Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Co się dzieje w USA - 02.11.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Media kłamią na temat strzelanin i fałszywych ataków terrorystycznych, lecz jeśli deklarują, że są przeciwko Trumpowi – wtedy uznajemy ich deklaracje za prawdziwe. Czy to ma sens?

Chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami związanymi z wyścigiem wyborczym. Najpierw jednak trochę o sobie: mam 40 lat, aż do 39 roku życia wierzyłem, że to, kto wygra wybory prezydenckie, naprawdę ma znaczenie. Wierzyłem, że los naszego narodu jest przynajmniej częściowo sterowany przez osobę, którą co cztery lata wybieramy na prezydenta.

https://www.youtube.com/watch?v=8-siu5pRA3o

Głosowałem na Billa Clintona w 1996 roku (reelekcja), w 2000 roku głosowałem na Ala Gore’a. Frustrowałem się tym, co stało się na Florydzie, będąc przekonanym, że byliśmy świadkami zamachu stanu. Potem spędziłem 4 lata, nienawidząc George’a W Busha, głosowałem na Johna Kerry’ego i spędziłem kolejne 4 lata, nienawidząc George’a W. Busha. W 2008 roku głosowałem na Baracka Obamę, będąc szczerze przekonanym, że jego zwycięstwo to początek lepszych czasów. W 2012 roku ponownie głosowałem na Baracka Obamę, już z mniejszym entuzjazmem, ale ciągle wierząc, że to był lepszy wybór niż Mitt Romney.

Od dawna wiedziałem, że 9/11 (zamachy z 11 września 2001 roku) były zlecone z wewnątrz kraju, lecz nie byłem świadomy wszystkich następstw przyjęcia takiej konkluzji. Oglądnąłem mnóstwo materiałów na ten temat, czytałem artykuły, a potem wracałem do swoich spraw. Zamachy 9/11 były oddzielone od mojego codziennego życia. Wiedziałem, że jest ruch domagający się prawdy o zamachach 9/11, walczący o dobrą sprawę i dobrze im życzyłem. Tylko tyle (…).

Mówię to, aby wyjaśnić moje doświadczenia z przeszłości. Mogę więc zaakceptować tezę, że George W. Bush był związany z zamachami 9/11. On i jego administracja to zwykli złoczyńcy. Ale Obama? Jak mógłby on przejść do porządku nad całkowicie fałszywym wyjaśnieniem i nie być złoczyńcą? - Bush i Obama, dwóch kolejnych prezydentów zgodnie współpracujących w masowym oszustwie. Dwóch prezydentów z przeciwnych partii politycznych. Musiałem poddać w wątpliwość moje wszystkie dogmaty i założenia. Czy w czasie mojego życia cokolwiek poważnego zmieniło się w kraju wraz ze zmianą administracji prezydenckiej? - Myślę, że uczciwa odpowiedź brzmi: NIE. Ci sami ludzie się bogacą, tacy sami ludzie biednieją, ciągle prowadzone są takie same wojny z tych samych powodów. Używa się wobec nas tych samych straszaków, te same problemy są permanentnie nierozwiązywalne.

W pewnym momencie uwierzyłem że Obamacare jest prawdziwą nadzieją – aż zrozumiałem, o co w tym naprawdę chodzi. To kolejny mechanizm wyprowadzania milionów dolarów z kieszeni klasy średniej i mniej zamożnych do skarbców korporacji, w tym przypadku do przemysłu ochrony zdrowia.

 

Znalezione obrazy dla zapytania bogaci w usa - zdjęcia

Ameryka stając się krajem o coraz większych nierównościach w dochodach, upodabnia się do krajów trzeciego świata i coraz bardziej odróżnia się od Europy. Wskaźnik nierówności jest obecnie wyższy w Stanach niż w takich krajach jak Egipt, Etiopia, Jemen, Wybrzeże Kości Słoniowej, czy Pakistan.

Nic się nie zmienia, przynajmniej nic ważnego, warunki życia pozostają tolerowalne na tyle, abyśmy nie przestali kupować, tak jak wszystko na ziemi jesteśmy tylko zasobem, który należy eksploatować. Cokolwiek wytworzymy, jest z nas wyciskane poprzez ciągły wzrost cen towarów, wydatki na ochronę zdrowia, zalegalizowaną lichwę i reżyserowane kryzysy gospodarcze, wytworzone wtedy, gdy ktoś uzna, że biedniejemy za wolno. Każdy z nas ma okazję otrzymać parę groszy z bogactwa, którego miliony przynależą do oligarchicznej kliki kontrolującej system dla swojej własnej korzyści. Karmi się nas fantazjami i banałami, dzieli za pomocą strachu i nienawiści, zawsze skierowanych w niewłaściwym kierunku. Ta potężna klika, jakkolwiek by ją nie nazwać: Illuminati, Nowy Porządek Świata, globaliści – to oni kierują przedstawieniem. Oni są właścicielami wszystkiego i nie mają zamiaru tego oddać.

Jeśli zrozumiemy te wszystkie fakty, to nasz świat nabierze sensu. Bardzo mało się zmienia, bo ludzie, którzy mają władzę, nie są zainteresowani wprowadzaniem zmian. System działa na ich korzyść. Czy ktoś uwierzy, że ci ludzie, którzy mają wszystko do stracenia, pozostawią swój los chwiejnym wyborcom, przekażą swój los w ręce plebsu? - Oczywiście, że nie! Będąc na ich miejscu, postąpilibyście inaczej?

Nasze wybory to teatr. Wybory prezydenckie to jedno z najlepiej skonstruowanych przedstawień, wielki dramat, w którym pogrążamy się co 4 lata wierząc, że jeśli wygra nasz kandydat, to wszystko będzie dobrze. Ale nigdy nie jest dobrze, poza małymi szczegółami dzieje się to samo niezależnie od zwycięzcy wyborów. Dla każdego powinno być jasnym, że Kongres został całkowicie kupiony przez tych, co mają pieniądze. To Kongres ustawia reguły gry tak, aby wygranymi byli ludzie z pieniędzmi.

 

http://logicalmeme.com/wp-content/uploads/2014/06/GallupCongress2014.jpg

Zaufanie do Kongresu

A co z prezydentem? Z konstytucyjnego punktu widzenia prezydent wcale nie ma wielkiej władzy, nie jest królem. Ale nie o tym mówimy. Mówimy o tym, komu tak naprawdę podlega prezydent. Twierdzę, że prezydent służy tej samej klice, której służą nasi kongresmeni już od wielu pokoleń. Lokator Białego Domu jest nikim więcej jak tylko pachołkiem, niezależne od tego, z której partii politycznej pochodzi. Zamiast myślenia o prezydencie w kategoriach przywódcy wyposażonego w jakąś władzę, lepiej myśleć o prezydencie jako o gospodarzu przedstawienia, konferansjerze.

Konferansjer np. ceremonii rozdania Oscarów czy nagród Emmy ma możliwość zmiany tonu głosu, tempa programu, przyciągnięcia uwagi widzów do określonych spraw, zaakcentowania sukcesów czy porażek kandydatów do nagród, wprowadzenia własnego komentarza – nie sprawuje jednak żadnej kontroli nad treścią przedstawienia. Konferansjer nie ma wpływu na treść scenariusza, nie wybiera innych uczestników programu, nie wybiera zwycięzców itp. W rzeczywistości konferansjer nie podejmuje żadnej decyzji mającej realny wpływ na treść przedstawienia. To tylko twarz, która ma za zadanie zapowiadać kolejne etapy przedstawienia, dostarczać zabawy i wykreować ważne wydarzenie.

Jeśli więc skaczemy sobie do oczu podczas kłótni, czy wybory powinien wygrać Donald Trump czy Hillary Clinton, to tak naprawdę kłócimy się o to, czy ceremonię przyznawania nagród Emmy powinien prowadzić Jimmy Kimmel czy Neol Patrick Harris.

W tym kontekście dyskutowanie o zaletach jednego czy drugiego kandydata wydaje się być bezsensowne. Tak właśnie jest. Poświęcę jednak trochę czasu Donaldowi Trumpowi, gdyż sporo ludzi uznało, że on może być naszym zbawcą. Nie będę dyskutował na temat Hillary Clinton, całkowicie zgadzam się, że jest to paskudny człowiek. Nie jestem tylko pewien, czy jest ona o wiele gorsza od któregokolwiek ze swoich poprzedników.

Nie będę o niej mówił, gdyż jej sylwetka jest doskonale przeanalizowana. Czy jest chora, dlaczego upadła, czy już nie żyje, czy ma sobowtóra, co jest w jej korespondencji, o czym dzisiaj kłamała? I tak dalej… Ci sami ludzie są niezdolni do zrozumienia, że Donald Trump jest częścią tej samej gry. Jego nominacja na kandydata Republikanów dowodzi, że gra wkroczyła w nową fazę. Nikt nie ukrywa, że wybory prezydenckie mają na celu jedynie dostarczanie rozrywki. W ciągu ostatnich dekad Donald Trump był głównie dostarczycielem rozrywki, osobowością telewizyjną, celebrytą (…). [Od 12:35 fragmenty produkcji, w których Trump występował].

 

Znalezione obrazy dla zapytania donald trump

Donald Trump w Chicago

Ośmielam się twierdzić, że każda osoba oglądająca to wideo zdaje sobie sprawę, że mass media są narzędziem elity, częścią mechanizmu kreowania permanentnego masowego oszustwa na szkodę społeczeństwa. Media okłamują nas ciągle każdego dnia. Mimo to wiele osób, które zdają się rozumieć te mechanizmy, uznało, że te same mass media walczą z Trumpem. Stało się to po tym, jak te same mass media spędziły cały rok, poświęcając mnóstwo czasu na promocję Trumpa ze szkodą dla innych republikańskich kandydatów.

Media kłamią na temat strzelanin czy fałszywych ataków terrorystycznych, lecz jeśli deklarują, że są przeciwko Trumpowi – wtedy uznajemy ich deklaracje za prawdziwe. Czy to ma sens? - Trump nie osiągnął takiej popularności i nominacji republikańskiej na przekór mediom, osiągnął to wszystko dzięki mediom. Jeśliby media, albo precyzyjniej, właściciele mediów, chcieli, aby Ameryka zignorowała Donalda Trumpa, wtedy media nie poświęciłyby mu ani jednej minuty, a jego szanse na prezydenturę szybko by się ulotniły. Trump doskonale gra rolę, którą mu przypisano. Oszukują się ci, którzy sądzą, że Trump jest zbyt bogaty, aby musiał być posłuszny. Oczywiście ma trochę pieniędzy, ale nawet nie zbliża się do poziomu prawdziwych bogaczy, którzy kierują tym przedstawieniem.

Dlaczego to wszystko nie jest oczywiste dla widzów, zwłaszcza dla tych, którzy zdają się pojmować mechanizmy społeczne, nie potrafię zrozumieć. Zapewne jesteśmy tak załamani i zdezorientowani, wyczekujący zbawcy, że bohater rodem z filmu animowanego - taki jak Donald Trump - zostaje uznany za kandydata na mesjasza. Naprawdę współczuję. Powinniśmy jednak spojrzeć na rzeczywistość. To nie jeden czy drugi kandydat jest oszustwem, cały proces jest wielkim oszustwem od początku do końca.

Z pewnością można się bawić wskazując zwycięzcę, lubiąc jednego i demonizując drugiego kandydata, można nakleić slogan wyborczy na zderzak, można nawet pójść zagłosować i zadeklarować na pejsbuku spełnienie swojego obywatelskiego obowiązku, lecz to jest tak samo ważny wyścig jak bieg na 100 metrów na Olimpiadzie w Rio. Te wybory nie wyłonią zbawcy. Ameryko – zostałaś oszukana.

Przetłumaczył:  Metro

 

Metro: Dołączam dwa zdjęcia pasujące do Donalda Trumpa jako funkcjonariusza przemysłu rozrywkowego:

http://static1.businessinsider.com/image/55e071169dd7cc1c008b69e9-1190-625/donald-trumps-forgotten-but-incredible-tv-and-movie-cameos-from-the-90s.jpg 

https://static01.nyt.com/images/2016/05/11/magazine/11mag-wrestling/11mag-wrestling-facebookJumbo.jpg

 

KOMENTARZE

 • @All
  Donald Trump i wrestling:

  https://static01.nyt.com/images/2016/05/11/magazine/11mag-wrestling/11mag-wrestling-facebookJumbo.jpg
 • @e-misjonarz 01:22:11
  "zamienię M-5 w Warszawie na śpiwór w Nowym Jorku". - zamieniłeś M-5 na ten śpiwór?
  A i pytanko - to w PRL były mieszkania M-5?
  Przecież twierdziliście, że ludzie mieszkali w lepiankach.
 • Jeśli chodzi o wybory w USA, nie są moimi, bo to nie moje państwo.
  Do tego są jakieś dziwne, nie są w sumie bezpośrednie no i do tego nikt inny nie ma szans w tych wyborach tylko albo kandydat demokratów albo republikanów.
  Jednak wolałbym aby wygrał Trump, ponieważ na Clintonową nie mogę patrzeć. Ma ona ręce zbrukane krwią Libijczyków i ich przywódcy Kadafiego. Przy tym suszy ciągle zęby jak typowa amerykańska Barbie blondynka.
 • Przetłumaczył: Metro (?)
  To w takim razie kto jest orginalnym autorem tekstu?
 • @e-misjonarz 06:02:42
  Tu jest bardzo ładnie napisane. kto stworzył KGB, oficerów prowadzących
  itd.:

  (...)
  Już przed wielu laty, wydając w pierwszej w Polsce i jak do tej pory jedynej pozycji przedstawiającej „Mordy na Morzu Białym, [Zbrodnia na Morzu Białym 1940] zakwestionowałem oficjalnie obowiązująca wersję o powstaniu Sowietów, i całej tej Rewolucji Październikowej itd.

  W oparciu o dostępne wówczas materiały, podałem, że tzw. Rewolucja to doskonale opracowany plan ministra policji jawnej i tajnej oraz Skarbu Cesarstwa Pruskiego p. Maxa Warburga.

  Facet o nazwisku Lenin – Goldamn, był po prostu agentem wykonującym polecenia. Tzw. Armia Czerwona to ok. miliona żołnierzy pruskich, którzy po „pokoju” w 1916 roku pozostali w Rosji.

  Pierwszy dekret Goldmana – Lenina mówił, że każdy żołnierz pruski, który przejdzie do Armii Czerwonej otrzyma awans o stopień wyższy i dożywotnia rentę.

  Goldman – Lenin był finansowany kwotą 10 milionów marek w złocie plus 5000 bandytów, tj. chciałem napisać najemników czy ochotników.

  Brat Warburga, Otto szef i założyciel najważniejszej instytucji w USA czyli FED-u, dołożył kolejne 20 milionów dolarów w złocie oraz wysłał Bronsteina – Trockiego z grupą 10. 000 ochotników, częściowo złożoną z jeńców z czasów wojny japońsko – rosyjskiej z 1905 roku.

  Oczywiście eunuchy intelektualne rozpisują się o jakiś tam komisarzach, agentach itd. ale każdy normalny człek wie, że bez forsy się takiej imprezy nie przeprowadzi. I to dużej forsy.

  Stąd zwolnienie wszelkiej maści kryminalistów i oddanie na pastwę band miast w Rosji. Po upływie roku zaczęto systematycznie tych bandytów likwidować.

  Cała walka z kontrrewolucja upadła, to znaczy przestała być zasilana pieniędzmi z City of London, po uzgodnieniu możliwości eksploatacji bogactw naturalnych Rosji.

  Podobnie było z II Wojną Światowa.

  Gdyby nie dostawy z USA, to Niemcy by do grudnia 1941 roku, zlikwidowałyby komunizm w Sowietach, pomimo faktu, że obie strony początkowo były finansowane z tego samego źródła. Walka toczyła się o bogactwa naturalne.

  Otóż p. Shutton opublikował raporty dostaw do Sowietów w okresie wojny. Okazało się, że poczynając od łożysk, czołgów, karabinów a kończąc na skarpetkach i kajdankach praktycznie od 90 do 100% wszystko pochodziło z USA.
  (...)
  http://www.polishclub.org/2016/10/31/dr-jerzy-jaskowski-swiat-prywatne-koncerny/

  Finansowały to dokładnie te same siły, które finansują teraz banderowców, którym jakbyście mogli wleźlibyście w żopy.
  Kiedy Polska się uwolni od takich (eee) misjonarzy....
 • @
  Ameryka to olbrzymia kraina z olbrzymimi możliwościami., trzeba się tylko zakręcić tu i tam. No wicie rozumicię, trzeba mieć dobry układ na wolnym rynku.
  https://pp.vk.me/c636625/v636625380/2faf9/gV8Ee9cGIYo.jpg
 • @e-misjonarz 01:22:11
  "Polacy nie uwierzyli". -

  --- I to był błąd.
 • @lorenco 02:51:00
  Piszesz: "Jednak wolałbym aby wygrał Trump". -

  --- Myślę, że to nie ma znaczenia, kto wygra.
  Może dla jakichś określonych grup interesu i poszczególnych osób z kręgu kandydatów, ale nie dla świata.
 • @Casey 03:24:46
  "... kto jest orginalnym autorem tekstu?". -

  --- Próbowałem się doczytać, ale się nie udało.
  Chyba trzeba poprzestać na danych, przekazanych przez narratora.
 • @dron67 09:18:02
  "kto stworzył KGB, oficerów prowadzących itd. - Finansowały to dokładnie te same siły, które finansują teraz banderowców, którym jakbyście mogli wleźlibyście w żopy. Kiedy Polska się uwolni od takich (eee) misjonarzy...". -

  --- @e-misjonarz zapewne wie, ale dalej 'posuwa' brednie.
 • @fretka 10:04:13
  Ameryka - "... trzeba mieć dobry układ na wolnym rynku". -

  --- Bez tego tam ani rusz (ktoś musi być biedny, by drugi bogaty był).
 • @e-misjonarz 01:22:11
  Bogactwo Stanów i Kanady to już przeszłość, mrzonki i mity.
  Korporacje wycisnęły ich jak cytryny.
  Teraz biorą się za Europę- CETA, potem następne.
  W planie Rosja z Syberią, świeżutka do zagarnięcia.
  Na Ukrainie robią co chcą.
  To nie będzie trwało wiecznie, ludzie mają ograniczoną wytrzymałość.
 • @lorenco 02:51:00
  To będzie tak.
  Na zamkniętym spotkaniu grupy Bildenberg w dniu 9.11.2016 r. wystąpi pan Rotschild z oświadczeniem :
  Kto wygrał wybory prezydenckie....? JA.... !!! Znowu Ja.....
 • Polskie złoto i roszczenia wobec Niemiec – Jan Zbigniew hrabia Potocki
  - roszczenia Polski wobec Niemiec
  - należy wdrożyć Konstytucję 1935 aby zachować ciągłość konstytucyjną
  - Konstytucja Kwaśniewskiego jest przyczyną rozkradania Polski

  https://youtu.be/5uyXfVPCqwI
 • Podatki :)
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201610/1477809346_owz3bx_600.jpg
 • Propagandowa tuba Rydzyka gloryfikuje antypolski czyn
  Kiedyś media ojca Rydzyka miały rzeczywiście wartościowy przekaz i nauczały patriotyzmu, a także można było tam rozmawiać o żydowskim zagrożeniu. Dziś Rydzyk i jego banda gloryfikują antypolski akt ratowania żydów.

  Ostatnio w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbył się kongres poświęcony pomocy Polaków w ratowaniu żydów. Swoje przemówienia mieli m.in: Ojciec Imperator Tadeusz Rydzyk, prezes IPN dr. Jarosław Szarek, wiceprezes IPN Mateusz Szpytma (to ten co prowadzi to chore muzeum w Markowej), prof. Grzegorz Berendt, ks.prof. Waldemar Chrostowski oraz wielu innych.

  Szczególnie zawiódł mnie tu dr. Jarosław Szarek, który z początku wydawał się obiecującą osobą na tym stanowisku. Niestety szybko z niego wyszedł żydowski podcieracz.

  Dr. Szarek wspomina, że Polacy popełnili fatalny grzech wybierając w 2000 roku ponownie na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (zwanego inaczej Izaak Stolzman). Prawda, to była hańba, szkoda tylko że taką samą głupotą i hańbą nie nazwie aktu ratowania wrogów Polski- żydów, kosztem żyć postronnych Polaków.

  Ten sam doktor mówi że pamięć o tzw. "Sprawiedliwych" była zacierana w czasach PRL. Z tego wynika, że pomimo wielu wad władza ludowa wiedziała jedno - że aby mieć dobre stosunki z państwami arabskimi/islamskimi, to nie można specjalnie chwalić się ratowaniem żydów - w końcu to oni są utoższamiani ze zbrodniczym państwem Izrael.

  Na tej uczelni młode, chłonne umysły doznają prania mózgu. Co prawda młodzież wychowuje się w patriotyźmie, ale jest to niestety patriotyzm z koszerno-konserwatywną domieszką. Od młodego im się wpaja, że ratowanie żyda to powód do dumy i najwyższa forma patriotyzmu.

  A teraz pytanie do wszystkich. Jak chcecie budzić społeczeństwo, aby stało się patriotyczne? Faktem jest, że trzeba mieć powód, aby być patriotą. Trzeba mieć coś, co się kocha, coś za co się odda życie, coś z czego można być dumnym.

  A czy powodem do dumy jest ratowanie żydów kosztem życia swojego i osób postronnych? Po czym ci żydzi śmieją się z nas i grożą nam zniewoleniem i annihilacją?

  A może powodem do dumy jest generał Anders, który wykrwawiał polskie oddziały w imię żydo-anglo-saskich interesów?

  Naprawdę nie mamy lepszych powodów do dumy?

  Wielu ludzi narzeka, że podczas gdy Niemcy jeżdżą na wypasione wakacje, to u nas są osoby, które muszą grzebać w śmietnikach aby coś znaleźć do jedzenia.

  Trzeba potępiać zbrodnie dokonane przez niemieckiego okupanta. Ale faktem jest, że Niemcy walczyli podczas II wojny światowej w swoim interesie. Dla nas Lebensraum był niekorzystny, dla nich to nowe nabytki terytorialne.

  Z kolei my walczyliśmy bardziej w interesie żydowskim niż polskim podczas II wojny światowej. Ginęliśmy na zachodnich frontach broniąc angolskich zadków, ratowaliśmy żydów którzy mordowali polskich patriotów po II wojnie światowej, jednocześnie nie pomagając skutecznie Polakom na Wołyniu.

  To wyjaśnia, czemu Niemcy cieszą się względnym dobrobytem, podczas gdy u nas wiele dzieci chodzi do szkoły bez śniadania. Niestety hierarchowie KRK w większości popierają obecnie ten chory kult ratowania żydów, tłumacząc to miłosierdziem wobec bliźniego.Szkoda tylko że to miłosierdzie nie działa w drugą stronę, np. gdy eksmituje się z kamienic lokatorów, którzy nie mogą opłacić czynszu, bo wcześniej został on potrojony.

  Oto jeden z przypadków - wiekowy weteran AK major Czesław Mostek zostaje wyrzucony z kamienicy, a gronkowiec-walc nie widzi w tym nic złego: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/101-letni-kombatant-wyrzucony-mieszkania-sprawa-zwiazek-afera-reprywatyzacyjna-2016-09

  Ciekaw jestem czy wtedy uświadomił sobie, w czyim tak naprawdę interesie walczył przeciwko Niemcom.
  (...)

  http://sukarno.neon24.pl/post/134765,propagandowa-tuba-rydzyka-gloryfikuje-antypolski-czyn
 • @dron67 13:54:19
  Tak się robi frekwencje.
  https://cs540109.vk.me/c637423/v637423836/14bfb/pgQyfuu20N4.jpg

  Tłum zrobiony z grupki osób.

  Poniżej porównanie obrazków obrobionego i oryginalnego.
  https://pp.vk.me/c638119/v638119338/bcaa/Qrd0H5Bf2TU.jpg
 • @e-misjonarz 01:22:11
  Tydzień urlopu na podniesienie IQ . Przykro.
 • W totolota najwieksza kumulacja jest przed Bozym Narodzeniem.
  W USA kumulacja marzen jest co 4 lata.Oba wydarzenia sa zaprogramowane komputerowo.
 • @dron67 09:18:02
  Ci eee misjonarze mają płatne: i USA i UE podwyższyły budżety na propagandę antyrosyjską.
 • @zygmuntbialas 10:16:44
  Pani Clinton nie powinna być w ogóle dopuszczona do kandydowania na prezydenta USA, od tego trzeba zacząć.
  Clintonowa całą swoją kampanię prowadzi na zasadzie: przywalisz Rosji, przywalisz Trumpowi.
  Cała śmietanka światowa jej w tym pomaga aby Trump przegrał, malując Rosję jako Lucyfera, powód - Trump chce normalizacji stosunków z Rosją, o Boże, z Lucyferem?
  Trump nie chce utrzymywać darmozjadów z NATO. Dlatego NWO wije się, ( mam nadzieję, że w konwulsjach) na myśl, że wygrać może Trump.
  Dlatego życzę wygranej Trumpowi.
  A jak dalej będzie? Zobaczymy jak kij popłynie, jak mówią starzy westmeni :)
 • Z BLOG.PL:
  ~opolczyk
  2 listopada 2016 o 20:53

  Carlin ma rację…

  https://www.youtube.com/watch?v=MvCo3SAz1Ho
 • @dron67 13:54:19
  "Ginęliśmy na zachodnich frontach broniąc angolskich zadków, ratowaliśmy żydów którzy mordowali polskich patriotów po II wojnie światowej, jednocześnie nie pomagając skutecznie Polakom na Wołyniu". -

  --- Dodajmy jeszcze, że w czasie II wojny światowej zginęło 80 razy więcej Polaków niż Czechów. I po co to było?! - Ale dobrze, że przychodzi zastanowienie.
 • @Oscar 16:09:17
  "Tłum zrobiony z grupki osób". -

  --- W głowie nie chce się mieścić, jak na każdym kroku jesteśmy oszukiwani.
 • @Repsol 21:04:59
  Witam Cię :)
 • @staszek kieliszek 21:18:14
  "W totolota najwieksza kumulacja jest przed Bozym Narodzeniem". -

  --- Mają wtedy ludzie czas, by opowiadać (i podtrzymywać odpowiedni nastrój społeczeństwa).
 • @lorenco 00:01:25
  "Ci eee misjonarze mają płatne". -

  --- A ja mimo wszystko myślę, że telewizor mu wysiadł, więc wrócił do komputera.
 • @lorenco 00:12:02
  Piszesz: "... życzę wygranej Trumpowi". -

  --- Ja zaś bliżej jestem narratora w powyższej notce, który wątpi w powagę obu kandydatów.
 • @dron67 12:27:02
  Ciekawy ten hrabia. Mówi, że rząd jest żydowsko - niemiecki a jednocześnie karze go wspierać.
  Połowa jego "wykładu" to brednie.
  A druga połowa, jak najbardziej OKI.
 • @zygmuntbialas 00:13:16
  Do tej pory w USA zagłosowało już 21 mln. w procedurze tzw. wczesnego głosowania.
  Co to za procedura, nie wiem.
  Oczywiście, gdyby nikt nie poszedł do wyborów, ponieważ kandydaci są do d...y, byłoby inaczej.
  Jednak zawsze pójdą zagłosować sami kandydaci, ich rodziny, znajomi i partyjniacy.
  Skoro nie ma ograniczeń frekwencji wyborczej, oni sami się wybiorą.
  Przy tym ciekawe jest, że w referendum jest próg wyborczy.
  A przy wyborach najważniejszych instytucji państwowych progu nie ma i nawet 5% wybierze np. prezydenta czy parlament.
  Z kolei w paru krajach jest przymus głosowania: Belgia, Australia, Singapur, Wenezuela.
  Patrząc na to wszystko, według mnie, ten przymus nie jest taki zły.
  Wyborcy muszą wtedy przyglądnąć się, kogo mają wybrać.
 • @lorenco 02:22:22
  "... oni sami się wybiorą". -

  --- Jeszcze dosypią głosów, by wyglądało demokratyczniej.
  W świecie zachodnim (ten inny za mało znam), więc w świecie zachodnim jest już wszystko założone i przewidziane. Czasem zdarzy się kraksa (Andrzej Lepper, Joerg Haider - na ich nieszczęście), ale już coraz rzadziej.
 • @aLL
  „Ewa Stankiewicz oskarża Donalda Tuska o morderstwo”

  „Dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” była pod takim wrażeniem najnowszej książki Jürgena Rotha, że aż napisała na Twitterze: „Nie zdziwiłabym się, gdyby politykiem T. który miał zlecić zamordowanie prezydenta L. Kaczyńskiego okazał się Tusk”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polska/201611024167931-Ewa-Stankiewicz-oskarza-Donalda-Tuska-o-morderstwo-Antonina-Swist/

  — Niepoważna kobita.
  A Tusk? – Ma sporo na sumieniu, np. LIKWIDACJĘ POLSKICH STOCZNI.
 • @zygmuntbialas 02:42:47
  To poważny zarzut wyrażony publicznie.
  To, że Tusk jest szkodnikiem, zresztą jak i większość POPISU i ich przystawek, to nie dziwota.
  Żeby jednak oskarżać kogoś o morderstwo na podstawie książki?
  Nienawiść rozlewa się jak jakaś lepka breja.
 • @lorenco 03:03:53
  "Nienawiść rozlewa się jak jakaś lepka breja". -

  --- To nie nienawiść. To tylko gra.
  Mają za to płacone.
  Lepiej niż Olbrychski.

  Za chwilę coś z USA.
 • @All
  A ci zaś durnych szukają (i znajdują).
  Z DWN:

  „USA: Spekulationen über Trumps Kontakte mit russischer Bank”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 02.11.16 01:21 Uhr

  „Computer-Spezialisten aus den USA behaupten, dass die Trump-Organisation Kontakt mit der russischen Alfa Bank hatte. The Intercept – kein Trump-freundliches Medium – hält die Angaben für unzureichend”.

  Tłum.: „USA: Spekulacje o kontaktach Trumpa z bankiem rosyjskim”
  Komputerowi specjaliści z USA twierdzą, że organizacja Trumpa miała kontakt z rosyjskim bankiem Alfa. „The Intercept” uważa te dane za niewystarczające”.
 • @zygmuntbialas 02:42:47
  O terrorystach - separatystach.
  W Debalcewo terroryści zbudowali pierwszy blok dla 40 rodzin.
  To przy okazji słów Poroszenki, że dzieci donbaskie będą siedzieć w piwnicach, bo Donbas nic nie umie robić.
  https://pp.vk.me/c637223/v637223151/188b2/bOE4foQhrrM.jpg
 • @zygmuntbialas 02:42:47
  Jeśli jesteś kapitanem statku i statek dopadł sztorm, nie wolno wyskakiwać za burtę, trzeba statek doprowadzić do brzegu.
  Baszar Asad - prezydent Syrii

  https://pp.vk.me/c638429/v638429433/8ad7/Is4CKGkZi0E.jpg
 • @lorenco 03:29:36
  Ładny budynek :)

  Donbas -
  --- Tam ludzie ciężko pracowali w kopalniach i hutach. I pracują.
  I w ciężkich chwilach pokazali, jak wysoko cenią godność i niepodległość :)
 • @lorenco 03:36:24
  Baszar Asad - prezydent Syrii -

  --- On też jest bohaterem naszych czasów.
  Mógł sobie siedzieć z żoną i dziećmi w Londynie, a broni narodu syryjskiego, na który wydano już wyrok: wypędzić, rozpędzić.
  Oby odniósł zwycięstwo :)
 • @zygmuntbialas 00:33:20
  Ale gada jak telewizor:

  komuna, walonki, kgb, gru, putiny, good nato...
 • Nie chcę być złym prorokiem, ale obecna sytuacja przypomina tą z 1939 roku.
  Doskonały plan gen. Rozwadowskiego, polegający na zatrzymaniu hord sowieckich na linii Wisły i południowym uderzeniem umożliwiający zamknięcie ich w kotle i unicestwienie, nie został w pełni wykonany. Proste zadanie poprowadzenie uderzenia w określonym czasie przez Piłsudskiego - Gineta - Selmana nie zostało dokładnie przeprowadzone.

  A jeszcze to Piłsudski - Ginet - Selman spieprzył, opóźniając uderzenie o dwa dni. Podobnie uniemożliwił udzielenie pomocy Powstańcom Śląskim kiedy to Niemcy uderzyli na nas w plecy w czasie przygotowań do obrony Warszawy.

  O zdradzieckich działaniach tego człowieka świadczy wstrzymanie pomocy w 1918 roku dla walczącego Lwowa, przez dwa tygodnie w Lublinie. Nieudzielenie pomocy Powstańcom Wielkopolskim i wiele podobnych działań.

  Dlaczego nie pisze się otwarcie, że ten tzw przewrót majowy to po prostu wojskowy zamach stanu wykonany za pieniądze City of London? Zamach stanu podobny jak np. Mussoliniego, przeprowadzony także za pieniądze City of London. Mussolini także był agentem City od co najmniej 1916 roku.  Proszę zadaj proste pytanie swoim historykom, znajomym itd.:

  „ Jaki był powód przeprowadzenia zamachu majowego przez Gineta - Selmana -Piłsudskiego”

  Na przeprowadzenie tego zamachu otrzymał aż 800 000 funtów.. Wydał 600 000 i 200 000 zwrócił z pokwitowaniem!

  A kto wie, że celem była prywatyzacja kopalń i hut, podobnie jak zamach stanu Wrony gen. Jaruzelskiego miał przygotować prywatyzację i przejęcie majątku i bogactw naturalnych przez City of London.

  Kto wie, że już w 26 października 1926 roku podporządkowano Bank Polski Konsorcjum Rothschilda

  Czyli Polska utraciła samodzielność.
  (...)

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19039&Itemid=119
 • @dron67 07:29:00
  Ciekawy artykuł:
  O wojnach gazowo – olejowych (z obrazkami)
  Opublikowano 23/02/2016 by Lech Biegalski
  Link to English version of this article: „Alleged Plan B” http://wp.me/P6zxst-zh
  Na ten temat pisałem już wcześniej tutaj . Ponieważ jednak sytuacja na świecie się zaognia i nowa zimna wojna coraz bardziej zbliża się do fazy gorącej, jeszcze raz powtórzę główne tezy tego tematu i tym razem dołączę ilustracje w postaci map obrazujących ponad wszelką wątpliwość, że obecne wojny mają charakter kryminalny i zaborczy.

  Zacznijmy od map pokazujących położenie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego wokół Zatoki Perskiej oraz wokół Baku:
  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/the_oil_corridor.jpg
  Mapa A: Korytarz gazowo-olejowy między Omanem i Turcją


  Te złoża znajdują się na linii Oman – Zjednoczone Emiraty Arabskie – Arabia Saudyjska – Katar (który posiada jedne z najwiekszych złóż gazu ziemnego) – Iran – Irak – północno-wschodni narożnik Syrii – Turcja.
  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/azerbaijan_offshore_2.jpg
  Mapa B: Złoża ropy naftowej i gazu ziemnego w okolicy Baku

  Złoża te były poprzednio eksploatowane przez Związek Radziecki, jako że Azerbejdżan był jedną z republik wchodzących w skład ZSRR.

  A teraz spójrzmy na sytuację, która była przyczyną kolorowych rewolucji w Gruzji, Azerbejdżanie, na Ukrainie, w Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, w Słowacji i w Czechach; wojny z Irakiem, przewrotu na Ukrainie, konfliktów o Południową Osetię i Abkazję, zbrojnych rebelii w Czeczni, Dagestanie i Ignuszetji, ruchu niepodległościowego we wschodniej Mołdawii (Naddniestrzu), referendum na Krymie, oraz wojny w Syrii i Jemenie. Ta sytuacja jest również przyczyną zbliżającej się konfrontacji między Rosją i NATO. Wszystkie te rewolucje, rebelie, ruchy wyzwoleńcze i konflikty nieprzypadkowo miały i mają miejsce wzdłuż nowych, (projektowanych i już istniejących), zachodnich rurociągów oraz wzdłuż złóż surowców energetycznych, z których te rurociągi czerpią lub mają w przyszłości czerpać ropę naftową i gaz ziemny:
  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/rurociagi1.jpg?w=768&h=576
  Mapa C: Rurociągi Rosji (niebieskie) oraz USA-UE (czerwone)
  (Kliknij w mapę aby ją powiększyć)

  Mapa ta pokazuje istniejące oraz projektowane lub niedokończone rurociągi rosyjskie (niebieskie), w które Rosja od lat inwestowała aby eksportować ropę naftową i gaz ziemny do Europy. Amerykańskie koncerny olejowe postanowiły Rosji ten biznes ukraść, to jest wysadzić Rosję z siodła tam gdzie rosyjskie rurociągi już istniały, zablokować nowe projekty, oraz uruchomić nowe rurociągi (czerwone), które mają dostarczać do Europy ropę naftową i gaz ziemny z krajów arabskich i z Azerbejdżanu.

  Ważne przy tym jest, aby te nowe rurociągi przechodziły przez tereny bogate w ropę i gaz, oraz aby były chronione przez przychylne Zachodowi rządy oraz amerykańskie bazy wojskowe, względnie długoterminowe wojskowe okupacje.

  Amerykańskie koncerny olejowe spodziewają się ogromnych dochodów z budowy, finansowania i obsługi tych nowych rurociągów. Dla USA kontrola nad rurociągami oznacza także dominację polityczną nad Europą. Producenci ropy naftowej i gazu ziemnego (Arabia Saudyjska, Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie także spodziewają się ogromnych zysków. Irak, Syria oraz do pewnego stopnia Iran są do współpracy zmuszone inwazjami, zniszczeniem i sankcjami. Pozycja Iranu jest jeszcze niepewna, ale niedawne zniesienie sankcji było rezultatem negocjacji dotyczących surowców energetycznych i rurociągów, a nie rzekomego budowania przez Iran bomby atomowej. Ten zarzut był tak samo prawdziwy jak fałszywy zarzut posiadania broni masowego rażenia przez Saddama Hussejna, który posłużył jako pretekst do najazdu na Irak. Również ogromnych zysków spodziewają się kraje tranzytowe, zwłaszcza Turcja i Ukraina, oraz do pewnego stopnia Bułgaria, Rumunia, Węgry i Polska.

  Oczywiście, zainteresowana tym projektem jest także Europa. Transportowanie ropy i gazu rurociągami jest dużo tańsze niż transport z Zatoki Perskiej tankowcami, czyli drogą morską. Dlatego ropa i gaz rosyjski były tańsze od ropy i gazu z krajów arabskich. Teraz Europa ma nadzieję, że ta różnica zniknie.

  Sytuacja ta tłumaczy również dlaczego Arabia Saudyjska, Katar i Turcja aktywnie popierają terrorystów destabilizujących Syrię, dlaczego „Assad musi odejść” i dlaczego Rosja go broni. Syria, a zwłaszcza jej północno-wschodni narożnik, jest najważniejszym punktem na trasie rurociągów łączących kraje arabskie z Europą (Patrz Mapa C, powyżej). Dlaczego rurociągi nie mogą ominąć tego narożnika Syrii po jego wschodniej stronie? Bo wówczas nie mogły by się podłączyć do syryjskich złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (Patrz Mapa A, powyżej).

  Niedalej jak wczoraj media doniosły o rozlokowaniu lądowych jednostek amerykańskich w Syrii. Ponoć lokalizacja tych jednostek została uzgodniona z Rosjanami. Media nie podały do wiadomości gdzie wylądowali Amerykanie, ale jestem prawie pewny, że umacniają oni swoją pozycję właśnie w tym półnosno-wschodnim narożniku Syrii. Już od pewnego czasu mały oddział żołnierzy USA przejął i zaczął rozbudowywać lotnisko agrarne w okolicy miejscowości Rmaylan Tahtani ( 36°54’2.69″N, 41°59’46.51″E). Terroryści popierani przez USA próbują umacniać się na linii rzeki Eufrat, wzdłuż której USA planują podzielić Syrię. Podczas gdy Rosja koncentruje się na walce z terrorystami, Amerykanie zabezpieczają kradzież syryjskich surowców energetycznych. Przy tym należy pamiętać, że wosko rosyjskie jest w Syrii legalnie, na prośbę i za zgodą rządu Syrii. Wojska USA, Turcji i Arabii Saudyjskiej są w Syrii nielegalnie, bez zgodzy rządu syryjskiego i bez upowaznienia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  Oddzielnym tematem jest tu rola Izraela. Izrael podburzał Stany Zjednoczone do wojny z Iranem i Syrią ponieważ oba te państwa, podobnie jak wczesniej Irak, popierały Hezbollah i były przeciwne nielegalnej ekspansjii Izraela w regionie, a zwłaszcza aneksji okupowanych terytoriów palestyńskich.

  W rezultacie, mamy tu obraz kryminalnej konspiracji, kradzieży zasobów naturalnych należących do innych narodów, gwałcenia suwerenności niezależnych państw, łamania prawa międzynarodowego oraz popełnionych zbrodni wojennych. Temu celowi służyły kolorowe rewolucje, rebelie, terroryści, 9/11 i wszystkie późniejsze „wojny olejowe”. Temu celowi służyli polscy żołnierze, z których wielu oddało życie w kryminalnych misjach opartych na steku kłamstw i operacjach false-flag.

  Nawet dziś, nasi politycy wysługuja się tej kryminalnej agendzie USA, demonizując i prowokując Rosję oraz głośno nawołując do rozmieszczenia baz i rakiet USA na terytorium Polski. Politycy nie mają przywileju tłumaczenia się niewiedzą. Polityk, który popełnia błędy i udaje, że o tym nie wie to osoba niekompetentna i niebezpieczna. Albo osoba służąca obcym interesom ze szkodą dla Polski i narodu polskiego.

  —–

  Mapy źródłowe:

  Mapa C, powyżej, pokazuje główne (istniejące i projektowane) rurociągi rosyjskie i zachodnie. Powstała ona jako kompilacja następujących map żródłowych:
  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/major_russian_gas_pipelines_to_europe.png
  Major Russian gas pipelines (click to enlarge)

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/220px-yamal-europe.png
  Yamal – Europe pipeline

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/220px-nordstream.png
  Nord Stream

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/220px-south_stream_map.png
  South Stream

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/nabucco_south_stream_gas_pipelines.gif?w=640
  Nabucco and South Stream pipelines

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/nabucco_west_route.jpg
  Nabucco West pipeline (Click to enlarge)

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/btc_pipeline_route_2.jpg
  BTC pipeline route

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/btc_pipeline_route_1.png
  Baku-Ceyhan (BTC) pipeline route

  https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2016/02/220px-bluestream.png
  Blue Stream pipeline
 • @dron67 07:29:00
  "Jaki był powód przeprowadzenia zamachu majowego...";
  "A kto wie, że celem była prywatyzacja kopalń i hut, podobnie jak zamach stanu Wrony gen. Jaruzelskiego miał przygotować prywatyzację i przejęcie majątku i bogactw naturalnych przez City of London". -

  --- Wiemy coraz więcej o tym, co działo się w Polsce i na świecie w XX wieku. Są to przygnębiające informacje... Ale szukać i wiedzieć trzeba.
  Jakie to skutki przyniesie. To znaczy: ku czemu to idzie i jak wpłynie ta wiedza na nasze działania - trudno prze4widzieć.
 • @lorenco 01:35:14
  "O wojnach gazowo – olejowych (z obrazkami)". -

  --- Dodam, że dzieją się te szalbierstwa i okrutne wojny w chwili, gdy są na rynku nadwyżki ropy i gazu. Pisała kiedyś obszernie o tym Tiamat. Nie opublikowałem jej wypowiedzi w formie notki... i nie było to dobre posunięcie.
 • @zygmuntbialas 01:51:31
  Zapomniałem podać link:
  https://regionpojezierze.com/2016/02/23/o-wojnach-gazowo-olejowych-z-obrazkami/
  Na pocztę odpisałem:)
 • Z pl.sputniknews.com/:
  "Polski Lwów!”: Oddać Polsce Zachodnią Ukrainę

  Przeczytałem niedawno całkiem poważne rozważania jednego z ukraińskich działaczy lewicowych, bardzo przez mnie szanowanego za odwagę i bezkompromisowość, czy zachodnia Ukraina powinna zostać przyłączona do Polski. Stanowczo za ciężki bagaż”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201611034176099-Polski-Lwow-Oddac-Polsce-Zachodnia-Ukraine-Marceli-Szpaczynski/
 • @lorenco 02:07:16
  "Na pocztę odpisałem:)" -

  --- Odpiszę zaraz :)
 • @zygmuntbialas 02:07:29
  A`propos Sputnika.
  Ależ tam ostatnio trolli!
  Sputnik coraz bardziej popularny, niestety nie tylko dla czytelników chcących wiadomości lecz także wśród służb i oszołomów.
  Ostatnio zauważyłem, że Onet przepisuje notki ze Sputnika, chyba nie chcą być do końca tendencyjni bo to już graniczyło z kompromitacją.
 • @lorenco 02:26:18
  "A`propos Sputnika.
  Ależ tam ostatnio trolli!" -

  --- Nie za bardzo rozumiem redakcję, która pozwala sobie pluć na własnym podwórku. Powinienem napisać notkę o "wolności słowa" i cenzurze, ale nie napiszę, bo moja odwaga ma też swoje granice (co tu myślę, masz w moim e-mailu).
  A Onet? - No cóż, tu w NEON-ie też przeczytasz teksty, których autorom nie śniło się rok temu, że takie notki kiedyś napiszą.
 • @zygmuntbialas 02:40:24
  "autorom nie śniło się rok temu, że takie notki kiedyś napiszą." - no i ładnie, bo tylko krowa - jak mówi powiedzenie - (podobno) nie zmienia poglądów:)

  No i fajny tekst:
  Mogli by chochłów niewolnikami nazwać, oni by sami przyjechali.
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ilustracja dot. Indianina:
  Ich przetrzebili, a jednak nie udało im się zrobić z nich niewolników.
  https://pp.vk.me/c837524/v837524766/9b40/pGgRwm8fVy0.jpg
  Musieli sprowadzić murzynów z innego kontynentu.
 • @lorenco 03:20:02
  "Ich przetrzebili, a jednak nie udało im się zrobić z nich niewolników". -
  --- Tak. Ale koszty tej 'wolności' były /są ogromne.

  O Onecie pisałem dwa lata temu:

  "Blogerzy i onet.pl - zamiana ról?"

  "Blogerzy oglądają TVN i myślą, że ich to oświeci.
  Pisze potem jeden w Salonie 24, że "Monika Olejnik jest dziennikarką inteligentną i niezależną". To ci dopiero! A inny apeluje o pomoc humanitarną dla Ukrainy (tej z Prawym Sektorem) i nie przyjmuje do wiadomości, że jeśli trzeba komuś pomóc, to raczej utrudzonej ludności Ukrainy Wschodniej.

  Także w NEON-ie pyta bloger, "czy w podręcznikach historii powszechnej XXI wieku poświęconych zostanie mu [tj. Tuskowi] kilka akapitów". A przecież bloger, ten rozgarnięty i przyzwoity, któremu nie płacą, ma ten luksus prawdziwej niezależności, więc powinien stawiać pytania i wyrażać swe wątpliwości. Jest chyba oczywiste, że jeśli Tusk otrzymuje wysoką funkcję w strukturach UE, to nie świadczy to cokolwiek o nim, tylko o samej Unii.

  Jeśli tego [bloger] nie czyni, wchodzi w to miejsce osławiony onet.pl, który publikuje oto artykuł pt. "Czeski portal: dziadek Tuska był nazistą". Treści stare, nieco w onetowski strój przybrane, ale godne przypomnienia, więc podaję link zainteresowanym czytelnikom: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czeski-portal-dziadek-tuska-byl-nazista/4hhcy

  Tenże onet.pl publikuje tekst zatytułowany: "Gwatemala: ultraortodoksyjni Żydzi wyrzuceni z miasta". Czytamy: "Z niewielkiej miejscowości na zachodzie Gwatemali wyrzucono liczącą około 230 osób społeczność ortodoksyjnych Żydów. Miejscowa ludność oskarża ich o kłótnie z turystami i narzucanie własnej religii i zwyczajów". Por., link: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gwatemala-ultraortodoksyjni-zydzi-wyrzuceni-z-miasta/nxgq6

  Niektóre komentarze pod tekstem też są interesujące".
 • @zygmuntbialas 03:35:09
  O tych zydach z Gwatemali to jest stara historia chyba sprzed lat. Chyba onet nie ma o czym pisac
 • @lorenco 01:35:14
  Chinczyki zapodaly, ze maja zamiar przejsc masowo na zapasowe paliwo alternatywne.
  Rozne dotychczasowe proby masowej produkcji aut elektrycznych konczyly sie podejrzanymi samobojstwami albo katastrofami.
  Ale mysle, ze Chinczykom nie dadza rady.

  Doczekac sie nie moge az te wszystkie stacje benzynowe szlag trafi. Odpadnie choc jeden powod do bijatyki.

  Natomiast rodzina panstwa Bushow wykupuje caly akwen.

  UWAGA :

  Prywatyzacja WODY PITNEJ:

  Opublikowano w La Jornada (Mexico) 10-go czerwca 2015 roku

  Jo-Shing Yang, konsultant d/s ekologii, ktory bardzo dokladnie bada i sledzi usilne proby megabankow z Wall Street wykupienia globalnych zasobow wodnych- zwrocil uwage na nepotystyczna dynastie Bushow, ktora zakupila 121,407 hektarow ziemi akurat na terenie tzw. Guarani Aquifer System. Ten podskorny rezerwuar wodny jest najwiekszym zrodlem zawsze swiezej czystej wody na swiecie, o zasiegu powyzej 1.2 milionow kilometrow kwadratowych i pojemnosci 40,000 metrow szesciennych wody.

  Yang podaje, ze ten podziemny rezerwuar o takiej ilosci moglby zaopatrywac w wode caly swiat przez 200 lat. Cyfry mowia za siebie: zadziwiajace, ze ten Guarani naturalny zbiornik wodny pokrywa obszar niewiele wiekszy od Kolumbii.

  Gdy chodzi o sam obszar , to wiekszy od niego jest naturalny zbiornik wodny w Nubijskim Systemie Piaskowca , ktory pokrywa obszar 2 milionow km kwadratowych i zawiera okolo 150 km szesciennych podskornej (ale nie swiezej wody tylko ze ze skamieliny).

  Bloomberg podaje, ze wieksza czesc tego ogromnego geologicznego rezerwuaru znajduje sie pod Libia (patrz odnosnik) i byl jednym z glownych powodow napasci na Libie przez USA, UK i Francje.
  Reszta tego naturalnego rezerwuaru wodnego znajduje sie pod Egiptem, Czadem i Sudanem.

  W 2005 i 2006 roku w czsie dynastycznej prezydentury rodziny Bushow , ta rodzina zarekwirowala w sumie 121,407 hektarow in Chaco, Paraguay, tuz przy bardzo konfliktowym pograniczu Brazylii, Argentyny i Paragwaju, i tylko 200 km od bogatej w gaz Boliwii.

  Bush Senior, obecnie 90 latek, kupil 80,837 hektarow, a jego wnuczka Jenna, corka strego Busha kupila nastepne 40 tysiecy hektarow.

  Nazwa Guarani pochodzi od tubylcow Ameryki Poludniowej, ktorzy niegdys zamieszkiwali terytorium rozciagajace sie od od Amazonki do La Plata.

  Obecnie bardzo mala ilosc Indian Guarani zamieszkuje odlegle tereny w Paragwaju i Brazylii.

  Jo-Shing Yang wyjasnia, ze ziemie zakupione przez rodzine Bushow znajduja sie na terenie Zbiornika Guarani w Ameryce Poludniowej i najwiekszego na swiecie naturalnego zbiornika wody podskornej: nieskazonej i wiecznie swiezej. Ten naturalny akwen swiezutkiej wody znajduje sie po powierzchnia 4-ch panstw: Brazylii, Argentyny, Paragwaju i Urugwaju - i jest tak wielki jak Teksas i Kalifornia razem wziete.

  Pracownicy Instytutu Ziemi przy Uniwersytecie w Kolumbii podkreslaja, ze ta zyla wodna najwieksza na swiecie jest bardzo malo znana w samej Ameryce Poludniowej.

  Co jest niepokojace, to hydrauliczny naturalny system pompujacy wode do 4ch panstw jest obecnie pod kontrola banku Swiatowego, ktory ma wlasne, obskurne i paskudne plany prywatyzacji tego naturalnego zrodla wody pitnej.

  Miedzyterytorialny naturalny zbiornik wody pitnej Guarani Aquifer jest dzielony miedzy Brazylie, z 850,000km2- obszar Wenezueli- , Argentyne z 225,000 km2 - obszar Rumunii, Paragwaj , 70,000 km2 - obszar Irlandii, i Urugwaj, z 45.000km2 - obszar Danii.

  Isotne jest i to, ze duza czesc tego wodonosnego zbiornika Guarani jest polozona pod Basenem La Platy , najszerszej na swiecie, a ujscie Parany i i rzeki Urugwaj , tworzy czesc tego systemu zwrotnego, zapewniajacego staly doplyw czystej wody.
  Basen rzeki La Plata ma powierzchnie 3.2 miliona km kwadratowych i jest zaklasyfikowany jako drugi co do wielkosci hydrograficzny basen na swiecie.

  Jenna Welch Bush Hager, blizniacza siosta Barbary Bush, zalatwila sobie zakup ziemi w ciagu zaledwie 10 dniowej podrozy do Paragwaju.
  Podrozowala sluzbowo jako ambasador UNICEF-u, w eskorcie 10 ochroniarzy USA , pod pretekstem zwiedzania roznych programow socjalnych.

  Wedlug rosyjskiego analityka wywiadu , w czasie jej pobytu w Paragwaju, Jenna spotkala sie z Nicanorem Duarte, wtedy prezydentem Paragwaju, i bardzo kontrowersyjnym ambasadorem James Casonem, ktory sfinalizowal zakup ziemi w imieniu rodziny Bushow.

  No wiec Jenna, autorka, editorka "Southern Living Magazine', i korespondentka dla NBC News (ktorego wlascicielem jest General Electric, filar militarnego kompleksu zbrojeniowego) - nie jest w zadnym podobno konflikcie interesow gdy chodzi o pozasluzbowy zakup ziemi i wykonywanie czynnosci rejestracji wlasnosci w czasie wykonywania obowiazkow sluzbowych..

  Paragwajskie media Neike spekuluja, ze wizyta Jenny w Paragwaju byla zwiazana z zakupem- przez jej ojca- ziemi blisko zloz gazowych w Boliwii i rozlewiska w Brazylii i bazy USA w Paragwaju: 400 amerykanskich marines (zolnierzy piechoty morskiej) , ktorzy ciesza sie wyjatkowym immunitetem dyplomatycznym.

  Wieksza czesc regionu Chaco jest w posiadaniu prywatnych firm a zakupiony teren przez rodzine Bushow jest tylko pare kilometrow od amerykanskiej bazy wojskowej Mariscal Estigarirbia, ktorej potencjal lotniczy jest wiekszy od lotniska stolicy Paragwaju Asuncion (zobacz odnosnik)

  Dlaczego ktokolwiek mialby byc zainteresowany w prawiecalkiem jalowej ziemi w rejonie Chaco w polnocnym Paragwaju?

  Pytanie dlaczego rodzina Bushow sie tym terenem interesuje ma tylko jedna odpowiedz: Ktokolwiek bedzie kontrolowal zasoby wodne - ten bedzie kontrolowac caly swiat.

  Podajemy kilka faktow:
  Woda pokrywa 71% powierzchni planety.
  Tylko 2.5% wody na Ziemi to woda zdatna do picia.
  Okolo 1 miliard ludzi nie ma dostepu do czystej wody pitnej. W krajach rozwijajacych sie zapotrzebowanie na wode jest 50 % wieksze niz podaz.

  Powodem, dla ktorego USA zalozylo baze militarna z wlasnym lotniskiem miedzynarodowym w Mariscal Estigarribla - jest strategiczne znaczenie tej bazy i dla trojakata granicznego i Wodonosnego zbiornika Guarani Aquifer.
  USA ukrya prawdziwe powody swojej obecnosci w Guarani.

  Dokumenty podane przez Wikileaks pokazuja, ze Stany Zjednoczone sa OGROMNIE zainteresowane calym tym terenem Paragwaju, Boliwii i Argentyny.
  Zgodnie z Sourcewatch, USA opowiada, ze ta baza militarna jest tylko i wylacznie po to, zeby kontrolowac 20 tysiecy nielegalnych emigrantow z bliskiego Wschodu!! - a glownie z Libanu i Syrii - ktorym to emigrantom USA przypisuje najwieksze przestepstwa i terrorystyczne plany i oskarza o
  wspolprace z Hezbollah, Al Kaida, Hamas itd a takze o handel narkotykami i praniem pieniedzy!
  Nie ma znaczenia, ze akurat szyicki Hezbullah i Palestynski sunnicki Hamas sa zawzietym wrogami sunickich fundamentalistow z AL Kaidy!
  Dezinformacja USA pokonuje wszelkie przeszkody.

  Ta sama propaganda ma powazny klopot, zeby ukryc zwiazek rodziny Bushow - senatora Prescott Busha - z hitlerowskimi Niemcami. Jest wystarczajaco duzo dowodow potwierdzajacych , ze Guarani in Paragwaj bylo ulubionym miejscem schronienia dla zbrodniarzy nazistowskich. (patrz odnosnik)

  Wyglada na to, ze Stany Zjednoczone moga trzymac swiat jako zakladnika w swojej twierdzy w Chaco, z zasobami gazu w Boliwii z jednej strony, i zasobami wody pitnej w 4-ch panstwach Guarani Aqifer z drugiej.
  Dodac wystarczy jeszcze, ze te 400.000 hektarow na jednej z najwiekszych rezerw agrikultury - argentynskie pampasy - sa zarejestrowane na nazwisko Georga Sorosa, ktory podobno jest marionetka bankierow Rotschilda .

  Korporacja Bush - Rotschild ukroila kawal planety.
  *

  odnosniki:
  1:
  Bloomberg

  http://www.bloomberg.com/news/articles/2011-10-27/under-libya-riches-more-precious-than-oil

  2.
  Jak Bush zagrabil ziemie w Paragwaju:
  Bush’s Paraguay Land Grab

  http://www.counterpunch.org/2006/10/20/bush-s-paraguay-land-grab/

  3.
  Jak dziadek Busza pomogl Hitlerowi dojsc do wladzy:
  How Bush's grandfather helped Hitler's rise to power | World news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

  *
  A ja moge tylko dodac, ze od jakiegos czasu ostrzegaja rozne media i programy, ze nalezy przygladac sie bacznie co sie dzieje z woda pitna na swiecie bo dochodza rozne hiobowe wiesci.
  Juz teraz woda jest bardzo droga choc nikt nie wie dlaczego.
  I juz w wielu krajach zasobami wodnymi kraju zarzadzaja obce firmy co jest zwyklym awanturnictwem i przestepstwem gospodarczym.
 • @Tiamat 13:11:31
  No tak, zapomnialam wkleic link.
  Bardzo przepraszam


  Rodzina Bushow wykupuje Guarani Aquifer
  Bush Family Buy Up Guarani Aquifer | Watching America
  http://watchingamerica.com/WA/2015/06/18/bush-family-buy-up-guarani-aquifer/
 • @dron67 11:44:08
  Ludzie? Ludzie bardzo dużo wytrzymają a gdy już będą chcieli się zbuntować to okaże się że mają założone kagańce i są na łańcuchu.
 • @dron67 12:37:01
  Bardzo sprytnie zrobiona manipulacja zakładająca że zmniejszenie wydatku to zarobek. To BZDURA jak w reklamie pewnego banku!
  Proszę się nauczyć podstaw matematyki.
 • @Tiamat 09:43:23
  "Chyba onet nie ma o czym pisac". -

  --- Ano tak, odgrzewają stare historie, by się uwiarygodnić.
 • @Tiamat 13:11:31
  "... nalezy przygladac sie bacznie co sie dzieje z woda pitna na swiecie bo dochodza rozne hiobowe wiesci". -

  --- Pisała już Pani kiedyś parę razy o wodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka, a także różnych przekrętach w tym zakresie. Nie przedstawiłem wtedy Pani wypowiedzi w notce. I szkoda. Teraz to uczynię. Za około 4 dni.
 • @Prawda Boli 20:08:24
  Przecież to żart.
  Nie podniecaj się za mocno.
  Toć puściłem oczko.
  Chyba nie uchwyciłeś przesłania, ale to nie mój problem.
 • @Prawda Boli 20:05:52
  Mam inne zdanie na ten temat.
  Wszyscy jesteśmy na postronkach.
  Przy zbiorowych buntach każda hunta upada.
  Nie można postawić policmajstra przy każdej komodzie..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej