Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje w Europie - 09.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bardzo mało wiemy w Polsce o TTIP, czyli Transatlantyckim Partnerstwie Handlowym i Inwestycyjnym.

Jeszcze mniejsza jest nasza wiedza o zagrożeniach dla Europy, w tym Polski, w przypadku podpisania i wdrożenia tej umowy. Napisali Polacy kilka lub może kilkanaście rzeczowych tekstów o strefie wolnego handlu, podczas gdy tylko jedna niemiecka gazeta Deutsche Wirtschafts Nachrichten‚, opublikowała ponad 200 artykułów. Czytamy tam na przykład:

— „250 tysięcy uczestników demonstracji w Berlinie przeciw TTIP”;

— „Tylko 17% Niemców zgadza się na umowę TTIP”; „Deputowana Wagenknecht żąda referendum o przyjęciu lub odrzuceniu TTIP”;

„Greenpeace żąda natychmiastowego przerwania rokowań w sprawie TTIP”; „CDU domaga się ukarania Greenpeace za ujawnienie tajnych dokumentów TTIP”;

— „Tajne papiery TTIP ukazują ogromny nacisk USA na UE”; Amerykanie ułatwią na przykład eksport niemieckich samochodów pod warunkiem przyjęcia przez Europę większej ilości amerykańskich produktów rolnych (i to się nazywa strefą wolnego handlu?! – przypis ZB);

 

Bundeskanzlerin Angela Merkel begrüßt US-Präsident Barack Obama am Sonntag vor Schloss Herrenhausen in Hannover. (Foto: Kay Nietfeld/dpa)

 

— Angela Merkel obstaje przy umowie TTIP”; „Francuski rząd liczy na niedojście do skutku umowy”.

Ostatnio pisali w DWN: „Nacisk Amerykanów na zawarcie umowy TTIP ma ważne powody: banki USA obawiają się, iż będą zaskarżone przez europejskie sądy o ‚kryzys zadłużeniowy’. Amerykańskie banki namówiły wiele europejskich gmin i przedsiębiorstw do wątpliwych interesów spekulacyjnych”.

Kilka dni temu szef partii ZMIANA dr Mateusz Piskorski pisał w tekście „TTIP, czyli koniec Europy” na swym blogu:

Transatlantyckie Partnerstwo Handlowe i Inwestycyjne (TTIP), czyli umowa o utworzeniu strefy wolnego handlu i przepływu kapitału pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską rzuca coraz większy cień na podstawowe prawa obywatelskie i konsumenckie w państwach UE. Kwestionuje także w sposób zasadniczy filozofię prawną i polityczną kontynentalnej Europy, mówiącą o wyższości interesu zbiorowości (społeczeństwa, narodu) i jej politycznej organizacji (państwa) nad prywatnymi osobami prawnymi (w tym przypadku korporacjami). Kategoria interesu publicznego – w świetle ujawnionych założeń umowy – przejdzie do historii. Ratyfikacja TTIP spowoduje, że wszyscy obudzimy się w nowej rzeczywistości otwartego, niczym nieskrępowanego panowania kapitału.

TTIP zawiera także cały szereg innych, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnych zapisów. Jakich? Tego dowiadujemy się wyłącznie dzięki przeciekom takim, jak ostatni nagłośniony przez Greenpeace. Proces negocjacyjny ma bowiem charakter tajny, rozmowy toczą się w zaciszu brukselskich i waszyngtońskich gabinetów. Podobnie było w przypadku słynnej umowy ACTA w 2012 roku, gdy społeczny protest po raz pierwszy w historii zmusił europejskie elity do cofnięcia się o krok. Czy analogiczny protest pojawi się też w przypadku TTIP? Trudno powiedzieć, na pewno widzimy go już w krajach Europy Zachodniej, przede wszystkim w Niemczech i Francji. Problem TTIP, która prawdopodobnie oznacza ekonomiczną kolonizację Starego Kontynentu przez korporacyjno-kapitałowe elity zza oceanu, wpływa z jednej strony na polityków krajowych, którzy stoją w obliczu wyborów (patrz warunkowy sprzeciw prezydenta Francois Hollande po przeciekach dotyczących GMO i substancji szkodliwych), ale z drugiej nijak nie rzutuje na butę urzędników Komisji Europejskiej. Brukselska biurokracja w sposób bezpośredni i szczery wyraża swoje poglądy ustami unijnej komisarz ds. handlu Cecilii Malstroem, która z rozbrajającą szczerością oznajmiła niedawno: „mój mandat nie pochodzi od Europejczyków”.

Wśród ujawnianych cząstkowo zapisów projektowanego traktatu niewątpliwie najistotniejsze jest zastrzeżenie w nim zasady ISDS (Investor-State Dispute Settlement – rozstrzyganie sporów państwo – inwestor), czyli mechanizmu, który w praktyce pozwoli na uzyskiwanie w ramach procedur arbitrażowych (pozapaństwowych) wielomiliardowych odszkodowań. Komisja Europejska, w wyniku napływających w tej sprawie protestów, zaproponowała nieco inny mechanizm – Investment Court System (ICS, system sądów inwestycyjnych). System ten jednak nie tyle likwiduje, co wręcz instytucjonalizuje logikę anglosaską w relacjach podmiot prywatny – państwo. Intencją autorów i zwolenników TTIP po obu stronach oceanu jest, jak zauważył laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii prof. Joseph Stiglitz, „próba zwiększenia władzy i kontroli korporacji nad gospodarkami i społeczeństwami”.

 

US-Präsident Obama und Bundeskanzlerin Merkel auf Schloss Herrenhausen bei Hannover, April 2016. (Foto: Kay Nietfeld/dpa)

 

W listopadzie ubiegłego roku na temat wybranych konsekwencji TTIP całkiem racjonalnie wypowiadał się polski minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Niestety, oficjalna linia rządu PiS w tej sprawie jest od jego spostrzeżeń całkowicie odmienna. Gorącym zwolennikiem ratyfikacji układu okazał się Witold Waszczykowski. Jeszcze większy entuzjazm wobec niego wyraził ostatnio wicepremier Mateusz Morawiecki. Spod cienkiej warstwy socjalkonserwatyzmu PiS, wyłazi w ten sposób po raz kolejny poczwara neoliberalizmu. Akceptując TTIP, partia rządząca – wbrew swym publicznym deklaracjom i nawoływaniom – oddaje kontrolę nad Polską wielkim korporacjom. Komisja Europejska prowadząc, istotnie bez mandatu od narodów Europy, negocjacje z Waszyngtonem zaprzecza fundamentalnym wartościom Starego Kontynentu, oddając prymat kapitałowi nad człowiekiem i wspólnotą.

http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/06/ttip-czyli-koniec-europy/

 

* * * * * * *

Dwa miesiące temu bloger Andrzej Szubert (nick: @opolczyk) pisał:

Najkrócej zdefiniować można by TTIP parafrazą sentencji Amschela Rothschilda – „Pozwólcie mi w Europie zainstalować TTIP, a nie dbam o to, kto tworzy jej prawa”.Zachodnie media głównego ścieku, służące interesom banksterów, przedstawiają TTIP jako coś korzystnego i dobrego dla gospodarki i mieszkańców jewrounijnych baraków. Prawda jest oczywiście dokładnie odwrotna. Bo co z tego, że – jak głosi zachodni medialny matrix – utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy USraelem a jewrounią przyczyni się do ożywienia gospodarki jewrounii nawet o 120 miliardów €, a gospodarki USraela o 100 miliardów €?
 
Takimi liczbami zachodnie media próbują przekonać do TTIP mieszkańców unijnych jewrobaraków. Ważniejszą a przemilczaną przez te żydo-media sprawą jest to (przy założeniu, że owe szacunkowe „dane” nie są zawyżone) – do kogo te zyski trafią? Albo pytając inaczej – czy zwykły mieszkaniec dowolnego unijnego jewrobaraku cokolwiek na TTIP zyska? Odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE.  On tylko i wyłącznie na tym straci – i to nie tylko finansowo.
 
Do TTIP ślepo dąży agenturalna banksterska „komisja jewropejska”, czyli dyktatorski, wybierany ponad głowami mieszkańców, bez ich wiedzy, woli i zgody rząd (a raczej żont) bilderbergowskiej jewrounii: „Stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie jest klarowne: TTIP przyczyni się do wzrostu dynamiki gospodarczej i tworzenia nowych miejsc w pracy zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych”: TTIPu chce agentka Bilderbergów kancleżyca Merkel: Niemcy chcą TTIP teraz”.
 
Aż dziw powinien więc ogarniać wszystkich „polskich patryjotów” – zwolenników Kalksteina i rebe Rydzyka, że za TTIPem z tym podejrzanym jewrounijnym i „niemieckim” towarzychem gardłuje ręka w rękę, jak jeden mąż, także jewrosceptyczny rzekomo, niechętny domniemanej „niemieckiej dominacji” w jewrounii (w rzeczywistości Niemcy są jak Polska pod żydowską okupacją) „polski”, „narodowy” i „patriotyczny” żydo-PiS. Za TTIPem gardłował w knessejmie Waszczykowski, gardłuje też Morawiecki, wicepremier żondu Szydły (syn ikony Solidurności Walczącej Kornela M). Według niego jedną z zasług TTIP będzie likwidacja barier biurokratycznych.

Jeśli za owe „bariery” uznamy ochronę środowiska, ochronę zdrowia, obronę praw konsumentów i praw pracowniczych – to Morawiecki ma rzeczywiście rację. Te „biurokratyczne bariery” utrudniają rzeczywiście żądnym maksymalizacji za każdą cenę zysków ponadnarodowym (czytaj żydo-banksterskim) koncernom i korporacjom osiąganie tychże zysków bez oglądania się na cokolwiek. Rzeczywistymi właścicielami owych korporacji – posiadaczami większości ich akcji – jest kilka wiodących banksterskich klanów z Rothschildami i Rockefellerami na czele. I to oni zyskają kolejne miliardy na TTIPie. A Morawiecki junior jest (jak każdy prominentny PiSdzielec) ich podrzędnym płatnym najemnikiem.

(…) Przeciwko domniemanej „islamizacji” Polski okupantowi za pośrednictwem prowokatorów udało się  wyciągać na ulice tysiące ludzi. W idiotycznej „wojnie o demokrację” pomiędzy PO (KODem) a PiSem (bratnie kibuce grające w tej samej drużynie) okupant wyciągał na ulice dziesiątki tysięcy. To samo w obronie „polskiego” żondu żydo-PiS. A w proteście przeciwko TTIP uczestniczyło w Warszawie ledwo ok. 300 osób.
 
 
TTIP protest Warszawa
 
 
 

KOMENTARZE

 • @e-misjonarz 09:22:39
  A Pan zdaje się nie pamiętać, jak nas uczono w szkole :)
  A mianowicie, że 6/7 frontu antyhitlerowskiego było w ZSRR i Europie Środkowej.
  W sumie mają Rosjanie okazję do świętowania.
  A ja? - Ja im nie przeszkadzam, tyle mogę :)
 • UWAGA ! autor pisze
  Gorącym zwolennikiem ratyfikacji układu okazał się Witold Waszczykowski.
  koniec cytatu .
  !
  Słowianie ! oczywiście ze Waszczykowski jest gorącym zwolennikiem TTIP
  bo na stanowisko ministra spraw zagranicznych w Polsce powołał go międzynarodowy żyd z USA ! i on jest jawnym agentem żydów z USA !
  !
  Dziś w TV słyszałem Waszczykowskiego jak kupczył Polskim interesem mówiąc że Polska jest gotowa przyjąć kilkaset lub kilkanaście tyś kolorowej dziczy bo podobno jesteśmy na to przygotowani ! ale Waszczykowski od UNII EUROPEJSKIEJ i USA wymaga SOLIDARNOŚCI wymieniając zablokowanie budowy rury pod Bałtykiem do Niemiec i rozbudowy flanki NATO w Polsce !!!!
  !
  Słowianie ! ta żydowska kanalia KUPCZY naszym Polskim interesem !! ta kanalia najnormalniej w świecie chce nas sprzedać za NATO I RURĘ !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie ZDRADA i ZAPRZAŃSTWO
 • @ele 10:53:00
  "Waszczykowski jest gorącym zwolennikiem TTIP, bo na stanowisko ministra spraw zagranicznych w Polsce powołał go międzynarodowy żyd z USA ! i on jest jawnym agentem żydów z USA!" -

  --- Ciągle mam wrażenie, iż dużo decyzji rządu o Polsce podjętych jest nie w Warszawie. Wiele z nich jest skrajnie niekorzystnych dla naszego kraju. Przebijają w tym wszystkich innych ministrów i ludzi władzy Macierewicz i Waszczykowski.
 • @e-misjonarz 09:22:39
  Jak widać ORMO czuwa . :)))
 • @ele
  Witaj szkoda że Jarkacz nie ma drugiego garnituru .Dobrze kombinuje , ale szkoda że to partia jełopów . Pozdrawiam .
 • @Repsol 12:02:29
  Witam Cię :)

  Nie śpię, widzę...

  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  "Spod cienkiej warstwy socjalkonserwatyzmu PiS, wyłazi w ten sposób po raz kolejny poczwara neoliberalizmu."

  No bo to jest partia neoliberalnosocjalkonserwatywnoludowozielona ;-)

  5*

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 13:47:41
  PiS - No bo to jest partia neoliberalnosocjalkonserwatywnoludowozielona ;-) -

  --- Partia nadziei, które nie będą spełnione :)

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 11:27:31
  "przebijają w tym wszystkich innych ministrów i ludzi władzy Macierewicz i Waszczykowski."

  Tak się składa, że z okazji "prazdnika pabiedy" przypomniała mi się defilada w Brześciu (jak każdemu Lachowi zapewne), za który to kretynizm przyszło ZSRR potem słono zapłacić - jakoś tak ponad 20 mln istnień zamiast jednego tysiąca lub mniej, ale nie oznacza to, że TERAZ Antek Trotylenko i obywatel Wiszczyk mogą aż tak przeginać w drugą stronę. Ale "sej" Polacy wybrali :-/

  Ps.
  Ciągle myślę jak Ruscy tak mogli dać ciała a teraz jeszcze się cieszą ze "zwycięstwa" i "wyzwalania". I jeszcze defilują. A pomnik po wypędzeniu z Kremla zaproszonych Polaków nadal stoi.... :-(
 • @Jasiek 14:01:39
  "... przyszło ZSRR potem słono zapłacić...". -

  --- Takie były czasy. ZSRR nie był potęgą, a błędy popełniali wszyscy.
  W sumie Europa i Rosja, podobnie jak w 1. wojnie światowej, ograne były jankesów.
 • @zygmuntbialas 14:10:12
  "a błędy popełniali wszyscy."

  Wspólne defilowanie z faszystami to nie błąd. To danie d..y na maxa. Zwłaszcza jak się potem traci tyle ludzi, żeby "wyzwolić" co się przez własną głupotę straciło. Ale zgadza się, że wpływy anglosasów były :-( I jak widać po Antku Trotylence i Obywatelu Wiszczyku są nadal.
  A ja się łudziłem, że do drugiej tury wejdą Kowalski i Braun. Kuźwa, nie wyszło :-/
 • @Jasiek 14:18:32
  "Kowalski i Braun". -

  --- Oni nie mieli szans, tak to jest ustawione.
  Nie miałem złudzeń i nie głosowałem.
 • @zygmuntbialas 14:31:28
  Tak juz jest w gospodarce i polityce-silniejszy dyktuje warunki(jak w mafii)
  Ameryka wydaje na zbrojenia prawie 50% swiatowych wydatkow wiec musi miec zrodla finansowania a Europa wydaje sie wyjatkowo slaba obecnie.
  Niekiedy moga sie przeliczyc tzn chyba takich warunkow nie zaproponowano by ani China ani Rosji.
 • Autor
  TTIP - to najgorsza faszystowska zaraza – czyniąca już powszechnie panującym związek korporacji prywatnych i państwa - ściśle według Mussoliniego definicji faszyzmu.

  To przede wszystkim koniec demokracji, a wprowadzenie faktycznej władzy oligarchii.
  Zmiana ustroju – zamach stanu.

  To i śmierć demokracji – jako śmierć wartości moralnych w polityce, ale nie tylko, bo i moralnego ładu życia publicznego w Państwie, a więc i koniec władzy narodów w swoich państwach – oligarchie, które z tytułu TTIP zyskują władzę dyktatorską nie są wiązane absolutnie żadną kontrolą, żadną moralnością, żadną nawet lojalnością.

  Umowy w handlu owszem, są potrzebne, ale tylko jako międzynarodowe i dotyczące wyłącznie sprawiedliwości, zasad uczciwych, przejrzystych i jednoznacznych, określających uczciwą wzajemność w otwieraniu rynków i uczciwy podział zysków z tego tytułu.

  Same rynki oczywiście NAJPIERW muszą być wolne w sensie równych zasad dostępu dla wszystkich - i indywidualnego chłopa i firmy np. Nestle, i osobistą odpowiedzialnością karną i moralną za jakość produktów (nie jakieś sfałszowane, na antybiotykach chemii, czy genetycznie modyfikowane).
  A do tego RYNKI WOLNE OD PATOLOGII, z priorytetem wszystkiego, co dobrowolne, sprawiedliwe, naturalne, świadome, a nie regulowane z chęci zysku nakazowo-zakazowo-rozdzielczych, czyli z już wpasowanymi mechanizmami biurokratyczno-korupcyjnymi – czyli z faktycznie bandyckimi zmowami, a dodatkowo z sądami zupełnie niewiarygodnymi.

  Razem najgorsze patologie komuny, ale bez komunistycznych osłon, które jakoś pozwalały każdemu pracować i przeżyć.

  Bez jednoznacznie rozumianej moralności przecież nawet prawodawstwa sprawiedliwego nie idzie tu ustalić.
  Tu nigdy nie mogą mieć głosu decydującego producenci, ani nawet władze państwowe z reguły podlegające alienacji, a więc i korupcji i zdradzie państwa i narodu – tylko same narody i to wyposażone w skuteczne narzędzia kontroli i egzekucji zaleceń pokontrolnych.

  Tu nic takiego nie ma. To jakieś obłąkańcze narzucanie prymatu tworów „za wielkich żeby upaść”, a więc przesądzające bezwzględne niszczenie wszystkich pomniejszych – to na „socjalistyczny” rabunek najbiedniejszych – w myśl faszystowskiej zasady „pywatyzacji zysków, a uspołecznienia strat” z rosnącymi „w kosmos” zniewalającymi podatkami.


  To też i likwidacja zbędnych już narodów i państw jako ich własności i dobra wspólnego narodu. To i zanik człowieczeństwa – wszak ono stoi na moralności, a TTIP to niemoralność gwarantowana dla polityki w każdym jej wymiarze - tylko od ekonomicznego i gospodarczego począwszy.

  Smoła i pierze. Jutro powinny pod urzędami państwowymi stanąć pikiety z beczkami smoły i pierzem dla polityków, którzy dopuszczają, że tu cokolwiek byłoby z naszym Państwem do wytargowania – ale to dopiero początek. Morawiecki z Waszczykowskim to za każdym razem jakby próbowali wejść. Do tego Macierewicza i KOD-owców za odwracanie uwagi od tego co dziś dla Polski najważniejsze. Do tego Szydło że nie wie, albo nie wie, że to zabije natychmiast resztki autentycznie polskiego rolnictwa i przemysłu i jeszcze pozwala funkcjonować w jej administracji zdrajcom Polski.

  Trzeba się też domagać międzynarodowych trybunałów karnych dla tych co cały ten faszystowski spisek kręcą. Przecież inne państwa, których to dotyczy też są demokratyczne, a po wejściu tej umowy w życie jako nadrzędnej nad prawodawstwem krajowym (zapewne i bez referendum zobowiązującego) definitywnie nimi być przestaną). To jest jeszcze gorsze jak oddanie praw do emisji pieniądza bankom prywatnym.

  Jest dobra okazja by te sprawy ukrócić definitywnie. To tego zarządzić redukcję firm do rozmiarów, kiedy mogą sobie upadać kiedy sobie chcą, a inne co przetrwają pociągną gospodarkę.
 • @mac 18:23:36
  Czy USA wydają prawie 50% na zbrojenia w całym świecie, trzeba by sprawdzić.
  "Europa wydaje sie wyjatkowo slaba obecnie". - Tak, to fakt.
  Jeśli chodzi o Rosję i Chiny, to Waszyngton traktuje je konkurentów i jako zagrożenie dla siebie.
 • @AgnieszkaS 18:43:26
  Jeśli tańsza amerykańska żywność będzie wprowadzona na rynki europejskie, to siłą rzeczy będzie wypychana żywność europejska, w tym polska. Chodzi tu jeszcze o GMO - w Niemczech już trwają pracę nad dopuszczeniem GMO w określonym zakresie.
  Nie sądzę, by angielskie ekspertyzy oddawały istotę rzeczy. Rządy W. Brytanii oraz Niemiec forsują przyspieszenie zakończenia pertraktacji, więc ich analizy nie muszą być obiektywne.
  Wspomina Pani o podobnej postawie polityków KOD-u i PiS w sprawie TIPP.
  Jest tak, bo są to partie 'z jednego gniazda'. Mówiąc inaczej, PiS oraz KOD /PO są dwiema stronami tej samej monety.
 • @miarka 22:27:43
  Pisze Pan o TTIP: "To przede wszystkim koniec demokracji, a wprowadzenie faktycznej władzy oligarchii. Zmiana ustroju – zamach stanu". -

  --- Tak, tak to wygląda. Ta demokracja w Europie nie jest już zresztą demokracją, gdy najwyższe formalnie urzędy (Bruksela) są sprawowane przez ludzi, których nikt nie wybierał.
  Zresztą, co to za wybory...
  Według mojej wiedzy umowa TTIP jest przygotowywana w wielkim pośpiechu i w zaciszu gabinetów. Nawet deputowani Bundestagu mają bardzo ograniczony dostęp do dokumentów. W Polsce zaś nie mówi się o tym. Nie wiem też, jaką wiedzą dysponują posłowie. Będzie zapewne głosowanie według wytycznych kierowników poszczególnych, czyli w sumie jednogłośne.
  Są nadzieje: niektóre rządy Europy Zachodniej są wyraźnie przeciw tej zabójczej dla Europy umowie.
  Pisze Pan: "Jutro powinny pod urzędami państwowymi stanąć pikiety z beczkami smoły i pierzem dla polityków, którzy dopuszczają, że tu cokolwiek byłoby z naszym Państwem do wytargowania – ale to dopiero początek". -
  --- Tak, powinny, ale jest tak, że wiedza o TTIP jest bardzo skromna i najczęściej przeciwna naszej.
 • @zygmuntbialas 23:35:32
  Zaślepienie blichtrem i koralikami, jak Indianie - USA traktuje Europę jako swoją kolonię, robi z nią co chce.
 • @zygmuntbialas 23:35:32
  "Ta demokracja w Europie nie jest już zresztą demokracją, gdy najwyższe formalnie urzędy (Bruksela) są sprawowane przez ludzi, których nikt nie wybierał".

  Myślę, że czas już postawić pytanie, czy UE jest tworem legalnym, czy organizacją spiskową i antynarodową, z władzą uzurpatorską niekonstytucyjną, która sprzeniewierzyła się traktatom akcesyjnym i jest faktycznie inna jak ta do której Polska wstąpiła.
  Może już przyszedł czas, by przygotować dobrze kontrolowane przez Naród zobowiązujące referendum i ponownie spytać wyborców?

  Przecież UE może mieć dokładnie tylko tyle władzy, ile ile im swoimi w pełni dobrowolnymi i świadomymi decyzjami i w ściśle określonych celach oraz przy zachowaniu kontroli narody powierzą.
  Również prawodawstwo czy to krajowe, czy międzynarodowe jest prawomocne tylko jako pochodzące od narodu.
  Władze przedstawicielskie - rządy, czy Parlamenty ani KE nie stanowią prawa.

  Ostatnio Jean-Claude Juncker powiedział: ”Premierzy muszą przestać tak bardzo słuchać się wyborców, a zamiast tego działać jak „europejczycy na pełny etat”".

  To tłumaczy ostatnią wypowiedź antynarodową Wildsteina. Żeby nie te narody, ich niezbywalna władza i ich własność im zagrabiana przez agenturę i zdrajców wraz z korporacjami prywatnymi, to już by rządzili, ale póki co to można się skrzyknąć i ich pogonić.

  Oczywiście reprezentująca oligarchie KE z ich odpowiednikami zza Oceanu będą TTIP forsować, może i nawet umowę zawrą, ale zalegalizować już jej rady nie dadzą. Narody się obudzą na pewno.


  " Nie wiem też, jaką wiedzą dysponują posłowie. Będzie zapewne głosowanie według wytycznych kierowników poszczególnych, czyli w sumie jednogłośne."

  Wiem, że już nie raz były takie uchwalania. Ciekawe czy TK uznawał takie uchwały za ważne? W każdym razie na pewno nie są ważne i łatwo je obalimy.
  Uchwalanie ustaw ma być dokonywane świadomą i dobrowolną decyzją wybranych posłów, a nie jakichś "kierowników" wydających im polecenia.
 • @miarka 01:43:30
  "Wiem, że już nie raz były takie uchwalania. Ciekawe czy TK uznawał takie uchwały za ważne? W każdym razie na pewno nie są ważne i łatwo je obalimy."
  To się cieszę, że obalicie.
 • Przenoszę tu swoje wpisy z blogu Zygmunt Białas blog
  ponieważ wydaje mi się to ważne aby przedstawić dla zainteresowanych co tam w Banderlandii działo się 9 maja, święta zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami.

  Parada Zwycięstwa w Nikołajewie, słynny Azow dzielnie atakuje dziadków i kobiety.
  Ukraina ponad wsie a z drugiej strony: faszyzm nie prajdiot.
  https://youtu.be/0Vy-bnFQ-34
  --------------------------------------------------------------
  Jeszcze jedno wideo z Nikołajewa, wygląda na to, że aby namieszać w tym mieście, muszą przyjeżdżać aktywiści ze Lwowa.
  https://youtu.be/kn8C3gor36s
  ----------------------------------------------------------------
  Dalsza część obchodów Dnia Zwycięstwa:
  W ogrodzie Sawczenki w centrum Charkowa walczyli ze sobą przedstawiciele organizacji patriotycznych i radzieckich melomanów. Działacze „Gromadskoї Varti” i „Azowa” przyszli do śpiewających w ogrodzie, którzy śpiewali wojenne pieśni radzieckie i ostro nakazali przestać śpiewać. Wywiązała się potyczka, która przerodziła się w bójki. Interweniowała policja. Według świadków, podczas walki jedna osoba doznała rany nożem .Wcześniej, w Charkowie, były starcia w pobliżu Pomnika Chwały.
  https://youtu.be/bVv4_8RBp3E
 • @lorenco 02:31:55
  i cd.
  We Lwowie, około 40 młodych ludzi w bakławach próbowało „dekomunizować” pomnik radzieckiego pisarza i polityka Stepana Tudora. Media opublikowały video ze starć między radykalnymi działaczami i policją za próbę zniszczenia pomnika radzieckiego pisarza Stepana Tudora na rynku Malanyuk we Lwowie.
  https://youtu.be/FRniPd7tavQ
  Zabrakło już do rozwalania w ukropii pomników Lenina, carów, żołnierzy radzieckich, to biorą się za pomniki pisarzy.
  U nas też, jak zabraknie pomników żołnierzy radzieckich, pewnie pójdą pod kilof następne wskazane przez IPN.

  Co do Instytutu Pamięci Narodowej, ktoś zadał konkretne pytanie w komentarzu na Onet: Instytut Pamięci Narodowej, lecz którego narodu?
 • @Jasiek 14:18:32
  "Wspólne defilowanie z faszystami to nie błąd. To danie d..y na maxa."
  Wtedy była taka sytuacja, że widocznie trzeba było trzymać z Niemcami.
  Ileż to krajów trzymało wtedy z Niemcami? Od Hiszpanii, przez Włochy, Węgry, kraje skandynawskie po Japonię. Nawet mała Słowacja trzymała z Niemcami i napadła 1 września 1939 roku na Polskę zajmując Zakopane, Nowy Targ.
  Mieliśmy takich sąsiadów i mamy nadal, na jakich zasłużyliśmy i nadal zasługujemy.
  Wychodzi to zwykle np. podczas konkursu Eurowizji, kiedy sąsiedzi głosują na siebie, nawet Gruzja na Rosję a na Polskę w sumie nikt, co najwyżej Polonusy z Niemiec.
 • @lorenco 03:11:42
  Większość nie wie, że naszą klęskę we wrześniu 1939r, zawdzięczamy naszym sojusznikom od wiz!
  Gdy w czerwcu 1944 roku amerykańscy GI's pokonali na plażach Normandii opór Niemców i zaczęli iść w głąb Francji, ze zdumieniem odkryli, że zdobyte na przeciwniku wojskowe ciężarówki Opel Blitz wyprodukowano w zakładach stanowiących własność General Motors, a inne ciężarówki, także trzytonowe mają na masce znaczek Forda.
  Nie wiedzieli również, że w zbiornikach paliwa ostrzeliwujących ich myśliwców ze swastykami na kadłubach oraz czołgów Wehrmachtu bulgocze syntetyczna etylina produkowana dzięki współpracy chemicznego kartelu IG Farben z koncernami Standard Oil of New Jersey oraz Du Pont.
  Nie wiedzieli też, że wolframowe rdzenie pocisków przeciwpancernych, które dziurawiły ich Shermany i transportery opancerzone, produkowano u Kruppa dzięki wymianie patentów z koncernem General Electric.
  Nie wiedzieli, że syntetyczna guma, tak potrzebna przemysłowi zbrojeniowemu hitlerowskich Niemiec, jest owocem kooperacji IG Farben z chemicznymi koncernami w ich kraju.
  Nie wiedzieli, że IBM wyposażył III Rzeszę w sprzęt, który znacznie ułatwił sporządzanie list Żydów wysyłanych do obozów zagłady.
  A słyszeliście o zatopieniu przez U-booty jakiegoś statku wiozącego do USA zapłatę w złocie, za dostarczony sprzęt ?
  Przykładów na ścisłą współpracę III Rzeszy z USA można mnożyć, ale nie to jest dla naszych "patriotów" najważniejsze.
  Najważniejszy jest Katyń !!!
 • Pusto
  Jeździłem autem w Warszawie podczas tych marszów po ulicach wokół nich i nie było najmniejszych korków wtedy.
 • @lorenco 01:16:14
  Notka dzisiejsza opublikowana w NEON-ie, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/131580,co-sie-dzieje-na-swiecie-10-05-2016

  Tam jest pieśń "Pożegnanie Słowianki", dedykowana bohaterom Wojny Ojczyźnianej. Wiem, że Bogusław Jeznach ma podobny gust muzyczny, więc i jemu dedykuję ten wzruszający utwór :)
 • @miarka 01:43:30
  Szkoda, że czas mnie goni i nie mogę podjąć z Panem porządnej dyskusji.
  Pisze Pan m.in.: "Może już przyszedł czas, by przygotować dobrze kontrolowane przez Naród zobowiązujące referendum i ponownie spytać wyborców?" -
  --- Tak, ma Pan rację, ale jest problem: jakie to są siły nierządowe w Polsce i w Europie, które potrafią zorganizować uczciwe i skuteczne referendum? - Ja takich nie znam i obawiam się ponadto, że najlepsze chęci mogą być odwrócone i spaczone.
 • @lorenco 02:31:55 oraz 02:34:14
  "Parada Zwycięstwa w Nikołajewie,...". -

  --- Obejrzałem wszystkie, przeniosłem do dzisiejszej notki dwie parady: w Ługańsku i Doniecku :)
 • @lorenco 02:34:14
  "We Lwowie, około 40 młodych ludzi w bakławach próbowało „dekomunizować” pomnik radzieckiego pisarza i polityka Stepana Tudora". -

  --- Szaleńcy! U nas też takich nie brak.
 • @SZS 08:05:02
  "... IBM wyposażył III Rzeszę w sprzęt, który znacznie ułatwił sporządzanie list Żydów wysyłanych do obozów zagłady. (...) Przykładów na ścisłą współpracę III Rzeszy z USA można mnożyć,...". -

  --- Tak, niektórzy historycy i blogerzy piszą o tym, ale nie ma atmosfery do dyskusji i przewartościowań.
 • @simon-antyNWO- 09:36:22
  Chodzi o demonstrację przeciw TTIP? -
  --- Tak, nie było wielu uczestników.
 • @zygmuntbialas 11:45:58
  Niestety. Ważniejszym tematem jest kim był/jest/będzie* pan Jeznach, niż najważniejszy obecnie temat, jakim jest TTIP. A o tym powinno się trąbić bez przerwy 24 godziny przez siedem dni. Bo skutki TTIP-u my nie odczujemy, ale nasze dzieci i wnuki na pewno. Ale jak widać powiedzenie "po nas choćby i potop" ma się całkiem nieźle....

  Taki przykład NAFTA. Meskyk tą umowę podpisał. I co z tego wynikło:
  Umowa przyniosła katastrofalne skutki dla Meksyku. Mogąc eksportować bez ograniczeń, Stany Zjednoczone zalały ten kraj swoją subwencjonowaną kukurydzą produkowaną w ramach uprawy intensywnej, powodując spadek cen i destabilizację tamtejszej gospodarki wiejskiej. Miliony campesinos (chłopów) wysiedlonych ze wsi wyemigrowały, by szukać pracy w maquiladoras (a ich napływ spowodował obniżenie wynagrodzeń), albo próbowały przedostać się przez granice i osiedlić się w Stanach Zjednoczonych. Exodus ze wsi pogłębił problemy społeczne w meksykańskich miastach i przyczynił się do intensyfikacji wojen narkotykowych.
  W opinii Carlosa Salinasa de Gortari, prezydenta Meksyku w momencie wejścia porozumienia w życie, NAFTA powinna pozwolić na zmniejszenie napływu imigrantów próbujących przedostać się na północ. „Meksyk woli eksportować swoje produkty zamiast swoich obywateli”, mówił w 1993 r., oświadczając, że jego sąsiad ma wybór między „przyjmowaniem meksykańskich pomidorów albo przyjmowaniem meksykańskich migrantów, którzy będą uprawiać pomidory w Stanach Zjednoczonych”. W 1993 r. do Stanów Zjednoczonych wyjechało 370 tys. Meksykanów, w 2000 r. było ich 770 tys.; w 1993 r. 4,8 mln meksykańskich migrantów przebywało tam nielegalnie, w 2012 r. – 11,7 mln.
  Te masowe wyjazdy wyjaśnia po części drastyczny wzrost cen artykułów pierwszej potrzeby. Rosnące zużycie amerykańskiej kukurydzy do produkcji etanolu spowodowało w połowie lat 2000. wzrost jej ceny, który w poważny sposób odbił się na sytuacji w Meksyku uzależnionym od importu amerykańskich produktów rolnych.
  Cena tortilli – podstawowego produktu spożywczego w Meksyku – wzrosła w latach 1994-2004 o 279% W ciągu 20 lat ceny podstawowych produktów spożywczych wzrosły 7-krotnie, natomiast płaca minimalna – 4-krotnie. Podczas gdy NAFTA miała im przynieść dobrobyt, to obecnie ponad 50% Meksykanów (60% mieszkańców wsi) żyje poniżej progu ubóstwa. W ciągu dwudziestolecia 1994-2014 PKB per capita Meksyku wzrósł zaledwie o 24%, co oznacza średni roczny wzrost o 1,1%. W latach 1960-1980 wzrost ten sięgał 102% (co daje średni roczny wzrost o 3,6%). Jeśli gospodarka Meksyku rozwijałaby się nadal w takim tempie, poziom życia w tym kraju zbliżałby się dziś do średniej europejskiej.
  Piękne obietnice poszły dziś w zapomnienie, byłoby jednak dobrze przeanalizować bilans tej porażki, by stworzyć bardziej wyważony model integracji gospodarczej. Tymczasem zamiast wyciągnąć naukę z popełnionych wcześniej błędów dzisiejsi negocjatorzy TTIP wydają się zdeterminowani, by je powielić.


  *-niepotrzebne skreślić
 • @SZS 17:05:55
  "... najważniejszy obecnie temat, jakim jest TTIP. A o tym powinno się trąbić bez przerwy 24 godziny przez siedem dni". -

  --- Podał Pan bardzo ważne informacje dotyczące umowy NAFTA.
  Informacje niedostępne ogółowi opinii publicznej. Przeniosę za godzinę Pański wpis na mój blog.pl.
 • TTIP to ratowanie bankruta
  jakim są USA.

  Markel dokumentuje, czyją jest agentką.

  Nawet mocno zdurniali Niemcy to dostrzegają:

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,2555184,201137433,czytaj.html

  TTIP to jedno z największych zagrożeń dla Europy.
 • @Laznik 00:36:01
  "TTIP to ratowanie bankruta, jakim są USA". -

  --- Tak. Tak jest dokładnie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej