Rok temu premier Morawiecki ogłosił w przeddzień święta trzydniowe zamknięcie cmentarzy.

Niezorientowany człowiek mógł pytać, czy chodziło o ochronę przed mitycznym covidem czy raczej o dokuczenie społeczeństwu samowolą i idiotycznymi zarządzeniami. W każdym razie 'wzięły w łeb' plany wyjazdów i odwiedzin rodziny w tym ważnym dla nas dniu.

Mobilny Punkt Szczepień już na trasie [ROZKŁAD] » Radio Gra Wrocław - Moje Miasto Moje Radio • Wrocław 95,1 FM

 
W tym roku straszono ludzi 'punktowym' zamykaniem cmentarzy, na co władze nie zdecydowały się ostatecznie. I byłoby spokojniej, gdyby nie natarczywe apele Niedzielskiego i Kraski o noszenie kagańców i 'zachowanie dystansu' na cmentarzach. Ale to nie wszystko:

Hieny cmentarne szykują się do polowań. Strażnicy będą je tropić, Aktualności, Wiadomości Białystok Online Portal Miejski Białystok (Bialystok), Strona 1 

W kilku miastach, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach, będą czynne przy cmentarzach mobilne 'szczepciobusy'. Mają zamiar szczepić chętnych, także dzieci i młodzież po wyrażeniu zgody rodziców. Mówią o tym Grzegorz Braun i inni politycy Konfederacji w poniższym wideo:

">


Tak więc Konfederacja proponuje zamiast 'punktowego' zamykania nekropolii 'punktowe' zamykanie ministrów. Politycy z partii Brauna są oburzeni nachalną akwizycją towarów Big Farmy i nieliczeniem się z uczuciami ludzi i interesem lokalnych wytwórców i sprzedawców zniczy, wieńców i kwiatów.

Dowiadujemy się przy okazji, że trzecią dawką preparatu wyszczepiono dotychczas 230 tysięcy Polaków, czyli około 6%, więc jest nadzieja, że wreszcie przeważająca większość uświadamia sobie, że jest bezczelnie oszukiwania i nie skorzysta z dobrodziejstw szczypania.


Zygmunt Białas