Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Na podstawie danych sfałszowanych można jedynie określić, co na pewno nie jest prawdą" - mówi prof. Mirosław Dakowski.

 

Trzecia część wywiadu z prof. Mirosławem Dakowskim

 

Zygmunt Białas:  Panie Profesorze! Gdy po tragedii smoleńskiej zawiodły instytucje państwa polskiego, skierowały się nasze nadzieje w stronę Zespołu Parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Oczekiwaliśmy uczciwego śledztwa oraz badania przyczyn i okoliczności zamachu. Nie doczekaliśmy się. Dlaczego?

Prof. Mirosław Dakowski:  Może uściślę: W zamyśle Planisty w stronę ZP miały zostać ukierunkowane nadzieje większości Polaków, z konieczności nie-specjalistów. I to na długo się udało. Uznano działania ZP za alternatywę do oficjalnych kłamstw. Ale uczciwego śledztwa ze strony osób wybranych do ZP nie doczekaliśmy się. Tak trwa mać...

Cóż, powiem wreszcie otwarcie:

- Wysiłki naukowych członków Zespołu są sprowadzane na manowce. Jak obecnie sądzę – celowo. Dla kłamstw Zespołu Millera, czy Laska, stworzono bowiem alternatywę – też skazaną na niemoc udowodnienia czegokolwiek. Opartą o sztuczną „wiarę” w fałszywe od początku, cedzone przez MAK i Millera – pseudo-zapisy rejestratorów i zeznania fałszywych świadków.

Istotne a niezbędne dla zbliżenia się do prawdy o Zdarzeniu kierunki poszukiwań są znane z wielu artykułów i analiz [wymieniam niżej]. Tylko, że na wszystkie próby rozszerzenia badań poza szablon: „Na pewno przy Siewiernym rozbił się Tu(101) z wszystkimi 96-ciu osobami (wyszczególnionymi zresztą dopiero później). Próbujmy badać ostatnie sześć sekund lotu” narzucono płaszcz- niewidkę, licząc na złowrogi monopol w mediach oficjalnych.

Po 10-tym kwietnia, czyli po „zniknięciu” 96 osób (potem „znikały” , ściślej - ginęły - następne) oczekiwałem, wraz z całym Narodem, morza dowodów, dokumentów, nagrań monitoringów z Okęcia i Siewiernego, filmów i sprawdzalnych relacji dziennikarskich, zeznań rodzin osób, które znikły. Chodzi o relacje tak sprzed „odlotu”, jak i z ew. ekshumacji. Żądaliśmy wyników badań przyrządów z kokpitu, czy wreszcie analiz autentycznych nagrań z wszystkich rejestratorów, w tym z czarnych skrzynek.

NIC takiego nie zostało udostępnione.Czarne skrzynki, kokpit, reszta wreszcie z coraz bardziej mitycznego „Tu154-101” zostały „zniknięte”, zrabowane. Od lat przetrzymują je najbardziej podejrzani o dokonanie Zbrodni.

Teraz, po przeszło trzech latach, te elementy przestały mieć rangę dowodów: W tym czasie można je było dowolnie zmodyfikować.

Wspomniany brak jakichkolwiek niepodważalnych dowodów na odlot tych 96-ciu osób z Okęcia, na ich przylot na Siewiernyj, czy na katastrofę zmusiło Planistę do stworzenia alternatywy:

Macie do wyboru:

 1. TU-154 (101) miał wypadek na Siewiernym (pijani piloci etc.)

 2. TU-154 (101) został rozbity nad Siewiernym wybuchem, dwoma czy w razie konieczności wieloma wybuchami.

Jest ona sztuczna.

Przy zrabowaniu dowodów i ciągłym wypuszczaniu fałszywek – obie wersje są przecież NIE DO UDOWODNIENIA. I to jest ich zaletą - dla Planisty.

To musi się skończyć!  Dla ilustracji błędnej drogi „analizy niepełnych danych” z doborem bardziej prawdopodobnych wariantów - przytoczę anegdotę z okolic fizyki:

W czasach mej młodości sporo fizyków używało „modelu optycznego” jądra. Zakłada(-ł?) on, że jądra w oddziaływaniu z cząstkami - można przedstawić jako pół-przezroczystą, czyli zamgloną sferę, częściowo pochłaniającą, a częściowo odbijającą te cząstki (np. protony). Model miał ogromne osiągnięcia – wiele wyników doświadczalnych opisywał z ogromną ścisłością. Wielu fizyków go stosowało. Model wymagał adiustacji sześciu parametrów dobieranych doświadczalnie – wyrażających podobno różne cechy jądra. W postaci wyrafinowanej używano siedmiu parametrów.

Byłem kiedyś na konferencji z fizyki jądrowej, zdaje się w Rydze. Wiele referatów dotyczyło właśnie modelu optycznego. Jednak na tej sesji młody Estończyk jasno i elegancko wykazał, że przy pomocy dobierania sześciu parametrów można ... narysować słonia. Dodanie siódmego – umożliwia słoniowi kręcenie ogonem i mruganie oczkiem.

Odtąd starałem się zawsze pracować przy użyciu modeli bez parametrów „dobieranych”. Osoby zarządzające Zespołem Parlamentarnym, przyznając i wykazując wielokrotnie, że kopie „dokumentów” otrzymane z Rosji są sfałszowane – zdecydowały się jednak na wysnuwanie na ich podstawie wniosków o tym, co się stało.

Tymczasem tak logika, jak i praktyka badawcza wskazują, że na podstawie danych sfałszowanych można jedynie określić, co na pewno nie jest prawdą. A doświadczalne dopasowywania niepewnych parametrów spośród podrzucanych przez fałszerzy -– prowadzi np. do wspomnianego „słonia”.

Przykład: Analiza rozłożenia złomu na polanie i kształt plam błota wskazują, że wybuch /wybuchy nastąpiły w spoczynku (v = 0). Jest to oczywiste. Zaś grupy A i B za aksjomat przyjmują, że zderzenie OBIEKTU [utożsamianego z Tu154(101) ] nastąpiło przy v = ok. 270 km/h. Ta ślepota jest im narzucana.

Ci, którzy jak socjalizmu bronią wersji B, są uwikłani w sprzeczności: Podważają dane przekazywane z Centrali Dezinformacji – a jednocześnie na podstawie tych danych usiłują klecić kolejne wersje zdarzenia.

Zarządcy tak wersji A, jak wersji B, ignorują wspomniane powyżej żądania ujawnienia dowodów, rozszerzenia horyzontów poszukiwań.

O panice - a jednocześnie dziwacznej pysze obu tych Zarządów (Wyżej ponad nimi są zapewne ci sami ludzie. Zarządca jest jeden a ma dwóch pod-wykonawców)świadczy fakt, że totalnie ignorują, przemilczają osiągnięcia i argumenty analityków wykazujących, jakie badania i ujawnienie których istniejących dowodów mogą do Prawdy doprowadzić. Napuszczają jedynie na badaczy etatowych trolli – ale ci ostatni są pozbawieni podstawowej wiedzy oraz argumentów.

Grupa A – nie dziwi. Tam mówią, czy piszą prostackie prymitywy. Grupa B – mnie dziwi. Jej szefowie panicznie unikają np. wszelkich działań dotyczących poznania tego, co było wcześniej (los Prezydenta od czwartku na Litwie, los Pasażerów w nocy na sobotę i dojazd na Okęcie itp. – wymieniane często jako zagadkowe). Przykładem tej paniki było polityczne wymuszenie na organizatorach Konferencji Smoleńskiej sprzed roku (w 2012 r.) usunięcia paru referatów umożliwiających wyjście z narzuconego Grupie B zaułka „Sekty Sześciu Sekund” [por. Sekta Sześciu Sekund (SSS). Dwa jej skrzydła, dwie głowy] .

Zygmunt Białas:  We wtorek, 17 września br. Agnieszka Kublik, opierając się na prokuratorskich materiałach z przesłuchań ekspertów ZP, opublikowała w "Gazecie Wyborczej" paszkwil wymierzony przeciw tymże ekspertom, co wywołało gwałtowną burzę w mediach. Co Pan sądzi o całej tej awanturze?

Prof. Mirosław Dakowski:  Atak medialny GW, kilku prokuratur i „rządu” jest obrzydliwy z dwóch powodów: jakaś biurowa wyrobnica mediów oczernia profesorów, o osiągnięciach badawczych których na pewno, jako ignorantka, nie ma pojęcia. Atakujący w imieniu „rządu” – tym bardziej. Stara się przekonać czytające i słuchające miliony ludzi, że (wg. ich mocodawców) nie należy dyskutować o randze argumentów i obliczeń naukowców, a do przekonania owieczek wystarczy próba ośmieszenia nie-merytorycznego. Śmiejcie się z nich, bo JA wam każę!” – coś wyjątkowo prymitywnego.

Po drugie – skandalem jest przekazanie zeznań z Prokuratury Wojskowej – jakiejś kobiecie b. lekkiego prowadzenia „do wykonania egzekucji”. Pytanie niestety retoryczne:„czy śledztwo w sprawie złamania tajemnicy zeznań skończy się ukaraniem winnych prokuratorów?”

Tu chodzi o utrwalenie w ludziach mniemania, że sprawami Polski rządzą bezkarni bandyci – i że mamy do tego przywyknąć. A gadanie, że oficjalnym ekspertem może być tylko członek zatwierdzony przez władzę, i jedynie jego wypowiedzi są prawdziwe i miarodajne – jest idiotyczne.

Przecież o tym, czy hipotetyczna beczka byłaby możliwa nad – czy jednak pod ziemią – przy znanych rozmiarach samolotu i zmierzonej wysokości brzozy (choć i tu były sygnały żenującej impotencji prokuratury) – może zdecydować chłopaczek znający podstawy geometrii.

Przypominam, że o tym, iż król jest nagi, to dziecko powiadomiło tłumy rozentuzjazmowane dziełem renomowanych krawców –. A gdzie jego świadectwa ukończenia kursów krawieckich . A gdzie – dyplom materiałoznawstwa i medioznawstwa? –pyta Kublik.

Prowadzona jest więc operacjaUwierzcie szybko, przywyknijcie! My mamy władzę nad mediami, zmusimy więc was do uznania każdej bzdury”. Słabość, tchórzostwo i skorumpowanie rektorów i środowisk rządzących uczelniami, w tym technicznymi źle rokuje nadziejom na przełom w śledztwie z udziałem uczelni.

Zygmunt Białas:  Mówił Pan kiedyś, link:O inscenizacji-i-o-zespole-a-macierewicza -"Chrystus jest PRAWDĄ. ON zwycięży. Dlatego można i należy śmiało prawdy szukać. Za wszelką cenę". Szukaliśmy, szukamy... Są tego widoczne efekty. Jednak wkrada się znużenie, coraz częściej brakuje cierpliwości i zaufania wśród Blogerów, którzy kiedyś zgodnie współpracowali. Także Czytelnicy są już zmęczeni i zdezorientowani. Czyżby następował nieuchronny koniec naszych dążeń do ujawnienia prawdy?

Prof. Mirosław Dakowski:  Okazało się, że Zbrodnia Smoleńska jest przerośnięta (jak w boczku) i splątana z pozostałymi zbrodniami i patologiami w Polsce. A ponieważ są one spowodowane postępowymi tendencjami w świecie – w sensie ludzkim - jesteśmy bezsilni. Same starania rozumowe nie wystarczą.

Musimy sięgnąć po Broń Bożą.

Z bólem stwierdzam, że zapewne jako Naród jesteśmy jeszcze na tyle bierni, obojętni i skundleni, że Niebo uznało, iż jeszcze „nie należy się nam” Prawda.

Widocznie musimy doświadczyć na sobie wielu więcej kłamstw, zbrodni, niesprawiedliwości, byśmy zrozumieli i uznali, że tylko korne błaganie o ratunek Boga (w Trójcy Jedynego – dodaję dla uściślenia, bo narzucany nam brak logiki i narzucana „religia dialogu” nawet tę oczywistość rozmywają...), przez Wszechpośredniczkę da nam cud ratunku.

W ostatnich dziesięcioleciach z sytuacji beznadziejnych wyrwali się Austriacy (1953-54-55). Na Filipinach - dwumilionowa rozmodlona manifestacja odwróciła widmo krwawej masakry (1986 r.). Węgrzy w 2010-tymzwycięstwo SOBIE WYMODLILI. Episkopat zmobilizował ich do modlitwy różańcowej. W Krucjacie brało udział ponad 10 % Narodu. Starczyło.I kłamstwo Gyurcsány’ego padło.

U nas - episkopat śpi, lub odnosi się wrogo... To jest rozpaczliwe.Tak długo, jak w comiesięcznych Pokutnych Marszach Różańcowych bierze udział, jak w Warszawie, po kilkaset osób - a nie na przykład STO TYSIĘCY - Prawdy nie odkryjemy.

A zwycięskich Krucjat Różańcowych było w sumie - na skalę państw – dziesięć. My nie jesteśmy chyba gorsi! Pamiętajmy o nich!  W sensie ludzkim przyszłe owoce Krucjaty Różańcowej widzę wielorakie:

- W sprawie Zbrodni: Takie przesunięcie czy wahnięcie na scenie międzynarodowej,na skutek których otrzymamy filmy i dokumenty PRAWDY np. z CIA, czy BND i/lub NATO. One przecież tam są... BND próbowało nawet je Polsce przehandlować, ale nie znalazło tu partnera.

- W polityce – zmiana sposobu doboru elit na naturalny.

- W sądownictwie – oczyszczenie z agentury i wywiadów.

- W gospodarce , oświacie, kulturze, Kościele... Itp.

Prawda, że teraz każde z tych zdarzeń uznalibyśmy za cudowne?A to od nas, prostych ludzi, zależy ich spełnienie. Obyśmy to zrozumieli, Polacy, katolicy! Po trzech latach walki widzę też, czuję, jak jestem mały, nieskuteczny i bezsilny.

Ale prawdą jest, że miliony Polaków, sług Maryi, Prawdy potrzebują. I że razem możemy być MOCĄ. I będziemy.Zwycięstwa PRAWDY jestem pewien, ale jak zachęcić Polaków – by zechcieli chcieć, by to zwycięstwo przyspieszyć – nie wiem.

Zygmunt Białas:  W imieniu Czytelników i swoim dziękuję, Panie Profesorze, za udzielenie odpowiedzi. Życzę też Panu wytrwałości i efektów w pracy na rzecz naszej Ojczyzny!

Prof. Mirosław Dakowski: Dziękuję.Długo się wahałem, jakim językiem, jakim stylem odpowiedzieć. Ale ponieważ sytuacja Polaków jest katastrofalna, patetyczna – wybrałem to, co powyżej.

Oby tylko prawdziwi przedstawiciele Narodu się znaleźli. Oni nie okażą się takimi kundlami, jak ci, sztucznie wciskani do sejmu i władz, bo wyłonieni zostaną w sposób naturalny.

Z Panem Bogiem.

==========

PS. Po ew. wyborczej wymianie władz z PO na PiS niczego decydującego, żadnego przełomu w sprawie Zbrodni nie spodziewam się :

- Dołożenie nogi gen. Kwiatkowskiego do trumny Prezydenta było testem na bierność Jarosława Kaczyńskiego i powolność rozkazodawcom. Jak widzimy, po 3,5 latach - test wypada pomyślnie dla „Onych”. JK jest prowadzony, jak byk za kółko w nosie. Kółko nie do zerwania? Przypomina mi się list Juranda przed pokutnym pójściem do Szczytna – że to „zbójcy” porwali Danuśkę...

- Wybór posłów według ordynacji partyjniackiej tworzy pęta (zależności finansowych, niejawnych nacisków i sparaliżowanie prezesów) .

A nowe partie? Od dwóch dziesięcioleci jest zakodowane w systemie wyborczym: „Łączenie przez podział” - piekielnie (dosłownie) sprytnie pomyślane. Z dotychczasowych setek inicjatyw „Polacy, łączcie się - pod MOIM przewodem” – oczywiście nigdy NIC nie wyszło. I wyjść nie może.

Konieczne jest jednak połączenie pod wodzą Chrystusa i jego Matki. To zapewniają jedynie masowe Krucjaty Różańcowe.

KOMENTARZE

 • Smolensk
  Witam!
  Dziekuje za....maraton wiadomości i budowaną świadomości Narodu!

  Jesteśmy i zostaniemy ,,nektarem,,męki,pregierzem Europy!
  Zmowa tz.mocarstw.....obowiązuje po dziś dzień!!

  Spotkania G20 sa tego,,namacalnym,,dowodem!
  Będziemy gnebieni-solo,grupowo,narodowościowo,
  Majątkowe,finansowe,Religijnie,własnościowe ....wszystko jedno...
  .....oni....biorą wszystko,wybiórczo lub jak im,,sie,,POdoba!

  Ustalają ....Nam...a dla siebie....ELdoRadoo!!
  Towarzyszy temu .....bełkot ,obraźliwy ŚMIECH !! ...POgarda Narodem!

  Expertem jest każdy myślący !!
  Dlaczego ,,Polacy,,nie wysłali. NATYCHMIAST ...500 Expertow!!!

  Z każdej dziedziny...2 osoby!!!
  Licząc tylko 2 osoby ...zebrało by sie...ok.1000 a moze 2000 tys.!!
  Rodziny same tez nie zadbały i nie wnioskowali o specjalistów !!

  Wynika z tego,....że my jako państwo,Suweren .....czekamy jak,,idjoci,,!!
  .....a.pan ambaSador....ma własne,prywatne stanowisko....hmmmm!!
  Nic nie kumam....!
  Zgoda panów ....właścicieli lotnisk....kto wydaje zgodę???
  Milczą ....!
  Nagle.....kamery sie ..same wyłączają ?? Ha ha ha..kiedy lubiany Prezydent...wysiada na lotnisku??

  Gdzie sa wszystkie osoby ...Towarzyszące ???
  Przywieziono na ....lotnisko 100 osób ...i nikt Nic ...nie widział !!!

  Fenomen fizyki,atmosferyczny....takiego cudu nawet w carskiej Rosji nie
  ....było !!
  Jest wiele pytań ....ale i Rosja jest wielka i carska,sowiecka,Ruska czy rosyjska,socjalistyczna republika czy wielka Władza Europy??

  Oni maja specjalistów ,,na każdą okazje,,pozdr serd.
 • A TVP...
  Juz nawet nie probuje zachowac choc pozorow bezstronniczosci...
 • Macierewicza Komisja - to Narodowa Misja
  "Na podstawie danych sfałszowanych można jedynie określić, co na pewno nie jest prawdą" - mówi prof. Mirosław Dakowski a motto to przyświeca wyraźnie K.P. pod wezwaniem Antoniego Macierewicza.

  Pan Macierewicz nie jest twórcą żadnej z krążących teorii których nie trzeba przytaczać. Komisja opiera się na "oficjalnych" danych badaczy MAK-u i komisji Millera a jej działalnośc ogranicza się do kontynuowania oficjalnego śledztwa, jako organ Sejmowy, które stara się naukowymi
  metodami oraz autorytetem Światowej klasy Ekspertów, eliminować wszystkie Bzdury, Niedorzeczności i Herezje fizyczne w drodze do PRAWDY.
  Prof. Dakowski - Fizyk który z pewnością zna się na Fizyce jest i był Obserwatorem "katastrofy" oraz Komentatorem niemal od pierwszych jej chwil.WSZYSTKIE uwagi i komentarze Profesora były i są wyważone ,
  ,niezwykle celne i racjonalne, zrozumiałe również ze zwykłego , przeciętnego punktu widzenia i wiedzy przeciętnego obserwatora . Są Celne niezwykłą siłą Logiki i trafiają do każdego . Dziw bierze że Pan Profesor nie dołączył do Komisji Sejmowej wspierając i pełniąc rolę doradczą , tylko ucieka w mistykę i modły.
  Modlitwa nikomu nie zaszkodziła i niewątpliwie pomaga w koncentracji myśli . Myśl jalo proces fizyczny multiplikując się w tłumach moze wywoływać Cuda. Cudom jednak trzeba pomagać czysto materialnie.
  Na Pana Boga liczyć nie można. Pan Bóg zajmuje się Sprawami Świata Najważniejszymi jak pszczelarz miodem. Gdyby zajmował się każdą pszczółką miodu nie było by wcale.Panie Profesorze zapraszamy do Działania - Działania Racjonalnego i Naukowego ,bo tego nie za dużo.
 • @strumyk 12:35:09
  Witam Cię!
  Piszesz: "Nagle.....kamery sie ..same wyłączają ??" - No właśnie!
  Pytasz wcześniej: "Dlaczego ,,Polacy,,nie wysłali. NATYCHMIAST ...500 Expertow!!!" - Aż tylu nie trzeba było. Mogło być mniej, tyle że uczciwych, by mogli stwierdzić, co się faktycznie stało. To znaczy w samym Smoleńsku była inscenizacja katastrofy lotniczej.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @DUCATI 13:13:13
  Po 2007 roku TVP nie była nigdy bezstronna.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 21:49:55
  Miło mi, iż docenia Pan wysiłki prof. M.Dakowskiego w obszarze badania tragedii smoleńskiej i śledztwa. Jest faktem, że bez Profesora byłaby nasza wiedza o tragedii smoleńskiej znacznie uboższa.
  Pisze Pan: "Dziw bierze że Pan Profesor nie dołączył do Komisji Sejmowej". - Otóż Profesor chciał dołączyć, ale ZP go nie chciał, tym samym wystawiając sobie cenzurkę.
  A dlaczego ZP nie chciał, to proszę się nad tym zastanowić.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:08:48
  Szczerze Powiem że Nie rozumiem. Nie posądzam o małostkowość. Profesor
  zajmował się "Smoleńskiem" od pierwszych dni jeśli nie godzin. Śledziłem z uwagą ceniąc sobie jego zdanie.Z niewiadomych mi powodów nie wziął udziału w I Konferencji ,gdzie zda się każdy mógł głos zabrać i wyłożyć swe racje. Przecież Profesora z sali nie "wyprosili ". Wiele Słuszności i Rozsądku przemawiało aby odłożyć na bok ewentualne animozje bo sprawa ważna Narodowa.
  Panu Antoniemu zawdzięczać należy przecież że sprawa nie została zamieciona pod dywan,trwa i wiele się wyjaśniło a że operuje danymi które
  są Niewiarygodne - innych nie ma wyklucza Niewiarygodności i Wszystko.
  Herezji nie głosi. W czym więc "Sęk"?
  Czemu Profesor pośrednio "przyłącza" się do Nagonki na Komisję Sejmową?
 • @koniecPOLSKI 23:57:49 co na to powie ryży kretyn i jego swołocz?
  Badanie ciał po katastrofie smoleńskiej bez polskich lekarzy Przez ponad trzy lata, które minęły od katastrofy smoleńskiej, strona rządowa wespół z prokuraturą, zapewniały Polaków, że w sekcjach zwłok uczestniczyli polscy biegli. Niezalezna.pl dotarła do dokumentów, które przeczą tym słowom. - Dokumenty są ewidentnym dowodem na kłamstwa premiera Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Tomasza Arabskiego i ich ministrów - mówi nam Piotr Walentynowicz, wnuk śp. Anny Walentynowicz.

  Z dokumentu możemy się dowiedzieć jaki był skład "komisji państwowej ekspertów sądowo-medycznych". Próżno szukać nazwisk biegłych z Polski. Wśród jedenastu naukowców nie ma ani jednego spoza Rosji. Skład tej komisji powołano na podstawie postanowienia z 12 kwietnia 2010 r. wydanego przez Główny Zarząd Śledczy Komitetu Śledczego działającego przy Prokuraturze Federacji Rosyjskiej. Koniecznie trzeba podkreślić, że tymi dokumentami dysponuje Wojskowa Prokuratura Okręgowa, nadzorująca śledztwo smoleńskie.  O komentarz do tych dokumentów poprosiliśmy Piotra Walentynowicza, wnuka Anny Walentynowicz, która zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

  - Ten dokument jest ewidentnym dowodem na kłamstwa premiera Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Tomasza Arabskiego i ich ministrów. Bo zapewne wszyscy pamiętają ich wypowiedzi, jak polsko-rosyjska współpraca miała przebiegać na równych prawach. A z tego dokumentu jasno i wyraźnie wynika, że już w pierwszych dniach po katastrofie nie istniała taka współpraca - mówi portalowi niezalezna.pl Piotr Walentynowicz.

  - Staramy się nagłośnić tę informację. Dlatego przedstawiłem ten dokument podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, żeby posłowie, senatorowie mogli się z nim zapoznać. Bo ja, jako osoba prywatna, nie posiadam żadnej siły sprawczej, takiej, którą posiadają parlamentarzyści. Myślę, że w to ich gestii jest dążyć do wyjaśnienia, do wyciągnięcia konsekwencji - dodaje wnuk śp. Anny Walentynowicz.

  Z kopii drugiego dokumentu możemy z kolei dowiedzieć się, że do Moskwy udali się 21 kwietnia 2010 r. biegli Paweł Krajewski i Małgorzata Kwietniewska, ale nie uczestniczyli oni w badaniach, a jedynie "obserwowali procedurę identyfikacji ciał i szczątków".

  Fundamentalne znaczenie ma również inny fragment dokumentu, który potwierdza wcześniejsze podejrzenia, iż polscy specjaliści zostali odsunięci od badań tuż po katastrofie. "Czynności polegające na przyporządkowani ciał i szczątków do konkretnej osoby prowadzili Biegli ze strony rosyjskiej, na podstawie dokumentacji, która na tym etapie śledztwa rosyjskiego nie była udostępniania biegłym z Polski" - czytamy.

  Czy ktoś jeszcze odważy się zaprzeczać informacji, że polscy specjaliści nie zostali dopuszczeni do identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej?!

  Źródło: http://niezalezna.pl/46502-ujawniamy-badanie-cial-po-katastrofie-smolenskiej-bez-polskich-lekarzy
 • @Kula Lis 11:13:58
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/46502-520151380308935.jpg http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/46502-520141380308935.jpg
 • @koniecPOLSKI 23:57:49
  Pisze Pan o prof. M.Dakowskim: "Z niewiadomych mi powodów nie wziął udziału w I Konferencji ,gdzie zda się każdy mógł głos zabrać i wyłożyć swe racje". - Otóż praca Profesora nie została zakwalifikowana. Pisał on o tym i mówił w I lub w II części wywiadu ze mną.
  Złożył także Profesor zeznania w ZP i nie został przyjęty do Zespołu.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 11:13:58
  Witam Cię w nowym dniu!
  Jest faktem, że polscy specjaliści nie zostali dopuszczeni do identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 23:57:49 (II)
  Prof. M.Dakowski przekazał e-mailem:

  "Sam nie mam tam wejścia, więc proszę podać link do :
  SMOLEŃSK: Profesor Jacek Rońda z przykrością informuje
  Może też wyjątki z jego (linka) treści:
  ==============
  Profesor Jacek Rońda z przykrością informuje:

  Kraków 5.10.2012 r.
  Profesor Mirosław Dakowski

  Szanowny Panie Profesorze!
  Z przykrością informuję, że Pana referat pt. „Informacje, jakie można uzyskać metodami logiki i fizyki o zdarzeniu smoleńskim 10/4” nie uzyskał pozytywnej opinii Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej i nie został przyjęty na Konferencję.

  Jeżeli jest Pan, niezależnie od tej decyzji, zainteresowany udziałem w Konferencji zwracamy się z prośbą o dokonanie opłaty konferencyjnej, jej wysokość wynosi 300 zł. Wpłaty należy dokonać na konto:

  Bank PEKAO SA O/Kraków-Rynek Główny 47

  "Konferencja Smoleńska 2012" [xxxx] md
  Profesor Jacek Rońda
  =================================
  Nie dostałem recenzji merytorycznych ani negatywnych opinii Komitetu Naukowego. A dodatkowo poprosiłem prof. Rońdę:

  Szanowny Panie Profesorze,

  dziękuję za informacje.

  Zapewne z pośpiechu nie uzupełnił Pan Profesor swego mail-a o dwie recenzje mej skromnej pracy, jak to jest zwykle przyjęte. Ponieważ człowiek uczy się zawsze, szczególnie na swych błędach, będę zobowiązany za udostępnienie mi tych recenzji, bym mógł wyciągnąć wnioski.

  2) Nie widzę jeszcze PROGRAMU KONFERENCJI.

  A ponieważ nie kupuję z zasady "kota w worku", proszę o udostępnienie szerszej publiczności tego programu.

  Z poważaniem
  M. Dakowski".
 • @zygmuntbialas 12:37:38
  Wiedziałem to od samego profesora. Dobrze, że zamieściłeś Jego odpowiedź, ucina to spekulacje i stawia w złym świetle ZP, że chcą jeszcze widać geszeft na tym robić. Tfu! Pzdr!
 • @Kula Lis 11:13:58
  Co powie? Jak Kretyn nic mądrego:
  Nasi Biegli nie zdążyli - Nie dobiegli ,
  - a tak na zdrowy rozsądek,
  " Prawa" jest taki obrzadek.
  Bo przecieź, po "egzekucji"
  nie robi Nikt Obdukcji !
  Cóż to nam teraz da?
  Pzdr.
 • @zygmuntbialas 12:49:28
  Nie mam słów. Wierzyć się nie chce.! Przykro czytać. Nie wiem co powiedzieć (napisać) !
 • @zygmuntbialas 12:49:28
  Anatomia kublikacji. Chcą sparaliżować badania naukowe. Dziś, kiedy wiadomo, że tekst z pierwszej strony „Gazety Wyborczej” stał się punktem konstrukcyjnym trwającej już tydzień polityczno-medialnej bitwy, warto przyjrzeć się anatomii jego piętrowej manipulacji.

  Komentująca naszą polityczną rzeczywistość w portalu Plac Wolności Irena Szafrańska zaproponowała metodologiczną reinterpretację pojęcia „publikacja”. Asumptem do tej zmiany stał się osławiony tekst autorstwa Agnieszki Kublik, będący pierwszym akordem w koncercie propagandowym. Unisono usłyszeliśmy w nim kilka zmanipulowanych półprawd, parę dobrze dobranych niejawnych dokumentów i całe morze dobrej woli cytujących i przetwarzających pudeł rezonansowych zatrudnionych w mediach głównego nurtu. „Całość przypominała zbiór sentencji, jakie można wyczytać na ścianach każdej publicznej toalety. Stąd mój skromny postulat, by na cześć autorki wprowadzić do słownika terminów prasowych kublikację. Można ją zdefiniować jako »manipulację na bazie kompilacji powstałą w ubikacji w celu kompromitacji«”.

  Metoda dwójmyślenia, czyli do czego prowadzi stawianie pytań

  Praprzyczyną trudnego zadania grupy redaktorów w stopniu magistrów – Kublik, Olejnik, Sobieniowskiego, Krzymowskiego i wielu innych – jest decyzja polityków PiS, którzy po 10 kwietnia 2010 r. postanowili dociekać prawdziwych przyczyn owego tragicznego zdarzenia za pomocą jednej z podstawowych wolności przysługującej obywatelowi wolnego państwa – wolności badań naukowych. Przypomnijmy zatem: zespół parlamentarny do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie ma statusu komisji sejmowej ani komisji śledczej. Jest dobrowolnym, celowym zespołem parlamentarzystów, którzy zajmują się analizą dostarczonych przez oficjalne czynniki dokumentów, opracowań i danych. Do swoich prac zespół zaprasza ekspertów, którzy opierając się na danych dostarczonych przez czynniki oficjalne, szukają dziury w całym. Słowem, robią to, co tysiące naukowców próbujących zakwestionować lub potwierdzić różne teorie, na których zbudowana jest dzisiejsza wiedza.

  Rosjanie twierdzą, że samolot uderzył w brzozę – proszę bardzo, sprawdźmy od początku do końca, czy to uderzenie jest w ogóle możliwe. Którędy leciał samolot? Na jakiej wysokości? Z jaką prędkością? Jaka była jego masa? Gdzie rosło drzewo? Jakiej było wielkości? Jak zostało zniszczone? Okazuje się, że zadawanie podstawowych pytań w tak oczywistej sprawie prowadzi albo do odpowiedzi „brak danych”, albo do wewnętrznych sprzeczności w teorii pancernej brzozy, zwanej też „teorią Millera/Laska”. Dla każdego, kto odbył podstawową edukację, wniosek jest oczywisty – w oficjalnej wersji wydarzeń nie zgadza się nic. Cóż zatem zrobić, kiedy fakty nie pasują do teorii? Rozprawić się z faktami. Przykład dała prokuratura, rozwijając twórczo metodę dwójmyślenia w sprawie trotylu na wraku samolotu. Fraza „wskazania trotylu przez spektrometry nie oznaczają, że trotyl został wskazany” przejdzie do historii polskiej logiki formalnej.

  Przypomnijmy zatem sekwencję zdarzeń. Prokuratura od wielu miesięcy starała się pozyskać zeznania od autorów prezentacji i ekspertyz publikowanych w trakcie posiedzeń zespołu. Ci nie chcieli się na to zgodzić – złożenie przez naukowców zeznań mogłoby bowiem zamknąć im możliwość prezentowania ich ustaleń zgodnie z naukową praktyką (konferencje, publikacje, debaty), gdyż treść zeznań byłaby chroniona tajemnicą śledztwa. W końcu jednak spotkali się z prokuratorami. Wpływ tych spotkań na śledztwo wydawał się żaden... Do czasu zeszłotygodniowej publikacji „GW”.

  Prokuratura dostarcza paliwo

  Kilka godzin po opublikowaniu tekstu w „GW” prokuratura decyduje się na ruch bezprecedensowy – udostępnia całość zeznań z trwającego śledztwa. Natychmiast okazuje się, że „Wyborcza” kłamliwie przedstawiła sens przytaczanych zeznań. Oto można było wykazać, że Agnieszka Kublik w tym i w tym miejscu minęła się z prawdą, w innym wymyśliła cytat, a jeszcze w innym zełgała haniebnie. W dzisiejszym świecie nie jest jednak tak, że wykazanie kłamstwa rozstrzyga jakikolwiek spór. Jest dokładnie odwrotnie. Paliwo, jakie otrzymali przeciwnicy strony rządowej, pozwoliło tak zasłużonym funkcjonariuszom systemu medialnego jak Monika Olejnik trwać dalej na stanowisku: zaproszenie do wieczornego programu publicystycznego w zatrudniającej ją stacji informacyjnej, konferencja prasowa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, starcie dr. Laska z dziennikarzami w budynku siedziby rządu.

  W efekcie opisane w książce „Montaż” Władimira Wołkowa pudła rezonansowe zaczęły koncert, który trwa od tygodnia. Od dziennikarzy stacji newsowych (laur dla Jakuba Sobieniowskiego z „Faktów”) poprzez rzesze usłużnych profesorów – zawsze gotowych do podpisania listu otwartego wspierającego władze i odcinającego się od wichrzycieli, rektorów Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej – aż po pomniejszych wyrobników, którzy – jak Michał Krzymowski – tworzyć musieli analizy oparte na wypowiedziach „dobrze poinformowanych, ale pragnących zachować anonimowość członków kierownictwa PiS” o tym, jak szkodliwy dla prawicy jest Antoni Macierewicz.

  Propozycja Kleibera, czyli gra na odrzucenie

  Niezwykle ważnym elementem medialnej prowokacji, z jaką mamy do czynienia, jest propozycja złożona przez prof. Michała Kleibera. Od początku była obliczona na odrzucenie, choć nikt nie powie tego otwarcie. Polska Akademia Nauk nie stanie się żadnym miejscem debaty o sprawach, które mogą podłożyć ładunki wybuchowe pod najważniejsze punkty podparcia systemu III RP, bo tym samym PAN podkładałaby ładunki pod samą siebie. Dał temu wyraz Daniel Passent na swoim blogu: „Uważam, że ewentualna konferencja będzie kontrproduktywna, rozszerzy tylko pole konfrontacji, grozi nową awanturą. Stanowisko rektorów AGH i Politechniki Warszawskiej w sprawie kompetencji ekspertów Macierewicza, list solidarności z tymi ekspertami podpisują już ich zwolennicy – wszystko to wskazuje na głęboki podział w środowisku naukowym. Grozi nam jedna awantura za drugą”.

  W debacie o ekspertach zespołu parlamentarnego nie chodzi o znalezienie wspólnego punktu widzenia czy ustalenie protokołu rozbieżności. Działanie takie z punktu widzenia establishmentu byłoby bezsensowne. Porównanie dorobku naukowego członków komisji Laska i ekspertów zespołu smoleńskiego jest oczywiste i w sposób jednoznaczny wskazuje na profesorów. Zarówno co do liczby publikacji, cytowań, międzynarodowych konferencji naukowych, jak i punktów, za pomocą których w świecie nauki ocenia się działalność naukowców.

  W całej tej sprawie chodzi o spowodowanie, żeby debata na temat Smoleńska nie toczyła się w ramach sporu naukowego, bo spór naukowy jest przez kontrolerów systemu nie do wygrania. W dziedzinach ścisłych na jego końcu jest bowiem równanie, w którym rozwiązanie jest sensowne lub nie. W naukach technicznych wynik ostatecznego badania jest możliwy do zweryfikowania i sprawdzenia. Na to nie może zgodzić się polski establishment państwa, które 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w ramionach pułkownika KGB dokonało czegoś w rodzaju hołdu lennego: My nad Wisłą będziemy milczeć o waszej roli, w zamian za co wy nad Moskwą umożliwicie nam trwanie. Warunkiem trwania tego układu jest przyjęcie moskiewskiej wizji wydarzeń ze Smoleńska. Za niezalezna.pl
 • @Kula Lis 13:07:33
  Dokładnie pamiętam, co pisał prof. M.Dakowski o swych zeznaniach w ZP oraz o konferencji. Pisałem o tym wyżej, ale przydatny jest tu głos Profesora.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 16:53:44
  Tak było. Nie chciał Pan wierzyć, a ja dokładnie pamiętam i pisałem też o tym. Nie mam żadnych pretensji, bo zdążyłem już zauważyć, iż jest Pan pełen dobrej woli.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 20:46:04
  Jesteś Genialny Kulalisku , w tym sedno tkwi .To jest artykuł który doskonale odzwierciedla stan Badań Smoleńskich na dzień dzisiejszy. Co
  dalej? Czy dojdzie do Konferencji . Czas pokaże .Zaskoczony jestem stano-wiskiem i sytuacją prof. Dakowskiego którego uważam za Inicjatora Śledztwa Smoleńskiego. Myślę że czas By się wydatnie Uaktywnił ,bo brak jego wyważonych i logicznych Racji.
  Pzdr.
 • @koniecPOLSKI 21:39:39
  Pierwszy zaczął mgr inż. Cierpisz ze Szwecji, byliśmy ze sobą w kontakcie od 15.04.2010 i się uzupełnialiśmy, wymienialiśmy się wiedzą, poglądami w tym temacie,potem dołączył prof. Trznadel i Dakowski, jesteśmy cały czas w kontakcie ze sobą, co Zygmunt potwierdzi, ponieważ ode mnie dostał kontakt tak z Cierpiszem jak i z Dakowskim. Ja mam jeszcze z czasu pracy w Zatoce kontakty z generałami USA, z którymi wymieniałem opinie a ich przekazywałem Cierpiszowi, Trznadlowi i Dakowskiemu. Pzdr1
 • @zygmuntbialas 21:28:28 a ja pamiętam jeszcze i to o czym poniżej. Pzdr!
  Czy na pewno tak? "My nad Wisłą będziemy milczeć o waszej roli, w zamian za co wy nad Moskwą umożliwicie nam trwanie. Warunkiem trwania tego układu jest przyjęcie moskiewskiej wizji wydarzeń ze Smoleńska. Pokazuje Pan to co widać na jednej połowie zwierciadła, a milczy na temat tego co widać na drugiej. W zbrodnię smoleńską zamieszana jest nie tylko Moskwa(o naszej stronie nie wspominając), ale również Waszyngton- partnerzy polityki resetu, który był praprzyczyną tragedii smoleńskiej.To dlatego z ze strony "sojuszników" nie doczekaliśmy się nawet "kiwnięcia palcem w bucie" w celu wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. Polityka śp. Prezydenta (proamerykańska wg interesów USA po zimnej wojnie), niewygodna już gdzieś od 2008 roku, gdy wielkie szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA miał B.H. Obama, który widział potrzebę współpracy z Moskwą dla realizacji interesów USA w Azji i na Bliskim Wschodzie).
  Obama poszedł na ustępstwa Putinowi nie tylko w sprawach bezpieczeństwa(rezygnacja z tarczy, redukcja obecności militarnej USA w Europie, układ START II)ale również na rzecz zwiększenia wpływów Rosji w Europie Środkowo Wschodniej, czemu swą polityką wschodnią przeciwstawiał się śp. Prezydent L.Kaczyński. Konsekwencją tego była zgoda na na nowe porządki w Polsce(czyli usunięcie przeszkody). Dowodem na to była i jest postawa Obamy wobec po. rezydenta B. Komorowskiego, który dokonał zamachu stanu w dniu 10.04.2010 roku, przejmując urząd p.o. prezydenta z pogwałceniem przepisów Konstytucji. Podczas konferencji prasowej w dniu 8.12.2010 roku w Waszyngtonie, zorganizowanej wspólnie z po. rezydentem B. Komorowskim będącym z wizytą w USA, komplementował Komorowskiego tymi słowy: "Ta strata, śmierć Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy i polskich liderów spowodowała szok, niemniej pewną ręką doprowadzono do odzyskania równowagi w Polsce(stąd ten rechot nad trumnami jego i ryżego). Byłem pod wrażeniem "przewodnictwa" po. rezydenta Komorowskiego."
 • @Kula Lis 07:04:42
  Kontynuację komplementowania po. rezydenta B. Komorowskiego za "dokonania" mieliśmy ostatnio w dniu 26.09.2013 roku. W tym dniu, podczas pobytu w USA, po. rezydent B.Komorowski otrzymał nagrodę Atlantic Council (Rady Atlantyckiej) zwaną Global Citizen Awards. Nagrodę wręczył Dr Zbigniew Brzeziński. Razem z po. rezydentem B.Komorowskim nagrodę otrzymali: królowa Rania Al Abdullah z Jordanii i Maestro Seiji Ozawa. Frederick Kempe(President and CEO) na zakończenie imprezy, nazwał laureatów " wybitnymi osobowościami". Skąd takie honory dla człowieka, który intelektualnie nie przystaje do dwoje pozostałych laureatów i za jakie osiągnięcia czy dokonania, organizacja dążąca do wprowadzenia Nowego Światowego Porządku(NWO), nagradza. Tu powinniśmy się cofnąć do 2010 roku i zamachu stanu dokonanego w dniu 10 kwietnia, przez po. rezydenta B.Komorowskiego. Ten zamach był też(oprócz celów Moskwy i Berlina w Europie Środkowo Wschodniej) w tym celu przeprowadzony, by usunąć przeszkodę na drodze polityki NWO w Europie, czyli zbliżenia Unii Eurazjatyckiej budowanej wtedy przez Rosję(na razie w postaci Unii Celnej)z krajami byłego ZSRR i Unii Europejskiej pod przewodnictwem strategicznych partnerów: Rosji i Niemiec.Obecnie na tapecie jest budowanie strefy USA- UE. Pójście na rękę Putinowi w 2010 roku, który głosił ideę Unii Eurazji z UE(od Atlantyku po Pacyfik) w strategicznym partnerstwie z Niemcami, było też w zgodzie z interesami sił stojących za NWO.
 • @koniecPOLSKI 21:39:39
  A może porozmawiajmy o firmie ochroniarskiej z Izraela na Okęciu? i wykrytej aferze w przededniu 10 kwietnia: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3108
 • @Kula Lis 07:11:00
  Taaak! Więc cóż nam pozostaje ? Polska nie jest "wygodna" ani potrzebna w Europie i znów zostaliśmy wpuszczeni w kanał.
  " Nec Herkules kontra plures" .
  Nie mozemy podskakiwać bo nie mamy z czym do słońca. Pozostaje nam czekać , po raz trzeci w historii , moze ostatni. Tylko nie możemy pozwolić się zadeptać. Jedyna nadzieja że "Ineligencja" się obudzi i zda sobie sprawę że po "kierowniczej roli jaka jej przypadła we wprowadzaniu Narodu w maliny",przyjdzie kolej i na Nich .Okażą się Niepotrzebni i to bez względu na "Kasę", ile mają i ile się "Nakradli" ale ze względu na jedynie słuszną postawę. Czyli historia zawraca kołem. Wracamy do A.K. czyli Armii Karzącej, Sztyletników, Rządu, Sądu i Trybunału Narodowego albo...siedzimy i czekamy.....na Cud. Czarno to Widzę .Od bardzo dawna. Polska Przegrała wbrew "wieszczpowi" w 44r. kiedy to wymordowano całą warstwę społeczeństwa "Nadzieii" przy wydatnej pomocy i zasłudze pozostałej części społeczeństwa czyli "Przyszłości". Stawiamy na przyszłość mówili ,precz z Reakcją .No i ta akcja okazała się skuteczna. Ciemniacy powolutku wprowadzili Naród do ciemnej Mogiły..... a teraz to Kara Boska .
 • @Kula Lis 11:43:03
  Wiesz,One tu są . Polskojęzyczne. tak jakoś mi śię po tych marszach Niepodległości wydawało na zdjęciach. Twarze niektóre jakby Arabskie czy
  Tureckie. Zdaje się że od czasu " Krzyży Oświęcimskich" (kiedy to było?) One tu przyjechali na "obstawę " i niekoniecznie wyjechali. Po za tym otworzyli jakby oficjalne ośrodki "sztuki walk" Krav Maga i skutecznie uczą i ćwiczą...agitują by się bić na kije ,coś wtym kierunku.
  Tiu ekspertami mogli by byś ,cowboy Dziewulski, Generał co się zastrzelił i jeszcze paru..Po za tym oni mają wytbitne "kiepeły" do robienia różnych "sztuczek" szczególnie z bilokacją jak Copperfield David.Uzdolniony Naród.
 • @koniecPOLSKI 12:10:40
  Nie mamy odpowiedzi na proste pytania. Jak choćby takie: dlaczego doświadczony pilot generał Błasik odbiera wieczorem 9.04.2010r. telefon o zmianach w planie lotu (że generalicja leci razem z prezydentem) i nie reaguje? W jaki sposób cała generalicja daje się upakować do jednego tupolewa? Czy któryś z tępych ,,oficerów" BOR-u czytał coś o historii ZSRR, o KGB lub GRU? Czy w żadnym tępym umyśle nie zaświtała obawa? Że to wszystko wygląda jak pułapka? Że zostali wystawieni? Jak myślisz mój adwersarzu? Pzdr!
 • @koniecPOLSKI 12:10:40
  Popieram to co piszesz.
 • @koniecPOLSKI 12:10:40 Przyjacielu z forum poczytaj to o kim i o czym poniżej.
  Merkel ma akta agenta Stasi obecnie BND(dozorcą jest inny agent BND Graś, a ich nadzoruje ambasador Niemiec w Warszawie b. szef BND, ot taka zbieżność pewnie?) Oscara vel D.Tuska.

  Bardzo wiele czasu i materiałów poświecili dziennikarze na temat osławionego agenta STASI obecnie BND, wschodnioniemieckiej odmiany SB. Agenta o pseudonimie OSCAR który największe szkody uczynił w Gdańskiej Solidarności i porównywać go można tylko do znanego agenta SB Olechowskiego, Myszka oraz tw. WSW i SB Bolka.

  Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI obecnie BND i SB to oczywiście Donald Tusk, nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie, ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost OSCAR to D.Tusk.

  Czy to sprawa ostrego konfliktu na linii socjalistów francuskich z obecnym rządem Niemiec, czy raczej zmiana kursu polityki Unii Europejskiej, nie jest to do końca jasne , ale zaczyna się demontaż układu Angeli Merkel.

  Ukazanie się w bardzo szybkim tempie książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna wywołało burze w Niemczech.

  Książka ta dotyczy życia i działalności Angeli Merkel w NRD i odsłania nieznane , a raczej utajnione dotychczas czarne strony życiorysu obecnej kanclerz Niemiec.
  … Wir können belegen, dass Angela Merkel dem DDR-System näher war als bislang bekannt. Während ihrer Tätigkeit an der Akademie der Wissenschaften der DDR war sie an ihrem ­Institut Funktionärin, beispielsweise von 1981 an als FDJ-Sekretärin für Agitation und Propaganda, was sie bis heute bestreitet. Außerdem saß sie in der Betriebsgewerkschafts-Leitung.“ …

  tłumaczenie:
  Jesteśmy w stanie udowodnić ze Angela Merkel systemowi NRD była znacznie bliższa aniżeli dotychczas jest nam to znane.
  Podczas swych zajęć na akademii nauk w dawnej NRD była funkcjonariuszka partii i tak w roku 1981 dla przykładu była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ oraz członkiem władz komisji zakładowej tejże uczelni.

  Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière, wysoko postawieni działacze byłej NRD byli nie tylko opiekunami ale także osobami prowadzącymi Angele Merkel. Pod koniec bytu NRD byli tymi którzy tworzyli we wschodnich Niemczech oddziały zachodnioniemieckiej partii CDU.

  Autorzy książki zapewniają, że są w posiadaniu licznej dokumentacji potwierdzającej wcześniejsze życie pani kanclerz i są gotowi skonfrontować fakty z Angelą Merkel.

  Co na to pani kanclerz ?

  …Was sagt die Kanzlerin?
  „Das wollten wir natürlich von ihr wissen. Aber Angela Merkel ließ uns durch ihren Regierungssprecher mitteilen, Sie habe keine Zeit zur Beantwortung unserer Fragen.“

  Tłumaczenie:
  …to także chcielibyśmy wiedzieć. Niestety pani kanclerz powiadomiła nas przez swego rzecznika prasowego, że nie ma czasu na odpowiedzi….

  Wygląda na to, że model zwany okrągły stół nie był przygotowany tylko dla Polski lecz dla całego Układu Warszawskiego a wszelkie akta, wszelkich służb, służą obecnie do sterowania polityką nie tylko w Polsce.

  Spektakularna akcja z wdzieraniem się obywateli byłej NRD do budynków STASI i niszczenie akt, była równie dobrze wyreżyserowana jak egzekucja rumuńskiego dyktatora Caucescu.

  Chwilowo agent Stasi obecnie BND o ps. OSCAR jest bezpieczny, ale musi pamiętać ze w polityce nie ma żartów i spadają nie tylko samoloty, ale także łby zdrajców.

  Miroslaw Mrozewski • salon24.pl
 • @Kula Lis 12:13:55
  Skąd wiesz Kulalisku jak Oni byli rozlokowani i czym lecieli ? Skąd masz pewność ze wogóle czymś lecieli i gdzie? To że jakiś samolot lądował czy
  "rozleciał" się nad Smoleńskiem nie znaczy że to był Ten samolot i że na pokładzie byli pasazerowie .Mogła to być"makieta" np. : ten "remontowany" co się nieopłacało remontować ? To Mogło się opłacać rozwalić. Komunikat:
  Załoga żyje? nieopatrznie puszczono w eter ,tak że polskie BORowiki szukały po Smoleńskich szpitalach a nie znalazły bo nie miały mapy?
  Sztuka Filmowa to Wielka sztuka. Dobry reżyser zrobi taki film że wszyscy płaczą ,nawet ze trzy dni po wyjściu z kina.
  Widzisz na zdjęciu : Brzoza - z wbitym czerepem duralu z samolotu ?
  za parę dni - Nie ma. za Tydzień Dwie brzozy z "odłamkami"!
  Jeden mówi ;Samolot wybuchł.Drugi samolotu wogóle Nie Było.!
  Komu Wierzyć ? Życie to Kino!

  Mówią: Błasik z generałami i Prezydentem polecieli JAKiem ,przed godz. 6,00 .póżniej JAK z reporterami , potem TUtka z "wycieczką" .
  Też możliwe. Jakiegoś JAKA "brakowało", podobno nie mogli się doliczyć.
 • @
  Dodam . Przeczytaj ;
  http://bombardier.neon24.pl/post/99341,prowokacja-czy-fakt
 • @koniecPOLSKI 12:54:07
  Dlatego 36 SP zlikwidowano, dokumenty zniszczono, ponieważ jednego Jaka40 zabrakło na stanie.
 • @koniecPOLSKI 12:54:07
  Ja jestem wyznawcą zamachu, opisanego przez Cierpisza, Dakowskiego, Trznadla od 15.04.2010 To były pytania celowo zadane Laskowi jak i ZP. do dziś cisza jak i na wysłane im materiały Cierpisza i w/w oraz moje osobiste uwagi. Ja jestem przekonany do maskirowki, oni zostali przejęci w Warszawie, lub w drodze do Warszawy, etc...Resztę masz w materiałach Cierpisza i nie tylko Jego, w/w także. No i Komorowska, żona generała mówiła, że on wyszedł z domu przed 4 rano, więc nie miał fizycznej możliwości dotrzeć na Okęcie przed odlotem, etc...
 • @koniecPOLSKI 12:58:26
  Raczej prowokacja/ostrzeżenie dla ryżego i jego swołoczy z bulem na czele, że mają coś więcej na nich.
 • @koniecPOLSKI 12:54:07
  Zwróćcie uwagę - 2 samoloty!!!!!!!!!!????? na lotnisku w Malborku, taką mamy armię! i ochrona prywatnej firmy !!!!! POlskie wojsko - agencja ochrony na warcie i katering z knajpy. Dwa ruSSkie samoloty myśliwskie Mig-29 chronią przestrzeń powietrzną NATO w północno-wschodniej części Europy!? Toż to dla ruSSkich żadna przeszkoda, jeden stary kukuruźnik je załatwi! Do tego jeszcze ruSScy je "pilnują" - ale jaja
 • @Kula Lis 13:06:44
  No Widzisz, a o rewelacjach StASi czytałem. Nie jestem zaskoczony.
  Jak zapewne Ci Wiadomo do !939 roku " Dwójka" II rzeczpospolitej miała na "widelcu" zarówno V Kolumnę jak i całą Sowiecką rozwiedkę z KPP. To dlaczego się z Nimi pieścili długo by pisać i Tęgie głowy próbowały. Wiadomo tylko ze był to BŁĄD.Wielki Błąd.
  Racjonalnie patrząc to od połowy ubiegłego wieku ,t.j.oczywiście myślę po 1865 roku, Carska Ochrana rozwijała i na dużą skalę prowadziła ,niezaleznie od represji, politykę rusyfikacji polegającą na tak zwanych ."matrioszkach".
  Jest, było to kontynuowane z aprobartą "sprzymierzeńców" przez cały okres Okupacji niezależnie od wzajemnych nieporozumień pomiędzy nimi. Po skończonej wojnie kartoteki zostały "Uporządkowane", strefy wpływu , zakres współpracy i role ustalone. Przez 150 lat te struktury się rozrosły i umocniły . Próby ustalenia "KTO jest KIM " w Polsce są obecnie skazane na niepowodzenie. Akta i zapisy Metrykalne w olbrzymiej większości uległy zniszczeniu. Próby odtworzenia dokumentów Polskiego Tow. Genealogicznego są prowadzone ale pod ustawą Ochrony Danych osobowych obejmują okres do końca XiX w, bodajże.
  Agentura Wpływu daje znać o sobie w każdej dziedzinie. Służby zostały praktycznie rozwalone. Sejm i Rząd jest Nieusuwalny i robią Co chcą a nie to czego chce Naród. Polacy tak Sami Wybrali .Nie ma rady.
 • @Kula Lis 23:05:40
  "co Zygmunt potwierdzi, ponieważ ode mnie dostał kontakt tak z Cierpiszem jak i z Dakowskim". - Tak było - potwierdzam.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 07:04:42
  "W zbrodnię smoleńską zamieszana jest nie tylko Moskwa(o naszej stronie nie wspominając), ale również Waszyngton - partnerzy polityki resetu, który był praprzyczyną tragedii smoleńskiej.To dlatego z ze strony "sojuszników" nie doczekaliśmy się nawet "kiwnięcia palcem w bucie" w celu wyjaśnienia tragedii smoleńskiej". - Tak, zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 11:43:03
  Dzięki za link. Zerknąłem - interesujące sprawy. Przeczytam wieczorem dokładnie.

  Z pozdrowieniem.
 • @koniecPOLSKI 11:56:18
  Pisze Pan: "Czarno to widzę. Od bardzo dawna. - To fakt. Nie jest radośnie.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 14:02:35
  Pan Profesor napisał znamienną a ciekawą kwestię:
  - " Analiza rozłożenia złomu na polanie i kształt plam błota wskazują, że
  wybuch /wybuchy nastąpiły w spoczynku (v = 0). Jest to oczywiste.
  Zaś grupy A i B za aksjomat przyjmują, że zderzenie OBIEKTU
  [utożsamianego z Tu154(101) ] nastąpiło przy v = ok. 270 km/h. Ta
  ślepota jest im narzucana " - co jest Przekonywujące .
  Jednakże:
  a) Rozpad samolotu następował już dużo wcześniej na kilkaset metrów
  przed "miejscem" wybuchu(ów) .
  b)Wybuch w powietrzu wyglądał by tak jak z fragmentami kadłuba
  - cały teren łącznie z krzakami zasypany byłby szczątkami pasażerów
  i ich bagażem. Tymczasem okazane zwłoki i osobiste przedmioty były
  "CAŁE"

  W związku z tym Prosimy o Komentarz:
  - Czy możliwe jest,opierając się na znanym zdjęciu satelitarnym:"Miejsce
  dwu wybuchów" ,że samolot był w stanie "wylądować" na dystansie
  myślę ok. 100-150m.,poczynając od pierwszych śladów(kół) na ziemi ?
  Oczywiście gubiąc skrzydła , koła , itp i lądując na bagnistym
  zadrzewionym zakrzaczonym terenie.
  Potwierdzały by to zdjęca Niemieckiej Telewizji "Bild" zamieszczone w
  Internecie pod tytułem - Kadłub Cały !
  Biorąc pod uwagę 12 ton paliwa i kilkadziesiąt litrów sprężonego tlenu
  w butlach które znikły bez śladu,mozliwe że "Zamach" to niczym nie
  uzasadniona teoria, Tylko Nieszczęśliwy Wypadek- Przypadek że po
  Wylądowaniu i w Zdenerwowaniu Pan Prezydent zechciał zapalić
  papierosa.....Tu , zaś na pokładzie TU powstała wskutek całkowicie
  nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności samoistna Bomba
  termobaryczna i ....... Nieszczęscie Narodowe Gotowe.
 • @koniecPOLSKI 14:39:05
  Une już nie wiedzą co podawali tydzień temu, nie mówiąc o 3 latach. Przecież w raporcie MAK pisze jak byk, a mam go na dysku, że Tu miał prędkość na granicy przeciągnięcia czyli ok. 170/h!!! Aby dobrze i wiarygodnie łgać trzeba mieć fenomenalną pamięć, a czego żądać od tłumoków? liczą, że my mamy taką samą pamięć? tu się zawiedli. Pzdr!
 • @Kula Lis 16:12:08
  Masz na rozwianie swoich dylematów odpowiedź .
  http://sigma.neon24.pl/post/99609,problemy-z-posmolenska-dematerializacja
 • @Kula Lis 12:13:55
  Piszesz: "Nie mamy odpowiedzi na proste pytania". - To prawda. Podajesz przykłady. Pamiętaj, że pomieszane są od początku fakty z faktoidami, tj. faktami medialnymi.
  Pytasz np.: "W jaki sposób cała generalicja daje się upakować do jednego tupolewa?". - Ja sobie nie stawiam tego pytania, bo taki fakt nie mógł wystąpić.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 14:39:05
  Czy jest możliwe? Podaje Pan przy tym kilka faktów, które mówią: "niemożliwe". Proszę dodać do tego cały zestaw braku dowodów rutynowych czynności i faktycznych świadków. Wtedy zwątpi się nie tylko w hipotezy Miller /Laska, ale i ZP.
 • @zygmuntbialas 21:30:41
  Właśnie. Czy z czysto Fizycznego i tylko, naukowego, punktu widzenia możliwe.Bo w teoriach i filmach Wszystko jest możliwe,nawet jeśli ze sobą sprzeczne.
  Więc samolot o masie 80 ton podchodzi do lądowania z prędkością ,mniej niż 170km/h - t.j. prędkością przepadania ,kapotuje na bagnistym lasku-krzakowisku o przeciętnym zadrzewieniu t,j. brzozolasku ,drzewka h=4-10 m, średnicy do 10-15cm. Zakładając jakieś typowe (np.dla takich katastrof ) "opory" terenu jak i uszkodzenia konstrukcji .
  Przykładem, przytaczane i znane wypadki Tupolewów potwierdzały iż ląduje , dając sobie radę z Dużo Grubszymi drzewami i gęstym lasem ale parametry tych "Eksperymentów" są nieznane.
  Zresztą Pan Profesor doskonale zna realia .
  Tu chodzi o określony odcinek strefy lądowania t.j. czy wyhamuje.
  Dosłownie; czy film "Bilda" może być dowodem że wylądował a dopiero potem nastąpił Nieszczęśliwy wybuch.
  To by świadczyło iż Pan Cierpisz, Pan Trznadel , Pan Dakowski oraz Wszyscy Eksperci Komisji Pana Macierewicza a nawet sławny FYM mają ,
  czy mogą mieć w jakiejś części RACJĘ.
  Wtedy Pan prof. Dakowski mógłby stworzyć Grupę "C" i wyjaśnić Śledztwo Smoleńskie łącząc wszystkie z teorii.
  Pzdr.
 • @Kula Lis 13:07:33
  Witam. Ciekawe, dlaczego ZP Macierewicza zajmuje się rzekomą "katastrofą" a nie bada, co się działo z Ś.p. Prezydentem L.Kaczyńskim od 08.04.2010r , kiedy miał być na Litwie a potem w Pradze! Dlaczego nie bada sprawy braku monitoringu na granicy państwa, jakim jest lotnisko?
  Monitoring jest podwójny albo potrójny i ma niezależne zailanie!!! W nocy z 09.04.2010 na 10.04.2010 r ok godziny zgasło światło na lotnisku Okęcie i także połowa dzielnicy Ursynów nie miała prądu!!!
 • @Kula Lis 12:13:55
  Witam. Ta wycieczka nie wsiadła do tego TU-154M, tylko została "zabezpieczona" na podstawie komunikatu z 09.04.2010 r o" zagrożeniu atakiem terorystycznym samolotu pasażerskiego w UE". Św.p. aktor Zakrzeński został wyrwany z łóżka dwie godziny wcześnej i odwieziony autem z domu. Szefowa adwokatury p.Indecka miała przyjechać z Łodzi autem i to auto znaleziono ok 50 km od Warszawy na parkingu marketu!!!
  To pokazuje, żw w Smoleńsku była ruska maskirowka!!!
 • @zibi 23:27:26
  Dlatego że Pan Macierewicz bada co wie i Wie co bada.!
  Sprawy monitoringu tak lotniska jak i Prezydenta należą do BORu .
  Zasilanie Lotniska ( pewno ma Awaryjne) to na lotnisku są słuzby a Dzielnicy
  to PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Okęcie i
  Ursynów.
  Pan Macierewicz jest humanistą Historykiem i specjalnie się na tym znać nie musi.
  Wystarczy że kieruje Pracami ,czy Komisją ,na tym się Dobrze zna - Na Kierowaniu i Bardzo Dobrze to robi ( Jak widać i Słychać) wzbudzając głosy zazdrości czy zawiści (krytyki).
  Myślę że Kula Lis też tak myśli, więc odpowiadam. Kula Lis już śpi.
 • CIEKAWA JEST REAKCJA ANONIMÓW NA PRO-WASP-OWSKIEJ FRONDA.PL...
  Otóż wrogo zareagował przeciwko Dakowskiemu bloger "Gaius Marius"
  Pisze ten Pan (czas 29.09.2013, 17:44) następujące słowa;
  "Próbowałem czytać, ale albo to ja z ilorazu obleciałem przy niedzieli (mam nadzieję, że tylko przy niedzieli), albo ten wywiad to straszny bełkot. Ktoś mógłby mi w prostych słowach objaśnić, o co profesorowi chodzi?"
  Ciekawe, prawda? Jasny i prosty przekaz Dakowskiego, a tu taki atak; że bełkot...
  Ktokolwiek by wiedział kim jest ów "Gaius Marius" - proszę się dowiedzieć, czy była to osoba zaangażowana na forum Frondy w grę Służb maskującą polski udział w wojnie w Gruzji w lipcu 2008?
  ----------------
  http://www.fronda.pl/forum/wywiad-z-prof-dakowskim-na-temat-smolenska-wyjasnia-pewne-mechanizmy,52125.html
 • @zygmuntbialas 12:40:15
  Zamiast podać informację w spoób wyjątkowo skomplikowany, nie lepiej odpowiedzieć na proste pytanka panie Dakowski, Pan ciągle coś kombinuje z swoją szczerością co do nie podważalnych faktów?

  1. Kto w kwietniu 2010 był zwierzchnikiem SZ?;
  2. Za co odpowiada Zwierzchnik SZ?
  3. Kto w kwietniu 2010 był Dowódcą Sił Powietrznych?
  4. Za co odpowiada D-ca SP?
  5. Kto w kwietniu 2010 sprawował bezpośredni nadzór nad 36 spec. pułkiem?
  6. Za co odpowiada w SZ. RP bezpośrednio sprawujący nadzór?
  7. Podaj warunki atmosferyczne na lotnisku Siewiernyj (2010 w godz. 7.00-10.00)
  8 Podaj minimalne warunki ww. lotniska
  9. Podaj minimalne warunki dla samolotu TU-154M
  10 Kiedy i od kogo załoga otrzymała ostrzeżenie, że nie ma warunków do lądowania?
  11. Który pilot miał uprawnienia do DTWA?
  12 Kto z członków załogi miał uprawnienia do prowadzenia korespondencji w języku rosyjskim?
  13. Czy podczas manewru podeści do lotniska w kabinie załogi przebywały osoby postronne?
  14 W jakim reżimie załoga podchodziła do lądowania?
  15. Czy załoga słyszała ostrzeżenie, że samolot niebezpiecznie zbliża się do ziemi?
  16. Czy znacie zapis rozmowy między braćmi Kaczyńskimi w czasie lotu do Smoleńska?
  17. Dlaczego w ostatniej chwili rabini wycofali się z lotu do Smoleńska?
  18. Dlaczego L. Kaczyński nie był w Katyniu przez całą kswoją kadencję, tylko w roku wyborczym?
  19. Dlaczego przed wylotem do Smoleńska panował totalny chaos organizacyjny w kancelarii prezydenta np; lista osów lecących do Smoleńska, brak kontaktów kancelarii z BOR-em itd.
  20. Dlaczego Macierewicz nie udał się natychmiast na miejsce katastrofy tylko wsiadł w pociąg i do Warszawy?
  21. O ile czasu spóżniony był L. K na lotnisko Okęcie, czy była sansa na lądowanie samolotu przed mgłą gdyby nie spóżnił się L.K? itd
 • ----abstrahując o zamachu --trzeba dokopać się do dna
  -------- żeby zrozumieć -czyja pokrywka

  http://blog.rp.pl/rybinski/2008/03/09/zawlaszczony-marzec/

  http://gazetaobywatelska.info/news/show/697
 • @zygmuntbialas 12:49:28
  Zapis lot do Tbilisi, na pomoc żydowskiej agenturze w Gruzji, która z winy agenta Saakaszwiliego utraciła część swojego terytorium

  Lech Kaczyński: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
  Grzegorz Pietruczuk: Pan, Panie Prezydencie.
  Lech Kaczyński: To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tbilisi.
  - Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy.
  Autor: prezydent Lech Kaczyński, 15.22
  Opis: po wyjściu z kabiny pilotów, do dziennikarzy i notabli lecących samolotem.
  - Jeszcze się policzymy!
  Autor: prezydent Lech Kaczyński
  Opis: wypowiedziane podczas wychodzenia z samolotu do kapitana Grzegorza Pietruczuka.
  - Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia [tak w oryginale] oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa?
  Autor: Karol Karski
  - Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej.
  Autor: Karol Karski
  Opis: o kapitanie Grzegorzu Pietruczuku
  Co do kpt. Pietruczuka to poleciał jeszcze raz z ratownikami na Haiti. Później przeszedł w stan spoczynku, wpadł w depresję - tego co mi wiadomo po całej nagonce na jego osobę ze strony ludzi prezydenta miał załamanie nerwowe. Pilot Protasiuk był w czasie lotu do Gruzji II pilotem kpt. Pietruczuka . Presja na niego była . A co do przygotowania lotu do Smoleńska wystarczy poszukać w internecie, żeby zobaczyć, że miało to charakter pospolitego ruszenia: niedokładna lista pasażerów, zbyt późny wylot. Presja na kpt. Protasiuka wynikała z chaosu całej tej eskapady oraz z doświadczeń pilota z wizyty w Gruzji. Spróbujcie postawić się w jego sytuacji. Co by nie zrobił to źle.
 • @zygmuntbialas 22:02:53
  Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Oto dwa cytaty, ilustrujące pogląd Josepha Goebbelsa na oddziaływanie propagandy. A teraz zastanówmy się, jak często w mediach wypowiadają się przedstawiciele MAK i PKBWL nt. przyczyn katastrofy TU-154 w Smoleńsku, a jak często swoje teorie (dość zmienne) przedstawiają zwolennicy spisku, czyli zamachu?
  Która wersja nosi znamiona prawdy, a która kłamstwa, jeżeli rozpatrzymy to przez pryzmat tych dwóch zasad Goebbelsa? I kto w swoim sposobie formułowania poglądów przypomina bardziej metodologię wspomnianego ministra Rzeszy? Na raz sformułowaną wersję PKBWL, jest już niemal tysiąc odmiennych wersji (niejednokrotnie
  sprzecznych ze sobą - np. sztuczna mgła i drzewo, a wybuch w powietrzu i bez drzewa). Co człowiek - to pogląd. Mnóstwo publicznych wypowiedzi opiera się na sformułowaniu "ja wierzę..." a dalej jest określona teoria. Jeżeli samolot wybuchł w powietrzu, to po co było dobijać rannych? Jeżeli samolot nie rozbił się o drzewo, to dlaczego jest awantura o to, że Rosjanie wycięli drzewa?
  Co wybuchło na pokładzie samolotu: trotyl, czy bomba termobaryczna? A może jedno i drugie? Jeżeli w ogóle nastąpił wybuch, to dlaczego ocalały bębenki uszne ofiar? (np. ekshumowanego Wassermana, czy Walentynowicz). Jeżeli to była bomba termobaryczna, to dlaczego został niespalony wrak? (jak sama nazwa wskazuje podczas wybuchu takiej bomby następuje niezwykle wysoka temperatura, a samolot jest zbudowany z łatwotopliwego aluminium) Dlaczego na potwierdzenie hipotezy wybuchu nie wskazują zapisy rejestratorów, ani stan przedmiotów znalezionych na miejscu? Np. sztuczny horyzont (taka kulka niebiesko-czarna z podziałką pod kreską symbolizującą samolot) odnaleziony na miejscu zatrzymał się w pozycji odwróconej i przechylonej o około 200 stopni co wskazuje na to, że samolot w chwili uderzenia o ziemię "leżał na plecach" z lekkim przechyłem. Dlaczego nie znaleziono dowodów na działanie rzekomego meaconingu? Dlaczego jest tak wiele hipotez nt. zamachu przeciwko jednej tylko o wypadku? Dlaczego na głowie prezydenta ocalały włosy, a na ciele odzież, skoro miałby on zostać spalony w wybuchu bomby termobarycznej?Jeżeli nie było mgły (jak twierdzą niektórzy), to dlaczego piloci zeszli tak nisko? Powinni przecież widzieć lotnisko z wysoka. Jeżeli lot był spóźniony o pół godziny, to jak zaplanowano wybuch, który rzekomo miał miejsce na kilkanaście sekund przed wylądowaniem samolotu? Gdyby lot był planowy, to wybuch zniszczyłby pusty samolot na lotnisku, gdy wszyscy byliby już na uroczystościach w Katyniu.
  Jeżeli bombę odpalono zdalnie, to kto i jak to zrobił? Dlaczego zeznania świadków w większości przypadków umiejscawiają jakieś odgłosy wybuchów w czasie, gdy samolot (lub jego resztki) leżał już na ziemi (np. tak twierdzą piloci z Jaka-40)?
  Sporo tych wersji spiskowych przeciwko tylko jednej wersji PKBWL i MAK. A przecież całe 100% historii tego zamachu" jest na nagraniu rozmów pilotów w czasie tej mglistego wylotu. Jest też nagrane, kto przychodził i co mówił. Jest tez wycie ostrzegawczych urządzń made in USA i spokojne odliczanie jednego pilota, ile ich dzieli metrów od śmierci: 120 110 100 0 80 70 60 50 40 30 20 10 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!! A polski kapitan samolotu NIE MIAŁ ABSOLUTNIE UPRAWNIEN ABY ZEJŚĆC PONIŻEJ 120 metrów bez widoczności lotniska.
  ABSOLUTNIE. Kto mu rozkazał? Tusk, Putin, Merkel, Obama, Łukaszenka? A może ruda Julka z Mokotowa?
  Możliwe, że cynicznego brata męczennika nachodzi momentami zwątpienie, czy dalej ciągnąć tę tragifarsę. Ale jak teraz to wszystko odkręcić? Przecież wówczas zaciśnie mu się na karku pętla, którą sam dobrowolnie sobie założył! Zabrnął w sam środek szamba, więc jakikolwiek sensowny odwrót nie jest możliwy. Pozostaje ucieczka do przodu, do psychiatryka. Czy choć ten jeden jedyny raz w życiu ten tchórzliwy człeczyna zbierze się na taką odwagę? Czy, jeśli przez ponad 60 lat pojęcie honoru było mu obce - na koniec nędznego żywota łaski i zaszczytu tegoż honoru dostąpi?
  Wątpię. Czy w końcu Macierewicz z swoimi ludżmi prawdopodobnie z CIA, zażąda od swoich mocodawców z USA lub NATO treści rozmów braci w czasie lotu do Smoleńska, która to rozmowa jest kluczem do wyjaśnienia tej katastrofy. Tak samo Macierewicz ani słowa nie chce wypowiedzieć, dlaczego rabini w ostatniej chwili zrezygnowali z lotu do Smoleńska???
  Czy prawdą jest, że tym samolotem TU-154 były transportowane rakiety typu ,,Grom” na rzecz Gruzji w 2008 roku???
  Panie Zygmincie, kiedy TVP była beztronna, zawsze była cenzura, czy to za komuny Peło czy pisuaru, wszyscy wiosłowali pod fałszywe antypolskie ideologie. Wildstein i obiektywizm, Sakiewicz i niezależny?????? od kiedy garbonosy są przyjaciółmi Chrześcijan???
 • @zibi 23:39:38
  Wiem, znam to, pisałem już o tym w 2010 roku, oraz Cierpisz. Pzdr!!!
 • @Eugeniusz Sendecki 04:12:47
  .....ruszyliśmy gniazdo os.
  Może Nas zaboleć Nos.
  Wsciekła osa, tak wypada
  że na nosie wtedy siada
  i jak nie ubijesz gada
  to nadzieja twa w okładach.
 • @koniecPOLSKI 17:14:06
  Dziękuję za link do tekstu Sigmy.
  Tekst znajduje się zresztą na SG.

  Z pozdrowieniem.
 • @koniecPOLSKI 23:04:20
  Z oficjalnymi danymi, ujętymi potem w hipotezie MAK oraz raporcie Millera polemizował prof. M.Dakowski stosując prawa fizyki i logiki. Według niego (także według mnie) jest niemożliwe, by średniej wielkości brzoza była przyczyną katastrofy.

  Pozdrawiam.
 • @zibi 23:27:26
  "dlaczego ZP Macierewicza zajmuje się rzekomą "katastrofą" a nie bada, co się działo z Ś.p. Prezydentem L.Kaczyńskim od 08.04.2010r , kiedy miał być na Litwie a potem w Pradze! Dlaczego nie bada sprawy braku monitoringu na granicy państwa, jakim jest lotnisko?" - Niestety, ZP nie bada, lecz prowadzi śledztwo w ślepą ulicę.

  Pozdrawiam.
 • @zibi 23:39:38
  "w Smoleńsku była ruska maskirowka!!!" - Wszystko na to wskazuje. Nie tylko fakty podane przez Pana.

  Kłaniam się.
 • @Eugeniusz Sendecki 04:12:47
  Witam Pana Doktora!
  Jeśli @Gaius Matkus pisze o bełkocie, to widać, że to troll. Akurat jest tak, że prof. M.Dakowski mówi zawsze ściśle i jasno.

  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 08:43:50
  Szanowny Panie Pośle!
  Zadał Pan 21 pytań, a wszystkie prawie nie mają żadnego związku z tragedią smoleńską.
  Wszystkie "lotnicze" pytania odpadają, bo lotu (z żywymi pasażerami) nie było. W związku z tym także nie możemy rozmawiać o warunkach pogodowych w Smoleńsku czy zachowaniu pilotów itp.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 08:47:00
  "trzeba dokopać się do dna". - Zgadzam się z Panią.
  Dziękuję za linki.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:03:03
  Zajrzyjcie do Protokołów Mędrców Syjonu. Czy to reżim mułłów, czy to reżim putlerowski, żydomarksistowski w Chinach, Polsce, Brukseli, etc...etc...to wciąż niezmiennie reżim żydowski. Na tym polega synarchia NWO. Wszystkie strony konfliktów są obstawione przez koczowników. Przecież to przerabialiśmy już w przeszłości, czy historia nikogo i niczego, nic nie nauczyła?
 • @zygmuntbialas 13:03:03
  Niech to będzie nasze wspólne motto działania: "jeżeli boisz się głosić prawdę - już jesteś niewolnikiem" - pozdrawiam!
 • @Wrzodak Z. 08:47:41
  "Lech Kaczyński: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
  Grzegorz Pietruczuk: Pan, Panie Prezydencie" -
  - No więc prezydent RP jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Dodajmy, ta rozmowa nie odbywała się w samolocie podczas lotu.
  Panie Pośle!
  Jak to jest, że wzrusza się Pan depresją pilota Pietruczuka, a ignoruje Pan tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku?

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:08:07
  Zajrzyjcie do Protokołów Mędrców Syjonu. Czy to reżim mułłów, czy to reżim putlerowski, żydomarksistowski w Chinach, Polsce, Brukseli, etc...etc...to wciąż niezmiennie reżim żydowski. Na tym polega synarchia NWO. Wszystkie strony konfliktów są obstawione przez koczowników. Przecież to przerabialiśmy już w przeszłości, czy historia nikogo i niczego, nic nie nauczyła? nawet Wrzodaka populisty i śpiocha? oraz paru tu innych? Pozdrawiam Zygmunt.
 • @Wrzodak Z. 08:53:18
  Panie Pośle!
  Proszę (choćby na chwilę) zapomnieć o hipotezach MAK, raporcie Millera oraz "badaniach" ZP. One są nieprawdziwe. Warto przeczytać coś u prof. M.Dakowskiego, inż. K.Cierpisza czy FYM-a. Wtedy będzie Pan miał jakieś wyobrażenie o tym, co stało się 10.04.2010 roku.
  Proszę też pamiętać, że po tragedii tzw. smoleńskiej giną ludzie nadal. Zamach powinien być wyjaśniony niezależnie od naszych sympatii politycznych i prywatnych.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 13:04:59
  "to wciąż niezmiennie reżim żydowski. Na tym polega synarchia NWO". - Tak to wszystko - niestety - wygląda.
 • @Kula Lis 13:06:09
  U mnie to wygląda tak: "w sytuacji zagrożenia postawa pionowa jest zawsze lepsza od klęczącej czy leżącej.

  Pozdrawiam także.
 • @Kula Lis 13:11:12
  "Wszystkie strony konfliktów są obstawione przez koczowników". - Widzę to. Jak to wygląda, opowiem Ci przy okazji.
  Otrzymałem od Jacka Bezega dobry materiał o Jedwabnem. Postaram się opracować.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:38:45 /12:41:22
  BRZOZA. Temat brzozy. Wstyd z tym polemizować i że dali się w to wciągnąć "Naukowcy" . Lepiej ciszej w tym temacie . To Wstyd i kompromitacja..! Dzieciaki kilkunastoletnie się z tego śmieją..

  Czy Krytyka Z.P i Pana Macierewicza jest uzasadniona ? Wprost przeciwnie i nie tylko bo szkodliwa . KTO zrobił coś więcej ? Zespól Parlamentarny do spraw Katastrofy został zorganizowany inicjatywą Pana Antoniego Macierewicza w/g jego kryteriów ,wiedzy i umiejętności .
  Przedstawia wyniki , propaguje i w przeciwieństwie do oportunistów :
  NIE BADA i NICZEGO nie Głosi oraz wyłącza z obiegu Nieprawdopodobnie
  Durne herezje twórców szeregu teorii . Tym wzbudza Zawiść ,Zazdrość i Nikczemne uczucia jeśli to, Sprawców tej tragedii.Nie Bada żadnych Niesprawdzalnych a Rozsiewanych Kretynizmów. TYLKO i wyłącznie operuje Oficjalnymi danymi Komisji "Rządowej" Miillera i oraz Międzypaństwowej MAK i skutecznie je weryfikuje wysiłkiem skupionych wokół wielu Naukowców i SPECJALISTÓW w swoich dziedzinach.
  Nic do Zarzucenia.
  a dla przypomnienia: "KTO się Boii Antoniego Macierewicza" ?

  Czy komuś ZABRONIONO tworzyć "Swoją " Komisję i głosić Teorie?
  Zdaje się że już wydano kilkanaście Publikacji-książek i poniektórzy na tej
  tragifarsie śledczej zrobili KASĘ .Nikt im nie bronił i nie Cenzurował?
  TYLKO Prawda.
 • @zygmuntbialas 13:25:55
  No to jest nas 2! Lepiej na stojąco umierać niż w pozycji klęczącej, leżącej żyć.
 • Pan Profesor m/w powiedział:
  "...Byłem kiedyś na konferencji z fizyki jądrowej, zdaje się w Rydze. Wiele referatów dotyczyło właśnie modelu optycznego. Jednak na tej sesji młody Estończyk jasno i elegancko wykazał, że przy pomocy dobierania sześciu parametrów można ... narysować słonia. Dodanie siódmego – umożliwia słoniowi kręcenie ogonem i mruganie oczkiem..."

  Zakładam, że nie bez powodu. Może w następnym wywiadzie rozwinie ten wątek?
 • @zygmuntbialas 13:16:05 Polecam!
  Jakość badań i wiedzy KBWLLP na podstawie źródeł. Przypominamy kilka faktów http://wpolityce.pl/artykuly/63579-jakosc-badan-i-wiedzy-kbwllp-na-podstawie-zrodel-przypominamy-kilka-faktow
 • BARDZO MI PASUJE WNIOSEK OGÓLNY PROFESORA DAKOWSKIEGO
  Tak samo uważam, że zamach w Smoleńsku to jest sprawa cząstkowa wielkiego Zła niszczącego nasz Kraj, nas jako jednostki. W Polsce wszystko jest patologizowane z rozmysłem. Kiedyś w ambasadzie sowieckiej funkcjonariusze tak działali, żeby Polakom działa się krzywda, żeby nie było lepiej, prościej i wyżej, lecz gorzej, krzywo i nisko. To się nazywało upadlanie.
  Tak już się dzieje w Polsce od roku 1926-go, z tym, że w latach 1926-1939 rolę ambasady sowieckiej z lat 1945-1991 pełniła angielska, francuska i amerykańska. W latach 1939-1945 stolicę (rozumianą jako centrum antypolonizmu) hitlerowcy i sowieci przenieśli nam do Krakowa. Taka była jedyna zmiana (topograficzna) polskiej niedoli.
  Z tymi ludźmi nie da się wygrać za pomocą jakiegoś pojedynczego procesu. Nie da się tych tyranów obalić nawet za pomocą wyjaśnienia Mordu Smoleńskiego. Oni mają w sobie niezwykła, tajemniczą MOC właściwą dzieciom i sługom Diabła. Do mnie to dotarło dopiero 3-go sierpnia 2010, kiedy do Warszawy przyjechał Kazimierz Świtoń i powiedział, że "Polską rządzą sataniści, którzy się Krzyża boją - i dlatego stawiamy Ten Krzyż przed pałacem prezydenckim". Wtedy mi się wszystko wyprostowało i zrozumiałem - jak jesteśmy zniewoleni, i jaka jest jedyna droga do wyzwolenia Polski i Polaków.
  Kiedyś jak byłem młodzieńcem i mieszkałem w Tomaszowie Lubelskim przynależałem do ruchu oazowego i tam się spotkałem z fenomenem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, związanej przez polskiego księdza - Franciszka Blachnickiego. Ten mądry ksiądz wprowadził wielu młodych ludzi w taką rzeczywistość - że wyzwolenie przychodzi od Boga, Który się daje ukrzyżować, czyli zniszczyć, ale prawda o tym ukrzyżowaniu staje się w sposób cudowny taką siłą, że zwycięzca upada pokonany, a pokonany zwycięża. Symbolem tej krucjaty Księdza Blachnickiego był Krzyż i dwie litery "M" pod krzyżem. Wielka litera "M" to była Matka Boża, z mała litera "m" to byliśmy my. Czyli budowanie wspólnoty pod Krzyżem rozumianej DOSŁOWNIE, tak jak się to dzieje pod pałacem, ambasadą czy pomnikiem - ma bardzo głęboki sens. To jest budowanie Polski na wieki.
  :)
  "Bo Polska powinna trwać wiecznie" (Wincenty Witos)
 • @Eugeniusz Sendecki 15:22:10
  http://www.youtube.com/watch?v=mmqRFKh8_mI&list=PLF99C6D28765A5AF1
 • @Eugeniusz Sendecki 15:22:10
  Panie Eugeniuszu przeczytaj wszystkie pozycje na tej stronie to dopiero oczy Ci się otworzą, i nie tylko Tobie, polecam wszystkim, zobaczycie jak jesteśmy oszukiwani i to przez kogo? a eskimosów. http://wolna-polska.pl/ Potem zapraszam do dyskusji. Pzdr!
 • @Kula Lis 20:46:04
  Dokładnie mój tok rozumowania.
  Czy my ludzie morza, zawsze dochodzimy do podobnych wniosków.
  Morze uczy pokory i stalowej logiki.
 • @jazgdyni 17:50:34
  Zgadza się, mądrze prawisz. Pzdr!
 • Wszyscy!
  Fragment wraku smoleńskiego
  By KSC on 28/09/2013 in zamach warszawski

  +++

  Zdjęcia prezentowane poniżej otrzymałem od pewnej osoby, znanej mi od wielu lat w kontaktach na drodze elektronicznej.

  Osoba ta oświadczyła mi, że okazano jej do wglądu taką część szczątków Tupolewa smoleńskiego – fragment ten miał być odnaleziony na polanie zalegania tego wraku i później przemycony do Polski. Osoba ta sfotografowała ten obiekt i przysłała do mnie jego fotografie twierdząc, że podane jej okoliczności znaleziska powinny wiarygodnie świadczyć o „oryginalnym pochodzeniu tego elementu jako wraku smoleńskiego z dnia 10 kwietnia 2010 roku”.

  Kiedy wysłałem kilka konkretniejszych pytań do tej osoby w sprawie tego znaleziska, to nie otrzymałem jakiejkolwiek rzeczowej odpowiedzi. Później osoba ta napisała do mnie – z innego adresu mailowego – informując mnie o tym, że jej skrzynka pocztowa została zablokowana przez Microsoft. Pomimo usiłowań przejęcia skrzynki pocztowej do ponownego użytkowania, starania te okazały się bezskuteczne. Kiedy ponownie podjąłem wątek przerwanej wymiany myśli, to osoba ta zamilkła całkowicie i nie odzywa się do mnie do dnia dzisiejszego.

  Przerwanie naszej wieloletniej znajomości nastąpiło dokładnie w tym samym czasie, kiedy Salon 24 wyłączył środowisko blogerskie FYM(1).

  Osoba, która nadesłała do mnie te zdjęcia, jest jedną z kilku osób (zaangażowanych w wymianę smoleńską ze mną), które zamilkły w tym samym czasie, co akcja blokowania FYM na portalu Salon 24. Osoby te jakby przepadły.

  (-) Krzysztof Cierpisz

  130928  +++  (1) http://gazetawarszawska.com/2012/06/24/smierc-w-maglu/  http://cnit.ssau.ru/virt_lab/krilo/
 • @Kula Lis 18:12:07
  http://i2.wp.com/gazetawarszawska.com/wp-content/uploads/2013/09/5.png?resize=150%2C150
 • @zygmuntbialas 13:29:02
  Gorąco polecam przeczytaj wszystkie pozycje na tej stronie to dopiero oczy Ci się otworzą, i nie tylko Tobie, polecam wszystkim, zobaczycie jak jesteśmy oszukiwani i to przez kogo? a eskimosów. http://wolna-polska.pl/ Potem zapraszam do dyskusji.
 • ------------------ ku pamięci !!!!!!
  https://www.google.pl/search?q=blog+jarka+kefira+no%C5%BCe+w+plecy+zadane+polsce+przez+watykan&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
 • @ninanonimowa 21:27:35
  -----------MIAŁO BYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wyżej

  http://kefir2010.wordpress.com/2012/02/25/na-pohybel-katolicyzmowi-zaslugi-kosciola-katolickiego-w-polsce-prawda-o-kosciele-katolickim/
 • @koniecPOLSKI 13:37:01
  Pisze Pan o Zespole Parlamentarnym" "Przedstawia wyniki, propaguje (...) Nic do zarzucenia". -
  - Otóż jest wiele do zarzucenia. ZP nie bada tego, co działo się w dniach 09 - 10 kwietnia; nie przesłuchuje świadków; zajmuje się końcówką lotu i omija wcześniejsze wydarzenia.
  Wiele tropów było podjętych pod opinię publiczną (pod publikę).
  Niestety ZP pozoruje śledztwo. Dlaczego? - To temat na inną okazję.
 • @renka 14:47:41
  "Może (Profesor) w następnym wywiadzie rozwinie ten wątek?" - Jeśli uzna, że ten słoń jest ważny, to może rozwinie.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 15:01:19
  Dziękuję za link. Zerknąłem. To jest na później do uważnego czytania.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:22:10
  Pisze Pan: "W Polsce wszystko jest patologizowane z rozmysłem". - Tak, to prawda. I trzeba być bardzo naiwnym, by tego nie widzieć.
  Nasi wrogowie mają w sobie rzeczywiście tajemną moc, która potrafi nawet "poruszać wulkany". Zgadzam się z Panem Doktorem w sprawie obrony przed tą piekielną mocą (o ważności i sile naszej wiary pisał też kiedyś śp. dr D.Ratajczak w krótkim eseju).
  "Polską rządzą sataniści, którzy się Krzyża boją" - powiedział Kazimierz Świtoń. Trzeba byłoby napisać parę słów o nim. Mam jego numer telefonu. Może inż. K.Cierpisz sobie przypomni i poda mi jeszcze adres e-mailowy.

  Pozdrawiam Pana.
 • @DelfInn 15:46:52
  Antonina Krzysztoń: Usłysz proszę" - bardzo piękny utwór.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 18:31:35
  Dziękuję Ci za linki. Piszesz: "przeczytaj wszystkie pozycje na tej stronie". -
  - Przeczytam.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 21:45:23
  Dziękuję Pani za link!
  Przeczytam po północy.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:35:03
  --Pan idzie spać !! rano przy kawie Pan przeczyta :)))
 • @zygmuntbialas 13:16:05
  Mi właśnie o nic innego nie chodzi, tylko o jak najrzetelniejsze śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie interesuje mnie MAK i K. Millera, brednie Macierewicza, interesuje mnie całkowita prawda włącznie z zapisem rozmowy braci, rozmowy, którą zarejestrowały USA, Dania, Rosja, Białoruś, ta rozmowa jest kluczem do prawdy. A to co robi Macierenko to nic innego jak prymitywna robota agenturalna, która ma zadanie skłócać słowian. Ci jego ,,eksperci" z usraela niech najpierw wyjaśnią ludobójstwa na WTC oraz niech poszukają samolotu, który jakoby uderzył w Pentagon oraz niech poszukają samolotu widmo w Pensylwani.
 • @Wrzodak Z. 23:13:03
  Mogę Panu tylko poradzić, by nie zajmował się tragedią zwaną smoleńską, bo nienawiść przemawia przez Pana, a nienawiść nie jest dobrym doradcą.

  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 23:13:03
  Wrzodak ty gnijący i śmierdzący wrzodzie na Polskiej ziemi, zniknij wreszcie i więcej nie pisz, bo się demaskujesz, ktoś zacz. Nie cierpiałem ciebie prostaku już gdy byłeś w Sejmie i żyłeś na nasz koszt nic tam nie wnosząc , wyłącznie pyskówki prostaka.
 • @Kula Lis 07:08:11
  Pięknie się przedstawiasz, właśnie to co napisałeś dotyczy ciebie. Twoje wypociny to nic innego jak zwykłe oszołomstwo. Nie potrafisz odróżnić prawdy o fałszu. Napisz swój tekst o masonerii i garbonosach i prześlij to swojemu wodzusiowi, to cię wywali na zbity pysk z wieszania się na nim i jego internacjonalistycznej partii.
  Właśnie wychodzi z pisuarowców takie bezmyślne g....o, oszołomstwo jest ważniejsze od merytorycznej dyskusji.
  Co do Smoleńska to za tą tragiczną katastrofę będzie w przyszłości odpowiadał ten co zmusił do lądowania pilota, będzie płacił wielkie odszkodowania rodzinom, których bliscy zginęli w tej katastrofie.
 • @zygmuntbialas 01:53:33
  Panie Białas gdzie ma Pan tam nienawiść, ja tylko pytam i piszę o swoich wątpliwościach.
  Niech Pan zrozumie, że w dzisiejszych czasach takie prymitywne zamachy się nie zdarzają, jeżeli już to specsłużby np; KGB, Mossad, CIA, MI5 to mogą zlikwidować człowieka lub prezydenta w bardzo ,,inteligentny" sposób, a nie w tak prymitywny, zresztą po co mieli by to robić Rosjanie (według was to oni dokonali zamachu), przecież LK to słabiutki rezydent, za kilka miesięcy już by nie rezydentem, Polskę w wyjątkowy sposób osłabiał, bał się pełnej lustracji, osłabił Polskie Wojsko, udał się na wojenkę do Gruzji w wyniku czego Gruzja utraciła część swojego terytorium, wiosłował w interesie Izraela, usa, budował za 400 mln muzeum żydów - komunistów polskich itd. Jeżeli komuś zależało na ,,sprzątnięciu" LK to tylko tym co udają naszych przyjaciół czyli usrael, po to by uruchomić Polaków w nagonce na Rosję, ale to są moje 5% przypuszczenia, reszta to musi być wyjaśniona, a powtarzam to setki razy, że bez ujawnienia rozmowy braci żaden ekspert, żadna komisja do końca nie może wyjaśnić tej katastrofy.
 • @Kula Lis 18:31:35
  Zajrzyjcie do Protokołów Mędrców Syjonu. Czy to reżim mułłów, czy to reżim putlerowski, żydomarksistowski w Chinach, Polsce, Brukseli, etc...etc...to wciąż niezmiennie reżim żydowski. Na tym polega synarchia NWO. Wszystkie strony konfliktów są obstawione przez koczowników. Przecież to przerabialiśmy już w przeszłości, czy historia nikogo i niczego, nic nie nauczyła?
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 30.09.2013 13:04:59

  Ten wpis i takie podobne prześlij Jarosławowi, Gilowskiej, Glińskiemu, Ziomeckiej - prawa ręka LK, Lipińskiemu, Hoffmanowi, Kuchcińskiemu noi i oczywiście Antoniemu - Oni cię wychwalą pod niebiosa, że aż sufit celi będzie się trząsł.
 • @zygmuntbialas 21:55:10
  Bronię nie Antoniego Macierewicza , choć nie ukrywam że go lubię ,
  wystarczy pooglądać; "Spotkania z Macierewiczem", ale bronię wydaje mi się słusznej Sprawy.
  Zespól Z.P. Bada To co WIE i wie Co bada. W przeciwieństwie "badaczy"
  na N.Ekranie czy N.Neonie. Zespół Parlamentarny ma Niewątpliwe Osiągnięcie ; wyeliminował w dużym stopniu GŁUPOTĘ którą serwował nam Raport MAKu a Rozpowszechniła Komisja Millera;
  Gdyby nie Pan Antoni M. sprawa była by już "zamieciona pod dywan", a do tej pory można by było tylko wnosić modły za dusze Ofiar "wypadku komunikacyjnego" i to za Przepustką.
  Cała reszta t.j. animozje między Naukowcami , mnie jako kibica tych zmagań mało interesuje.To tylko plotki z "magla". Jeśli Pan ma Dowody na wypadki "warszawskie" to czy w Pałacu Namiestnikowskim" lub "Hangar" na Okęciu - Jak Najszybciej do Prokuratury a kopię do Z.P. lub osobiście Macierewiczowi . Polecam !
  A Tak to tylko Gadanie i Gdybanie drogi Panie!
  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 07:08:11
  Kula Lisku, nie wdawaj się w bójki na pokładzie. Wiesz czym to grozi.
  " Przytrzasną" Ci kitę i nie wstaniesz!Zajmoj się Poważnymi sprawami Proszę.
  Zwracam się do Ciebie o opinię i Ekspertyzę jako "majtka" amerykańskiej
  Brygantyny i to na Zatoce. Większość dyskutantów jest mało ostrzelana i nie ma co liczyć.
  Otóż jak wyżej o odłamku samolotu to bądź łaskaw i popatrz:
  http://m.neon24.pl/4b5b0ddfb04a1f4004ab5f3d4f43985a,14,0.jpg

  Pzyjrzyj się DOKŁADNIE (skopiuj i nawet powiększ)

  I sprawa druga ;
  dr Włodzimierz Abramowicz Ekspert w swojej dziedzinie, jeden z najlepszych na świecie specjalistów od zagadnień kontaktowych, czyli zderzenia obiektów takich jak samoloty, statki, samochody, z którego dokonań i programów zderzeniowych korzystały dziesiątki firm na świecie. Dokładnie ktoś taki (np we współpracy ze śp ministrem Wróblem), kto powinien wyjaśnić nam, co się stało w Smoleńsku. I chciał wyjaśnić. Abramowicz chciał zweryfikować wyniki prac prof Biniendy, wykorzystując inny program. Nie zdążył - śmierć w III RP ma zawsze "perfect timing". Zmarł nagle, jak wielu innych, szczególnie po 10/04. Czy ktoś wie jak? W sieci (podobnie jak w przypadku red Knyża) - poza nekrologiem i skromnym wpisem na stronie "Instytutu pojazdów". Wybitny naukowiec,lat 50 znika z powierzchni ziemi. Dlaczego brak nawet zdjęć? U Falzmanna chociaż "zawał" oficjalnie podano.
  Dobrze dodać to " Sigmie " do Listy ?
  Cenię sobie Twoje zdanie .
  Pzdr.
 • @koniecPOLSKI 11:37:47
  Rozerwany!!!
 • @Kula Lis 12:31:06
  Mało! Przyjrzyj się Dobrze!
  Blacha =3mm jest nie tylko "Wyrwana" czy "wypruta" jak metka od gaci ale owinięta wokół i WBITA do połowy w konar, zestrzelony bo nie odcięty z
  drzewa.Jeśliby któryś z "EKSPERTÓW" zechciał taką "sztukę" zrobić młotkiem ,to musiałby najpierw tym młotkiem popukac się w czoło.
  Ona ,ta blacha została WSTRZELONA wybuchem - Inaczej się nie da !
  Mówi to Nieprofesor a tylko zwykły , przeciętny Obserwator. Co Ty na to?

  Ta "fotka" jest jedną z Pierwszych zamieszczona tuż po "katastrofie"
  Nadużywam "" by zwrócić szczególną uwagę na szczegóły !
 • @koniecPOLSKI 12:58:16
  Zgadza się. Pzdr
 • @koniecPOLSKI 11:37:47 o "pancernej" rosyjskiej brzozie, wysokiej jak topola lub sekwoja.
  Zabrakło głównego pytania: kto, kiedy i czym łamał brzozę? i to w przeciwnym kierunku!!! Oto jest podstawowe pytanie! Bo, to że brzoza została złamana a nie przecięta widać z profilu złamania. Szkoda, że nie ma żadnych zdjęć ze śladów na ziemi wokoło brzozy. Prawdopodobnie odkryto by ślady pojazdu gąsienicowego. Przecież linę przyczepioną do brzozy trzeba było jakoś naciągnąć... i brzozę złamać. Moze zrobione zdjęcia okolicy brzozy.. szczegółowa analiza mogłaby pokazać ślady w nieco większej odległości. Przecież ten pojazd musiał dojechać do brzozy a po złamaniu (to jest najbliższe otoczenie brzozy), odjechać. Te ślady przy odrobinie szczęścia można na takich zdjęciach znaleźć, o ile zostały zrobione. Stąd ta niwelacja terenu, wycinka drzew, etc...
 • @Kula Lis 14:59:21
  Brzozę starałem się oglądać zaraz po zamieszczeniu zdjęcia. Zastanowiło mnie że brzoza złamana a wokół pełno śmieci i drzwi od wychodka które się nie wywróciły, żadnych "okuć" nie było w brzozie ale kolega zapalony stolarz domowy zwrócił mi uwagę na fakt że przełom jakiś przyciemniały a gałęzie przyschnięte ze złuszczającą się korą . Świeża brzoza wygląda inaczej a jeden tydzień czy dwa po złamaniu inaczej.Po za tym samolot jeśli leciał nad brzozą to sam podmuch silnika zrobił by z Brzozą ,drzwiami porzadek i pozamiatał dokładnie teren jak nieomal niejakiego Bodina;
  Gdyby się koła nie złapał chłopina
  Długo by szukali po lesie Bodina !
  Tak sobie już dawno myślałem ale Profesury nie przeskoczysz,muszą może odstawić jakieś prace doktorskie albo i co.?.
 • @
  O kierunku nie myślałem bo wtedy jeszcze Nikt nie wiedział gdzie ta brzoza i w jakim kierunku.
 • @koniecPOLSKI 16:21:15
  Raport Millera oparty jest na fałszywych przesłankach przepisanych od Rosjan. W ubiegły piątek prokuratura poinformowała dziennikarza „Rzeczpospolitej”, że „pancerna brzoza” została uderzona przez TU-154M na wysokości 770 cm. Była to już trzecia wersja tego kluczowego dla tragedii smoleńskiej parametru; początkowo prokuratura i raport Millera podawały, że chodzi o wysokość 5,2 m, a w ubiegłym tygodniu w wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” rzecznik prokuratury płk Rzepa oświadczył, że uderzenie miało miejsce na wysokości 9 m i że – co ważniejsze – prokuratura dysponuje zdjęciami potwierdzającymi ten fakt. 4 wersje i każda fałszywa Okazało się jednak, że to nie koniec cyklu kompromitacji prokuratury. 11 lutego 2013 r. opublikowano oficjalny komunikat, w którym czytamy: „ (...) brzoza została przełamana na wysokości ok. 666 cm, licząc od poziomu podłoża, a nie jak wcześniej podano omyłkowo – ok. 770 cm. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeprasza za błędne podanie danych, będące niezamierzonym efektem oczywistej omyłki rachunkowej”. W tekście komunikatu wyjaśniono dodatkowo, że te 666 cm to nie wynik bezpośredniego pomiaru (pomiaru takiego nie dokonano przed podjęciem decyzji przez prokuraturę o ścięciu drzewa!), lecz obliczeń polegających na zsumowaniu wysokości fragmentów ściętych i pozostałego na miejscu pnia brzozy. Prokuratura wycofała się także z sensacyjnej informacji z 8 lutego br. jakoby średnica brzozy w miejscu zderzenia wynosiła 52 cm. Okazuje się, że ujawniono średnicę drzewa ściętego przez prokuratorów 1,5 m poniżej przełomu. Nie podano natomiast średnicy pnia brzozy w miejscu uderzenia i nie wiadomo, czy w ogóle prokuratura takimi danymi dysponuje. Tak więc mamy obecnie do czynienia z czterema wersjami danych na temat wysokości uderzenia samolotu w brzozę. Oficjalne instytucje państwowe związane z rządem premiera Donalda Tuska badające katastrofę smoleńską operują wartościami: 520 cm, 666 cm, 770 cm i 900 cm! Spodziewamy się w tej kwestii następnych sensacji... Widać bowiem gołym okiem, że prokuratorzy płk Zbigniew Rzepa i płk Ireneusz Szeląg zostali zaskoczeni opublikowaniem dokumentów rosyjskich, wskazujących na to, że „pancernej brzozy” nie było, a ta rosnąca na działce dr. Bodina została ścięta na wysokości metra od góry. Stąd konsternacja, nerwowe reakcje i... kolejne dane mające potwierdzić z góry ustaloną wersję wydarzeń. Dowody przeciw krętactwom Problem w tym, że informacyjny chaos, którego źródłem jest prokuratura wojskowa, dotyczy jednego z najważniejszych dowodów w śledztwie smoleńskim. Dotychczas byliśmy przekonywani, że to uderzenie w brzozę i utrata końcówki skrzydła doprowadziły do tragedii i śmierci polskiej elity. W ciągu ubiegłych 34 miesięcy napisano setki rozpraw naukowych, artykułów publicystycznych, przeprowadzono dziesiątki wywiadów na temat „pancernej brzozy”. Zwolennicy wersji rosyjskiej i wersji rządu Donalda Tuska kpili i szydzili z wszelkich prób podawania w wątpliwość faktu, iż samolot rzeczywiście uderzył w brzozę. Sam premier uznał za stosowne stwierdzić, że ci, którzy podejmują analizy prowadzące do weryfikacji tezy o „pancernej brzozie”, prowadzą działalność antypaństwową i on nie ma zamiaru zapoznawać się z wynikami takich badań! Cała ta mistyfikacja była możliwa tylko dlatego, że podstawowy materiał dowodowy został przez prokuraturę, sądy i administrację państwową pod pretekstem tajemnicy śledztwa skrzętnie ukryty. Teraz okazuje się, że utajnienie śledztwa miało ukryć oszustwa generał Anodiny powtórzone później w raporcie Millera. Opublikowanie na łamach „Nowego Państwa” oryginalnego „opisu miejsca wydarzeń”, sporządzonego przez rosyjski Komitet Śledczy już 10 kwietnia 2010 r., doprowadziło do upadku budowanej misternie przez prawie trzy lata mistyfikacji.
 • @Kula Lis 16:39:25
  Oczywista oczywistość co wynika ze znanego zdjęcia satelitarnego .Teren zasiany tysiącem odłamków i odłameczków. Jak Były Odłamki to był Wybuch . Jak był wybuch to latały odłamki większe i mniejsze iścinały co mniejsze i większe.
  A OMONowcy, i Inne " śledowniki" ,latały po lesie zbierały Borowiki.
  No moze ale w Kwietniu ? - nie o tej porze.
  I Pzdr.
 • @
  A Ty Co?
  Nie widziałeś Nigdy złamanej brzozy? Mógł wiatr.Na ten przykład ; Brzoza sucha - brzoza Krucha - mawiał mój dozorca by mu dać na nową miotłę. Przecież nie będziesz latał i krzyczał że to samolot złamał jak leciał. bo nie tylko że Ci nie uwierzą ale i za wariata uznać mogą.
  A One tak głoszą i NIKT się nie śmieje. Tak to się dzieje!
 • @
  Może ,że wpierw ten samolot zawisł na antenie i dopiero uderzył w ziemie !
 • @Wrzodak Z. 09:20:30
  Pisze Pan do mnie: "gdzie ma Pan tam nienawiść, ja tylko pytam i piszę o swoich wątpliwościach". - Pan nie pyta i nie wyraża wątpliwości, bo Pan już wszystko wie. To jest wiedza prosto z moskiewskiego MAK.
  Jest w Pańskim wpisie fragment: "Jeżeli komuś zależało na ,,sprzątnięciu" LK to tylko tym co udają naszych przyjaciół czyli usrael, po to by uruchomić Polaków w nagonce na Rosję, ale to są moje 5% przypuszczenia". - Proszę przemyśleć w spokoju. Chyba warto, by podnieść procent swego przypuszczenia.
 • @koniecPOLSKI 11:25:44
  Zacznę od drugiej części Pańskiego wpisu, bo ta część jest pierwotna. Źle Pan czyni, nie doceniając trudu czołowych blogerów, np. inż. K.Cierpisza, prof. M.Dakowskiego, dr. P.Przywary i wielu innych. To oni byli pierwsi.
  Ten dorobek, odpowiednio przebrany, stał się podstawą wersji Zespołu Parlamentarnego. ZP bada teraz końcówkę lotu i czuwa nad tym, by nie badać Okęcia i nie kontynuować ekshumacji.
  Pan oczywiście może sądzić inaczej. Ze swej strony powiem tylko, że działania wielu blogerów są nie tylko gadaniem.

  Pozdrawiam także.
 • @zygmuntbialas 22:42:35
  Polska to chyba jedyny kraj na świecie, w którym jego obywatele są adwokatami obcego państwa, na terenie którego zginął ich prezydent, powiem więcej, więcej już jest Rosjan, którzy twierdzą, że to był zamach !! Powiem więcej, mimo wieloletniej propagandy, wiedzą, że Polska była napadnięta przez sowietów, że w Katyniu sowieci mordowali, wreszcie że Polska była w niewoli po 45 roku Pzdr!!
 • @Kula Lis 09:35:16
  Tak to wygląda, Polaków elity wymordowano, Katyń, Polska w okresie żydokomuny 300.000 ofiar, Smoleńsk. Rządzą srule i ich PO pychadła. Zamiast elit mamy łachmytów PO sowieckich, dawnych fornali i niewolników, TW, donosicieli i jawnych agentów w roli "elit". Tak jak Premier Orban powiedział: wystaje im kufajka spod ukradzionego Armaniego, my mówimy słoma z butów, a sowiecka moda na kolekcjonowanie zegarków do tej PO ry nie minęła wśród PO komuszego bydła.
 • @Kula Lis 09:42:34
  Piszesz o naszych czasach: "Rządzą srule i ich PO pychadła. Zamiast elit mamy łachmytów PO sowieckich, dawnych fornali i niewolników, TW, donosicieli i jawnych agentów w roli "elit". - No, niestety nie jest u nas lekko, a robota agentury, zadaniowych i wszelkiej maści obrońców tego systemu jest aż nadto widoczna.
 • @zygmuntbialas 22:42:35
  Doceniam i cyt.:
  @zygmuntbialas 21:30:41
  " Właśnie. Czy z czysto Fizycznego i tylko, naukowego, punktu widzenia możliwe.Bo w teoriach i filmach Wszystko jest możliwe,nawet jeśli ze sobą sprzeczne..........

  ... To by świadczyło iż Pan Cierpisz, Pan Trznadel , Pan Dakowski oraz Wszyscy Eksperci Komisji Pana Macierewicza a nawet sławny FYM mają ,
  czy mogą mieć w jakiejś części RACJĘ.
  Wtedy Pan prof. Dakowski mógłby stworzyć Grupę "C" i wyjaśnić Śledztwo Smoleńskie łącząc wszystkie z teorii."
  Pzdr.
  Jak wyjść z sytuacji bez wyjścia - prof. Dakowski o Smoleńsku
  koniecPOLSKI 29.09.2013 23:04:20
  -----------------------------------------------------------------------------------------Ważne są Efekty ! - Nie Gadanie i Gdybanie !.
  SUKCESEM Macierewicza jest TO że jeszcze Nie zapomniano "Katastrofy"!
  Nic tam natomiast przeciwko Dalszym dochodzeniom PRAWDY ! Każdy może na swoją rękę wykazać się zmysłem Detektywa czy reportera Śledczego .Macierewicz Nic Nie Ma Do tego . To Widoczne !
  Ja Tylko Obserwuję , Komentuję i Oceniam . Staram się Bezstronnie !

  Co myślę o tym Całym "Smoleńskim Śledztwie" ?.

  Przez przeszło trzy lata, poczynając już od momentu katastrofy zarzucono strony internetu całą masą informacji.
  Równocześnie obserwatorzy, blogerzy, komentatorzy oraz i bliżej "niezidentyfikowane" źródła dorzucały do tego kotła swoistego bigosu,
  nazwijmy "obrazowo" dla łatwiejszego przyswojenia, prócz zjadliwych kąsków całą masę nie tylko niesmacznych ale wręcz niejadalnych treści.
  Od dłuższego już czasu, niezbyt pewne czy nie za sprawką mieszających
  w kotle "kucharzy",te najbardziej smakowite i soczyste kawałki poczęły
  poczatkowo niedostrzegalnie a wkońcu bezczelnie i gwałtownie znikać.
  Została mało jadalna breja, można rzec lekko woniejąca, wyłącznie sama
  "kapusta". Sama kapusta to głowa pusta, no i bez obrazy tylko...Gazy.

  Z Poważaniem
  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 15:09:10
  Ważne!!! Ludzie z Gdańska, Wybrzeża co wy na to, że taka parchobolszewicka wesz żyje wśród Was? można tylko ...milczeć...-poprawnie.....---wyszukiwarka...- artykuł IPN-Gdańsk. Człowiek, który nadzorował śledztwo nad ,, INKĄ ,, - żąda dziś wyższej emerytury! NIEZNANE OBLICZA JÓZEFA GAWERSKIEGO parchobolszewickiego oprawcy, bandyty. Przydał by się KEDYW i jego ludzie, zostałaby odstrzelona parchobolszewicka swołocz, jak Igo Sym i wielu mu podobnych..
 • @Kula Lis 17:03:01
  Z czego Będziesz strzelał , z Grochu?
  "Pionki" sprzedane = nie ma Prochu!
  Nawet dla Policji nie mają amunicji .
  Ćwiczą ich na komputerze!
  aż cholera nieraz bierze
  Kiedy dżojstik zepsuty,
  Jak grać w"Honor of Duty"?
  Stąd Powiedzenie;
  Duty bez poruty
  bo Honor to Marzenie,
 • @koniecPOLSKI 18:51:47
  Z cichej broni, czyli łuku, kuszy. Wierszyk ładny. Pzdr!
 • @Kula Lis 18:58:01
  To wielka sztuka zrobić dobrego łuka.
  Trzeba się znać i Mieć. Dobre Materiały,
  Drzewno na Pewno - Lasy ogrodzone.
  Na stylisko kosy nie wytniesz ,dopiero łuk.
  Jawor,Buk ,może Akacja ? i klejione ?
  Najlepiej dobra Kusza . Stalowa ale Skąd stal ? z Puszek po groszku?
  Pneumatyki ? lufy musisz kuć ,wiercić.
  W czasi okupacji było prościej
  Mój znajomy p.Ludwik R. miał do dyspozycji odlewnię żeliwa ,robili
  fajerki to i przy okazji skorupy do filipinek I produkcja szła.Do Powstania
  Dziś najwyżej możesz się tylko odlać i to zaraz Policja śmieciowa Cię wypatrzy.Cholery mają kamery. Masz kod Paskowy przylepiony. Przepatrzą śmieci a tam odpady nie od parady .I mają Cię Raczku w saczku. No Nie?.
  To tylko marzenie o wielkiej Dywersji .Tylko co będziesz atakował ?
  !00 letnich UBeków od "Inki"? Nocnik mu potłuczesz ?
  Małe szanse. Uciekać możesz? Nie? To nie sztuka sobie hukać -. sztuka uciekać. My Renciści Emeryci nie wyżyci należycie możemy sobie tylko "poczytać" ; Kamienie na Szaniec .
 • @
  Tu Masz Lista do "podtarcia" z HGW sobie poczytaj - to ELITA!

  tequila, 2 października, 2013 - 14:38 Kraj


  Jan Aleksandrowicz- Krasko
  Miriam Aleksandrowicz
  Edmund Baranowski
  Władysław Bartoszewski
  Katarzyna Biernacka
  Jacek Bończyk
  Anna Borowiec
  Marcin Bronikowski
  Iwona Buchner
  Magdalena Cwenówna
  Izabella Cywińska
  Krystyna Cierniak - Morgenstern
  Zofia Czerwińska
  Lechosław Czołnowski
  Jacek Czyż
  Henryk Dąbrowski
  Waldemar Dąbrowski
  Krystyna Demska-Olbrychska
  Maria Ekier
  Tadeusz Filipkowski
  Katarzyna Frank - Niemczycka
  Zbigniew Galperyn
  Krystyna Gębska
  Józef Gębski
  Adrianna Godlewska - Młynarska
  Ewa von Gottberg
  Tomasz Grochoczyński
  Barbara Horawianka
  Danuta Hubner
  Anna Janiszewska
  Elżbieta Jarosik
  Emilian Kamiński
  Beata Kawka
  Maciej Kawulski
  Andrzej Karkoszka
  Dorota Kędzierzawska
  Michał Komar
  Jacek Kondracki
  Marek Kondrat
  Andrzej Kotkowski
  Barbara Labuda
  ks. Andrzej Luter
  Katarzyna Łaska
  Magdalena Łazarkiewicz
  Sławomira Łozińska
  Hanna Machnikowska
  Wojciech Malajkat
  Wojtek Medyński
  Barbara Minkiewicz
  Stanisław Modliński
  Jan Muszyński
  Anna Nehrebecka
  Andrzej Nejman
  Małgorzata Niezabitowska
  Ola Nizińska
  Daniel Olbrychski
  Elżbieta Penderecka
  Krzysztof Penderecki
  Małgorzata Pieńkowska
  Małgorzata Potocka
  Artur Reinhort
  Mirosław Rybaczewski
  Sławomir Salamon
  Andrzej Seweryn
  Tomasz Sikora
  Grzegorz Skrzecz
  Teresa Smus - Barska
  Dorota Stalińska
  Gen. Stefan Starba-Bałuk
  Karol Stępkowski
  Urszula Strykiem
  Krzysztof Strykier
  Danuta Szafarska
  Szymon Szurmiej
  Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski
  Gouda Tencer
  Janina Traczyk-Skaruch
  Anna Trawińska
  Agata Tuszyńska
  Andrzej Wajda
  Lech Wałęsa
  Marian Woronin
  Krystyna Zachwatowicz-Wajda
  Anna Zielińska (Szwapczyńska)
  Leszek Żukowski

  "Lista osób, które się pod nim podpisały, jest długa i imponująca. Zawiera w sumie 86 nazwisk. W referendum nie zamierzają wziąć udziału m.in. były prezydent Lech Wałęsa, reżyser Andrzej Wajda, aktorzy Daniel Olbrychski, Marek Kondrat, Dorota Stalińska, Małgorzata Potocka, Emilian Kamiński, Wojciech Malajkat czy Andrzej Seweryn. 13 października zostaną w domu również bokser Grzegorz Skrzecz, dyrygent i kompozytor Krzysztof Penderecki oraz powstańcy warszawscy – gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, Władysław Bartoszewski czy Edmund Baranowski."/z netu/

  BTW. Czy wszyscy są mieszkańcami stolic
 • @
  którzy rodowitymi Warszawiakami
 • @koniecPOLSKI 15:09:10
  Żeby było jasne: nie jestem zawziętym wrogiem A.Macierewicza. Przez ponad półtora roku pisałem często o nim i Zespole Parlamentarnym. Potem jednak rozeszły się nasze drogi.
  Pisze Pan: "Wtedy Pan prof. Dakowski mógłby stworzyć Grupę "C" i wyjaśnić Śledztwo Smoleńskie łącząc wszystkie z teorii." - Otóż nie, i to z dwóch powodów:
  --- poszczególne wersje na ogół nie uzupełniają się;
  --- hipotezy prof. M.Dakowskiego nie będą ze względów politycznych wspierane przez rząd czy media.
  Ma Pan rację, twierdząc o coraz częstszych przekłamaniach w sprawach dotyczących tragedii. To wynika z określonej polityki informacyjnej tych, którzy o tym decydują.

  Pozdrawiam także.
 • @zygmuntbialas 21:58:47
  Taki Wniosek wyłania się sam.Te wersje nie muszą się uzupełniać a nawet
  przeciwnie, ponieważ są to tylko hipotezy. ( a nie DOWODY ! )
  Ważne to co się pokrywa , tak z oficjalnych danych i komunikatów Prokuratury jak z zeznań naocznych świadków , odczytów aparatury pokładowej czy ustaleń komisji MAK mieszczących się w granicach prawdopodobieństwa. Wszyscy mają przecież też i inne spostrzeżenia
  Wszystko w "kupie" po systematyzacji i jakiejś dokładniejszej klasyfikacji
  może dać obraz wspólnych ustaleń. Resztę już "dorabiają"w pocie
  czoła Eksperci . Profesor Dakowski który nie tylko że ma duży udział ale z racji wysokiego prestiżu w dziedzinie Fizyjki wydaje się że właśnie powinien uczestniczyć w Gremium.Wszystkie animozje polityczne jak osobiste można odłożyć na tą okoliczność na bok.

  Wydaje się że w K.P. Pana Macierewicza panuje porządek i priorytet
  w badaniach, stąd może rezultaty. Pozostali twórcy hipotez to tylko
  twórcy hipotez. Stąd brak "przebicia" i wsparcia .
 • @
  A mówią że w Jedności siła.
 • @koniecPOLSKI 00:31:26
  Wspomniałem już wyżej, iż odnoszę się krytycznie do ustaleń ZP, który bada ostatnie sekundy lotu, opierając się na ruskich odczytach, które - według mnie - są fałszywe..
  Samodzielni badacze zwracają na to uwagę. Naciskają na to, by przesłuchano polskich świadków, by zbadano, czy w ogóle Tu-154M 101 odleciał z Okęcia. Domagają się dalszych (wszystkich) ekshumacji.
  Ich głos jest ledwie słyszalny i nie jest to ich wina.
 • @zygmuntbialas 10:08:31
  WSZYSTKIE odczyty są fałszywe jeśli był to Zamach. Ta Wersja winna być rozpatrywana i brana pod uwagę w pierwszej kolejności .
  Byli świadkowie , były "jakieś" wybuchy i dziwny a wręcz przedziwny stan wraku.
  Wykluczenie zamachu nasuwałoby w kolejności wersję nieszczęśliwego wypadku w tym wybuchu paliwa etc. I było by Dobrze!
  Że był to wybuch nie nalezy mieć Wątpliwości ,tego faktu ukrywać bo to podejrzane zachowanie. Szczególnie jeśli chodzi o "komisję " Millera.
  Gdyby:
  Jeśli ten samolot spadłby "wcześniej" ( TAWS38 ) Wybuchł i zapalił się ;
  NIE BYŁO BY ŻADNYCH KOMISJI a każde wnioski jednogłośnie zostałyby przyjęte bez specjalnych śledztw i ekspertyz.
  Może to WINA umiejętności Pilotów którzy po "awarii" skrzydła kombinowali nieumiejętnie sterami i spowodowali tę katastrofę.
  Stąd wina pilotów.Wyszło inaczej bo była "antena" za "brzoza" a potem "beczka".No i "furteczka".
  Nie wiem czy jest sens Zakładania Nowej Komisji do badania spraw Lotnych i Ulotnych przez Nielotków.
  Gdybamy a gdybamy i Nic z tego Nie mamy.
  Pzdr. Polecam Uwadze świetny mim zdaniem komentarz w związku z rocznicą kapitulacji Powstania Warszawskiego.Pomysł z Judeopolonią i konsekwencje i dlaczego przez 60 lat nie byliśmy 17 -tą Republiką oraz dopiero czemu teraz przy tym majstrują.
  Może spróbujemy na tym Blogu sprokurować taki Sensacyjny Dramat:
  pt: Jak zrobić Zamach na Cały Rząd Ościennego Państwa aby wyglądało to na Wypadrek. a może i Konkurs z Nagrodami !
  Abstrachując od Znanych tego typu kartastrof.Kula Lis Ma głowę na karku ,Ja trochę Wyobraźni A Pan zajmie się Projektem bo zdaje się na brak Fantazji nie ma Pan powodu narzekac. Cakiem poważnie !
  Będzie komentatorow,wydamy ksiażkę, będzie KASA.
  POZDRAWIAM
 • @dodam
  Fantazji w sensie Przebojowości.
 • @zygmuntbialas 12:53:53 - POPRAWKA
  Ten facet nosi pseudonim "Gaius Marius". Ciekawe - kim on jest? Dlaczego tak atakuje wrednie?
 • @koniecPOLSKI 11:33:46
  Pisze Pan: "WSZYSTKIE odczyty są fałszywe jeśli był to Zamach. Ta Wersja winna być rozpatrywana i brana pod uwagę w pierwszej kolejności". - To jest oczywiste, przy czym wzmocnię Pańskie zdanie. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że to był zamach.
  I dalej: "Kula Lis Ma głowę na karku". - Owszem. Nie wiem, czy Pan wie, ale mieszkamy niecałe dwa kilometry od siebie. Pisałem kiedyś o nim teksty interwencyjne, więc byłem u niego około 6 - 7 razy.
  Na końcu pisze Pan: "wydamy ksiażkę, będzie KASA". - Wydałem kiedyś dwie ćwiczeniówki do języka niemieckiego. KASY nie było, ledwie koszty się zwróciły.

  Pozdrawiam także.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:33:17
  Takich Gaiusów są w Sieci setki. Pod ostatnia moją notką o Jedwabnem uaktywniły się w S24 różne trolle oraz zadaniowi.
  Kim są te wredne typy? - Trudno powiedzieć.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 21:32:31
  Jeśli jest Pan Przekonany że był zamach ,to TAŚMA musiała być "zrobiona" wcześniej , zgodnie ze scenariuszem i sprytnie podrzucona w widocznym miejscu . Prawda ? Mając nagrania różnych lotów różnych samolotów można skompilować dowolną Audycję - niby "taśmę matkę".
  Szczególnie jeśli jest to kopia - kopi cyfrowej kopii analogowej ,ma się orginalny Magnetofon ,Nagrywałkę i komputer z programem n.p:choćby "Audacity".
  Ponieważ dziięki "nieuwadze" kpt./mjr. Protasiuka ,samolot poleciał dalej niż Brzoza - za TAWS38 program i taśma się skończyła. Ma Pan gotową odpowiedź ! Myślę , że DLATEGO Komisja Antoniego Macierewicza nie mogła zbadać czego nie było.
  A Teraz na poważnie:
  Tytułuje mnie Pan per"pan" jak nikt nikogo na N.E. Skończę dopiero
  lat 17 i to mnie deprymuje.Po Prostu Proszę jak Bloger Komentatora
  jeśli pora i racja bo na N.E pełna demokracja!
  Możemy tytułować Kulaliska per Wasza Miłość czy Waszmość ,bo ładnie
  i Zasłuzył.

  Pzdr.
 • dodam;
  jak Bloger Komentatora , Komentator Blogera......cholera!
 • @koniecPOLSKI 23:42:22
  Jak na 17 lat masz bardzo dużą wiedzę o tragedii smoleńskiej. Teraz też rozumiem całkiem dobrze Twój tok myślenia. Twoją chęć zgody i harmonii, podczas gdy życie jest tak skomplikowane, że w opozycji są nie tylko zespół Laska i zespół A.Macierewicza. Także ci, którzy mówią o inscenizacji na Siewiernym są w opozycji do badań ZP i wytykają liczne niedomogi.

  Forma TY musi funkcjonować oczywiście w obie strony.

  Pozdrawiam także.
 • @zygmuntbialas 13:00:16
  ...a kto niby leciał tym samolotem:"bo lotu (z żywymi pasażerami ) nie było.",...jakieś Zoombie leciały ?!
 • @zygmuntbialas 01:56:36
  Życie jesrt Proste ,Świat jest Piękny a Prawda jest Jedna o czym człowiek wiecznie zapomina i wszystko sam sobie plącze. My przecież Nic innego nie robimy tylko to rozplątujemy i Prostujemy zgodnie z prawami fizyki i logiki.


  Te Wszystkie dochodzenia Smoleńskie , by doszukać się wyników,
  zacząć trza od "Nieboszczyków".
  I Tylko
  bo jak odkryć Zbrodnicze zamiary jak nie ma Ofiary ?

  Pzdr..
 • @Seth 10:02:36
  "Załoga zyje" nadawali . Przeważnie One latają tymi samolotami. Ruscy
  samolotów mają "mnogo" ze ho ,ho i jeszcze więcej.
 • @Seth 10:02:36
  Nikt nie leciał, bo jak wyżej pisałem: "lotu (z żywymi pasażerami ) nie było".
 • @koniecPOLSKI 10:19:53
  Piszesz: "by doszukać się wyników, zacząć trza od "Nieboszczyków".
  Dodaj konieczność zbadania odlotu z Okęcia oraz zeznania świadków w Polsce (prokuratura przesłuchiwała, ale zeznania są utajnione).
  To wszystko razem sprowadziłoby śledztwo na prawidłowe tory.

  Pozdrawiam także.
 • @zygmuntbialas 11:28:28
  ...to prezydenta RP itd., nie było na pokładzie bo:"Nikt nie leciał" ?!
 • @zygmuntbialas 11:35:10
  Tak ! Ale "nieboszczyki " mają priorytet bo jak nie było nie mogli latać.!!!
  Przecież nie leciał tylko Prezydent z małżonką i Wassermanem .
  Reszta jakaś nie pewna bo bez głowy a rumianek wyparował a po za tym pozamieniane - nierozpoznane...
  Powiedz komu że "pochowane" bez Aktów Zgonu ! Kto ? Kiedy ? Gdzie?
  Diabeł wie . Pokryjomu ? A może Oni żyją? Siedzą sobie w schronisku w sanatorium na uroczysku czy wczasach w Syberyjskich lasach. Sobie Piją ! I całkiem żyją ? My Płaczemy, Rozpaczamy ,Nic nie Wiemy?
  Ot i Cały Sęk w tym: Wszystko spowiła mgła i dym !!!
  Mają więc Rację co mówią ; - Robić Ekshumację !
  Nawet jeśli Idiotki, chociaż rodowite chłopki ,wyszydzają wykopki.
  Wykopki to Nasza Narodowa przecież specjalność :groby,groby,groby
  i aż do bólu serca i wątroby !
 • @Seth 11:50:35
  Prezydent pewno Był bo gdyby nie leciał byłby ŻYŁ!
 • @zygmuntbialas 11:35:10
  Poniżej zdjęcie kokpitu Boeinga 747 który spadł na Lockerbie z 9,5 kilometrów po wybuchu bomby. Jak widzisz, szyby są CAŁE: http://buzz.bournemouth.ac.uk/wp-content/uploads/2011/05/Lockerbie-crash-scene.jpg http://buzz.bournemouth.ac.uk/timeline-of-some-of-the-worst-aeroplane-crashes/ Pzdr!
 • @zygmuntbialas 11:35:10
  Konieczność z tym odlotem to potem!
  I zacząc by niestety od tego:
  Kto sprzedawał bilety kolego!
 • @Seth 11:50:35
  Nie ma żadnych dowodów czy poszlak, iż Tu-154M 101 odleciał z Okęcia.
 • @koniecPOLSKI 12:22:01
  Piszesz: "Mają więc Rację co mówią ; - Robić Ekshumację!" -
  - A jednak nikt się nie rwie do tej roboty.
 • @zygmuntbialas 20:28:11
  Gdyby to moja Matka, Ojciec , Brat sam poszedłbym z łopatą i " kupił" ""grabarza" by sprawdzić . Może tam tylko trzy łopaty "świętego smoleńskiego" błota?
  RODZINY . Mają za dużo do stracenia ? Czy można więcej stracić niż
  Honor i Godność.? No jest " Micha" - tez Ważne .Nie osądzam. Ja Bym TAK zrobił .
 • @koniecPOLSKI 23:21:15
  Piszesz: "poszedłbym z łopatą i " kupił grabarza" by sprawdzić". - Nie sądzę, by to było wykonalne.
 • @zygmuntbialas 22:40:14
  W czasie okupacji,zamordowanych czy poległych w akcjach kolegów
  "harcerze" wykopywali i przenosili w inne miejsce,a były to groby często
  "poszukiwanych" , gdzie "ślad" znajomych lub rodziny mógł dekonspirować
  i Gestapo śledziło, pilnowało i Agentami obstawiało cmntarz czy kościół.
  Prawda że Grabarz był nie tylko po tej stronie co należy ale i członkiem Organizacji.
  Teraz Nikt nie wie gdzie kto leży i Gdzie należy.Co za czasy ,wycięli lasy..
  Nie ma już Partyzantki.Będzie może "miejska"..
  Pzdr.
 • @koniecPOLSKI 10:02:19
  "W czasie okupacji,..." - Widzimy chyba obydwaj, że to co było możliwe w czasie okupacji, nie musi być z różnych powodów wykonalne dzisiaj.

  Pozdrawiam także.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej