Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Filipinach - 02.10.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyjemy w świecie wielobiegunowym, w którym Stany Zjednoczone nie są już jedynym supermocarstwem, decydującym o wszystkim.

 

JOSE MARIA SISON: DUTERTE DZIELNIE OPIERA SIĘ AMERYKAŃSKIEJ HEGEMONII

Antyterrorystyczny program Rodrigo Duterte jest skierowany przede wszystkim przeciwko grupie terrorystycznej Abu Sayyaf. Abu Sayyaf i jej sprzymierzeńcy są odpowiedzialni za wybuch bombowy na rynku w Davao 02 września. Abu Sayyaf jest także zaangażowana w proceder porywania obcokrajowców. Rząd Duterte jest zdeterminowany ich zwalczyć. Celem ostatniego ataku terrorystycznego byli niewinni cywile. Akty terrorystyczne nie zastraszają Filipińczyków. Terroryzm nie ma sensu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania rodrigo duterte

Rodrigo Duterte

Rząd Duterte zaczął skutecznie zwalczać plagę narkotyków. Kampania rządu przyniosła ofiary, ostatnie szacunki mówią o 3500 zabitych. Pewna liczba osób poniosła śmierć w wyniku stawiania oporu policji podczas aresztowania dilerów narkotykowych i samych narkomanów. Trudno zignorować zjawisko oficerów policji, zamieszanych w handel narkotykami. Ci policjanci zabijali swoich agentów w celu ukrycia własnych przestępstw. Wśród dilerów narkotykowych również trwają wojny o opanowanie rynku. Istnieje wiele teorii wyjaśniających wzrost liczby ofiar. Około 6100 osób zgłosiło się w celu skorzystania z procedury ułaskawienia. Ci narkomani to ofiary, mogą pomóc w planowanym uderzeniu w dilerów narkotykowych.

Oczywiście na Filipinach istnieją siły wrogie wobec rządu Duterte. Główną jest administracja byłego reżimu Aquino, także amerykański wywiad. Donoszono już o amerykańskim spisku w celu obalenia prezydenta gdzieś w Manili. Stany Zjednoczone są największą zewnętrzną siłą zainteresowaną obaleniem prezydenta Duterte.

Kilka tygodni temu, gdy Duterte wybierał się na szczyt ASEAN do Vientane (Laos) opozycja z zadowoleniem przyjęła zapewnienia z ambasady amerykańskiej, że prezydent Obama pouczy Duterte w sprawie przestrzegania praw człowieka. Duterte szybko zareagował [określił Obamę jako „Putang ina”, skurwysyna] i ogłosił, że Filipiny nie są już amerykańską kolonią i że same Stany Zjednoczone permanentnie naruszają prawa człowieka. Stany Zjednoczone nawet nie przeprosiły za zabicie setek tysięcy Filipińczyków w czasie, gdy  Filipiny były amerykańską kolonią od 1899 do 1940 roku. Amerykanie zabili 1,4 miliona Filipińczyków. Duterte zaprezentował fakty historyczne, aby udowodnić, że Stany Zjednoczone nie mają moralnego prawa dyktować Filipinom sposobu postępowania. Ameryka jest odpowiedzialna za zabicie 35 milionów ludzi od zakończenia II wojny światowej. Także Ameryka jest odpowiedzialna za kryzys uchodźców w Europie.

Duterte zadeklarował determinację w prowadzeniu niezależnej polityki zagranicznej. Żyjemy w świecie wielobiegunowym, w którym Stany Zjednoczone nie są już jedynym supermocarstwem, decydującym o wszystkim na całym świecie. Duterte wypowiedział się również w sprawie zakończenia amerykańskiej obecności wojskowej na Filipinach i wspólnych amerykańsko – filipińskich patroli morskich na zachodzie Filipin oraz w sprawie zakupu broni w Chinach i w Rosji. Duterte próbuje wytyczyć kurs niezależnej polityki zagranicznej. Ta polityka może przynieść korzyści Filipińczykom, daje perspektywę narodowej niezależności, demokracji i rozwoju gospodarczego. Powinniśmy zakończyć erę tradycyjnej amerykańskiej dominacji na Filipinach.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny

 

Uważam, że Duterte dobrze sobie radzi w konstruowaniu nowej linii polityki zagranicznej. Jeśli mu się uda, wtedy łatwiej będzie osiągnąć porozumienie z Narodowym Demokratycznym Frontem Filipin. Negocjacje w tej sprawie są prowadzone z rządem Filipin w Oslo. Obydwie strony uzgodniły już porozumienie w sprawie przestrzegania praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego od 1998 roku. Obecnie trwają prace w dziedzin ie reform społecznych i gospodarczych.

Dla Filipin użyteczne może być rozwijanie relacji z krajami BRICS. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to Filipiny mogą dołączyć do Szanghajskiej Organizacji Współpracy w celu zablokowania amerykańskich prób zdominowania Azji Wschodniej za wszelką cenę. Filipińczycy będą mieć szansę na znalezienie lepszego miejsca w świecie, na cieszenie się niepodległością, sprawiedliwością społeczną, rozwojem ekonomicznym i solidarnością ze wszystkimi narodami gotowymi do utrzymywania partnerskich relacji z Filipinami.
//katehon.com/article/duterte-bravely-resists-american-hegemony-despite-media-slander

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

O prezydencie Rodrigo Duterte i jego walce o suwerenność Filipin pisaliśmy już w notce, link:
//zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/14/co-sie-dzieje-na-swiecie-14-09-2016-2/

Pisała wtedy pod notką pani Tiamat:  Po przyjeździe na Filipiny uderza bardzo amerykańska fasada niemal na każdym kroku, a spod fasady wyłazi nędza i ludzki dramat współczesnej ‚cywilizacji’; mam na myśli wielkie miasta, bo na wyspach cicho i spokojnie, a plaże są cudowne. Nie spotkałam na Filipinach ani jednej nazwy ulic w tagalogu. Wszystkie nazwy ulic, biznesów, organizacji są w języku angielskim. Telewizja nadaje wyłącznie w języku angielskim. Wiadomości podawane są na ogół w tagalogu, w którym łatwo zidentyfikować duże naleciałości hiszpańskiego.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny

 

Na Filipinach jest wiele języków, ale językiem powszechnym jest tagalog i zdaje się, że językiem urzędowym jest angielski. W szkołach ponadpodstawowych angielski jest językiem wykładowym i językiem instrukcji. Wszystkie obwieszczenia, urzędowe pisma, znaki drogowe itp. są w języku angielskim.

Mnie oczywiście interesuje historia Filipin z czasów hiszpańskich. Klops. Cebu jest miejscem bardzo akademickim. Ani w bibliotece uniwersyteckiej, ani w bardzo nowoczesnych księgarniach NIGDZIE nie mogłam dostać żadnej literatury, opisującej niemal 500 lat hiszpańskiej historii Filipin, to znaczy od czasu odkrycia Cebu przez Magellana w 1521 roku aż do czasu najazdu Amerykanów mniej więcej w tym samym czasie co na Kubę w 1899-92. Pamiątek po Hiszpanach jest bardzo mało. Zniszczone forty, zaniedbane ruiny starych fortyfikacji i trochę pomników, ale tylko tych poświęconych walce tubylców z Hiszpanami. A przecież Luzon się wykrwawiła do ostatniego tubylca i ostatniego Hiszpana w obronie przed najeźdźcami amerykańskimi.

W raporcie do Kongresu USA można przeczytać: „Na Luzon nie ma już żadnych zakłóceń, ponieważ już nie ma rebelii. Ten kraj został dokładnie przeczesany i oczyszczony z tubylców. Dobry Bóg na Niebie tylko wie, ilu Filipińczyków leży w ziemi. Nasi żołnierze nie brali jeńców, nie liczyli zabitych. Oni zwyczajnie zmietli wszystkich Filipińczyków z powierzchni ziemi; gdziekolwiek i jakkolwiek mogli ich dopaść, zabijali na miejscu” – pisał kongresman z ramienia Partii Republikanów w raporcie do Kongresu jako naoczny świadek inwazji na Filipiny w 1899 roku.

Po księgarniach nie chodziłam sama, tylko z miejscową osobą, która się mną opiekowała. Poprosiłam znajomych, bardzo wykształconych Filipińczyków, by mi pomogli znaleźć historię Filipin z czasów hiszpańskich w wydaniu książkowym (złości mnie, gdy mi radzą ‚poszukać na internecie’). No więc w największej księgarni na Cebu po przejrzeniu półek w księgarniach doznałam wielkiego rozczarowania: same szalenie ‚zachodnie’ tytuły: „Kobiety w zarządzaniu przedsiębiorstwem”, „Imelda Marcos”, „Upadek rządu Marcosa”, „IT i przyszłość Filipin” itp. W dziale religii – prócz opowiadań biblijnych znalazłam bardzo ładnie wydane: „Żydowskie korzenie katolickiej religii”.

Zupełnie sfrustrowana zaczęłam szukać działu z mapami, bo chciałam mieć choć atlas i dokładną mapę Filipin. Klapa. Natomiast ze zdumieniem spostrzegłam na podłodze nie do końca jeszcze rozpakowany stos najnowszego ‚nabytku’ księgarni: dziesiątki egzemplarzy nowiutkiego wydania „Pamiętniki Anny Frank” (pozwolę sobie zauważyć, że z moich wykształconych znajomych na Filipinach NIKT o Hitlerze nie słyszał).

Na towarzyskim obiedzie w bardzo ładnej restauracji na Makdanie opowiadam znajomym Filipińczykom o swoich przygodach w księgarni. Obiecują pomóc. Moi znajomi to tzw. średnia klasa, a wiec wykształceni mieszkańcy Cebu. Chciałam dowiedzieć się więcej o czasach Marcosa. Dwie panie rozpłakały się. Nie przesadzam. No więc panowie mi tłumaczyli, że Marcos był najlepszym prezydentem w historii Filipin. W skrócie:

 

Znalezione obrazy dla zapytania marcos

Ferdinand Marcos

Znacjonalizował ropę, którą odkryto na Mindanao, spłacił pożyczkę do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pobudował za pieniądze z ropy bloki mieszkalne, zlikwidował bezrobocie i nędze. „Ulice były czyste i wysprzątane, nie to co teraz – skarżyła się znajoma. – Nie było slumsów. Ludzie nie spali pod kawałkami blachy. Była kanalizacja”.
Trudno w to uwierzyć, przejeżdżając przez most miedzy dwoma miastami – wyspami. Ludzie mieszkają nad sama woda, po prostu na piachu. A że deszcze są niemal codziennym zjawiskiem, więc plaże pokryte są strzępami, kawałkami blach, opartych na palach z drzewa. Nie ma kanalizacji i nie ma światła.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny slumsy

 

„No to co się stało z blokami mieszkalnymi?” – pytam naiwnie. – Gdy wyrzucili Marcosa, to całe osiedla mieszkaniowe sprywatyzowali. Nowi właściciele wprowadzili drakońskie opłaty czynszowe. I opłaty za gaz i światło. Nikt nie miał pieniędzy na drańskie rachunki. Ludzie masowo tracili prace, a ci, którzy pracowali, dostawali grosze. Więc odstępowali te mieszkania państwowe za opłatą nowym nabywcom. I szli spać nad wodę. Na Filipinach dzieci ze slumsów nie chodzą do szkoły. Kierowca nie pozwolił mi wyjść z auta, żeby zrobić zdjęcie slumsu. Podobno niebezpiecznie się tam zbliżać. Na Makdanie, na całym oceanie nędzy, brudu i błota, lśni ogromny gmach… kasyna.

Po wędrówce po Filipinach – do ust nie wezmę coca-coli. Obrzydziły mi ją do reszty nachalne reklamy na walących się chałupach, rozwieszone na drzewach, na palach na tle straszliwej biedoty. Psy i dzieci śpią w przydrożnych rowach. Samochód obskoczyły brudne dzieci, żebrzące o pieniądze. Kierowca nie pozwala mi na żadne gesty. Bo wtedy nie przejedziemy miasta. Zwala się na nas tłumy żebraków.

Przy tym wszystkim naturalnie można robić zakupy w nowoczesnym centrum zakupowym, gdzie w czasie ulewy nad otwartym parkingiem w ogóle nie pada, bo puszczają jakieś lasery czy coś, tak że parking jest suchy i można spokojnie dojść do auta. Ogromne plansze reklamowe zachęcają do teatru… rozpusty. Inne reklamują szkołę Montesori – najgorsze oszustwo edukacyjne.

Co nie znaczy, że Filipiny to jakaś totalna degrengolada. Ratunkiem jest właśnie kultura hiszpańska, którą Amerykanie próbują zniszczyć. To kultura religii jakoś łączy Filipiny i pomaga przetrwać. Ja nie żartuję. Oglądam festiwal Sinuloh, chyba najpiękniejsze widowisko, jakie widziałam w życiu. Oglądam Krzyż Magellana na Cebu i zwiedzam ogromnie zatłoczone kościoły. Nie jestem zapalczywie religijna, ale muszę przyznać, że ta religia w jakiś sposób pomaga przetrwać Filipinom w wielkiej więzi społecznej, którą u Filipińczyków widać na każdym kroku.

Wbrew całej amerykańskiej propagandzie, słucham legendy /prawdy o „El Senior” inaczej El-Nino, statuetki dzieciątka Jezus, które przywieziono na statku floty Magellana. Piękna legenda. Język hiszpański w stanie szczątkowym zachował się w religii. I w tagalogu. Na Filipinach można wszystko kupić. I do tego bardzo tanio. Najlepsze na świecie są naturalne perły z Filipin.
Perły rodzą się w bólu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania filipiny slumsy

 

Bloger i tłumacz Metro napisał:  George Orwell nauczał, że najskuteczniejszą metodą kłamstwa jest przemilczenie. Cała historia tego regionu jest totalnie zakłamana, głównie z użyciem tego narzędzia – przemilczenia. Co wiemy o amerykańskiej okupacji Filipin? – Nic albo niewiele. A te zwierzaki zachowywały się tam podobnie jak w Ameryce Północnej wobec Indian czy bizonów. Tak samo niewiele wiemy o ludobójstwie CIA&Suharto po obaleniu Sukarno. Wtedy bandziory zutylizowały miliony ludzi.

Mieszkałem w podobnych slumsach, o których wspomina Tiamat, może bardziej kompromisowych, w sensie: nie ekstremalnych slumsach. Niesamowite jest, że ludzie tam osiedlają się w większych rodzinach, tzn. żyją w otoczeniu krewnych i bliskich przyjaciół. W slumsach ludzie odtwarzają bliskie więzi rodzinne i sąsiedzkie typowe dla wsi. Ich styl życia jest zupełnie inny niż ludzi w blokach na Zachodzie czy ludzi w drewnianych budach w Australii, choć w slumsach na ścianach też mają już wpizducalowe telewizory i wylewającą się z nich judeo-anglosaską podkulturę. Ludzie są jednak ciągle inni, wyższej jakości. Tiamat ma rację, że pomaga religia, ale to są różne religie: katolicyzm, różne protestanckie sekty i islam. Tam nie chodzi o konkretną religię, tylko o to, że to są ludzie z epoki przednowoczesnej – tak sądzę.

 

PS. Pani Tiamat przesłała mi e-mailem kilkanaście zdjęć, wykonanych podczas jej pobytu na Filipinach. Próbowałem zamieścić kilka z nich w powyższej notce, jednak bezskutecznie (ZB).

 

KOMENTARZE

 • TVP arch info
  W informacjach z Filipin i prezydencie ,spikearka televizorni chazarskiej- podała z wypiekami i emocjami-,że prezydent chce wymordować 3 mln narkomanów...
 • @kfakfa 11:22:29
  "prezydent chce wymordować 3 mln narkomanów...'. -

  --- Co też łże-media już nie wygadują!
  Ale zauważyłem, że im głupsza i bardziej toporna dezinformacja, tym większe jej oddziaływanie.
 • @
  Czemu my nie możemy sobie wyhodować takiego dyktatora?
  Piłsudski czy przywódcy PRL się nie liczą.
  Tu potrzeba człowieka odważnego.
  Kiedy patrzę na prezydenta Filipin, a potem Dudę to mam ochotę płakać.
 • @kfakfa 11:22:29
  Jaki strach padł na akwizytorów makowiny z Afganistanu! ;)
  Nie może być, 3 mln. klientów.. Święte oburzenie.

  A lecznicza marihuana, od tysięcy lat, jest ''niebezpiecznym narkotykiem''..:

  -''Przede wszystkim, gdyby nie zaangażowanie służb specjalnych, zarówno cywilnych, jak i wojskowych w ten handel, to żadnego handlu i produkcji opium by nie było. Jest to wniosek pozostający poza wszelką dyskusją. Pentagon chwali się, że z kosmosu może odczytać gazetę, a nie widzi setek tysięcy hektarów pól maku w Afganistanie? Potrafi wysyłać drony na wesela afgańskie, zabijając dzieci i cywilów, a nie umie nakierować ich na pole maku? Jest to oczywista bzdura i świadczy jednoznacznie o kierownictwie handlu opium, usadowionym na wysokich szczeblach tzw. władzy państwowej.

  Krótkie przypomnienie.

  W momencie wejścia do Afganistanu po słynnej fałszywej fladze, jaką był rzekomy związek Talibów ze zniszczeniem WTC, produkcja opium w tym kraju ruszyła z kopyta. Za talibów pola uprawne maku zajmowały 7600 ha, czyli tyle ile mniej więcej wynosiło zapotrzebowanie medyczne.

  Już w pierwszym roku rządów Pentagonu powierzchnia upraw zaczęła systematycznie wzrastać. I tak w 2009 roku wynosiła już 123 000 ha, a w 2014 wzrosła do 224 000 ha, czyli w okresie 5 lat uległą podwojeniu. Podobnie uległa podwojeniu produkcja, ze 180 ton do 6400 ton w roku 2014. To są oficjalne dane ujawnione w czasie posiedzenia UNGASS, czyli ONZ-towskiej sekcji d/s narkotyków, jaka odbyła się 19 kwietnia 2016 roku. 85% produkcji opium pochodzi z Afganistanu, tego zaanektowanego przez Pentagon kraju. Pozostałe 1254 tony to Birma, Laos, Meksyk, Tajlandia i Wietnam.

  Problem w tym, że do USA wg danych rządowych, opium jest dostarczany rzekomo głównie z Meksyku. Nie może to być prawda, ponieważ Meksyk produkuje tylko 162 tony, czyli 16.200 kg heroiny.

  Cały wysiłek służb rządowych w rodzaju tak świetnie pokazywanych w hollywoodzkich filmach agentów DEA, czy CIA, jest skoncentrowany na Meksyku. (...)
  http://www.polishclub.org/2016/09/13/dr-jerzy-jaskowski-iv-wojna-opiumowa-zielone-swiatlo-obamy-dla-narkotykow-a-zdrowie/

  Źli Meksykanie, filmy i seriale o bohaterskich agentach CIA z sekcji
  narkotykowej.. Odwracanie zdechłego kota ogonem ;)
 • @Sukarno 13:27:40
  ==Czemu my nie możemy sobie wyhodować takiego dyktatora?==

  Szybko miałby katastrofę lotniczą albo peknięcie opony na zakręcie.
  Polska to wspaniała dojna krowa, teraz dużo już chudsza, ale jeszcze dycha..
 • @Sukarno 13:27:40
  Czemu nie mozemy wyhodowac dyktatora?
  Duterte nie jest dyktatorem. Zostal wybrany.
  Ale wczesniej byl merem miasta Davao i zwalczal narkomanie.
  Duterte pewnie dlatego jest taki zly, ze widzial na codzien ofiary nalogu. Uwaza, ze taki straceniec nie przypomina w niczym czlowieka.
  Filipiny sa katolickim krajem, wiec z definicji powinny miec zabronione rozprowadzanie narkotykow. Ale wiadomo , kto ma monopol na handel afganska heroina i kolumbijska kokaina. A jest jeszcze bardzo zacna konkurencja z Brukseli: tabletki ekstasy i amfy- sztucznych narkotykow.

  Nie mam pojecia na ile Duterte moze sobie pozwolic na pyskowanie na USA ale w przeciwienstwie do Polski - dogadal sie z Chinami w sprawie tych glupawych wysp.
  Bez poparcia Chin chyba nie moglby sobie pozwolic na takie pyskowki krewki Filipinczyk. krewki ale i desperacki. Narkotyki niszcza cale narody.
  A wyspy sa glupawe, bo tak naprawde to tylko Amerykanom na nich zalezy.
  I kto handluje ?
  To jest stare video z interview w 2000 z pracownikiem CIA Terry Reedem.
  Reed ujawnil, ze, HW Bush i Bill Clinton byli w siatce gangsterskiej, ktora wymieniala narkotyki za bron dla Contras - jako czesc operacji Waszyngtonu prowadzonej przez Plk. Olivera North.

  September Surprise: EX CIA Operative Outs Bill & Hillary Clinton As Cocaine Traffickers - YouTube
  Wrzesniowa niespodzianka: Byly kontraktor CIA ujawnia handlarzy kokaina: Billa i Hillary Clinton

  https://www.youtube.com/watch?v=q3-0zVmBL9Y&feature=youtu.be
 • @Tiamat 15:07:06
  Mówiąc dyktator miałem na myśli osobę, która ma jaja i jest odważny, charyzmatyczny przywódca a nie miętki demokrata. Nie koniecznie chodzi tu o kogoś kto jest tyranem. Co by się działo gdyby na rozszczenia żydowskie przywódca Polski powiedział by: "Pi*****ie się" ?
 • @Sukarno 15:24:03
  To prawda.
  Ale czasem mi sie wydaje, ze ten maly napoleon co tak sie teraz szarogesi w Polsce to tez dyktator. Ale nie wiem czy ma jaja.
  No i nie zostal wybrany - a rzadzi.

  Tak jak ja to rozumiem - a coraz mniej rozumiem:
  W Polsce jest duzo gadania ale malo kogo interesuja sprawy wazne.
  Przykladem jest ta skrobankowa histeria a wlasciwie SHOW!.
  Przeciez te wrzaski i glupawe hasla sa kompletnie bez sensu.
  To mi wyglada na hucpe, bo ktos probuje cos ugrac w czasie gdy baby sie dra. (CETA?)
  Czemu tak mysle?
  Bo nie bardzo wierze w spontaniczna masowke.
  Przeciez nie da sie zebrac tak zorganizowanego tlumu na przyklad
  w sprawie:
  - natychmiastowego wypuszczenia Matusza Piskorskiego
  - antywojennej demonstracji
  - ratowania zywych dzieci w Donbasie, Palestynie, Syrii
  - ratowania polskiego rolnictwa
  - kupowania taniego gazu naturalnego
  - zakazu GMO na polskiej ziemi
  - ochrony matki z dzieckiem
  - zakazu podejrzanych szczepione
  - zaostrzenia praw antynarkotykowych

  Kazda hucpe poznac po tym, ze chetnie grzebie w majtkach.
  Wiem od doktorow, ze niektore panie sie skrobia po kilka razy w roku a biznes skrobankowy jest bardzo dochodowy.

  Zeby te dzielne Polki mialy tyle samo energii i tworczej weny do ratowania polskiej tozsamosci kulturowej, pomyslu na spokojny i radosny powrot polskich dzieci do kraju, czy zlikwidowania umow smieciowych.
  Guzik. obnazaja sie durnota i reklama seksualna: "moge robic ze swoim cialem..."
  Pamietam te oglupiale rodaczki w rolu 2008 przebieraly malutkie dzieci w kolor pomaranczowy, malowaly wozki dzieciece na kolor pomaranczowy i lecialy z tymi dziecmi... popierac pomaranczowa rewolucje Sorosa na Ukrainie.
  Taki wstyd!!!!

  Tak sobie mysle, ze gdyby pojawil sie w Polsce dyktator z jajami to te wszystkie niewyzyte dzialaczki rzucilyby sie na ta jaja.... calym swoim cialem, ktore maja do (wlasnej?) dyspozycji.
 • @Sukarno 15:24:03
  re: CETA

  Nawet znalazlam cos takiego:

  Niewygodne.info.pl | W Sejmie aborcyjna nawalanka, a w tle po cichu forsują kontrowersyjną umowę CETA i nową składkę ZUS

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03312-W-Sejmie-aborcyjna-nawalanka-a-w-tle-idzie-CETA.htm
 • @Sukarno 13:27:40
  "Kiedy patrzę na prezydenta Filipin, a potem Dudę to mam ochotę płakać". -

  --- Można zapłakać. Nie tylko myśląc o tych dwóch prezydentach. Proszę zwrócić uwagę na to, że mieszkańcy Filipin wybrali sobie Rodrigo Duterte, a Polacy wybrali sobie Andrzeja Dudę.
 • @dron67 13:45:38
  "Za talibów pola uprawne maku [w Afganistanie] zajmowały 7600 ha, czyli tyle ile mniej więcej wynosiło zapotrzebowanie medyczne". -

  A potem kolejno 123 tys. ha i 224 tys. ha - niebywały "postęp".
 • @dron67 13:47:27
  "... dojna krowa, teraz dużo już chudsza, ale jeszcze dycha". -

  --- Jeszcze są lasy do wzięcia, domy i mieszkania, dzieci i nowa młoda siła dorasta na rynek niemiecki i brytyjski.
 • @Tiamat 16:25:09
  "Niewygodne.info.pl | W Sejmie aborcyjna nawalanka, a w tle po cichu forsują kontrowersyjną umowę CETA i nową składkę ZUS"

  Zdaję sobie sprawę, że na wprowadzenie CETA ktoś z zewnątrz może cisnąć, ale ZUS to nasza działka i ten ekonomiczny debilizm powinien być dawno zlikwidowany, atu jeszcze nowa składka. Jak nic - będziemy mieszkać jak Filipińczycy. Zimą będzie rześko :-(

  Dziękuję za info.

  Ukłony
 • @zygmuntbialas 12:18:57
  ""prezydent chce wymordować 3 mln narkomanów...'. -

  --- Co też łże-media już nie wygadują!
  Ale zauważyłem, że im głupsza i bardziej toporna dezinformacja, tym większe jej oddziaływanie."

  Sam nie wiem jak to możliwe. Ludzie już chyba nie myślą.

  Daję 5* za bardzo ważny wpis. I żałuję, że nie mogę dać więcej.
  Dziękuję.
 • @Sukarno 13:27:40
  "Czemu my nie możemy sobie wyhodować takiego dyktatora?"

  Imię: Andrzej. Nazwisko: Lepper. Stan: Usunięto.

  Kiedyś głosowałem na niego i na Samoobronę. Zastanawiam się dlaczego było takich jak ja tak mało :-(

  Niech Mu ziemia lekką będzie.

  Ukłony.
 • @Tiamat 16:14:50
  "Czemu tak mysle?
  Bo nie bardzo wierze w spontaniczna masowke.
  Przeciez nie da sie zebrac tak zorganizowanego tlumu na przyklad
  w sprawie:
  - natychmiastowego wypuszczenia Matusza Piskorskiego
  - antywojennej demonstracji
  - ratowania zywych dzieci w Donbasie, Palestynie, Syrii
  - ratowania polskiego rolnictwa
  - kupowania taniego gazu naturalnego
  - zakazu GMO na polskiej ziemi
  - ochrony matki z dzieckiem
  - zakazu podejrzanych szczepione
  - zaostrzenia praw antynarkotykowych"

  Na początek punkt pierwszy - wypuszczenie Mateusza Piskorskiego - bo za co on siedzi w więzieniu?
  Tutaj pod pierwszym punktem, napisałaś, za co Mateusz Piskorski siedzi w więzieniu - czyli m. inn. za:
  -antywojenne demonstracje
  - ratowanie żywych dzieci w Donbasie, Palestynie, Syrii
  - ratowanie polskiego rolnictwa
  - kupowanie taniego gazu naturalnego
  - zakaz GMO na polskiej ziemi
  - ochronę matki z dzieckiem
  - zakaz podejrzanych szczepionek
  - zaostrzenie praw antynarkotykowych"
  W związku z tym jest ruskim, irańskim. irackim, chińskim agentem...
 • @lorenco 20:59:05
  See truth.
  Write truth.
  See fraud perpetrated by liars............
  and looters 8-)))
 • @Jasiek 20:45:27
  Pomimo tego, że PRL nie należała do tzw. Zachodu, w ciągu 10 lat potrafiliśmy odbudować swoją Ojczyznę ze zgliszcz. Nie było nam bogato a jednak spokojnie. I mogliśmy być dumni, że odbudowaliśmy Polskę.
  Teraz wmawia nam się, że jesteśmy nieudacznikami i bez pomocy UE w gospodarce czy NATO (USA) w wojskowości, nic nie potrafimy.
  Jesteśmy szkalowani i bici na tym tzw. Zachodzie, w USA jest nawet twierdzenie, że jak Polkę potrąci się w ramię, to ona zachodzi w ciążę.
  W ten sposób osaczano PANA Andrzeja Leppera.
 • @lorenco 21:21:40
  "Jesteśmy szkalowani i bici na tym tzw. Zachodzie, w USA jest nawet twierdzenie, że jak Polkę potrąci się w ramię, to ona zachodzi w ciążę."

  Właśnie... Ci Amerykanie niby tacy mądrzy, a kandydatów na prezydenta mają jakich mają. Jedna, w sumie z wyglądu raczej sympatyczna babka, stwierdziła, że Afryka to kraj, a mister Rumnej majaczył coś o otwieraniu okien w samolotach ;-)))))))

  Pozdro!
 • @Jasiek 21:45:38
  No właśnie. Tyle ludzi w USA a do koryta dostają się tylko z dwóch partii.
  Od lat beton i to coraz twardszy.
 • @Jasiek 21:45:38
  To pajace, im bardziej głupi i skorumpowani tym lepiej.
  Posłusznie wykonują rozkazy mocodawców i sponsorów kampanii.
  U nas jest to samo.
 • @dron67 22:56:07
  Dziś w Donieckiej Republice Ludowej odbyły się prawybory od władz lokalnych i merów miast.
  W tej chwili komisje wyborcze zliczają głosy. Prawybory obserwowali przedstawiciele wielu państw, oprócz Ukrainy, nie zaobserwowano incydentów, prawybory przebiegły spokojnie i przejrzyście.
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2016-10/1475430150_rd4_f0np98a.jpg
 • @Jasiek 21:45:38
  Mieszkańcy Brukseli mogą zobaczyć ukrywaną przed nimi prawdę o wojnie domowej w Donbasie. W stolicy Belgii otwarto wystawę fotograficzną poświęconą życiu nieuznawanych republik.
  https://youtu.be/UdLk48sRHXo
 • @lorenco 23:10:57
  A Motoroli urodził się syn. Gratulacje:)
 • @Jasiek 21:45:38
  Nawet nie wiedziałem, że Departament Stanu USA zagroził Rosji aktami terrorystycznymi.
  https://youtu.be/b92rsjKQhDc
 • @dron67 22:56:07
  Jakiś rodzynek zawsze się znajdzie. Oby więcej.
  https://pp.vk.me/c836227/v836227907/3558/LwvxfLiQnC8.jpg
 • @Jasiek 20:16:34
  "Ludzie już chyba nie myślą". -

  --- Ci, którzy narzucali swoje poglądy, bojkotowali, kazali wystawiać palące się świeczki podczas dziennika TV, osiągnęli swoje cele. Dziś takich ludzi, pełniących podobną funkcję, jest mało - są w Anglii albo piszą w portalach dla kilkuset Czytelników.
  A poza tym ludzie są biedni i wystraszeni. Czują, że łatwo można pójść do więzienia lub ponieść inne konsekwencje. I tak dalej... Nie jest wesoło.

  Pozdrawiam Pana :)
 • @lorenco 00:30:06
  Najbliższa notka będzie o Rosji (tekst Robertsa + z Katehonu przekład Tiamat). Nie opublikuję za dwie, lecz za 24 godziny.
  Mam trochę roboty, więc muszę nieco zwolnić.

  Pozdrawiam :)
 • @lorenco 20:59:05
  "Na początek punkt pierwszy - wypuszczenie Mateusza Piskorskiego - bo za co on siedzi w więzieniu?' -

  --- I nikt nawet nie wspomni. Ty pamiętasz, ja też. A ta bezsilność jest zastanawiająca.
 • @lorenco 00:12:09
  "Mieszkańcy Brukseli mogą zobaczyć...". -

  --- Tak powoli zobaczą też w innych miastach.
  Tylko że tak to powoli idzie.
 • @All
  Coraz więcej filmów znika z sieci. Jednym z nich jest film z prelekcją Johna Stockwella o zbrodniczej działalności CIA i USA. Filmu już nie ma, ale pozostał przekład w dwóch notkach:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/05/23/john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/06/02/john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia-czesc-druga/
 • @zygmuntbialas 01:43:53
  Weźmy na przykład ten Majdan w Kijowie - to na początku miał byc ruch studencki. Byli studenci na Majdanie, byli i to dużo ich było ( nawiasem pisząc, studenciki ukropskie wywalczyły co chciały i powinny siedzieć na swoich uczelniach a nie na polskich), skakali, bo kto nie skacze ten Moskal.
  Nasi studenci także mogą zostać uruchomieni, jak nadejdzie pora. Niestety nie w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego. A Pan Doktor Mateusz Piskorski, Polak, człowiek bez skazy, odważny, inteligentny, powinien być dla polskiej młodzieży wskazówką, jaką dobrą drogę obrać.
  Niestety, polscy studenci muszą uczestniczyć w wyścigu szczurów.
  Idee to nie dla nich, nie mają czasu...
 • @zygmuntbialas 01:43:53
  re: Wypuszczenie Mateusza Piskorskiego

  Trzeba moze namowic te energiczne panienki od gromadzkiej macicy, zeby pomogly zorganizowac tlumna demonstracje . One wiedza jak sie zorganizowac: i przebrac na czarno i pokazac w TV.

  Zostawienie Piskorskiego na pastwe tego francowatego rzadu jest nie do uwierzenia.
  Znaczy sie Polska juz jest skolonizowana.
  Mozna brac udzial tylko w demonstracjach przygotowanych przez rzad. Tak jak pochod pierwszomajowy.

  I trudne do przyjecia sa te ciagle nawroty i aluzje do komunistycznej Polski i komunistow.
  Ciekawe jak sie nazywa taki komunista co zamyka stocznie?. Nawet nie sprzedal za pol ceny .
  Zamknal i koniec. Polakow wyrzucil na bruk. Ale za to wdzieczny narod mu stawia pomniki,
  KOR - Komitet Obrony Robotnikow -sie o nich nie upomnial o stoczniowcow bo sam sprzedawal wlasnie za grosze Hute Lenina i wyrzucil 40 tysiecy robotnikow na bruk.

  To komunisci zorganizowali Okragly Stol: wszystkie ubeki od zalozenia KOR-u i Solidarnosci oraz ksieza -przebierancy tam byli i pomogli Iluminatom wykonczyc Polske i wygonic z kraju miliony Polakow..

  Teraz w budynkach administracyjnych Huty Lenina chca zrobic ... salon samochodowy!!
  40 tysiecy ludzi wyrzuconych na bruk przez ... KOR-owcow, znaczy sie Komitet Obrony Robotnika.
  Teraz czolowe KOR-owcy rzadza Polska i umowami smieciowymi.

  Salon samochodowy!!!!.
  Przez te lata Solidarnosci stracilismy miliardy dolarow dochodow z fabryk i zakladow pracy! Stracilismy armie i godnosc Polaka!

  Jak Michnika prowokacyjnie zamkneli w czasie rozruchow ubeckich w PRL-u to byl wrzask na cala Polske i pol Ameryki!!!!

  Te same komunisty, ktore sie kiedys darly o prawa czlowieka - teraz zamykaja dzialaczy wolnego zwiazku!!!!!!
  Partia demokratyczna w tzw. wolnej Polsce nie ma prawa sie zarejestrowac.
  A minister sprawiedliwosci ma uprawnienia prokuratora!!!!
  Bedzie zamykac sedziow.
  Beria wiecznie zywy.
 • @dron67 13:45:38
  Talibom nie zarzucano zwiazkow z zamachami na WTC;pretekstem napasci na Afghanistan byla odmowa wydania Osamy Bin Ladena.Powszechnie wiadomo,ze chodzilo o Cele geostrategiczne plus bogactwa mineralne tego kraju.
 • @Tiamat 03:27:40 and @lorenco
  Tiamat: "Zostawienie Piskorskiego na pastwe tego francowatego rzadu jest nie do uwierzenia. Znaczy sie Polska juz jest skolonizowana".
  Lorenco: "Nasi studenci także mogą zostać uruchomieni, jak nadejdzie pora. Niestety nie w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego". -

  --- I cóż tu mogę powiedzieć. Ja już niewiele rozumiem. Zapytał mnie Andrzej Szubert, czy podpiszę, powiedziałem: tak. Podpisałem list do prokurator Karlińskiej. A tak w ogóle - cisza. Filmy - widea, związane z dr. Mateuszem Piskorskim i jego partią ZMIANA, mają na ogół po tysiąc z kawałkiem odsłon, a to znaczy, że niewielu to obchodzi.
  Tu przerwę, bo nie chcę do końca odkrywać, co ja o tym myślę.
 • @zygmuntbialas 01:49:07
  Madziarskie referendum

  O wartosciach europejskich w jezyku ... nie europejskim.

  Uczony pan Orban oglosil referendum przeciwko uchodzcom. Chodzi o 1300 (tysiac trzystu) uchodzcow, ktorym Madziary mialy otworzyc zasieki z drutu kolczastego i wpuscic do kraju.
  Prasa zachodnia od razu podala, ze Wegry maja za dwa lata wybory i chodzi o tzw. populistyczne PR (po polsku: pijar?) bo Orban chce wygrac wybory na fali wegierskiego nacjonalizmu, bo podobno tylko w ten sposob partia Fidesz moze pokonac Jobika..

  Dzis sluchalam argumentow jakiegos speca wegierskiego, ktory bronil europejskich wartosci - ale tych nie zwiazanych z UE:

  1. Te 1300 uchodzcow sie rozmnoza i sprowadza rodziny .
  - Jest na to rada. Polskie panienki poucza zony uchodzcow jak rozporzadzac swoim cialem.
  2. Uchodzcy maja inne wartosci kulturowe i sa przewaznie zbirami i terrorystami.
  - Ciekawe w jaki sposob dostali sie do Europy Hunowie? Jakie wartosci europejskie maja madziarskie cygany i potomkowie Hunow?.
  Wegrzy przeciez nawet jezyka europejskiego nie posiadaja.
  3. Pan Wegier twierdzi, ze Wegrzy przyjeli przeciez bardzo duzo zydow i te zydy moga sie teraz poczuc zagrozone przez fanatykow islamskich.
  - Na to juz zydzi znalezli rade: przyjaznia sie z Al Nusra i pomagaja finansowac ISIS.
  4. Unia nie ma prawa dyktowac Madziarom, kogo maja przyjmowac i Wegrzy nie sa zobowiazani do sluchania Brukseli
  - Moze i nie sa. Niech pokaza papior, ktory podpisali jak sie przyjmowali do Unii.
  5. Wegry sa spojna nacja i bardzo wegierska i nie moga sie mieszac z innymi kulturami.
  - Te same Wegry, kawal ziemi wegierskiej razem w rdzennymi Wegrami odpalili Ukrainie, zeby sie Madziary pomieszali ze Slowianami.. Nawet nikt nie pisnal. A w Banacie i Wojwodinie juz dawno sie wymieszali tez ze Slowianami.
  6. Wegry nie beda placic zadnej kary za niedostosowanie sie do decyzji Unii.
  - W ten sposob Wegry sie przyznaly, ze do zadnej Europy nie naleza i nie beda z Europa dzielic zadnych wartosci kulturowych.

  Ciekawe, dlaczego Wegry w 1989 roku potwierdzily Konwencje o Uchodzcach. Czyli, ze sie ZOBOWIAZALY opiekowac uchodzcami.
  Gadaj z Madziarem, ktory po europejsku nie gada.

  Moj skromny komentarz:
  Kraje Europy, w 1999 roku nielegalnie i bez zapowiedzi zbombardowaly Jugoslawie, a od 2001 roku bombarduja i niszcza Bliski Wschod czym zlamaly wszystkie prawa narodowe, narodowa konstytucje wlasna i Prawo Unijne - Unia Europejska nie jest paktem militarnym!!!.
  NATO jest paktem obronnym a nie ofensywnym!.

  Te kraje teraz ponosza konsekwencje bandyckiej polityki wobec suwerennych panstw.
  Nawarzyly piwa. I piwo im nie smakuje.
  W przyrodzie nie ma nagrod ani kar.
  Sa tylko konsekwencje.
  Europa nie potrafi bronic praw, ktore sobie sama stworzyla i do ktorych sie zobowiazala..
  Dziewica -ladacznica.

  Jak to sie dzieje, ze Europa przyjmuje uchodzcow od 1999 roku, i fale uchodzcze sa coraz wieksze, a Europa jest nagle zaskoczona?

  Na usprawiedliwienie Wegrow mozna ( i chyba sprawiedliwie nalezy) dodac, ze Wegry nie wysylaly swoich kontygentow na awantury zbojeckie, czym troszke sie roznia od Polski.
  Wegry probuja samodzielnej polityki dogadujac sie z Rosjanami za co maja tanszy gaz - i chyba nie tylko o sam gaz chodzi.

  Niemniej jednak, konwencja d/s uchodzcow dotyczy wszystkie panstwa czlonkowskie ONZ.
  I tu Wegrow budujacych zasieki nie bardzo rozumiem. Ci uchodzcy traktowali Wegry jako tranzyt do Niemiec. Mozna bylo uruchomic caly kanal przelotowy - kiedys tak przez Wegry przechodzili Krzyzowcy i narobili troche wiecej bigosu niz ci bezbronni uchodzcy...

  Nie moge Madziarom podpowiadac co powinni zrobic. Na swojego ziecia- madziara tez nie mam wplywu.

  Bo swiat sie zrobil taki jakis skomplikowany.

  Kraje, ktore podpisaly Konwencje d/s uchodzcow i sa zobowiazane opiekowac sie uchodzcami. (Nie bylo przymusu podpisania Konwencji)
  Polska podpisala w 1991 roku

  http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf
 • @zygmuntbialas 04:04:33
  //A tak w ogóle - cisza. Filmy - widea, związane z dr. Mateuszem Piskorskim i jego partią ZMIANA, mają na ogół po tysiąc z kawałkiem odsłon, a to znaczy, że niewielu to obchodzi.//

  No tak, niewielu to obchodzi.Zwłaszcza najbliższych M.Piskorskiego.
  To ja teraz zadam im pytanie, a nie studentom którzy o takim nazwisku nie słyszeli nigdy.
  Gdzie są te wielotysięczne tłumy na manifestacjach w obronie tego więźnia politycznego.
  Gdzie są te pikiety,miasteczka, telewizja, wywiady - gdzie.
  Popyskowali dwa dni po zamknięciu w/w I co ?
  I nic.
  Na co liczą.
  Wielkie odezwy,pisma,manifesty, setki komentarzy
  I wszystko to o kant .....y rozbić
  Wstyd
 • Jacob Rothschild dziedziczy patent po zniknięciu 4 współwłaścicieli lecących lotem MH 370
  Artykuł na temat „zaginionego” malezyjskiego Boeinga pochodzi ze strony Macedońskiej Agencji Informacyjnej (MINA), podobnej treści informacje znajdziemy również w publikacji Le Nouvel Observateurna
  (...)
  Firma technologiczna z USA, która miała 20 inżynierów na pokładzie Malaysia Airlines Lot MH37o wprowadziła na rynek nowy gadżet przeznaczony do walki elektronicznej dla wojskowych systemów radarowych, w czasie gdy Boeing 777 zaginął. Firma Freescale Semiconductor w ciągu ostatnich 50 lat rozwijała mikroprocesory, czujniki i inne technologie. Technologia którą tworzy powszechnie określa się jako wbudowywanie procesorów, które według firmy są „autonomicznymi półprzewodnikami, które wykonują funkcje obliczeniowe w dedykowanych systemach elektronicznych”.
  (...)
  Źródło http://macedoniaonline.eu/content/view/24972/56/
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jacob-rothschild-dziedziczy-patent-zniknieciu-4-wspolwlascicieli-lecacych-lotem-mh-370-2014-05
 • @zygmuntbialas 18:04:56
  Wybór był pomiędzy nim a Bronisławem "Bulem" Komorowskim.
  Perre d'Olicie, gospodarzu.
  Albo wolelibyście Bronka z WSI na namiestnikowskim stolcu.
  Czemu nie powiecie tego szczerze?

  Co do pokazania faka przez Dudę żydkom.

  Co dzieje się z tymi, którzy jawnie im się stawiają, mogliśmy zobaczyć na przykładzie Szwajcarii.
  Żydki, korzystając z wpływów w Kongresie USA, zmusili ją do wypłaty 5 mld odszkodowań za domniemane "martwe konta".
  Niemcy, żeby mieć u nich dobrą prasę, sprezentowali im trzy nowiutkie okręty podwodne po parę miliardów euro od sztuki.
  Inaczej pewnie obozy koncentracyjne przestałyby być "polskie", a znów stałyby się niemieckie.
  Na pański artykuł o Dudzie, zapalającym chanukowe świece, wkleiłem kiedyś panu zdjęcie Putina, robiącego dokładnie to samo.

  Duda, prezydent zadłużonego po uszy kraiku, praktycznie bez przemysłu i systemu finansowego, miałby im jawnie pokazywać faka.
  Nie wiem na jakim świecie wy wszyscy żyjecie, ale nie ma on wiele do czynienia z rzeczywistością.

  Panowie, choć Dziadek to nie moja bajka, zacytuję wam jego słowa:

  "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić".
 • @alek.san 10:02:41
  Glosa.
  Na pokazanie im wielkiego faka, gołej dupy, olanie stromym siurem, (niepotrzebne skreślić) czas przyjdzie.
  Ale powolutku.
  Na razie nawet nieśmiałe próby zmian wywołują wrzask we wrogich suwerennej Polsce kręgach, które czy chcemy czy nie, są na razie silniejsze od nas.
  Kto z was grywa w szachy, powinien wiedzieć, czym się kończy atak bez zadbania o obronę własnego króla.
  Jeśli nie graliście, to się nauczcie, może zmieni się wam ogląd rzeczywistości.
  Putin na umiejętności gry w szachy zbudował całą swoją strategię działania.
 • @alek.san 10:02:41
  Duda, prezydent zadłużonego po uszy kraiku, praktycznie bez przemysłu i systemu finansowego, miałby im jawnie pokazywać faka.==

  Koledzy Dudy doprowadzili do tego, per saldo niczym nie różni się od
  Komorowskiego i jego kolegów. To jedno i to samo.
  Proces zadłużania i ''odszkodowań'' trwa w najlepsze.
 • @Herkules 04:03:39
  Największy bogactwem jest tam opium.
 • @alek.san 10:12:58
  Kto tu jest królem?..
 • @alek.san 10:12:58
  Sprytnie odwracasz kota ogonem.
  To są wszystko politycy proamerykańscy, proizraelscy lub proniemieccy.
  Tylko Lepper był spoza układu, popełnił samobójstwo, w takim był stresie..
 • @dron67 11:51:09
  [b]Wracając do tematu zdrowia.[/b]

  Otóż największym zagrożeniem dla ludności jest fałszowanie i trucie żywności. [u]Proszę zauważyć jesteśmy jednym z nielicznych krajów w którym liczba zachorowań na raka wzrasta prawie w postępie geometrycznym, a żaden z kolejnych Rządów, w rzekomo wolnej Polsce nie powołuje Komisji, która zbadała by przyczynę tej epidemii.[/u]

  Proszę zauważyć, sprzedano cały majtek narodowy zaraz w pierwszych latach po 1989 roku.

  Praktycznie „wydmuchano” ludność tymi bonami czy jak kto woli talonami. Poprzez działalność Balcerowicza alias ........ i gwałtowne podwyżki bon reprywatyzacyjny tracił na wartości z dnia na dzień. I o to chodziło!

  [size=150]Pozbawienie Polski własnej bankowości i gospodarki, o czym pisze doskonale dr Szewczyk w ostatnio wydanej książce, doprowadziło do bezkarnego wnikania obcych koncernów, nie podlegających jurysdykcji instytucji państwowych w Polsce.[/size]

  Dokładniej teoretycznie to tylko Fiat w Tychach zapewnił sobie formalnie, de jure takie prawa, a podpisało ten dokument aż 21 osobistości lokalnej sceny politycznej z p.Olechowskim na czele.

  Praktycznie jednak w okresie ćwierć wieku nie są znane żadne wyniki kontroli tych korporacji a podobno same banki wywożą z Polski ponad 80 miliardów złotych, tj. więcej aniżeli rząd warszawski [G.Braun] wydaje na lecznictwo tubylczej ludności.

  To uzależnienie od Grup kapitałowych jest widoczne na każdym kroku.

  Przykładowo p. Prezydent Duda, „pożyczył” temu tworowi zabiurkowemu, nieuznawanemu nawet przez ONZ, cztery miliardy zlotych. (!!)

  Był to wyjątkowy przekręt, ponieważ w prawie polskim prezydent nie ma prerogatyw do rządzenia się kasą. Poprzedni Rząd nie umieścił takiej kwoty w budżecie, a nowy budżet jeszcze nie powstał. Musiał więc komuś te pieniądze po prostu „zakosić`” .

  Poza tym podpisał dwie ustawy opracowane przez poprzedni podobno bardzo zły rząd, tj. ustawę o przymusie szczepień oraz o GMO.

  Ustawa o GMO skutkuje bez wątpienia wzrostem chorób i nowotworów w Kraju.
  (...)
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18810&Itemid=119

  ''Czarne konie'', dla niepoznaki rozdają pieniądze (nie swoje) i ''dbają''
  o zdrowie narodu i młodzieży za pomocą szczepień dochodowych dla mafii framaceutycznej
  Normalnie Konrad Wallenrod.l
 • @alek.san 10:12:58
  Szachy nowego super premiera-ministra z pis, posłusznego namiestnika koncernów amerykańskich:

  ==Pisowski rząd z Panią Beatą na czele powołał nowe ministerstwa oraz
  jedno Superministerstwo – Ministerstwo Rozwoju (S.MR) z jego Supermanem – Mateuszem Morawieckim (M.M.)

  To, co przedstawił, nieodparcie przywołuje obraz świata Orwella. "Ja jestem ministrem rozwoju". Podobnie jak w powieści „Rok 1984” było Ministerstwo Prawdy, w naszym biednym i nieszczęśliwym kraju Wielki Brat utworzył Ministerstwo Rozwoju.

  Rzecz to bez precedensu, by tworzyć ministerstwo od… niczego! Równie dobrze mogło powstać Ministerstwo Nadziei albo – jak u Orwella - Ministerstwo Miłości. Ministerstwo Obfitości i Ministerstwo Pokoju. Kiedyś w „straszliwym PRL-u” (jak ludzie w ogóle przeżyli ten czas?) ministerstwa kierowały realnie istniejącymi branżami gospodarki. Było Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa, Rolnictwa, Leśnictwa, Nauki, Transportu itp. Jako, że Pan MM wchodzi na wyczyszczony grunt, bo gospodarki już nie ma, to
  wymyślono nowy dziwoląg - Super Ministerstwo Rozwoju, by naiwnym
  lemingom imputować idee fix, dla ich rzekomego dobra.

  Na czym ten rozwój zdanie Pana Superministra miałby polegać? Otóż Pan MM uważa, że wszystkie „dopalacze” z lat ubiegłych już zostały wykorzystane i nie będą działały. Zatem „otwieramy szeroko nasze serca i drzwi dla kapitału zagranicznego”.

  Otóż Panie Morawiecki, może Pan tego nie widzi z bankowych salonów,
  ale Naród polski ma już dosyć pustego hasła „kapitał zagraniczny”. Który to ciągle napływa, a w Polsce rośnie bieda zadłużenie i pogarda dla zwykłego człowieka. Jest Pan przebiegłym manipulatorem, bo w Pana karierze i Pańskim środowisku jest to normą. W Pana twierdzeniu, że „kapitał ma narodowość..” , jest tylko część prawdy, bo dalsza część zdania brzmi: „…ale Naród polski nie ma kapitału!”

  A więc jakiej narodowości jest kapitał? Włoskiej, niemieckiej, amerykańskiej czy może greckiej? Otóż Panie Morawiecki, kapitał na
  całym świecie jest narodowości banksterskiej! Dobrym przykładem jest
  kapitalista Soros, obywatel amerykański. Czy zatem jest to kapitał amerykański? I co ważne, tenże kapitalista inwestuje w polski rozwój: w rozwój organizacji pozarządowych działających w Polsce, w rozwój polskiej demokracji, w rzekomo polskie tik-tanki, startupy, i majdany (ukraiński zrealizowany, polski w przygotowaniu).
  (..)
  Powtórzę raz jeszcze: kapitalista Soros obywatel amerykański (pochodzenia wiadomego) inwestuje w polski rozwój – czy od tego jest
  Pana Ministerstwo, by taki „rozwój” realizować?
  (...)

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18814&Itemid=100
 • @zygmuntbialas 02:13:09
  "Coraz więcej filmów znika z sieci."...

  To nie łaska trzymać LOKALNE kopie tego? I potem udostępniać w sieciach P2P, "w razie W"?

  No, ale to nie tak wygodne, jak ciągnąć on-line od pejsów...

  Dyski mamy 500-1000GB, film (kinowy!) to 700MB...
 • @zygmuntbialas 01:29:39
  "A poza tym ludzie są biedni i wystraszeni. Czują, że łatwo można pójść do więzienia lub ponieść inne konsekwencje. I tak dalej... Nie jest wesoło."

  Do więzienia (spałowania) można wtrącić 1-10-100, może i 1000 ludzi.
  A 100.000+?...

  GDYBY ten protest odbył się w trakcie PRACY (obecności) POsłów / rządu... KTO zabroniłby NARODOWI "sprawować władzę bezpośrednio"? Ups.

  Tak z historii: "przyjdzie taka wiosna, przyjdzie taka odwilż, że na drzewach zamiast liści, będą WISIEĆ komuniści". Do dziś nie zrealizowane...
 • @lorenco 22:51:21
  "Od lat beton i to coraz twardszy."

  Na twardy beton jest JEDEN skuteczny środek... materiały wybuchowe ;P Zostaje kupka gruzu i pył :)
 • @Tiamat 04:35:11
  "Madziarskie referendum". -

  --- Świetnie, że poruszyła Pani tę sprawę.
  Przedstawię w notce.
 • @Husky 07:14:31
  Pisze Pan: "Wstyd". -

  --- Niestety, tak.
 • @alek.san 10:12:58
  "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić". -

  --- Szanowny Panie Aleksandrze,
  śmiem zauważyć, że moje blogi są o tyle polityczne, ile zajmują się sprawami humanitarnymi i moralnymi, będących w związku z polityką. Osobiście mało piszę o politykach, a szczególnie politykach naszego kraju. Prywatnie nie biorę udziału w życiu politycznym, nie uczestniczę w wyborach i też mało o tym piszę.
  Ale skoro Pan poruszył sprawy osób, to ja znowu muszę podpaść Panu. Ja - niestety - nie widzę zasadniczych różnic między Komorowskim a A. Dudą, tak jak i nie widzę tych różnic między PO i PiS.
 • @laurentp 18:20:02
  "To nie łaska trzymać LOKALNE kopie tego?" -

  --- Trzeba byłoby się na tym znać, a po drugie trudno przewidzieć, które filmy będą wycofane z sieci. Wszystkich nie skopiuję.
 • @laurentp 18:31:04
  Wymień tych komunistów do powieszenia, z imion i nazwisk.
  A czy Andrzej Lepper według was był komunistą i w związku z tym go powiesiliście?
  Czy, jak kiedyś może wypuszczą z więźnia Mateusz Piskorskiego, też go powiesicie?
 • @lorenco 01:21:01
  // kiedyś może wypuszczą z więźnia Mateusz Piskorskiego//

  kiedyś ........
  z naciskiem na może 8-)))
 • @lorenco 01:21:01
  //Wymień tych komunistów do powieszenia, z imion i nazwisk.//

  zbyt duzo tych kanali by wymieniac ich tu
  jeszcze chwila I sami ......
  Milego dnia
 • @zygmuntbialas 00:54:36
  Tak wstyd.Wielki wstyd.
  Co zostało z tych dumnych deklaracji obrońców M.Piskorskiego.
  Jaki jest namacalny efekt pisania petycji,wezwań,apeli Z.Wrzodaka, D.Kosiur,.Dembinskiego i innych. Nie mówiąc o analizach "portalowych ekspertów"
  Zapału starczyło im na jeden dzień.
  Za parę tygodni pewnie dostanie kolejne 3 m-ce sankcji I znów napiszą parę komentarzy. I będą czekać do .....
  kolejnego przedłużenia aresztu.
  A przecież Ziobro miał stanąć pod ściana i powieszony za "ziobra", a Kaczynski miał być wywieziony na taczkach. Moim zdaniem te pozorowane działania to skromnie mówiąc taki kabaret dla ubogich

  Miłego dnia pozdrawiam
 • @lorenco 01:21:01
  Nowa Huta walczy:
  re: komunisci i idiota dr. Antoni Dudek i ks. Wladyslaw Palmowski (daje glowe, ze przybrane nazwisko)

  Gdzie gen. Jaruzelski a gdzie Huta Lenina???
  I z czego Polacy tacy byli dumni? Z wlasnej glupoty?
  Gdzie i po co tak pedza??

  Wczoraj tak sie zdenerwowalam, ze nie moglam spac w nocy. Naogladalam sie glupot z Polski.
  Jakies mikrocefale z IPN zrobily film dokumentalny o budowie Nowej Huty
  (Nowa Huta Walczy czesc I.)

  https://www.youtube.com/watch?v=X1cFw5o7iRg

  Takiego sukinsynstwa i lobuzerii nie pokazaly najgorsze holywoodzkie kicze o II-ej wojnie swiatowej.
  Powinni wszyscy potomkowie budowniczych Nowej Huty i kombinatu metalurgicznego wziac te lobuzerie do sadu i oskarzyc o znieslawienie!!
  I polakozerstwo. Mowe nienawisci. Szkalowanie Polakow, ktorzy Polakom budowali mieszkania po wojnie i zapewniali warunki pracy.

  Jak mozna Polakow, ktorzy wrecz golymi czesto rekami odgruzowywali i odbudowywali Polske i budowali polski przemysl po tragedii wojennej wyzywac od komunistow??.
  Czy te malpoludy z IPN, z doktoratami z historii zdaja sobie sprawe z tych idiotycznych komentarzy nad archiwalnymi zdjeciami? Przeciez golym okiem widac, ze zaden z tych nieukow nie byl na miejscu jak sie Nowa Huta budowala.
  Jakis lektor wyczytuje gebelsowskie klamstwa!!
  Jak im nie wstyd!

  Po pierwsze, pomysl zbudowania miasta i kombinatu metalurgicznego byl najlepszym rozwiazaniem dla powojennej Polski, polskiej wsi i Krakowa.
  Lektor wyczytuje, ze jakis komunista zadzwonil z Warszawy i kazal budowac hute i miasto proletariackie, zeby rozbic krakowska arystokracje!!
  Pan Binek, architekt Krakowa, ktory wystepuje w tym filmie, opowiada, ze lokalizacja byla bardzo dobra bo przeciez Krakow byl jednym z miast niezniszczonych wojna wiec zaplecze miejskie bylo bardzo potrzebne.
  Gdzie mieli budowac hute? W Gdansku, Warszawie, czy zburzonym Wroclawiu?
  O czym skromny pan Binek nie wspomnial ( a pewnie i tak by mu wyciela ubecka cenzura) :

  Krakow bardzo skorzystal na budowie Nowej Huty. Huta Lenina byla kuznia kadry technicznej na cala Polske. Trzeba bylo sprowadzic profesorow i akademikow na krakowskie uczelnie. Bez Nowej Huty - Krakow bylby zapazdalym miastem i pewnie by zczezl naturalna smiercia.. Bardzo wielu mieszkancow Krakowa dostalo mieszkanie w Nowej Hucie.
  Ja pamietam mieszkanie przy ul. Dlugiej j. Dwa pokoje, bez kuchni, kuchnia w nyszy, dwa palniki. Bez lazienki.
  Kibel byl jeden na dwa pietra, i w nocy strach bylo chodzic po ciemnych schodach bez swiatla; a przybytek smierdzial z daleka.
  Naturalnie na Alejach Trzech Wieszczow domy budowane w okresie miedzywojennym byly bardzo luksusowe. Ale stare srodmiescie: ul. Dluga, Kleparz, Podgorze mialy kamienice ponad stuletnie juz wtedy.

  Dzieki Nowej Hucie (miedzy innymi Budostal) odnowiono Stary Rynek i zmodernizowano wiele starych kamienic. Wybudowano Collegium Paderevianum, "Wysrol" (WSR - Wyzsza Szkole Rolnicza) przy Alejach. Odnowiono cala ul. Kanonicza i Podwale. Ale to juz pozniej.
  I tylko dzieki Hucie Krakow nie padl.

  Huta potrzebowala nauczycieli, lekarzy, prawnikow, inzynierow, technikow, chemikow; a polska wies otrzymala wykwalifikowanych agronomow z WSR.

  Tymczasem zatloczona Hute trzeba bylo rozladowac i pobudowac szkoly.
  I tu jest moja wielka pretensja do takiego ksiedza Palmowskiego, ktory na filmie opowiada smalone duby.

  Walka pod Krzyzem.
  Ja te walke pamietam. I nigdy nie zapomne. Przypominala majdan kijowski bez petard i snajperow. Opony wtedy w Polsce nie byly w nadmiarze i dlatego ich nie palono. Zacietrzewienie bylo okrutne. Pobozne dewotki rzucaly kamieniami w milicje; powybijane witryny sklepow; milicja odwozila dzieci ze szkoly do domow. Trzeba bylo przerwac nauke. Nie chodzilismy do szkoly przez kilka dni. Mamusie z dziecmi w wozkach z ceglami w rece i obrazkami Matki Boskiej w drugiej, spiewaly nabozne piesni (sic!)
  Gdzie byl ten ksiadz z tego filmu jak malpy strzelali??

  Podstawowym obowiazkiem Kosciola Katolickiego od czasow sredniowiecznych bylo bezplatne nauczanie ( i bezplatne lecznictwo).
  Koscioly byly w Nowej Hucie- trzy. Plus klasztor.
  I kiedy wladze doszly do wniosku, ze kosciol moze stanac doslownie o kilometr dalej niz zaplanowano - w Nowej Hucie zdewociale debile dostaly amoku!!!
  To nie bylo naturalne i to nie bylo spontaniczne.
  Baby, ktore przeciez mialy dzieci ochrzczone w Nowej Hucie, braly slub w Nowej Hucie, posylaly dzieci na religie w Nowej Hucie - nagle przy pomocy sprzedajnych ksiezy porobily z siebie ofiary komunizmu!!!
  Ladni wierzacy!! W co? W ubecje? W ubecka propagande?

  W Nowej Hucie wybudowano za czasow "komunistow' 3 ( a podobno 4) koscioly. Ja wiem o trzech.
  I wszystkie sa do dupy - bo zabrali liturgie!.

  I co z tego, ze bylo wtedy 5 kosciolow i klasztor?
  Przyszedl Sobor i "pozamiatal". II Sobor byl nielegalnie zwolany i nigdy nie powinien sie odbyc. Postanowienia tego Soboru wlasciwie wykonczyly kosciol katolicki.

  Zamachu na kosciol nie przygotowali komunisci.

  Przygotowala wierchuszka swiatowa, ktora niszczy chrzescijanstwo.
  II Sobor Watykanski poderznal katolikom gardlo i zniszczyl caly dobytek kultury chrzescijanskiej.
  Ten caly Kosciol Przy Arce czy Arka Pana - to jest jedno wielkie udawanie.

  Kiedy odwiedzil nas wujek z Londynu, chcielismy mu pokazac ten kosciol bo sie o niego dopytywal. Slawny kosciol Arka Pana choc glupia architektura. I jeszcze glupsza nazwa.

  No to poszlismy pokazac wujowi kosciol..
  Jakas bardzo zawzieta i agresywna zakonnica kazala nam placic wstep za obejrzenie kosciola. Wiecej tam nie poszlam i nie pojde chocby za milion dolarow.
  Wzielismy wuja do klasztoru oo. Cystersow; tam gdzie bralismy slub w czasach "komuny" i gdzie chrzcilismy dzieci- w czasach komuny. I gdzie chodzilam na lekcje religii - w czasach komuny.

  W Hucie Lenina, przed przehandlowaniem go Hindusom, w kombinacie zatrudnionych bylo prawie 40 tysiecy ludzi.
  Polsce bardzo potrzebna byla stal na odbudowe Polski: mostow, domow, mieszkan, lotnisk, stoczni, zakladow pracy itp.

  Jakims zupelnie kretynskim argumentem byl zarzut, ze chlopom z podkrakowskich wsi odbierano ziemie, placono liche pieniadze i przekupywano tym, ze tzw. chlopo-robotnicy dostawali nowe mieszkania.
  Tylko glupek albo oszust moze opowiadac takie bzdury, ze chlopi podkrakowscy ucierpieli i ze ich 'komuna' okradla i przesladowala..

  Galicyjska wies podkrakowska nie miala takich gospodarstw jak na Pomorzu czy na Ziemiach Zachodnich; Nie bylo swiatla, kanalizacji i gliniane chalupy sie walily pod strzecha. Gospodarstwa byly bardzo male i bardzo nedzne.
  Ja pamietam, jeszcze w latach 50-tych na wsiach nie bylo drog. Bloto po kolana i mordowane batem konie, wyciagaly woz z sianem z blota.

  Robotnicy, ktorzy budowali Nowa Hute dostawali mieszkania i po raz pierwszy widzieli wanne i ubikacje ze spluczka. Biezaca woda i centralne ogrzewanie byly szczytem cywilizacji. Cieplo w kaloryferach calego miasta dostarczala skroplona para z kombinatu.
  II wojna swiatowa cofnela rozwoj Polski, a zwlaszcza galicyjskiej wsi, o kilkadziesiat lat!!
  Chlopi bardzo malorolni i bardzo wojna schorowani i w starszym wieku bardzo chetnie oddawali ziemie za cywilizowane mieszkanie i pieniadze na zagospodarowanie.
  Naturalnie, ze byly wyjatki i naturalnie, ze byli oporni.

  Ale jeszcze za moich czasow chlopskie chalupy pod Nowa Huta byly nie tylko, ze nietkniete ale odbudowane i odpucowane, bo bylo za co je wyremontowac. I mialy juz swiatlo elektryczne i kanalizacje.

  Lektor na tym filmie opowiada o tym, ze budowa Nowej Huty doprowadzila masy chlopo-robotnicze do pijanstwa i prostytucji!!

  Alleluja!
  W po-Solidarnosciowej Polsce wreszcie sie wszystko zmienilo: nie ma pijanstwa i nie ma prostytucji?!! (Mimo, ze niczego sie nie buduje).
  Jak swiat -swiatem, kazda wielka budowa przyciaga ludzi z roznych stron i roznych "zainteresowan". Huty nie budowali Chinczycy XXI wieku. Budowali golymi rekami Polacy w powojennej Polsce. I bylo bardzo duzo roznych problemow, przede wszystkim z infrastruktura i brakiem nowoczesnych urzadzen bdowlanych. Bylo trudo.
  Ale nie wyobrazam sobie, ze mozna w obecnej Polsce postawic 200- tysieczne miasto.

  Pokazane sa zdjecia murarzy, ktorzy golymi rekami ukladaja cegly i wyrabiaja normy.
  A to wszystko przez tych przebrzydlych komunistow, ktorzy z polskiego robotnika zrobili komuniste, ktory mial wygodne, ciasne ale wlasne mieszkanie. (Teraz spi na ulicy albo za granicami kraju)

  Burzuje komunisci!! Swinie. I wszystko to robili przy pomocy 'towarzyszy radzieckich."
  Zupelna perwersja i faszyzm!

  I kiedy sie okazalo, ze wygodne mieszkania, opieka spoleczna, opieka lekarska i stabilizacja rodzinna doprowadzila do niebywalego przyrostu naturalnego - Nowa Huta kwitla i musiala zadbac o budowe zlobkow, przedszkoli, szkol.. . jak rowniez szkol zawodowych dla pracownikow kombinatu.
  I tak tez powstal szpital im. Zeromskiego.
  Ogromnie duzo dzieci sie urodzilo w nowohuckim szpitalu.

  Byl okres, ze w Nowej Hucie dzieci w szkole podstawowej chodzily na 3 zmiany!!! bo nie bylo wystarczajaco budynkow szkolnych. W kazdej klasie bylo ponad 40-u uczniow.

  Przychodzi rozkaz z Warszawy: budowac szkoly!
  Powolano zespol budowniczych i architektow i przyslano fundusze.
  Zlozylo sie tak, za nadchodzila rocznica 1000-lecia panstwa polskiego.
  Co moze byc lepszym pomnikiem niz 1000 szkol na 1000-lecie???

  I tu wkraczaja ksieza- przebierancy, farbowane lisy, ktore rozwalaja kosciol katolicki.

  Zaczyna sie nieprawdopodobna nagonka na budownictwo oswiatowe!
  Nowa Huta nie potrzebuje szkol - potrzebuje koscioly. Bo, jak pierniczy absolutne pierdoly pan lektor, mieszkancy Nowej Huty o niczym innym nie marzyli jak o tym, zeby sie pomodlic a kosciola w komunistycznym miescie nie bylo!.

  Chryste Panie!
  Mielismy religie w szkolach a jak przyszedl czas, ze nie bylo religii w szkolach chodzilismy na religie do klasztoru oo. Cystersow w Nowej Hucie- Mogile. Klasztor byl z XI wieku. Komunisci go nie zburzyli. Wybudowali przyzwoita droge do klasztoru. Dzieci chodzily tam na religie, odbywaly sie normalne msze, sluby, chrzciny. Chodzilismy do klasztoru na pasterke. Oprocz tego byl kosciol i w Czyzynach i w Bienczycach. No i klasztor.

  Moj dziadek byl rodem z samiutkiego Krakowa, ale babcia urodzila sie w podkrakowskiej wsi, gdzie jezdzilam na wakacje.
  Mlodzi chloporobotnicy zatrudnieni przy budowie Nowej Huty i kombinatu mieszkali w hotelach robotniczych (najpierw pod namiotami); ale na niedziele i swieta wracali do domu i do kosciola chodzili na wsi.

  Kiedy wybudowali linie tramwajowa z Krakowa do Nowej Huty, cala elita katolicka jezdzila do kosciolow w Krakowie: pol godziny jazdy tramwajem.
  To pieprzenie o religii i komunistach jest tak podle i swinskie, ze dech zapiera.

  Duza czesc filmu poswiecona jest rozruchom w czasie i po stanie wojennym..
  Wierzyc mi sie nie chce, ze robotnicy - dzialacze Solidarnosci tak podle postapili z huta -zywicielka. Dobrze im tak!. Niech teraz siedza na umowach smieciowych!
  Narobili sobie w gacie a KOR - Komitet Obrony Robotnikow zalatwil im bezrobocie i umowy smieciowe.

  Dlaczego robotnicy wyrywali kamienie z chodnikow i obrzucali nimi milicje?
  (Niechby sprobowali tego samego w USA!)
  Z filmu wyraznie wynika i to juz na poczatku, ze chodzilo o to, zeby zrobic na zlosc Jaruzelskiemu. (???)

  Nagle jakas swolocz posprowadzana nie wiadomo skad, sabotowala hute, ktora Polacy wlasnym rekami budowali. Gdzie ci ludzie tak biegaja i po co?

  Huta Lenina byla nie tylko "zywicielka" i dawala mieszkania.
  Wielu chlopo-robotnikow i innych pracownikow pobudowalo sobie domy i odremontowalo stare z ... materialow budowlanych wywiezionych z kombinatu.
  Jakos wladze nie bardzo scigaly winnych. Wsie dookola Huty nagle sie zrobily nowoczesne, odbudowane i przynosily wlascicielom drobnych gospodarstw (tzw. badylarzy) niemale zyski; cale gospodarstwa byly pod szklarnia.
  Wielu nauczycieli, lekarzy, inzynierow wyksztalconyach na Akademii Gorniczo Hutniczej, UJ, WSR. WSP, Akademii Medycznej - pochodzilo z podkrakowskich wsi..

  Huta Lenina bardzo przeszkadzala zachodnim oligarchom, ktorzy rozbudowywali przemysl hutniczy w Korei Poludniowej i nie zyczyli sobie konkurencji w Europie.
  Nasza stocznia byla bardzo nie na reke Francuzom, ktorzy budowali stocznie i nie zyczyli sobie polskiej konkurencji. Stocznie po prostu zamknieto!
  Kto dal komu takie prawo???
  "Vistula" padla, bo firma zydowska rozpoczela produkcje szajsowatych koszul syntetycznych w Chinach. Vistula sprzedawala polskie koszule do 11 krajow. Trzeba bylo Polakom odebrac rynek zachodni. Nie tylko koszulowy.

  Polski przemysl i polska produkcje zamordowano rekami polskiego robotnika, ktoremu sie marzyly kokosy Zachodu. (Nie slyszeli o Churchillu?)

  Huta Lenina zatrudniala okolo 40 tys. pracownikow, produkowala ok. 8 tysiecy ton stali rocznie i produkowalismy tez blache karoseryjna i inne asortymenty (Blache ocynkowana, blache ocynowana, prety zbrojeniowe, elementy konstrukcyjne itp. Bylo kilka walcowni)

  Nowo- skreowana obywatelka Polski, pani Applebaum, zona polskiego ministra zaproponowala, zeby zburzyc Palac Kultury i Nauki bo to relikt z czasow stalinowskich.
  Polski minister spraw zagranicznych, maz nowoupieczonej obywatelki Polski, pan Sikorski zgodzil sie z pomyslem zony i planowal zburzyc Palac Kultury a na tym miejscu posiac trawe.( Bo ten Palac Kultury to prywatna posesja pp. Sikorskich.)

  No wiec teraz, skoro wreszcie znaleziono panu Sikorskiemu kolejna prace, do ktorej tez sie nie nadaje, ale moze sie przydac, ( Wywiad USA) gdy beda zrownywac z ziemia kombinat i miasto Nowa Huta a w to miejsce pan Sikorski i ska zasieja trawe.

  Z ostatnich wiesci wynika, ze nie ma pieniedzy na remonty osiedli mieszkaniowych w Hucie.

  Ze wszystkich Slowian - zazydzeni Polacy i ci zaczadzeni kiczem Zachodu debile - sa najglupsi.

  Nowa Huta walczy - Czesc I.

  https://www.youtube.com/watch?v=X1cFw5o7iRg
 • @Husky 06:53:58
  "Za parę tygodni pewnie dostanie [dr Mateusz Piskorski] kolejne 3 m-ce sankcji". -

  --- Mam wrażenie, iż jest Pan dumny z tego.
  Proszę mi wierzyć, nie ma powodów do dumy.
 • @Tiamat 10:21:03
  "Wczoraj tak sie zdenerwowalam, ze nie moglam spac w nocy. Naogladalam sie glupot z Polski". -

  --- Też się zdenerwowałem, choć z innych powodów. Smutno i przykro...
  Zapisałem Pani komentarz do swego 'archiwum'. Będzie opublikowany jako notka.
 • @zygmuntbialas 11:41:29
  dumny ??
  Proszę mi wierzyć, nie mam powodów do dumy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej