Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1346 postów 25205 komentarzy

Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest krytyczny wobec szczepień przeciw covid-19. Nie wchodzi w rachubę szczepienie substancją nazywaną szczepionką, bo jest ona zbyt niebezpieczna.

Mikrobiolog i epidemiolog, mieszkający w Niemczech, prof. Sucharit Bhakdi, lat 74, ostrzegł kilka tygodni temu, że szczepienia mogą prowadzić do zgonów z powodu zakrzepów krwi. W rozmowie z reporterką WOCHE Martiną Bauer zdecydowanie krytykuje polityków i przedstawia inne spojrzenie na walkę z pandemią. Jest jednym z najostrzejszych krytyków działań polityków w walce z pandemią korony. Mikrobiolog i epidemiolog prof. Sucharit Bhakdi uważa je za bezużyteczne.

Swoimi wypowiedziami naraził się profesor wielu naukowcom, jest szykanowany i obrażany. A jednak pozostaje niezłomnie wierny swym poglądom. Także teraz - w czasie kampanii szczepień prowadzonych na całym świecie, które - jego zdaniem - są nieodpowiedzialne. Jego opinię uwzględnia niedawne orzeczenie Sądu Administracyjnego w Wiedniu, który między innymi uznał testy PCR za nieodpowiednie do diagnostyki.

Co więcej, ceniony amerykański profesor John Ioannidis, lekarz i epidemiolog, doszedł do zdumiewającego wniosku po ocenie 61 badań z całego świata. Według eksperta z Uniwersytetu Stanforda śmiertelność z powodu covid-19 wydaje się być niższa niż odnotowywana od początku pandemii.

 

 

Panie Profesorze, ostrzegał Pan kilka tygodni temu, że w wyniku zakrzepów krwi w związku ze szczepieniem dojdzie do śmierci wielu ludzi. Skąd Pan wiedział o tym, zanim ujawniono pierwsze przypadki?

Ponieważ było to do przewidzenia. Szczepienie jest niebezpieczne z powodu krzepnięcia krwi. W wyniku szczepienia genowego dochodzi do powstania części wirusowej w komórkach ścianek naczyniowych. Możemy to sobie wyobrazić jako tapetę. Układ odpornościowy chce teraz zniszczyć tę tapetę, czyli te komórki, ponieważ wytwarzają egzogenną część wirusa. To jego praca. Chce zeskrobać tę tapetę ze ścian i rani przy tym naczynia od wewnątrz. Prowadzi to do krzepnięcia krwi. Wiele osób zaszczepionych ma również krwawienie skórne, ponieważ jeśli w naczyniach zostało zużytych zbyt wiele czynników krzepnięcia, brakuje ich gdzie indziej.

Skrzepy mogą następnie doprowadzić do śmierci...

Tak, jeśli powstają w niebezpiecznych miejscach i nie są diagnozowane i leczone w odpowiednim czasie. Na przykład tworzenie się skrzepów w mózgu objawia się szeregiem objawów: silnym bólem głowy, nudnościami, paraliżem oraz utratą słuchu i wzroku. Kiedy sprawy stają się naprawdę poważne, ludzie mogą z tego powodu umrzeć. Stąd mój pilny apel: jeśli po szczepieniu wystąpi którykolwiek z tych objawów, nalegaj na badanie. Można to zrobić za pomocą tomografii komputerowej.

Więc szczepienie jest niebezpieczne?

Tak, liczba ofiar szczepień szybko rośnie. Cyniczne traktowanie tego faktu przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejską Agencję Leków (EMA) jest równie niebezpieczne. 18 marca ogłosili, że chociaż istnieją śmiertelne przypadki zakrzepów krwi, to jest ich tak niewiele, że szczepienia są nadal zalecane. Irytuje mnie, że głupotę sprzedają światu, dlatego wszystko wyjaśniam w nowej książce, która ukaże się w kwietniu nakładem Goldegg Verlag pod tytułem „Corona Unmasked”, napisaną razem z żoną prof. dr hab. Kariną Reiss.

Jak Pan sądzi, dlaczego tak wiele osób wciąż tęskni za szczepieniem?

Ponieważ nie mają wystarczających informacji i nie mają o tym żadnej wiedzy. Martwię się, myśląc o tym. Jest to cyniczne ze strony odpowiedzialnych, że akceptują fakt, iż jeszcze więcej osób poważnie zachoruje i umrze w wyniku szczepienia.

Czy potrafi Pan zrozumieć, że ludzie boją się covid-19?

Oczywiście, taki też jest plan. Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić.

Dlaczego ten wirus Covid-19 stał się tak niebezpieczny?

Nie zrobiło się niebezpiecznie. Kiedy patrzymy na liczbę ofiar śmiertelnych, widzimy, że to wszystko jest kłamstwem. Ze względu na liczbę ofiar nie możemy powiedzieć, że jest niebezpiecznie. Nie ma fal śmierci.

Ale nawet młodzi ludzie umierają z powodu covid-19...

Musimy zapytać, jak definiuje się, czy ktoś zmarł z powodu covid-19 lub z nim. Ma to również związek z testem PCR, chociaż od siedmiu miesięcy wiadomo, że nie nadaje się do niczego. Większość wykazanych w statystykach zmarłych na covid-19 nie umarła z powodu covid. Cały świat dał się oszukać, ponieważ bardzo niewielu ludzi naprawdę się tym zajmuje. Podam przykład: jest w Niemczech mądry człowiek, który od 1 stycznia 2020r. do 26 grudnia 2020r. sporządził statystyki zgonów ponad 80-latków, przebywających w placówkach opiekuńczych w 400 niemieckich okręgach. Potem policzył, ilu zmarło w ciągu następnych ośmiu tygodni po szczepieniach. W żadnym z tych 400 okręgów ilość zmarłych w ciągu tych ośmiu tygodni nie była mniejsza niż w całym poprzednim roku. Najczęściej ilość ta była wyższa. Często nawet sześciokrotnie wyższa niż w roku 2020. Jeśli ktokolwiek powiada, że szczepienie ochroni osoby starsze, to jest ignorantem lub świadomie kłamie.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do wersji niemieckiej: https://www.ganzewoche.at/inhalte/artikel/?idartikel=12731/Die-Menschen-muessen-Angst-haben-damit-sie-sich-impfen-lassen

Za 2-3 dni opublikuję drugą część wywiadu.

KOMENTARZE

 • Gdzie się podziało ostrzeżenie.
  Co najmniej na tzw. szczepionce Pfizera było ostrzeżenie by nie podawać ludziom chyba powyżej 75 roku życia.
  Czy jest nadal drukowane?
  A może druk zbyt drogi.
  A "skutki uboczne" tak opłacalne.
  Żal nie wykorzystać takiej okazji.
  Spadkobiercy aż przebierają nogami.
 • @ Autor, All
  Dobry wieczór :-)

  Mnie zastanawia stan umysłu tych ludzi, którzy w Polsce stali w nocy, w deszczu w kolejce żeby dać się "zaszczepić"...
  Ręce opadają :-(

  Oczywiście 5*
 • Autor
  "Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić"

  Działanie przez strach to akt terroryzmu. - Oczywiście terroryzmu państwowego, bo inne jego rodzaje to nie liczaący się margines.
  Mamy więc sprawców - państwo terrorystyczne, odrywane przez zdrajców na stanowiskach władz państwowych, spod zwierzchnie władzy narodu, którego państwo jest.
 • @brian 22:36:15
  "Spadkobiercy aż przebierają nogami". -

  --- A państwo. Na ogół jest jeden spadkodawca w rodzinie, a jeśli umrą tysiące, to wszystkie państwa, biorące udział w tej hucpie zaoszczędzą miliardy euro. Będą mieć więcej na swoje pensje.
 • @Jasiek 22:36:34
  "Mnie zastanawia stan umysłu tych ludzi, którzy w Polsce stali w nocy, w deszczu w kolejce żeby dać się "zaszczepić"... -

  --- Mnie też. I również to, że w rodzinie znają moje poglądy, czasem wysłuchają moich argumentów i... zapisują się na szczepienia.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas
  Diabelski plan jest realizowany . Salute Amigo .
 • @miarka 22:45:30
  "Mamy więc sprawców - państwo terrorystyczne,...". -

  --- Czy raczej państwa terrorystyczne, a hucpa rozlała się na cały prawie świat. Nie mogę w żaden sposób być adwokatem poszczególnych prezydentów czy premierów, biorących udział - w kagańcach na twarzy - w tym cyrku, choć wielu z nich wdepnęło w to błoto i już nie da się wycofać. Trzeba słuchać tych, co mają wielkie pieniądze.
 • @Repsol 23:27:44
  "Diabelski plan jest realizowany". -

  --- Jest realizowany. I na razie końca nie widać.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 22:36:34
  "Mnie zastanawia stan umysłu tych ludzi, którzy w Polsce stali w nocy"

  Myślę, że więcej w tym było propagandy niż prawdy. Raz pokazali kolejkę z góry w którejś z telewizji, stało w niej dosłownie kilka osób. A przecież nie wiadomo, czy i to nie byli podpłaceni statyści.

  Obecna plandemia karmi się kłamstwem, więc i w tym miejscu nie dopatrywałbym się prawdy (że tłumy zaszczepiły się w tych mobilnych mordowniach podczas świąt).
 • @rumpelsiltskin 23:44:42
  "Obecna plandemia karmi się kłamstwem,...". -

  --- I straszeniem ludzi. Od samego początku. I stosowaniem metody kija i marchewki. Przy czym kij jest dla wielu o mocy szafotu, a do zdobycia - marchewka, która została zabrana, np. wstęp do restauracji.
 • @All
  Jeszcze jeden covidiota:

  Kosiniak-Kamysz zapytany, czy rozwiązanie wprowadzone na Węgrzech zakładające, że z niektórych miejsc, takich jak baseny czy restauracje, mogą korzystać wyłącznie zaszczepieni, może wkrótce obowiązywać w Polsce odpowiedział: „To dla promocji szczepień byłoby na pewno ciekawe”.

  Dodał, że takie rozwiązanie mogłoby zaistnieć, gdy dostęp do szczepionek będzie powszechny i nie trzeba byłoby stać w wielogodzinnych kolejkach czy „łapać się na majówkę”, aby przyjąć preparat.

  Zaszczepisz się, masz więcej uprawnień – wolę taki sposób niż odgórny nakaz, bo ten drugi może być nieskuteczny. To będzie zachęta do korzystania z normalniejszego życia niż obecnie – ocenił lider PSL".
 • @All (II)
  Więc i za dzieci chcą się zabrać:

  "Badania nad szczepieniami dla dzieci i młodzieży są daleko posunięte. Wnioski z tych badań są bardzo dobre – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

  Na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef MEiN był pytany o perspektywy szczepień dzieci i młodzieży przeciwko koronawirusowi. Przemysław Czarnek poinformował, że w zeszłym tygodniu zadał pytanie na ten temat przewodniczącemu Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze.

  Informacje prof. Horbana były optymistyczne. Badania nad szczepieniami dla dzieci i młodzieży są daleko posunięte. Wnioski z tych badań są bardzo dobre. Zdaniem profesora mogę te informacje przekazać, wakacje będą tym terminem, w którym dzieci i młodzież będą mogły się szczepić, będą im zaproponowane szczepionki".
 • @zygmuntbialas 23:53:04
  " I straszeniem ludzi."

  Wykorzystuje się naturalny strach przed śmiercią. I tutaj była i jest rola dla wiary oraz Kościoła, który powinien od takich niebezpieczeństw ludzi wyzwalać, które prowadzą do ich zniewolenia.

  Ale Kościół i na tym polu zawiódł.
 • @zygmuntbialas 23:54:07
  "Jeszcze jeden covidiota:"

  Kosiniak Kamysz to rzeczywiście typowy cymbał, ale ten system takich kocha i hołubi. Jaki system, tacy jego faworyci.
 • @rumpelsiltskin 00:01:49
  "Ale Kościół i na tym polu zawiódł". -

  --- Całkowicie. Słyszałem tylko pojedyncze głosy duchownych w tej sprawie.
 • @rumpelsiltskin 00:04:43
  "Kosiniak Kamysz to rzeczywiście typowy cymbał,...". -

  --- Nie tylko on, prawie wszyscy politycy naszego kraju. Wyłamał się wyraźnie bodajże jeden: Grzegorz Braun.
 • @zygmuntbialas 00:08:51
  "Wyłamał się wyraźnie bodajże jeden: Grzegorz Braun."

  No właśnie. Nie darzę tego polityka estymą, dlatego uważam, że nie jest on najlepszą reklamą dla krytyków covidiotyzmu. Oddaje sprawie raczej niedźwiedzią przysługę.
 • @rumpelsiltskin 00:17:32
  Braun to polskie nazwisko ?
 • @werka1321 00:29:22
  "Braun to polskie nazwisko ?"

  A co to zmienia? I tak nie mam do niego zaufania.
 • @werka1321 00:29:22
  re: Braun to polskie nazwisko?

  Jest powód i poważne uzasadnienie, żeby zalecać pseudonimy na blogach.
  Chodzi o to, żeby byle pajac nie czepiał sie nazwisk.

  Na ten przyklad, żaden 'uczony' w Polsce nie czepia sie polsko- brzmiących nazwisk typu Mazowiecki, Walesa, Kwasniewski, Kaczynski czy Duda.

  Sciganie, cenzurowanie i formulowanie opinii na podstawie nazwisk - to widać nowa dziedzina polskiej nauki w demokratycznej Polsce.

  Wiec, może przypomne, ze takie nazwisko jak 'Braun' pochodzi od anglo-saskiego 'brown'; czyli brązowy.
  Proponuje naukowa dysertacje na temat afrykańskiego pochodzenia nazwiska Grzegorza Brauna.
 • List otwarty
  List Otwarty -- Trzy pytania naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2. - Petycjeonline.com

  https://www.petycjeonline.com/list_otwarty_--_trzy_pytania_naukowcow_i_lekarzy_do_ministra_zdrowia_w_sprawie_bezpieczestwa_i_skutecznoci_szczepie_na_sars-cov-2
 • "Ludzie muszą się bać.."
  To idiotyczne i prawdziwe zarazem twierdzenie.
  Idiotyczne w kontekście całego artykułu.
  Prawdziwe bo jedyną motywacją działań profilaktycznych jest strach.

  Zimą ludzie ubierają czapki bo BOJĄ się przeziębić lub zmarznąć.
  Latem smarują się olejkami bo BOJĄ się poparzeń.
  Ludzie szczepią się profilaktycznie (odra, gruźlica i inne ) bo BOJĄ się zachorować.
  Ludzie przestrzegają prawa bo BOJĄ się kary za łamania prawa choć są tacy co rozumieją prawo i przestrzegają go bo uznają to za słuszne..

  Ogólnie STRACH jest silną atawistyczną motywacją dla postępowania mającego obniżyć poziom strachu...podobni jak BÓL.

  Rzadziej spotykanym mechanizmem jest ROZUM.. ten mechanizm dominuje tylko u niewielkiej części społeczeństwa.
  I ta część to są prawdziwe elity społeczne (góra 10% społeczeństwa) , niestety niedoceniane przez tych którymi kieruje STRACH (bo rozumku malutko.. ok 90% społeczeństwa).
  Przy dobrej , mądrej edukacji te proporcje można zmienić ...
  w Polsce solidaruchów nie ma dobrej i mądrej edukacji.
  mamy edukacje raczej pożytecznych idiotów niż myślących obywateli.
  Mądrość w Polsce to zagrożenie dla władzy jest więc raczej pacyfikowana, dołowane, umniejszana.
  natomiast pożyteczny idiotyzm jest nagradzany , lansowany jako model "patrioty".
 • @Jasiek 22:36:34
  Jak ktoś chciał się zaszczepić a dotychczas nie mógł.. bo wiek, rejestracja, odległe terminy to wykorzystał tę okazję.
  Anty Covidowców w realnym świecie jest mniej niż tu na Neonie.
 • @Oscar 08:28:18
  Tu dodam ja obserwuje skutki uboczne szczepień i czekam choć moja kolejka w sensie wieku już minęła.
  I pewnie się zaszczepię jeszcze nie wiem czym ..za najbardziej bezpieczną uważam ruskiego Sputnika.
  Tu niestety możliwe są prowokacje wrogów Rosji... bo co stoi na przeszkodzie spreparowanie trucizny we flaszkach opisanych jako "Sputnik" i zaszczepienie tym niewinnych ludzi... by potem media podniosły wrzask że Sputnik zabija...
  Nie takie prowokacje nasi "przyjaciele " urządzali gdy mieli w tym interes.. (choćby strzelanie na Majdanie w plecy swoim zwolennikom by podnieść temperaturę sporu)
  ... a interes mają.

  Jedną za "wartości" naszych przyjaciół jest "interes" czyli zysk, przy tej wartości, takie sprawy jak ludzkie życie czy zdrowie nie mają żadnej wartości...
  Przykładów w historii bliższej i dalszej jest nieskończenie wiele..
  od niewolniczego wyzysku poprzez zatruwanie środowiska odpadami, karmienie ludzi trucizną...lub wprost mordowanie by przejąć jakieś zasoby.
 • "Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić"
  ------------------
  To jest oczywiste - jednak ciekawsze jest to - jakimi metodami będą wyzwalać ten strach wobec tych, którzy nie będą chcieli się szprycować.
  Wniosek?
  Oni (czarci pomiot) zdają sobie sprawę, że wszystkich nie zastraszą - więc do jakich posuną się metod aby zaszprycować wszystkich?
  Oto jest pytanie!
 • @demonkracja 10:03:02
  Moim zdaniem - już trzeba myśleć o stworzeniu państwa podziemnego dla tych, którzy nie są zaszprycowani - aby nawzajem sobie pomagali - nie respektując ewentualnych szykan narzucanych przez czarci pomiot na swoim zawodowym odcinku.
 • @brian 22:36:15 Odwrotnie, to "pfizer" jest, zdaje się, JEDYNĄ zachodnią szczepionką dla osób lat 75+
  Ja, mój brat, moi leciwi znajomi (także w Genewie) są tego dowodem.
 • @rumpelsiltskin 00:17:32
  O G. Braunie: "Nie darzę tego polityka estymą, dlatego uważam, że nie jest on najlepszą reklamą dla krytyków covidiotyzmu. Oddaje sprawie raczej niedźwiedzią przysługę". -

  --- Też nie przepadam, ale jednak on zdobył się na odwagę. Nie odmówie mu znacznej wiedzy i inteligencji. W partia nacjonalistyczna AfD działa konsekwentnie na rzecz normalności, więc przynajmniej w anty-covidowym punkcie ich popieram. Przyznam, że trudno mi rozmawiać o czymkolwiek, gdy widzę maseczkową histerię.
 • @Tiamat 03:16:10
  "Ściganie, cenzurowanie i formulowanie opinii na podstawie nazwisk - to widać nowa dziedzina polskiej nauki w demokratycznej Polsce". -

  --- Tak, to jest niebezpieczne, możemy się w bardzo wielu przypadkach pomylić.
 • @Tiamat 03:21:37
  Przytaczam fragment listu otwartego:"Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji, ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań, a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy. Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu". -

  --- Sprawy jasne, ale ciągle, jakby grochem o ścianę.
 • @Oscar 08:25:50
  "Prawdziwe bo jedyną motywacją działań profilaktycznych jest strach". -

  --- Pan chyba nie zrozumiał treści wywiadu.
 • @Oscar 08:39:53
  "Jedną za "wartości" naszych przyjaciół jest "interes" czyli zysk, przy tej wartości, takie sprawy jak ludzkie życie czy zdrowie nie mają żadnej wartości...". -

  --- Stąd więc ostry sprzeciw prof. Bhakdi'ego, Malajczyka z pochodzenia, a uważanych przez znaczną część Niemców za narodowego bohatera.
 • @demonkracja 10:03:02
  "... wszystkich nie zastraszą - więc do jakich posuną się metod aby zaszprycować wszystkich? - Oto jest pytanie!" -

  --- Tak, też dręczy mnie to pytanie, i ciągle wierzę, iż nie posuną się za daleko.
 • @demonkracja 10:08:33
  "... już trzeba myśleć o stworzeniu państwa podziemnego dla tych, którzy nie są zaszprycowani - aby nawzajem sobie pomagali". -

  --- Zobaczymy, w którym kierunku pójdzie to szczepionkowe szaleństwo.
 • @Berkeley72 10:35:40
  "Ja, mój brat, moi leciwi znajomi (także w Genewie) są tego dowodem". -

  --- No cóż, miały te osoby szczęście, że ich nic nie spotkało. A co będzie, nie można przewidzieć. Kenijskie dziewczęta, zaszczepione z inicjatywy Gatesa czuły się ponoć dobrze, tylko parę lat później okazało się, że nie mają szans zostać matkami.
 • @zygmuntbialas 11:24:04
  "dziewczęta, zaszczepione z inicjatywy Gatesa czuły się ponoć dobrze, tylko parę lat później okazało się, że nie mają szans zostać matkami."

  A co to obchodzi pana w wieku schyłkowym, który już bardziej wpatrzony jest na księżą oborę niż na to, co na świecie się dzieje.
 • -------- bezcenna wymiana wiedzy ! koniecznie trzeba wysłuchać !
  https://www.youtube.com/watch?v=j6tSOb8bKko
 • @rumpelsiltskin 12:55:44
  Wiek schyłkowy przechodzi Polska, w której obecny system wartościowania
  przypomina dno wklęsłe.

  W PRL-u uczyli nas szacunku dla dorosłych i przestrzegania Dekalogu.
  Uczyli nas jak rozmawiać ludzkim głosem i jak zachowac sie przy stole, w towarzystwie i w kazdym miejscu publicznym.

  Uczyli nas, ze nie nalezy obrażać osób, z którymi sie rozmawia, bo obrażając innych - obrażamy sami siebie.

  Wiem, ze to trudno zrozumiec ale tak napisane jest w Ewangelii:
  "Kochaj blizniego swego jak siebie samego".

  A na podwórku uczyliśmy sie, ze 'kto sie przezywa - to sie sam tak nazywa'.
  No i wychowala nas ulica. A była to bardzo dobra ulica.

  Wiadomo bylo , ze jak sie włącza do dyskusji i obraża dyskutantów - to znaczy, ze na lepsze towarzystwo nas nie stać.

  Wiem, ze to bardzo trudno zrozumieć obywatelom kowbojskiej Polski wspolczesnej..

  Dlatego tak chętnie poleciały hordy rozpasanych miłośników Solidarności kraść złoto Tuaregom i mordować cudze dzieci po świecie.

  Rozumiem, ze @rumpelsiltskin popiera:

  - okaleczanie nieletnich.
  W USA w prywatnych więzieniach USA, pod przymusem, sterylizuje sie więznairki.
  - szczepionki Gates'a okaleczyły tysiące dziewczynek na Filipinach, w Indiach i w... Europie.
  - w czasie okupacji hitlerowskiej dr. Mengele tez eksperymentowal na dzieciach
  - W Polsce i na świecie, kliniki aborcyjne kwitną, bo zasilają przemysł kosmetyczny wyskrobanymi płodami, z których sie robi różne
  wspaniałości odmładzające.
  - Naturalnie, ze handel dziećmi w Polsce jest szalenie popularny bo żyjemy w epoce wampirów i kanibali.

  Ale żeby kanibalizm i ludobójstwo mogło kwitnąć należy nałożyć kaganiec oświaty wszystkim tym, którzy pamiętają czasy humanitarnego rozwoju społeczeństw.

  Dlatego na blogi wypusczono zgraje 'emisariuszy', którzy maja za zadanie ośmieszać wszelkie przejawy humanizmu, troski o dobro społeczne i prawa czowieka do zachowania gatunku. Prawo do rodziny.

  Zachowanie gatunku, prawo do własnego potomstwa, jest nie tylko podstawowym prawem czlowieka. jest nakazem religii.

  I tak to nowo-nawiedzeni, niedouczeni 'emisariusze' maja za zadanie zeszmacić religie w Polsce, która nam nakazuje:

  Crescite et multiplcamini. (Genesis)

  Bo młode pokolenie ma być niedouczone, aspoleczne, antyreligijne i ... barbarzyńskie.
 • Już generalissimus Stalin powiedział, że śmierć jednego człowieka to tragedia a miliona to normalność.
  Hurra na Pastera jak kiedyś na Lepera i solidarnego z nim Giertycha.
 • @Tiamat 14:29:04
  "Rozumiem, ze @rumpelsiltskin popiera:"

  Mało Pani rozumie.
 • 5 *****
  Co raz jest więcej odważnych i ujawniają prawdę.

  Pozdr.
 • Dr. Wodarg
  .

  widocny na jednym ze zdjęć ma też swój portal, który przez cenzurę został nawet na ok. 2 dni zamknięty jeszcze wiosną 2020

  - https://www.wodarg.com/

  Dr. Wodarg jest znany od lat ze swej opozycji wobec WHO i innych organów przemysłu farmaceutycznego. Był jednym z oskrżyciele wobec WHO i instytuji wspólniczych w roku 2010 po ich ekscesach z tzw. "pandemią" pod hasłem tzw. "grypy świńskiej".

  Operacja "pandemia grypy świńskiej" była jednym z wcześniejszych etapów przygotowania dzisiejszej ofensywy przeciwko ludzkości świata pod nazwą "Pandemia Covid-19",

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/

  bowiem ofensywa "Pandemia Covid-19" jest jedynie jedną z operacji w tej wojnie przeciwko ludzkości, o której otwarcie mówi Buffet,

  TO JEST WOJNA

  daleko straszliwsza niż wcześniejsze wojny Buffetów: I i II Wojna światowa.
 • Zbrodnia masowa nazwana "pandemią"
  .
  @Tiamat 14:29:04

  "prawo do własnego potomstwa, jest nie tylko podstawowym prawem czlowieka. jest nakazem religii", prawem natury.
  związane z tym:
  "- szczepionki Gates'a okaleczyły tysiące dziewczynek ..." celem Gatesa jest likwidacja (mord) znacznej części ludzkości:

  - https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones#Description

  wskazane przez Tiamat zbrodnie masowe Gatesa zezwalają wg. niego na redukcję ludzkości o 10-15%

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/

  Istotnie jednym z zadań NSZZ i tzw. "transformacji ustrojowej" było zbydlęcenie Polaków, ich dekulturyzacja, podobny cel otrzymali naziści w czasie II. Wojny, którzy razem z bandami Ukraińców otrzymali zadanie zniszczenia kulturalnego Polaków i ich inteligencji.
 • @rumpelsiltskin 12:55:44
  "A co to obchodzi pana w wieku schyłkowym, który już bardziej wpatrzony jest na księżą oborę niż na to, co na świecie się dzieje'. -

  --- Jestem głęboko o tym przekonany, że lepiej być światłym internacjonalistą niż tępym nacjonałem.
 • @zygmuntbialas 17:58:29
  "Jestem głęboko o tym przekonany, że lepiej być światłym internacjonalistą niż tępym nacjonałem."

  Nie wiem, jak jest lepiej, brak mi w tym względzie doświadczenia. Wolałbym na swojej drodze spotykać normalnych ludzi niźli tępych internacjonalistów i/lub światłych "nacjonałów", czy coś w tym rodzaju.
 • ☆☆☆☆☆
  Polecam ten Twój artykuł by jak najwięcej ludzi przeczytało.


  Pozdrawiam serdecznie :)

  PS. Monaco umieścił u mnie w komentarzu stąd zaczerpnięty ważny fragment.
 • @ninanonimowa 13:06:20
  "bezcenna wymiana wiedzy". -

  --- Film trwa ponad dwie godziny, więc wysłucham później.
 • @Tiamat 14:29:04
  Pisze Pani: "Rozumiem, ze @rumpelsiltskin popiera:

  - okaleczanie nieletnich. - W USA w prywatnych więzieniach USA, pod przymusem, sterylizuje sie więznairki.
  - szczepionki Gates'a okaleczyły tysiące dziewczynek na Filipinach, w Indiach i w... Europie".

  --- Popiera, bo zmniejszy to ilość ludzi na świecie. Nie popiera zapewne eksperymentów dr. Mengele, bo dotyczyły one polskich kobiet. Tak widzi rzecz nacjonalista, który uważa się oczywiście za patriotę.
 • @Monaco 15:59:18
  "Coraz jest więcej odważnych i ujawniają prawdę". -

  --- Tak, coraz więcej, a prof. Bhakdi walczy z rzekomą pandemią od samego początku.

  Pozdrawiam :)
 • @Laznik 16:27:33
  "Dr. Wodarg jest znany od lat ze swej opozycji wobec WHO i innych organów przemysłu farmaceutycznego. Był jednym z oskrżyciele wobec WHO i instytuji wspólniczych w roku 2010 po ich ekscesach z tzw. "pandemią" pod hasłem tzw. "grypy świńskiej". -

  --- Tak, pisałem o nim parę razy, m.in. w:

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160884,jak-dr-wodarg-swinska-rzecz-unicestwil-21-03-2021
 • @rumpelsiltskin 19:20:04
  "Wolałbym na swojej drodze spotykać normalnych ludzi niźli tępych internacjonalistów i/lub światłych "nacjonałów", czy coś w tym rodzaju". -

  --- Ja też. Nadmienię przy tym, że znam światłych internacjonalistów, jaki tępych, ale nacjonałów znam tylko tępych. Światły nacjonał to sprzeczność sama w sobie.
 • @Alfax 20:55:57
  "Polecam ten Twój artykuł... [...] Monaco umieścił u mnie w komentarzu...". -

  --- Dziękuję, już zerkam na Twój blog.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 22:11:44
  "Światły nacjonał to sprzeczność sama w sobie."

  Staram się nie szufladkować ludzi, bo to pierwszy stopień do ich dyskryminacji.
 • @rumpelsiltskin 23:37:29
  "Staram się nie szufladkować ludzi,...". -

  --- Również staram się nie szufladkować, jak również nie obrażać innych na moim i na innych blogach. I nie warto już 'dyskutować', gdy tak daleko się odbiegło od tematu notki.
 • @rumpelsiltskin 23:37:29
  Czy @rumpelsiltskin ma cos do ciekawgo do powiedzenia, czy tylko tak sie czepia?

  To sie nazywa 'waste of space', marnowanie przestrzeni publicznej.
  Chyba lepsza dla rumpelsiltskina bylaby piaskownica, wiaderko o grabki.
 • UWAGA UWAGA
  New York Times wlasnie opublikowal ciekawą wiadomość.
  Otóż pewien szwajcarski obywatel i milioner Hansjorg Wyss wysupłał z kieszeni ćwierć miliarda dolarow, zeby John Biden wygrał wybory.

  Sprawa jest o tyle intrygująca, ze żaden obcy obywatel nie ma prawa opłacać wyborów w USA. (Ale 'lokalmi' moga kupowac glosy!!!)

  Wyss co prawda mieszka w Wyoming ale jest Szwajcarem i starannie ukrywa swoje obywatelstwo. .

  Te sam pan Wyss zapłacił także ponad 10 milionow dolarów różnym 'non profit' organizacjom, żeby Trump nie wygrał.
  Jest to bardzo ciekawy skandal, zwłaszcza w swietle oskarżeń, ze to niby Rosja sie wtrąca do wyborów w USA.

  Tymczasem, nie potrzeba 'Ajnsztajna', żeby wiedzieć, ze Amerykanie nie grzeszą co prawda nadmiarem IQ i demokracji, ale tez szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'.

  The New York Times:

  An explosive report from The New York Times this week outlines how a Swiss billionaire has become a top player in influencing U.S. politics in a manner that helps Democrat politicians win elections even though it is not clear whether the individual is a U.S. citizen.

  Swiss billionaire Hansjörg Wyss has donated massive amounts of money “though a daisy chain of opaque organizations that mask the ultimate recipients of his money.”

  Newly obtained tax filings show that Mr. Wyss’s foundations donated $208 million from 2016 through early last year to three nonprofit funds that doled out money to a wide array of groups that backed progressive causes and helped Democrats in their efforts to win the White House and control of Congress last year,” the report said. "Mr. Wyss’s representatives say his foundations’

  In addition to donating heavily to the three non-profits, Wyss’s foundations also directly donated tens of millions of dollars throughout the Trump-era to groups that “opposed former President Donald J. Trump and promoted Democrats and their causes.”

  Swiss Billionaire, who lives in Wyoming, pumps $208 million into left wing groups | TigerDroppings.com
  https://www.tigerdroppings.com/rant/politics/swiss-billionaire-who-lives-in-wyoming-pumps-208-million-into-left-wing-groups/96205370/
 • @Tiamat 02:58:38
  "Chyba lepsza dla rumpelsiltskina bylaby piaskownica, wiaderko o grabki."

  Co można powiedzieć, na temat wynurzeń Tiamat? Wiele słów, mało treści.

  Radzę odnosić się do adwersarzy ad rem. Zaczepki ad personam zdradzają pewne niedostatki. Jeżeli nie ma się nic do powiedzenia ad rem, lepiej zachować milczenie, w myśl zasady "mowa jest srebrem, a milczenie złotem".
 • @Tiamat 02:58:38
  "Czy @rumpelsiltskin ma cos do ciekawgo do powiedzenia, czy tylko tak sie czepia?" -

  --- Z zawoalowanego pierwszego jego wpisu wnoszę, że nie trzeba zajmować się problemami, w tym ludobójstwem, w Trzecim Świecie. Napiszę o tym parę słów w najbliższym e-mailu do Pani.
 • @Tiamat 03:21:24
  "pewien szwajcarski obywatel i milioner Hansjorg Wyss wysupłał z kieszeni ćwierć miliarda dolarow, zeby John Biden wygrał wybory. Sprawa jest o tyle intrygująca, ze żaden obcy obywatel nie ma prawa opłacać wyborów w USA. (Ale 'lokalmi' moga kupowac glosy!!!)". -

  --- Jest ogromna ilość nieprawości w 'demokracji amerykańskiej'. To stało się już normą, która nie dziwi człowieka, cokolwiek zainteresowanego polityką. Ale wielu ciągle wierzy w tę demokrację i USA. No cóż, jesteśmy bezsilni. Nie tylko my, ale także prezydenci i premierzy bardzo wielu krajów.
 • @zygmuntbialas 11:05:58
  5* jak zwykle. Na początku marca ub. roku byłam zszokowana celowo rozpętywaną i eskalowaną w społeczeństwie psychozą strachu, nawoływaniem przez megafony, by siedzieć w domu, podczas gdy każdy student II roku psychologii wie doskonale, że w stanach zagrożenia klęską żywiołową, głodem wojną, kataklizmem w rodzaju trzęsienia ziemi, huraganem, lokalnym wybuchem jądrowym, epidemią, itp. obowiązkiem rządu jest uspokajać ludzi i prowadzić działania medialne przeciwdziałające panice oraz zwiększające poczucie bezpieczeństwa. Bo wówczas jeszcze lekarze się z tej epidemii śmiali, uspokajali pacjentów i zachowywali normalnie. Pod koniec marca, gdy Ministerstwo Zdrowia zakazało lekarzom publicznych wypowiedzi na temat coronawirusa a jego pracownicy dostali monopol na serwowanie społeczeństwu jeszcze bardziej przerażających treści, zrozumiałam, że to postępowanie jest zaplanowane. Rząd już wówczas wiedział, zanim wirus "pojawił się" w Polsce, że szykowane są szczepionki, które trzeba będzie zakupić, zawłaszczając przy okazji ile się da z przeznaczonej na ten cel kwoty i wcisnąć ludziom. To było po prostu logiczne, racjonalne i konsekwentne przygotowywanie gruntu pod przyszły handel pandemią i jej atrybutami - przyłbicami, maskami, respiratorami, płynami do "dezynfekcji", plastikowymi rękawiczkami itp. Niemalże co tydzień serwowano nam coraz bardziej przerażające treści wynikło z "badań naukowców", a jakże! Niektórzy z moich kolegów, znający język włoski, rzucili się do czytania zagranicznych serwisów informacyjnych ale...wszędzie było to samo. Stąd wniosek, że cały świat nie może kłamać. Jednak kłamać i zatajać prawdę, to właściwie to samo. Skoro akta dotyczące ludobójstwa mogą być odtajnione po kilkudziesięciu latach, plany wdrożenia projektu "pandemia" również. "Doktrynę szoku" Naomi Klein można streścić w jednym zdaniu - "W mętnej wodzie najlepiej ryby łowić". Więc rządy, pod przewodnictwem lub na polecenie, taką mętną wodę zrobiły i zaczęły połów, który obfity był. Wiadomo, w interesach z ludźmi uczciwymi i prostolinijnymi, zawsze wygra nie głupiec, tylko cwaniak. Chyba Pan Opara przekonał się o tym najlepiej. Etap, w którym się znaleźliśmy wynika z lekceważenia przeciwnika - rządu, insynuowaniu jego przedstawicielom głupoty w sytuacji, gdy w rzeczywistości są to cwaniacy wysokiej klasy, którzy wiedzą, czego chcą i swoje chciejstwo realizują po trupach. Dosłownie! Jeszcze teraz, po przeczytaniu dziesiątków artykułów na temat plandemii, skądinąd rozsądny bloger Pan Rumpelsilskin potrafił napisać, że On do Brauna "nie ma zaufania". A po co Braunowi zaufanie wyborców? Głos wyborczy tak, ale za zaufanie nawet suchej bułki nie kupi. Dopóki nie mamy gwarancji prawnych, że zdołamy wyegzekwować od pajacującego przed kamerami polityka jego obietnic wyborczych a 75 lat po wojnie jeszcze nie zadbaliśmy o to, kwestia "zaufania" jest problemem czysto dziecinnym. Rozumny człowiek nie ufa żadnemu z nich.
 • @zygmuntbialas 11:13:33
  Wypada zapytać, co Pani Werka miała na myśli czepiając się braunowego nazwiska, ponieważ nie wiemy. Tymczasem Ona jest besztana wyłącznie z powodu Waszych domysłów.
 • @Berkeley72 10:35:40
  Z całym szacunkiem Panie Berkeley, ten "dowód" nie mieści się nawet w granicach błędu statystycznego :)
 • @zygmuntbialas 11:11:43
  Szanowny Panie, mleko się już wylało i rzeczywiście takie żądania są tylko grochem o ścianę. Póki szczepienia zależą wyłącznie od naszej dobrej woli, każdą promocję możemy ignorować i informować niezorientowanych. Nic więcej nie możemy. Ale te informacje będą procentować przy próbach wciśnięcia ich polskim dzieciom. Z drugiej strony, otumaniona propagandą , niezbyt lotna umysłowo matka, żyjąca chwilą bieżącą i niezdolna do przewidywania odległych skutków swojego postępowania i która sama się zaszczepiła, będzie próbowała w najlepszych intencjach, bez lęku, z czystym sumieniem wcisnąć trutkę swojemu dziecku. Ciągle widzę takie matki, które płaszcząc tyłki na urlopach wychowawczych posyłają swoje dzieci do przedszkola (hodowli klienteli dla psychologów i psychiatrów), bo "słyszały", że wśród rówieśników dziecko lepiej się rozwija :) Aha - mówię - rówieśnicy będą go wychowywać? Wówczas mamusia patrzy baranim wzrokiem i mówi, że przecież musi mieć czas na trzaskanie garami, wywijanie mopem no i kawkę z takimi jak ona...
 • @zygmuntbialas 11:20:21
  "Tak, też dręczy mnie to pytanie, i ciągle wierzę, iż nie posuną się za daleko"

  Na pewno Rząd skrzywdzi nas tak dalece, jak mu na to pozwolimy.
 • @Tiamat 14:29:04
  Rozumiem, że Pani stosuje nieuczciwą retorykę.
 • @Tiamat 14:29:04
  "Zachowanie gatunku, prawo do własnego potomstwa, jest nie tylko podstawowym prawem czlowieka. jest nakazem religii."

  No i może jeszcze wypadałoby dodać, że nawet Kościół Katolicki stoi na stanowisku ograniczenia tego prawa ludziom z racji upośledzenia umysłowego niezdolnym do rozumienia sakramentu małżeństwa. Niestety, świat nie jest czarno-biały a prawo ogranicza nasze chęci i dopuszcza szereg wyjątków. Gdyby swego czasu Chińczykom pozwolono by mnożyć się bez opamiętania, prawdopodobnie my przestalibyśmy istnieć już dawno. Podobne refleksje mogą się nasunąć po obejrzeniu kilku odcinków wzoru poprawności politycznej prezentowanej w serialu "Down the Road" I tak - rehabilitacja społeczna tych ludzi jest ze wszech miar pożądana, ale zachęcanie do prokreacji byłoby dla społeczeństwa szkodliwe.
 • @rumpelsiltskin 03:35:40
  "Zaczepki ad personam zdradzają pewne niedostatki. "

  Duże niedostatki w sztuce dyskutowania, które może mogłoby odrobinę zmniejszyć przeczytanie "Erystyki" Shopenhauera i rezygnacja z ogólnikowego pustosłowia, jaki został nam zaprezentowany przy okazji złośliwej oceny Pańskich intencji. Widzę, że Pani za wszelką cenę chce wbijać jadowite zęby, ale nie wie, jak robić to z klasą. A tu mamy następny dowód - kryteria oceny rządzącego obecnie prezydenta USA:
  "szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'."
 • @viridiana 10:30:36
  "Rozumiem, że Pani stosuje nieuczciwą retorykę"

  Do kogo ? Do pani? Czy pani tak w obronie pokrzywdzonych, którzy osobom ' w wieku schylkowym' radzą "patrzec sie na księżą obore'?

  Nie wiem czy rumpelsiltkin prześledził daty urodzenia i na podstawie prywatnych dokumentów ocenia kto ma prawo czekac na śmierć a kto ma prawo dyskutować.

  Podaję wpis, do którego sie odniosłam:

  Z. Bialas:
  "dziewczęta, zaszczepione z inicjatywy Gatesa czuły się ponoć dobrze, tylko parę lat później okazało się, że nie mają szans zostać matkami."

  i reakcja rumpelsiltskina:
  "A co to obchodzi pana w wieku schyłkowym, który już bardziej wpatrzony jest na księżą oborę niż na to, co na świecie się dzieje."

  (nadużycie link skomentuj)

  rumpelsiltskin 05.05.2021 12:55:44

  Jesli pani viridianie wydaje sie ten wpis jest szczytem elegancji i wytworności stylu - to gratuluje znajomosci etyki i erystyki.

  @rumpelsiltkin poruszyl dwa istotne problemy w sztuce dyskutowania problemów (oba osobiste)
  - zdaniem rumpelsiltskina starsi ludzie maja myśleć o smierci a nie sprawach światowych - i ze starsi ludzie nie maja prawa rozmawiac o sterylizacji kobiet bo to nie temat dla starych ludzi.

  Ciekawe dlaczego sie ten facio uparl sie pisac swoje bezcenne komentarze na blogu osoby, 'w wieku schylkowym, ktora wpatrzona jest na księżą obore?'
  I to w stylu ludowym - przedrozbiorowym.

  Starsi ludzie nie maja prawa dyskutowac okaleczonych szczepionkami mlodych kobiet, w tym na przyklad przyszlosci następnego polskiego pokolenia czy przyszłości 'wysterylizowanej' ojczyzny?

  A to heca!
  I jakie wzniosle!

  Juz nie che snuć dalszych wniosków z tej wypowiedzi o szczepionkach dla młodych - i 'księżej oborze dla starszych.'.

  A gdy chodzi o werke, to prosze przeczytac jej poprzednie bardzo monotematyczne wpisy.
  BEZ argumentow i uzasadnienia opinii.
  Szalenie uczciwa retoryka.!
  A moze poda swoje argumenty?, zamiast grac 'w pomidora'?

  Pani tak w obronie maluczkich? czy zeby mi zaimponowac?
  Jestem wzruszona.
 • @Tiamat 16:20:29
  Dziękuję Pani Tiamat za poświęconą mi uwagę, jednak w mojej ocenie nie powinna się "wtrącać między wódkę a zakąskę" (włączać się w cudze spory bez znajomości kontekstu), bo pan Berkeley72 jest na tyle dorosły, że powinien dać radę z obroną własnej osoby w każdej sytuacji. Dlatego zdziwiła mnie Pani nadaktywność w tym względzie, żenua...

  Mój wpis jest reakcją na wpis pana Berkeleya72, który raczył mnie już chyba nawet pogrzebać, umieszczając przy moim nicku skrót "RIP", który właśnie w ten sposób odebrałem. Dlatego, gdy odnosiłem się do jego słów, pomyślałem właśnie o "księżej oborze", bo sprawa była świeża. Takie wpadło mi po prostu skojarzenie w tym momencie.

  Cytat z Berkeleya72:
  "Z tego powodu rzeczony "rumpel (+siltskin,RiP tj. Rest in Pacem)" się nam przyda, jako "okaz medyczny" KALECTWA NABYTEGO, wskutek jak sam napisał, zachwytu nad MĄDROŚCIĄ znanego antyarystotelesowskiego filozofa drugiej połowy XVI wieku o nazwisku Descartes. "

  źródło:https://zakop999pl.neon24.pl/post/161579,wojna-ludu-cogito-z-homo-sapiens

  Pan Berkeley72 jest z wykształcenia fizykiem. Odnoszę wrażenie, że jest Pani z nim w jakiś sposób splątana w znaczeniu fizyki kwantowej (też skojarzenie). Czy się mylę? Co Panią skłoniło do tak zażartego boju w nieswojej sprawie i bez znajomości kontekstu?

  PS
  Przepraszam Pana Białasa (@zygmuntbialas), że swoje prywatne słabostki okazałem właśnie pod jego notką. Obiecuję poprawę.
 • @viridiana 10:02:48
  "... obowiązkiem rządu jest uspokajać ludzi i prowadzić działania medialne przeciwdziałające panice oraz zwiększające poczucie bezpieczeństwa". -

  --- Tak podpowiada logika i do tego byłem przyzwyczajony, żyjąc w PRL. W latach 1968 - 69 była (faktyczna) epidemia grypy Hongkong. W domu, w którym żyłem, mieszkało 8 osób, z których 7 (w wieku od 4 do 70 lat) chorowało kolejno. Byłem jedyną niechorującą osobą, chodziłem do szkoły, w której czasem była tylko połowa klasy obecna, jeździłem na treningi. Ludzie zdrowi chodzili do pracy.

  Tak więc 14 miesięcy temu spodziewałem się powtórki tego, co przeżyłem, a tu całkiem inaczej. Chorych na covid nie widziałem, tylko przypadkiem w telewizji. Szybko zorientowałem się, że jest to totalna hucpa, mająca w sobie określone cele. Ludzie jednak wpadli w panikę, założyli kagańce i spieszą teraz do szczepień. Tak więc i oni podtrzymują ten cyrk.

  Czy to szaleństwo będzie mieć swój koniec? I jaki koniec? - Trudno mi dziś przewidzieć, ale i ciężko mi sobie wyobrazić, że tę historię można ciągnąć w nieskończoność.
 • @viridiana 10:05:22
  "Wypada zapytać, co Pani Werka miała na myśli czepiając się braunowego nazwiska, ponieważ nie wiemy. Tymczasem Ona jest besztana...". -

  --- Czytelnicy, chyba wszyscy (i Pani też) wiedzieli, co miała na myśli. Zresztą nie była 'besztana'.
 • @viridiana 10:25:20
  "... mleko się już wylało i rzeczywiście takie żądania są tylko grochem o ścianę. Póki szczepienia zależą wyłącznie od naszej dobrej woli, każdą promocję możemy ignorować i informować niezorientowanych. Nic więcej nie możemy". -

  --- Tak, nie możemy, tym bardziej że jesteśmy mniejszością.
 • @Tiamat 16:20:29
  "- zdaniem rumpelsiltskina starsi ludzie maja myśleć o smierci a nie sprawach światowych - i ze starsi ludzie nie maja prawa rozmawiac o sterylizacji kobiet bo to nie temat dla starych ludzi.
  Ciekawe dlaczego sie ten facio uparl sie pisac swoje bezcenne komentarze na blogu osoby, 'w wieku schylkowym, ktora wpatrzona jest na księżą obore?'
  I to w stylu ludowym - przedrozbiorowym". -

  --- Ujęła Pani istotę problemu tak, jak i ja widzę. Swoją drogą to życzyłbym młodszym od siebie podobnego zdrowia, dobrej kondycji i optymistycznego podejścia do życia, choć... już bliżej niż dalej.

  Pozdrawiam Panią serdecznie :)
 • @rumpelsiltskin 19:35:12
  "... w mojej ocenie nie powinna się "wtrącać między wódkę a zakąskę" (włączać się w cudze spory bez znajomości kontekstu), bo pan Berkeley72 jest na tyle dorosły, że powinien dać radę z obroną własnej osoby w każdej sytuacji". -

  --- Ma prawo wtrącać się do wpisów nie do niej adresowanych, jak i ja mam takie prawo (i czasem) obowiązek. W swym ostatnim wpisie Tiamat ujęła istotę rzeczy, dokumentując, że zna sprawę, lepiej ode mnie, bo mnie się już nie chce szukać, choć wpisy są wyżej na tej stronie. I jeszcze raz powtórzę: nie chcę już rozmawiać na ten temat.
 • @zygmuntbialas 22:28:36
  Nie wiem, co Pani Werka miała na myśli, ponieważ nie dysponuję umiejętnością czytania cudzych myśli, podobnie jak Pan i pozostali Dyskutanci. A odnośnie tego "besztania", jakby Pan nie zauważył - Pani Tiamant uczyniła kilka wpisów bezpodstawnie dyskredytujących intencje Jej pytania.
 • @Tiamat 16:20:29
  Pani stosuje nieuczciwą retorykę wobec Pana Rumpelsiltskin, bezpodstawnie przypisując Mu wrogość i pogardę dla osób starszych, celem zdyskredytowania Jego osoby w oczach pozostałych Dyskutantów. Faktycznie, ewidentna manipulacja udała się tylko w stosunku do Pana Białasa, który podzielił te poglądy, nie dostrzegając w nich projekcji Pani własnych uczuć pogardy i nienawiści dla choroby i starości. Bo czymże innym jest cytowana wypowiedź odnośnie wieku obecnego prezydenta USA oraz ludzi chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo:
  "szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'."
  "Wariaci, debile..." Tak z ciekawości zapytam jeszcze, skąd Pani wiadomo, że prezydent Biden nosi pampersy? W gacie mu Pani zaglądała, usrane dupsko obwąchiwała, czy jak?! Ale jakoś nie wątpię, że nawet tę swoją wypowiedź w swojej pyszałkowatości uważa Pani za szczyt etyki i racjonalnej erystyki.
  Być może wykazałam nadmiar dobrej woli, ale po prostu takie mam podejście do ludzi i uważam, że tekst, na który zareagowała Pani tak emocjonalnie odnosił się do znienawidzonego powszechnie Gatesa, który - delikatnie mówiąc - też dawno już przekroczył wiek rozwojowy, zwłaszcza, że dramat dotyczący wysterylizowanych z jego inicjatywy kobiet, na 100% obchodzi go tyle, co zeszłoroczny śnieg. Wychodzę więc z założenia, że nikt z nas, Pana Rumpelsiltskin nie wyłączając, nie chciałby się prymitywnie wyzłośliwiać na blogu powszechnie lubianego i szanowanego Pana Zygmunta i zarazem 5* dawać.
  Odnośnie podstawowych zasad savoir vivre'u nie stosuje ich Pani również w tym komentarzu, zwracając się do mnie w trzeciej osobie: "Jesli pani viridianie wydaje sie..." No i za kogo sama się uważa insynuując mi zniżanie się do Pani poziomu, aby Jej ...zaimponować? Po prostu zawsze reaguję na nieuczciwą, personalną dyskredytację rozmówcy, którą ktoś stosuje z na wskroś subiektywnym zadufaniem w swoje racje.
 • @viridiana 09:45:07
  My rozmawiamy o politykach czy o blogierach?

  Radzę poczytac zasady obowiazujace na blogu a nie w Waszyngtonie.
  Bo w Waszyngtonie akurat konstytucja pozwala na calkowita wolność słowa, nawet na temat politykow.
  A Biden sie na prezydenta nie nadaje z powodu demencji , bo nawet nie pamięta, ze zniszczyl i okradł Ukraine.

  Jak zwykle pani sie pomyliło forum z maglem.
 • @viridiana 08:39:53
  Będę mógł dopiero późnym wieczorem odnieść się krótko do Pani ostatnich wpisów.
 • @viridiana 08:39:53
  "Nie wiem, co Pani Werka miała na myśli,...". -

  --- No cóż, nie będę rozszyfrowywał jej myśli. Może ona powinna napisać, co miała na myśli.
 • @viridiana 09:45:07
  Pisze Pani do Tiamat: "Pani stosuje nieuczciwą retorykę wobec Pana Rumpelsiltskin, bezpodstawnie przypisując Mu wrogość i pogardę dla osób starszych,...". -

  --- Ależ to problem poboczny. @rumpelsiltskin nie zna mojego wieku ani mojego stanu zdrowia. Chciał mnie obrazić, nie zdając sobie do końca sprawy, że zdyskredytował się w moich oczach całkowicie. Jest w jego wpisie coś ważniejszego, co Pani starannie omija. Przypomnę rozmowę:

  Z. Bialas: "dziewczęta, zaszczepione z inicjatywy Gatesa czuły się ponoć dobrze, tylko parę lat później okazało się, że nie mają szans zostać matkami."

  Reakcja rumpelsiltskina: "A co to obchodzi pana w wieku schyłkowym, który już bardziej wpatrzony jest na księżą oborę niż na to, co na świecie się dzieje".

  Jako że znam wpisy @rumpelsiltskin z własnego oraz innych blogów, wyciągam wniosek, że dla niego nieistotne są zbrodnicze czyny Gatesa, on byłby je gotów pochwalić, bo przyczyniają się do zmniejszenia populacji na świecie. To już nie jest patriotyzm, lecz tępy nacjonalizm. Szkoda, że Pani tego nie zauważa.

  No i druga rzecz: przeciwstawia Pani dość zasadniczo Tiamat i mnie, a przecież my mamy bardzo podobne poglądy. Uczyliśmy się od siebie, przy czym ja więcej przejąłem od Tiamat niż ona ode mnie.
 • @zygmuntbialas 21:43:12
  "wyciągam wniosek, że dla niego nieistotne są zbrodnicze czyny Gatesa, on byłby je gotów pochwalić, bo przyczyniają się do zmniejszenia populacji na świecie."

  Wiele Pan powyciągał wniosków z jednego powiedzenia, które znaczy dokładnie to, co znaczy i nic więcej. Nawet nie będę się do tego odnosił, bo "mądrej głowie dość dwie słowie".

  Ale dla chcącego nic trudnego. Chce się psa uderzyć to i kij się znajdzie, jakikolwiek, nawet tak marny, jak Pańskie zarzuty wobec mnie. O Pani Tiamat nawet nie wspomnę.

  Nie widzę jakoś "świętego oburzenia" tym, że ktoś za życia postawił na mnie krzyżyk (RIP), co było bezpośrednią przyczyną, że przytoczonych słów użyłem i o czym Pana poinformowałem. Proszę na swój wiek się nie powoływać, bo to ani nie jest Pana wina, ani zasługa. Jakoś nadal ma Pan w głębokim poważaniu mój wiek, czego też nie uznaję ani za swoją winę, ani zasługę.

  Dużo Pan komentuje i opisuje na podstawie Niemiec i tego, co się tam dzieje. Tam, w Niemczech, podwójne standardy to norma (oczywiście nie w stosunku do Niemców). Zauważyłem, że u Pana też taki problem występuje. Co wolno wojewodzie (Berkeley72), to nie tobie smrodzie (rumpelsiltkin). Nie zastanawia się Pan nad tym?

  Polacy nie rozumieją, dlaczego unijne sądy stosują podwójne standardy wobec Polski. Jakoś nikt dotąd nie domyślił się, że Niemcy i inny zachodni Europejczycy wcale tego za podwójne standardy nie uznają, bo dla nich takie traktowanie Polski i innych krajów z naszej części Europy to norma. Co wolno na Zachodzie, to nie tobie wschodnioeuropejski smrodzie.

  Zastanawia mnie tylko jedno, czy to stronnicze traktowanie ludzi jest u Pana wrodzone, czy nabyte przez częste kontakty, ogólnie rzecz ujmując, z Niemcami? A może dla Pana ja nie jestem człowiekiem, a przynajmniej nie człowiekiem pełnowartościowym?
 • @rumpelsiltskin 22:30:07
  "Tam, w Niemczech, podwójne standardy to norma (oczywiście nie w stosunku do Niemców). Zauważyłem, że u Pana też taki problem występuje. Co wolno wojewodzie (Berkeley72), to nie tobie smrodzie (rumpelsiltkin)". -

  --- Bardzo mylny wniosek. Jeśli chodzi o Niemców, to ja mam na myśli ludzi, a nie polityków, którzy w kagańcowym okresie skompromitowali się wystarczająco. Wyjątkiem, przynajmniej częściowo, jest AfD, z której wielu przedstawicieli mówi rozsądnie o rzekomej pandemii. A niemieckie wątki pojawiają się często, bo znam niemiecki na poziomie zbliżonym do języka polskiego.

  Co do Berkeleya to znam parę jego bardzo dobrych tekstów, z których jeden o Katyniu przedrukowałem na swoim blogu. I rok temu pisał mądrze o covidzie. Dzisiaj nie wiem, gdzie są tamte teksty, a Berkeley pisze teraz całkiem inaczej o aktualnej hucpie. W udzielonej mu odpowiedzi nie wyraziłem ani poważania, ani sympatii.

  Zaważył Pański obcesowy i niegrzeczny ton, dość obcy na moim blogu. No i dwukrotnie wyżej wyraziłem chęć zakończenia tej 'dyskusji', a jakoś nie chce ona się skończyć.
 • @zygmuntbialas 22:56:58
  "Zaważył Pański obcesowy i niegrzeczny ton, dość obcy na moim blogu."

  Bo Pana ton wobec mnie nie był i nie jest obcesowy, prawda? A już te insynuacje i projekcje na temat, jaki to ze mnie złoczyńca jeden i łotr, to przecież najczystszej wody bon ton, nieprawdaż? Już nawet nie spytam, czy słowa Bereleya72, które przytoczyłem na swoją obronę, były obcesowe, bo przecież Pan go zna...

  "Bardzo mylny wniosek. Jeśli chodzi o Niemców, to ja mam na myśli ludzi, a nie polityków,"

  To Pan jest Niemcem, żeby móc się tak autorytatywnie o tym wypowiadać? Żeby poznać człowieka, trzeba zjeść z nim beczkę soli, a z Niemcem nawet dwie beczki, co i tak nie zapewni sukcesu w tym względzie. Niemcy to bowiem najbardziej fałszywy naród na naszej planecie i nasz Polaków największy wróg, więc jego szczerość wobec nas jest tym bardziej wątpliwa i podejrzana.

  Jeżeli nie jest Pan Niemcem, to niech go Pan spyta, czy uważa Pana za swojego kolegę (słowo "kolega" jest kluczowe, a nie np. przyjaciel, czy podobne). Jeżeli odpowie Panu, że jest Pan jego kolegą, to będzie oznaczać tylko tyle, że uważa Pana za Niemca. Nie Niemiec nie może być bowiem kolegą Niemca, bo to jest pojęcie zarezerwowane dla równych sobie, a Polak, jak i inny Słowianin, dla Niemca równy nie był, nie jest i nigdy nie będzie.

  I niech Pan powie też Niemcowi, że Polacy chcieliby żyć tak jak oni, na tym samym poziomie. Ciekaw byłbym, jaką odpowiedź Pan usłyszy na ten temat, dosłownie przytaczając jego słowa. A gdyby zechciał Pan jakoś mnie o tym jeszcze poinformować, to byłbym dozgonnie wdzięczny.
 • @rumpelsiltskin 00:07:32
  "Niemcy to bowiem najbardziej fałszywy naród na naszej planecie". -

  Byłem, jestem i już pozostanę Polakiem, ale nie mam uprzedzeń do innych narodów ani ras. Tak więc w sumie to wolę mieć do czynienia z mądrym Niemcem niż z durnym Polakiem.
 • @zygmuntbialas 21:43:12
  Przypuszczam, że odnośnie Pani Werki , jak również tutaj, był Pan uprzejmy dostrzec do czego prowadzi zakładanie a priori złych intencji rozmówcy i bezpodstawne generalizowanie jednej, być może niezręcznej wypowiedzi komentatora na całość jego poglądów. Zresztą, skoro Pan Rumpelsiltskin przeprosił, Panu też pewnie nie będzie miło pielęgnować urazę. (zdyskredytował się w moich oczach całkowicie" ) Automatyczne błędy myślowe, które popełniamy wszyscy w odniesieniu do cudzych wypowiedzi, mogą człowiekowi zniszczyć spory kawałek życia. Różnica między nami polega na tym, że Pan odniósł się do szeregu wypowiedzi Pana Rumpelsiltskin syntetycznie, a ja skoncentrowałam się tylko na tej jednej stąd mój wniosek, że nie musiała ona nieść tak negatywnego przesłania, jakie Pan jej przypisuje.( "dla niego nieistotne są zbrodnicze czyny Gatesa, on byłby je gotów pochwalić, bo przyczyniają się do zmniejszenia populacji na świecie. To już nie jest patriotyzm, lecz tępy nacjonalizm ") Na przykładzie Pani Werki starałam się wykazać, że nie potrafimy czytać w cudzych myślach, więc nie ma Pan pewności, że powyższe Pańskie twierdzenie jest prawdą i wątpliwości powinny przemawiać na korzyść "oskarżonego".

  Odnośnie drugiej kwestii - problem stosunku do ludzi starych i chorych uważam za podstawowy wyznacznik mądrości i kultury jednostki. Dla mnie nie jest on "poboczny" Natomiast Pan starannie omija drwiącą z wieku starczego, ordynarną, prostacką wypowiedź dowartościowującej się tym sposobem równie starej kobiety, którą - jak sama pisze - wychowała ulica. Co prawda, Ona nie odnosi się tak do Pana, ale wyłącznie do grupy społecznej, której właśnie z racji wieku i człowieczeństwa, przynależny jest szacunek. Prawdopodobnie dlatego nie czuje się Pan znieważony. A skoro od tej kobiety przejął Pan "bardzo podobne poglądy", które nie waham się nazwać rynsztokowymi, tylko współczuć wypada.
 • @viridiana 21:45:13
  "Zresztą, skoro Pan Rumpelsiltskin przeprosił,...". -

  --- Dlaczego obraca Pani kotem ogona. @rumpelskin przeprosił?! - Nie dalej obrażał. Jest bezczelnym chamem i szkoda, że Pani tego nie widzi.

  Równocześnie obraża Pani osobę, z którą współpracuje od kilku lat. Nie życzę tego sobie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej