Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Nie biegamy z pałami po ulicach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To oczywista prowokacja - mówi Jarosław Kaczyński. - Chodzi o to, by wywołać awanturę".

Konferencja klimatyczna ONZ ma odbyć się w dniach 11 - 22 listopada br. w Warszawie. "To oczywista prowokacja - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Wiadomo, że przyjeżdżają alterglobaliści, a to elementy awanturnicze. Chodzi o to, by wywołać awanturę. Nie ma przymusu, by to było 11 listopada".

Premier Donald Tusk nie traci pewnoci siebie i wmawia dziennikarzom, że o dacie tego spędu zadecydowano w 2008 roku. Czy mógłby w takim razie poinformować nas, gdzie i w jakim dokładnie czasie odbędzie się konferencja klimatyczna w 2018 roku? - Nie mógłby, bo tego dzisiaj nie wie nikt. Że uczestnicy szczytu klimatycznego (a wraz z nimi wszelkiej maści lewacy) rozpoczną swe wielodniowe rządy w Święto  Niepodległości, postanowiono rok temu w Katarze (znowu ten Katar!). Więc jednak jest to prowokacja. Ohydna prowokacja rządu wymierzona w określoną, coraz liczniejszą zresztą, część społeczeństwa.

Mówi Tusk dalej: "Kluczowe jest, żeby ludzie, którzy uważają, że 11 listopada jest od tego, żeby atakować innych ludzi, wreszcie nabrali jakiegoś dystansu do siebie i zrozumienia, czym powinno być święto narodowe".- Czy tak mówi premier - historyk z wykształcenia? Czy tak zachowuje się Polak? Czy może wreszcie szef rządu uciekać się do prostackich przekłamań i insynuacji? - Nie może. Nie powinien więc mówić, że "goście szczytów klimatycznych to nie są ci, którzy z pałami biegają po ulicach i biją ludzi", bo to jest - urodzona w tuskowym gabinecie - zwykła manipulacja.

                                              * * * * * * * *

69 lat temu, 04 sierpnia 1944 roku, zginął w czasie Powstania Warszawskiego   Krzysztof Kamil Baczyński jako żołnierz batalionu "Parasol" Armii Krajowej. Ten wybitny poeta, urodzony w 1921 roku, chorowity, ciągle zagrożony gruźlicą, stworzył w swym krótkim życiu ponad 500 wierszy. W jednym z nich pt. "Z głową na karabinie" pisał o sobie i swej niechybnej śmierci:

            "Obskoczony przez zdarzeń zamęt,

            kręgiem ostrym rozdarty na pół,

            głowę rzucam pod wiatr jak granat,

            piersi zgniecie czas czarną łapą:

                      bo to była życia nieśmiałość,

                      a odwaga - gdy śmiercią niosło.

                      Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało

                      wielkie sprawy głupią miłością".

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego były śpiewane przez wielu znanych wokalistów, także i przede wszystkim, przez   Ewę Demarczyk:

 

 

KOMENTARZE

 • Tak to jest jak nie ma demokracji bezpośredniej tylko fasadowa.
  Taki tfusk robi co chce.
  Dlatego trzeba bojkotować wybory, aż do skutku - władzy referendalnej dla Narodu.
 • @NUS 14:02:59
  Tusk jest faktycznie człowiekiem niekompetentnym i trudno się dopatrzyć się u niego działań na rzecz polskiego społeczeństwa. Powinien być kiedyś rozliczony za swe liczne decyzje.

  Pozdrawiam.
 • @Nathanel 15:25:05
  Pisze Pan: "PiS to partia oportunistów nie ludzi walki". - W dużej mierze przyznam Panu rację. W sprawie rewolucji trudno mi się wypowiadać. Zauważam tylko brak gotowości Narodu i wielką nierównowagę sił na korzyść władzy. Ona to wie, więc prowokuje.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej