzić, czy na pokładzie tego samolotu były te osoby które są wymienione jako ofiary.
  Utajnianie szczegółowej dokumentacji w tej kwestii(a przede wszystkim brak nagrań wideo miejsca tragedii z lotu ptaka, co jest standardem w takich katastrofach), musi budzić podejrzenia co do nieprawdziwości tych wydarzeń, które oficjalnie przedstawiono opinii publicznej.
  Do ww stanu jest nam bardzo daleko, dlatego uważam, ze na podstawie materiałów podrzucanych Komisji Millera i PW , NIE MOŻNA udowadniać jak było naprawdę, MOŻNA i trzeba udowadniać jak być nie mogło(czyli wykrywać i upubliczniać wszelkie manipulacje, nieścisłości, błędne interpretacje czy braki badań i ekspertyz).
  Sytuacja badaczy "jak było" przypomina średniowieczne spory o tym: "Ile diabłów mieści się na końcu szpilki? "(Poważnie problem ten rozpatrywał Tomasz z Akwinu w Summa Theologiae, część II (O aniołach) rozdział LII 3: "Czy wielu aniołów może być równocześnie w tem samym miejscu". ). Diabły to również anioły, tylko te które się zbuntowały przeciw Bogu.
  Pozdrawiam.

 • @35stan 12:42:40

  Ciągle zadziwia mnie, czemu tyle miejsca zajmuje Ci ad personam.

  Źródło podane przez Ciebie wygląda na wiarygodne. Co ciekawe, w temacie Smoleńska ani razu nie pojawia sie słowo "zamach". Na pewno sie nie pomyliłeś? :-))

  Jeśli USA naprawdę popierały Ukrainę w aspiracjach do NATO, to byłby pierwszy przypadek od czasu Traktatu Waszyngtońskiego, że USA nie potrafiły przeforsować tego, czego chcą. Ale nie ma przecież o czym mówić: Ukraina nie jest w NATO i nie zapowiada się, by była w przewidywalnym czasie.

  No co z tym "zamachem"? :-))

  pozdrawiam

 • @ratus 13:42:29

  "Ciągle zadziwia mnie, czemu tyle miejsca zajmuje Ci ad personam."
  Właśnie dlatego, że ciągle dostrzegam w Twoim rozumowaniu braki w analizie faktów i logicznego wnioskowania, także w tym komentarzu.
  Piszesz:
  "Jeśli USA naprawdę popierały Ukrainę w aspiracjach do NATO, to byłby pierwszy przypadek od czasu Traktatu Waszyngtońskiego, że USA nie potrafiły przeforsować tego, czego chcą."

  To kłoci się z tym, o czym ja Ci pisałem.
  To już pod koniec kadencji J.D.Busha USA zdała sobie sprawę, ze nadchodzące nowe wyzwania, które pojawiały z realizacją interesów i polityki USA w XXI wieku, będą wymagały przeorientowania polityki we wzajemnych stosunkach USA-Rosja.
  Stanowisko USA na szczycie w Bukareszcie było już grą w tym kierunku(jeszcze pozory że są za, ale były już przeciw).
  Obama swoją polityką resetu rozwinął już to w postaci konkretnych umów Rosja-USA, Rosja -NATO.
  A teraz a propos tego jak ja widzę Ciebie, na podstawie tej wymiany poglądów.
  Twoje poglądy są typowe dla ludzi, którzy akceptują politykę obecnych sił rządzących w Polsce , a zastrzeżenia do tej polityki są powierzchowne i pokrywają się z obiegowymi opiniami środowisk w których się obracasz.
  W tej materii moje poglądy są diametralnie różne i nie pokrywają się one z podziałami politycznymi w Polsce, czyli dostrzegam zło i błędy zarówno u jednej jak i drugiej strony dominującej na polskiej scenie politycznej.
  A co z zamachem? Był i to ten z udziałem B.Komorowskiego, gdy przejmował urząd p.o. prezydenta , jak i ten na 96 osób z delegacji udającej się do Katynia.
  Rozważania w aktualnym stanie rzeczy na temat technicznych przyczyn uważam za chybione.
  Swoja opinię zawarłem w komentarzu:
  35stan 23.02.2013 13:36:21

 • @Kula Lis 62 12:57:09

  .
  i caly czas coraz to nowe rewelacje o locie, ktory nie wiadomo czy sie nawet rozpoczal!
  - tyle (wolne)media, a powyzej trwa dyskusja nad rola Rosji, Niemiec i USA w tym wydarzeniu, szkoda, ze z pominieciem realiow nwo. kto naprawde rozdaje karty i kto dyktuje agende? czy cokolwiek dzieje sie w dzisiejszym swiecie bez udzialu tej sily nadrzednej?

 • @Czartoryski 14:13:02

  "...szkoda, ze z pominieciem realiow nwo."
  A z czego Pan wnosi np. że ja nie dostrzegam problemu NWO i roli "tej siły nadrzędnej"(dysponentów pieniądza i miliardów niewolników za pomocą pieniądza pozyskanych)?

 • @35stan 14:08:36

  Z niczym sie nie kłóci. USA to kraj poważny i zmienia kierunki polityki zagranicznej zależnie od sytuacji, a nie tkwi w bezsensownych wyobrażeniach niczym Tusk przyklejony do gebelsów, albo Kaczyński wkręcony w ideę jagiellońską.

  No co z "zamachem"? Odpowiesz wreszcie?

  pozdrawiam

 • @ratus 14:43:58

  "No co z "zamachem"? Odpowiesz wreszcie?"
  Ty nawet nie potrafisz z uwagą przeczytać komentarza, w którym Ci odpowiedziałem na to pytanie.
  Twój poziom samooceny jest na poziomie dna.
  TU JEST ODPOWIEDŹ!!!!!!!!!
  35stan 23.02.2013 14:08:36

 • @35stan 14:56:18

  Czytaj, o co Cię pytam. To, ze według Ciebie zamach był, to już wiemy. Ja cały czas dopytuję się, czy był wykonany profesjonalnie, czy też nie?
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 15:09:52

  W którym miejscu?
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 15:55:24

  Też tak myślę. To nie był zamach, tylko ruski bardak.
  pozdrawiam

 • @ratus 15:03:28

  Ocena poziomu profesjonalności musi być uzależniona od założeń i celów, jakie sobie organizatorzy przyjęli.
  Jeśli celem oprócz zgładzenia określonych osób, było też wywołanie efektu odstraszającego w stosunku do potencjalnych naśladowców L.Kaczyńskiego z Polski i z innych krajów regionu, to zorganizowanie zamachu w ten sposób by sugestie o nim były czytelne dla osób służb tych państw (bo wtedy spełniały założone cele), to takie jego przeprowadzenie jawi się jako celowe.
  Ty zapewne łykasz tezę, że te wszystkie sprawy związane z czasem, zwłokami i dziesiątkami innych nieprawidłowości w badaniu i śledztwie, to wynik bardaku w Rosji(to jest gra na stereotypach funkcjonujących w głowach oduraczonych ludzi, do których i Ciebie muszę zaliczyć).

  My tu gadu, gadu, z którego nie wynika zbliżenie naszych poglądów nawet o milimetr(a przecież po to ludzie dyskutują, by dojść do jakiegoś minimum wiedzy, z którą byśmy się mogli zgodzić), więc proponuję zakończyć tę zabawę, bo szkoda czasu.
  Widzę, że nie chce Pan okazać minimum dobrej woli i sporządzić własną analizę któregoś z zagadnień o które pytałem(analizę popartą faktami dostępnymi w sieci, bo do dokumentów państwowych zapewne Pan ani ja, nie mamy dostępu), więc szkoda mielić ozorem i tłuc w klawiaturę.

 • @Kula Lis 62 17:55:08

  "To był zamach nie tylko na tych w samolocie to był zamach na Polskę i wszystkich Polaków."
  I to jest fundamentalne stwierdzenie faktów, że "Ten zamach miał jak ja to nazywam "wymiar globalny".Bez tego takie "przedsięwzięcie" nie mogłoby się udać."

  o czym ja od 2010 roku staram się pisać na swoim blogu i w komentarzach, ale większość czytelników ma stereotypy w głowie i taki scenariusz "nie mieści się im w głowie"(patrz Pan @ratus).
  PS.
  Ciekawostka potwierdzająca fakt, że żulia rządzi w Polsce:
  http://niezalezna.pl/38788-zona-mira-kradla-futra-w-usa
  Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 16:22:11

  "Jak-40 z dziennikarzami na pokładzie, który wystartował o godz. 5:35, był już półtorej godziny w powietrzu (Jak-40 leci do Smoleńska ponad godzinę dłużej niż Tu-154)."

  W tej informacji jest wszystko przekłamane:

  - start Jak-40 nr 044 nie o godzinie 5:35 ale o 5:29c.p. (3:29 UTC)

  10 kwietnia o godz. 03:31 wysłana została odpowiedz do Moskwy informująca o opóźnieniu dla PLF031 REG044 w starcie, który odbył się o godz. 03:29.
  FF EPWAYGYL 100331 EPWAYGYM / READDRESS-ORIGINAL TEXT / 100248 UUUUBNXX DEAR SIRS PLEASE ADVISE DEPARTURE/DELAY OF FLIGHT PLF031 YK40 REG 044 EPWA-UUBS 10.04.2010 STS/VIP AFTN: UUUUBNXX BRGDS/CDOS MOSCOW DEP-PLF031-EPWA0329-ZZZZ

  - czas lotu Jak-40 z Warszawy do Smoleńska nie jest dłuższy o godzinę od czasu lotu TU154
  Wg ustaleń Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która badała wątek cywilny śledztwa smoleńskiego i wydała postanowienie o jego umorzeniu, podała ustaloną przez nią godzinę lądowania Jak-40 nr 044 w Smoleńsku jako 6:50 czasu polskiego, więc lot trwał:

  6:50 - 5:29 = 1:21 minut(a nie dwie godziny, co sugerują Autorzy tego tekstu)
  Czas lotu zależy od wielu czynników np. od pułapu na którym się odbywa

  Źródło:
  http://www.naszdziennik.pl/uploads/special/uzasadnienie.pdf

  Postanowienie o umorzeniu śledztwa
  Warszawa, dnia 30 czerwca 2012 roku
  Sygnatura akt V Ds 32/11

  .........................
  Wcześniej, około godziny 8.50 czasu miejscowego na lotnisku w
  Smoleńsku wylądował samolot Jak-40 z dziennikarzami, którzy po
  przeprowadzeniu kurtuazyjnej odprawy paszportowej udali się autokarami na
  cmentarz do Katynia.

 • @35stan 17:02:20

  Profesjonalny to był zamach nad Lockerbie. Co by załoga nie zrobiła - nie miała żadnych szans. A w Smoleńsku wystarczyło, żeby kapitan kilka minut wcześniej zdecydował o lądowaniu na innym lotnisku i z zamachu byłyby nici.
  Taki sam zamach jak na Kaczyńskiego - był na Annę Jantar. Wystarczyło lądować w Grudziądzu a śpiewałaby do dzisiaj.
  pozdrawiam

 • @Kula Lis 62 17:45:26

  Skoro TVP wiedziała o zamachu, a BOR nie, to może wywalić borowików a na ich miejsce zatrudnić dziennikarzy?

  Wiesz czemu prawie nikt nie pokwapił się na pogrzeb Kaczyńskiego? Bo Polska ma status gebelsiego landu.

  pozdrawiam

 • @ratus 18:13:00

  No i widzisz swoją mizerię umysłową:
  "A w Smoleńsku wystarczyło, żeby kapitan kilka minut wcześniej zdecydował o lądowaniu na innym lotnisku i z zamachu byłyby nici."

  Zapytam, skąd masz pewność co do tego o czym piszesz, skoro nawet co do wraku nie ma pewności, czy to ten samolot.
  Ty opierasz swoje infantylne przekonania na wierze w święte słowa swoich politycznych idoli, a oni są takiej samej konduity etycznej jak były minister rządu Tuska i jego żona:

  http://niezalezna.pl/38788-zona-mira-kradla-futra-w-usa

 • @35stan 18:32:02

  A skąd masz pewność, że by tak właśnie nie było?
  pozdrawiam

 • Podaję wzór jak pozbyś się z forum osób,które nie zgadzają się z głupotami wypisywanymi przez inż. a jakże Cierpisza.

  Pod tym samym artykułem wpisało się około 50 osób.
  Po akcji p. Kulińskiego i klakiera,pod następnym artykułem już tylko 6 wpisów.Identyczny sposób stosuje Marucha.Chamy zostają.Oto jak to działa:
  Cham Wiejski powiedział/a
  2013-02-19 @ 10:52

  Re 47:
  O jakie znowu, kurwa, “nierzeczowe wyjaśnienia” Panu szanownemu chodzi?
  P. Kuliński nie napisał ŻADNYCH wyjaśnień, lecz zaapelował o przyzwoitość w dyskusji, durniu skończony.
  Nie rozumie Pan, co to są normy zachowania między ludźmi – które teraz sam celowo naruszam w konfrontacji z takim debilem, jak Pan?
  Nikt nie będzie tu Pana żałował. Debile – won na Onet.
  Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia powiedział/a
  2013-02-19 @ 13:37

  Att: Cham Wiejski

  Faktycznie był to apel i chyba wszyscy zrozumieli moje w nim intencje.
  Dziekuje Panu, za wyjasnienie tego faku p. Zb. Ziemiańskiemu i proste, impulsywne ale jakże pomocne mi wsparcie :)

  Z pozdrowieniami,
  Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia

 • @ratus 18:36:32

  Idź do Laska, bo reprezentujesz podobny poziom inteligencji i argumentacji: "Błasik był w kopcicie, bo nie ma dowodu, ze go nie było" (i weźcie jeszcze E.Klicha, eksperta od: "jak walnęło, to urwało", będziecie sobie wymieniać te wasze mądrości inaczej)

 • @35stan 19:22:57

  Widzę, że nawet ad personam już cienkie jakieś wydalasz. Chyba zmęczony jesteś. Kiedy indziej dokończymy.
  pozdrawiam

 • @ratus 20:06:10

  "Kiedy indziej dokończymy."
  A jaki jest sens kontynuowania dyskusji, gdy nasze sposoby myślenia , dedukcji oraz ostrzegania świata są, mówiąc językiem informatycznym- niekompatybilne względem siebie.
  Podejrzewam również, że różne są nasze wzorce cywilizacyjne(kod cywilizacyjny), którym się posługujemy.
  Dla zobrazowania tego o czym piszę, posłużę się przykładem sporu jaki toczy się w Polsce i nie tylko w Polsce i który z powodu różnic w kodzie cywilizacyjnym uczestników sporu, jest z naukowego punktu widzenia, sporem w którym nie może dojść do konsensusu.
  Takim sporem jest spór światopoglądowy na temat problemów aborcji, eutanazji, homoseksualizmu(np. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci).
  Dlaczego takie spory są nierozwiązywalne w drodze konsensusu?
  Ano dlatego, że u uczestników występują różnice mające swe źródło w założeniach cywilizacyjnych w poglądzie na te sprawy.
  Jedna strona reprezentuje pogląd wywodzący się z cywilizacji łacińskiej opartej na etyce chrześcijańskiej , w której te sprawy reguluje prawo naturalne(Boże i przez to niezmienne), a druga strona twierdzi coś odwrotnego, ze te sprawy można w sposób dowolny(akceptowalny przez większość decydującą) uregulować prawem stanowionym przez ludzi(i z natury zmienne, zależne od woli decydentów).
  Czy jasno się wyraziłem, dlaczego uważam, ze dyskusja z Panem może być tak samo jałowa w swoim efekcie końcowym, jak ta opisana powyżej?
  W takich sytuacjach jedna strona(ta aktualnie silniejsza) mogłaby narzucić siłą swoją wolę i zadekretować "swoją prawdę"(co strona rządowa stara się czynić, łamiąc zasady państwa prawnego i zasady Konstytucji i ustaw z niej wypływających).
  W sytuacji naszej dyskusji, nie zachodzi z przyczyn oczywistych taka możliwość(siłowego zmuszenia jednej strony by przyjęła racje strony przeciwnej), więc racjonalnym wyjściem będzie przerwania dyskusji, nie rokującej korzyści obopólnych(bo jednostronne mogę sobie wyobrazić w postaci np. sadystycznego zadowolenia jednej strony, hipotetycznym "dołożeniem " stronie drugiej, co nie jest moim celem.
  Ja od dyskusji i wymiany poglądów oczekuję czegoś pozytywnego, np. nowych, nieznanych mi faktów, ciekawych i inspirujących analiz, celnych wniosków, trzymających się brutalnej ale realnej rzeczywistości.

 • @35stan 21:13:06

  Witam jeśli chodzi o obecny wyścig kopytniaków to prym wiodą bezapelacyjnie Manek-Tyski i Ratus obaj panowie są o jeden krok od zdobycia zaszczytnego Pucharu Czerwonej MAKówki. Pozdrawiam. :)

 • @Repsol 21:36:48

  Dzięki za komentarz.
  Zapewne ma Pan rację, wiele na to wskazuje.

 • @Art 2 18:46:51

  O !!! . Onetowy żargon. :)

 • @35stan 21:40:37

  Dla Ciebie nie pan. Serdeczności.

 • @35stan 23:23:07

  Komentując wypowiedź A.Macierewicza pisze Pan: "A więc teoria dwu wybuchowa czy wielopunktowa ulega zastąpieniu przez awarie silników, a to już teorię o zamachu zaczyna podważać". - Tak, ma Pan rację. Zresztą od maja ub.r. obserwuje z niepokojem działania ZP. Nastąpiło powstrzymanie porządnego i uczciwego śledztwa w tej grupie.

  W S24 kłócą się @kaczazupa i @gini. Oboje napisali notki szkalujące siebie i Nowaczyka. Idioci!!!

  Byłem mało aktywny, bo mam akurat dużo zajęć dydaktycznych w liceum dla dorosłych. Zaprzyjaźniony bloger @Repsol przejrzał dokładnie dyskusję pod tą notką. Powiedział: "Zygmunt, koniecznie podziękuj Stanowi 35 oraz Kuli Lisowi za obronę prawdy.
  Tak więc dziękuję Wam!

  Pozdrawiam również serdecznie.

 • @Czartoryski 08:51:28

  Pisze Pan: "o tym, ze sledztwo zostalo zmanipulowane wie znakomita wiekszosc spoleczenstwa".
  I dalej: "wszystko sie zawsze sprawiedliwie konczy naturalnym prawem". -
  - Zgadzam się z Panem.

  Pozdrawiam.

 • @Repsol 21:36:48

  Witam na blogu w Nowym Ekranie. Podsumowanie bezbłędne.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 22:39:14

  Dzięki. Również serdecznie pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 18:17:27

  Byłem mało aktywny na blogu, bo miałem zajęcia. Dziękuję Ci za uczestnictwo w dyskusji. Miałeś - widzę - dużo cierpliwości. Mnie już czasami jej brakuję.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 23:07:37

  Witaj dlaczego te gnomy , ubliżają naszemu intelektowi ?i. Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 18:17:27

  Szanowny Panie mogę się tylko ukłonić. Pozdrawiam Pana serdecznie.

 • @Repsol 23:12:21

  Mając na myśli blogerów @ptyski czy @ratus, pytasz: "dlaczego te gnomy ubliżają naszemu intelektowi? -
  - Nie wiem. Plotą swoje i myślą, że wielu jest takich, którzy wierzą w ich kłamstwa. Dlatego też m.in. odechciało mi się dyskusji z nimi.

  Pozdrawiam również.

 • @35stan 14:21:00/" z czego Pan wnosi np. że ja nie dostrzegam problemu ..."

  .
  teraz juz nie wnosze. : )

 • @zygmuntbialas 22:39:14

  Ja też dziękuję.
  35stan i Kula Lis 62, serdeczne dzięki!

 • @35stan 21:13:06

  Oczywiście, że celem dyskusji jest wymiana poglądów, inne spojrzenie na zagadnienie, bla, bla... komunały. Jednak obie strony muszą chcieć. Niestety po Smoleńsku uaktywnił sie typ ludzi, których roboczo nazwałem talibanem umysłowym. Nie powstał (bo zawsze istniał zamknięty w swoich atawizmach), ale uaktywnił się. Najbardziej reprezentatywny przykład taliba trafiłem na niepoprawnych.pl jeszcze w kwietniu 2010. Gość był łaskaw wydalić z siebie taką wypowiedź: "już chwilę po katastrofie wiedziałem, że to był zamach". Po takiej myśli ludzki rozum można schować na zaplecze, a wyciągnąć pawianie odruchy.
  Ty, kolego, poległeś w tej dyskusji, gdy na moje argumenty o całkowitej dysproporcji w uzależnieniu Polski od Niemiec i Rosji wyciągnąłeś jako kontrargument pakt Ribbentrow - Mołotow. Pakt sprzed 70 lat, który na dodatek tylko dwa lata obowiązywał. Ale nic to, jak powiedział Michał do Baśki. Dyskusja z talibem jest budująca, bo (przynajmniej dla mnie zawodowo) uczy, co tam talibowi w bani sie wyprawia. Poza tym to taka fajna zabawa (trochę małostkowa - przyznaję), żeby wyciągnąć taliba za łeb na ring, punktować i patrzeć jak macha na oślep rękami. A najfajniejsze, że widownia to widzi, a talib jest przekonany o swoim zwycięstwie.
  pozdrawiam i do miłego.

 • Z. Białas.

  Dziękuję za gościnę na pańskim blogu i nieinterweniowanie w moją dyskusję ze stanem i lisem. To rzadkie ostatnio na NE, by gospodarz wykazywał sie taką tolerancją dla interlokutorów o odmiennych poglądach. Inwektyw interlokutorów oczywiście nie zauważam, bo kindersztuba to osobista sprawa i każdy osobiście sie wstydzi za tych, co go wychowali. Ale fajnie, że jest blog gdzie dyskuaja nie kończy się draką po 10 komentarzach.
  pozdrawiam

 • @ratus 11:43:32

  No widzę, że przeszedłeś do następnego etapu, czyli obrzucania przeciwnika epitetami, ale krojonymi na modlę i podobieństwo swojej osoby.
  W etapie poprzednim udawałeś człowieka, który się brzydzi argumentum ad personam ale jak widać, hipokryta jak by się nie obrócił, to i tak ma d.... z tyłu.
  Udajesz zwycięzcę pisząc:
  "Ty, kolego, poległeś w tej dyskusji, gdy na moje argumenty o całkowitej dysproporcji w uzależnieniu Polski od Niemiec i Rosji wyciągnąłeś jako kontrargument pakt Ribbentrow - Mołotow. Pakt sprzed 70 lat, który na dodatek tylko dwa lata obowiązywał."
  Potraktowałeś ten mój argument wprost, jako moje przekonanie, że Pakt Ribbentrop-Mołotow obowiązuje, ale trudno się dziwić, gdyż rozumowanie na pewnym poziomie abstrakcji, u Ciebie nie funkcjonuje, bo nie potrafisz rozpoznać i wyodrębnić "ducha" pewnych działań, z realnymi działaniami w sferze polityki.
  Nie dziwię, bo twoje rozumowanie jest infantylne, na poziomie dziecka, które zaczyna edukację na poziomie sześciolatki.
  Twoje uzasadnienie wydarzeń z 10.04.2010 roku z udziałem B. Komorowskiego, jest tego potwierdzeniem.
  Już Ci napisałem, że Twój poziom intelektualny można porównać do tuzów środowiska , którego bronisz z gajowym na czele.
  Żegnam "w bulu i nadzieji", że dasz se siana i znajdziesz sobie innego interlokutora, o podobnym do Twego poziomie intelektualnym i wiedzy, z nim Twoje "zwycięstwa" będą bardziej satysfakcjonujące i totalne.

 • @35stan 15:08:53

  A to dopiero numer... Ad personam Ci się nie podoba? Uważaj z hipokryzją, bo ludzie to czytają.
  pozdrawiam

 • @ratus 18:00:50

  Masz ciągle kłopoty z logicznym rozumowanie i nie kapujesz nic z tekstu pisanego.
  Piszesz:"Uważaj z hipokryzją, bo ludzie to czytają."
  Czy ja zaprzeczałem, ze stawiam ci zarzuty z gatunku argumentum ad personam?
  Stawiałem i stawiam, ale nie wyłącznie, tylko po to by uzasadnić mój pogląd na Twoje zdolności intelektualne.
  To Ty okazałeś się hipokrytą, gdyż jak to już napisałem w owym komentarzu, wcześniej stroiłeś się w piórka człowieka brzydzącego się argumentum ad personam, a potem zacząłeś ich używać.
  Skończ Waść, wstydu oszczędź.
  Czas poświęcony na kompromitację na tym blogu, poświęć pracy nad sobą(choć w pewnym wieku może to być już przeciw skuteczne("Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci").
  Adieu mon cheri!

 • @ratus 11:57:37

  To mnie Pan zaskoczył swym podziękowaniem! Ja właściwie wyrażałem się o Panu jednoznacznie niechętnie. Skasowałem kilka komentarzy, w tym chyba jeden Pański.
  Nie zgadzam się z Panem w większości spraw, to jednak nie znaczy, iż mam kasować wpisy 'nie po myśli'. W S24 jest silny nacisk zaprzyjaźnionych blogerów, by kasować ostro i banować. Tu w NE jest ten nacisk na ogół niewielki. Myślę, że jeśli bloger nie obraża paskudnie osób publicznych oraz innych komentatorów, to będzie oczekiwany zawsze przeze mnie.

  Pozdrawiam również.

 • @Kula Lis 62 12:32:00

  DUKACZEWSKI i ewentualne związki z przodkiem sowieckim(?) - nie pomyślałem o tym. Szukaj, może się dokopiesz.
  Jutro zapewne napiszę PW do Ciebie i zapytam o Twoje sprawy.

  Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 12:36:33

  Jest faktem, że w sumie w tych dwóch zdarzeniach zginęło więcej polskich generałów niż w obu wojnach światowych. "Czy to też był przypadek, żeby lecieli razem?" - To nie był przypadek, wiele poszlak na to wskazuje.

  Z pozdrowieniem.

 • @Kula Lis 62 13:00:23

  Kto był głównym celem zamachu? Prezydent? Dowódcy WP? Może też Sławomir Skrzypek? - Jest dużo pytań.
  Piszesz o Tusku i Komorowskim: "I tych ludzi polactwo wybrało na rządzących w Polsce, to jest najtragiczniejsze". - Niestety. Im więcej tu się zastanawiam, tym bardziej wątpię w zasadnicze zmiany w najbliższych latach.

  Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 13:40:07

  Piszesz o Sasinie: "Tymczasem premier Kaczyński nadal go hołubi... dziwna sprawa, prawda?" - Bardzo dziwna. Czytałem przedruk przesłuchania w ZP i byłem zaskoczony, że nie padają podstawowe pytania.
  Mam niestety często wrażenie, że PiS jest jakby koncesjonowaną opozycją. Widać to szczególnie w badaniach ZP. To jest wrażenie, więc staram się o tym nie pisać.

  Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 13:52:17

  Piszesz: "Coraz więcej detali wskazuje na to, że plan przygotowano w Polsce, a tylko wykonano w Rosji". - Zwróć jeszcze uwagę na hipotezy inż. K.Cierpisza W tej sprawie. Ta rzecz ma szersze tło międzynarodowe - twierdzi inżynier. Są poszlaki i fakty, które przemawiają za tym.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 20:55:37

  "I tych ludzi polactwo wybrało na rządzących w Polsce, to jest najtragiczniejsze".

  Nie szanujemy się wzajemnie, do puki się to nie zmieni nigdy u nas nie będzie dobrze. Mam uczulenie na takie nazywanie Polaków. Ten kto tak nazywa swoich rodaków nie zasługuje na szacunek.

  Jeszcze taki weźmie sobie nick bohatera, patrioty. Ehh... szkoda słów.

 • @AndrzejB 21:16:49

  Osobiście nie posługuję się pojęciem 'polactwo'. O ile mi wiadomo, wymyślił je R.Ziemkiewicz. Nie będę tu wnikał w znaczenie i rozumienie tego słowa. Zwrócę tylko uwagę, iż w przestrzeni publicznej funkcjonują bardziej obraźliwe epitety, którymi obdarowywana jest opozycja w oficjalnym obiegu. Także pod tą notką są takie.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 21:06:38

  Pisze Pan:
  "Mam niestety często wrażenie, że PiS jest jakby koncesjonowaną opozycją. Widać to szczególnie w badaniach ZP. To jest wrażenie, więc staram się o tym nie pisać."
  Panie Zygmuncie, można się powstrzymywać z oceną końcową, ostateczną tej sprawy, ale gdy istnieją poważne wątpliwości w w jej ocenie, to należy ten watek drążyć, nie ulegając jakim politycznie poprawnym modom, ze "nie należy "szargać świętości". Tak, szargać nie należy, ale badać można i trzeba, tego wymaga rzetelność badacza.
  Publikować też można cząstkowe wyniki badań, podkreślając ich hipotetyczność.
  Wracając do opinii wyrażonej przez Pana w cytowanym wyżej fragmencie, że PIS może być koncesjonowaną opozycją, to moje zdanie jest takie, że nie tylko może, ale jest koncesjonowaną opozycją, przynajmniej jeśli chodzi o akt założycielski nie PIS-u, ale środowiska któremu przewodzili Bracia.
  Uczestnikami OS nie mogli być ludzie opozycji demokratycznej, nie mający możnych protektorów, którzy cały proces " tzw. transformacji ustrojowej" ("zmian ustrojowych") kontrolowali (a przecież dobrze wiemy, ze nie był to jeden protektor dla wszystkich uczestników).
  Bracia Kaczyńscy byli opozycją popieraną przez stronę amerykańską i izraelską(to to środowisko od początku głosiło program wejścia Polski do NATO i do struktur Zachodu, wtedy gdy Wałęsa głosił teorię o powołaniu NATO-BIS i chciał zostawić sowieckie jaczejki w byłych bazach ZSRR w Polsce, a wielki demokrata komunistyczny A. Kwaśniewski ogłaszał , ze NATO jest wrogiem Polski).
  Po latach oceniam, że to środowisko proamerykańskie i proizraelskie wierzyło i wierzy, że interes Polski niepodległej trzeba wiązać z interesem USA, a nie tylko z dwoma sąsiadami, którzy nie raz sprzymierzali się przeciwko Polsce.
  I po 1989 roku tak się składało, że do jakiegoś czasu można było interes USA w Europie, a zwłaszcza w Europie Środkowo -Wschodniej, wiązać z
  interesem Polski(polityka wschodnia śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego).
  Okazało się jednak, że w pewnym momencie w wyniku zmian w sytuacji geopolitycznej, interesy i polityka USA uległa zmianie w zakresie w którym do tej pory była zgodna z naszymi polskimi interesami , a USA dogadując się z Rosją, poświęciły tę część swoich interesów, które pokrywały się z naszymi i polityką wschodnią L.K.
  Czy L.Kaczyński mógł ulec woli USA i wycofać się z dotychczas prowadzonej polityki?
  Oczywiście że mógł, ale pociągałoby to za sobą określone konsekwencje, musiałby zadziałać wbrew swoim przekonaniom, że realizuje dobrze pojęty interes Polski, a ponadto zdradzić swych partnerów z krajów naszego regionu, z którymi tę politykę prowadził i chciał prowadzić.
  Gdyby był człowiekiem mniej ideowym i nie działał na tej płaszczyźnie, to mógłby próbować załatwiać przy tej okazji swoje prywatne interesy i targować się, by w zamian za ustąpienie(nie kandydowanie ponowne w 2010 roku), otrzymać jakąś rekompensatę(jak np. J Buzek za przyzwolenie na rabunek PZU otrzymał stanowisko Przewodniczącego PE na dwa lata, bo tak słabo go mafia brukselska wyceniła).
  Miał ku temu okazję, gdyż dostał taką propozycję od D.Tuska pod koniec 2009 roku. Bliższe szczegóły zna Pan Ł.Warzecha, który przeprowadził z L.K. wywiad-rzekę(ostatni raz rozmawiał z L.K. na 3 dni przed tragedią).
  Niestety, nie uległ namowom, a w polityce mocarstw sentymentów nie ma, i tzw. "sojusznik" poświęci swego sojusznika, gdy tego wymaga realizacja ważnych jego interesów.
  Tak postąpiły USA pod wodzą Obamy w ramach polityki resetu z Rosją.
  Tak to widzę i opisuję, bo......(Jan z Czarnolasu się kłania).
  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 21:06:38

  Pisze Pan:
  "Mam niestety często wrażenie, że PiS jest jakby koncesjonowaną opozycją. Widać to szczególnie w badaniach ZP. To jest wrażenie, więc staram się o tym nie pisać."
  Panie Zygmuncie, można się powstrzymywać z oceną końcową, ostateczną tej sprawy, ale gdy istnieją poważne wątpliwości w w jej ocenie, to należy ten watek drążyć, nie ulegając jakim politycznie poprawnym modom, ze "nie należy "szargać świętości". Tak, szargać nie należy, ale badać można i trzeba, tego wymaga rzetelność badacza.
  Publikować też można cząstkowe wyniki badań, podkreślając ich hipotetyczność.
  Wracając do opinii wyrażonej przez Pana w cytowanym wyżej fragmencie, że PIS może być koncesjonowaną opozycją, to moje zdanie jest takie, że nie tylko może, ale jest koncesjonowaną opozycją, przynajmniej jeśli chodzi o akt założycielski nie PIS-u, ale środowiska któremu przewodzili Bracia.
  Uczestnikami OS nie mogli być ludzie opozycji demokratycznej, nie mający możnych protektorów, którzy cały proces " tzw. transformacji ustrojowej" ("zmian ustrojowych") kontrolowali (a przecież dobrze wiemy, ze nie był to jeden protektor dla wszystkich uczestników).
  Bracia Kaczyńscy byli opozycją popieraną przez stronę amerykańską i izraelską(to to środowisko od początku głosiło program wejścia Polski do NATO i do struktur Zachodu, wtedy gdy Wałęsa głosił teorię o powołaniu NATO-BIS i chciał zostawić sowieckie jaczejki w byłych bazach ZSRR w Polsce, a wielki demokrata komunistyczny A. Kwaśniewski ogłaszał , ze NATO jest wrogiem Polski).
  Po latach oceniam, że to środowisko proamerykańskie i proizraelskie wierzyło i wierzy, że interes Polski niepodległej trzeba wiązać z interesem USA, a nie tylko z dwoma sąsiadami, którzy nie raz sprzymierzali się przeciwko Polsce.
  I po 1989 roku tak się składało, że do jakiegoś czasu można było interes USA w Europie, a zwłaszcza w Europie Środkowo -Wschodniej, wiązać z
  interesem Polski(polityka wschodnia śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego).
  Okazało się jednak, że w pewnym momencie w wyniku zmian w sytuacji geopolitycznej, interesy i polityka USA uległa zmianie w zakresie w którym do tej pory była zgodna z naszymi polskimi interesami , a USA dogadując się z Rosją, poświęciły tę część swoich interesów, które pokrywały się z naszymi i polityką wschodnią L.K.
  Czy L.Kaczyński mógł ulec woli USA i wycofać się z dotychczas prowadzonej polityki?
  Oczywiście że mógł, ale pociągałoby to za sobą określone konsekwencje, musiałby zadziałać wbrew swoim przekonaniom, że realizuje dobrze pojęty interes Polski, a ponadto zdradzić swych partnerów z krajów naszego regionu, z którymi tę politykę prowadził i chciał prowadzić.
  Gdyby był człowiekiem mniej ideowym i nie działał na tej płaszczyźnie, to mógłby próbować załatwiać przy tej okazji swoje prywatne interesy i targować się, by w zamian za ustąpienie(nie kandydowanie ponowne w 2010 roku), otrzymać jakąś rekompensatę(jak np. J Buzek za przyzwolenie na rabunek PZU otrzymał stanowisko Przewodniczącego PE na dwa lata, bo tak słabo go mafia brukselska wyceniła).
  Miał ku temu okazję, gdyż dostał taką propozycję od D.Tuska pod koniec 2009 roku. Bliższe szczegóły zna Pan Ł.Warzecha, który przeprowadził z L.K. wywiad-rzekę(ostatni raz rozmawiał z L.K. na 3 dni przed tragedią).
  Niestety, nie uległ namowom, a w polityce mocarstw sentymentów nie ma, i tzw. "sojusznik" poświęci swego sojusznika, gdy tego wymaga realizacja ważnych jego interesów.
  Tak postąpiły USA pod wodzą Obamy w ramach polityki resetu z Rosją.
  Tak to widzę i opisuję, bo......(Nasz wieszcz A.M. się kłania).
  Pozdrawiam.

 • @35stan 22:08:19

  Dwie sprawy powstrzymują mnie od głębszej i zarazem bardziej krytycznej analizy dotyczącej PiS:
  1. Może to być zrozumiane jako atak na tę partię, która jednak dość pozytywnie na tle tego dziadostwa i prywaty prezentuje się w Sejmie. I wyłania się pytanie: jeśli nie PiS, to kto? - inne siły patriotyczne są rozproszone i z niewielką (dzisiaj) szansą na odegranie istotnej roli politycznej. Dochodzi do tego związek emocjonalny z tymi, którzy tak tragicznie zostali doświadczeni.
  2. Zajmując się sprawami Smoleńska, poświęcam mniej uwagi na inne wydarzenia. Są ostatnio jakby obok mnie. Pan pamięta na pewno, jak w S24 odchodziłem od wersji przedstawianych przez ZP. Hipoteza 2W wydawała mi się naciągnięta i wtedy przyszło zainteresowanie FYM-em. I na pewno pamięta Pan, jak psychole typy @kaczazupa, @gini czy @nurni sponiewierali mnie i wyzwali. Coś takiego nie spotkało mnie ani ze strony postkomunistów, ani lemingów.
  Staram się oddać wymienionym sekciarzom, co im się należy. Na poważną analizę działalności PiS przyjdzie jeszcze czas, gdy rany się zagoją. Teraz zbyt subiektywnie patrzę na te sprawy.

  Pozdrawiam także.

 • Sądząc po ilości wpisów Cierpisz osiągnął to co chciał,czyli namieszał.

  Pod tym samym artykułem na Wirualnej wpisów....6.

 • @Art 2 01:00:09

  Czy inż K.Cierpisz namieszał? - To jest moja inicjatywa, aczkolwiek w porozumieniu z inżynierem.
  Pisze Pan: "Pod tym samym artykułem na Wirualnej wpisów....6". - Czy mógłby Pan podać link?

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 00:58:44

  Jak zapewne Pan zauważył, ja nie jestem wrogiem PIS-u, ba "od zawsze" jestem ich elektoratem.
  Co innego jednak jest poparcie w wyborach, a co innego krytyczna analiza programu partii i polityki we wszystkich jej aspektach, z polityką wobec zagranicy na czele.
  To co podlega z mojej strony największej krytyce, to zbyt mała asertywność PIS-u w stosunku do USA i Izraela. Mam tu na myśli naiwność(w jakimś sensie) sprowadzającą się do niesymetrycznych działań obu stron we wzajemnych relacjach. Oczywiście nie mam tu na myśli niesymetryczności co do skali poczynań, bo różnica w znaczeniu i potencjale naszych państw jest olbrzymia, ale chodzi mi o to, by ta dysproporcja nie była tak przechylona drastycznie na jedną stronę.
  Chodzi o to, by we wzajemnych stosunkach pomiędzy USA a Polską było więcej polityki typu "coś konkretnego za coś konkretnego", a nie "coś konkretnego" ze strony Polski np. udział w amerykańskich wojnach za gwarancje bezpieczeństwa warte tyle ile wart jest papier na którym zostały zapisane. Mówiąc wprost: odbierajmy zapłatę za usługi na rzecz USA w konkretach(przynajmniej częściowo), a nie za obietnice.
  Wiem, ze Polska z uwagi na swe położenie nie uzyska ze strony USA statusu wasala"(np. wg klasyfikacji zawartej w książce Z.Brzezińskiego" pt. "Wielka szachownica"), z czym wiążą się konkretne i realne obowiązki obu stron(np. taka Korea Płd.), o uzyskaniu statusu regionalnego mocarstwa , nawet nie marząc(np. pozycji Turcji), bo wygodnym od wieków jest dla USA, UK, Francji, rola Polski jako przedmiotu do gry w ich rekach.
  Przedmiot się zużywa, więc się go porzuca(tak postąpiły USA od 2009 roku), by kiedyś po regeneracji znów wykorzystać przy nadażającej się okazji.
  Chciałbym by politycy PIS-u zdawali sobie sprawę z tej sytuacji Polski i tak prowadzili grę z zagranicą(zwłaszcza z USA i Izraelem), by nie marnotrawić sił i środków na mało efektywne podlizywanie się tym państwom, ale by twardo zabiegali o konkretne dla nas korzyści, w zamian za nasze usługi.
  Pozdrawiam.

 • @Kula Lis 62 09:12:18

  Dziękuję za informację i za linki. Za godzinę idę do pracy. Wieczorem zerknę, czy jest reakcja blogerów. Jeśli nie, to wczytam się w te wiadomości.
  Ostatnio mam cholernie dużo komentarzy w S24 i NE, a ponadto zabiegam o I część wywiadu z inż. K.Cierpiszem. On nie pali się do tego, a czytelnicy czekają.
  Przyjdzie też czas (gdy ŁŁ ruszy), by wrócić do Twojej sprawy (co było 20 lutego, wiem z Twojego krótkiego zdania na moim blogu).

  Pozdrawiam.

 • @35stan 09:51:11

  Pisze Pan: "To co podlega z mojej strony największej krytyce, to zbyt mała asertywność PIS-u w stosunku do USA i Izraela". - Znam te sprawy ogólnie, w dużej mierze dzięki Panu. To Pan jest tu specjalistą. Napiszę o tym w notce poświęconej Panu.
  Mnie rażą co najmniej dwie sprawy:
  --- "polityka" uprawiana w tak ważnym i tragicznym obszarze, jakim jest Smoleńsk - mam wrażenie zamiatania sprawy pod dywan, niestety;
  --- brak otwarcia na elektorat 'chwiejny' i nieuczestniczący w wyborach. Zdaje mi się, iż brak poważnych działań w tym zakresie nie pozwala sięgnąć po władzę. Jeśli ma Pan tu inne zdanie, to świadczyłoby o tym, że elektorat PiS jest dość zróżnicowany, a więc możliwości odważnych posunięć są mniejsze niż w przypadku PO. Jeśli Pan myśli podobnie, to trzeba by zapytać, co czynią kadry Prawa i Sprawiedliwości.

  Pozdrawiam.

 • @zygmuntbialas 12:32:19

  To się na portalu zagotowało. Pozdrawiam. :)

 • @Repsol 00:22:45

  I kto by się spodziewał. Dzięki za przedruk wywiadu.

  Pozdrawiam także.

 • @Nathanel 02:32:31

  Krecimy sie w kółko?


  Bilingi panie kolego,

  ponadto już 13 kwietnia doktor Smoszna opowiadał że prezydent dzwonił do niego o tej samej porze,a Marta Kaczyńska w książce "96 końców świata" powiedziała że ojciec dzwonił do niej 0 8.20 i rozmowa trwała cztery minuty

 • @zygmuntbialas 20:45:26

  Dukaczewski zawsze dla mnie brzmiało jak Dukaczewskij

 • @CyprianPolak 14:03:16

  Witam Szanownego Gościa na mym skromnym blogu!
  Pisze Pan: "Dukaczewski zawsze dla mnie brzmiało jak Dukaczewskij". - Jest faktem, że ten człowiek nie przysłużył się dobrze nasze Ojczyźnie.

  Pozdrawiam.