Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Wejście armii USA do Europy w 1917 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszą wojnę światową przygotowywano długo i starannie.

Bezpośrednim powodem jej wybuchu było zamordowanie następcy tronu Austro-Węgier, arcyksięcia Ferdynanda i jego żony w Sarajewie. jednakże przyczyny były głębsze: tektoniczne przesunięcia w stosunkach między mocarstwami.

Brytyjskie imperium, do przełomu wieków niewątpliwie światowa potęga nr 1, było – przede wszystkim z powodu kosztownej wojny burskiej – osłabione. Niemcy natomiast urastały do potężnego państwa przemysłowego. Także USA notowały ogromny wzrost gospodarczy.

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza wojna światowa zdjęcia

Oba państwa w pierwszej wojnie światowej zastosowały odmienne strategie. Podczas gdy Niemcy otwarcie walczyły o surowce, rynki zbytu i terytoria, USA były oficjalnie nieaktywne i neutralne. Rząd Stanów Zjednoczonych przyczyniał się do podtrzymywania wojny, gdy pozwalał wielkim bankom udzielać kredytów różnym stronom konfliktu.

Te pożyczki wojenne przynosiły nie tylko odsetki, ale też lukratywne zlecenia dla dynamicznie rozwijającego się przemysłu zbrojeniowego w USA. Wojna w Europie była dla amerykańskiej elity finansowej i przemysłowej wysoce opłacalnym biznesem.

W 1916 roku podczas wyborów prezydenckich zapewnił sobie Woodrow Wilson reelekcję, obiecując amerykańskim wyborcom,iż Stany Zjednoczone nie przystąpią do wojny. Zaraz potem nastąpił zwrot w wydarzeniach wojennych: wydawało się, że Niemcy mogą wygrać. Na Wall Street zadzwoniły alarmy: banki USA zadrżały w obawie przed niespłaconymi pożyczkami udzielonymi Wielkiej Brytanii, Francji i Włochom. Wall Street zażądała od prezydenta wojny.

Jak miał prezydent wytłumaczyć obywatelom, że tak szybko zmienił zdanie? Jak miał ich zmusić do zmiany świadomości i postawy? – Wilson znalazł rozwiązanie, które do dzisiaj uznawane jest za matkę dezinformacyjnej kampanii. Powołał w kwietniu 1917 roku Publik Information Committee (Komitet Informacji Publicznej), którego jedynym celem było naprowadzenie ludności na kurs prowojenny.

Wilson powołał amerykańskich ministrów spraw zagranicznych, obrony oraz marynarki wojennej do komitetu komisji, do której dołączyli czołowi przedstawiciele prasy, nauki i sztuki. Zadaniem komisji było propagowanie patriotycznych haseł oraz antyniemieckich informacji.

Nie było wtedy radia i telewizji, więc relacje o okrucieństwach niemieckich żołnierzy przypadły prasie. Plakaty, rozwieszone w całym kraju, podjudzały przeciw Niemcom. Także Hollywood wniósł swój wkład, przedstawiając filmy pt. „W szponach Hunów”, „Cesarz, bestia Berlina” czy „Pruski sukinsyn”. Kampania była sukcesem: setki tysięcy bezrobotnych młodych mężczyzn wstąpiło do armii, mając nadzieję na lepszą przyszłość w jej szeregach. około 10 tysięcy z nich poniosło śmierć w I wojnie światowej.

W końcu USA ze swymi sojusznikami pokonały Niemcy. Ponieważ jednak europejskie państwa nie były w stanie oddać pożyczek, rząd Stanów interweniował ponownie. Zatroszczył się o to, by w Traktacie Wersalskim Niemcy zostali skazani na wypłaty odszkodowań na rzecz Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Te płatności były natychmiast – w ramach spłaty pożyczek – przekazywane przez Londyn, Paryż i Rzym bankom amerykańskim.

Znalezione obrazy dla zapytania wall street zdjęcia

Brak zahamowań Wall Street jednakże tu się nie kończy.

Jako że Niemcy nie byli w stanie zapłacić odszkodowań, Wall Street ponownie udzielała pożyczek – tym razem pokonanym Niemcom. Gdy po krachu na nowojorskiej giełdzie w 1929 roku zażądały zamorskie banki spłaty kredytów, zdestabilizowały państwo niemieckie i stworzyły idealną pożywkę dla rosnącej w siłę NSDAP.

Napisał: Ernst Wolff

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  https://quer-denken.tv/der-kriegseintritt-der-usa-1917-ein-lehrstueck-fuer-politischen-betrug/

 

KOMENTARZE

 • Można powiedzieć tak:
  tak zrodził się faszyzm, nazizm.
  Teraz zaczyna się "powtórka z rozrywki".
 • @lorenco 23:54:57
  "Teraz zaczyna się "powtórka z rozrywki". -

  --- Tak. W najbliższym czasie opublikuję ponownie notkę o Pearl Harbour i wejściu USA do Europy podczas II wojny światowej. Scenariusz podobny, no a obecne wydarzenia też zaczynają przypominać tamte okresy (przedwojenne).

  Pozdrawiam.
 • Wojna cudzymi rękami
  // Wojna w Europie była dla amerykańskiej elity finansowej i przemysłowej wysoce opłacalnym biznesem.//


  Taki system.Anglosasi wypracowali system który aby trwać (i utrzymywać ich na powierzchni życia) ciągle musi coś pożerać.
  Aby bliżej poznać o co chodzi rekomenduję wysłuchanie kilku prelekcji pana Karonia.Nie od rzeczy będzie też zapoznanie się z publikacjami pana Gabriela Maciejewskiego (polecam zajebiste książki )
  Tedy aby móc bez przeszkód pochłaniać co rusz to nowy kawałek świata Anglosasi musieli wyeliminować cztery siły które potencjalnie mogły im w tym przeszkodzić.Chodzi oczywiście o Imperia euroazjatyckie:Rosyjskie,Pruskie,Austro-Węgierskie i Osmańskie.
  Dwie wojny a właściwie jedna z przerwą na dwudziestolet rozejm ,posłużyły właśnie temu celowi.
  Ale jakże anglosasom którzy w gruncie rzeczy są tchórzami, walczyć z takimi potęgami?
  W zeszłym roku znany rosyjski pisarz i polityk wydał książkę "Wojna cudzymi rękami" https://www.ozon.ru/context/detail/id/140703556/
  A w książce wyczerpująco i nienagannie pod względem bibliograficznym,pokazał jak ten proces przebiegał.I przebiega albowiem anglosaska strategia wcale nie straciła na aktualności.
  https://www.youtube.com/watch?v=FYlZjPNXQd8
 • @ikulalibal 00:05:31
  Chyba czas, żeby ktoś im ten system zmienił i anglosaską strategię!
  Inaczej może być możliwość, że wyparujemy z naszej Matki Ziemi! Wyparują też nic niewinne niczemu żyjątka od rozwielitki po wieloryby.
 • Za mało informacji o projektantach I-II wojny światowej
  XX-wieczna tragedia dziesiątek milionów ofiar I i II wojny. czy też narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu odchodzi w zapomnienie. Z jakich źródeł historycznych czerpie swoją wiedzę o II wojnie pan prezydent Riwlin urodzony 9 września 1939 w Palestynie, który dwa tygodnie temu podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie powiedział: „ nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji”.

  Nie wolno zapomnieć, że w latach 1939-1944 żadne inne państwo, ani też inne społeczeństwo nie zachowało się równie przyzwoicie wobec polskiej tragedii, jak zachowali się Węgrzy.

  Zawiodły Stany Zboczone, których największe banki sfinansowały upadły po I wojnie światowej niemiecki przemysł zbrojeniowy, tamtejsze nazistowskie partie oraz sowieckich komunistów. Bardzo zawiedli Francuzi, zawiedli też Anglicy, choć byli zobligowani umowami z Polską.

  A Węgrzy, którym narodowy socjalista Hitler obiecał odzyskanie swoich ziem po wielkiej traumie traktatu w Trianon 1920 roku, który odebrał im 2/3 terytorium i tyleż samo ludności, zachowali się wobec koszernego führera nielojalnie, stając zdecydowanie w obronie Polski.

  Nazista Adolf, który nie urodził się w Niemczech, chciał uderzyć na Polskę także od południa, był przekonany, że nie będzie żadnego problemu by niemieckie nationalsozialismus wojska przejechały przez terytorium węgierskie. Od marca 1939 roku mieliśmy z Węgrami znów wspólną granicę, która okazała się dla nas zbawieniem. Nie dość, że Węgrzy odmówili faszyście Hitlerowi przemarszu wojsk Wehrmachtu - czego nie mógł pojąć - to na dodatek po 17 września po napaści zbrodniarzy komunistycznych republik sowieckich na wschodnie połacie Rzeczypospolitej, odważyli się otworzyć swą granicę przed polskimi uchodźcami.

  Jesienią 1939 roku, w najbardziej ponurym okresie naszej historii, ok.140 tysięcy uchodźców polskojęzycznych znalazło gościnę na ziemi węgierskiej. W większości byli oficerami wojska polskiego, czyli internowanymi żołnierzami, jednak w praktyce traktowano ich jak gości oraz przyjaciół, którym trzeba pomóc. Tajna ewakuacja rozwinęła się w wielkie przedsięwzięcie, w ramach którego z Węgier do Palestyny i Ameryki przedostały się dziesiątki tysięcy osób znających język polski. Pod koniec wojny na Węgrzech pozostało niespełna 10 tysięcy czysto rdzennych Polaków od wieków przywiązanych do polskości, do wartości polskiej kultury i do narodu polskiego.

  Zbrodnia katyńska jest kwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna, rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 rdzennych Polaków, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji.

  Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu, Miednoje, w Bykowni koło Kijowa oraz na przedmieściu Charkowa - tereny te przed II wojną zamieszkiwało około 500 tysięcy potomków Judasza. Jednym z nich jest obecny mer ponad milionowego Charkowa Hennadij Kernes (wikipedia). W 1882 w Charkowie ukształtowało się koło studentów wyznania mojżeszowego, które jako pierwsze wysunęło hasło powrotu Izraelitów do Palestyny będące myślą przewodnią późniejszego ruchu syjonistycznego uważanego za kolebkę komunizmu oraz narodowego socjalizmu (faszyzmu).

  Międzynarodowy kapitał współfinansował rewolucję bolszewicką w Rosji w 1917 roku. Wkrótce koszerni właściciele wielkich korporacji skierowali swe pieniądze dla Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników NSDAP.

  Trudno dzisiaj znaleźć informacje o projektantach I-II wojny światowej, czy też o projektantach uroczystości związanych z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Faktem jest to, że już w lutym i w marcu 2010 roku w mediach węgierskich podawano niezrozumiałe dla bratanków Węgrów wiadomości o planowanych dwóch osobnych samolotach rządowych delegacji polskiej. Gdyby nie było zbrodni katyńskiej - nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej,

  Powoli dowiadujemy się nieoficjalnie kto wyżej wymienione wydarzenia zaprojetktował - z pewnością nie byli to sami Niemcy.

  Obecnie właściciele i pracownicy korporacji bankowych, przemysłowych, medialnych oraz instytucji rządowych stanowiący ćwierć miliona Niemców zaliczanych do społeczności narodu wybranego przygotowywują się do dwóch ważnych uroczystości: Dzięki osobistemu zaangażowaniu Adolfa Hitlera w maju minie 70 lat od powstania nowego państwa na ziemi palestyńskiej.

  Z okazji przypadającej w tym roku w maju 200. rocznicy urodzin twórcy socjalizmu w rodzinnym mieście Karola Marksa Trewirze w Nadrenii stanie jego pomnik.

  https://i1.wp.com/www.wetinhappen.com.ng/wp-content/uploads/2018/04/huge-statue-of-marx-a-gift-from-china-erected-at-his-german-birthplace.jpg

  Odlaną w brązie, wysoką na 4,4 metra oraz ważącą 2,3 tony rzeźbę ojca komunizmu oraz współzałożyciela Międzynarodówki (Jednoarodówki) ustawiono na 1-metrowym schodkowym postumencie.
 • Państwo niemieckie stworzyli anglosasi
  Najpierw niemieckimi rękami przeprowadzili w Europie rewolucje protestancką a kiedy już osiągnęli swój cel wtrącili Niemców na długie wieki w państwowy niebyt.
  W XIX w pojawiła się potrzeba istnienia w Europie podmiotu zdolnego do podjęcia rywalizacji a w końcu i wojny z Imperium Rosyjskim.
  Francja nie nadawała się do tego bo po przykrych doświadczeniach z Napoleonem nie chciała prowadzić odkrycie wrogiej polityki wobec Rosji.
  Dlatego anglosasi postanowili wskrzesić Niemcy i posłużyli się do tego celu Bismarckiem którego najpierw wykreowali a potem wspierali.
  "Niestety" Bismarcki okazał się człowiekiem niezwykle inteligentnym,nie tylko zdającym sobie sprawę z tego jaką on ,jego naród a w końcu i niemieckie państwo mają odegrać w anglosaskich planach,ale wiedzącym co należy zrobić aby uniknął kłopotów.A konkretniej ;czego nie należy robić.Mianowicie nigdy nie walczyć z Rosją.Istnieje wiele znanych cytatów na ten temat.Póki żył "żelazny kanclerz" udawało się prowadzić taką politykę dzięki której Niemcy uniknęli swego głownego przeznaczenia.Ledwie umarł a już za kilkanaście lat wybuchła wojna ze znanymi skutkami.
  Bismarck za sprawą "anglosaskiego pijaru" jest u nas znienawidzony,po prostu mamy obowiązek nienawidzić go z całych sił i nie pytać o detale.Za całą geopolityczną wiedzę ma nam starczyć rymowanka wierszokletki Konopnickiej.

  dla znających j.niemiecki https://www.youtube.com/watch?v=f5DLX6qNqGI
 • @ikulalibal 00:05:31
  "Anglosasi wypracowali system który aby trwać (i utrzymywać ich na powierzchni życia) ciągle musi coś pożerać". -

  --- Na szczęście są jeszcze siły, które są przeciwstawne temu systemowi.
 • @Witam-z-Węgier 00:55:37
  "XX-wieczna tragedia dziesiątek milionów ofiar I i II wojny. czy też narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu odchodzi w zapomnienie". -

  --- Myślę, że nie tak do końca odchodzi w zapomnienie. Jest - co prawda - narzucana jedna oficjalna prawda, ale jest też sporo osób, które wyrażają sporo wątpliwości co do tej 'prawdy'.
 • @ikulalibal 06:54:13
  "Bismarck za sprawą "anglosaskiego pijaru" jest u nas znienawidzony,po prostu mamy obowiązek nienawidzić go z całych sił i nie pytać o detale". -

  --- Trochę znam te detale i przyznaję, że oficjalne dane o Bismarcku są naciągane i bardzo jednostronne.
 • Z e-maila nadesłanego przez Metro:
  Komitet Informacji Publicznej - To ciało założone w Stanach Zjednoczonych było kopią organizacji, która funkcjonowała już w Wielkiej Brytanii. Brytyjski pierwowzór miał na swoim koncie spektakularne sukcesy.

  Podczas Bożego Narodzenia 1914 roku na froncie brytyjsko-niemieckim w Belgii miało miejsce wiele bardzo groźnych incydentów znanych w historii pod nazwą „rozejmu bożonarodzeniowego” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozejm_bo%C5%BConarodzeniowy).

  W Wigilię żołnierze po obu stronach frontu zaczęli śpiewać kolędy, między innymi „Silent Night, Holly Night” czy „Stille Nacht, heilige Nacht” („Cicha noc, święta noc”). Potem nastąpiły wizyty, wzajemne wręczanie prezentów czy składanie życzeń.

  Sytuacja taka była nie do przyjęcia dla generalicji. Żołnierz powinien zabijać wroga a nie bratać się z nim. Trudno zabijać kogoś, kto wcześniej okazał się być normalnym, życzliwym człowiekiem. Brytyjski odpowiednik późniejszego amerykańskiego Komitetu Informacji Publicznej nasilił kampanię demonizacji Niemiec. Niemcy jako ludzie byli przedstawiani jako pozbawieni uczuć okrutnicy a kraj był opisywany jedynie jako centrum barbarzyństwa, które w niezwykle barbarzyński sposób napadło na bezbronną Belgię i dokonuje tam okrutnego ludobójstwa. W brytyjskim komitecie udzielali się najbardziej utytułowani kłamcy, między innymi Arthur Conan-Doyle, Raymund Kipling czy Herbert George Wells.

  Brytyjska organizacja koordynowała wysiłek propagandowy brytyjskiej prasy (nie było wtedy radia, telewizji czy nawet internetu). Komitet rozpowszechniał historyjki o masowych gwałtach na belgijskich kobietach dokonywanych przez niemieckich żołnierzy, o makabrycznych zabawach odciętymi ludzkimi głowami, itp. Do klasyki gatunku weszły opowieści o stertach dziecięcych rączek leżących w miejscowościach zajętych przez niemiecką armię. Niemcy mieli jakoby odcinać belgijskim dzieciom rączki aby zapobiec wcieleniu ich w przyszłości do wojska.

  http://madefrom.com/history/wp-content/uploads/sites/6/2015/02/01-destroy-this-mad-brute-wwi-propaganda-poster.jpg

  https://static.fjcdn.com/pictures/Propaganda_bc0c7e_5410177.jpg

  http://www.vahs.org.uk/wp-content/uploads/2013/04/In-Belgium-Save-the-Children.jpg

  https://ssl.c.photoshelter.com/img-get/I0000yIF.7NvVVGE/s/900/720/WW1-Great-War-Belgium-Wilhelm-Cartoons-Punch-Magazine-1914-09-09-223.jpg

  http://www.metropostcard.com/picsblog/belgium-22.jpg.jpg

  http://www.metropostcard.com/picsblog/belgium-27.jpg.jpg

  https://www.akg-images.fr/Docs/AKG/Media/TR3_WATERMARKED/c/4/4/f/AKG182904.jpg

  http://www.metropostcard.com/picsblog/belgium-16.jpg.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-TsWoBA2jXA0/VQy6F4q8G_I/AAAAAAAADsc/ZXbwIJ9CCTo/s1600/RapeOfBelgium-171105-nytribune%2Bcopy.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Atrocity_Propaganda_--_The_Rape_of_Belgium.jpg

  http://www.oshermaps.org/sites/default/files/42752.0001_0.jpg

  Brytyjska kampania propagandowa zakończyła się tryumfalnym sukcesem. Po sześciu miesiącach jej trwania, w połowie 1915 roku 75% Brytyjczyków zgadzało się ze zdaniem, że niemieccy żołnierze to diabły wcielone, oni naprawdę mają rogi!

  Tak to działa od ponad stu lat...

  Metro
 • @zygmuntbialas 08:02:44
  To znaczy, że tak naprawdę to Niemcy wcale nie byli źli, byli dobrymi ludźmi, tylko Amerykanie i Anglicy robili im złą opinię.
  A jak było w rzeczywistości?
  Ile ofiar mają na swoim sumieniu, ile krwi przelali, zbrodni dokonali?
  Ile wsi spalili, miast zrujnowali, jakich rabunków i zniszczeń się dopuścili?

  http://truthaboutcamps.eu/dokumenty/zalaczniki/71/71-46389.jpg
  https://i.pinimg.com/originals/15/d2/e5/15d2e502f62a0f35eb642d86abfff3bd.jpg
  http://www.nadmorski24.pl/images/j3Q6S1b8q0S0t1d3J608n6V160O5c4z4.jpg
  http://www.biblioteka.teatrnn.pl/dlibra/Content/19731/200905111049390.ipn_021a.jpg
 • @zygmuntbialas 08:02:44
  http://www.milosierdzie.szczecin.pl/Dzial/126_big.jpg

  http://i.iplsc.com/uz-wtedy-gdy-jesienia-1942-roku-wykonano-to-kolorowe-zdjecie/00039CTV6DEV8HRG-C122-F4.jpg

  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2015/09/Bundesarchiv_Bild_183-B22222_Russland_Kampf_um_Stalingrad_Infanterie-300x206.jpg

  https://szubrawca.files.wordpress.com/2015/04/leningrad-5.jpg?
 • @Oświat 09:14:50
  "A jak było w rzeczywistości?
  Ile ofiar mają na swoim sumieniu, ile krwi przelali, zbrodni dokonali?" -

  --- W żadnym wypadku nie mogę temu zaprzeczyć, szczególnie jeśli chodzi o II wojnę światową. Ale nie o tym jest powyższa notka, tylko o sprawcach wojny. historia przekazuje tu jednostronny obraz.
  Nie jestem adwokatem Niemców, bo też dużo krwi przelali. A czy alianci byli aniołami? - Tu i ówdzie można (w alternatywnych mediach) poczytać.
 • @Oświat 09:14:50
  //Ile ofiar mają na swoim sumieniu, ile krwi przelali, zbrodni dokonali?
  Ile wsi spalili, miast zrujnowali, jakich rabunków i zniszczeń się dopuścili?//

  Pytanie można powiedzieć uniwersalne.Każdy może je zadać;Hindus,Kongijczyk,mieszkaniec Laosu,Bur,Irakijczyk,boże! kto nie tylko.


  // tak naprawdę to Niemcy wcale nie byli źli, byli dobrymi ludźmi, tylko Amerykanie i Anglicy robili im złą opinię//

  "Źli","dobrzy" to liryka.Lepiej sięgnąć po język faktów.Upartych,nieznośnych,krępujących,faktów.

  KTO SKŁONIŁ HITLERA NAPAŚĆ NA ZSRR
  https://nstarikov.ru/books/9811

  PO NIEMIECKU https://nstarikov.ru/books/88885

  PO ANGIELSKU https://nstarikov.ru/books/59293

  Prócz tego istnieją jeszcze wersje audiobook.Wystarczy przeczytać,posłuchać ,dowiedzieć się,wiedzieć i zaprzestać grania nam na uczuciach przy pomocy lirycznych pytań
 • @Oświat 09:36:01
  Do komentarza Metro dodam, że w czasie pierwszej wojny światowej, w 1917 roku, pisano w prasie angielskiej o tym, jakoby Niemcy produkowali mydło z ciał poległych żołnierzy. Kłamstwo to zostało sprostowane osiem lat później. Wykorzystano je później.
 • @ikulalibal 09:40:55
  Wiem, można poczytać, posłuchać.
  Ludzie lubią różne pierdoły pisać, za autorytety robić, powoływać się na ,,źródła” i takie same jak oni ,,autorytety” i ja mam im i w to wierzyć.
  Co do mnie wolę własne osądy.
  Kto skłonił Hitlera do napaści na Rosję?
  A kto miał skłonić?
  A kto go skłonił do zajęcia Austrii, do napaści na Czechosłowację, na Polskę?
  A kto skłonił Aleksandra Wielkiego do napaści na Persie i marsz aż do Indii?
  A Hannibala do wojny z Rzymem?
  Oczywiście Anglicy, banksterzy, Wall Street z Nowego Jorku i piękna Helena, też była żydówką.
  ,,Do póki nie miałem Internetu to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu……”
  mądrych ludzi.
  A kto skłonił Putina by zajął Krym i wkroczył do Syrii?
  Też Rżydy, te z Londyniu i z NY.
 • @zygmuntbialas 09:36:36
  ,,Nie jestem adwokatem Niemców,..."

  Wiem że nie, ale jakoś tak wygląda ten tekst jakby był pisany przez ...
 • @ikulalibal 09:40:55
  "Im Ergebnis erkennt der Leser, wer der wahre Brandstifter des Zweiten Weltkrieges ist, d.h. wer gemeinsam mit den Nazis in Europa die Verantwortung für die ungeheuerlichen Verbrechen trägt".

  Tłumaczę: "W rezultacie poznaje czytelnik, kto jest faktycznym podpalaczem II wojny światowej, tj. kto wspólnie z nazistami w Europie ponosi odpowiedzialność za ogromne przestępstwa".

  Dodam tu, że nie Niemcy zrzucili bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki. Nie oni zrzucali napalm w Wietnamie i nie oni rozwalili Bliski Wschód w ostatnich kilkunastu latach.

  Potrzebna jest jakaś równowaga informacyjna.
 • @ikulalibal 09:40:55
  ,,.. i zaprzestać grania nam na uczuciach przy pomocy lirycznych pytań..."

  Sobie to zastrzegacie?
 • @Oświat 09:56:06
  "A kto skłonił Putina by zajął Krym i wkroczył do Syrii?" -

  --- Krym nie był i nie jest ukraiński. Jest to półwysep, na którym żyje 64% Rosjan.
  W Syrii jest Rosja jedynym państwem, które nie jest tam na krzywy ryj. Rosja przybyła na zaproszenie prezydenta Asada.
 • @Oświat 09:58:50
  Tekst jest napisany przez Ernsta Wolffa, który jest Niemcem.
 • @zygmuntbialas 09:59:30
  //kto jest faktycznym podpalaczem II wojny światowej,//
  z przymrużeniem oka ale jednak czy to nie ON ????

  https://retro.pewex.pl/uimages/services/pewex/i18n/pl_PL/201610/1475335636_by_Cowsky_500.jpg?1475335636
 • @Oświat 09:56:06
  Ja myślę że ważny tu będzie głos, znawcy problemu II wojny , a szczególnie Hitlera i hitleryzmu
  znanego blogera Arjanka.
  On powinien rozwiać tu wszelkie wątpliwości
  8-))))))
 • @ikulalibal 06:54:13
  "co należy zrobić aby uniknął kłopotów.A konkretniej ;czego nie należy robić.Mianowicie nigdy nie walczyć z Rosją."

  No coś podobnego! No jak to tak?! ;-DDD

  I co ma powiedzieć ekipa 'dobrej zmiany"...

  Pozdro!
 • @Oświat 09:56:06
  "A kto skłonił Putina by zajął Krym i wkroczył do Syrii?"

  Bander-kurwy toporkami w Odessie.
  Kłopoty z pamięcią?
 • @zygmuntbialas 09:59:30
  //Dodam tu, że nie Niemcy zrzucili bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki.//

  Panie Zygmuncie mała korekta.Anglosaska propaganda kwestię Hiroszimy i Nagasaki "lekko wysunęła naprzód " żeby odwrócić uwagę od innego wydarzenia.
  Wyszli z założenia że jeśli ludzie mają już na jakieś ich działania utyskiwać ,to niechaj to będzie Hiroszima i Nagasaki.Wiadomo:"nowa broń" ,"o zaskakującej wszystkich sile" "nikt nie oczekiwał aż tak" itd
  Niech już lepiej mówią o tym byleby nie nie mówili o Bombardowaniu Tokio.
  Bombardowaniu konwencjonalnym ale o sile znacznie przewyższającej skutki Hiroszimy.
  Bombardowanie Tokio to jedna z większych zbrodni wojennych II WŚ
  Już same "oficjalne dane" przerażają. https://de.wikipedia.org/wiki/Luftangriffe_auf_Tokio
  Prócz tego są jeszcze dane "nieoficjalne" do których każdy mający ochotę i internet dotrze z łatwością.
 • @Oświat 09:56:06
  "A kto skłonił Putina by zajął Krym i wkroczył do Syrii?
  Też Rżydy, te z Londyniu i z NY."

  Zgadnij kto aktywował banderówców i "umiarkowaną opozycję"?
  Ogarniesz się w końcu?
 • @Jasiek 10:30:39
  // co ma powiedzieć ekipa 'dobrej zmiany"...//
  Ze od ZAWSZE największymi wrogami Polski są Niemcy,Rosja i Izrael
 • @zygmuntbialas 10:06:19
  ,,Tekst jest napisany przez Ernsta Wolffa, który jest Niemcem"

  Tak też sobie myślałem.
  I nie pomyliłem się.
  A kto nam tent tekst wcisnął?
 • @ikulalibal 10:42:21
  A bombardowanie Drezna w którym zginęło 25-35 000 ludzi
  jak nazwiemy ?
 • @Oświat 10:49:00
  //A kto nam tent tekst wcisnął?//

  Pamiętaj że w każdej chwili możesz się przełączyć na kaprala Danielsa.
  To znaczy JESZCZE MOŻESZ,więc korzystaj z tego zanim dzięki PIS-owi stanie się to obowiązkiem.
 • @ikulalibal 10:42:21
  "Niech już lepiej mówią o tym byleby nie nie mówili o Bombardowaniu Tokio."

  Ale film o "bohaterach" zrobili... nie pamiętam tylko tytułu, ale "Holly"wood stanęło na wysokości zadania. Podobnie jak z Rambo, gdzie dedykowano film bohaterskiemu narodowi afgańskiemu.
  Wcześniej na wysokości zadania stanął Reagan, który podczas IIWŚ występował w... filmach instruktażowych dla wojska.

  Co chłopaki nie nakręcą filmu to zawsze za tym geopolityka...
 • @zygmuntbialas 09:59:30
  "Potrzebna jest jakaś równowaga informacyjna."

  I wiedza kto mąci.
  Bo ciągle podają się za sojuszników ;-(((

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • @Husky 10:50:17
  Bombardowania Drezna z uwagi na mniejszy dystans językowo cywilizacyjny (język niemiecki jest w Europie bardziej znany niż japoński) nie dało się aż tak przemilczeć.W "głębokim" PRL-u nakręcili o tym film fabularny https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzi%C5%9B_w_nocy_umrze_miasto
 • @Jasiek 10:43:49
  ,,Zgadnij kto aktywował banderówców i "umiarkowaną opozycję"?

  https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/e6/91/4e00e3b8123b5_o,size,933x0,q,70,h,f115bd.jpg

  https://otymsiemowi.pl/wp-content/uploads/bandera-800x445.jpg

  Jasiek .Ogarniesz się w końcu?
 • @Oświat 10:56:34
  Bardzo dobra odpowiedź jak dla mnie - pogrążyłeś się "lepiej" ;-DDD
 • @ikulalibal 10:52:50
  ...możesz się przełączyć na kaprala Danielsa..."

  brakuje argumentów, zaczynają się podłe insynuacje.
  Ja się urodziłem w czasie niemieckiej okupacji, bawiłem się na gruzach zwalonych przez hitlerowskie Niemcy domach, więc niech mi nikt nie wmawia, że Niemcy to byli dobrzy ludzie, tylko im inni zrobili złą opinię.
  na tym kończę.
 • Żydowski Pax Russo - Americana
  Autor tekstu Ernst Wolff (Journalist) łączy to co "najlepsze" od Huffington Post do Sputnik Deutschland: Ernst Wolff - Autor 2018, aufgerufen 28. Januar 2018, czyli ruski folklor.

  Tylko pozazdrościć!:)
 • @Oświat 10:56:34
  //Jasiek .Ogarniesz się w końcu?//

  To chyba ty się "ogarnij" .@Jasiek napisał prawdę.Użył pewnych skrótów ale napisał prawdę.
  Co myślisz ? że pośrednictwo Juszczenki coś zmienia ? chyba tylko w umyśle tego kto nie wie kim była/jest rodzina Juszczenko i z jakich "emigracyjnych środowisk" wywodzi się jego żona.Ostatecznie nie każdy więzień Oświęcimia jako najsilniejsze wspomnienie wyniósł wspomnienie aromatu mocnej dobrze zaparzonej kawy.A ojciec Juszczenki zapamiętał waśnie to.
  "Tajemnice rodziny Juszczenko"
  https://www.youtube.com/watch?v=fol07kUr9Sc
 • @Arjanek 11:08:09
  "Żydowski Pax Russo - Americana"

  Po zapachu można dojść do wniosku co to korzenie mają ten Rus i Amer ;-DDD

  Pozdro!
 • @Arjanek 11:08:09
  //Tylko pozazdrościć!:)//
  i na to czekałem
  To ważna opinia
  Reszta to ściema ?
 • @Husky 11:21:05
  "Reszta to ściema ?"

  Nie, no coś Ty....

  USA przystąpiło do wojny ze szlachetnych pobudek ;-DDD
  Jak chcesz to możesz w to wierzyć.

  Pozdro!
 • I WŚ miała pełne szanse na to aby nie wybuchnąć
  Atmosfera "przedwojenna" a nawet nastój "oczekiwania wojny" trwał w europie na kilka lat przed tym nim Gawriło Princip zastrzelił w Sarajewie arcyksięcia.
  Jakaś "niewidzialna siła" bardzo promowała wojnę.Owa wyczekiwana hipotetyczna wojna miała rozwiązać wszystkie bolączki:ciemiężonym dać wolność,bezrobotnym pracę a chorym zdrowie.Jednym słowem dla każdego coś miłego.
  Doskonale tę atmosferę oddaje Tomas Mann w Czarodziejskiej Górze.
  Równolegle do tego w kręgach elit politycznych nastąpił rozłam na "zwolenników " i "przeciwników" wojny.Między tymi frakcjami toczyła się walka.Często bardzo dosłowna.
  Mikołaj II początkowo otoczony był "przeciwnikami" ale ich miejsce stopniowo zaczęli zajmować "zwolennicy".Stopniowo to znaczy w miarę eliminowania "przeciwników".Już w pierwszej dekadzie XX wieku z rąk zamachowców zginęło około 1000 urzędników różnej rangi w tym tych najwyższych a także tych powiązanych rodzinnie z Romanowymi.
  Wśród zamachowców dominowały dwie nacje;polska i ......spróbujcie zgadnąć jaka :))
  Jeszcze w lutym 1914 były minister spraw wewnętrznych w tajnym raporcie do Mikołaja II ostrzegał przed angażowaniem się w wojnę z Niemcami.Nieomal bez pomyłek przewidział w jakim kierunku potoczą się wypadki https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%94%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE
  A przecież nie był prorokiem a "tylko" skromnym szefem MSW posiadającym wiedzę z porządnych agenturalnych źródeł.
  Co innego Rasputin mający zdolności parapsychologiczne i na swoje nieszczęście będący przy tym przeciwnikiem wojennego zaangażowania Rosji.Jego eliminacją zajął się angielski wywiad https://en.wikipedia.org/wiki/Oswald_Rayner dziś dla nikogo nie jest tajemnicą jakie były prawdziwe motywy i kto był prawdziwym wykonawcą.
  I WŚ miała pełne szanse na to aby nie wybuchnąć .Ale jak wiemy wybuchła.Wiemy też (niestety nie wszyscy), jakie konkretne wydarzenia,nazwiska,motywy,spowodowały że stało się jak się stało.
  Wiemy również jak bardzo w tamtym czasie anglosaski system potrzebował nowego zastrzyku energii.Bez tej którą w efekcie dostarczyła mu I WŚ po prostu umarłby.
 • @Jasiek 14:02:22
  No i mamy Anglosasów i ich "świadka":

  Rodczenkow nie może potwierdzić swoich zeznań

  Informator WADA Grigorij Rodczenkow stracił status wiarygodnego świadka ws. afery dopingowej w rosyjskim sporcie.

  Przypomnijmy, że zeznania byłego szefa Moskiewskiego Laboratorium Antydopingowego Rodczenkowa stały się podstawą dochodzenia komisji MKOl ws. możliwych naruszeń przepisów antydopingowych ze strony rosyjskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi.
  Komitet Wykonawczy MKOl postanowił zdyskwalifikować Olimpijski Komitet Rosji, przy czym „czyści” rosyjscy sportowcy mieli możliwość wystąpienia na Igrzyskach Olimpijskich 2018 w południowokoreańskim Pjongczangu pod flagą olimpijską.

  Biegły chemik, oskarżony na ojczyźnie o nadużycie władzy, który od 2016 roku przebywa w USA w ramach programu ochrony świadków, powiedział, że osobiście nie widział żadnych manipulacji rosyjskich sportowców z ich próbkami podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Rodczenkow nie mógł również przypomnieć sobie dokładnego składu „Duchess” — koktajlu dopingującego z anabolików i alkoholu, który rzekomo został wynaleziony przez samego chemika dla rosyjskich sportowców i, według niego, był aktywnie stosowany podczas Igrzysk.

  Rodczenkow powiedział, że nigdy osobiście nie dawał sportowcom koktajlu i nie widział, aby ktokolwiek go przyjmował.
  O tym wszystkim Rodczenkow powiedział w Sportowym Sądzie Arbitrażowym (CAS) podczas rozpatrzenia spraw 39 rosyjskich sportowców, którzy wnieśli apelację na swoje dożywotnie zawieszenie w Olimpiadzie i anulowanie wyników Soczi-2014.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804277854478-sputnik-rodczenkow-afera-dopingowa/
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804277856649-sputnik-rosja-rodczenkow/
 • Komentatorzy
  Dość dużo Waszych wpisów :)
  Przeczytam je uważnie późnym wieczorem i napiszę krótko swe uwagi.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 14:02:22
  w/g Arjanka to niemcy zawsze byli ofiarami
  i tego sie trzymajmy
 • @ikulalibal 00:05:31
  Czytałem książkę autorstwa Nikołaja Starikowa "Wojna cudzymi rękami". Bardzo interesująca ( szczególnie pouczający jest dla Polaków rozdz.5, poświęcony wykorzystaniu przez anglosaso-syjonistów Polski za czasów piłsudczyzny ), ale ma jeden podstawowy mankament, jak zresztą cała publicystyka Starikowa.

  Większość swoich analiz( zresztą bardzo zdroworozsądkowych i trafnych) poświęca zdominowaniu globalnej polityki przez elity anglosaskie ( angielsko-amerykańskie), ale jak ognia unika Starikow nazwania rzeczywistych inspiratorów i najbardziej wpływowych "elit"- czyli żydowskich bankierów i psychopatycznych syjonistów.

  Określanie Sanacji mianem " nacjonalistów polskich" też wskazuje niestety na powszechną narrację obserwowaną w świecie, ale także w Rosji, spopularyzowaną przez światowych syjonistów.

  To każe patrzeć na publicystykę Starikowa z pewnym dystansem. Jeśli jest to jedynie skrzywienie wynikające z nacjonalistycznego, rosyjskiego widzenia, to pół biedy, ale nie wykluczałbym także innego " schorzenia"?!
 • @lorenco 14:24:38
  Dzięki za info.
  Jak widać na tym świecie jest mnóstwo świadków ;-)

  Efekt tego łgania przez zachodnie ścierwomedia będzie taki, że jak Ruscy w końcu wywiną jakiś numer (a zrobią to na pewno, bo... kto prosi, to wyprosi ;-DDD ) to nikt w to nie uwierzy.

  Pozdro!
 • @stanislav 17:43:47
  Przepraszam, rozdz.4, dotyczy Polski sanacyjnej i jej flirtów z Hitlerem i instrumentalnego wykorzystania przez anglo-syjonistów.
 • @Husky 17:20:08
  "w/g Arjanka to niemcy zawsze byli ofiarami"

  On takiego "zawsze" nie sugeruje - to Twoja manipulacja.
  W jego wpisach są. Ale nie nikt tam nie zdejmuje z nich odpowiedzialności za to czego się dopuścili. Pokazanie natomiast kto ich podjudził to chyba nic złego, prawda? Powiedziałbym, że nawet jest to pożądane - lepiej wiedzieć więcej niż mniej.

  Dla mnie to oczywiste :-)

  3m siem
 • @Jasiek 18:14:47
  Czytaj Jasku od lewej do prawej
  A wtedy sie przekonasz
  8-)))))))
  pzdr
 • @stanislav 17:43:47
  Niech pan nie będzie taki kapryśny panie stanislav i niech pan nie zapomina że N.Starikov jednak działa w przestrzeni publicznej,występuje w telewizjach,jest rozpoznawalną postacią.A przecież internet trzeszczy w szwach od treści których autorzy zawsze będą niszowi -to po pierwsze.
  A po drugie jak pan zapewne się zorientował tematy na jaki pisze Starikov zaliczane są do "trudnych" i trzeba być nie lada fachurą żeby pisać tak że "komar nosa nie wetknie".Pan sobie zdaje sprawę co się działo po książce "Stalin.Wspominamy razem"? Przecież całe moskiewskie libertyństwo rzuciło się na niego jak sępy.Ale gówno wskórali bo nie było się do czego przyczepić.Wszystko było po aptekarsku wyważone,sporządzone,zaaplikowane.
  Nie jest prawdą (mam nadzieję że niczego takiego pan nie sugerował) że Starikov unika żydowskiego tematu.Nie unika https://www.youtube.com/watch?v=_zHXz77maPE

  a ja w pełni zgadzam się z jego interpretacją rzeczywistość.

  PS
  Panie stanisłav.w 2007 może 2008 wykładowca akademii spraw wewnętrznych napisał podręcznik taki który bardzo by panu przypadł do gustu.Wyłożył dowody na to że żydzi zniszczyli ZSRR.Oczywiście wywiązał się straszny skandal,echo moskwy grzmiało jak trąba jerychońska itd.
  Pan może pamięta nazwisko tego zacnego profesora?
 • @ikulalibal 18:30:37
  Wiele poważnych osób w Rosji pisze na te tematy, a naprawdę kilka na bardzo wysokim poziomie historycznym, politologicznym i w oparciu o udokumentowane źródła.

  Z nieżyjących już należy wymienić chociażby takie osoby jak gen. Konstanty Pietrow i jego Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa, albo doskonały Grigorij P. Klimow - autor m.in. takich książek jak " Czerwona kabała" , " Boży naród" i innych.

  Z żyjących bardzo interesującymi są wybitny ekonomista i historyk gospodarczy prof. Walentyn J. Katasonow oraz wybitny publicysta, politolog i analityk globalizmu Władimir Bolszakow ( z oboma miałem przyjemność spotkać się osobiście i porozmawiać) oraz kilku innych.
 • @stanislav 19:05:28
  // ekonomista i historyk gospodarczy prof. Walentyn J. Katasonow//

  Pan mam nadzieję wie że to "nawrócony grzesznik" w przeszłości zatrudniający się w pajęczynie międzynarodowego banksterstwa.Ale do rzeczy,moje pytanie miało na celu uzmysłowienie panu tego że nam odbiorcom żaden pożytek z "autorów jednej książki" czy "brawurowych bohaterów pierwszego i ostatniego wystąpienia w TV".Oni odchodzą a wraz tym nasza o nich pamięć.Szkoda bo gdyby nie kozaczyli byłoby z pożytkiem dla nas.Trzeba przetrwać.Czas mija i zmieniają się okoliczności.
  "Wczoraj" udupiono profesora za napisanie jakiejś książki a "dziś" profesor wyrzucił z egzaminu żydowskiego studenta za religijne nakrycie głowy.
  https://www.ridus.ru/news/269520 "niech żywi nie tracą nadziei"
  panie stanislav.

  PS
  a ten profesor od podręcznika nazywał się Wasili Drożżin https://traditio.wiki/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B6%D0%B8%D0%BD
 • @ikulalibal 20:25:19
  Dziękuję za informację , Znalazłem książke , przeczytam.
  Дрожжин В. А.
  Ликвидация СССР и сионизм / Василий Дрожжин. —
  М.: Алгоритм, 2009. — 256 с.
  ISBN 978-5-9265-0700-0
  В конце 1991г. произошла одна из геополитических трагедий
  XX века — с карты мира исчезла великая держава — Советский Союз.
  Известный публицист А. Радзиховский все происшедшее в России на-
  звал «демократически-капиталистической революцией». По его мне-
  нию, отечественная интеллигенция сыграла в этой «революции» выда-
  ющуюся роль, поскольку всегда являлась в России одним из главных
  носителей западно-либеральной идеологии. Но для нас, утверждает ав-
  тор книги В. Дрожжин, очевидно, что интересы международной закули-
  сы и русского народа далеко не во всем совпадают. Свою точку зрения
  он доказывает на примере распада Советского Союза, а также с помо-
  щью многочисленных фактов из истории СССР.
  ISBN 978-5-9265-0700-0
  ©Дрожжин В. А., 2009
  Д 75
  © ООО «Алгоритм-Книга»., 2009
 • @Husky 18:17:38
  "Czytaj Jasku od lewej do prawej"

  Co to mają być za aluzje?
  Czy to ja robię tu za nieświadomego kryptotrockistę? ;-DDD

  Auuuuuu!
 • @ikulalibal 10:42:21
  "Bombardowanie Tokio to jedna z większych zbrodni wojennych II WŚ". -

  --- No tak. Teraz już więcej wiem.
 • @Oświat 10:49:00
  "A kto nam tent tekst wcisnął?" -

  --- Przetłumaczyłem i poczytuję to sobie za dobre posunięcie.
 • @Jasiek 10:54:27
  "I wiedza kto mąci.
  Bo ciągle podają się za sojuszników". -

  --- A Polacy uznają ich za sojuszników. Chociaż...
  Różnie to w naszym narodzie bywa.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 18:14:47
  "... nikt tam nie zdejmuje z nich [Niemców] odpowiedzialności za to czego się dopuścili. Pokazanie natomiast kto ich podjudził to chyba nic złego, prawda?". -

  --- Tak, o to chodzi :)
 • Komentarz blogera Metro, zamieszczony na Wordpress:
  Przygotowania do Wielkiej Wojny rozpoczęły się jeszcze w latach 80-tych XIX wieku. Głównym problemem było skonstruowanie porozumienia tradycyjnie wrogich sobie Francji i Brytanii oraz przyciągnięcie do niego Rosji. Ikulalibal zauważa, że ustawienie naprzeciw siebie Niemiec i Rosji byłoby niemożliwe przy udziale kanclerza Bismarcka (osoby płynnie mówiącej po rosyjsku). Za odpowiedzialnego za montaż Ententy uznaje się brytyjskiego króla Edwarda VII (https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_VII), który jeszcze przed wybuchem Wielkiej Wojny przeniósł się na łono Abrahama (londyńska rodzina królewska utrzymuje na dworze stanowisko mohela odpowiedzialnego za rytuał obrzezania). Na pewno pomocne okazały się być zmylenie /brak rozeznania /dywersja /błędy popełnione na dworze Wilhelma II Hohenzollerna czy Mikołaja II Romanowa.

  W każdym razie świat w 1913 roku zmierzał w ciekawym kierunku. Największe państwo przemysłowe Europy – Niemcy – poważnie planowały budowę linii kolejowej Berlin-Bagdad. Do dzisiaj taka linia nie powstała, nie ma jej nawet w planach. To Bagdad jest dzisiaj źródłem uciekinierów którzy trafiają między innymi do Berlina.

  Ernst Wolff nie wspomniał o bardzo ważnym wątku związanym z przyłączeniem się Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Wojny. Amerykanie wojny nie chcieli, a na pewno nie chcieli wojny po stronie Ententy. W 1916 roku największą grupą etniczną byli tam Amerykanie pochodzenia niemieckiego. Z oczywistych względów ludzie ci mieli sentyment do Niemiec i Austro-Węgier.

  Spisek mający na celu wciągnięcie Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Wojny ujawnił Benjamin Freedman. To syjoniści, wysłannicy nowojorskich lichwiarzy obiecali brytyjskiemu rządowi, że wciągną Amerykę do wojny, jeśli Brytania obieca im Palestynę. Brytyjczycy spiskowali już długo w celu zniszczenia Imperium Osmańskiego i w międzyczasie obiecali już Palestynę Arabom (Lawrence z Arabii), jednak nie było to żadną przeszkodą. Wspomina o tym również szejk Hosein:

  https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

  Deklaracja Balfoura była właśnie realizacją brytyjskiej obietnicy złożonej syjonistycznym spiskowcom z Nowego Jorku. List ten był zresztą wysłany bezpośrednio do Waltera Rotszylda, co chyba wskazuje na prawdziwą hierarchię władzy w Londynie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_Balfoura#Tekst_deklaracji).

  Szejk Hosein mówi że „rosyjscy żydzi dźgnęli Rosję w plecy” (2:06) co jest jakąś interpretacją rewolucji lutowej i październikowej. Podobną rolę odegrali ich kuzyni w Niemczech czy Austro-Węgrzech organizując przewroty bolszewickie, o czym pracowicie przypominał między innymi Adolf Hitler:

  https://i.ytimg.com/vi/dnY9MsRExRw/maxresdefault.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Stab-in-the-back_cartoon_1924.jpg

  Jeśli chodzi o koszty wojny, które faktycznie były olbrzymie, to odszkodowania nałożone na Niemcy ostatecznie zostały skalkulowane w ten sposób, aby Francja i Brytania mogły spłacić swoje długi wobec lichwiarzy z Wall Street wpływami z niemieckich odszkodowań. W ten sposób Brytania i Francja wyszły na „0”. Niemcy skończyły spłacać Francji i Brytanii odszkodowania, które wędrowały do lichwiarzy z Wall Street, już w 2010 roku. Sprawę Wielkiej Wojny można więc uznać za zakończoną :)

  Metro
 • @ikulalibal 20:25:19
  A jak niby prof. Katsonow mógłby poznać istotę i kuluary działania MFW i BŚ ? :)))) A zatem z tym jego grzeszeniem, to bym nie był taki pospieszny w sądach.
 • @ikulalibal 20:25:19
  Prof. Marek Belka jakoś nie napisał takiej książki jak np. " Kapitalizm. Historia i ideologia cywilizacji pieniądza", jak uczynił to prof. W.J.Katasonow

  Zatem z tymi grzesznikami, to trzeba uważać :)))
 • @zygmuntbialas 23:04:19
  " Amerykanie wojny nie chcieli, a na pewno nie chcieli wojny po stronie Ententy. .." ten pogląd Metro nie ma pokrycia w faktach.

  Co to znaczy Amerykanie wojny nie chcieli... ?

  Od 1913 r. ( FED) już na pewno, ale faktycznie dużo wcześniej Ameryka była już w pełni żydowską kolonia. I to Żydzi amerykańscy ustalali w dużej mierze politykę amerykańska w porozumieniu z ...Żydami europejskimi. Głównym celem był podbój Rosji i dorwanie się do jej bogactw. Ekspansjonizm niemiecki był jedynie narzędziem ( tak też było w przypadku II WŚ ). T.W.Wilson był całkowitą marionetką żydowsko-masońską, a głównymi rozgrywającym Rothschild, Warburg, Schiff, Rockefeller i Rhodes-Milner Group itd.
 • @stanislav 13:09:13
  "Co to znaczy Amerykanie wojny nie chcieli...?" -

  --- W szerszym kontekście wygląda to tak: "Amerykanie wojny nie chcieli, a na pewno nie chcieli wojny po stronie Ententy. W 1916 roku największą grupą etniczną byli tam Amerykanie pochodzenia niemieckiego. Z oczywistych względów ludzie ci mieli sentyment do Niemiec i Austro-Węgier".
 • @stanislav 13:09:13
  No tak.To prawda.Istnieje jeszcze cały obszar związany z anglosaskimi intrygami mającymi na celu popchnięcie Rosji do wojny z Japonią i vice versa.
  Temat ten jest u nas nietknięty jako że większość uważa że to ich nie dotyczy.Oczywiście bardzo się mylą ale cóż począć.
  W związku z powyższym jak również z tym o czym sobie pisaliśmy wczoraj mam taką refleksje:czy autorzy publikacji na wiadomy temat powinni się jakoś "powściągać" aby za tą cenę dotrzeć do jak największej liczby odbiorców czy nie dbając o nic robić co uważa.
  "Studiuję" ja pewną postać i ciągle nie wiem. Materiału jest tyle co kot napłakał a więc siłą rzeczy ciągle "studiuję" jedno i to samo.
  Walery Jemelianow akademicki wykładowca,orientalista,tłumacz z hebrajskiego i arabskiego.W dalekich latach 70-tych na podstawie własnych prac naukowych doszedł do szokujących wniosków.Usiłował zainteresować tym władze centralne ale jedyne co osiągną to sporą ilosć kłopotów.Jedną ze swoich prac udało mu się wysłać za granicę ale wbrew oczekiwaniom nie spotkała się ona z zainteresowaniem.
  Gorzej-nie uzyskał nawet szlachetnego miana "dysydenta"
  Moim zdaniem powinien przystopować,zmienić taktykę,nieco "złagodnieć" ale on zrobił coś wręcz odwrotnego - zaczął się radykalizować .Doprowadziło to do eskalacji dramatu i serii niepojętych wydarzeń.
  Co należy sądzić o takiej postawie? nieugięty? a może faktycznie groźny dla otoczenia schizofrenik? albo po prostu prowokator ? ciągle nie wiem.Co pan o tym sądzi panie stanislav.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-synt-4

  PS
  po książkę "Desyjonizacja" nie mam odwagi sięgnąć bo choć ona jest dostępna w internecie to jednak pamiętam że wyrokiem sądu jest zaliczana do "materiałów ekstremickich" a więc oferujące ją portale mogą być pod specjalnym nadzorem.
 • @
  Przyczynkiem do powstania SOCJALISTYCZNO-ROBOTNICZEJ partii Hitlera, NSDAP, byli Żydzi ze swoim totalitarnym zamiarem podboju świata.
  Żydowscy instygatorzy po stronie niemieckiej:
  1. Żydo-komunistyczna Bawarska Republika Radziecka;
  2. Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) - prężna organizacja syjonistów niemieckich, która stała się podporą (10%) Socjalistyczno-Robotniczej partii Hitlera, NSDAP;
  3. Fritz Haber - chemik, opracował produkcję Cyklonu B;
  4. Reinhard Heydrich - Szef Policji Bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-führer, kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS;
  5. Adolf Eichmann - Wolnomularz Podpułkownik SS;
  6. Prof. Bostowitsch - Instruktor SS;
  7. Erhard Milch - Marszałek Polowy Sił Powietrznych (Generalfeldmarschall der Flieger);
  8. Hans Frank - Dyrektor Akademii Prawa Niemieckiego i Generalny Gubernator w Polsce;
  9. Paul Warburg - główny sponsor Hitlera i właściciela IG Farben Auschwitz;
  10. Kapo w obozach;
  11. Dr. Rolf Rosenthal, the SS doctor at the Ravensbruck women's concentration camp;
  12. Hans Jeschonnek - generał lotnictwa, szef sztabu generalnego Luftwaffe;
  13. Szeregi żydowskich żołnierzy Hitlera (http://hotnews.pl/artpolska-1229.html);
  14. Jüdischer Ordnungsdienst (http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst)
  15. Sadystyczna Żydowska Policja „OD Gruppen” odpowiedzialna za utrzymanie porządku na terenach okupowanych przez Nazistów (http://thisiszionism.blogspot.com/2008/08/hitlers-jewish-police.html).

  Przez okres II Wojny, ponad 150 tysięcy Niemców pochodzenia żydowskiego pełniło służbę w szeregach Wehrmachtu.
 • @Zdzich 18:18:09
  "Ponad 150000 osób pochodzenia żydowskiego walczyło w szeregach wojsk III Rzeszy. Co więcej, odbywało się to za osobistym pozwoleniem Hitlera. Nie zawiódł się na nich". -

  --- Tak, te informacje zaskakują. Trudno pogodzić te dane z holocaustem.
  A swoją drogą może zastanawiać, dlaczego te istotne wiadomości docierają do nas po kilkudziesięciu latach od wydarzeń.
 • @Oświat - ",,Zgadnij kto aktywował banderówców i "umiarkowaną opozycję?"
  .


  http://m.neon24.pl/093662c0fa271a0c42637858838882fc,0,0.png


  .
 • @ikulalibal 15:39:42
  Rzeczywiście postać niejednoznaczna. Kurcze, ja nawet nie wiem co powiedzieć...
  10 kwietnia 1980 Emelyanov został aresztowany pod zarzutem morderstwa i rozczłonkowania żony siekierą, osądzony, zdiagnozowano „schizofrenia” i umieszczony w szpitalu psychiatrycznym na 6 lat. Świadkiem w tej sprawie był Alexander Dugin. Został wypuszczony w 1986 roku.
  W 1986 roku wstąpił do Towarzystwa 'Pamięć' Dmitrija Wasiliewa. Wasiljew Emelyanov rozbieżność w poglądach ideologicznych: Vasilev Uważa się, że syjoniści zniszczyły chrześcijaństwo w Rosji, a Emelyanov wierzył, że chrześcijaństwo zostało narzucone przez syjonistów.
  Po rozejściu się od Wasiliewa kierował własnym społeczeństwem o tej samej nazwie. Opracował Kartę Światowego antysyjonistycznego frontu antymasońskiego (WASAMF). W 1989 roku uczestnicy Yemelyanovsky „Memory” i Klub-słowiańskiego Goritsky walczyć Biełow stworzył społeczność pogańską Moskwa. W 1991 roku został jednym z założycieli 'Rady Słowiańskiej'.
  W swoich artykułach wzywa do fizycznej likwidacji wszystkich Żydów w krajach byłego Związku Radzieckiego. Oskarżony o rusofobii syjonizmu i wielu znanych osobistości, w tym dysydenta Aleksandra Sołżenicyna, Andrieja Sacharowa i Roj Miedwiediew. [9]
 • @ikulalibal 15:39:42
  Dobrovolsky, Alexey Alexandrovich to ten drugi na foto, też nieszablonowy.
  http://traum.bkload.com/cache/pictures/traum/131005/_2.JPG
  W szpitalu spotkał się z dysydentami Władimirem Bukowskim i generałem Piotrem Grigorenko. Uczestnik ruchu dysydenckiego ZSRR , członek NTS .
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B9_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  A cóż to jest ten NTS:
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9_%D1%81%D0%BE%D1%8E%D0%B7_%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2
 • ŻYDOSTWO TO SADYSTYCZNI BARBARZYŃCY
  .
  co żydzi sami udokumentowali w swych „świętych” księgach sadyzmu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Panie Białas, zamieścił Pan tłumaczenie tekstu, który mógłby poszerzyć wiedzę i horyzont Polaków, ale jak czytam niektóre komentarze, to przypomina mi się powiedzenie o „rzucaniu pereł przed ...”

  @Krystyna Trzcińska 03:28:48

  Słuszne spostrzeżenia, ale z tym przejęciem kontroli nad chrześcijaństwem przez faryzeuszy to jest tak jak z islamem, już drugi kalif Umar/Omar był początkowo wrogiem Mohameda, podobnie trzeci kalif Osman, po zamordowaniu czwartego kalifa Alego, został kalifem Muawija, syn największego przeciwnika Mohameda Abu Sufjana, zarządzającego Mekką i jej świętościami Kaaba. Dotychczas sprawujący władzę w Mekka dołożyli starań i sprytu aby przechwycić kontrolę nad powstającym ruchem islamu. Muawija założył pierwszą dynastię Omajadów.

  Jak widać, podobieństwo do chrześcijaństwa jest wyraźne. Panujące kręgi zawsze będą się starały przechwycić kontrolę nad nową ideologią czy religią, „bardziej papiescy niż papież” aby zachować swe przywileje i źródła bogactwa.

  Paweł nie był jednak „pierwszym terrorystą” jak powyższy link dokumentuje.

  Wyobrażenie wielu, że takich barbarzyńców jak żydzi można udomowić, okiełznać, jest niestety tragiczną naiwnością, która dla naiwnych zawsze kończy się tragicznie. Ostrzegawczy los Jezusa z Golgoty powinien stanowić podstawę wiary chrześcijan, jeśli chcą z żydostwem dojść do ładu i sami przeżyć.

  Zarzewiem żydowskiego barbarzyństwa jest synagoga, ta międzynarodowa sieć zbrodni z jej zbrodnicza kadrą przywódczą, rabinmi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej