Wielki Reset - faza 1: grabież i zniszczenie

Jesteśmy nieustannie bombardowani hiobowymi wiadomościami dotyczącymi gospodarki, zwłaszcza sektora energetycznego -

- mówi znany w Niemczech ekonomista Ernst Wolff:

">


Gaz ziemny jest droższy niż kiedykolwiek wcześniej, cena węgla wzrosła znacznie od listopada ubiegłego roku, a cena ropy ma tylko jeden kierunek - wzrostowy.

W wielu częściach Chin, największego na świecie kraju w obszarze handlu, od miesięcy racjonuje się energię elektryczną; w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie w 90 procentach dystrybutorów benzyny nie było już paliwa.

We Francji rząd ogłosił zamrożenie cen energii, we Włoszech rząd wspiera rodziny i małe przedsiębiorstwa kwotą 3 miliardów euro, aby uniknąć niepokojów społecznych, w Hiszpanii w tym samym celu obniża się VAT na energię elektryczną, a w Niemczech również trzeba będzie podjąć działania po tym, jak już doświadczyliśmy dwóch przerw w dostawach energii na początku stycznia i wczesnym latem.

Problemy pogłębia fakt, że zasoby węgla, gazu ziemnego i ropy naftowej wszędzie są poniżej średniej, a dostawy są trudne do uzyskania lub po bardzo wysokich cenach.

Ale to bynajmniej nie wszystko. Ceny surowców gwałtownie rosną na całym świecie, globalne wąskie gardło w dostawach półprzewodników i niedobór mikrochipów doprowadziły do tego, że wielu producentów samochodów musiało wstrzymać produkcję mimo pełnych portfeli zamówień.

Sytuacja jest jeszcze gorsza w sektorze rolnictwa. Niedobór chipów już teraz prowadzi do poważnych awarii maszyn żniwnych i powoduje wąskie gardła w dostawach żywności. Również tutaj występują dodatkowe czynniki komplikujące: w Wielkiej Brytanii duża część zbiorów owoców i warzyw zepsuła się na polach z powodu braku wschodnioeuropejskich pracowników zatrudnionych przy zbiorach w poprzednich latach z powodu Brexitu.

Nie lepiej wygląda sytuacja w logistyce. Stawki frachtowe gwałtownie wzrosły po załamaniach w branży związanych z blokadami, a ponadto występują znaczne braki kadrowe spowodowane masowymi zwolnieniami po blokadach. Statki towarowe muszą czekać przed portami na wejście, tworząc zatory i zakłócając łańcuchy dostaw między portami a obszarami położonymi w głębi lądu.

Do tych wszystkich problemów dochodzi jeszcze globalny wzrost inflacji. Połączenie konsekwencji blokad i bezprecedensowego w historii drukowania pieniędzy przez banki centralne powoduje obecnie wzrost cen konsumpcyjnych na całym świecie i spadek siły nabywczej pieniądza.

To, co obecnie widzimy wokół siebie, to nic innego, jak globalny chaos gospodarczy, który pogłębia się również z powodu narastających problemów w sektorze finansowym. Rynki obligacji, akcji i nieruchomości są całkowicie przegrzane i przez to bardziej wrażliwe niż kiedykolwiek wcześniej.

I jakby tego wszystkiego było mało, w Chinach toczy się również walka o władzę między Partią Komunistyczną a najwyższymi szczeblami sektora cyfrowego i finansowego, która w każdej chwili może się nasilić i wstrząsnąć światową gospodarką lub globalnym systemem finansowym ze względu na ogromne znaczenie Chin.

Widzimy więc, że mamy do czynienia z niezwykle krytyczną sytuacją. Ale co robią osoby odpowiedzialne, aby poradzić sobie z tą sytuacją?

W Niemczech do końca roku zostaną wyłączone 3 kolejne elektrownie jądrowe, bez jednoczesnego zapewnienia wystarczającego zastępstwa w zakresie energii odnawialnych. W Chinach rząd zmniejszy zużycie energii elektrycznej o kolejne 3 procent do końca roku ze względu na cele klimatyczne, które sam sobie wyznaczył. Zamrożenie cen energii elektrycznej we Francji z pewnością doprowadzi do ograniczenia dostaw, a tym samym do poważnych niedoborów w nadchodzącej zimie, a oświadczenie UE, że wszystkie problemy są tylko tymczasowe, można rozumieć jedynie jako wyraźne zobowiązanie do bezczynności.

Tak więc nic się nie robi w sprawie obecnego kryzysu, wręcz przeciwnie: ludzie odwracają wzrok, zwlekają, a w wielu przypadkach nawet aktywnie przyczyniają się do zwiększenia problemów.


Opracował: Zygmunt Białas


PS. Druga część tekstu ukaże się w ciągu 48 godzin.
 

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 57

Post jest starszy niż 15dni. Funkcje oceny i komentowania zostały wyłączone.

 • No

  I ile pięknych biznesów będą mogły przejąć korporacje w czasie takiego pięknego kryzysu....
  A ludzi weźmie się za twarz pandemią i szczypawkami. Zresztą już ludzie pięknie się różnią, na tych co chcą służyć i na tych, którzy jednak chcą być wolni...z tym, że ci drudzy mają znaczenie mniejsze szanse, bo za nimi nikt nie stoi. Za tymi ,,słusznymi,, stoją rządy, banki i korporacje.
  Do tego dochodzi jeszcze bajzel na polsko-białoruskiej granicy i w razie potrzeby konflikt będzie na rękę cwaniakom z NATO, Waszyngtonu i ich PiSowskim przydupasom nad Wisłą.

  • @zbig71#No

   Ludzie raczej dzielą się na tych co wolą wisieć na krzyżu i na tych co wolą przybijać gwoździe.

 • Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej.

  Wystarczy obserwować od rozpadu zimnowojennych bloków jak świat został zdominowany przez nieodpowiedzialnych polityków, ekspertów, indywidua medialne - psychopatôw.

  A w sukurs przychodzą tym psychopatom tacy (jednak nie wiadomo czy całkiem zdrowi na umyśle) multimiliarderzy jak Billy Gates, Soros i cała plejada multimiliarderów chcących decydować o losie innych... .

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • @Alfax#Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej.

   To jest próba komentarza, bo nie wiem, czy wreszcie udało mi się zalogować, ale mam następujące uwagi: Rzeczywiście, będzie jeszcze gorzej, prawie jak w epoce post gierkowskiej i wygląda na to, że tym razem Kaczor puści Polaków w skarpetkach, z pełną aprobatą i ku radości UE. Wprawdzie kryzys jest rzekomo ogólnoświatowy, ale Polacy jako bezlitośnie eksploatowana kolonia niemiecka i amerykańska odczują go szczególnie dotkliwie. Kracze się o 15% inflacji i 20% bezrobociu w pierwszej dekadzie przyszłego roku. Już w styczniu ok.380 zł składki zdrowotnej przedsiębiorcy nie będą mogli odpisać od podatku, przez co drastycznie obniżą się ich dochody i nie potrzeba trzeciego lockdownu aby wiedzieć, że mało kogo będzie stać na obiad w restauracji. Miliony kary nałożonej na Polskę też same się nie spłacą a rząd nie odpowie za ekonomiczną eksterminację Polaków. PiS-ścierwo prze do przyspieszonych wyborów a PO, które przejmie władzę pewnie jeszcze dokręci nam śrubę i solidarnie , miedzy siebie i PiS podzieli podatkowe łupy potrzebne na utrzymanie partyjnych biurew. W tej dramatycznej sytuacji powzięto uchwałę, aby zwiększyć ilość wojska do liczby ponad 300 tys. żołnierzy, którzy w obecnej chwili nie są Polakom do niczego potrzebni. Również celowo eskalowany jest konflikt na granicy z Białorusią, aby odciągnąć uwagę Polaków od spraw dla nich w tej chwili najważniejszych. W mediach leci propaganda jak dla debili, że niby granic Polski bronią, zamiast je szeroko otworzyć, aby cała ta zbieranina ciupasem pognała do Niemiec i Francji , bo o to im przede wszystkich chodzi. Najgorsze jest jednak to, że wobec wrażej polityki rzekomo "polskiego" rządu jesteśmy całkowicie bezsilni.
   Viridiana

   • @Viridiana#Alfax#Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej.

    Również celowo eskalowany jest konflikt na granicy z Białorusią, aby odciągnąć uwagę Polaków od spraw dla nich w tej chwili najważniejszych. W mediach leci propaganda jak dla debili, że niby granic Polski bronią, zamiast je szeroko otworzyć, aby cała ta zbieranina ciupasem pognała do Niemiec i Francji , bo o to im przede wszystkich chodzi. Najgorsze jest jednak to, że wobec wrażej polityki rzekomo "polskiego" rządu jesteśmy całkowicie bezsilni.

    ___________________

    Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ wszyscy ci imigranci znajdą się w naszym kraju i na naszym utrzymaniu. Jeśli ten napływ nie zostanie zatrzymany, to za dwadzieścia lat powiemy żegnaj Polsko taka, jaką cię znamy.

    Niemcy oficjalnie poinformowały, że nie muszą wcale zamykać swoich granic. Imigranci, którzy dostali się do nich od strony Polski powrócą do Polski na podstawie umów podpisanych przez państwa wspólnoty, znanych pod nazwą Konwencji Dublińskiej:

    "Those who make it on to Germany come from Poland, and under the [Dublin] regulation, it's very clear the first state of arrival is the one in charge, which is Poland. We are now turning back some of the people to Poland for the Polish authorities to deal with them,"
    https://www.infomigrants.net/en/post/35895/germanys-seehofer-sees-key-to-belarus-migrant-problem-in-moscow

    Nasz rząd przecież informował o sytuacji i o odsyłaniu przez Niemcy imigrantów z powrotem, a więc nie ma tu mowy o żadnym korytarzu, przejściu , pociągu prosto do Niemiec, czy czymkolwiek innym.

    A komentarze typu; "PiS i spółka zabraniają tranzytu uciekinierom"(Alfax), to są propagandowe bzdury. Obawiam się, że pochodzą prosto z ust europejskiej antify.

    • @Gość#Viridiana#Alfax#Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej.

     Niemcy już dawno przestały panować nad ruchem nachodźców. Razem z Francją mają ważniejsze problemy niż łapanie ich i odstawianie do Polski. No i nawet socjal w całej UE wyższy niż w Polsce więc oczywiste, gdzie będą chcieli zamieszkać. A najbardziej wkurzające jest to, że nikt nie wymaga od nich ani paszportów covidowych ani nawet testów przy wjeździe do Polski. Za to policja wyjątkowo nieudolna, więc będą kraść co im się w łapki nawinie, szczególnie w wioskach przygranicznych. Współczuję tamtejszym mieszkańcom. Przepychanka nie trwa nawet roku i trochę czasu upłynie, zanim przygraniczni Polacy wytresują swoje zakupione na tę okazję owczarki alzackie, rottweilery, pitbule i dogi argentyńskie.

   • @Viridiana#Alfax#Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej.

    Viridiana: "Wszystko wskazuje że będzie jeszcze gorzej". -

    --- Niestety ma Pani rację.

 • @zygmuntbialas 00:06:29

  PIS i spółka zabraniając tranzytu uciekinierom przez terytorium Polski ignoruje międzynarodowe ustalone w ramach współpracy w ONZ konwencje dotyczące obowiązku ochrony ludzi prześladowanych.

  ☆☆☆☆☆

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • @Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

   Bez przesady.
   Imigranci z kasą z Iraku, Syrii , Afganistanu to przecież kolaboranci okupanta albo terroryści którzy obłowili się na grabieży i kolaboracji z okupantem... to albo terroryści czyli bandyci albo zdrajcy oraz ich rodziny. Oni nie są prześladowani oni uciekają przed wymiarem sprawiedliwości. A kara za zbrodnie nie jest prześladowaniem.

   Ofiarami są tylko rodziny tych bandytów tak się dzieje wszędzie na świecie gdy głowa rodziny jest bandyta lub zdrajca... Bandzior dostaje wyrok ale konsekwencje ponosi też rodzina...
   która przecież żyła z bandyckiego procederu głowy rodziny a często w nim uczestniczyła i wspierała bandziora.

   PIS ma rację w tym temacie...że nie wpuszcza.. ratując tym samym budżet UE .. bo ci uciekinierzy to pasożyty szukające socjalu i bezkarności. (PIS ratuje UE która niszczy PIS)
   I Łukaszenko ma rację że się PISowi rewanżuje z bandytyzm wobec Białorusi (wspieranie przewrotu).

   • @Gość#Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

    oj wygląda to na podwójne dno polityczne - no, no z tymi imigrantami na granicy

   • @Gość#Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

    Prawo jest prawem.
    Polacy w latach 80-tych wyjezdzalli z Polski z calym majatkiem i wielka kasa.
    Prawo nigdzie nie mowi, ze tylko biedni sa przesladowani.
    Należy najpierw przeprowadzic interview i sprawdzic co kto gada. Urząd emigracyjny ma sposoby i metody, zeby sprawdzic kto mowi prawde.
    Zawsze bardzo mnie boli, jak ktos nie zna prawa i probuje wydawac opinie o ludziach, o których nic nidewie.

    • @Gość#Gość#Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

     "Należy najpierw przeprowadzic interview i sprawdzic co kto gada. Urząd emigracyjny ma sposoby i metody, zeby sprawdzic kto mowi prawde". -

     --- Tak, zgadzam się :)

   • @Gość#Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

    A cóż nas obchodzi budżet UE?

    Viridiana

   • @Gość#Alfax#zygmuntbialas 00:06:29

    A co nas do cholery obchodzi budżet UE i jego ratowanie?!

 • Ciekawe wróżenie z fusów  Idzie wojna zdaniem analityków z USA

 • Jesteśmy nieustannie bombardowani

  hiobowymi wiadomościami dotyczącymi gospodarki,..."
  ----------------------
  Po to między innymi wymyślono i odpalono globalną, świrusow hucpę.
  Wniosek?
  Od jakiegoś czasu wszystko kręci się na tej Ziemi wokół depopulacji a rytm temu nadaje światowy, czarci pomiot.

  • @demonkracja#Jesteśmy nieustannie bombardowani

   Co to za depopulacja na poziomie statystycznego szumu.
   Znane są technologie znacznie szybszej depopulacji.

   Najprostsza humanitarna depopulacja to metoda Chińska... czyli polityka jednego dziecka
   (bez podatku) lub więcej dzieci już opodatkowanych.

   Taki PIS prowadzi wręcz politykę populacji ze swoim 500+ podobnie Rosja, Niemcy..(socjal na dziecko).

   • @Gość#demonkracja#Jesteśmy nieustannie bombardowani

    ---------------------------
    "Taki PIS prowadzi wręcz politykę populacji ze swoim 500+ podobnie Rosja, Niemcy..(socjal na dziecko)."
    ---------------------------
    Te pińcet + to pod banderssynów i innych przyszłych, kolrowych. Gdyby rzeczywiście PiS chciał zwiększyć dzietność tubylcom - to nie tymi metodami.
    Wniosek?
    Tubylców tutaj ubywa!

  • @demonkracja#Jesteśmy nieustannie bombardowani

   cd.. w Polsce depopulował Balcerowicz i liberałowie w latach po 89r..
   wtedy powstała w Polsce gigantyczna dziura demograficzna którą teraz PIS usiłuje zasypać.

   Przypominam że zbrodniczy PRL populował na potęgę (socjal , mieszkania, edukacja, opieka medyczna, skrobanka jak potrzeba).

  • @demonkracja#Jesteśmy nieustannie bombardowani

   "Po to między innymi wymyślono i odpalono globalną, świrusow hucpę". -

   --- Tak, była m.in. szansa powiększyć kasę kosztem klasy średniej i w dłuższej perspektywie kosztem nas wszystkich.

 • Chaos

  Ten chaos pewnie jest pod kontrolą bo na życzenie gadów. To faktycznie wygląda jak parcie do wojny ewentualnie wojen lokalnych,domowych. A po wojnie jak zawsze cicho i spokojnie. I już bez szemrania NWO! Przecież gady wiedzą i My wiemy że nic tak nie zmienia rzeczywistości jak porządna wojna. Przespaliśmy moment początkowy tego przekrętu! I TERAZ będzie Nam tak dobrze że dobrze Nam tak.

 • Realizacja Great Reset

  .
  Grabież

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  zniszczenie

  - https://chart.neon24.pl/post/164255,nic-przeciw-klimatyzmowi#comment_1842046

  i kadry WEF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2021/10/30/wef-lista-czlonkow-tzw-young-global-leaders/

  Ernst Wolff mówi dalej, że przygotowywany jest przez kompleks digital-finansowy chaos, przez WEF Schwab nazwany „kreatywnym zniszczeniem”, który ma być pomostem do wprowadzenia pieniądza cyfrowego jako zbawienie dla ludności po kreatywnym zniszczeniu, który pozwoli na totalną kontrolę każdej zarejestrowanej w systemie finansowo-cyfrowym jednostki.

  Kreatywne zniszczenie zostało zresztą już w fazie tzw. lockdownu przetestowane, co wielu doprowadziło do bankructwa albo zadłużenia u digital-finansowego kompleksu.

  To wszystko dzięki publikacji Schwaba (WEF) „Great Reset” wiemy, ale przytłaczająca większość nie jest w stanie intelektualnie pojąć te ekscesy i odnaleźć je w rzeczywistość, po prostu im zaprzecza. To jest mentalność parobków, która niczym się od niewolniczej różni.

  • @Laznik#Realizacja Great Reset

   To raczej bełkot parobka z ambicjami "intelektualnymi"
   Ludzie inteligentni i autentycznie mądrzy wykładają prawdy, mądrości w sposób bardzo jasny, klarowny i logiczny.
   a tu mamy wyłącznie dogmaty, prawdy objawione i zero logicznych wywodów.
   a do tego wyzwanie wszystkich sceptyków od parobków i niewolników.

   prymitywna wypowiedź parobka z ambicjami...ale bez potencjału intelektualnego.

   • @Gość#Laznik#Realizacja Great Reset

    .
    Typowe wyzwiska internetowe jakiegoś Incognito

    ukrywającego się w cieniu internetu jako Gość, bo incognito można sobie pozwolić na chamstwo a nawet więcej. Nie wszyscy dorośli do tego, aby w internecie zabierać głos, musimy to sobie uświadomić.

    • @Laznik#Gość#Laznik#Realizacja Great Reset

     znasz mnie pewnie, nie ukrywam tożsamości
     Jeszcze nie eksperymentowałem z logowaniem

     @Oscar

   • @Gość#Laznik#Realizacja Great Reset

    "To raczej bełkot parobka z ambicjami "intelektualnymi". -

    --- Gruba pomyłka. Proszę poczytać więcej komentarzy Laznika.

    • @zygmuntbialas#Gość#Laznik#Realizacja Great Reset

     Moja ocena dotyczy tylko komentarza pod którym ją napisałem.
     Nie dotyczy całokształtu działalności ..bo jej nie śledzę.

 • Australia chce rezygnacji premiera.