Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

16.06.2017. - O religiach i wojnach - część II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystarczy, że jakiś żydowski przebieraniec krzyknie na ulicy ‚Allah Akbar’, z żydowskim akcentem, i pomacha czarną flagą, i WSZYSTKIE media na świecie natychmiast rozprawiają o islamskich terrorystach i islamskiej religii podboju świata.

W Afganistanie nie było komunizmu – system był mniej więcej taki jak w Polsce, ale Afganistan ma ogromnne złoża wszelakich minerałów i Amerykanie już od lat twierdzą, że się z Afganistanu nie wyniosą. Przecież teraz nie ma zupełnie żadnego militarnego powodu, by znowu podsyłać wojsko do Afganistanu.

Znalezione obrazy dla zapytania us army afghanistan

Amerykańskie wojsko w Afganistanie

Tylko ostatni słaby na umyśle może uwierzyć, że cała potęga Stanów Zjednoczonych przez kilkanascie lat nie mogła znaleźć Osama Bin Ladena, bo ten zakopał się w jaskini, w której nie było elektryczności, komputerów, radia, satelity; ale ten schorowany geniusz dowodził armią Al-Kaidy na całym świecie. A przecież były – i dalej są dostępne – wiadomości z BBC z roku 2001 i raport ze szpitala w Dubaju, że Osama zmarł w szpitalu na niewydolność nerek. A rodzina Bushów do tej pory prowadzi wspólne interesy z rodziną Osama bin Ladena. Łatwo to nawet sprawdzić na liście zarejestrowanych firm.

No więc nie kochaliśmy Osama bin Ladena, choć nie mieliśmy żadnego powodu, a ten wiernie służył Amerykanom jako symbol… religijny. W XX WIEKU… I tak się jakoś przypadkiem złożyło, że wszędzie tam, gdzie wierzą w islam, to są złoża ropy naftowej i gazu.

Głupio było z Serbami. Ale tylko na początku. Bo oto okazało się, że cały pokojowy islam jest zagrożony ze strony chrześcijańskich Serbów. I po co Serbom kopalnia diamentow? (Madeleine Albright, wyraźnie oburzona, oznajmiła w wywiadzie, że Serbom nie potrzebna jest ta największa w Europie kopalnia, bo Serbowie i tak nie mają pojęcia, co to jest diament. No i te skarby ziemi w Kosowie. I strategiczne położenie Bałkanów, które bardzo może się przydać do podboju Rosji, bo na Syberii Rosjanie mają tyle różnych skarbów, z którymi Rosjanie też nie wiedzą, co robić, a które Amerykanom przydadzą się na pewno.

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowanie serbii - zdjęcia

1999r. – Bombardowanie Serbii przez USA i NATO

Gdy trzeba było okraść Serbów i wypędzić z Kosowa, to kochaliśmy muzułmanów. Zastanawiam się na przykład nad takim idiotycznym banałem, jakim jest oskarżanie islamu o zbrojny podbój świata. Czy my czegoś nie rozumiemy? - Kolumbia nie była nigdy muzułmańska, ale od 70 lat Amerykanie podbijają ten kraj i mordują ludność cywilną, bo im się bardzo przydają nie tylko plantacje coki, ale i najlepsze na świecie szmaragdy i srebro.

Kuba nigdy nie była muzułmańska, ani Japonia, ani Wietnam, ani Filipiny. Filipiny miały kiedys duże nasiedlenie arabskie, ale żeby podbić Filipiny, Amerykanie wojowali z Hiszpanią. No więc gdyby się tak zastanowić… Kiedy to Libia czy Irak napadły na państwo chrześcijańskie?

22 państwa europejskie napadły na Jugosławię w stanie pokoju i nie było z Jugosławią konfliktu. 22 państwa europejskie napadły na państwo europejskie w obronie… MUZUŁMANÓW!

Bombardowanie Jugosławii jest europejską zbrodnią nie do wybaczenia. Ćwierć milionów Serbów po prostu zbombardowano w Krajinie na podstawie najbardziej kretyńskich oskarżeń. Trybunaly uniewinniły Serbów, ale to już nikomu nie pomoże. Europa podpisala na siebie wyrok w Jugoslawii.

I teraz to już tylko z górki. Bo właśnie Czarnogórę wciągneli do NATO i zapowiada sie kolejna wojna na Bałkanach. Na razie senatory i kongresmeny amerykańskie kombinują narrację i jaki by tu pretekst tym razem wydumać, żeby całe Bałkany należały do senatora McCaina i Madeleine Albright..

Ostatnia wersja bałkańska jest równie kretyńska jak i pozostałe o… islamie. Dana Rohrabacher opowiada w Kongresie, że nie istnieje państwo Macedonia, dlatego należy ją przyłączyć do… muzułmańskiego Kosowa. Macedonia jest chrześcijańska i trochę starsze państwo niż USA.

Mnie jednak najbardziej przeraża fakt, że nikogo to w ogóle nie zmartwiło. Ale wystarczy, że jakiś żydowski przebieraniec krzyknie na ulicy ‚Allah Akbar’, z żydowskim akcentem, i pomacha czarną flagą, i WSZYSTKIE media na świecie natychmiast rozprawiają o islamskich terrorystach i islamskiej religii podboju świata.

Znalezione obrazy dla zapytania allah akbar

Nie spróbuję, ale doceniam bystrość autora fotki; jeszcze nie wszyscy dali się ogłupić

Doszło do tego, że NIKOMU się nie chce nawet sprawdzić, co takiego pisze w Koranie,… ale kazdy wie. Przeciętny Polak-katolik nigdy nie miał w ręce Starego Testamentu i też nie wie, co tam pisze. I nie spotkałam praktykującego katolika, który by się przejął tym, że żydzi w Jerozolimie palą Nowy Testament i rozprowadzanie Nowego Testamentu w Izraelu jest karalne.

Biblia nie jest zakazana w krajach muzułmańskich. Podejrzewam (ale nie wiem dokładnie), że może być zakazana w Arabii Saudyjskiej, ale wahabici to nie muzułmanie, tylko przebierańcy – właśnie, żeby stosować mongolski wzorzec podboju świata. Grób św. Jana Chrzciciela znajduje się w największym meczecie w Damaszku. I jest tam od wieków. I modlą się tam i muzułmanie, i chrześcijanie. Chrzescijaństwo, islam i judaizm – to są religie Wielkiej Księgi. Mamy wspólny Pięcioksiąg Mojżeszowy.

I kiedy Trump kazał zbombardować kościół w Syrii, to żaden chrześcijanin nie przejął się tym, że modlących się 40 wiernych straciło życie w czasie tego bombardowania. A gdy chodzi o masową emigrację ludnosci, to już w czasach biblijnych istniało słowo ‚exodus’.

Po wojnie przepędzano Polaków z Podola i w ogóle z Kresów precz aż za San. Niemców przepędzono do Niemiec. Mam znajomą Niemkę, którą wypędzono z Wrocławia. Ja zaś wychowałam się we Wrocławiu. Zastanawiam się czasem na tym, że być może mieszkałam w domu, z którego wywieziono moją znajomą. Rodzina mojego męża zaś nie może upominać się o dom we Lwowie, z którego Ukraińcy wygnali ich w 1944 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania jemen

Skutki saudyjskich bombardowań w Jemenie

Od pradziejów ktoś nas zawsze przepędza. Handlarze niewolnikami ładowali żywy towar na okręty i wlekli na plantacje. To nie muzułmanie przepędzaja całe wioski w Afryce, palą wsie i lasy pod… odwierty naftowe. Ci ludzi naprawdę nie mają się gdzie podziać. Wystarczy poczytać, co wyprawiał znany aktorzyna George Clooney w Sudanie. I w Czadzie. Opowiadali mi różne rzeczy Filipińczycy, którzy pracowali w Czadzie. Jeśli media o czymś nie piszą, to nie znaczy, że to ‚coś’ nie istnieje.

Gdzie się mają podziać ci biedni wieśniacy z roponośnych terenów w Afryce? - I europejska hołota naśmiewa się z nich, że języka (angielskiego) nie znają i czytać nie umieją. Cały świat milczy jak zaklęty, gdy tymczasem tysiące, tysiące dzieci w bombardowanym Jemenie umiera z głodu.

Prezydent Trump zabronił wpuszczać do USA kogokolwiek z Jemenu, bo tam sami terroryści, których Arabia Saudyjska ma wybić do nogi. Afryka spływa krwią, a my opowiadamy, jak to biała rasa zniknie. Zniknie, jak dalej będzie się tak zachowywać.

Napisała: Tiamat

KOMENTARZE

 • Czyj kraj, tego wyznanie.
  Cuius regio, eius religio.
  Zasada przyjęta podczas Augsburskiego Pokoju Religii w 1555.
  Szkoda, że zapomniana, i nie stosowana....
 • @SZS 14:23:53
  "Czyj kraj, tego wyznanie". -

  --- Myślę, że są tu znaczne ograniczenia. Pan /Książę był jeden (w danym księstwie /landzie), a poddanych były tysiące i miliony. Nastąpiły wędrówki ludów, a wcześniej były wieloletnie wojny.
 • @zygmuntbialas 14:33:02
  Jedno jest pewne; świat jest potwornie potrzaskany i zakłamany.
  Jeśli będziemy podążać tą drogą to czeka nas totalne unicestwienie.
  I jak w tym wszystkim ma się znaleźć uczciwy człowiek?
  Na poziomie indywidualnym, szukać prawdy i się nią dzielić.
  Choćby tyle.
 • TERRORYZM NIE JEST IDEOLOGIĄ ANI RUCHEM JEST TAKTYKĄ
  jak powiedział nasz wielki rodak Z.Brzeziński.
  (Terrorism is not an ideology like communism or capitalism. Rather, terrorism is a tactic )
  Dlatego uważam że żadna religia nie ponosi odpowiedzialności za obecną sytuacją która najwyraźniej coraz bardziej "nas otacza".
  Jeśli już coś ponosi winę to ewolucja która stosunkowo nieliczną grupę ludzką drapieżników obdarzyła sporą inteligencją zaś z tzw większości uczyniła bezmyślne bydełko (przepraszam czteronożne bydełko)
  To nie do pojęcia że populacja,w dodatku ta "lepsza" Zachodnia,wykształcona,mająca dostęp do wszelkich nośników informacji,daje sobą powodować.W dodatku tak prymitywnie i głupio.
  PS
  skoro już o informacji mowa,czy już pan słyszał panie Zygmuncie zwierzenia byłego herszta Pentagonu Roberta Geytsa,w kwestii kolorowych rewolucji,Gruzji,Ukrainy itd?
  https://www.youtube.com/watch?v=32pUgQzzINU
 • @
  //Doszło do tego, że NIKOMU się nie chce nawet sprawdzić, co takiego pisze w Koranie,…//


  47 O synowie Izraela!
  Wspominajcie Moje dobrodziejstwa,
  którymi was obdarzyłem!
  Zaprawdę, Ja was wyniosłem ponad światy!
 • @Arjanek 16:10:55
  ///Zaprawdę, Ja was wyniosłem ponad światy!///
  Czy w "Mieście Na Wzgórzu"
 • @ikulalibal 16:26:53
  Niech rozsądzi nas ...

  https://www.youtube.com/watch?v=UOZb5xuWrrU

  i jak to mówią żydzi ...wnet i tak zginiecie w... zupie:)
 • @ikulalibal 15:54:54
  What is terrorism? What do terrorists want?

  Because the media often sensationalizes terrorism and authorities tend to oversimplify it, demystifying common misconceptions about why individuals carry out political violence is important. We asked a professor at Georgetown University to answer three common questions about terrorism and political violence.

  http://theconversation.com/what-is-terrorism-what-do-terrorists-want-78228
 • Prawa jest bardziej skomplikowana.
  Prawa jest bardziej skomplikowana.
  To że islam i zagrożenie islamem jest wykorzystywane jako pretekst nie znaczy że sama religia jest religią pokoju. To że do tej pory nikogo nie atakowali spowodowane było ... lenistwem. Na szczęście dla świata ludzy tamtych terenów z przyczyn ewolucyjnych są niechętne podejmowaniu zbędnego wysiłku.

  Notabene przypominam że czego byśmy dzisiaj nie zrobili to i tak jest już za późno. Plan NWO jest już realizowany w części ostatniej czyli depopulacja i zmiana porządku po jej zakończeniu. Sorry.

  https://www.youtube.com/watch?v=fwzM0hWeCFs
 • @Husky 18:02:37
  od 5 min 30 sek https://www.youtube.com/watch?v=F6TGkpi_vVE
 • @Robik 15:41:25
  "Jedno jest pewne; świat jest potwornie potrzaskany i zakłamany.
  Jeśli będziemy podążać tą drogą to czeka nas totalne unicestwienie.
  I jak w tym wszystkim ma się znaleźć uczciwy człowiek?
  Na poziomie indywidualnym, szukać prawdy i się nią dzielić.
  Choćby tyle". -

  --- Przytaczam cały Pański wpis, bo wszystko tu jest wazne.
  Tak właśnie też myślę :)
 • @ikulalibal 15:54:54
  "To nie do pojęcia że populacja,w dodatku ta "lepsza" Zachodnia, wykształcona, mająca dostęp do wszelkich nośników informacji, daje sobą powodować. W dodatku tak prymitywnie i głupio". -

  --- No jest to nie do pojęcia. Ale też jestem usatysfakcjonowany tym, że coraz częściej wypowiadają się osoby, które nie dały się ogłupić :)
  Zerknąłem na linkowany przez Pana film. Niestety mój angielski nie jest na tym poziomie.
 • @Prawda Boli 18:41:01
  "... nie znaczy że sama religia [islam] jest religią pokoju". -

  A czy chrześcijaństwo [w przeciwieństwie do islamu] jest 'religią pokoju'?
 • @ikulalibal 19:01:42
  https://www.youtube.com/watch?v=F6TGkpi_vVE

  Obejrzałem parę minut filmu. Bardzo interesujący. Szukałem, czy nie ma wersji z napisami niemieckimi. - Nie znalazłem. Szkoda.
 • @zygmuntbialas 21:20:04
  /// Zerknąłem na linkowany przez Pana film. Niestety mój angielski nie jest na tym poziomie. ///
  Wszystkiemu można zaradzić :)
  https://riafan.ru/766193-vystrel-v-nogu-eks-glava-pentagona-priznal-vinu-ssha-za-gruziyu-ukrainu-i-bolotnuyu-ploshchad

  ///https://www.youtube.com/watch?v=F6TGkpi_vVE

  Obejrzałem parę minut filmu. Bardzo interesujący. Szukałem, czy nie ma wersji z napisami niemieckimi. - Nie znalazłem. Szkoda.///

  Jeśli zaś idzie o ten film to klasyk Olivera Stona .Jest nawet w j.polskim (niestety jakby nieco ocenzurowany.a może tylko nieprecyzyjnie przetłumaczonym) https://www.youtube.com/watch?v=MK9YxrTBYEU&t=374s
  Wprost niemożliwe żeby nie było niemieckojęzycznej wersji.
 • @ikulalibal 21:27:18
  Polska wersja nie ma fonii, chyba nie tylko u mnie, więc i odsłon mało (43), podczas gdy wersja z napisami w języku hiszpańskim ma ponad 1 milion odsłon.
  Myślę, że jest wersja niemiecka. Będę jeszcze szukał.
 • @ikulalibal 19:01:42
  Ten komentarz pod filmem to jest to :

  So what happens if the U.S falls? Who takes over. Russia? China? I have absolutely no DOUBT that the western civilisation is evil, but it is the lesser evil, one to keep the others in check. Humanity will never be perfect, because MAN is not perfect. We can NEVER have a utopia because there will ALWAYS be those who are corrupt. Stop being idealists, lets be realists.

  Idealism: behavior or thought based on a conception of things as they should be, or as one would wish them to be, with a tendency to be imaginary or visionary.

  Realism: behavior or thought based on a conception of things as they are, regardless of how one wants them to be, with a tendency to be practical and pragmatic.
 • @zygmuntbialas
  Witaj wszystkiemu jest winien inicjator zmian na świecie i wywoływacz konfliktów czyli : Zatem prezentujemy poniżej listę krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej. Oczywiście nie chodziło wówczas o żadne interwencje militarne w suwerennych krajach, lecz o wprowadzenie demokracji.

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011- No resztę tej " demokracji " znamy z TV. Ave.
 • @Husky 21:56:43
  Siur z ofkorsem , Ty za błazna tu nie rób . http://legutowski.republika.pl/roz.html . Ucz się historii .
 • @Husky 21:56:43
  Ciągle mamy wybierać mniejsze zło.
  Może zacznijmy wybierać to większe zło. Wreszcie zobaczymy co się stanie.
 • @Repsol 22:09:57
  Ale się na tą Gwatemalę uparli.
  Aż sobie przeczytałem o Gwatemali.
  Cytat z Wikipedii:
  "Lewicowy rząd wojskowy zorganizował pierwsze wolne i demokratyczne wybory prezydenckie, które wygrał chrześcijański socjalista Juan José Arévalo Bermejo. W gospodarce rząd przyjął program naprawy gospodarki wzorowany na New Deal[13]. Jego prezydencja zapoczątkowała okres znany jako rewolucja gwatemalska[14]. Nowy rząd wprowadził liberalne prawo pracy, wprowadził prawa Indian i zwalczał bezrobocie[15]. Lewicowa polityka rządu, nawiązanie stosunków zagranicznych z ZSRR i tolerowanie działalności Gwatemalskiej Partii Pracy spowodowały niezadowolenie rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki[16]. Reformy kontynuował Jacob Arbenz, który został wybrany następcą Arévalo.

  Osobny artykuł: zamach stanu w Gwatemali w 1954 roku.
  W 1954 roku w drodze zamachu stanu, popieranego przez USA i zorganizowanego przy udziale CIA, junta wojskowa przerwała reformy Arbenza oskarżając go niesłusznie o współpracę z ZSRR. W rzeczywistości chodziło o interes gospodarczy USA, który stał się zagrożony na skutek lewicujących reform gospodarczych[17]. Prawicowe rządy wojskowe trwały do lat 80. Na czele puczu stanął Carlos Castillo Armas który po zamachu objął dyktatorskie rządy. Jako prezydent Castillo Armas zajął się głównie niwelowaniem skutków decyzji podjętych przez poprzedników. Z inspiracji CIA powołał paraterrorystyczny Narodowy Komitet Obrony Przed Komunizmem, zdelegalizował wiele partii politycznych i reaktywował zlikwidowaną po obaleniu Ubico tajną policję. Z inicjatywy wojskowych utworzono Narodowy Ruch Wyzwolenia będący skrajnie prawicową partią mającą popierać działania junty[18]. W 1957 roku Castillo został zastrzelony przez członka ochrony pałacowej, Romeo Vásqueza Sáncheza. Vasquez natychmiast popełnił samobójstwo, po czym oficjalnie został uznany za komunistę[19]. Zamach z pomocą CIA przeprowadził dawny stronnik zabitego dyktatora, Miguel Ydígoras Fuentes[20]."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwatemala

  Ależ to CIA rozrabia! Wszędzie pełno tych terrorystów!
 • @Repsol 22:09:57
  "... wprowadzenie demokracji" przez USA -

  --- Tak wprowadzali demokrację, że zapomnieli o rozwoju własnej gospodarki i własnym narodzie.

  Pozdrawiam :)
 • @lorenco 23:04:48
  "Ależ to CIA rozrabia!" -

  --- Były agent John Stockwell przedstawił działalność CIA. Na dole filmu były niemieckie napisy, więc przetłumaczyłem, linki:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/05/23/john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/06/02/john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia-czesc-druga/

  Zaraz potem, po paru tygodniach, film został wycofany, ale pozostał mój przekład. Przypomnę kiedyś prelekcję J. Stockwella.
 • @zygmuntbialas 23:48:32
  CIA to nawet nie jest ośmiornica, to Hydra, której łby odrastają a nawet we współczesności rozmnażają się przez pączkowanie.
  Ta Hydra rządzi na świecie a nie jacyś tam prezydenci czy tym bardziej prezydent USA.
  Niechby CIA walczyło z ukrytymi kosmitami co to nas szpiegują i przybrali ludzkie postacie ( jak w tym filmie hollywoodzkim), chyba, że CIA to właśnie ci kosmici atakujący podstępnie naszą planetę.
  Jak inaczej wytłumaczyć tę walkę między ludźmi?
  Człowiek z natury ma dobro w sobie. Nie rodzi się od razu agentem CIA czy innego Mossadu.
 • @Repsol 22:09:57
  Dodajmy do tego wojny pomiedzy innymi krajami.Wojna to rzecz powszednia.
 • @staszek kieliszek 04:07:25
  Przepraszam, a w ktorych to wojnach -zwlaszcza po II-ej wojnie swiatowej- Ameryka nie brala udzialu ? Albo przynajmniej nie maczala palcow sprzedajac wszystkim stronom bron?

  Moze tylko na Falklandach i w Kongo - ale na razie nic innego mi nie przychodzi do glowy. Na Falklandach trwala 2 tygodnie. W Gruzji, sen. McCain osobiscie sprzedawal bron. Cala wojna czeczenska byla z inspiracji USA i Izraela. A Soros dwa lata temu obiecal Putinowi, ze my wysle ISIS na Kaukaz. Do Kazachstanu juz wysyla.

  No i na Ukraine, to wiadomo, ze na majdanie widziano Putina i Lawrowa jak sie bili z izraelskimi snajperami, ktorzy z dachow strzelali do tlumow.

  I dopiero przybyl na majdan szef CIA i wszystkich rozpedzil: kazal bombardowac Donbas. Natychmiast usluchano. Zaraz na drugi dzien.
 • Albania?
  Film o obecnych podbojach USA jest ponury.

  Ale zwrocila moja uwage jedna ucieszna informacja:

  Muzumansko-islamska Albania jest w NATO!!

  Bardzo zabawne.
 • @Prawda Boli 18:41:01
  "Plan juz jest realizowany ..."

  Troszke innego zdania jest Jacob Rothschild, ktory sie martwi, ze plany NWO sie zawalily i swiat czeka wielka finansowa katastrofa, wiec cala rodzina Rothschildow probuje uratowac swoja skore (fortune) wykupujac zloto.

  Przypadkowo sie wygadal: (12/06/2017)
  Jacob Rothschild Accidentally Admits The New World Order Is Finished - 12160

  http://12160.info/profiles/blogs/jacob-rothschild-accidentally-admits-the-new-world-order-is

  Jacob Rothschild Accidentally Admits The New World Order Is Finished
  Posted by Boris Badenov on June 12, 2017 at 4:34pm View Blog
 • @Tiamat 07:08:05
  Jeszcze zabawniejsze to to że i Turcja też
  8-))
 • @Husky 07:38:21
  ///Jeszcze zabawniejsze to to że i Turcja też///

  Pytanie tylko jak długo jeszcze.Jak długo potrwa pastwo tureckie w jego dzisiejszej formie.Jak długo Turcja będzie cierpiała amerykańską dywersję? Czy dobrowolnie odda Kurdom 1/3 swojego terytorium? czy już raczej zrezygnuje z takiego sojuszu który gorszy jest od najgorszego wroga.
 • @ikulalibal 07:51:11
  //Pytanie tylko jak długo jeszcze//

  długo , bardzo długo
 • @Husky 07:54:18
  ///długo , bardzo długo///
  Nic a zwłaszcza fakty nie uzasadniają tego optymizmu.
 • @ikulalibal 08:12:50
  No tak
  ale przypomnijmy że -
  ogłoszono :

  Koniec USA
  Koniec dolara
  Koniec UE
  Koniec euro
  Koniec NATO
  koniec,koniec,koniec

  ps.
  czego jeszcze nie ogłoszono i kiedy będzie koniec tego końca

  miłego dnia
 • @lorenco 01:10:03
  "Ta Hydra [CIA] rządzi na świecie a nie jacyś tam prezydenci". -

  --- Rządzą ci, którzy mają pieniądze, ogromne pieniądze. Za te pieniądze mają monopol w świecie zachodnim w zakresie wiedzy, informacji. Mogą też kupić polityków (i kupują) oraz służby tajne.
  Ta monopolizacja przyniosła ogromne spustoszenia w wielu dziedzinach naszego życia. Nas zniekształca, a ludzi w innych częściach świata bombarduje.
 • @Tiamat 07:08:05 and @Husky 07:38:21
  Tiamat: "... zwrocila moja uwage jedna ucieszna informacja: Muzumansko-islamska Albania jest w NATO!!"

  Husky: "Jeszcze zabawniejsze to to że i Turcja też". -

  --- To jest częścią polityki USA. Szukanie sojuszników w danym obszarze, bo sami nie daliby rady (finansowo, a może i militarnie). Potem przychodzi często czas na załatwienie byłych sojuszników.
  20 lat temu byłem przekonany, że USA - z różnych powodów - 'nie ruszą' Europy. No i przyszedł czas na Jugosławię, a potem Ukrainę. KTO NASTĘPNY?
 • @ikulalibal 07:51:11
  "... czy już raczej zrezygnuje [Turcja] z takiego sojuszu który gorszy jest od najgorszego wroga". -

  --- Wcześniej czy później braknie jankesom funduszy na kupno sojuszników. Ale też w żaden sposób nie mogę sobie wyobrazić, że USA spokojnie i z honorem zrezygnują z monopolu.
 • @Husky 08:22:07
  "... ogłoszono:
  Koniec USA
  Koniec dolara
  Koniec UE...
  czego jeszcze nie ogłoszono". -

  --- Pobieżna choćby znajomość historii podpowiada nam, że mocarstwa i państwa powstają, upadają...

  Pozdrawiam.
 • @Husky 07:38:21
  Turcja smieszna?
  Zdaje sie, ze pan Husky niewiele wie o Albanii, boby nawet nie poruszyl Turcji.
 • CIĄGLE DZIEJE SIĘ TA SAMA HISTORIA
  SZACH

  http://lutch.ru/wp-content/uploads/2015/01/almaz_shah.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szach_(diament)
  to 88 karatowy diament .Klejnot był darem perskiego szacha dla Imperium Rosyjskiego tytułem przeprosin za groźny incydent.
  W styczniu 1828 r rozwścieczony tłum Irańczyków wdarł się na teren rosyjskiej ambasady i zamordował 37 osób w tym ambasadora Aleksandra Gribojedowa https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Gribojedow
  Oba kraje stanęły w obliczu nieuchronnej wojny.Ale specsłużby obydwu stron nie łykiem szyte i w mig wyjaśniły kulisy zajścia.Cóż tak dogłębnie poruszyło "irański tłum" że posunął on sie aż tak daleko? Jak się okazało "tłum" zareagował na "informacje" że na terenie ambasady ukrywają się Ormianie którzy ukradli złoto irańskiego następcy tronu.Oczywiście to była plotka.Na terenie ambasady faktycznie przebywało kilku Ormian którzy na wieść o tym że Armenia jest wolna i weszła w skład Imperium Rosyjskiego,wyrazili wolę powrotu do ojczyzny.Nie ukradli żadnego złota.Nikt go nie ukradł.Jakieś "złe języki" wykorzystały fakt że następca tronu Abbaz Mursa https://pl.wikipedia.org/wiki/Abbas_Mirza był w tym czasie na wyprawie wojennej w środkowej azji i w "pierwszej chwili" nie można było skonfrontować prawdy z plotką.
  "ZABÓJSTWO GRIBOJEDOWA ZAPLANOWALI ANGLICY" - oświadczył Nikita Michałkow w Dumie RF . https://vz.ru/news/2016/2/10/793477.html
  Reżyser w związku z realizacją biograficznego filmu o Gribojedowie, został dopuszczony do archiwów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RF.
  Film wszedł na ekrany w zeszłym roku.I chyba nie należy się spodziewać jego polskiej premier.
 • @Husky 08:22:07
  A ja czekam i czekam, az nam pan Husky opowie co sie stalo w Albanii w latach 1980-tych i podzieli sie swoja wiedza z nami.
  Bo opinie pana Husky juz znamy.
 • @Tiamat 12:54:49
  Zanim pan Husky opowie co się stało w Albanii, to dam mu materiał do polemiki....
  „Kosovo Polje” to miejsce historycznej bitwy pomiędzy Serbami, a Turkami. „Kos” w języku serbskim oznacza to samo co w języku polskim, mianowicie kosa: ptaka, który gwiżdże; to właśnie w Kosowie zbierały się chmary tegoż ptactwa.
  Ta ziemia od wieków należała do Serbów i była chrześcijańska. Zamieszkiwali ją również muzułmanie – Słowianie, w szczególności Bośniacy, którzy w czasach panowania Imperium Ottomańskiego zostali nawróceni na islam.
  Dawny wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, pan Cheney, był właścicielem ogromnej firmy budowlanej „Haliburton”. Firma ta postanowiła zbudować ogromne rurociągi od Morza Kaspijskiego aż po włoski Triest i albańskie Vlore. To właśnie w Morzu Kaspijskim znajdują się wielkie złoża tzw. „ciężkiej ropy”. Było to ogromnym przedsięwzięciem i wymagało zgody oraz pełnego posłuszeństwa rządów wielu państw, między innymi Gruzji, Jugosławii, Albanii i Ukrainy. Sam pomysł nieszczególnie wyszedł, a informacje o nim tajemniczo z sieci w znacznej ilości zniknęły, jednak po dziś dzień można poszukać o nim informacji, a zwie się on AMBO Project.
  Nowy Jork spróbował wymusić na rządach wyżej wymienionych państw podpisanie tzw. „Propozycji z Rambouillet”, na mocy której pod zarząd Ameryki oddać miano kontrolę nad lotniskami, autostradami i całym transportem tychże krajów. Prezydent Milošević nie zgodził się na podpisanie dokumentu sprzedaży Jugosławii i wtedy właśnie rozpoczął się chaos.
  Z pomocą Ameryce przyszedł usłużny filantrop George Soros, ze swą grupą „Otpor” – siostrą ukraińskiego „Udaru” o sposobie działania i celach podobnych do działaczek FEMEN, Pussy Riots, a znanego szczególnie z finansowania Solidarności, ustawienia obrad Okrągłego Stołu, opracowania do spółki z Jeffreyem Schasem „Planu Balcerowicza”, ze wszczynania rozrób i rewolucji przez Egipt czy Syrię po ukraiński Majdan, jak i okradania państw drugiego i trzeciego świata za pomocą tzw. „piramid finansowych”.
  Wielce zdziwiony musiał być wtedy Milošević słysząc pod swoim adresem groźby i wulgaryzmy, a pamiętając, iż za jego wyborem na prezydenta stała właśnie Ameryka. Postanowiono jak najszybciej zastosować stary sposób podniecenia nigdy wcześniej nie istniejących konfliktów religijnych i etnicznych i znikąd pojawiła się nagle grupa rozmodlonych muzułmanów, którzy mieli być w tejże Serbii od zawsze dyskryminowani. Podobny scenariusz udał się z powodzeniem w Indonezji, w Syrii i w Iraku.
  Pomocna okazała się też Turcja, której prezydent Clinton obiecał „Wielką Albanię”, mimo jej teoretycznej świeckości. Grupa „Otpor” dalej podnosiła podobizny Miloševića z napisami „zbrodniarz” i „tyran”, a w tym samym czasie znikąd pojawili się tajemniczy biznesmeni kupujący ziemie w Kosowie, a meczety stały się nagle wypełnione po brzegi wiernymi.
  George Soros razem z usługującym mu byłym komunistą Salimem Berisza urządził również w Albanii „piramidy finansowe”, co wykończyło gospodarkę kraju, tysiące Albańczyków zmusiło do popełniania samobójstwa i emigracji. Katolików ze Szkodry zaczęły wykańczać bandy zamaskowanych napastników, mordowali oni w szczególności mężczyzn za grzechy ich pradziadków. Było to słynne prawo honorowe Leka (Leke Kanun), wielce podobne do sycylijskiego vendetty.
  Prezydent Milošević oczywiście dostrzegał panujący chaos, lecz mimo to wystrzegał się od użycia wojska przeciwko masom napływających z Arabii Saudyjskiej fanatyków i najemników przeszkolonych do przeprowadzenia rewolucji. Zmienił jednak zdanie, kiedy pewnej nocy w Kosowie nieznana grupa zawodowych snajperów w ciągu 24 godzin wymordowała dziesięć tysięcy niewinnych Serbów. Wysłanie wojska do Kosowa w obronie Serbów przed fanatykami i opłacanymi przez zagranicę zbrodniarzami okazało się być tą zapałką, na którą czekali wiceprezydent Cheney i pan Soros. W końcu prezydent Clinton miał już powód, by móc zbombardować kraj.
  Do Kosowa przeniesiono znanych już z Albanii zakapturzonych bandytów, którzy wyganiali ludzi z domów, przejmowali szkoły i budynki publiczne. W Bośni, samych Bośniaków wyrzucano z ich własnych domów całymi rodzinami i wystrzeliwano na podwórzach. Prasa i media (w znacznej większości będące własnością Niemców) oskarżyły o te zbrodnie Serbów, choć Serbowie i Bośniacy nigdy nie byli wobec siebie wrodzy. Serbów oskarżano o Srebrnicę, gdzie nie było prawie w ogóle żadnych muzułmanów.
  Hacim Taci, późniejszy przywódca Kosowa na czele armii albańskiej (KLA) mordował wszystkich napotkanych Serbów w rytm wysadzanych czterystu Cerkwi, co miało udowodnić światu, iż chrześcijaństwa w Kosowie nigdy nie było. Tego wszystkiego dokonywano przy ogromnej pomocy wojsk NATO. Samoloty państw zachodnich demokracji doprowadziły do bezpośredniej śmierci dwóch, a do ranienia sześciu tysięcy Serbów. Wykonano ponad dwa tysiące nalotów i użyto ponad tysiąc pocisków manewrujących „Tomahawk”. W trakcie bombardowań zniszczono bądź uszkodzono ponad dwadzieścia pięć tysięcy obiektów, w szczególności obiekty przemysłowe, energetyczne, mosty, stacje radiowe i telewizyjne, drogi, trakcje kolejowe i lotniska.
  Zniszczenie zakładów przemysłowo-chemicznych, jak i używanie przez NATO amunicji ze zubożonym uranem doprowadziło do ogromnego skażenia całego kraju, czego efekty widać po dziś dzień. Po tym, jak Chiny zaczęły nadawać prawdziwe wiadomości o zbrodniach dokonywanych przez wojska NATO, zbombardowano również ambasadę chińską.
  Dzisiaj Kosowo jest niestabilnym gospodarczo państwem, którego ogromną część terytorium zajmuje jedna z największych na świecie baz wojskowych, należąca oczywiście do Ameryki. Kosowem rządzą ludobójcy i mafiozi, a większa część zysków ich jak i samego tworu pseudo-państwowego pochodzi z handlu narkotykami, bronią, samochodami oraz ludzkim towarem. Od niedawna najbardziej lukratywnym biznesem jest również handel ludzkimi organami, co zdają się rozumieć również faszystowskie władze Ukrainy. Izraelskie firmy wydobywcze są w tym samym czasie zajęte rabowaniem Kosowa z ogromnych złóż całej tablicy Mendelejewa, a w szczególności z diamentów.
  Projekt AMBO się nie udał, ale pozwoliło to wykończyć niewinny kraj ku uciesze zwolenników imperialnej polityki Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Stworzyło to też przyczółek dla światowego handlu nielegalnymi towarami i szkolenia najemników – innymi słowy, terrorystów, wysyłanych z jednego kraju do drugiego, gdzie jeszcze należy zaprowadzić demokrację, bądź zrobić na złość Rosji czy Chinom. W tej sytuacji uważam, iż każdy prawdziwy Polak jest w głębi serca Serbem i winien pamiętać o jednej z największych zbrodni ludobójstwa po II wojnie światowej.
  Fran SA.
 • @Tiamat 12:54:49
  I jeszcze taka mała perełka...
  Mamy prawo powiedzieć: „ cóż, bałkańskie wojny, bałkańskie okrucieństwa”. Być może, ale… na pół roku przed wybuchem zbrojnego konfliktu w Bośni, sarajewski, muzułmański magazyn „Novi voks” (wydanie październikowe 1991, nr 3, str. 40) w stałej rubryce „ Dokumenty ” zamieścił artykuł pt: „ Co (uczynić) z Serbami w Muzułmańskiej Republice Bośni i Hercegowiny”. Czytamy w nim m.in.:
  „ 1. Każdy Serb musi być świadom, że:
  cały naród (serbski-D.R.) ponosi odpowiedzialność za jego niedopuszczalne czyny. Kara za popełnione zło będzie kolektywna:
  • za jeden zniszczony muzułmański dom – zniszczenie 10 serbskich domów,
  • za jednego zabitego Muzułmanina- zlikwidowanych zostanie 100 Serbów. Za zranionego Muzułmanina, w zależności od charakteru rany – 10 do 50 Serbów.
  2. Wszystkich Serbów będzie obowiązywał 12-godzinny dzień pracy,
  płace zatrudnionych będą odzwierciedleniem stopnia ich lojalności,
  ale:
  • z zasady o 30% niższe od płac Muzułmanów zatrudnionych na tych samych stanowiskach pracy (…)
  9. Dobry Serb to żywy i posłuszny Serb – lub martwy, nieposłuszny Serb…”
  Na Bałkanach Europa została ostrzeżona po raz pierwszy. I nie wyciągnęła odpowiednich wniosków. Tępa, bezsilna, upadła moralnie Europa. Pozbawiona męskiej witalności, obdarzona rozumem dziecka, rozświergotana, homoseksualna, feministyczna, regionalna, konsumpcyjna…. Do czasu, do czasu. Oni wracają, oni naprawdę wracają…
  DARIUSZ RATAJCZAK
  A ode mnie taka uwaga na koniec : Historia uczy jednego : nigdy, nikogo i niczego nie nauczyła !
 • @SZS 14:30:03 oraz 14:45:34
  Witam :)

  Przeczytałem z uwagą Pańskie wpisy. Ich treść jest zbieżna z tym, co pisze Pani Tiamat o Serbii i Kosowie. No i wniosek:
  "Na Bałkanach Europa została ostrzeżona po raz pierwszy. I nie wyciągnęła odpowiednich wniosków. Tępa, bezsilna, upadła moralnie Europa. Pozbawiona męskiej witalności, obdarzona rozumem dziecka, rozświergotana, homoseksualna, feministyczna, regionalna, konsumpcyjna…. Do czasu, do czasu. Oni wracają, oni naprawdę wracają…
  DARIUSZ RATAJCZAK".

  Pozdrawiam Pana.
 • @zygmuntbialas 09:46:20
  Zgoda Panie Zygmuncie
  Tyle tylko że upadek USA wieszczono po raz pierwszy już ponad 100 lat temu.
  Dziś to jest przepowiadane niemal przez cały rok.
  I co ?

  Już to tu pisałem , że jest takie stare ale bardzo mądre przysłowie

  "Nim gruby schudnie to chudy zdechnie"

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Husky 18:34:00
  ///Tyle tylko że upadek USA wieszczono po raz pierwszy już ponad 100 lat temu///

  100 lat temu? pierwsze słyszą.Ale że nie upieram się przy tym że wiem wszystko,prosze o bardziej konkretne dane.
 • @Tiamat 09:53:08
  //Husky niewiele wie o Albanii//
  A czego Pani nie wie o Albani, to chętnie podzielę się wiedzą

  Albania dziś to piękny kraj, i bezpieczne i stabilnie rozwijające się państwo.

  http://www.globtroter.pl/zdjecia/albania/mm247338_albania_szkodra_theth.jpg

  http://www.globtroter.pl/zdjecia/albania/mm247330_albania_szkodra_theth.jpg

  http://www.globtroter.pl/zdjecia/albania/mm245628_albania_polnocna_albania_theth_z_lotu_ptaka.jpg
 • @zygmuntbialas 15:52:36
  O tej Albanii - to widze, ze sie nie doczekam, choc tam sie zaczal upadek Europy, akurat jakos w tym samym czasie gdy sie rozpadal Zwiazek Radziecki, ale nas Albania ani wtedy ani teraz nic a nic nie obchodzi.

  Natomiast bardzo polecam dla tych, ktorzy znaja angielski wysluchanie jeszcze jednego amerykanskiego - wegierskiego proroka-zyda, ktory po wyjatkowo fascynujacym wykladzie na temat Europy i amerykanskiego NIE-wtracania sie w sprawy europejskie poniewaz "USA nie ma ambicji imperialnych"- tenze pan Friedman opowiada jak to nalezy zniszczyc Niemcy i Rosje, zeby zapewnic Europie wieczne szczescie, i ze czolowa role w tym zniszczeniu ma odegrac Polska.

  Pan Friedman napisal taka ksiazke, w ktorej wszystko jasno i wyraznie tlumaczy.

  Najciekawsze sa odpowiedzi na pytania (od 40 - 49 minuty): Friedman opowiada, jak to general USA przybyl na Ukraine i poodznaczal roznych ukrainskich oficerow, i ze USA ma czynnie i oficjalnie uzbroic Ukraine, bo stamtad tylko jeden skok do Moskwy, a wtedy bedzie koniec Rosji. Nie wiadomo jak sie zachowaja Niemcy bo sie kumaja z Rosja i maja udzialy w Gazpromie.
  Pan rozwinal ciekawe plany USA podajac jako wzor zachowan i strategii nie tylko imperium brytyjskie ale i cesarstwo rzymskie.
  Otoz- opowiada ten pan- Anglia nie okupowala Indii. Postawila roznych kacykow, maharadzow, ktory sie ze soba tlukli, pozwalajac Anglii rzadzic calym Dekanem. Natomiast starozytni Rzymianie ustawiali krolikow i zarzadcow prowincji, ktorzy byli wiernymi poddanymi Imperium.
  Wiec gdy chodzi o Europe, to naturalnie sklocona Europa - kazde panstwo kloci sie z kazdym panstwem i ogolnie panstwa europejskie nienawidza sie nawzajem i zyja konfliktami- co jest bardzo na reke USA, bo latwiej nia zarzadzac, tyle, ze Friedman uwaza, ze wojna w Jugoslawii to wewnetrzny problem wylacznie europejski.

  I co ciekawe, to flota USA juz kontroluje wszystkie morza i oceany, i dlatego nie pozwolila Europie rozbudowac powaznej floty...
  Dlatego USA przewiduje upadek Rosji na rok 2020 a moze nawet wczesniej bo plany sa juz realizowane, choc "ciagle jeszcze sytuacja na Bialorusi jest nie do konca jasna".
  Ale pas "miedzymorza" - intermarium - od Baltow po Rumunie juz dziala i jest przygotowany do ostatecznego uderzenia na Rosje, tyle, ze nie wiadomo jak sie Niemcy zachowaja.

  Ten Friedman ma cala serie takich podobnych wykladow w dosc podstepnym stylu.
  Chwilami nawet nie mija sie z prawda, zeby wzbudzic wiarygodnosc.

  USA planuje upadek Rosji i Niemiec - George Friedman o III wojnie swiatowej.
  The Truth - USA Plans the Decay of Russia & Germany - George Friedman about "Worldwar 3" - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Xa4nbtMyMIc
 • @Husky 18:44:42
  Husky byl w Albanii?
  Nie byl.
  Cale wybrzeze Adriatyku jest piekne. I zawsze bylo.
  Tyle, ze teraz juz nie nalezy do tubylcow.

  Dlatego Husky sie cieszy.
 • @Tiamat 18:51:44
  Husky widocznie cieszy się wszystkim, co wpadnie w jankeskie łapy.
 • @Tiamat 18:51:44
  Husky byl w Albanii?
  tak, jeszcze nie
  ale kto to wie
  pzdr
 • @zygmuntbialas 15:52:36
  Zygmuncie, ponoć tam u Ciebie zamiast festiwalu piosenki polskiej będzie festiwal piosenki niemieckiej?
  Tu artykuł:
  http://www.tysol.pl/a8335-Prezydent-Opola-zamienil-festiwal-piosenki-polskiej-na-festiwal-piosenki-niemieckiej
 • @Husky 18:58:18
  Lepiej tam nie jedź, bo możesz wrócić z nożem w plecach. Tak mawiają Grecy a oni wiedzą doskonale o czym mówią.
 • @ikulalibal 18:41:34
  Byli tacy ludzie jak „Lucky” Luciano, Meyer Lansky czy Arnold Rothstein
  ktorzy to w 1920 wieszczyli
 • @lorenco 19:07:57
  Najlepsze (najzabawniejsze) w tej polemice jest to, że ja nic a nic o Albanii nie pisałem w rannych komentarza.I nawet takiego zamiaru nie miałem
  A teraz atakuje się mnie że jestem Albanofilem czy jakoś tak.
  Tu pierwszy komentarz a potem zobacz jak to się fantastycznie rozwinęło
  pzdr.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138919,16-06-2017-o-religiach-i-wojnach-czesc-ii#comment_1391158
 • @Husky 19:09:32
  Konkretniej.Gdzie? w jakiej formie? Co znaczy "byli tacy ludzie" Wszędzie i zawsze byli jacyś ludzie ale z tego jeszcze nic nie wynika.
 • @Husky 19:15:17
  Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Dowiedzieć się czegoś nowego to nie grzech, zatem "burza mózgów" nie powinna być dla nikogo utrapieniem. Ty od Zbójnickiego Psa, który mnie i wielu innych Czytelników, Blogerów czy Komentatorów irytował i nadal nieraz irytuje, dojrzałeś jako Husky, choć jeszcze trochę drogi przed Tobą:)
 • @lorenco 18:58:52
  Dziwicie się, że w Opolu będzie festwial muzyki niemieckiej.
  W Niemczech przecież nie zrobią.
  Ramadan!
  8-)))
 • @Husky 19:15:17
  O Albanii ja zaczelam. A dyskusja sie "rozwinela" bo pan Husky nie widzi roznicy miedzy NATO w Turcji i w Albanii. (ani w czasie ani w przestrzeni)

  Gdyby choc cokolwiek o Albanii i piramidach wiedzial, toby nawet nie wspominal Turcji bo prawde powiedziawszy - to wstyd.
  Polacy do tej pory nie wiedza, kto im na dworcu ukradl walizki.
  Uwazam, ze to wstyd, ze nie sluchamy sygnalow ostrzegawczych i jakos tak jest, ze o Albanii nie wiedzeilismy nic, potem jeszcze mniej o Serbii; ja pamietam jak Polacy zmyslali (bo im rzad taka kazal) , ze Kosowo sie nalezy ALBANII, bo Albanczycy to Ilirowie, najstarsze plemiona na Balkanach i takie rozniste farmazony, ktore Polacy bardzo chetnie powtarzaja, bo.. mala herba cito crescit. (plotka migiem sie rozchodzi)

  10 milionow Polakow nosilo zyda na rekach, ktory polske sprzedal na Szmulkach.
  Polska opinia publiczna poprze najglupszy nawet rzad i zawsze bedzie popierac najwieksze fantazje kolejnych wykolejencow politycznych.

  Teraz polski rzad sie upiera przy nieprawdopodobnej propagandzie przeciwko ofiarom wojen i NASZYCH wlasnych wojsk!
  Co robia polskie wojska w Afganistanie, Kosowie i lotnictwo w Syrii?
  Karmia sierotki w gruzach?
  Proponuje, zeby odeslac uchodzcow z Afganistanu do Kabulu i powywalac stamtad Polakow, ktorzy grasuja po calym kraju na czolgach i z karabinami.
  Polska powinna razem z Anglia i Francja odbudowac Libie i Irak dopiero WTEDY odeslac tam uchodzcow.

  Polski rzad nie lubi Rosji bo pani Albright dawno zapowiadala, ze Syberia sie nalezy USA. To samo ta czarownica mowila o Serbach, ze maja kopalnie diamentow ale nie wiedza co sie robi z diamentami wiec trzeba te kopalnie w Kosowie zabrac. I pani ALbright jest teraz praktycznie wlascicielka Kosowa.
  A poniewaz polski rzad kochal te zydowke to i za namowa pani minister spraw zagranicznych USA - wyslal polskie wojska do mordowania Serbow - ponad 80% Polakow uwazalo Serbow za mordercow. I wielu do tej pory tak uwaza.
  Polski rzad wysylal nielegalnie, bezprawnie wojska do Libii i i Polacy opowiadali glupoty o Kadafim. Cala Polska poparla polski rzad, ktory bezprawnie wysylal wojska do Iraku.

  Teraz PiS-rzadowy awanturuje sie z Unia o uchodzcow i po polskich blogach i gazetach odchodza takie same bzdety i glupactwa jak o Iraku, Libii, Jugoslawii.
  Bo o Albanii Polacy nie slyszeli.
  Ale za to nasluchali sie o Krymie.

  Szokujace wrecz sa opinie domagajace sie jakichs praw dla Polski gdy chodzi o uchodzcow. To co Polacy wypisuja przypomina bzdury wypisywane na temat Iraku, Husejna, Kadafiego, Miloszewicza czy Putina.
  Polska podpisala prawo uchodzcze.
  Historia obecnej Polski zydowsko- kapitalistycznej pokazuje wyraznie, ze my, Polacy odmawiamy innym narodom prawa do oddychania a domagamy sie lamania praw na wlasnym terenie.

  Pan Husky wystawil jakies zdjecia z internetu i obiecuje, ze mnie uswiadomi wzgledem Albanii.
  Uwazam ten cyniczny gest za wyznanie, ze nie ma pan Husky zielonego pojecia o Albanii i z cala pewnoscia go nie interesowaly bardzo tragiczne wydarzenia w Albanii, w czasach ZANIM dorzynano PRL i Jugoslawie.
  Niestety, pan Husky nie jest zadnym wyjatkiem.

  Dzis mnie opieprzyl jakis madry rodak , ze co ja wygaduje za glupoty, przeciez Jugoslawia dalej jest na mapie i ze sieje wroga propagande.
  Takich jak pan Husky jest widac wiecej. W grupie zawsze weselej.
 • @Tiamat 20:47:07
  //pan Husky//

  Jaki on tam pan, zwykły szmul:)
 • @Arjanek 20:58:13
  tak to rzekł idiota czyli partyzant z Niemiec
 • @Tiamat 20:47:07
  Ależ piękne podsumowanie tego czego nie powiedziałem
  Hejt to jest to !!

  //różnicy między NATO w Turcji i w Albanii.//
  Ekspertko od spraw wszelakich ile to tych NATO jest .
  I na dziś koniec, bo mam super humor 8-))))
  pa,pa

  a na koniec jedna uwaga
  narcyzm to choroba
 • @Tiamat 20:47:07
  Trzeba też wspomnieć o UÇK. A czyje to dziecię? Chyba nie ma niespodzianki, że NATO, czyli suma sumarum USA.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/UÇK

  Zbrodnie w Kosowie. Kolejna próba rozliczenia.

  Oczekuje się, że specjalny sądu ds. osądzenia zbrodni wojennych, popełnionych przez bojowników Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), rozpocznie pracę z początkiem nowego roku. Będzie to już czwarta próba rozliczenia zbrodni wojennych kosowskich bojowników.
  Przez ostatnie 17 lat, czyli od czasu zakończenia wojny, udało się wydać prawomocne wyroki tylko w 20 sprawach dotyczących zbrodni wojennych UCK. Społeczność międzynarodowa mimo unijnej misji EULEX, zrobiła niewiele.
  Warto przypomnieć, iż początkowo planowano powstanie tego specjalnego sądu już w pierwszych miesiącach 2015 roku. Po burzliwych debatach, poprawki do konstytucji, które pozwoliły na powstanie nowego sądu, zostały przyjęte przez parlament dopiero na początku sierpnia.
  Zgodnie z przepisami, "specjalna izba" będzie częścią systemu wymiaru sprawiedliwości Kosowa, ale równocześnie będzie miała dużą niezależność. Objawi się ona w tzw. "państwie przyjmującym" - Holandii. Jurysdykcja sądu obejmie okres od 1 stycznia 1998 roku do 31 grudnia 2000 r. Według dziennika Koha Ditore, najtrudniejszym punktem negocjacji była kwestia międzynarodowej odpowiedzialności w przypadku skarg na łamanie praw człowieka. Holandia początkowo bowiem nie chciała wziąć na siebie odpowiedzialności w przypadku skarg, z ewentualnym finałem w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu lub komisji ONZ ds. praw człowieka.
  Nadal problemem pozostaje ochrona świadków. W ciągu ostatnich 16 lat, każdy, kto odważył się mówić w Kosowie o nadużyciach popełnianych przez UCK był postrzegany jako zdrajca i narażał się na niebezpieczeństwo.
  Samo procedowanie na terenie innego państwa może bowiem nie wystarczyć. W 2011 roku kluczowy świadek w sprawie zbrodni wojennych w Kosowie, mający zeznawać m.in przeciwko wysokiemu urzędnikowi Kosowa, został znaleziony martwy w Niemczech. Agim Zogaj był także świadkiem w sprawie masakry w miejscowości Klecka. Według doniesień mediów, Zogaj zgodził się zeznawać w sprawie Fatmira Limaja, jednego z dowódców UCK.
  Należy również przypomnieć sprawę prokurator unijnej misji EULEX w Kosowie Marii Bamieh, która oskarżyła trzech innych prokuratorów o branie łapówek od kosowskiego świata przestępczego. Sprawa miała miejsce w listopadzie 2014 roku. Brytyjka utrzymuje jednak, że EULEX odmówiło wszczęcia śledztwa, blokując jej działania.
  Pod koniec września, minister spraw zagranicznych Hashim Thaci zapewniał, że Prisztina nie ma nic do ukrycia przed powstającym trybunałem. Nie chciał jednak spekulować na temat ewentualnych oskarżonych. Niewykluczone, że będzie jednym z nich.
  Nowy sąd będzie procedował w dawnym budynku Europolu.
  http://www.rp.pl/Przestepczosc/161009618-Zbrodnie-w-Kosowie-Kolejna-proba-rozliczenia.html#ap-1
  Tiamat:
  Jugosławia jest dalej na mapie? Tak Cię opieprzali?
  Przecież to jest niemożliwe, żeby oni byli tak głupi!
 • @Husky 21:01:27
  Zobaczymy kto jest bardziej reformowalny: Ty, czy "niemiecki partyzant"
 • @lorenco 21:25:53
  czas pokaże 8-)))
  ale muszę przejść do "partyzantki"
  pzdr.
 • @Husky 18:34:00
  ... bardzo mądre przysłowie: "Nim gruby schudnie to chudy zdechnie". -

  --- Tak, ja o tym wiem.
  Chyba zanadto wiem i czasem to sugeruję.

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 18:47:56
  "USA planuje upadek Rosji i Niemiec - George Friedman o III wojnie swiatowej: USA przewiduje upadek Rosji na rok 2020 a moze nawet wczesniej bo plany sa juz realizowane,... pas "miedzymorza" - intermarium - od Baltow po Rumunie juz dziala i jest przygotowany do ostatecznego uderzenia na Rosje, tyle, ze nie wiadomo jak sie Niemcy zachowaja". -

  --- Opierając się na danych z Pani komentarza, widzę, że G. Friedman reprezentuje dość jednoznacznie interesy USA. Trudno mi wypowiadać się w sprawach tak ważnych. Takie wykłady - myślę - są często nie tyle analizami, co cząstką projektu walki, w której pokazuje się publiczności napięte muskuły, swój spryt itp.
  Jeśli chodzi o stosunek Niemców, to często pisze prof. Michael Vogt (Niemiec, mieszkający w Kanadzie), że USA czynią wszystko, by stanęły Niemcy naprzeciw Rosji i by wytłukli się, jak w I i II wojnie światowej. Potem będzie jakiś plan Marshalla, który pozwoli jankesom zbyć wiele produktów.
  W Niemczech jest dość powszechna świadomość, że okupantami są USA. Równocześnie badania opinii publicznej wskazały, że 23% Niemców jest wyraźnie prorosyjskich, a 95% chce przyjaznych stosunków z Rosją.
 • @lorenco 18:58:52
  Wynotowuję fragment: "Zamiast Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który nie odbył się z powodu zerwania umowy z Telewizją Polską, przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, we wrześniu w Opolu odbędzie się JugendFestivalMłodych organizowany przez organizacje mniejszości niemieckiej - pisze Dziennik.pl". -

  --- Przed tygodniem miałem pisać na temat Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, to znaczy podać nieco danych o okolicznościach tegorocznych zdarzeń. Odstąpiłem, bo doszedłem do przekonania, że może to nie zainteresować Czytelników.
  Jakiś Jugend Festival się odbędzie, ale to inna ranga i nie zamiast Festiwalu Piosenki Polskiej. Takie imprezy. organizowane przez mniejszość niemiecką, odbywają się od lat.
 • @Tiamat 20:47:07
  "Polacy do tej pory nie wiedza, kto im na dworcu ukradl walizki". -

  --- Nie wiedzą. Przypomnę kiedyś notkę, opartą na Pani wpisie "Jak żyd każe, to Polak wodę z Wisły sprzeda".
 • @Tiamat 20:47:07 (II)
  "Szokujace wrecz sa opinie domagajace sie jakichs praw dla Polski gdy chodzi o uchodzcow. To co Polacy wypisuja przypomina bzdury wypisywane na temat Iraku, Husejna, Kadafiego, Miloszewicza czy Putina.
  Polska podpisala prawo uchodzcze". -

  --- Wklejam tu odnośne dane do ew. wykorzystania przeze mnie, link:

  http://www.salon24.pl/newsroom/786696,co-polacy-sadza-o-przyjmowaniu-uchodzcow-sondaz-irbis-nie-pozostawia-zludzen
 • @lorenco 18:58:52
  Wyciekły do sieci niepublikowane zdjęcia z prób do Hitler..tfu Jugend Festival w Opolu!

  https://youtu.be/YPzTGx96P6U
 • @Husky 00:03:16
  Nie wysilaj się Husky.Polscy etatowi patrioci (mniej więcej tacy jak ty ), są przygotowani na każdą okoliczność https://www.youtube.com/watch?v=ft7s9lVnQN0
 • @ikulalibal 00:19:29
  i dobrze
 • @Husky 00:23:23
  ///i dobrze///

  Dobrze? w głupocie swej nieskończonej jak miłosierdzie boże,nie wysłuchałeś utwory.Błędnie zatem założyłeś że to jakieś tra la la la.A to utwór skandaliczny.Oburzający zarówno Polaka jak i Niemca.Istny hymn śmiecia.
  Możesz za tym pośpiewać razem z Kukizem
 • @zygmuntbialas 23:17:08
  OK, sprawa wyjaśniona. O Festiwalu Polskiej piosenki w Opolu, dlaczego się nie odbędzie, chętni bym przeczytał. Lubię muzykę.
 • @ikulalibal 00:19:29 oraz 00:33:58
  "Istny hymn śmiecia" -

  --- Kukiz miał parę świetnych piosenek, ale też dużo słabych. Ten, linkowany i omówiony krótko przez Pana, jest beznadziejnie denny i dla mnie niezrozumiały.
  Przytoczę fragment wpisu, znadującego sie pod klipem:
  "Paweł pochodzi z Opolskiego i jest to wspaniały region, który jest wymieszany regionalnie, są tu Niemcy, zaburzanie, Ślązacy, Czesi oraz przybysze z centralnej jak i północnej części Polski. Sam Paweł ma korzenie tatarskie,...". -
  --- Mniej więcej zgadza to się, prócz ostatniego zdania. Kukiz ma takie korzenie tatarskie jak ja białoruskie.
  I jeszcze o Opolszczyźnie: faktycznie jest tu spokojnie. Ludzie harują, ale też są dość bogaci. W dni robocze około 108 do 110 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny przebywa i pracuje na Zachodzie. To byłby mniej więcej co 6. dorosły mieszkaniec.
  No, tak jest jak jest.
 • @lorenco 00:59:35
  Piszesz: "O Festiwalu Polskiej piosenki w Opolu, dlaczego się nie odbędzie, chętnie bym przeczytał". -

  --- Jeśli znajdę wiarygodne materiały, to coś napiszę; przynajmniej wspomnę.
 • @zygmuntbialas 01:29:13
  Najsłabszą piosenkę, którą zaśpiewał Kukiz, to ta na kijowskim Majdanie.

  https://youtu.be/rhHAUiFLeWg
 • @zygmuntbialas 01:31:40
  Pewnie u Ciebie w prasie lokalnej czy na lokalnych portalach może być coś więcej niż w oficjalnych mediach.
  Tak czy inaczej, długoletnia tradycja polskiej piosenki w Opolu zakończyła się.
 • @zygmuntbialas 01:31:40
  Na dobranoc czy do porannej kawy polecam:
  Aleksander Jabłonowski NFP - Wahhabicka Arabia Saudyjska, a Katar i Iran, oraz Libia
  https://youtu.be/oXvl2kVYXlI
 • @Husky 18:58:18
  Oczywiscie, ze nie moze pan Husky sie ze mna porownywac gdy chodzi o znajomosc (nie tylko) Albanii, gdzie dokladnie przetestowano system, ktory jest obecnie w Polsce.

  Chodzi o to, ze jest zupelnie zrozumiale, jesli ktos sie nie interesuja tym co sie dzieje na swiecie. Nie kazdy musi lubic pilke nozna i nie kazdy musi lubic Rosjan.
  Zabawa sie zaczyna jak nagle, jak krolik z kapelusza, wyskakuje taki troszke nieswiadom jako ekspert..ktory wie, ze niczego nie musi sie dowiedziec, przeczytac, sprawdzic co mowia inni. Bo jego wiedza o swiecie osiagnela pulap mozliwosci.
  Panie Husky
  Nikt wszystkiego nie wie i nie umie.
  Ale lepiej jest sie przyznac, ze sie czegos nie wie niz udawac speca. Na przyklad o Albanii.
  Bo pan dalej nie rozumie w jaki sposob do NATO wstapila Turcja a w jaki np. Czarnogora. I w jaki sposob sie teraz wymusza na Serbii wstapienie do NATO .
  Narcyzyzm?
 • @lorenco 02:18:27
  Rosja przymierza sie do mistrzostw swiata w pilce noznej.
  Juz teraz w czasie obecnych rozgrywkach Pucharu Federacji FIFA w Petersburgu - rozpoczela sie nagonka na rasizm w Rosji i brzydkie traktowanie zawodnikow z podlejszego gatunku ludzkiego.

  Dzis ogladalam wywiady z zawodnikami z Anglii i Nowej Zelandii, a nawet z jakimis Amerykanami ale nie wiem czy to tez byli zawodnicy, ktorym akurat jest w Rosji zupelnie niezle i w ogole nie rozumieja co takie np. BBC jeszcze nie wymysli.

  Niektorym dziennikarzom rzeczywiscie chyba nalezy sie zdrowa HAKA (taniec bojowy Maorysow, ktorym rozpoczynaja mecze).
  Specjalisci od kultur w krajach anglosaskich w USA kiedys aresztowali druzyne z Nowej Zelandii bo mysleli, ze to terrorysci.
 • @Tiamat 03:41:00
  Tak Nowozelandczycy rozpoczynaja kazdy mecz rugby; Powinni niektorym zachodnim dziennikarzom odstawic takie widowisko:

  Haka: Taniec bojowy Maorysow
  TOP 7 Best Performed Haka - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=1-W9xgxsy2I
 • @AgnieszkaS 05:20:37
  ///Oni nie przeszli na islam z miłości do Mahometa.///

  Przyjmowali islam bo mieli mało powodów aby przyjmować boga głoszonego przez białych ludzi. https://www.youtube.com/watch?v=dkQiml-6xts
 • @AgnieszkaS 05:38:52
  ///Dodam jeszcze, że do uciekinierów afrykańskich należy Afryka, a nie ziemie nad Wisła///

  Czyżby? Nie ma nic bardziej nieznośnego niż fakty.
  W 1885 w Berlinie odbyła się konferencja w efekcie której europejczycy przyznali sobie prawo do Afryki https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_berli%C5%84ska_(1884/85)

  Po 1989 r Polska z wielkim entuzjazmem "przyłączyła się do dziedzictwa wielkiej europejskiej rodziny". A w rodzinie jak to w rodzinie,trzeba sie dzielić radościami i niedolami.
  Uważa pani że Afrykańczycy nie mają prawa do podziału europy? że europejczycy mają prawo do podziału afryki a afrykania nie mają prawa do podziału europy .Czy tak? niech pani odpowie pamiętając że " Dwojakie ciężarki i miara podwójna obrzydliwością jest w oczach Pana"
 • @AgnieszkaS 05:52:24
  Pani Agnieszko. Ja mieszkalam na Bliskim Wschodzie jeszcze wtedy jak Polska firma budowlana Budostal robila rozruch huty w Basrze i szkolenie pracownikow. Polska byla wtedy w przyjazni i z Libia, i Irakiem i Iranem.
  W Katarze wybudowali pracownikom z Filipin kosciol katolicki.

  Za czasow studenckich corocznie spedzalam wakacje w Jugoslawii w Bosni i nad Ohridem. Mieszkali muzulmanie nie tylko w Sarajewie.
  Moja rodzina byla kiedyd-kiedys zeslana do Kazachstanu. Ja juz o tym kiedys pisalam, ze moja ciocia Lubienska z Londynu opowiadala, ze w czasie wojny bylo w Kazachstanie okropnie ciezko. Ale Kazachy dzielili sie z Polakami kazdym klosem zebranym na sciernisku (cytuje ciocie- babcie Lubienska). Czy Kazachstan komus zagraza? Albo Malezja?

  Wielu Polakow mozna spotkac na Bali. Nawet nie zauwazyli, ze sa w kraju szariatu. Prawda, ze dziwne?

  Mialam studentow z Syrii ale...
  Jak to sie dzieje, ze Adampol ciagle jeszcze istnieje z wlasnym kosciolem, polska szkola i mam w rodzinie kogos urodzonego i wychowanego w Adampolu. Podobno, to co opowiadali mi Polacy z Adampola, rzadko, ktory Polak, ktory jezdzi do muzulmanskiej Turcji na wywczasy zaglada to Adampola.

  I znam muzulmanow i katolikow z Albanii (ze Szkodry - )
  Dla niewtajemniczonych: Szkodra to jest katolicki region (na polnocy) w muzulmanskiej Albanii. Za czasow Envera Hodzy nie bylo zadnych konfliktow religijnych w Albanii.
  Za czasow Tito nikomu nie przyszlo do glowy wydumac jakies religijne czy etniczne konflikty w Jugoslawii..

  Ja nie bronie obecnej polityki tureckiej bo maja baze amerykanska i naleza do NATO, ktore zwlaszcza po upadku Sowietow dostalo wscieklizny. Polska teraz bardziej przypomiona Turcje niz jakikolwiek kraj chrzescijanski: wasale Ameryki..

  Pani Agnieszka pewnie nie jest zainteresowana kultura chrzescijanska boby wiedziala, ze grob sw. Jana Chrzciciela znajduje sie w najwiekszym meczecie Omajadow w Damaszku. Chodza tam i chrzescijanie i muzulmanie na wspolne modlitwy.

  A wracajac do Arabii Saudyjskiej.
  Nie bylam, nie znam i nikogo nie spotkalam z Arabii Saudyjskiej wiec tyle co wiem napewno, ze w kazdy piatek po modlitwach rytualnie scinaja glowy roznym ludziom.,

  Byl w Arabii Saudyjskiej niedawno pan prezydent USA - Donald Trump i odstawial z wahabitami taniec, prawie Chaczaturiana - tyle ze nie z szablami.
  Gdzie tak tancowal pan prezydent USA?
  Tuz obok placu "Chop-chop" - jak tubylcy nazywaja piatkowe miejsce publicznego scinania glow. Widac USA bardzo popiera ten zwyczaj.

  Indonezja - najwieksze panstwo muzulmanskie - ma duzy problem z wahabitami bo przysylaja tam swoich "kaplanow' i probuja radykalizowac wsie. Indonezja ma podwojny klopot, a wlasciwie tragedie, bo ludzie na wyspach, pobozni muzulmanie, bardzo szanuja tych przebierancow, ktorym wierza bo tez nie odrozniaja islamu od "podrobek". .

  Wahabici to tacy muzulmanie jak katoliccy Swiadkowie Jehowy albo Church of Scientology..

  Amerykanie stworzyli Taliban.
  Anglicy - Arabie Saudyjska.

  Kiedys bronilam Serbow - na prozno. I to przed kim? przed Slowianami.

  Naturalnie, ze z muzulmanami jest trudniej.
  Wiezowiec, ktory splonal w Londynie, w zaden sposob nie mozna przypisac nawet islamistom.
  A przeciez mieszkancy Grenfell Tower sa ofiarami terroryzmu angielskiej administracji.

  Islam:
  Sunitka, zona prezydenta Asada w chrzescijanskiej cerkwi. To zdjecie zrobione przed amerykanska inwazja na Syrie w 2011 roku!

  Asma al Asad , the wife of Syrian president Asad in Christian orthodox church in Antiochia

  http://mtdata.ru/u25/photoA172/20409901308-0/big.jpeg

  Boze Narodzenie w Aleppo- wyzwolonym Aleppo

  Aleppo celebrates Christmas, shares stories of joy & loss | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2016/12/25/aleppo-celebrates-christmas-shares-stories-of-joy-loss/

  Boze Narodzenie w calej Syrii:

  Christmas services held in churches across Syria, Patriarch Yazigi presides upon Christmas mass in Aleppo – Syrian Arab News Agency

  http://sana.sy/en/?p=96993

  Nie tylko Polacy obchodza Swieta Bozego Narodzenia w Dubaju. Co roku w Dubaju wystawiaja ogromna i przebogata choinke:
  Christmas Tree in Dubai - Google Search

  http://www.google.com.au/search?q=christmas+tree+in+Dubai&hl=en-AU&gbv=2&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiYoPaIl5HRAhXJGJQKHeLPAhsQsAQIGg

  W Iranie nie tylko chrzescijanie modla sie o pokoj na Bliskim Wschodzie:
  Boze Narodzenie w Iranie:
  Christians in Tehran Go Shopping on Christmas » IFP News

  http://ifpnews.com/iran-photos/2016/12/christians-in-tehran-go-shopping-on-christmas/

  Sharia “Law” explained by Nahida Izzat. | thewallwillfall

  https://thewallwillfall.org/2015/11/02/sharia-law-explained-by-nahida-izzat/
 • @Tiamat 03:31:36
  //Oczywiscie, ze nie moze pan Husky sie ze mna porownywac //

  Nie znam tu na portalu nikogo, kto mógłby z Panią konkurować a tym bardziej merytorycznie się do treści tu publikowanych odnosic inaczej niż tak,tak,tak.
  Ba, naraził by się tylko na śmieszność.
  Nie ma takiego.
  Czy Pani zna ?.
  Ja nie.
  Nie każdy rodzi się tej klasy ekspertem,o zasobie wiedzy porównywalnej tylko z wikipedią czy encyklopedią razem wziętych.
  My szaraczki od czasu do czasu wytykamy Pani pewne braki ,ale to taki margines.A i tak natychmiast dostajemy "po łapach"
  Moja wiedza ogranicza się więc tylko do tego co przeczytam w Pani komentarzach.
  Jeśli Pani napisze że Serbia jest cacy, a Albania be, to przyjmuje to do wiadomości i koniec kropka.
  Po co więc komentawac, po co.
  Miłej niedzieli
 • @lorenco 01:46:08
  "Najsłabszą piosenkę, którą zaśpiewał Kukiz, to ta na kijowskim Majdanie". -

  --- Tak, na pewno. Zaśpiewał, by zostać politykiem (inaczej nie się dało). Również J. Kaczyński pojechał i wielu polityków PiS, by ta partia mogła wygrać wybory parlamentarne i prezydenckie. A poza tym Kukiz ma wiele dennych piosenek, na przykład "Jawohl, jawohl, ich liebe Alkohol".
  Ale ja napisałem dwa lata temu pozytywnie o P. Kukizie, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/06/05/pawel-kukiz-bo-tutaj-jest-jak-jest/

  Wtedy rozwinęła się moja współpraca z Trojanką. Nazajutrz po tej notce rozpoczęliśmy serię "Co się dzieje na Ukrainie". - To były czasy :)
 • @lorenco 01:53:53
  "... długoletnia tradycja polskiej piosenki w Opolu zakończyła się". -

  --- Tak, zakończyła się.
 • @lorenco 02:18:27
  Na dobranoc czy do porannej kawy polecam:
  Aleksander Jabłonowski NFP - Wahhabicka Arabia Saudyjska, a Katar i Iran, oraz Libia
  https://youtu.be/oXvl2kVYXlI

  --- Dzięki :)
  Uprzedziłeś mnie. Właśnie zamierzałem obejrzeć po przeczytaniu wpisów w celu ew. napisania notki.
 • @Tiamat 03:31:36
  Pisze Pani do Husky'ego: "Bo pan dalej nie rozumie w jaki sposob do NATO wstapila Turcja a w jaki np. Czarnogora. I w jaki sposob sie teraz wymusza na Serbii wstapienie do NATO". -

  --- Husky czyta (chyba dość systematycznie) nasz blog, więc wierzę, że wcześniej czy później będzie rozumiał.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @AgnieszkaS 05:20:37
  Pisze Pani: "Islam nigdy nie był religią pokoju". -

  --- A chrześcijaństwo jest 'religią pokoju'?
 • @AgnieszkaS 05:38:52
  Pisze Pani: "... do uciekinierów afrykańskich należy Afryka, a nie ziemie nad Wisła". -

  --- Sprawy uchodźców regulowane są międzynarodowymi umowami, podpisanymi także przez Polskę. O szczegółach pisała już Tiamat. A druga sprawa, to ci uciekinierzy w większości nie wiedzą zapewne, gdzie leży Polska. Nie zmierzają do niej, bo przed amerykańskimi bombardowaniami żyli często na wyższym poziomie materialnym niż my tu w Polsce.
  A tak w ogóle, to dzisiaj jest to problem Niemców, nie Polaków. U nas są inne problemy, o których media nie mówią.
 • @AgnieszkaS 05:57:18
  "Afrykańczycy mieli swoich bogów. Przyjęli islam, bo chcieli pozostać przy życiu". -

  --- Jeśli będziemy tak rozumować, to uprawnione będzie myślenie: "Polska przyjęła chrzest, by pozostać przy życiu".
  Plemię Prusów nie przyjęło chrześcijaństwa, więc Watykan posłał im Krzyżaków w gości.
 • @Tiamat 07:04:24
  "Za czasow Envera Hodzy nie bylo zadnych konfliktow religijnych w Albanii. Za czasow Tito nikomu nie przyszlo do glowy wydumac jakies religijne czy etniczne konflikty w Jugoslawii...". -

  --- Tu nie trzeba komentarza. Przeniosę ten wpis do kokpitu w celu przygotowania notki. Byłaby opublikowana za 2 - 3 dni, bo wcześniej chcę napisać parę moich słów o Europie i muzułmanach.
 • @AgnieszkaS 07:21:57
  Pisze Pani: "... imigranci nadchodzą aby dzielić Europę, czyli to będzie koniec Europy jaką do tej pory znaliśmy". -

  --- A ileż to imigrantów przybyło do USA? - Miliony. I USA jakoś podołały (piszę to zdanie w czasie przeszłym, choć jeszcze USA dają sobie radę). Straszenie uchodźcami muzułmańskimi, szczególnie w kraju, w którym jest ich niewiele, jest narzucone odgórnie, by ludzie wreszcie skoczyli sobie do gardeł, i by zasłonić inne poważne problemy.
 • @zygmuntbialas 10:34:12
  Nas wynaradawia Ameryka i amerykanski sposob myslenia, system edukacji, kultura, polityka miedzynarodowa i nieprawdopodobny snobizm zorientowany na Zachod. Milosc do erzacu, plastyku/syntetykow i zlotego cielca. Syndrom kopciuszka.
  Na festiwalach spiewamy piosenki w obcych jezykach a polskie zespoly ludowe sa symbolem anachronizmu. (nie narodowych tradycji).

  Uwierzylismy, ze wszystko mozna kupic "na Szmulkach". Nawet kulture.

  Kultury i zwyczaje zawsze sie przenikaly i niekoniecznie mialy zawsze zly wplyw ale obecne nasladowanie we wszystkim POZA-europejskiej kultury jest na granicy serwilizmu.

  Jesli "imigranci nadchodza, zeby dzielic Europe".. to po co przychodza AMerykanie? i dlaczego zezwalamy na kolejna baze amerykanska? Po to zeby nas bronila przed muzulmanami?
  Nie!
  W NATO juz mamy dwa panstwa muzulmanskie a szykuje sie trzecie.

  My nie mamy kultury muzulmanskiej w Polsce. Mamy zydowsko-amerykanska odmiane blichtru i dehumanizmu.
  I ten zachodni blichtr sie broni przed jakakolwiek proba zdjecia maski.

  Przeciez wystarczy posluchac G. Friedmana, ktory sie wszedzie juz obnasza ze swoim wielkim amerykanskim przeslaniem hegemonii USA na morzach oceanach i dookola Rosji i Chin.

  Emigracja istnieje od czasow przedpotopowych.
  Jesli w XXI wieku nie potrafimy jej ani kontrolowac ani z niej korzystac - to znaczy, ze ciagle traktujemy wedrowki ludow jako naturalne prawo przyrody, (zdalnie sterowane) z ktorym nie umiemy sobie poradzic.

  I dlatego tak trudno nam znalezc odpowiedz na pytanie:
  Kto i dlaczego wyrzucil Serbow z Kosowa? Kto i dlaczego przepedzil Albanczykow z Albanii, Polakow z Polski , Litwinow z Litwy - podobno juz tylko polowa ich zostala.
  Kto przepedza MILIONY Ukraincow? Muzulmanie?

  Jugoslawie bombardowano bombami uranowymi. Sardyni nie zniszczyli muzulmanie - a jednak nikt sie tak naprawde nie przejmuje ochrona srodowiska w Europie.
  Czy ktos wie jak bardzo bazy wojskowe niszcza ekologie?
  Kogos to obchodzi?
  Wielka bomba w Afganistanie "matka wszystkich bomb" zniszczyla ogromny teren srodowiska naturalnego na najblizsze dziesieciolecia - albo lepiej.

  Nie umiem przewidziec co sie stanie z Bialowieza, bo do konca nie rozumiem problemu. Nie znam sie na robakach w drzewach.
  Widac jednak, ze ktos masowo wywozi drzewo: gdzie i dlaczego?
  Czy tak jak w Laosie i Kambodzy?
 • @Tiamat 12:09:26
  //Nas wynaradawia Ameryka i amerykanski sposob myslenia, system edukacji, kultura, polityka miedzynarodowa i nieprawdopodobny snobizm zorientowany na Zachod. //

  Nas ?
  czyli kogo ?

  czy nie lepiej pisać we własnym imieniu
  a nie zastawiać się ogółem który ma kompletnie inne zdanie

  Nas ???
  a to ciekawe
 • @Tiamat 12:09:26
  "Nas wynaradawia Ameryka i amerykanski sposob myslenia, system edukacji, kultura, polityka miedzynarodowa i nieprawdopodobny snobizm zorientowany na Zachod". -

  --- No i znowu bardzo świetny komentarz. Ja tu już nic nie dodam, tylko przeniosę wpis do kokpitu. To już drugi, a mam jeszcze Pani uwagi o Rosji. Sam też kończę opracowanie nowej notki.
  Opublikuję moje opracowanie po północy, bo teraz adminuje @Astra, więc nie chcę jej dać satysfakcji, że umieści mój tekst nisko. Skąd to wynika? - Kiedyś zamieściła moją notkę w Niepoprawnych, która to notka miała kilkanaście tysięcy odsłon. Potem okazało się, że jestem bardzo lichym blogerem. Czy ona ma pretensje o moje (nasze) ujęcie spraw uchodźców? - Chyba tak. Myślę, że tu jej bliżej do Kuli Lisa niż do nas.
  A może @Astra ma pretensje, że ustrzeliłem admina @Marx 8888? - A ja go nie ustrzeliłem. Sam się ustrzelił.
 • @Husky 12:31:58
  Tiamat: "Nas wynaradawia Ameryka i...".
  Pan: "Nas ??? - a to ciekawe". -

  --- Tu bezwzględnie przyznaję rację Pani Tiamat.
 • @zygmuntbialas 13:26:42
  Ale to opinią jednej osoby, i to raczej subiektywna niż obiektywna.
  Nie powinno się sugerować, albo nawet wpierać że podzielają ja inni.
  Stosowanie zwrotów Nas,Was,My,Wy kojarzy się z wynaradawianie Polski w latach 1945-98
  I też jest to tylko moja własna opinia (a nie Nas)
  Miłej niedzieli
  zdrowia
 • @Husky 13:34:22
  "Nie powinno się sugerować, albo nawet wpierać że podzielają ja inni". -
  --- Nie ma takiej zasady. Praktyka publicystyczno - polityczna wskazuje wręcz na coś odwrotnego. Mówię to jako filolog. Może potwierdzić Pani Tiamat - też filolog.

  "... kojarzy się z wynaradawianiem Polski w latach 1945-98". -
  --- No wie Pan co? - Jakież to było wynaradawianie, gdy ilość mieszkańców Polski zwiększyła się z 24 mln do prawie 39 mln. Ona jeszcze wzrosła do 39,6 w 1999 roku, a potem już w dół. W tej chwili jest nas w Polsce nie wiecej niż 35 mln + około 1 mln Ukraińców.
  W tej chwili jest paskudne wynaradawianie i urabianie ludzi na modłę zachodnią. Miałem o tym pisać w mojej aktualnej, jeszcze niepublikowanej, notce. Kiedyś przetłumaczę fragment wywiadu z podręcznika do języka niemieckiego i wskażę, jak urabia się młodych ludzi podczas nauki języków zachodnich.

  Również miłej niedzieli życzę :)
 • @zygmuntbialas 14:04:58
  Dlatego raz jeszcze powtarzam, prezentujmy własne opinie, piszmy we własnym imieniu.Bierzmy odpowiedzialność za własne zdanie.

  Tylko tyle.
  Nie jest właściwe gdy ktoś występuje w czyimś imieniu, prezentując swoją opinię,zdanie,analizę, z która inni się nie zgadzają a niejako obligatoryjnie są w to wpisani.
  I nie chodzi o ten rzeczony komentarz gdyby to była jednostkowa sprawa. Takich komentarzy jest znacznie więcej.
  Istytut Prawdy ?
  Raz jeszcze
  Zdrowia
 • @Husky 14:17:20
  "... prezentujmy własne opinie, piszmy we własnym imieniu". -

  --- Ależ Pani Tiamat ma prawo pisać tak, jak pisze.
  Inna rzecz, że Pan może się z nią nie zgadzać.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 12:09:26 (II)
  Opublikowałem nową notkę, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/06/18/co-sie-dzieje-na-swiecie-18-06-2017/

  Z przyczyn wyżej powiedzianych tekst ten opublikuję w NEON-ie jutro.
 • @Husky 12:31:58
  Nas wynaradawia Ameryka i amerykanski system
  "nas'?
  A co mialam napisac "was"?
 • @Husky 14:17:20
  Od kiedy to "nas" jest w cudzym imieniu??

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej