Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

08.08.2008. - Napaść Gruzji na Osetię Płd.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji przedstawiono przez pomyłkę dwie kobiety, którym udało się uciec z piekła. Kiedy obie kobiety zaczęły dziękować rosyjskiej armii za uratowanie im życia, wywiad przerwano.

 

Wojna w Osetii Południowej:

https://www.youtube.com/watch?v=YL1Sg5j6JHs

08 sierpnia minęła dziewiąta rocznca napaści na Osetię Południową przez kaukaskiego zbója Saakaszwilego. Mimo intensywnej propagandy zachodniej nie udało się zrzucić winy na Rosję i Osetyńców, którym Saakaszwili osobiście obiecał, że wyrzuci ich z Osetii: “My was nie potrzebujemy - nam potrzebna jest wasza ziemia”.

W wielu wywiadach i przemówieniach Saakaszwili przyznaje, że nie miał wyjścia i musiał napaść na Osetię, bo czuł się zagrożony ze strony Rosji. I naturalnie zachodnie media opowiadały różne kłamstwa (fake news), a zachodni politycy nie tylko plątali się w zeznaniach, ale wręcz potwierdzali agresję Gruzji jako “zło konieczne”. W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji przedstawiono przez pomyłkę dwie kobiety, którym udało się uciec z piekła. Były to obywatelki USA, które przebywały u krewnych w Osetii w sierpniu 2008 roku. Kiedy obie kobiety zaczęły dziękować rosyjskiej armii za uratowanie im życia, wywiad przerwano.

Saakaszwili postanowił spróbować szczęścia w czasie inauguracji olimpiady w Chinach. Miał nadzieję, że Rosja zajęta olimpiadą (Miedwiediew był na wakacjach, a Putin w drodze na olimpiadę) nie będzie miała czasu zajmować się Osetią. Faktycznie, Rosja nie byla przygotowana do obrony Osetii. Jeszcze wieczorem, przed napadem na śpiących Osetyńców, Saakaszwili zapewniał, że ma względem Osetii same przyjazne zamiary. Osetyńców zdziwiło to przemówienie... ale i uspokoiło. Poszli spać z nadzieją na lepsze jutro… które nie przyszło.

Znalezione obrazy dla zapytania osetia południowa

Niemałą ciekawostką był fakt, że senator McCain, zajety wyborami w USA, w których sam kandydował na prezydenta, miał czas zajmować się Gruzją i przyjacielem Saakaszwilim, któremu osobiście sprzedawał broń. “Today, we are all Georgians” ("Dziś wszyscy jesteśmy Gruzinami") - deklarował McCain, bardziej zajęty sprzedażą broni na Kaukazie niż prezydencką elekcją w Stanach. W ramach okrążenia Rosji bazami wojskowymi wymyślili Amerykanie wojny na Kaukazie. Podstęp jednak nie udał się, bo wojnę w Czeczenii przegrali, a różowa rewolucja w Gruzji nie zdołała zdławić Abchazji i Osetii, które nie poparły rewolucji Sorosa.

Jest tak, że państwa NATO muszą się zgodzić na przyjęcie nowego członka NATO pod warunkiem, że nie jest kandydat w stanie wojny z nikim. Więc kłopot ma nie tylko Gruzja, ale i Ukraina. Dużo łatwiej było namotać w Czarnogórze. Plany USA i Izraela zepsuł szalony Saakaszwili, który wbrew zaleceniom Izraela (pisal o tym Haaretz) postanowił napaść na Osetię, bo myślał, że został dość uzbrojony przez Zachód. W Osetii zaś stacjonowały wojska ONZ, by chronić mieszkańców przed agresją Tbilisi.

Osetyńcy są pochodzenia indo-europejskiego i Gruzini uważają ich za rasę 'niższą od konia', ponieważ Osetia - zdaniem Gruzinów - to rdzenne gruzińskie terytorium. Ta plemienność gruzińska ma to od siebie, że nie uznaje plemienności innych grup zamieszkujących Kaukaz. W wywiadzie dla RT nawet była posłanka do gruzińskiego parlamentu, ostro krytykująca agresję Saakaszwilego, i broniąca Osetii, proponuje negocjować sprawę Osetii z Rosją... a nie z Osetią. Dla nawet zupełnie normalnego Gruzina nie do przyjęcia jest możliwość reprezentacji Osetii w parlamencie gruzińskim. To samo dotyczy w Abchazji.

Zachód nie wysłał - jak zwykle - swoich dziennikarzy. Nie pokazał zdjęć satelitarnych o ataku armii gruzińskiej na Osetię. Takie dowody w fałszywych oskarżeniach są niepotrzebne. Pierwszy dziennikarz brytyjski, który dotarł do Osetii pięć lat po wojnie doznał szoku po tym, co się dowiedzał na miejscu. Oto parę fragmentów przemówień:

0:19 - 1:00 min. - Cztery godziny przed atakiem na Południową Osetię przemawia prezydent Saakaszwili: “Ja bardzo lubię i mam wielki szacunek dla osetyńskiej historii i kultury. Wszyscy Osetyńcy w Gruzji są integralną częścią gruzińskiej historii od wielu wieków. Jesteśmy z was dumni i dumni z naszej wspólnoty. Siła Gruzji leży w różnorodności. Gruzja nigdy nie była i nie będzie mono-etnicznym krajem o jednej tylko etnicznej grupie - Gruzinów. Pomimo pochodzenia Gruzja należy równocześnie do nas wszystkich. Więc opiekujmy się naszym krajem wspólnie i wspólnie brońmy kraju przed przemocą. Pracujmy wspólnie nad naszą przyszłością. Zapomnijmy o przykrych wydarzeniach w przeszłości i pomyślmy o wspólnej przyszłości”. - Cztery godziny później nastąpił atak: gruzińska armia ostrzeliwała Osetię.

8 sierpnia 2008 roku to tragiczna data w globalnym kalendarzu. Otwarcie olimpiady w Pekinie zeszło na drugi plan, gdy okazało się, że setki cywilów zostało zabitych nocą z 7 na 8 sierpnia w Osetii Południowej, chronionej przez Rosję republice Gruzji. Podczas gdy wcześniej wszystkie wojny były wstrzymane w czasie igrzysk olimpijskich - teraz stało się jasne, że Nowy Porządek Świata nie ma zamiaru szanować tych błahostek podobnie jak prezydenckiej obietnicy wstrzymania ognia.

Podobny obraz

Cchinwali (stolica Osetii Płd.) po gruzińskim najeździe

3:05 min. - Mówi Aza Gasijewa, mieszkanka Cchinwali: "7 sierpnia około piątej po południu Saakaszwili miał przemówienie w telewizji, w którym powiedział Osetyńcom, że wstrzyma strzelaninę i że Osetyńcy powinni zrobić to samo. Saakaszwili wtedy zgodził się negocjować, więc w jakiś sposób przekonał ludność. Uspokojona poszłam spać.
To było około północy, kiedy zaczęła się strzelanina i to było straszne". 

3:38 min. - WAR 08.08.08 (wojna)
Mamy zamiar udowodnić, że to, co stało się 8 sierpnia w Poludniowej Osetii, bylo zbrodnią wojenną. W cywilizowanym świecie jest zasada, że rządy i rządzący, którzy są odpowiedzialni za masakrę ludności, muszą być osadzeni i ukarani przez sąd wojskowy.

Armia gruzińska dostała rozkaz zaatakowania śpiących mieszkańców Cchinwali (3:55).
Rozkaz wydał prezydent Saakaszwili (3:59).
Ale kto wydał rozkaz prezydentowi Saakaszwili?
Kto finansowal gruzińską armie? (4:06)?
Kto zaopatrzył Gruzję w nowoczesną broń i sprzęt militarny?
Dlaczego afro-amerykańscy najemnicy w mundurach NATO (4:13) byli wśród zabitych agresorów?
Kto robil za piątą kolumnę w Osetii? Zdrajcy, którzy otworzyli bramę wrogowi?
I dlaczego wojna w Osetii tak dramatycznie zmieniła kurs w kampanii wyborczej w USA i sprawiła, że skrajny rusofob McCain, pozostający w tyle za Obamą przed wojną, nagle zaczął prowadzić?

4:41 min. - John McCain: "Rosja używa siły przeciwko Gruzji”. Atak na Osetię Południową zatytułowano: 'Czystka'.

Irina Gagłojewa (4:50) - “To z całą pewnością było najlepsze wyjście dla Gruzji. Oni chcieli ziemię bez nas. Po prostu chcieli całe terytorium dla siebie”.
Swietłana Khugajewa - mieszkanka żydowskiej dzielnicy w Cchinwali (4:58) - "On nas wszystkich chciał zabić. Powiedział przecież, że nie chce tu żadnych ludzi, tylko samą ziemię. On chciał tę ziemię dla Gruzinów i żeby Gruzini na niej żyli, a nas chciał w niej pochować". Patrząc wstecz, ten napad wygląda na próbę przejęcia siłą kontroli nad Południową Osetią przez Gruzinów.

Głos głównego urzędnika prokuratury Osetii Płd. (5:25 - 5:42): “Oni planowali blitzkrieg: planowali jednodniową wojnę - przejść przez Tunel Roki i postawić świat przed faktem dokonanym. Gdy nie ma ludzi, nie ma problemu. Jesli nie ma ludności w Południowej Osetii, nikt nie będzie przeszkadzał planom przejęcia żyznej ziemi".

Emilia Kabarajewa, mieszkanka żydowskiej dzielnicy w Cchinwali (5:42): "Rozwalili drzwi do piwnicy i powiedzieli: 'Osetyńcy wychodzić! Wychodzić! Rosjanie wam nie pomogą'. Niemniej jedna, ta mała zwycięska wojna coś nie wyszła. To było już wieczorem 8 sierpnia, kiedy armia rosyjska wkroczyła do Południowej Osetii przez Tunel Roki i 10 sierpnia zmusiła gruzińską armię do wycofania się do Gori. I właśnie wtedy (6:07) świat zauważył to wydarzenie na Kaukazie.

6:13 min. _ George Bush, prezydent USA w CNN: "Stany Zjednoczone popierają demokratycznie wybrany rząd Gruzji".

6:17 min. - John McCain, kandydat na prezydenta USA: “Trzeba koniecznie wytłumaczyć rosyjskiej armii, żeby wycofała się z Gruzji. Dziś wszyscy jesteśmy Gruzinami” [brawa].

6:25 min. - Condoleezza Rice, sekretarz stanu USA: “Teraz koncentrujemy się przede wszystkim na tym, by wycofać rosyjskie wojsko z Gruzji".

6:36 min. - Jednak dla opinii światowej była to rosyjska interwencja w konflikt między Gruzją a Osetią Południową, a nie ludobójstwo na Osetyńcach i wymordowanie żołnierzy ONZ (niebieskie berety, wśród których byli Rosjanie). I ta opinia publiczna potępiła Rosję za akt nie do naprawienia. A ofiarami gruzińskiej agresji byli głównie cywile, rolnicy, których jedyną bronią były łopaty i grabie.

Podobny obraz

6:54 min. - Ludmiła Khetagurgowa, mieszkanka wioski Khetagurkowo:
“Wybiegłam i zobaczyłam starszego czlowieka, mial 94 lata, zastrzelono go z bliska, co on zawinił?"

Przestępstwa popełniali przeważnie nocą i eliminowali wszystkich świadków (7:03). I tym razem nie było wyjątku. A jednak żołnierze gruzińscy byli tak bardzo dumni ze swojej misji polowania na ludzi, że skrupulatnie nagrywali atak na spokojne miasto i mordowanie cywilnych mieszkańców, że robili zdjęcia z własnych telefonów komórkowych. Dlatego jesteśmy teraz w posiadaniu wystarczających dowodów, że wojsko gruzińskie dokonało zbrodni wojennej na bezbronnych Osetyńcach..

7:37 min. - Jurij Betejew, mieszkaniec Cchinwali: “To wideo pokazuje, jak zbliżają się do środka. Można zobaczyć strzelaninę na oślep. Proszę zauważyć, że tam jest samochód VAZ2107, w tym miejscu, i on kieruje trzy razy granaty z moździerza prosto w samochód. Zauważcie, że auto zaczyna płonąć. Siedziała w aucie 3-osobowa rodzina. Widać smugę, utworzoną przez wystrzelenie granatu z moździerza".

To w tym samochodzie (8:14) rodzina Dżusojewów próbowała uciec z okupowanego przez wroga miasta. Kobiecie udało się uciec z płonącego samochodu i widziała, jak gruzińscy żołnierze spalili jej męża Maira i ich dwoje dzieci: 14-letnią córkę Dinę i 15-letniego syna Aslambeka.

8:25 min. - Dziadek tych dzieci - Zaur Dżusojew nie widzi teraz sensu zycia. Mówi Zaur Dzussojew: "Moje wszystkie dzieci były piękne i ja byłem tak dumny ze swojej rodziny. One były takie piękne, młode i zdolne. 8 sierpnia, kiedy strzelanina się trochę uspokoiła, syn powiedział: 'Tato, spróbuję prześlizgnąć się i dostać do Północnego Kaukazu'. Wsadził rodzinę do auta, ale zanim zdążył wyjechać z miasta, nagle pojawił się czołg i podjechał prosto w jego stronę".

Strzelali na oślep z bliska i zabili wszystkich. Spalili wszystko. To zbrodnia - samochód osobowy nie jest pojazdem wojskowym (9:13). Osetyńcy - starsi, dzieci - wszyscy ginęli. Gruzini strzelali z czołgów, z gradów - wielostrzałowych moździerzy. Niektóre wioski osetyńskie, graniczące z Gruzją, są wioskami, zamieszkałymi przez Gruzinów. W czasie pokoju te dwa narody żyły razem na tej samej ziemi w bardzo dobrych sąsiedzkich stosunkach. Ale zauważono nagłe zniknięcie gruzińskich kobiet i dzieci kilka dni przed atakiem.

9:57 min. - Irina Gaglojewa z Państwowego Instytutu Komunikacji i Informacji Osetii Południowej: "Gruzini zaczęli wywozić kobiety i dzieci z pobliskich wiosek już 5 sierpnia. Prawie sto autobusów przejechało przez przejścia graniczne. To znaczyło, że to nie był zwykly wyjazd, ale całkowita ewakuacja ludności. Powtarzam: strona gruzińska ewakuowała swoje kobiety i dzieci 3 dni przed rozpoczęciem wojny. Natomiast rolę mężczyzn opiszemy później.

To znaczy, że Gruzja już wcześniej przygotowywała się do ataku na Osetię i nawet zadbała o bezpieczeństwo swoich obywateli. Natomiast cywilną ludność osetyńską miał spotkać zupełnie inny los. Cztery godziny przed atakiem prezydent Saakaszwili zupełnie ich zaskoczył opowiadaniem, jak bardzo lubi naród osetyński i zapewniał, że nie ma zamiaru rozpętać wojny. Ci, którzy uwierzyli Saakaszwilemu - przypłacili życiem".

10:59 min. - Aza Bestajewa: dyrektorka szkoły nr 5 w Cchinwali: "A to są nasi nauczyciele, bardzo szanowani obywatele, zasłużeni nauczyciele, sami zasłużeni nauczyciele. To pani Karauli, Gruzinka. Była wspaniałą kobietą. Dla nas nieważne jest jej pochodzenie, my jesteśmy wieloetniczni. My wszystkich szanujemy. Kochamy i Rosjan, i Gruzinów. A to pani Citawajewa, Ormianka. Ona była moją wspaniałą nauczycielką".

11:26 min. - CNN: Czołgi, strzelanina, naloty - to wszystko straszne. To jest okropne, nawet jeśli jesteś prezydentem, otoczonym przez tuzin tajniaków i ochroniarzy. W czasie interview po ataku na Cchinwali Micheil Saakaszwili wpadł w panikę na dźwięk lecącego samolotu. Podobno się wystraszyl, że go zamordują. Dlatego w wielkiej panice szukał schronienia na oczach dziennikarzy (11:50). Przerażony, schował się za ochroniarzy w kamizelkach. Tak się zachował, bo w ataku lotniczym byle kawałek, odłamek, może cię rozerwać na kawałki (12:18), jednak to był fałszywy alarm. Nikt nie leciał, by zabić Saakaszwilego.

I ciągle 8 sierpnia - armia gruzińska przybyla do Cchinwali mordować mieszkańców. Osetyńcy przyłączyli się do milicji, żeby bronić miasta. Niestety, ani kobiety osetyńskie, młode i stare, ani osetyńskie dzieci nie miały ochroniarzy (12:44). Setki z nich zostały zabite w ich własnych domach i na ulicy, nawet zastrzelone z bliska lub spalone przez gruzińskich agresorów (12.50). Ludzie, którzy mieszkali w domach bez piwnic musieli uciekać do sasiadów, wielu utknęło w piwnicach na całe dni: na zmianę siedzieli i stali.

13:13 min. - Aza Gasijewa, mieszkanka Cchinwali: “Tu było prawie sto osób!. Wszyscy stali. Nie mogliśmy się ruszyć, było niemożliwe oddychać, to było okropne”.

Zabicie Nugzara Kozajewa i Atsamaza Gaglojewa to nie była operacja wojskowa. To był akt sadyzmu i bestialstwa (13:32), powodowane szaleństwem, poczuciem bezkarności i żądzą krwi.
Atsamaz i Nugzar wyjechali z wioski do Cchinwali ratować swoją siostrę.

13:48 min. - Anna Kozayewa, matka zabitego Nugzara: "Powiedział, że będzie bezpieczniej tutaj na wiosce, potem o trzeciej po południu Gruzini zajęli i wioskę. Było ich pełno. Strzelali, wpadli niemal do każdego domu, otoczyli wszystkie domy i strzelali we wszystkie domy”.

W Cchinwali siostra Inga nie mogła wyjść z piwnicy, gdzie ukrywała się razem z innymi Osetyńcami, więc nie mogła spotkać się z bratem z powodu nieustannej strzelaniny, co uratowało jej życie (14:22). W drodze powrotnej Nugzar i Atsamaz zostali zatrzymani przez żołnierzy gruzińskich i zostali brutalnie zamordowani.

14:34 min. - Inga Gaglojewa, siostra zamordowanego: "To było bestialskie morderstwo. Jego ręka i całe ramię były połamane. Widziałam to na własne oczy: było złamanie na prawej nodze, okropne rany na stopach i straszliwe rany na całym ciele. Były także otwarte rany na brzuchu od zasztyletowania. Połamana szczęka... Nigdy nigdzie nie czytałam o takich bestialskich morderstwach, w żadnej z książek, i nigdy nic takiego nie widziałam na filmach” (15:00).

15:17 min. - Brytyjski minister ds zagranicznych David Miliband domaga się od Rosji dowodów gruzińskiej agresji: “Sytuacja jest bardzo poważna nie tylko dla Gruzji, ale i dla reputacji Rosjan na całym świecie”. A my mamy nadzieję, że Mr. Miliband obejrzy ten film, który zawiera dokładnie sfilmowane dowody zbrodni wojennej, dokonanej przez reżim Szakaszwilego.

Anniversary of Russia - Georgian war: Honouring the victims of McCain, Saakashvili provocation (Rocznica wojny gruzińskiej; prowokacje McCaina i Saakaszwilego),  http://www.fort-russ.com/2017/08/anniversary-of-russia-georgian-war.html

Przetłumaczyła: Tiamat

* * * * * * *

Najazd Gruzji na Osetię Płd. 08.08.08. był już przedstawiony rok temu na moich blogach. Polecam (ZB), link:  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/08/08-08-2008-najazd-gruzji-na-osetie-poludniowa/

KOMENTARZE

 • Jak to z tą Gruzją było
  Jak się było stało to co się stało 8.08.08 to Żirinowskii z parlamentarnej trybuny wrzeszczał że źle się stało że Rosja nie weszła do Tbilisi.Że rosyjskie wojsko powinno wejść,złapać Saakaszwilego,przywieść do Rostowa nad Donem i sądzić za zbrodnie wojenne.(rostów jest siedzibą trybunału wojskowego) .
  Dlatego uważam że dla pełniejszego zrozumienia "gruzińskiego problemu" konieczne jest bodaj najkrótsze wprowadzenie w historię tego regionu.
  Gruzja (obok Armenii) jest jednym z najstarszych chrześcijańskich państw na ziemi.
  Tkwiła tak sobie na końcu świata ale wraz ze wzrostem geopolitycznej aktywności Imperium Osmańskiego i Królestwa Perskiego coraz bardziej traciła na znaczeniu,rozlatywała się na dziesiątki mini-państewek pozostających to w perskiej to tureckiej orbicie,aż w końcu praktycznie przestała istnieć.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Kartli-Kakheti
  Wówczas król Herakliusz II https://pl.wikipedia.org/wiki/Herakliusz_II zwrócił się do Imperium Rosyjskiego o protektorat w efekcie czego podpisano Georgiewski Traktat https://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_Georgievsk
  W tak zwanym międzyczasie w skutek kolejnej sąsiedzkiej aktywności wobec bezbronnych Gruzinów miasto Tbilisi przestało istnieć https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Krtsanisi
  Ale stopniowo Imperium Rosyjskie wyparło z regionu tak Turków jak i Persów i tym sposobem zaistniała Gruzja taka jaką znamy.
  Osetyńcy są ludem perskiej proweniencji co nie znaczy że są tam od niedawna.Są tam równie dawno jak Gruzini.
  Gruzini nie lubią Osetynów.Nie lubią ich tak bardzo że skoro tylko słabnie centrum władzy Gruzini natychmiast rzucają się na Osetynów i mordują ich bezlitośnie.
  Tak było w latach 1918-1920 https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_gruzi%C5%84sko-osetyjska_1918-1920
  tak było na początku 90-tych https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_osetyjsko-inguska
  no i w 2008r

  PS
  wspomniane przemówienie Żirinowskiego (włączyć polskie napisy)
  https://www.youtube.com/watch?v=tExwJhkxo8E
 • Dokąd zmierzamy?
  Ta wojna nie była dziełem przypadku. Co będzie dalej? Przypomnę fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO]. I wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

  Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują. Zostanie wówczas użyty "wielki miecz" - broń jądrowa. To będzie wzajemna rzeź (Objawienie 6:4). Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10).
 • Autor
  Jakim rodzajem zbrodniczego bydlęcia trzeba być, żeby szczuć na ten umęczony Naród Osetii przez postawienie jedynki pod notką?

  Pozdrawiam
  PS
  A jakim trzeba być, żeby pić gruzińskie wino lub mieć konto w amerykańskim banku?
 • Oto pokaz słynnej amerykańskiej wolności słowa
  czyli wywiad z 12-letnią "gruzińską dziewczynką"
  Skandal przebiegał następująco:13 sierpnia 2008 r telewizja Fox News
  zaprosiła do studia 12-letnią Amande Kokoevą i jej ciocię.W tamte wojenne dni dziewczynka jak raz przebywała na wakacjach w Cchinwali gdzie przyszło jej przeżyć to co przeżyła.
  Kiedy zaczęła opowiadać o wiadomych wydarzeniach a ciotka potwierdziła ,dziennikarz Fax News przerwał wywiad.Że niby "na reklamę"
  http://www.digitaljournal.com/article/258648
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8C%D1%8E_%D0%90%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8B_%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B9
  https://www.youtube.com/watch?v=q1LrRS-IKBo
  https://www.youtube.com/watch?v=oV_UWA7iYy8
 • @roux 20:56:51
  No nie bądźmy obłudni. Świętej pamięci Lech Kaczyński i jego poplecznicy wspierali Gruzje i Saakaszwilego w tej wojnie. Zgodnie z życzeniem żydowskiego establishmentu USA.

  Gdyby dziś żydzi amerykańscy poprosili Kaczyńskiego o wsparcie sprawy Gruzji to jutro Macierewicz wysłał by tam gwardie narodową.

  Natomiast Ciemnogród uwierzyłby, że działania rządu maja zabezpieczyć bezpieczeństwo energetyczne kraju.

  Przypominam sprawę gazociągu NABUKO. Z Polski via Ukraina do Turcji.

  Tylko Turcja nie ma gazu. Dziś sami oczekują na uruchomienie gazociągu sundstrim z rosyjskim gazem. Gaz miał być kradziony po destabilizacji Osetii, Czeczeni, Dagestanu z nad Morza Kaspijskiego, poprzez Gruzję. W dalszej przyszłości z Afganistanu, który ma największe złoża gazu ziemnego na świecie.

  Obecnie z Dagestanu przez Czeczenię biegną główne rurociągi z gazem z Kaspijskim i ropa do Noworosyjska nad Morzem Czarnym. To rejon o strategicznym znaczeniu dla Rosji. Podkręcając ten konflikt można tylko wywołać wojnę z Rosją, zapewne o to chodziło różnym matołom reprezentującym polski rząd.

  +5
 • @ikulalibal 18:03:29
  "... przemówienie Żirinowskiego (włączyć polskie napisy)":
  https://www.youtube.com/watch?v=tExwJhkxo8E

  --- Wysłuchałem (z polskimi napisami). Tak mi się zdaje, że to Pan jest tłumaczem przemówienia Żirynowskiego.
  No tak, Czytelnik wie teraz więcej o problemach tamtego regionu :)
 • @Ewiak Ryszard 20:21:56
  "Ta wojna nie była dziełem przypadku. Co będzie dalej?" -

  --- Tak, to tragiczne wydarzenie tej samej serii kolejnych prowokacji USA. Co będzie dalej? - Zapowiada się na wieloletnie mocowanie, przy czym trzeba brać pod uwagę wielką wojnę z użyciem broni jądrowej.
 • @roux 20:56:51
  "... postawienie jedynki pod notką?" -

  --- Nie zwracam na to uwagi. Ten system gwiazdek już dawno przestał pełnić swą pozytywną funkcję.
  Najbliższa notka (za 3 - 4 dni) będzie o religii, wierze i Kościele. To chyba zainteresuje Pana.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 22:57:10
  "Oto pokaz słynnej amerykańskiej wolności słowa":
  https://www.youtube.com/watch?v=q1LrRS-IKBo

  --- Bardzo wybiórcza jest ta amerykańska wolność słowa.
 • @Fischer 23:23:53
  "Świętej pamięci Lech Kaczyński i jego poplecznicy wspierali Gruzje i Saakaszwilego w tej wojnie. Zgodnie z życzeniem żydowskiego establishmentu USA". -

  --- Tak, wzmiankował już o tym w sierpniu 2008 roku Leszek Miller:
  "Miedwiediew i Sarkozy uzgodnili w Moskwie sześciopunktowy plan uregulowania konfliktu, nie pytając o nic pasażerów polskiego tupolewa. W tej sytuacji podróż do Tbilisi pozostała już tylko zwykłą wycieczką i manifestacją rusofobii. W trakcie kuriozalnego przemówienia Kaczyński ostatecznie potwierdził swoją nieodpowiedzialność, tworząc obraz, w którym Sarkozy przynosi pokój, a on walkę”.

  Ale wiedza Polaków o zbrodniczym najeździe Saakaszwilego na Osetię Płd., jak również niesławnej roli Lecha Kaczyńskiego w tym konflikcie, jest ciągle niewielka.
 • @zygmuntbialas 01:52:49
  Przedstawiony w notce link do filmu-wideo ma to ograniczenie, iż trzeba się zalogować na YouTubie. Film ten jest dostępny na blog.pl, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/08/14/08-08-2008-napasc-gruzji-na-osetie-pld/
 • @All
  "IPN wskazał 943 ulice w całym kraju, które podlegają tzw. ustawie dekomunizacyjnej. Do 2 września muszą mieć zmienione nazwy. (...) Zmiany nazw muszą nastąpić na mocy ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej".
  Więcej, linki:

  https://www.salon24.pl/newsroom/801576,dekomunizacja-prawie-tysiac-nazw-ulic-do-zmiany

  http://www.ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/polityka/zmiany-nazw-ulic/nazwy-ulic/nazwy-do-zmiany

  Ciekawe, kiedy przyjdzie czas na dekomunizację blogerów, którzy wspominają choćby o ciągłości historycznej państwa polskiego?!
 • @zygmuntbialas 02:16:55
  Polska nigdy nie byla uznana przez NIKOGO jako panstwo komunistyczne!! Nalezelismy do krajow demokracji ludowej.
  NIGDY, zaden trybunal, zadna Rada Bezpieczenstwa, zaden raport narodow nie uznal Polske jako panstwo totalitarne!. Nigdy zadne panstwa ani media zachodnie nie nazwaly Polski panswem totalitarnym!
  Komus sie znowu mapa pomylila!

  Widac psychiatrzy tez wyemigrowali z Polski.
  Nie ma kto leczyc znarkotyzowanych psychopatow, talibow ideologicznych. swoisty KKK.
  Opowiadaja bzdury o Polsce i Polakach z PRL!!!

  A Piskorski dalej siedzi?

  Zmiana nazwy jednej tylko ulicy kosztuje bardzo duzo pieniedzy! Trzeba pozmieniac dane w dosc znacznej ilosci bazy danych. Powiadomic placowki dyplomatyczne, zmienic programy poczty, ksiazki telefoniczne, adresowe, w internecie i dokumentach panstwowych.
  Podwojna zabawa jesli na jakiejs ulicy znajduja sie wazne adresy: szpitale, szkoly, rady narodowe, policja, biznesy ... itp.

  Tysiac ulic - to armia urzedasow do kompletnie bezuzytecznej roboty.
  Za te pieniadze moznaby nakarmic tysiace polskich glodnych dzieci.

  Kiedys bardzo zdolny, mlody czlowiek dal sie zbalamucic 'nowym trendom" i w "nowej" Polsce chcial zrobic kariere - jak ogromna ilosc Polakow dal sie wciagnac w kolejny antypolski spisek dziejowy.
  I kiedy sie ocknal i zorientowal, ze zostal wciagniety do antypolskiej gry -wypowiedzial bardzo historyczne slowa:
  "Demontaz Polski zostal zakonczony. Teraz beda zabijac".

  W pare dni potem zginal w katastrofie samolotowej pod Smolenskiem.
  Bardzo dobrze znalam mlodego Janusza Kurtyke.
 • @ikulalibal 18:03:29
  Zyrynowski na ogol mowi to, czego Putinowi nie wypada powiedziec.

  Ale i prawda jest, ze Rosja dala sie zaskoczyc, czyli nie byla przygotowana do interwencji. I stad wyniklo to dwudniowe opoznienie.
  Sakaaszwli to 'waryjot' ale ktoby przypuszczal, ze rzuci sie na wojska ONZ?.

  Zdumiewajaca tez byla reakcja w Polsce.
  Przeciez, badzmy szczerzy: przecietny Polak wie o Gruzji tyle, ze "wino i Stalin". Akurat Stalin byl z pochodzenia Osetyncem; a Osetia kiedys nalezala do Gruzji.
  Tymczasem, Polacy na fali wielkiej nienawisci do Rosji przywitali Lecha Kaczynskiego - bohatera z krzakow w Gruzji gdzie "podgladal rosyjska
  armie i w ogole sie nie bal, choc slyszal strzaly" - z wielka pompa i uwielbieniem dla wodza - patrioty!.

  Ja zawsze bardzo chetnie pamietam takie sceny, za ktore wladze i paru cywilow powinno sie wstydzic.

  My jakos tak czesto nie po na tej stronie kart historii co przyzwoitosc wymaga; przypomina sie Samosierra, Haiti i kampania napoleonska oraz wyprawy wojenne Pilsudskiego. No, jeszcze Zaolzie, a teraz Irak, Libia, Afganistan i Syria.

  Jakos zbyt chyba czesto pomagamy mordowac tych, ktorzy bronia swojej ojczyzny. Jak np. w Hiszpanii, Jugoslawii czy Syrii.
 • @Tiamat 06:50:39
  //Przeciez, badzmy szczerzy: przecietny Polak wie o Gruzji tyle, ze "wino i Stalin". (..)
  Tymczasem, Polacy na fali wielkiej nienawisci do Rosji przywitali Lecha Kaczynskiego //

  Akurat Polacy mają specjalne powody aby sprawy kaukaskie skrzętnie studiować.Dla własnego dobra.
  W 2009 r rosyjska TV pokazała wyśmienity dokument "Prometeusz-Śmiertelne Starcie" .Cały o polskiej polityce.
  Pokazali Kaczyńskiego w Gruzji i ścisłe polityczne konotacje z polityką prometejską.
  W wiki pisze że to ruch skierowany przeciw ZSRR ale to nieprawda.Ideologiem ruchu był lord Palmerson w połowie XIX w https://pl.wikipedia.org/wiki/Henry_Temple a II RP w latach 20 -tych XX w tylko realizowała pomysły anglosasa.
  Mówiąc w największym skrócie,prometeizm polegał na osaczaniu Rosji poprzez radykalnie nastawione mniejszości narodowe zamieszkujące peryferie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Prometeizm_(polityka)
  W praktyce przekładało się to na tworzenie pod polską kuratelą rozbudowanych siatek agentów i dywersantów na terytorium :Kaukazu,Ukrainy,Litwy,Białorusi itd.
  Z czasem wywiad III Rzeszy przejął większość prometeiskich aktywistów np kaukaskich i ukraińskich a co za tym idzie siatki w terenie.
  Według niemieckich danych (szczęśliwie przejętych przez ruski wywiad) w przypadku wojny z ZSRR , III Rzesza mogła liczyć na 800.000 niewidzialną armię dywersantów działających na Krymie,Kaukazie,południu Ukrainy.Stalin doprawdy nie był furiatem lubiącym sobie ot-tak od czasu do czasu przesiedlać narody.To była konieczność jeśli na poważnie zamierzał wygrać wojnę.
  Tak więc bez żadnej przesady i uogólnień można powiedzieć że Polska (II RP) jest winna powstania konieczności wysiedlenia części narodów Kaukazu bo to polski wywiad stworzył siatki dywersantów.
  Nieomal wszystkie te nacjonalistyczne struktury (ukraińskie,litewskie,białoruskie,estońskie,łotewskie) tak boleśnie dające się we znaki Polakom w czasie II WŚ, wywodziły się z terenowych ruchów prometejskich.
  "Prometeusz -Śmiertelne Starcie"
  https://www.youtube.com/watch?v=9v2wgw50Eg4
 • @Tiamat 05:55:56
  "A Piskorski dalej siedzi?" -

  Siedzi, link:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201708106052663-Afera-Mateusza-Piskorskiego-Areszt-bez-konca-Jaroslaw-Augustyniak/

  --- Siedzi w pełni demokratycznej III RP.
 • @Tiamat 06:50:39
  "... takie sceny, za ktore wladze i paru cywilow powinno sie wstydzic". -

  --- Wcześniej czy później będzie to nie tylko uczciwie przedstawione, ale i zasięg informacji będzie rozległy. I lepiej wcześniej niż później.
 • @ikulalibal 11:29:53
  "... tworzenie pod polską kuratelą rozbudowanych siatek agentów i dywersantów na terytorium: Kaukazu,Ukrainy,Litwy,Białorusi itd." -

  --- Interesujące sprawy. Szkoda, że Polacy tak niewiele o tym wiedzą.
 • @ikulalibal 11:29:53
  Zbliza sie 1-wrzesnia i juz pan Waszczykowski przygotowuje nas duchowo do obchodow rocznicy wybuchu IIWS. Mysli, ze oprocz Polakow nikt go wiecej nie slyszy.

  Obraz przyczyn II-ej wojny swiatwej maluje nam pan minister dosc jednoznacznie:

  Pan Waszczykowski opowiedzial jak to Rosjanie odpowiadaja za rozpoczecie II wojny swiatowej:
  .. “Bo nie mozna zaczynac historii stosunkow polsko-rosyjsko-sowieckich od zakonczenia wojny a raczej od rozpoczecia II-ej wojny swiatowej..
  Zwiazek Sowiecki i Niemcy wspolnie tak samo odpowiadaja za rozpoczecie II ej wojny swiatowej.
  W programie rosyjskiej TV zaproszono polskiego publicyste pana Zygmunta zieciolowskiego i paru znanych Rosjan plus jeden pan z Ukrainy.

  Pan Zygmunt Dzieciolowski sie zgadza i twierdzi, ze Waszczykowski ma absolutna racje i podaje prawde historyczna o wojnie i jak ta wojna sie zaczela.
  "1-go wrzesnia na nas napadli Niemcy i my sie bronilismy, oczywiscie u Niemcow byly rozne pretensje; my mielismy rozne plany zeby budowac obrone, ale co sie stalo 17-go wrzesnia: o drugiej w nocy Min Zwiazku radzieckiego zaprosili polskiego posla Grzybowskiego, zeby mu wyjasnic, ze sowieckie wojska przejda granice i panstwo polskie przestaje istniec.
  Posel Powiedzial, ze moze przekazac te informacje Warszawie ale odmowil przyjecia noty dyplomatycznej.
  Nalezy rozumiec , co sie stalo: wojska sowieckie zajely
  200 tys. km kwadratowych polskiego terytorium. Na tym terytorium mieszkalo 13 milionow polskich obywateli. To byli obywatele roznej narodowosci: zydzi, , Bialorusini, Ukraincy, Polacy - to byli obywatele panstwa polskiego.
  Potem zaczely sie masowe represje. Trudno teraz dochodzic dokladnych liczb ale historycy oceniaja, ze z tej ludnosci zamieszkalej na polskim terytorium od 150 tys do poltora miliona obywateli bylo represjonowanych a potem ich wyslan na polnoc (pan Zymunt mowi w jezyku rosyjskim po polsku )
  (Czyta z kartki w notesiku)
  Ta pokojowa operacja armii sowieckiej , w ktorej bralo udzial 4 tys. czolgow, - to wojenna operacja , 1800 samolotow i 9 formacji wojskowych; to bylo setki tysiecy polskich jencow wojennych. Mozecie mi powiedzic, co to bylo?"

  Dziennikarz:
  Zygmunt :
  - Nie masz zapisane co sie stalo 20 wrzesnia 1938 roku? nie masz zapisane w tym notesiku?
  Zyg.
  - No to bylo porozumienie w Monachium…

  Rosjanie:
  -Niewygodnie teraz przypominac, ze w Monachium polska zgodzila sie podzielic Czechoslowacje…

  Konstantin Sjomin: (autor programu Agitprop)
  - Czy po napadzie Niemcow na Polske, Polacy sie bronili, czy zostawili Polske Niemcom?

  wrzaski:
  - przeciez nie bylo panstwa polskiego; rzad uciekl

  Zuganow: (Komunistyczna partia)
  - To cyniczne stwierdzenie publicznej osoby: 600 tysiecy naszych zolnierzy poleglo w obronie Polski. Jestem zdumiony, ze taka osoba publiczna ma pretensje do kraju, ktory poswiecil 20 milionow swoich obywateli w walce z faszyzmem...."

  Nauralnie, ze rozpetana dyskusja poruszyla rozne aspekty II wojny swiatowej; i te znane i nieznane; i te o ktorych sie mowi i ktore pomija milczeniem.
  Jak w kalejdoskopie przesuwaly sie coraz to inne obrazy znanych i mniej znanych zdarzen.
  Rosjanie w pewnym momencie przypomnieli proces norymberski, ktory oskarzyl Niemcow i faszyzm niemiecki o wywolanie II-ej wojny swiatowej.
  (Rosjan nikt nie oskarzal ani w Norymberdze ani potem)
  Bylo i aliantach i Chamberlanie
  No i oczywiscie przypomniano w jaki to okrutny sposob wysiedlano Niemcow z Prus i Ziem Odzyskanych…
  Do tego doszli Ukraincy ze swoimi pretensjami…do Polakow tez..
  Jedni dyskutanci namawiali do braterstwa i wzajemnego zrozumienia historii, inni probowali wytlumaczyc polskie zachowania wobec Rosjan, inni przypominali, ze w momencie wybuchu II-ej wojny swiatowej w gabinetach polskich przedstawicieli wladz wisialy portrety Hitlera.
  I ze Rosja ostrzegala przed Niemcami itd. itp.
  Kazdy dyskutant malowal swoj obraz drugiej wojny swiatowej:

  Polska obwinila ZSRR o rozpoczecie II-ej wojny swiatowej
  Польша обвинила СССР в развязывании Второй Мировой Войны. Обсуждение - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=G-YusrMTwgo

  Cala ta dyskusja wprawila mnie w filozoficzny nastroj.
  Przypomnial mi sie bardzo piekny opis dziejow malowany pedzlem artystow a wyspiewany przez Bulata Okudzawe: pt. Malarze

  Malarze, , zanurzajcie swoje pedzle w zgielku moskiewskich ulic i rysujcie sumiennie i z miloscia ...dzieje ludzkiego przeznaczenia i badzcie sedziami zdarzen, naszych upadkow i tego co nam sie w zyciu udalo:

  I takie piekne zakonczenie:
  Wy rysujcie, wy rysujcie nasze losy, nasza jesien, nasze zimy i wiosny
  To nie wazne, ze my nie stad, ze my tu obcy..
  Wy rysujcie
  A potem, to co niezrozumiale w tych obrazach - to ja objasnie.


  Булат Окуджава — Живописцы — слушать бесплатно, текст песни — MOSKVA.FM

  http://moskva.fm/music/булат-окуджава/живописцы

  Rosyjski tekst zalaczony ponizej wideo.- ja sie nie nadaje do tlumaczenia poezji:
 • @Tiamat 16:52:46
  Link sie nie wyswietla.

  Podaje nowy link i tekst
  Булат Окуджава - Живописцы - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=kfgC5X8PKtw

  Живописцы

  Живописцы, окуните ваши кисти
  в суету дворов арбатских и в зарю,
  чтобы были ваши кисти, словно листья,
  словно листья, словно листья к ноябрю.

  Окуните ваши кисти в голубое,
  по традиции забытой городской,
  нарисуйте и прилежно и с любовью,
  как с любовью мы проходим по Тверской.

  Мостовая пусть качнется, как очнется!
  Пусть начнется, что еще не началось.
  Вы рисуйте, вы рисуйте, вам зачтется...
  Что гадать нам: удалось -- не удалось?

  Вы, как судьи, нарисуйте наши судьбы,
  нашу осень, нашу зиму и весну...
  Ничего, что мы чужие. Вы рисуйте!
  Я потом, что непонятно, объясню.
 • @Tiamat 16:52:46
  "W programie rosyjskiej TV zaproszono polskiego publicyste pana Zygmunta Dzieciolowskiego". -
  --- Był Korejba, jest Dzięciołowski. Rosjasnie też prowadzą swoją politykę, adekwatną do polskiej, choć nie tak durną.

  "... z tej ludnosci zamieszkalej na polskim terytorium od 150 tys do poltora miliona obywateli bylo represjonowanych a potem ich wyslano na polnoc...". -
  --- Rozumiem, że część została zamordowana. Jaka to część w stosunku do zamordowanych pod hitlerowską okupacją? - 1/20? 1/30?
  A wyzwolenie Polski to się nie liczy? - Przecież w Europie 7/8 frontu antyhitlerowskiego to był front wschodni.
  Przykro...
 • @zygmuntbialas 17:23:54
  Rozne programy rosyjskie zapraszaja roznych ludzi. Ja podaje tylko te z Polakami. Ale ten 60 minutes program zaprasza i Niemcow i Ukraincow i Amerykanow, Turkow itp.. Bardzo ciekawy program ogladalam z szefem Inguszetii
  Ale pamietam, ze 60 minutes zapraszal tez Piskorskiego, razem z Korejba.
  Sa programy Solowiewa, bardzo ciekawe. Sa to na ogol dyskusje na temat aktualnych wydarzen. Bywaja stali bywalcy z Ukrainy ale bywaja tez dysydenci. Czesto wystepuje Zyrynowski z roznymi swoimi wrogami (jak Prohorov)
  Ogladalam jak Zyrynowski sie klocil z rabinem Salomonem Salomonowiczem i jakas zydowka , ze to zydzi przygotowali rewolucje; ladna awantura byla z Alla Pugaczowa: Zyrynowski krzyczal: "Wy prostytutki nawet za Jelcyna bylo wam dobrze bo wy bedziecie i przed Stalinem wystepowac i przed byle kim"

  Żyrinowski na żywo w TV opieprza Żydów za wywołanie rewolucji bolszewickiej i za ludobójstwo Rosjan - YouTube

  Salomon Ginberg
  https://www.youtube.com/watch?v=aDsonXiKhh4
 • @Tiamat 19:51:03
  "... 60 minutes zapraszal tez Piskorskiego, razem z Korejba. Sa programy Solowiewa, bardzo ciekawe". -

  --- Tak. Ja wyciągnąłem wnioski z dwóch programów, w których Polacy wyrażają określone opinie, często nietrafne.
 • Z portalu pl.sputniknews.com/:
  „Prawo i Sprawiedliwość straciło wszelki umiar w swoim opętańczym dążeniu do zemsty za krzywdy, których nie doznało. Fakt, iż akurat ta formacja postanowiła zerwać umowę, którą prawie 30 lat temu przywódcy PZPR zawarli z prawdziwą opozycją, to klasyczne urzeczywistnienie przysłowia o żabie, która podstawia nogę do kucia.

  — Podejmujemy kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe — ogłosił Minister Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, tym samym podniosłym tonem, którym zapowiadał prezentację pękających parówek jako dowód na zbrodnię Putina”. Całość:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201612194455439-General-i-karly/
 • Z e-maila Tiamat:
  Przesluchalam dzis rosyjski program "60 minutes”. Najwazniejsze informacje - dosc istotne moim zdaniem, to:

  Jeszcze do niedawna wiadomo bylo, ze Korea Ponocna nie zagraza USA bo do tych 10 glowic brakuje im srodkow przenoszenia i nie ma jak je wystrzelic.
  Alisci okazalo sie, ze Polnocna Korea juz sie niczego nie boi bo sobie zakupila te nosniki na Ukrainie.
  I tu zaczal sie dramat.

  Do studio 60 minut, Rosjanie zaprosili Ukraincow z Ukrainy, Ukraincow z Rosji, ktorzy uciekli z Ukrainy, ( jeden byly posel do parlamentu, jedna pani,, ktora kiedys doradzala Julii Timoszenko, jednego Polaka, rosyjskiego specjaliste od rakiet.
  Historia, oprocz powagi sytuacji, jest troszke niewygodna, bo dzieki tym nosnikom Korea Polnocna rzeczywiscie moze dosiegnac terytorium USA.
  Naturalnie znalazly sie glosy, ktore podejrzewaja Rosje o cichy handel .
  Klopot w tom, ze handel bronia nuklearna jest zabroniony.
  pars zachodnia sie rozpisuje na temat tej Ukrainy i broni.
  Podaje to tlumaczenie a Pan z tym zrobi co uwaza.
  Pray okazji mozna sie dowiedziec pare rzeczy o Ukraine

  Innym tematem jest pomnik swiezo wystawiony na Ukrainie.
  Jest to na czarnym katafalku mapa Rosji i w sam srodek mapy gdzies w Syrii wbity …pokazny miecz. Smaczku dodaje fakt, ze Ukraincy zapomnieli namalowac Krymu na mapie.
  No i kolejny niewypal pana Macierwicza: Gruzja, Katyn, znikniecie samolu MH!& - wszystko to swiadczy o wielkim rosyjskim imperializmie.

  =====================

  https://www.youtube.com/watch?v=TMHJBG5FzB4

  Czesc I
  Dziennikarki rosyjskie wywalone z Ukrainy

  41.41 Vladimir Olejnik, byly posel Wierhovnoj Rady przeprasza rosyjskie dziennikarki:
  - "Mnie, Ukraicowi po prostu wstyd, ze na Ukrainie doszlo do takiej sytuacji. Przepraszam panie dziennikarki, korespondentki. Mnie wstyd o tym mowic, ale nas na Ukrainie przesladuja tak samo jak i was.Ukraina to juz nie kraj, nie panstwo, jakie bylo. nie ma zadnej demokracji. Przeciez zawsze witalismy rosyjskich dziennikarzy

  Do ukrainskich gosci w studio:
  - Wy nie macie prawa pokazywac sily.
  Od czasow majdanu, powiada Olejnik, 800 ukrainskich dziennikarzy zostalo zabitych. To byli ukrainscy dzienikarze legalnie zarejestrowani w Zwiazku dziennikarzy

  To samosad . Szeremiete ubili, i co? Nie ma winnych?

  Wyjazd dziennikarza do Ukrainy przypomina wyjazd sluzbowy do Syrii.
  Jest strach o zycie, zdrowie, bo istnieje zasada linca - samosadu.
  Przeciez to nie sedzia na Ukrainie decyduje o tym czy wyrzucic dziennikarza- tylko byle kto
  Guzina ubili
  Dlatego narod Ukrainy po prostu wywali obecna wladze Ukrainy. I ja daje
  ukrainskim dziennikarkom i obiecuje ukrainskim paniom, ze w waszym paszporcie bedzie pieczatka oficjalnego korespondenta - za 3 lata”

  Zdjecia pokazuja jak Ukrainiec zadaje niewygodne pytania w Dumie i pokazany dziennikarz rosyjski, ktorego wyrzucaja z Wierchownej Rady
  Roman Symbaliuk zadaje pytania prezydentowi Rosji , niewygodne dla Rosji; nikt jego nie wyrzucil.
  Prezydent Ukrainy kazdy dzien rozmawia z Poroszenko.

  ***

  Czesc II
  Korea Polnocna
  A teraz po przerwie podyskutujemy dlaczego Ukraina pcha swiat w wojne nuklearna
  44.30
  Ukraina sprzedala Korei Polnocnej wyrzutnie rakietowe o czym zawiadomil New York Times, ktorego na Ukrainie nazwali “ reka Kremla i" - eto ruka Kremla. Turczynow tak powiedzial: "moskalski New York Times"
  The Wall Street journal” Report stwierdza zwiazek silnikow rakietowe z Ukraina, Rosja.
  “American Interest”: Ukraine sprzedala technologie rakietowa Polnocnej Korei
  CNN: “Polnocna Korea kupila na czarnym rynku silniki rakietowe

  “Polnocna Korea musiala sie posluzyc nielegalnymi metodami, zeby zamowic silniki z sowieckiego zakladu zbrojeniowego , ktory produkowal za czasow sowieckich silniki rakietowe.
  45.31
  Oskarza o to Miedzynarodowy Instytut Badan Strategicznych.
  Wyglada na to, ze Ukraina pomaga w polnocnokoreanskiemi programie broni nuklearnej.

  44.56

  Pytanie: czy Ukraina to sprzymierzeniec Polnocnej Korei?

  odpowiada Michail Chodarionok - ekspert wojskowy:

  "Wyglada na to, ze tak. Wyglada na to, ze to nielegalne kopiowanie ukrainskich nosnikow

  Reporter: Ja przepraszam na sekunde, premier Rogozin wlasnie powiedzial, ze to absolutnie nie bylo mozliwe, zeby zrobic ten zakup bez specjalistow Ukrainy (46.21)

  Chodarionk: Chodzi o to, ze najpierw sie wypierali, ze to nieprawda , a teraz musieli sie przyznac. Jest to nielegalne kopiowanie ukrainskich nosnikow.

  Sa dwie rzeczy; sa takie nosniki, ktorych w ogole nie da sie skopiowac taki, A w ogole jest nieleglne kopiowac bo bez znajomosci technologii, jest to fizycznie niemozliwe. Rakiet nie da sie skopiowac: rozebral, zmierzyl, wlaczyl, podgladnal i skopiowal. Cala dokumentacja jest potrzebna. Skopiowac tak zwyczajnie sie nie da. I kopiowac nie wolno.

  Borys Nadiezdin- prez. fundacji : Instytut Regionalnych Projektow
  No to jest sposob: Trzeba wziac specjalistow i dokumentacje i skopiowac.
  Podejrzewam, ze jest taki szary rynek, przedsiebiorstwo, ktore sie tym zajmuje; tam mozna wszystko kupic, cala armate.

  Reporter: (47.41)
  Normalnie to nawet armaty nie mozna kupic ale bron nuklearna wolno, tak?

  Reporter:
  - Wszyscy potwierdzaja, ze , ze to Ukraina

  Vladimir Olejnik:
  -Sluchajcie, dziala to na zasadzie pewnego schematu: Korea Polnocna postawila sobie za zadanie uzbroic sie nuklearnie. Robia badania,, uruchamiaja produkcje a co im brakuje to to szukaja i przeprowadzaja wywiad: gdzie mozna dostac to co im bakuje?.

  Tak naprawde mozna wziac pod uwage trzy kraje: Ameryka, Rosja, Ukrainia.
  Na Ukrainie chaos

  .Ja pamietam, ze 6 lat temu jak u nas wsadzili do wiezienia dwoch szpionow z Polnocnej Korei za to, ze probowali dostac technologie nosnika do rakiety “Skalpel”. Dostali cos po 7- 8 lat, teraz bedzie sie im konczyc kara moze w przyszlym roku.
  Ale pomyslcie: jest rok 2014. Na ukrainien balagan. Nie ma wladzy, nie ma rzadu. No bo jesli istnieje wladza to rzadzacy zdaja sobie sprawe; acha, to sprawa Trybunalu: wyladujesz w wiezieniu i to na dlugo. Caly swiat bedzie oburzony, bo jest zakaz rozprzestrzenianai broni nuklearnej. I akurat wtedy od Lutego do 7-go czerwca nie bylo zadnej wladzy: jedni skakali, drudzy grabili a inni po cichuku niszczyli osobiste rzeczy , ktroych dorobili sie na korupcji a jeszcze inni sprzedawali panswowe tajemnice. W Ukrainie, na nieszczescie to nie pierwsze zdarzenie. Sprzedawali co sie dalo.. sprzedawali Chinom, Indiom, rakiety X-55 z przemytu; Talibom sprzedali 150 czolgow T-55 i T-62. Obecna wladza z Turczynowem uwaza sie za legalna i jego trzeba wziac trzeba pociagnac do odpowiedzialnosc

  Reporter:
  - Polnocna Korea ma bardzo ambitny programAle posluchajmy co mowi specjalista Andrej Gienaicz Ionin , czlonek korespondent rosyjskiej Akademii Kosmonautyki

  Red:
  - Prosze nam powiedziec co sie stalo. Juz teraz nas zaczynaja podejrzewac, ze to mysmy sprzedali

  Andrej Ionin: (50.01- 56):

  - Te nosniki sa z lat 60-tych i byly produkowanie na Ukrainie w latach 60-tych

  i byl uzywany na rakietach Cyklon, ktore produkowali tez na Ukrainie i do konca Ukraina i nosniki i rakiety produkowano na Ukrainie bo to ten sam program do rakiet Cyklon-4. Ukraina byla dumna z tego programu w czasie wspolpracy z Brazylia i Kanada.

  Redaktor:
  -No dobrze a mozna to jakos udowdonic, ze to ukrainskie.

  Andrej:
  - Amerykanie mowia, ze maja zdjecia. Oni takze maja dane geometryczne ale to nie wazne. Najwazniejsza jest ta czesc, ktora nazywa sie “obwieska” ktora jest bardzo widoczna i od razu tak jak w daktyloskopii moza stwierdzic, ze to ukrainskie

  red:
  -Czy tam na nich jest napisane, ze to “Made in Ukraine”?

  Andrej Ionin:
  - Nie ma takiej potrzeby , to oczywiste, gdzie jaka rakieta czy nosnik wyprodukowano.
  Jeszcze chcialbym dodac, ze nie ma mowy o zadnej dokumentacji, to bzdura.
  To ludzie. i to nie jeden czlowiek, to kilkunastu ludzi
  Chcialbym pogratulowac Amerykanom, nalezy ich scigac i odszukac. Amemrykanski wywiad nie powinien miec klopotu z ustaleniem winnych.
  To bylo 15- 20 ludzi , torzy wyjechali do Polnocnej Korei, - to nie jeden czlowiek
  Chcialem jeszcze pozdrowic Wiktorie Nuland, to jej zasluga,to od jej luczywa zapali sie ogien i plomienne przemowienia senatora Johna McCaina, ktore teraz zagrazaja Ameryce.

  I teraz strach; a im sie wydawalo, ze narobili problemow Rosji i Unii Europejskiej!!
  Ja ich serdecznie pozdrawiam! teraz to USA ma bardzo powazny problem. i to zawdzieczaja Wiktorii Nuland i McCainowi ogromny strach przed atakiem nuklearnym

  red.
  - No w Polnocnej Korei tam sa specjalisci i z Polski i Ukrainy to wywiad ich wszystkich zalatwi.

  Redaktor:

  - Andrej Gienaicz, proste, techniczne pytanie, prosze nam powiedziec:,
  Dokad moze doleciec teraz ta polnocno-koreanska rakieta w przypadku wystrzelenia przez Koree Polnocna?

  Andrej Ionin (51.7)
  Teraz taka potezna rakieta moze z latwoscia doleciec do USA

  Red.
  -Na jakich rakietach byl ten nosnik?

  Ionin:
  - Za czasow sowieckich, na sowieckich rakietach, potem na ukrainskich Cyklonach a ostatni raz uzyto tego nosnik w 2009 roku.

  Napisała: Tiamat
  .
 • @zygmuntbialas 23:43:56
  Przepraszam za bledy. Gdybym wiedziala, ze pan Zygmunt to pusci na blogu, to jeszcze raz bym sprawdzila tekst choc juz bylo bardzo pozno jak to skonczylam tlumaczyc i troszke potraktowalam ten caly tekst jak brudnopis przygotowany do poprawki.
  A tak to mi wyskoczylo, ze "prezydent Ukrainy rozmawia z Poroszenko".
  A to mial byc prezydent Rosji, oczywiscie.
  Wiec przepraszam za misprinty i niedopatrzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej