Na polsko-białoruskiej granicy - 26.11.2021.

Obejrzałem kilka niemieckich relacji znad granicy polsko-białoruskiej i rzecz nie byłaby godna wzmianki, gdyby nie komentarze zamieszczone pod filmami.

Niemieccy internauci dziękują Polakom zaobronę granic przed uchodźcami. Znowu Polacy stają się narodem broniącym Europę przed zalewem 'dziczy' ze Wschodu. I mając w pamięci, że ta obrona Europy i jej wartości kosztowała nas nazbyt często niezliczone ofiary i straty materialne, pytam, czyich granic bronią polscy żołnierze.

Mateusz Morawiecki, niezwykle aktywny w tej zawierusze, mówi jasno: "Broniąc Polski, bronimy także Unii", a w Berlinie podkreśla: "Bronimy Niemiec przed falą uchodźców".

Ta graniczna afera jest pompowana przez polityków i media przynajmniej od 02 września, gdy zarządzono stan wyjątkowy w pasie przygranicznym. 15 tysięcy żołnierzy ruszyło do obrony granic przed 'nawałą', liczącą 2 tysiące uchodźców, dzielnie broniąc naszej(?) państwowości.

Wybudujemy 5,5-metrową zaporę na granicy, która ma powstać do połowy przyszłego roku. Koszt tego muru ma wynieść 1,5 miliarda złotych. Zapłacimy, bo jesteśmy nader bogatym państwem. A propos - można spodziewać się, że do tego czasu przybysze wrócą do swych krajów. Odgrodzimy się więc od Białorusinów, którzy tworzyli kiedyś z nami jedno państwo, i którzy nie byli i nie są naszymi wrogami.

Rządowi i także opozycji przeszkadza prezydent Aleksandr Łukaszenka, który nie chce oddać Białorusi na dolę i przede wszystkim niedolę zachodnim korporacjom, więc ma sankcje gospodarcze i totalne opluwanie ze strony polskich i europejskich polityków. Czytamy na przykład:

--- "Łukaszenka nie jest prezydentem. Jest oszustem, który ukradł wybory" - (niemiecka eurodeputowana w Parlamencie Europejskim);

--- "Miejsce Łukaszenki - terrorysty i zbrodniarza - jest przed Trybunałem w Hadze" - (Andrzej Halicki, europoseł PO).

Przypisują białoruskiemu prezydentowi sprowadzenie imigrantów z Bliskiego Wschodu, by szkodzić Polsce. Wydaje się jednak być pewne, że jeśli ktoś organizował przeloty imigrantów do Mińska, to inne to były siły, nie Łukaszenki. I o tym ewentualnie napiszę w następnej notce.

Zygmunt Białas

zygmuntbialas

zygmuntbialas

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 105

 • Malowanie portretu wroga

  Powielanie tego samego portretu wroga staje sie nudne. A skutki - bestialskie.

  To samo co o prezydencie Białorusi, wygadywano niegdys o Kadafim, Miloszewiczu, Assadzie , Putinie - to tak jaby to byli bracia sjamscy.
  Wrogiem do tej pory jest gen. Jaruzelski a bohaterem Pilsudski i Wałęsa.

  Bo tak naprawde, to architektów wojny w ogóle nie interesuje naród , ludność zamieszkala dany kraj przeznaczony do 'odstrzalu'. Nikt sie nie martwi jaki los czeka dzieci , które będą bombardowane przez 'sprawiedliwe ramie tzw. international community'.
  Najlepszym przykladem idiotyzmu wszcechczasow, moze byc porownanie prezydenta Federacji Rosyjskiej i Stanow Zjednoczonych.
  Agresorem jest prezydent Rosji, ktory nie zaczal zadnej wojny, nie wtargnal nielegalnie na teren zadnego panstwa, nie krze bombardowac ludności cywilnej, nie okrada innych narodów i nie stawia baz wojskowych wokół innych panstw. Nie miesza sie w wybory innych państw i nie zlamal ani jednego prawa międzynarodowego ani krajowego. Prezydent Rosji nie posiada tzw. executive power' czyli wladzy absolutnej i nie może podejmować zadnej decyzji bez Dumy.
  A jednak Rosja jest obłożona sankcjami, oskarżona o agresje na Krymie i na Ukrainie, o otrucie osób, które nie zostaly otrute,
  Przezydenta Federacji rosyjskiej oskarża sie o ingerowanie w sprawy wewnętrzne innych panstw, o wielkie bogactwa osobiste, o przyjazn z zydami i oligarchami.

  Tu nasuwa sie porownanie z kazdym niemal prezydentem USA, ktory kocha wojny, zydow i odwiedza Sciane Placzu, slucha tylko oligarchow, urzadza ludobojstwo w niepodleglych krajch, ktore sa czlonkami ONZ; 'organizuje' wybory w każdym niemal kraju ina calej planecie, morduje glowy panstw , ktore nie uznaja hegemoniii USA i Banku Swiatowego. Tylko prezydent USA ma prawo do uzycia zakazanej broni. Japonie, Wietnam, Jugoslawie niszczono przy uzyciu broni nukleqrnej, napalmu i zubozonego uranu.
  Na USA nie nakłada sie sankcji za ludobójstwo.

  Prezydenta Jugoslawii oskarżono o ludobójstwo w Srebrenicy, o konflikt etniczny, o prześladowanie islamistów a nawet o narodowość serbską. Armia jugoslawianska, która tak naprawde to nie brała wielkiego udzialu w wielkich akcjach obrony kraju bo unikali przede wszystkim rozlewu krwi; a jednak oskarżono oficerow armii jugoslawianskiej o serbska nienawiść do grup etnicznych i mordowanie islamistów.. Żaden przywódce jugoslowianskiej armii nie byl Serbem.
  Kadafiego oskarżano nawet o walki plemienne, dziwkarstwo, dyktaturę , różne dziwactwa i egzotyczne ubiory.
  Można jeszcze wspomnieć Chaveza, prezydenta Wenezueli, którego , podobnie jak Miloszewicza , należało otruć, zeby nie przeszkadzał w hegemonii USA i w monopolu naftowym.
  I należało ukarac te państwa, które bardzo dbały o swoich obywateli i nie braly udzialu w zadnej wojnie; nie atakowaly innych państw i nie mordowaly ludności cywilnej ani wojskowej w żadnym kraju.

  Z prezydenta Bialorusi propaganda hegemonii zrobila zbira, bandyte, który chce zniszczyc Unie, Polske i NATO a w koncu i Stny Zjednczone. A na razie zagraza 'interesom USA'. i uchodzcami z BW probuje obalic Unie Europejska.! Pewnie ten sam prezydent Bialorusi napedza uchodźców z Meksyku do USA, żeby zniszczyc Ameryke.

  Wiec należy ukarać takie państwa jak Libia, Jugoslawia, Białoruś, ktore za cholere nie chcialy skorzystac z dobrodziejstw Banku Swiatowego i propozycji naftowo- gazowych oligarchów.

  Ciekawe jest w tej calej 'geopolityce stanowisko, podobno suwerennej Polski. Żołnierz polski własną piersią bronil ( i dalej broni) islamskich przestępców z Kosowa i Czeczeni. Polskie media i politycy, lącznie z opinią publiczną publicznie i na arenie miedzynarodowej potępiały dyskryminacje a nawet depopulacje islamistów z Albanii i Kosowa. Cale tomy spisano o ludobójstwie w Srebrenicy - choc teraz juz nawet najglupszych z glupich wie, ze to byla nieprawda a sam Trybunal w Hadze odwolal swoje poprzednie oskarżenia i wyroki. a nawet uniewinnil Miloszewicza.Obecna Polska pomaga napadać na inne suwerenne kraje i to bez przyczyny, i bez wypowiedzenia wojny i bez zgody Rady Bezpieczenstwa ONZ.
  A jednak, polski rząd oskarża atakowane bezprawnie kraje, o agresje..

  Z polskich mediow i publicznych wystąpień publicznych wynika, ze w Polsce elity polityczne nie moga sie doczekac, żeby Lukaszenke spotkal ten sam los co Kadafiego i Miloszewicza, czy Chaveza.
  Dla porównania, obecny prezydent USA jest współodpowiedzialny za napastliwa wojne w Iraku i za zniszczenie suwerennego państwa jakim byla Jugoslawia, a nawet, obecny prezydent USA nie pamieta, ze bezczelnie wyrzucil z pracy generalnego prokuratora Ukrainy, pomagal organizowac majdan a takze jest odpowiedzialny za 20 lat okupacji Afganistanu.
  Oczywiscie jest to wiana Afganistanu ze sprowokowal zainteresowanie hegemona.

  • @Gość#Malowanie portretu wroga

   Doskonalą analiza . Podziw i szacunek . Jak to udostępnić na FB ?

  • @Gość#Malowanie portretu wroga

   Doskonalą analiza . Podziw i szacunek . Jak to udostępnić na FB ?

  • @Gość#Malowanie portretu wroga

   "Agresorem jest prezydent Rosji, ktory nie zaczal zadnej wojny,...". -

   --- Chyba największą zbrodnią W. Putina jest to, że jest dobrym i porządnym prezydentem. Oczywiście Rosji, nie Polski i nie dla Polski. A swoją drogą, to Szanowny Gość to chyba Pani Tiamat. Może starczy mi czasu na opracowanie komentarza i opublikowanie jako notki. Niewielką korektę wprowadzę przy Miloszewiczu: według mojej wiedzy, a poczytałem trochę, Miloszewicz nie został uniewinniony; wcześniej zmarł, zapewne z powodu niepodania mu odpowiednich leków na serce.

   Pozdrawiam :)

 • Z Iraku uciekają kurdyjscy kolaboranci

  Polską granicę szturmują głównie iraccy Kurdowie.

  Oni mają sporą motywację, Stany Zjednoczone wycofują się z Iraku a Kurdowie generalnie współpracowali z okupantem. Z Iraku uciekają głównie kolaboranci. Iracki rząd może chcieć ich rozliczyć za tą działalność.

  • @Gość#Z Iraku uciekają kurdyjscy kolaboranci

   Bardzo dobry wywiad. Rozsylam komu sie da. Jest to nie pierwsza pułapka, w którą wlazi Polska 'racja stanu'.
   A obecnie, polska racja stanu polega na tym, zeby walczyc z krajami słowiańskimi a popierac zydowskie rządy Ukrainy.

  • @Gość#Z Iraku uciekają kurdyjscy kolaboranci   --- Zerknąłem, bardzo interesująca rzecz. Za godzinę, dwie wysłucham całości :)

 • Taki sowiecki przekaz

  Autorze Putin jest z ciebie dumny

  • @Gość#Taki sowiecki przekaz

   Taka zabawa w 'pomidora': Cokolwiek sie nie dzieje na świecie, to niektorzy jednokomórkowcy, ,jak nie przymierzajac psy Pawlowa , dostają ślinotoku na samo skojarzenie np. miski z żarciem.
   Taką pożywką ślinotoku osób, ktore reaguja instynktownie a nie intelektualnie, jest np. hasło: Moskwa, czy jakiekolwiek wydarzenia na swiecie. ktore zawsze maja sie kojarzyc wyłącznie z Putinem. albo Zwiazkiem Radzieckim. Putin przesłonił świat biedakom z półświatka.
   Putin nawet wysyla Kurdów do Meksyku, żeby podbili USA. I Putin Kurdów wysyla do Francji, żeby ich przeszmuglowac do Anglii.
   Putin jest napewno dumny z tego, ze mu różni spece od geopolityki przypisują role hegemona.
   Równocześnie niektorzy przypisują sobie znajomość psychologii, parapsychologii i amatorskiego proroctwa: wiedzą dokładnie, z kogo i czego Putin jest dumny. Widać ściśle kontakty duchowe z Putinem , niektórym rzucily sie na mózg. i wszechwładny Putin zajmuje ich całkowitą uwagę.

   Tak po blogach ,obsesyjne fanatyki zamazują czarnym flamastrem wszystkie opinie, które im sie nie podobają.
   Bo nie trzeba znać ani przedmiou dyskusji ani tematu dyskutowanego; wystarczy napisac "Putin" i kazdy pies Pawłowa dostaje ślinotoku. Bo tyle potrzeba pierwotniakom do dyskusji na omawiany temat.
   Na tym wlasnie polega ubecka cenzura. Do dyskucsji niepotrzebne sa argumenty, wyjaśnienia, własne opinie czy podanie faktów. Bo na to potrzebna jest umiejetność wymiany opinii i argumentów.
   I dla takiego 'dyskutanta' podstawy erystyki- to czarna magia.
   No bo przeciez wykształcenie - to nie piwo. Nie musi być pełne.

   • @Gość#Gość#Taki sowiecki przekaz

    Debil czy agent Putina może jedno i drugie

   • @Gość#Gość#Taki sowiecki przekaz

    "Bo nie trzeba znać ani przedmiou dyskusji ani tematu dyskutowanego; wystarczy napisac "Putin" i kazdy pies Pawłowa dostaje ślinotoku. Bo tyle potrzeba pierwotniakom do dyskusji na omawiany temat". -

    --- Można dzięki rusofobii zabłysnąć w towarzystwie i na licznych portalach. Na szczęście nie w Neonie, przynajmniej na większości blogów.

  • @Gość#Taki sowiecki przekaz

   Brawo. Czujność zydobolszewicka nie zawodzi...

   • @zbyszek77#Gość#Taki sowiecki przekaz

    po uj mu odpowiadacie on pierdął tylko pół zdania a wy do niego elaboraty
    się zmęczycie a parch dalej będzie pierdy sadził i się śmiał

  • @Gość#Taki sowiecki przekaz

   "Autorze, Putin jest z ciebie dumny". -

   --- Wyżej już napisałem, że największą zbrodnią Putina jest to, że jest dobrym i porządnym prezydentem. Rosji, nie Polski i nie dla Polski, co jest chyba zrozumiałe w kontekście polskiej rusofobii.

 • A Ruszkiewicz swoje

  Blokuje możliwość dyskusji na forum dyskusyjnym NEon24 wbrew Panu Oparze. Kto zatem rządzi ? Tak się pytam ?

 • Medyczny dowód naukowy że szczepienia mRNA covid-19 są morderstwem – informuje czasopismo medyczne nr 1 na świecie

  https://noweateny.pl/International/details/427/MEDYCZNY-DOWD-NAUKOWY-E-SZCZEPIENIA-MRNA-COVID-S-MORDERSTWEM-INFORMUJE-CZASOPISMO-MEDYCZNE-NR-NA-WIECIE-

 • Niezależnie

  Co sądzimy o uchodźcach, to trzeba jasno sobie powiedzieć, że przybywają oni z krajów które zostały zrównane z ziemią przez armię USA i ich sojuszników. Między innymi Polskę, więc dobrze byłoby zapytać, gdzie oni mają teraz mieszkać, skoro ich domy zostały zburzone? Rozwaliliście mi mój dom? To idę do was na garnuszek.
  Druga sprawa to Polska zabawa w mocarstwowość, czyli to są konsekwencje wtrącania się w wybory na Białorusi w zeszłym roku i cyrk z tą Cichanowską, którą polski podatnik musi utrzymywać. Łukaszenka właśnie się odwinął i jak widać skutecznie.
  Jak PiSowcy tak bardzo chcą bronić demokracji i uczciwych wyborów, to niech popatrzą na ostatnie wybory prezydenckie w USA.
  Może tamtych chcą pouczyć???

 • Mateusz Piskorski: Wiem, że więźniowie polityczni PiS-u neoSanacji są osadzeni w bydlęcych warunkach  BRAWO MATEUSZ

 • Przyjaciele, zobaczcie ten filmik od Polaków

  . Cóż, taki balsam na serce.
  Dziękujemy Polakom za przypomnienie nam faktów historycznych, ponieważ teraz mówią nam, kim są Żydzi i jakie są ich cele.
  Poniżej znajduje się nagranie ze spotkania, na którym Polacy przypomnieli wszystkim, że Żydzi nie zasługują na żadne przywileje – tzw. statut Kalisza napisany przez Żydów został symbolicznie spalony, dając im zielone światło dla rabunku i oszustwa.
  Po tym spotkaniu władze żydowskie w Polsce zakuły organizatorów w łańcuchy i uwięziły. Ta praktyka nienawiści Żydów do chrześcijan jest dokładnie taka sama jak po rewolucji u nas.
  Świat należy do Żydów, którzy teraz wprowadzają nowy system bolszewicki zwany nowym porządkiem świata i tak jak czerwony Terror został wprowadzony pod rządami Lenina, przestępcy i sługusy Rodschilda i Sorosa wprowadzają Terror covid 19.”

  Śmierć wrogom Polski
  https://vk.com/video629408808_456239034?api_access_key=a2ed029516e99d5a72

 • paarchy pisowskie zniszczą wszystko co polskie

  W cieniu amerykańskich czołgów umiera polski zakład pancerny
  https://www.onet.pl/informacje/onetslask/w-cieniu-amerykanskich-czolgow-umiera-polski-zaklad-pancerny/bre4kp5,79cfc278

 • Skandal w sprawie „Wielkiego Głodu na Ukrainie

  w latach 30-tych XX wieku” (zwanego z ukraińska „Hołodomorem”). Cytat „Wydawca Mark Melnyk zarzucił kierownictwu Narodowego Muzeum Hołodomoru sfałszowanie książki „Ludobójstwo Ukraińców 1932-1933 na podstawie śledztw przedprocesowych”, którą opublikował na zlecenie [tej] instytucji”. Według Melnyka fałszerstwa „muzeum” miały polegac na zawyżeniu liczby ofiar „hołodomoru” oraz dodaniu informacji pochodzących z „nieprofesjonalnych źródeł”;
  https://strana.news/news/363893-mark-melnik-obvinil-muzej-holodomora-v-falsifikatsii-knihi-i-manipuljatsijakh-s-tsiframi.html

  -> https://adnovumteam.wordpress.com/2021/11/25/wojna-domowa-na-ukrainie-25-11-2021r-2347-dzien-od-nowego-rozejmu/

 • Wpisując się w amerykańską agendę polityki antychińskiej dyplomacja litewska wzywa

  do tego także inne państwa Europy.

  Goszczący we wtorek w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis, wrócił stamtąd do Europy jeszcze bardziej przekonany co konieczności prowadzenia antychińskiej polityki i to w skali całego kontynentu. Wzywał on Europejczyków do zrywania więzi gospodarczych z Chinami.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/litwa/litwa-wezwala-europe-do-podjecia-antychinskich-polityki/

  • @Gość#Wpisując się w amerykańską agendę polityki antychińskiej dyplomacja litewska wzywa

   "Wpisując się w amerykańską agendę polityki antychińskiej dyplomacja litewska wzywa do tego także inne państwa Europy". -

   --- Pozostaje nam liczyć na to, że są jeszcze resztki samodzielności i rozsądku rządzących.

 • JAK PISOWY REŻIM MORDUJE POLAKÓW

  „Przez pozytywny test odmówiono mi wizyty domowej. Trafiłem do szpitala z zapaleniem płuc”
  https://tarnogorski.info/przez-dodatni-test-odmowion/

 • paszport kowidowy już tylko 9 miesięcy ważny za chwilę 6 miescy i 4 dawki

  https://www.eswinoujscie.pl/2021/11/26/zaczyna-sie-przykrecanie-sruby-paszport-covidowy-wazny-do-dziewieciu-miesiecy-po-drugiej-dawce-szczepienia/

 • rękas

  „Ryzyko wybuchu konfliktu między Zachodem a Rosją od czasów zimnej wojny jest obecnie największe, a wiele tradycyjnych narzędzi dyplomatycznych nie jest już dostępnych.” To zdanie wypowiedział ostatnio głównodowodzący brytyjskiej armii, gen. Nick Carter. Jego kraj jako pierwszy udzielił Polsce wsparcia w zabezpieczeniu granicy z Białorusią. Zjednoczone Królestwo jest także gotowe wysłać na Ukrainę 600 żołnierzy z jednostek specjalnych, którzy mają pomóc w zabezpieczeniu zagrożonego odcinka w Donbasie. Szefowa brytyjskiego MSZ, Lizz Truss nawołuje do zablokowania rurociągu Nord Stream 2 twierdząc, że jest on jednym z narzędzi nacisku jakie Rosja może wkrótce wykorzystać do wywarcia presji na kraje Europy Środkowej.

  Ewidentnie na naszych oczach dochodzi do radykalnej zmiany polityki w Europie, zarówno pod względem pobłażliwości dla nielegalnej imigracji, jak i postrzegania Federacji Rosyjskiej jako politycznego partnera. Czy zmiana narracji Zachodu może być na rękę Polsce? Czy nasz kraj ma w obecnym układzie sił ważną rolę do odegrania? A może karty zostały jak zwykle rozdane poza nami i możemy jedynie przyglądać się eskalacji wydarzeń na naszych granicach? Jaką wreszcie role może odegrać tu pozostająca poza Unią Europejską Wielka Brytania oraz Ukraina nie będąca w NATO?

 • Sowieckie bydło atakuje Polskę

  Aresztowanie i osadzeni na podstawie decyzji Sądu Islamscy bandyci który atakowali żołnierzy i Służby Straży Granicznej oraz Policji zniszczyli ośrodek odosobnienia. Prasa w tym Niezależna.pl podaje :

  "Wczoraj w godzinach popołudniowych w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie wybuchł bunt. Na łamach naszego portalu informowaliśmy, że agresywna grupa mężczyzn licząca około 100 osób próbowała zniszczyć ogrodzenie i wybijała szyby.

  "Chcą opuścić ośrodek, są niezadowoleni ze swojego pobytu. Te wszystkie osoby chcą dostać się do Niemiec" - informowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska."
  https://niezalezna.pl/420255-b(link is external)...(link is external)

  Z informacji medialnych wynika, że uczestnikami buntu byli przede wszystkim obywatele Iraku. Prowokacji dokonał obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej

  Sowieccy agenci tzw V kolumna inaczej " Zielone Ludziki" atakują już Polskę. To sowieckie bydło atakuje Polskę.

  Odesłać tę bandę do Iraku gdyż zaczynają narzucać swoje prawa, a Rosjanina do Rosji to człowiek wysłany do prowokacji.

  Nie rozumiem dlaczego nasze władze się cackają Iraczycy powinni już siedzieć w samolocie do domu. Tylko restrykcyjne działania przyniosą efekty. Agresywnych Islamistów do więzień z wyrokami za napad na Funkcjonariuszy publicznych.

  Jeśli ci bandyci zniszczyli mienie ośródka niech odpracują wartość zniszczeń, nie życzę sobie żeby za moje pieniądze odnawiać łóżka i materaca ,okna zabić deskami nie ma wkładania szyb z podatków moich zero wymian na nowe meble.Spać na podłodze i tyle w temacie.

  Dość bandytów i terrorystów w Polsce.Ukarac przykładnie i do więzienia natychmiast. Polscy to spokojny naród, tolerancyjny ale jak mu zagrażają bandyckie bandy i Islamskie hordy mogą pokazać swoją dezaprobację jak to bywało kiedyś pod Wiedniem.

  • @Gość#Sowieckie bydło atakuje Polskę

   Akurat czeczeńscy obywatele w Polsce - to ci islamisci- terroryści, którzy mordowali Rosjan, i tym to terrorystom Polska udzielila niegdyś azylu politycznego. I nawet jedną z ulic w Warszawie nazwano ulicą Dudajewa - na cześć czeczeńskiego zbira - a na złość ...Rosji.
   Nikt ich jakos nie chce odesłać do Kadyrowa, który czeka na nich z utęsknieniem..
   Moje gratulacje!

  • @Gość#Sowieckie bydło atakuje Polskę

   "Jeśli ci bandyci zniszczyli mienie ośródka niech odpracują wartość zniszczeń,...". -

   --- To również USA i UE wraz z Polską powinny zapłacić odszkodowania bombardowanym krajom Bliskiego Wschodu i Afganistanowi. Ogromne byłyby to koszty.

 • Szkop zawsze będzie szkopem.

  Ot germańscy piszą o dziczy ze wschodu, mają na myśli, że poprzednia dzicz ze wschodu to byli Ruscy, którzy do nich przyszli. A czy czas to nie ci cywilizowani szkopi najpierw przyszli na wschód i zostali przez tenże wschód wyproszeni a że nie chcieli odejść po dobroci to zostali siłą do tego zmuszeni. Kiedy słyszy się takie opinie ze szkopii to chciałoby się żeby ich ubogacenie ludźmi z bliskiego wschodu było o wiele większe.

 • "Wydaje się jednak być pewne, że jeśli ktoś organizował przeloty

  imigrantów do Mińska, to inne to były siły, nie Łukaszenki. I o tym ewentualnie napiszę w następnej notce."
  -------------------------------
  Oczywiście - czarci pomiot nasyca kraje białego człowieka na całym globie i nie od tego toku.
  Wniosek?
  Widzimy, że i Roję czarci pomiot zagonił do w/w, niecnego procederu.

 • @All

  SZANOWNI KOMENTATORZY,
  PRZEJRZĘ WASZE WPISY PO GODZINIE 20:00 I ODNIOSĘ SIĘ DO NIEKTÓRYCH.

  POZDRAWIAM :)
  ZYGMUNT BIAŁAS

 • ...

  Salem 5.

  Pozdrowienia
  krysz

 • Prał bym pałą po mordach parchatych korowców

 • Autor 5* * * * *

  Kto lub na czyje zaproszenie byli lub jeszcze są polscy najemni żołnierze biorący współudział w mordowaniu ludzi i niszczeniu infrastruktury w Afganistanie i Iraku ?.. !!! Od tego pytania należy zacząć skierowanego do nienawidzących uchodźców i Białorusi.
  Przecież do czasu gdy te kraje nie były napadnięte przez USA wraz z wasalami z NATO i do czasu aż zbombardowano, zrujnowano te państwa to żaden, Afganistańczyk czy Irakijczyk, czy Syryjczyk nie szukał azylu w Europie. Żyli sobie według własnych tradycji i reguł i powodziło im się lepiej niż wielu Europejczykom. A w samej Polsce jest opublikowany oficjalny raport z 2020 roku o żyjących w skrajnej nędzy ponad 2 miliony biedaków w tym jest ponad 30 % dzieci.
  A tu obecnie rządzący Polską zamiast pomagać naszym obywatelom sprowadza i utrzynuje 3 milony Ukraińców oraz za 1.5 miliarda złotych zbuduje mur na granicy przed tymi których za sprawą wysłania polskich żołnierzy najemników doprowadził wraz z amerykańskimi i natowskimi zbrodniarzami do utraty wszystkiego, pracy, domów, pomocy medycznej, przyszłości.

  Przedstawiłem tylko twarde przyczyny i argumenty. By tym którzy zamiast argumentów otworzyć sumienie bo oni używają inwektyw i pomówień. By im udowodnić że nie potrzeba być żadnym agentem Moskwy a wystarczy być uczciwym i spojrzeć na źródła i przyczyny obecnej masowej emigracji.

  To Zachód jest odpowiedzialny za zniszczenie państw na Bliskim Wschodzie w Azji i w Afryce. Przecież żadne z tych zniszczonych przez USA i NATO państw NIGDY NIE NAPADŁO NA ŻADNE PAŃSTWO ZACHODNIE !!!!!!

  Więc to Zachód w tym niestety z wini "elit" w Polsce i Polska muszą teraz ponosić odpowiedzialność i koszty za swoją zbrodniczą wojenną działalność.

  A nie obciążać winą uchodźców, Białoruś czy kosmitów.

  Serdecznie pozdrawiam :))

  • @Monaco#Autor 5* * * * *

   "Kto lub na czyje zaproszenie byli lub jeszcze są polscy najemni żołnierze biorący współudział w mordowaniu ludzi i niszczeniu infrastruktury w Afganistanie i Iraku ?.. !!! Od tego pytania należy zacząć skierowanego do nienawidzących uchodźców i Białorusi". -

   --- Tak. To pytanie było postawione kilka lat temu przez Tiamat, która napisała wiele analiz ówczesnego exodusu uchodźców z Bliskiego Wschodu do Europy. Na moim blogu pisali wtedy prócz Tiamat także Andrzej Szubert, Ikulalibal i wielu innych znaczących blogerów. Było wtedy gorąco. Dzisiaj sytuacja się powtarza, a większość Polaków nie chce uderzyć się we własne piersi.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • ☆☆☆☆☆

  W Polsce PiS i PO, te dwie partie polityczne już cel swój osiągnęły.
  Tak skrajnie spolaryzowały scenę polityczną, że Polak stał się wrogiem Polaka.

  Niestety stan taki jest na korzyść Waszyngtonu i Brukselii. Te siły zewnętrzne niszczą Polskę przy pomocy samych Polaków. Walka się toczy nie tylko o granice, covid, czy sądy. Walka toczy się o zniszczenie Polski jako suwerennego państwa. I żadne makijaże typu udawania że teraz od 1989 roku Polska jest wolna, suwerenna, niepodległa nie pomogą. Bo działania polityczne i fakty przeczą. Rocznica Powstania Wielkopolskiego jako święta narodowego była by piękna gdyby była szczerą inicjatywą ze strony polityków, którzy nota bene reprezentują przecież to widać, interesy obcych w Waszyngtonie, Brukselii, Berlinie czy w Izraelu.
  Tragedią dla Polski jest to, że nie ma widoków na uformowanie się siły politycznej która by chciała zerwać z obecnym wasalskim nurtem i wspieraniem wbrew naszym narodowym interesom junty i banderyzmu na Ukrainie i stworzyć partię dbającą o pragmatyczną i dobrosąsiedzką politykę. Politykę pozbawioną służenia w interesie obcych. A głównym i nadrzędnym celem powinno być służenie w interesie Polski.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  • @Alfax#☆☆☆☆☆

   "Tragedią dla Polski jest to, że nie ma widoków na uformowanie się siły politycznej która by chciała zerwać z obecnym wasalskim nurtem i wspieraniem wbrew naszym narodowym interesom junty i banderyzmu na Ukrainie i stworzyć partię dbającą o pragmatyczną i dobrosąsiedzką politykę". -

   --- Niestety, nie ma widoków. Ciągle idzie wszystko w dół, zarówno materialnie i przede wszystkim w obszarze politycznym, społecznym i oświatowym. I nie widać jakiejś alternatywnej silnej partii. Ona też nie ma szans powstać w tym zamordyzmie.

   Pozdrawiam serdecznie :)

 • Ruszkiewicz usuwa komentarze

  Aresztowanie i osadzeni na podstawie decyzji Sądu Islamscy bandyci który atakowali żołnierzy i Służby Straży Granicznej oraz Policji zniszczyli ośrodek odosobnienia. Prasa w tym Niezależna.pl podaje :

  "Wczoraj w godzinach popołudniowych w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie wybuchł bunt. Na łamach naszego portalu informowaliśmy, że agresywna grupa mężczyzn licząca około 100 osób próbowała zniszczyć ogrodzenie i wybijała szyby.

  "Chcą opuścić ośrodek, są niezadowoleni ze swojego pobytu. Te wszystkie osoby chcą dostać się do Niemiec" - informowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska."
  https://niezalezna.pl/420255-b(link is external)...(link is external)

  Z informacji medialnych wynika, że uczestnikami buntu byli przede wszystkim obywatele Iraku. Prowokacji dokonał obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej

  Sowieccy agenci tzw V kolumna inaczej " Zielone Ludziki" atakują już Polskę.

  Odesłać tę bandę do Iraku gdyż zaczynają narzucać swoje prawa, a Rosjanina do Rosji to człowiek wysłany do prowokacji. Czerwone bydło agresji od bandyty Putina.

  Nie rozumiem dlaczego nasze władze się cackają Iraczycy powinni już siedzieć w samolocie do domu. Tylko restrykcyjne działania przyniosą efekty. Agresywnych Islamistów do więzień z wyrokami za napad na Funkcjonariuszy publicznych.

  Jeśli ci bandyci zniszczyli mienie ośródka niech odpracują wartość zniszczeń, nie życzę sobie żeby za moje pieniądze odnawiać łóżka i materaca ,okna zabić deskami nie ma wkładania szyb z podatków moich zero wymian na nowe meble.Spać na podłodze i tyle w temacie.

  Dość bandytów i terrorystów w Polsce.Ukarac przykładnie i do więzienia natychmiast. Polscy to spokojny naród, tolerancyjny ale jak mu zagrażają bandyckie bandy i Islamskie hordy mogą pokazać swoją dezaprobację jak to bywało kiedyś pod Wiedniem.

  • @Gość#Ruszkiewicz usuwa komentarze

   "Jeśli ci bandyci zniszczyli mienie ośródka niech odpracują wartość zniszczeń,...". -

   --- A czy bandyci z NATO są gotowi odpracować szkody wyrządzone na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie?

  • @Gość#Ruszkiewicz usuwa komentarze

   Przypominam, ze ci Czeczeńcy - to bandyci, których Polacy przyjeli z otwartymi rękami. - jako uchodźców.! Polska przyjela ponad sto tysiecy 'uchodzcow' z Kosova i Czeczeni,
   Bo Polska popierala awanture w Czeczenii.
   Amerykanie próbowali atakować Rosje od strony Kaukazu. Różaną rewolucje w Gruzji przygotowal sam pan Soros. Polacy bardzo poparli rewolucje w Gruzji. Sam pan prezydent Polski polecial do Gruzji żeby utworzyc ...'blok państw antyrosysjkich'. (Polska poparla każdą rewolucje Sorosa)

   Czecznia jest na terytorium Rosji. Wiec wszyscy Czeczeńcy sa obywatelami rosyjskimi. Wojne w Czeczeni finansowala Arabia Saudyjska.
   Dzieki Putinowi, ugaszono pożar na Kaukazie i dzięki Putinowi odbudowano kompletnie zniszczony Grozny. Każdy może sobe zagooglować odbudowaną stolicę Czeczeni i przypomniec sobie co sie działo.

   W czasie wojny w Czeczeni polski rząd i opinia publiczna sercem i duszą popierali islamistów Sorosa.: i w Jugoslawii i w Czeczeni.
   W Warszawie - na zlosc Rosjanom- nazwano nawet ulice, przy ktorej znajdowala sie ambasada rosyjska - ulicą Dudajewa - czeczesńkiego bandyty.
   Putin stal sie największym wrogiem Zachodu bo nie dopuscil do podboju Kaukazu.

   Polska przyjęła całą mase bandytów z Czeczeni bo biedni pobici bandyci uciekali nie tyle przed Putinem co przed Kadyrowem.
   Przypominam: Polska przyjęła ponad 100 tysiecy islamskich terrorystow z Kosowa i Czeczeni i ani jednego Serba. Serbów Polacy dalej trzymaja w polskich więzieniach np. w Piotrkowie.

 • Cały Putin

  Zachód drugi raz nabiera się na "Putin zaatakuje Ukraine". Przed spotkaniem z Bidenem też miał zaatakować, żeby mieć od Bidena zgodę na NS2. Putin to tchórz, ale nie jest glupi. Żadnej otwartej wojny nie będzie, będą próby przewrotu i jakieś zamachy na niewygodnych ludzi.
  Cały Putin

  • @Gość#Cały Putin

   Putin nie lubi rozlewu krwi.
   Kiedy różni ciekawscy zastanawiali sie głośno, dlaczego Putin nie odetnie gazu Ukrainie i nie zaatakuje Kjowa, prezydent Federacji Rosyjskiej odpowiedzial: 'Bo tam sa kobiety i dzieci'.

   Podobnie cytowal Putin stare chińskie przyslowie: "W dolinie lwy i tygrysy walcza zawziecie na smierc i zycie - a sprytna małpa siedzi na drzewie i obserwuje czym sie to skończy.'

   Nie nalezy zapominac, ze Putin ma czarny pas w judo.
   Jak dotąd zaden z prezydentow USA nie uprawial tylu sportów co Putin.
   Co wieksze snoby w USA graja w golfa, bo tak wypada- a poza tym golf jak wiadomo jest grą biznesmenów i okazją do zawierania znajomosci, kontraktów i umów.. (gra brytyjskich snobów i 'gentlemanów)

   Żaden z prezydentów USA nie gra na pianine. Jak wiadomo gra na pianinie, skrzypcach ..cwiczy i wyrabia koncentracje i cierpliwość.
   Juz nie wspomne ogolnej wiedzy i wyksztalcenia, które tez ksztaltuja charakter.

 • Rosyjscy urzędnicy badają serwis Netflix w związku ze skargą dotyczącą treści LGBT

  Jak donosi Reuters, Rosja rozpatruje właśnie skargę komisarz ds. ochrony rodziny, Olgi Baranets, która zarzuciła Netfliksowi naruszenie rosyjskiej ustawy z 2013 roku. Mowa o ustawie, która zakazuje dystrybucji "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych" wśród osób poniżej 18 roku życia

  .... https://www.purepc.pl/rosyjscy-urzednicy-badaja-serwis-netflix-w-zwiazku-ze-skarga-dotyczaca-tresci-lgbt

  • @Gość#Rosyjscy urzędnicy badają serwis Netflix w związku ze skargą dotyczącą treści LGBT

   Europarlament adopted a Resolution on Wagner Group, a proxy Kremlin military force
   Their crimes must be evaluated &perpetrators punished Rasija isn't a government with an organised crime problem Rasija a transnational organised crime syndicate with a government problem

   https://pbs.twimg.com/media/FFIvE0SXsAI7N_R?format=jpg&name=small