Są trzy miejsca, gdzie szaleje pandemia, i nie są to szpitale ani domy seniorów.

Są to: 1) statystyki, 2) telewizja i 3) chorują znajomi znajomych. My ich nie widzimy, ale jak tu nie wierzyć znajomym. Niełatwo nam udowodnić, że ciężkie przypadki covida to są faktycznie choroby serca czy też układu pokarmowego, a lekkie covidy to po prostu grypa czy przeziębienie.

W poniższym krótkim filmie tłumaczy światowej sławy wirusolog prof. dr Sucharit Bhagdi, iż nie mógł być obecny na manifestacji w Wiedniu, gdyż władza nie pozwoliła mu wyjechać z Niemiec. Wyraża jednak zadowolenie, że ludzie mogli spotkać się bez masek, bez dystansu i czynienia bezsensownych rzeczy wymaganych przez władców.

 " target="_blank" rel="noopener">


 "Mam krótką wiadomość - mówi profesor. - A mianowicie jest nieprawdą, że pandemia istnieje. Muszą państwo wiedzieć, iż istota covida nieoficjalnie została odwołana przez oficjalną instytucję 20 stycznia br. WHO orzekła tego dnia, iż wskazania testu PCR nie mają zastosowania w przypadku osób niewykazujących symptomów choroby. Tak więc padają - jak domek z kart - wszystkie dane liczbowe o rozprzestrzenianiu się covida. Rządzący muszą też uwzględnić, że zdrowy człowiek nie zaraża innych. Kończy się covidowa bajka, która jest koszmarem, wynikającym z fałszywych sprawozdań i z błędnych obliczeń modelowych, dokonywanych przez rządzących i media".

Mówi potem profesor krótko o szczepieniach i ogromnym niebezpieczeństwie, które niosą ze sobą, łącznie ze śmiercią młodych ludzi. O tym będę jeszcze pisał, jak też o interesujących przemówieniach profesjonalistów z partii AfD deputowanych do Bundestagu i landtagów.

A w Europie na razie bez zmian. Litwa zamyka granice z Polską, a premier Morawiecki deklaruje, iż "rząd nie planuje skracania dwutygodniowego okresu poluzowania obostrzeń epidemicznych". Dodał jednak, że "łamanie ograniczeń epidemicznych może doprowadzić do wzrostu zakażeń, a wtedy za 10 dni rząd może wprowadzić nowe obostrzenia, zamiast je luzować".

Nie brakuje elementów wychowawczych kierowanych do społeczeństwa: "Jeżeli nieprzestrzeganie obostrzeń przez turystów będzie się przekładało na ilość nowych zakażeń i osób w szpitalach, to trzeba będzie zrobić krok do tyłu, jeśli chodzi o otwieranie niektórych obiektów – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Zabawa na Krupówkach bez maseczek i zachowania dystansu może się skończyć naprawdę źle. Przestrzegam przed takim zachowaniem. To nieodpowiedzialność, nie tylko w stosunku do siebie, ale także osób bliskich".

Tak to o nieodpowiedzialności mówią nieodpowiedzialni.

PS. I jeszcze jedna uwaga. Deputowany z AfD do landtagu Sachsen-Anhalt Robert Farle mówi, że w Niemczech wraz z cofnięciem dopłat z dniem 01 stycznia za leczenie covida spadła liczba zachorowań na tę chorobę o 30%.

Zygmunt Białas