Pod jedną z ostatnich moich notek w Neonie wywiązała się burzliwa dyskusja o generale Jaruzelskim.

Kim był? Jaka była jego rola w latach osiemdziesiątych? Sprzedał Polskę czy też bronił jej do końca? - Jako że historię piszą zwycięzcy, nie ma generał dobrej prasy. Warto więc przypomnieć wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat. Pisze Tiamat:

Generał Wojciech Jaruzelski był bardzo porządnym człowiekiem i miał prawo wprowadzić stan wyjątkowy. Już 11 lutego 1981 roku cala prasa zachodnia podawała (czytałam osobiście w towarzystwie wielu Polaków) na pierwszej stronie gazet, że w połowie grudnia będzie wprowadzony stan wojenny w Polsce, o czym informował niejaki Kukliński w wywiadzie dla prasy w USA. Prorok?

Polak Polskę podpali, żeby tylko zrobić na złość… Ruskim. Zastanawiam się, dlaczego w Polsce nikt nie czepia się super-zdrajcy Kuklińskiego, który pracując dla polskiego wywiadu wojskowego, przez wiele lat przekazywał dla wywiadu obcego wszystkie nasze tajemnice wojskowe.

Teraz w Polsce ludzie siedzą w klatkach, pracują na umowach śmieciowych i zmuszeni są jeździć 'na saksy', żeby rodzinę utrzymać; obcy kapitał obżera Polskę do kości i wszyscy się cieszą, że mają... wolność... chyba od rozumu! Policja ściga tych, co nie mają islamskich masek i... wszyscy zadowoleni. Radośnie w kagańcach tańcujemy nie na tym weselu.

Jest ostatnim świństwem, łobuzerią i draństwem oskarżać Jaruzelskiego o zdradę narodu. Łapska żydowskie są bardzo długie, a Polacy mają długą historie popierania i karmienia własnych wrogów. Jest świństwem, chamstwem i zakłamaniem czepiać się człowieka, który zamiast wsadzić do piwnicy całą zgraję pucybutów Sorosa, próbował negocjować z wrogami narodu. Byłam wtedy w Polsce. Pamiętam.

Tymczasem, hucpa i kumple do wynajęcia od lat oskarżają generała o zdradę narodową. Ministra budownictwa, byłego dyrektora Budostalu i byłego prezydenta miasta Krakowa inż Edwarda Barszcza trzeba było ubić - bo mu się rewolucja i dewastacja Polski nie podobała. Tego nie mogę darować mordercom.

Bardzo dużo ‘niewygodnych’ ludzi zginęło w czasie kolorowej rewolucji w Polsce. Nikt nie prowadził żadnego śledztwa i nigdy nie będzie dochodzenia. Kto zamordował Jaroszewicza i jego żonę? - tez nie wiadomo.

Jaruzelski jest najbardziej nielubiana postacią w całej tej ubeckiej rewolucji. Dlaczego? - Bo tak chce ‘oficjalna wersja zdarzeń’. A przecież nie Jaruzelski zaprowadził w Rosji pierestrojkę. Nie Jaruzelski jeździł taksówkami po Polsce za amerykańskie ‘dotacje’ i namawiał do niszczenia majątku narodowego. Nie Jaruzelski namawiał do strajków i burd ulicznych.

A przecież Jaruzelski poszedł na wszystkie umowy. Wszystko podpisał i na wszystko się zgodził. O tym też nikt nie pamięta? - Rząd PRL podpisał wszystkie żądania Solidarności. Solidarność nie zamierzała rozmawiać. Miała zapłacone za rozwalenie Polski. Chciała ‘zmiany reżimu’. Bo tak zaplanował NED.

A generał? - Powinien popędzić na golasa całą ubecką Solidarność aż pod Smoleńsk i do Moskwy. Dlaczego obecne łapserdaki, oszusty, sługusy wrogów narodu polskiego powtarzają cygaństwa i pierdoły o ubeckiej rewolucji? - Przecież w sieci są oryginalne wywiady i jest pełno informacji.
Porozumienie Sierpniowe jest ciągle w sieci:

" target="_blank">

Tylko łotry, dranie i oszusty powtarzają hucpę, jak to ‘żydokomuna' gnębiła polskiego robotnika i wszystkich Polaków. Nie gnębiła. Bo rządy PRL-u nie pozwoliły. No to jeśli w Polsce rządziła żydokomuna - to kto teraz rządzi?

Dlaczego polska zgraja udaje, że nie widziała, jak wielki wódz rewolucji, gdy tylko został wybrany prezydentem Polski, poleciał pod ścianę płaczu i modlił się do kamieni rzymskiego fortu Antonia, dziękując Jahwe za pomoc w zwycięskich wyborach? Nikt nie widział? Telewizję wyłączyli?

Po-solidarnościowy prezydent obecnej Polski modli się do staro- rzymskich kamieni. Nie robił tego ani Bierut, ani Gomułka, ani Gierek? Ale do Dudy to nawet cały Kneset przyleciał do Krakowa. Jak Polakom nie wstyd? - Polska dzisiaj to ciemnogród zamieszkały przez czarownice polityczne, które wypędziły z Polski cały polski przemysł, a wpuściły do kraju obcych właścicieli polskiej ziemi.

A wracając do Jaruzelskiego - to tylko plotkarze udają amnezję i nie pamiętają, że USA nałożyło na Polskę sankcje. Tego też w Polsce nie wiedzą? - Jaka szkoda! Młodsze głupki powtarzają horrory o ‘pustych półkach' w sklepach. Były puste półki. Bo były amerykańskie sankcje. Reagan przecież powiedział publicznie: 'polskiego robotnika trzeba było wypędzić na ulicę'. A wagony pełne towarów stały na bocznych torach, bo Solidarność nie pozwoliła rozładować (w Wenezueli też brak towarów w sklepach.)

Obiecali Jaruzelskiemu Amerykanie, że zniosą sankcje, gdy Jaruzelski odwoła stan wojenny. Stan wyjątkowy zniesiono, ale USA nie odwołały sankcji. Jaruzelski osobiście pofatygował się do USA - i nic nie wskórał. Wrócił z niczym. Teraz różne durnostojki ubeckie powtarzają brednie, jak to Jaruzelski przyjaźnił się z Rockefellerem. Musieli się bardzo przyjaźnić, bo sankcji nie zniesiono.

Nie wrócę do Polski i nie mogę darować ubeckim działaczom, że z bezpiecznej, gospodarnej, zasobnej Polski zrobili podnóżek, matę do wycierania butów. Byli tacy na blogu, którzy się mnie pytali, czy zwróciłam pieniądze za studia w Polsce. - Studia odpracowałam z nawiązką i wyjechałam legalnie.

Kiedyś polskie firmy budowały fabryki i szkoły na Bliskim Wschodzie. Teraz polskie wojsko bombarduje te fabryki i szkoły - razem z dziećmi. W czasach PRL-u nie było uchodźców z Afryki, Bliskiego Wschodu. W czasach Solidarności 2 miliony uchodźców z samej tylko Polski uciekło w latach 1979-82 z Polski. Byle dalej od sprzedajnej ubecji. W PRL-u zbudowano 1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego. Tysiące szkół zamknęły obecne nieuki.

Za hutę - żywicielkę, za Elwro, za polski przemysł elektroniczny, za stocznie, za przemysł okrętowy, za wspaniale kutry rybackie, które od nas Japończycy kupowali w każdej ilości, za polską oświatę, za polskie ogromne zagraniczne kontrakty nie tylko budowlane, za współpracę naukową Polaków z najlepszymi ośrodkami naukowymi na świecie i za mojego ucznia, który wykładał na londyńskim uniwersytecie jeden z najtrudniejszych przedmiotów, za polskie dzieci, które zrobiły karierę na Zachodzie, bo im zamknięto szansę zrobienia kariery w Polsce - obecne zbóje polskiej gospodarki i uciemiężenia narodu - kiedyś słono zapłacą. Tyle, że za późno.

Oglądam teraz z prawdziwym rozrzewnieniem, jak biedne, niedouczone panienki w TV biadają razem z różnymi pacanami nad tym jak to... nas Polaków i naszych braci Ukraińców... Ameryka i Niemcy zrobili w bambuko. Co za niespodzianka! I co za bezczelność! Teraz my będziemy dyktować warunki ’sprzymierzeńcom’?

Proponuję przemianować Gazociąg Nord Stream 2 na Jałtę 2. Niewiele to pomoże, ale kiedyś może znajdzie się pokolenie Polaków, które potraktuje własny kraj… poważnie.

Napisała: Tiamat